Gemengd Nieuws, Laatste Berichten. Burgerlijke Stand, Advertenttën. TE HUUR J BUITENLAND. ;srecht bracht f 3106.25 in s s c h e r ij. Do0r t van den burge. 'oorzien van diens heer Commissaris e provincie Zeeland gen om een groote Wragen om eene ichtiging tot hei adelijk gedierte, 4 ene groote- en 15 pe kleine vischakte er ij. In 1909 werd 'rakhout en enkele ;dgoed aangebrachi iet twee riemen eti den openbaren ver- g niet is overgegaan tteld dat in het ah ene reddingsboot uit zee was aangel ichtiging van Qed, and op de voorge. erd verkocht. militie en weer. der gemeente in de 9 bedroeg 52 man; in Maart 19 en in' is in het geheel 37 volledige en i„ voor korte oefening 08 waren voor die even 167 personen, :n er 47 bij de-land de zeemacht inge- ital ingeschrevenen n militieraad of in door Gedeputeerde d als beneden de wegens ziekte ol reeds in dienst bij it 11, wegens broe zamen 85 man. eerde Staten dezer 1 man, die niet ter verschenen en zich dit college had ie wegens lichaamsge- J. iet aandeel der lich- ■ekenden, werden in Jlijfd 8 man. aanvragen tot hel eldelijke vergoeding, onder de wapenen, het bepaalde in ari. litiewet 1901, over- door Burg. en Wetti, es, gunstig door den log beschikt. In hei den voor de lichting en 178 personen. (Wordt vervolgd.) Om 5 44 uur zal de terugreis aan het station Delftsche Poort worden aangevangen, om ongeveer half tien alhier aan te komen. De kinderen zullen in optocht van het station naar de stad gaan. Den ouders wordt verzocht hunne kinderen bij de geleiders te laten, doch bij het hotel „Albion" kunnen de kinderen met hunne ouders huis waarts keeren. Nog dient vermeld te worden, dat waarschijnlijk 's morgens op de trap pen van het stadhuis een portret zal gemaakt worden van de deelnemende kinderen. u Programma van het concert, te geven op Woensdag 13 Juli a. s. door de harmonie „Ons Genoegen in de muziektent op den Boulevard Evert- sen. „Prins Hendrik", marsch, J. H. Schouten „La Fiancee du Korrigan, fantaisie, O. Coquelet„Voix Rou- maines," valse, M. J. H. Kessels Images de Rêve", fantaisie, O. Bou- chei „Souvenir de Rotterdam", marsch, J. Oomes„Sur les Mon- tagnes", fantaisie champêtre, J. Werk man; „Am Friihlingsmorgen" valse, F. van den Bossche„Fantaisie sur Faust de Gounod" arr. par Witte- broodt; Finale. De generaal-majoor L. de Bruijn, bevelhebber in de 3e militaire af- deeling, vergezeld van den kapitein G. van Munster, kwam heden alhier aan, ter onderzoek naar voorgestelde verbeteringen aan militaire gebouwen en vertrok per boot van 12.10 uur naar Ter Neuzen. De majoor Zanino, commandant van het 4e bataljon, begaf zich he den naar Arnhem, ten einde aldaar tot 16 Juli a.s. deel te nemen aan de kaderoefeningen onder leiding van den kolonel De Wildt. De mailboot „Koningin Regentes", de eerste der vroegere nachtmailboo- ten, welke voor den dagdienst gereed is gemaakt, zal de volgende week naar Rotterdam vertrekken om in het droogdok enkele voorzieningen te ondergaan, waarna de „Koningin Regentes" in den geregelden dag dienst zal worden opgenomen. Hedenmorgen arriveerden alhier uit Middelburg met bestemming naar Wemeldinge Hr. Ms. kotters „Voor uit", „Van ;Goens" en „Boelen", eerstgenoemde met een muziek korps van 17 personen aan boord, hetwelk zich van af Middelburg tot voor de sluizen liet hooren. :n bestuursvergade- eeniging „Vlissingen verschillende mede- an omtrent de tt ttentoonstelling van a. s. ïoutsnijwerk is goed d, zoo ook die van eekeningen, maar dt nnen de kroon, niet zoo talrijk als maar onder diverse vinden zich aardige vragen van bekende om plaatsing, zoowel opluistering als in koop, beloven heel lag worden afgeleid isteiling niet behoeft voor die in 1905. zijn te bekomen persoonlijke kaarten prijs bedraagt pel en