Gemengd Nieuws. geloopen jaar werd bij de inlijving van manschappen, in Maart en Sep tember, van enkele inwoners inkwar tiering gevorderd. De meesten maak ten echter gebtuik van de bevoegd heid om tegen betaling van een klein bedrag, de zorg hiervoor over te laten aan het gemeentebestuur. Schietvereenigingen. De Koninkl. scherpschuttersvereeniging „Vlissin- gen" telde op het einde van hetjaar 69 leden. Op de Rijksschietbanen van 150 en 200 M., gelegen in het voormalig Midden-reduit, werden vanaf 12 Mei tot einde Augustus geregeld éen keer 's weeks schietoefeningen ge houden. Dank zij de ernstige oefe ningen, waaraan door een 25tal leden werd deelgenomen, waren de resul taten hiervan zeer bevredigend. Er werd daarbij geen steun door mili taire onderwijzers of hulp van tech- nischen aard van rijkswege verleend. Daar de rijksbanen begin Septem ber onveilig werden verklaard, moes ten de oefeningen op geweer M. 95 worden gestaakt. Er werd besloten de steeds ge durende de wintermaanden gehouden oefeningen op het rijkscylinderge- weer en de buks dit jaar daarom on middellijk aan te vangen op voor noemd tijdstip. Deze oefeningen werden geregeld door 25 leden bezocht. Ook op deze wapenen toonden de leden, door het schieten van hooge series, goede schutters te zijn. Door de ernstige oefeningen werden groote vorderin gen gemaakt in het juist-schieten. Door de vereeniging werd ter viering van het 25jarig bestaan in Juni een groot Nationaal Schietcon- cours gehouden, waaraan een zeer groot aantal vereenigingen en schut ters uit alle oorden des lands deel nam. Voor dezen wedstrijd werd uit de gemeentekas een subsidie van f 100 verleend. De vereeniging nam geen deel aan openbare wedstrijden, aangezien er geene belangrijke in de naburige provinciën waren uitgeschreven. Tot dusver verwierf de vereening 43 medailles, waaronder 24 Konink lijke. De Schietvereeniging „Voor Vader land en Koningin" bestond op het einde van het jaar uit 70 leden. Van begin Mei tot half September werd op de militaire schietbanen van 100 en 150 M. eenmaal per week geschoten. Bij deze 20 oefeningen was steeds eene opkomst van ge middeld 24 leden. Er werd gescho ten overeenkomstig het programma uitgegeven van wege den Zeeuwschen Schietbond, aangesloten bij de ver eeniging „Volksweerbaarheid". De vereeniging heeft van het Rijk geweren M 95 in bruikleen en die welke zijn ingericht tot schieten met Marga-patronen. Er werd op 31 Juli, 1 en 2 Augus tus een provinciale schietwedstrijd gehouden, waaraan 21 vereenigingen deelnamen. Verder nam de vereeni ging deel aan 2 wedstrijden, georga niseerd door zusteivereenigingen, waarbij in het geheel 3 medailles werden behaald. Het corps, gevormd uit de leden, tot oefeningen in den wapenhandel en den velddienst, heeft slechts tot April bestaan, daar geen deskundigen gehoor gaven aan het verzoek der vereeniging om zich beschikbaar te stellen voor de leiding. Als een gevolg van de opheffing van dit corps, werden de voor die oefeningen van Rijkswege verstrekte wapenen weder ingeleverd. De schiet- en tooneelvereeniging „Onder Ons" telde op het einde van het jaar 68 leden. Op de banen van 150 en 200 M., gelegen in het voor malig midden-Reduit vinggn op 2 Mei de oefeningen met geweer M 95 aan. Op 29 Augustus werd aan deze oefeningen een einde gemaakt wegens onveiligheid der schietbanen. Wegens de deelneming aan den wedstrijd, uitgeschreven door de Koninklijke scherpschuttersvereeni ging „Vlissingen" werden in het ge heel 16 oefeningen gehouden, waar aan door 21 leden werd deelgenomen. Bij bovengenoeinden wedstrijd werd in den korpswedstrijd geweer M. 95 en baan van 200 M. een derde prijs verworven, bestaande uit een verguld zilveren medaille, en in den korps wedstrijd Rijkscylindergeweer een vierde prijs, bestaande uit eene zil veren medaille. Bij de oefeningen werd geen on