voor kinderen es Zondags van 12-2 f 0.10 is. riling zal van 's mid' avonds 10 uur ge e-bureau van „Vlis- ten dienste val ;en, zal worden ge' aak van den heer L endijk, alhier. ooireisje. eeds meldden maken r hoogste klassen vat j B en F morgen eel ar Rotterdam. Daarton irgens om kwart ove' bij school F op tie hier zal gemarcheer' e Marinebrug, Nieuw* veg en Prins Hendrik dation. De hoofdleidei r H. S. Mozes. ;urs te Rotterdam ot en kinderen melk et il aangeboden worde® ling door de Boompje- hebben, zal er in uitgerust, en in ,w' bruikt worden, waart ebracht wordt aan De Engelsche driemastschoener „Navigator", kapitein Tyrrel, is he denmorgen met een lading ijzer van de electro tinfabriek van hier naar West-Hartlepool vertrokken. Heden werd door de examen commissie van liet conservatorium te Brussel met onderscheiding ge diplomeerd voor de piano, onze stadgenoote mej. Sophie Janssens. leerlinge van het instituut „Notre Dame auxEpines"te Eecloo (België) Bij het Droogdok werd hedenmid dag een 7 jarig kind door een wiel rijder aangereden. Met een bloedende hoofdwonde werd het ventje in het café van den heer B. binnengebracht. De zeevarende A. Legein, wonende alhier, is aangesteld als matroos bij den maildienst te Ostende. KERK- EH SCHOOLMJEOWS. t Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Nuenen (N.-Br.) door den heer G. de Ligt, cand. te Middelburg. Pr°L Rutgers, vroeger predikant bij de Ned. Herv. gem. alhier, die is afgetreden als hoogleeraar aan dt Vrije Universiteit, zal binnen niet a te langen tijd naar Oost-lndië ver trekken, om er de gast te zijn van uouv.-Gen. Idenburg. De 74-jarige oud-hoogleeraar, wiens zoon in het huwelijk zal treden met een dochter van den heer Idenburg, zal dat hu weiijk inzegenen. Ger. Kerken. Beroepen te Marken en te 's Gravenhage de heer C de Kruijter, cand. te Middelburg Bedankt voor Baarland door A. P. Lanting te Oud-Loosdrecht voor Langerok en voor Epe door ds u. de Jager te Bruinisse. Men schrijft ons uit Middelburg j Aeer van Oostveen, Ieeraar in de Fransche en Nederlandsche taal aan het gymnasium alhier, aan wien op verzoek tegen 1 September eervol ontslag als zoodanig is verleend, herdacht heden (Dinsdag) zijn 40- jarig jubileum als Ieeraar aan deze inrichting. In een feestelijke bijeenkomst van ds curatoren, leeraren, en leerlingen werd hij toegesproken door den rec tor, dr. A. H. Kan en werd hem, namens curatoren, leeraren leerlingen en oud-leerlingen een geschenk aan geboden., waarbij gevoegd was een album bevattende de handteekeningen van hen, die aan dit geschenk heb ben bedragen. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens oplichting: J. B., 44 jaar, landbou wersknecht te Middelburg tot 2 maan den gevangenisstraf mishandelingC. S., 31 jaar, verlof houder, H. S., 20 jaar, veidarbeider, A. de V., 32 jaar, slager en P. A. P., 20 jaar, arbeider, allen te Boschkapelle de eerste tot eene maand en de ove rigen ieder tot drie weken gevange nisstraf; D. H. F., 28 jaar, huisvrouw van E. B., zonder beroep, te Hulst f5 boete subs. 5 dagen hechtenis en P. v. L., 17 jaar en A. J. v. H., 14 jaar, aibeiders te Axel ieder tot f5 boete subs. 1 week tuchtschool diefstal: A. M., 13 jaar, koeherder, te Oostburg, gedetineerd te Middel burg tot zes maanden gevangenisstraf J. P., 27 jaar, arbeider te Ierseke 3 maanden gevangenisstraf ;J. de J., 17 jaar, arbeider, te Kwadendamme gemeente Hoedekenskerke tot 14 da gen gevangenisstraf; S. W., 13 jaar, veidarbeider te Zoutelande een beris ping en zes maanden voorwaardelijke tuchtschool verduisteringJ. W. B., 16 jaren, varensgezel te Rotterdam tot eene maand gevangenisstraf; niet voldoen aan een door een amb tenaar gedaan bevelJ. F. V., 28 jaar, timmerman, te Hulst f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis het opzettelijk en wederrechtelijk dooden van een anders dier:]. C. W., 33 jaar, jachtopziener te Clinge, f3 boete subs. 3 dagen hechtenis strooperijJ. P., 49 jaar, huisvrouw van G. J,, en M. D., huisvrouw van P. de S., beiden te Putten (N.