derricht van militaire onderwijzers ontvangen. De vereeniging heeft van het rijk de geweren M. 95 en de gewe ren voor kamerschietoefeningen met toebehooren in gebruik. Gedurende het geheele jaar werd eenmaal per week gelegenheid ge geven tot het schieten met de buks en de kamerschietcyhnder, welke oefeningen vrij druk werden bezocht. Er werd 1 huishoudelijke wedstrijd gehouden op de buks. K e r k e 1 ij k e zaken. Uitgaven voor den openbaren eere- diensi zijn niet gedaansubsiüiën voor bouw of herstel van kerken en pastorieën of toelagen aan predikanten of pastoors zijn niet verleend. De gereformeerde kerken te Vlissin gen A en B, als zoodanig bekend sedert 17 Juni 1892, zijn ingevolge besluit van haar kerkeraden, ineenge smolten tot „de gereformeerde kerk te Vlissingen". Door wijlen wed. M. L. Edelman— van der Wal werd aan het R. K. Paro chiaal Armbestuur f 200, benevens meubelen en huisraad ter waarde van 130 gelegateerd. Onderwijs kunsten en wetenschappen. in de gemeente zijn 6 openbare en 5 bijzondere scholen. De openbare scholen zijn alle z.g. gemengde (toe gankelijk voor jongens en meisjes). Bij raadsbesluit d.d. 25 Juni 1909 is de verordening regelende het getal scholen en den omvang van het open baar lager onderwijs gewijzigd, met het oog op de inkrimping van het leerplan van school E, welke de op richting van de Hoogere Burgerschool met zich bracht. In verband hiermede werd het onderwijzend personeel aan school Emetl leerkracht verminderd. Behalve in de verplichte vakken, vermeld in art. 2 der wet op het lager onderwijs, onder letters a—k, werd onderwijs gegeven in de volgende vakken aan alle scholen in vak s (gymnastiek), aan de scholen C, D en E in vak q (handteekenen), aan de scholen C en E in de vakken 1 en n (Fransche en Engelsche taal) en aan school E in de vakken m, o p en t (Hoogduitsche taal, algemeene ge schiedenis, wiskunde en fraaie hand werken.) Bij raadsbesluit d.d. 28 Mei 1909 werd het personeel van school C uit gebreid met 1 onderwijzer met akte" Fransch en Engelsch en 1 onderwijzer met gewone bevoegdheid bij het raadsbesluit van denzelf den datum werd het personeel van school D met ééne mannelijke leer kracht uitgebreid. Het personeel voor het onderwijs in de nuttige handwerken aan school D werd bij raadsbesluit d.d. 13 Au gustus 1909 met 2 tijdelijke onderwij zeressen uitgebreid in verband met de splitsing van de lste klasse van school A besloot de raad bij besluit van denzeifden datum het aantal leerkrachten aan die school met één te vermeerderen. In het afgeloopen jaar werd in beginsel besloten tot vermeerdering van het aan'al scholen met één (te noemen school G) en tot vervanging van school C door een nieuw school gebouw. Wegens gebrek aan ruimte tenge volge der toeneming van het aantal leerlingen, werden in het gebouw van school E, 3 klassen van school C tijdelijk ondergebracht. In het oude burger weeshuis werden ondergebracht: 1 klasse van school D (tijdens den in 1909 aangevangen en voltooiden verbouw dier school); en de gevormde parallel-lste klasse (hulpklasse) van school A. De toestand der scholen eischt eene verbetering wat de ruimte betreft. De schoolmeubelen verkeeren in vol doenden staat. Kosten van het Openbaar Lager Onderwijs. De kosten door de ge meente in 1909 voor het openbaar lager onderwijs besteed, waren de vol gende -.Jaarwedde der onderwijzers en belooningtijdelijkedienstenf81158.675, vergoeding aan hoofden van scholen wegens gemis aan vrije woning f 350, tegemoetkoming in huishuur aan ge huwde onderwijzers f2675.86, herha- lingsonderwijs f 1078.45, stichten schoollokalen en onderwijzerswonin gen f5814.02, vergoeding personeele belasting f 66, instandhouding school lokalen en onderwijzerswoningen f4983,12, aanschaffen en onderhoud schoolmeubelen f2906.69, aanschaffen en onderhouden van schoolboe ken, leermiddelen en schoolbehoeften f4213.03, verlichting, verwarming en schoonhouden der lokalen f 4396.46', plaatselijk toezicht f 100, belooning aan onderwijzers (plaatsverv. hoofden) f300, commissie tot wering van school verzuim f 100, advertentiën betref fende b.et onderwijs f85.50, brand waarborg en verdere kosten f408.57, teruggaaf reis- en verblijfkosten aan sollicitanten f28.90, subsidie voeding en kleeding schoolkinderen f197.43, reis- en verblijfkosten aan hoofden van scholen f 36.05, totaal f 108898.76. Aan schoolgeld werd ontvangen f 18150.335 (waaronder is begrepen 142 voor hethalingsonderwijs). Volgens de artt. 48, lo. en 49 der wet tot regeling van het lager onder wijs, werd voor eene som van resp. f43,945 in de koster, van het open baar lager onderwijs, en f263.70 in de kosten van het herhalingsonder- wijs door het rijk bijgedragen, terwij! de rijksbijdrage voor den verbouw van school D, ingevolge art. 48, 2o dier wet f 1460.25 bedroeg. Voor deze gemeente is krachtens art. 29 der leerplichtwet eene ver ordening vastgesteld, waarbij aan de ambtenaren van politie machtiging is verleend een kind, dat zij gedu rende de schooltijden op den open baren weg aantreffen, te brengen naar het hoofd der school, tot welker leerlingen het kind behoort. Deze verordening werd in het afgeloopen jaar 32 maa!' toegepast. Herhalingsscholen. De belangstel ling in dit onderwijs bleef voor den tegenwoordigen cursus even groot als voor den daaraan voorafgaanden. De cursus voor meisjes, 'n welks leer plan het kookonderricht is opgeno men, telde 24 deelneemsters. Aan den cursus voor jongens, waaraan eene voorbeldingsklasse is verbonden, namen 29 belangstellenden deel. Bo vendien is aan de roomsch-katho- lieke jongensschool een herhalings cursus verbonden, waaraan 8 leer lingen deelnemen. De bewaarscholen werden in het afgeloopen jaar bezocht door 297 jongens en 291 meisjes beneden de 6 jaar en door 37 jongens en 37 meisjes boven dien leeftijd. De in deze gemeente bestaande cursus in Slöjdonderwijs, met 1 on derwijzer, werd bezocht door 14 jongens. (Wordt vervolgd.) V rouwenkiesrecht. Gisterenavond had in het paviljoen van den heer J. G. Meyer aan den bou'evard Evertsen eene openbare vergadering plaats, belegd door de afdeeling Vlissingen van de Vereeni ging voor Vrouwenkiesrecht. De vergadering, die druk bezocht was, werd geopend door de algemeene presidente der Vereeniging, mevrouw dr. Alletta |acobs, die mededeelde dat mejuffrouw Wichers verhinderd was te komen, doch dat mevrouw Mansvelt uit Utrecht bereid was bevonden eenige liederen te declameeren. Deze dame, die daarop het woord verkreeg, droeg een paar liederen van Hélène Schwartz voor. Deze declama- trice vond veel bijval. Hierna verkreeg mevrouw Haver het woord, die na te hebben mede gedeeld dat zij hoopte, dat velen dezen avond wat nader tot het idee van vrouwenkiesrecht zou komen, het be lang van het kiesbiljet besprak. Vol gens spreekster heeft het kiesbiljet ook belang voör de vrouwen, omdat er geen wet is, die niet direct of in direct ook haar raakt. Spr. meent dat er een tal van zaken zijn, die de mannen niet zoogoed kunnen beoor- deelen als de vrouwen, en daarom is het noodig dat ook de stem der vrouw gehoord wordt. Om aan te toonen in welke wetten de vrouw achtergesteld wordt, ontbrak spreek ster den tijd, doch zij verwees hiervoor naar een door de vereeniging uitge geven brochure. Enkele dezer wetten werden door spr. in het kort besproken. Spr. eindigde met aan te sporen tot toetreding, waardoor het estemrecht voor de vrouwen meer kans heeft spoedig werkelijkheid te worden. De tweede spreekster, mejuffrouw Croiset uit Den Haag weerlegde achter elkaar enkele bezwaren, die veelal tegen het kiesrecht worden aangevoerd. O.a. het niet dienen der vrouwen,waar bij zij wees op de mogelijkheid om vrouwen in hospitalen enz. werkzaam