-B.) ieder tot f3 boete subs. 3 dagen hechtenis vrijgesprokenP. de B., 49 jaar landbouwer te Clinge, beklaagd van diefstal. Branden. In de buurtschap Lonneker brandde gisteravond af het café en het woonhuis annex bakkerij van J. S. Verzekering dekt de schade. Te Huiswaard (N.-H.) is gister middag afgebrand een dubbele wo ning. Het huis was verzekerd. Door onbekende oorzaak brak giste renavond een hevige brand uit in een café onder Hoorn. Van den in boedel werd zoo goed als niets ge red, terwijl het gebouw tot den grond afbrandde. Verzekering dekt de scha de. Overmeesterd door den schrik sprong de vrouw van den caféhouder in de diepe vaart voor hare woning en werd niet zonder eenige moeite gered. Gisteravond is een boeren plaats bij de Ursemmer burg in de Schermer (N.-H.) geheel afgebrand. In een woning aan den Zuid-oost Binnensingel, te 's Gravenhage. heeft gistermiddag eene ongeveer 70jarige vrouw, die zich allen in die woning bevond, eenige brandwonden beko men door de vlam van een kooktoe- stel. De kleederen die de vrouw aan had zijn alle geheel verbrand. De buren werden door den rook op merkzaam gemaakt, op 't geval, gingen toen naar binnen en waar schuwden direct de brandweer. Deze was spoedig ter plaatse, en verleende de eerste hulp aan de met brandwonden overdekte vrouw. Blusschingswerk viel er niet meer te verrichten, behalve de kleeren van de vrouw, is er niets verbrand. De vrouw is daarna naar het gemeente ziekenhuis vervoerd. Gistermiddag omstreeks half zes bevonden zich op den Haarlemmer weg, even voorbij Sloterdijk, een man en vrouw, die blijkbaar heftige on- eenigheid hadden. Plotseling sprong de vrouw in de trekvaart, en eenige fietsers en visschers, die in de na bijheid waren, hieven wel luide hulpkreten aan, maar deden bedroe vend weinig om de vrouw te redden. Eerst toen meer publiek opdaagde, werd zij opgedregd, maar de levens geesten waren reeds geweken. De man, die niet de minste poping had aangewend om zijn vrouw te redden, en ongevoelig het ophalen van het lijk bijwoonde, wilde zich daarna rustig verwijderen, maar werd door de politie in verzekerde bewaring gesteld. Dobbelen. "Degene, die zich gedurende den schafttijd in of nabij de fabriek bezig houdt met dob belen, za! onmiddellelijk worden ont slagen. De Directie". Deze bekendmaking is aangeplakt op de fabriek der firma J. en A. van det Schuit, direcleur A. H. van Wijngaarden, te Papendrecht. Het was de directie n. 1. ter oore geko men, dat ook onder de werklieden harer fabriek sterk gedobbeld wordt, dat het zelfs voorkomt dat f 10 en meer per week verloren wordt door arbeiders, die zoo'n weekloon niet verdienen. Onlangs betrapten de brigadier der marechaussee en een marechaussee bijna een troepje, die met de steenen bezig waren. Doch blijkbaar waren ze weer, als gewoonlijk door de op post staande uitkijkers gewaarschuwd zoodat de marechaussees niet anders konden doen dan het geld en de dobbelsteenen als „gevonden voor werpen ".in beslag nemen. Vreemde broodwin ning. Men herinnert zich, dat voor enkele weken een vrij net ge kleed man te Nijkerk bewusteloos neerviel, dat de ongelukkige werd opgenomen en verzorgd, tot hij na eenige dagen hersteld verder kón trekken. Het is gebleken, dat de geheele scène niets was dan een goed gespeelde comedie. Dokter, politie, pleegzuster, geestelijke, publiek en pers, allen zijn de dupe geworden van een sluwen bedrieger. H. K. Brandsen zoo heet de slimme vogel heeft te Vianen hetzelfde spel gespeeld. Het nader onderzoek der politie heeft het bedrog aan het licht gebracht. Zaterdagmiddag is bij de Srnil- devaart een kind van 1% jaar door een trein van Groningen naar Zwolle overreden en gedood. Gistermor gen is een lOjarige jongen te Am sterdam, uit een raam op de derde verdieping van dit perceel gevallen. In ernstigen toestand werd de onge lukkige naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Te Renkum kwam Zondagmiddag een gep. iuit.