te stellen.Voor het kiesrecht der gehuw de vrouw,wees spr. op de landen waar dit is ingevoerd en waar de vrouwen nog evengoed de huiselijke plichten waarnemen als vroeger. Ookde angst van oneenigheid in 't huishouden acht spr. ongemotiveerd. Ook voor slechte invloed der politiek op de vrouw is spr. niet bang, want de politiek is niet slecht, als maar met eerlijke wa pens gestreden wordt. Laat men zich wat moeite geven en medestrijden voor het ideaal en zich tevens gereed maken tegen den dag, dat eenmaal de gelijkstelling tusschen man en vrouw op politiek gebied werkelijk heid zal worden. Mejuffrouw Groot uit Hoorn, ge kleed in Noord-Hollandsche dracht, hield in een humoristische rede een warm pleidooi voor het recht, waar voor zij als propagandiste der ver eeniging reeds zooveel heeft gestreden. Mevrouw Muldervan de Graaff uit Utrecht beschouwde het vrouwenkies- rechtvraagstuk van haar standpunt, als geloovig katholiek. Eerstens toon de spr. met aanhalingen uit corres pondenties van haar met katholieke voornunucn, waaruit blijkt, dat Let vrouwenkiesrecht in strijd is met welk dogma ook. Uit een katholieke be oordeeling citeerde spr. Uit dit citaat bleek, dat daarin het vrouwenkiesrecht als noodzakelijk wordt genoemd. Langen tijd stond spr. stil bij het stemrecht der gehuwde vrouw, zij meent waar plicht is er ook recht moet zijn. Spr. meent dat men samen moet strijden voor vrouwenkiesrecht, zonder te kijken naar politieke richting. Hierna werd eenigen tijd gepau zeerd, gedurende welken tijd gelegen heid werd gegeven, zich als lid aan te melden, waarvan door verschillende aanwezigen werd gebruik gemaakt. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd gebruik gemaakt door een der aanwezigen, die wilde weten waarom de vereeniging zooveel vrouwen wil uitsluiten, die juist kiesrecht noodig hebben. Mevrouw Aletta Jacobs antwoordde, dat men alle vrouwen kiesrecht wil geven op dezelfde voorwaarden als den man. Ook mevrouw Haver antwoordde den vrager en constateerde dat zij evenals mevrouw Jacobs voorstand ster is van algemeen kiesrecht, maar dat eerst de sectehefboom moet wor den uit den weg geruimd. Als laatste spreekster trad op mejuf frouw M. Kramers uit Rotterdam, die antwoordde op een paar vragen, die zij opgevangen had in de zaal. Uit deze antwoorden bleek, dat de ver eeniging zoowel verkiesbaarheid als kiesrecht voor de vrouwen voorstaat. Verder is het volgens spr. niet vol doende lid te zijn van een politieke partij die in haar programma vrouwen- kierecht schrijft, men moet ook lid van de vereeniging worden. Ten slotte bestreed deze spreekster ook, dat in voering van vrouwenkiesrecht onge noegen in het huisgezin ten gevolge moet hebben. Spr. deed nog eenige mededeelingen betreffende den we reldbond voor vrouwenkiesrecht. Na iedere redevoering werd geap plaudisseerd. Nadat mevrouw Mansholt nog een paar verzen gedeclameerd had, werd de vergadering door mevrouw Jacobze gesloten. De luit. ter zee le kl. A. j. van Breda Kleijnenberg, le officier aan boord van het instructieschip „Van Galen", die met 1 Augustus alhier wordt geplaatst, zal aan de fabriek van de Kon. maatschappij „de Schelde" worden belast met het toe zicht bij de gereedmaking van de torpedojagers „Wolf" en „Fret" om bij gereedheid met het bevel over een dezer jagers te worden belast. Binnenkort zal thans, naar wij vernemen, de stoombootdienst tus schen Middelburg, Vlissingen en Veere worden geopend. De dienst wordt uitgeoefend met de stoomboot „Voorwaarts", welke ongeveer 300 personen kan vervoeren. Èr wordt vijf maal per dag van en naar Middelburg naar Vlissingen en omgekeerd en driemaal per dag van en naar Middelburg en Veere en omgekeerd gevaren. Heden werd onze gemeente bezocht door een aantal schoolkinderen uit Wilhelminadorp, die per stoomboot hier heen waren gekomen. Een mu ziekkorps