-kolonel, uitzijn woning, om de stoomtram die naar Wageningen vertrok, voor het inlaten van een dame te doen stil houden. Uit de tegenovergestelde richting kwam een automobiel aan. Vermoedelijk is de overste, door zich beangst te maken, verkeerd uitgewe ken en waarschijnlijk met beide voertuigen in aanraking gekomen en werd in- en uitwendig zwaar gekwetst. Twee geneesheeren verleenden heel kundige hulp. Zijn toestand is zeer ernstig. Bij het uit hej maailand huiswaarts keeren is Zaterdag te Lekkerkerk bij zijn woning een 25- jarige man uit de schouw gevallen en verdronken. Te Dreumel is een man verdronken. Drankmisbruik is de oorzaak van dit ongeluk. Een 3jarig knaapje te Barwoutswaar- der, is ineen onbewaakt oogenblik in het water gevallen en verdronken. Nabij Zevenhoven (Z.-H.) is het lijk van een 57jarigen gymnastiekon- dervvijzer uit Amsterdam uit den Am- stel opgevischf. De man was sinds geruimen tijd zwaarmoedig. Te Vlaardingen is Zondag binnengeko men het zeevisschersvaartuig VI 168, met verlies van een der opvarenden, een 16jarigen jongen wonende te Vlaardingen. Door een grondzee was de knaap op 25 Juni jl. over boord geslagen en verdronken. In eenige bladen stond een bericht, gisteren ook door ons over genomen, over een ongeval in het kamp bij Laren. Een 20jarig milicien van het 2e bat. 7e reg. uit Amsterdam, zou tijdens de rust van de schiet oefeningen bij het stoeien met andere soldaten, zijn ruggegraat gebroken hebben en daarna te Naarden in het hospitaal aan de gevolgen over leden zijn. Gelukkig is dit bericht niet juist. Er is wel een milicien zoodanig op een veldflesch gevallen, dat hij zich geducht bezeerde. De jonge man heeft echter het hospitaal reeds als hersteld verlaten. Hieruit blijkt weer voor de zoo- veelste maal hoe noodzakelijk het is dat berichtgevers vooral niet op losse geruchten al worden die vaak hardnekkig volgehouden mogen af gaan. Want wat „men" zoo ai debi teert raakt maar al te dikwijls kant noch wal. De vlieger Daniël Kinet, die te Gent reeds eenige dagen lang oefeningen hield met een z.g. twee dekker (biplane) en deze oefeningen Zondagmorgen tegen half tien onder aanschouwing eener groote menigte, boven het vliegkamp herhaalde, had het ongeluk, juist toen hij ten derden male de vlakte zou gaan rondvliegen, met zijn biplane te verongelukken. Wijl een staaldraad in het raderwerk verward geraakte, weigerde de motor den dienst. De biplane viel toen met den voorsteven naar beneden van een hoogte van ruim 100 meter. Kinet werd in het luchtruim geslingerd en viel daarna op den grond. Ten men hem opraapte, had hij schijnbaar geen ernstige kwetsuren, doch bij nader onderzoek bleek hij inwendig doodelijk gekneusd. In be- wusteloozen toestand werd hij naar een kliniek gedragen. Zijn toestand is hoogst ernstig zoo niet hopeloos. Mevrouw Kinet was getuige van het ongeluk dat haren echtgenoot overkwam. Daniël Kinet is 26 jaar oud en 7 jaar als luchtreiziger werk zaam. Op 8 April j.l. bleef hij met een passagier 2 uur en 20 minuten lang in de lucht met zijn vliegmachine en sloeg hiermede het wereldrecord. Rechter Latshaw, een rechts geleerde van naam, in de Ver. Staten die ook veel genoemd werd als pre sident van de rechtbank die dr. Hyde veroordeelde, heeft zijn voornemen te kennen gegeven om een