maakte de reis mede. Wij hebben gisteren gemeld dat de mailboot „Koningin Regentes" binnenkort in den dagdienst zal worden opgenomen. Nader vernemen wij dat dan de dagmailboot „Neder land" buiten dienst wordt gesteld. De schoolreisjes zijn niet van de lucht. Naar wij vernemen gaan de volgende week de leerlingen der hoogste klassen van de christelijke school (Kasteelstraat) met hunne on derwijzers en eenige leden van het bestuur dier school naar Rotterdam. Daarna, vermoedelijk begin Augus tus, gaan de leden van de Gerefor meerde knapenvereeniging „Obadja" een reisje maken naar Breda. De heer Joh. de Bruijn alhier heeft op de internationale hondententoon stelling te Almelo met zijn collie „Pluto" bij de Zondag gehouden her keuring nog twee eereprijzen behaald en wel één voor den besten rashond en één voor den best verzorgden hond. De milicien v. H. van het 4e ba taljon alhier, is, wegens het dreigen van zijn meerdere in rang, door den krijgsraad te 's Gravenhage veroor deeld tot eene militaire detentie van drie maanden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Kats (toez.) ds. J. W. Bogaard te Engelen c. a. Ger. Kerken. Beroepen te 's Gra. venmoer de heer C. J. de Kruyter cand. te Middelburg. Aan het gymnasium te Middel, burg zijn bevorderd Van de vijfde naar de zesde klasse; O. D. Bleeker, B. B, van den Hoorn, J. H. Koopmans en P. J. van der Feen' Van de vierde naar de vijfde klasse A. J. Fanoij, J. G. Vel'.man Fruin, G. H. Kolff van Oosterwijk G. J. Kronenberg, S. J. Meijers en j. M. van Niftrik. Van de derde naar de vierde klasse: J. D. Berdenis van Berlekoiti, H. j. Dijckmeester, H. M. Fruin, d' J. P. Hoeufft, J. A. dejager, A. Lijsen, J. A. Dumon Tak en E. Verheijden! Eén leerling werd niet bevorderd. Van de tweede naar de derde klasse H. J. van der Meer en F. j, Schlüter. Eén leerling werd niet be vorderd. Van de eerste naar de fweede klasse: P. C. Adriaanse, M. W. var Arenthals, W. Bruining, G. J. var der Flier J. de Koning. Eén leerling werd niet bevorderd. Verkoopingen en Aanbestedingen. Door notaris 1. C. Vethacke alhier zijn gisterenavond in het Concertge bouw aan de Emmastraat in hel openbaar verkocht 1. Een huis en erf aan de Breewa- terstraat groot 1 Are 92 cA. Hoogste inschrijver de heer J. H. Stoutjesdijk voor f 1605, kooper dezelfde voor f 2055. 2. Een winkelhuis aan de St. Jacob- straat groot 44 cA. Hoogste inschrijver de heer j. H. Stoutjesdijk voor f 3655, kooper de heer H. A. Martens voor f 4445. 3. Een huis en erf aan de Breewa- terstraat groot 1 Are 40 cA. Hoogste inschrijver de heer J. Passenier voor f 1500, kooper de heer H.J. Luitwie- ler voor f 1610. 4. Een huis en erf aan de Breewa- terstraat groot 2 Are 62 cA. Hoogste inschrijver en kooper de heer P. A, van der Staal voor f 2758. 5. Een dubbel woonhuis geschikt voor winkelhuis, met erf aan de Kalk hokstraat, samen groot 1 Are 18 cA. Hoogste inschrijver de heer H. H. F. Fastenau Jr. voor f2110, kooper de heer A. Meerman voor f 2610. 6. Een winkelhuis aan de Slijkstraat, groot 55 centiaren. Hoogste inschrij ver de heer G. Passenier voor f 1600, kooper de heer H.J. Luitwieler voot f1610. 7. Een huis en erf aan het Lange Groene woud groot 68 cA. Hoogste inschrijver de heer G. C. But voot f 1425, kooper de heer W. L. Dom misse voor f 1525. Alle koopers wonen alhier. Een looper van de Incassobank te Amsterdam, Th., die gistermorgen het kantoor verliet om wissels en quitanties te incasseeren, was des middags op den gewonen tijd niel teruggekeerd. Bij de politie werd hiervan aangifte gedaan. Hij had een bedrag van f 6000 a f 7000 bij zich, De man is omstreeks 40 jaar oud, woont in de Albert Cuypstraaf, is gehuwd en vader van 4 kinderen. Het schijnt toch dat bij hel plotseling overlijden van den heet R., arts te Amsterdam, meer en meet aan een misdaad wordt gedacht Naar het „N. v. N." verneemt, heeft de justitie dan ook termen gevonden, om zich in de zaak te mengen. Et zouden namelijk sporen zijn waarge nomen van geweld en berooving en de weduwe van den overledene zon verklaard hebben, dat er een bedrag van f4000 vermist wordt. Dit bedrag had de heer R. in den zak gehad hij had juist alle toebereidselen gemaakt voor een reisje naar Duitsch- land, dat hij weldra zou ondernemen, Naar aanleiding van een en ander heeft de justitie beslag gelegd op hel lijk en nog geen vergunning gegeven tot de begrafenis. Nader verneemt het blad, dat naar de familie vermoedt, de teraardebe stelling Woensdag of Donderdag plaats zal hebben. De lijkschouwing in het Wilhelminagasthuis heeft plaats gehad. Dr. R. had reeds bij de firma Cook zijn biljetten voor Weenen be steld. In den binnenzak van den overledene moet zich echter nog een vrij aanzienlijk bedrag aan reisgeld, bevonden hebben en dit geld is spoorloos verdwenen. Men vond dt, R. met omgekeerden jaszak. Dt justitie en recherche waren gistere» den geheelen dag bezig, om eenig spoor, vooral ook in den omtrek va« het huis en den tuin, te zoeken. Dinsdagmiddag is in de 2» Rozestraat te Fijenoord een 4jarig knaapje door onvoorzichtigheid ondet een goederenwagen van de Rotter- damsche stoomtram van Oud-Beierland kv\ terbeentje werd onder reden en het linker gekwetst. Na door e bonden te zijn is het ziekenhuis vervoerd, metselaar is van een s in een suikerfabriek Zoom. Hij viel met den grond en brak z Te Delfzijl is een man in het ruim van i gevallen. Hij heeft gebroken. Op den bij Delft zijn giste: werkman, door de s1 beenen afgereden. Zijn hopeloos geacht. vrouw te 's Gravenha woning aan den Z. O aldaar door de viatn toestel brandwonden het gemeenteziekenhi Bij Dinxperlo is een arbeider door het een wagen met hooi, voer hij meehielp, raakt. Toen men hem onder den wagen v; was hij zoodanig ge weinig kans op zijn tfl Tusschen het Kon. en den Oranjeboom 1 avond een vreeselijk gehad. Op een van b der gekoppelde met wagens zat een 10 Deze nu liep tussc wagens uit juist toen uit Baarn voorbijree kwam onder de autor door den bestuurder onmiddellijk halt hi opgenomen en onmid arts te Soest vervoerd dood kon constatee 9jarig knaapje te C aan het spelen op schuur. Hij sprong hooitil op de andere doende in een hocj waarvan de scherpe t het lichaam dronge hart. Het jongetje wa dellijk dood. Te een gracht het lijk op vrouw. De ongelukkif laatsten tijd zenuw Barwoutswaarde (Z.-H jarig knaapje in r oogenblik te water gi opgehaald. Te I is een vrouw bij het in ,de sloot geraakt Gisteren ontdek van de Staringstraat t zijn achterkamer eenl centimeter. Het beest een bloempot gesiing schrokken wist de ma doen dan het beest ti zonder moeite gelukte enkele vruchtelooze kop van het ondier t Het is een zeer sch| Vanwaar het beest is onopgelost. Uit deskundige blijkt, dat het gedood slang is, zooals er in gedeelten wel eens m, getroffen. Zij worden hun gespleten ton spi De dreigen] wegstak inginF De spoorwegmaatsch aan den minister van ken een schrijven waar dat zij hef syndicaat personeel niet als vet van hun personeel k< wen en zij het du wijzen, daarmede te over de eischen van personeel. Elke maats derlijk kan slechts m woordiger van haar e hun wenschen en gri, ken. De commissie ui zal a.s Zondag over der spoorwegmaatsch handelen. Vliegen. slachtoffer te betreure aviateur Rolls is gis Bournemouth, terwij boven de groote tribi kwam daarbij om het Rolls was opgesteg zienlijke hoogte en ma om met een zweefvlue te dalen toen men plc van zijn toestel zich wen. De aeroplaan z' weer, sloeg vervolg» en viel hals over kop te midden van de ve van de bezoekers op bune. Rolls wasafscbuwe stierf bijna onmiddell Een kolenschip Spree, bij Berlijn! been met een zwarte Neganten schoen. He

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2