maatregel van wetgeving voor te stellen, waarbij de echtscheiding minder gemakkelijk wordt gemaakt. Onlangs had hij in appel de zaak te behandelen van zekeren dr. Hart man, die door den lageren rechter tof 500 dollars boete werd veroordeeld omdat hij de vrouw, die van hem gescheiden was, had. aangesproken. Latshaw besliste, dat de beschuldigde het recht had om zijn gewezen vrouw aan te spreken en haar zelf bij den arm te nemen, zoolang hij niet tot mishandelen of vloeken overging. Hij had het volste recht zich als een bevoorrecht persoon te beschouwen ten opzichte van de vrouw, die eens zijn echtgenoote was. De rechter kan man en vrouw scheiden, zeide hij, maar volgens eene wet, hooger dan die door menschen gemaakt, behoudt de man een recht op de vrouw, die eens met hem was getrouwd. Het schijnt de laatste dagen der vorige week weer fel heet te zijn geweest in New-York en tal van an dere plaatsen in het Oosten derVer- eenigde Staten. Wij lezen in de „Dai ly Mail," dat Vrijdag- of Zaterdag middag (de dateering In het blad is niet duidelijk) de thermometer in New- York (stad) 100 gr. Fahrenheit (37.8gr. C.) wees. Aan het meteorologisch In stituut te Washington dacht men dat de hitte nog wei wat zou aanhouden. In het z.g.Middel-Westen regent het echter op vele plaatsen. Zoowel de menschen als de oogst profiteeren daarvan. BALKAN-STATEN. Nu de schier onoverkomelijke Kretenzer kwestie de aandacht van Europa bezig houdt, is het wellicht belangrijk een en ander omtrent het veelbesproken eiland en zijn parlement mede te deelen. Het parlementgebouw, een eenvoudig en sierloos gebouw, staat in het openbare park te Canea, omgeven door fraaie boomen als oleanders, palmen caout chouc- en olijfboomen. Aan den voor kant, die met blauwgrauwe verf be smeerd is, bevindt zich de hoofdin gang, die direct voert naai de zitting zaal. Volgens de Kretetenser grondwet van 1906 kan ieder Kretenser, die den leeftijd van 25 jaar bereikt heeft en in het bezit van zijn burgerlijke rech ten is, tot lid van zijn parlement gekozen worden. Er bestaat op Kreta algemeen, gelijk, direct en geheim kiesrecht; ieder 21 jarig Kretenser is kiezer. De 130 afgevaardigden worden voor onbepaalden tijd, d. w. z. tot de opheffing der nationale vergade ring, door het executief gekozen. Zij ontvangen uit de staatskas vooreike gewone zitting 800 en voor elke buitengewone 1200 francs. Uit de afgevaardigden worden de leden der Kamer en het executief comité, dat sedert 1908 de regeering vormt, ge kozen. De Kamer bestaat uit 74 leden die voor den tijd van 3 jaren gekozen worden, en komt elk jaar in Mei voor 2, hoogstens 3 maanden samen om de besluiten der nationale vergade ring opnieuw te onderzoeken. Het uitvoerend comité, dat uit 3 leden bestaat, is op dit oogenblik de hooge staatsmacht. Het is slechts verantwoordelijk aan de 4 mogend heden-protectoren in Engeland, Frankrijk, Italië en Rusland. Het heeft ook de censuur van alle naar het buitenland gaande telegrammen in handen. De groote man op het eiland is op dit oogenblik ongetwijfeld Veni- zeios. Hij is 45 jaar oud en te Canea geboren. Te Athene studeerde hij in de rechten en verwierf den doctors titel. Zijn beroep als advocaat oefent hij echter niet meer uit en wijdt zich geheel aan de politiek. Reeds in hel jaar 1896 speelde hij een rol in de toenmalige revolutie bij de aankomst van prins George van Grie kenland te Canea in 1899 stond hij aan de spits der opstandelingen. Toen het daarna op het eiland weer rustig werd benoemde men hem tot minister van justitie, wat hij tot 1902 bleef. Na dien tijd trad hij aan het hoofd der insurgenteri tegen prins George, die zich door zijn autocratisch optreden bij de bevolking gehaat gemaakt had. De strijd eindigde in 1905 met het vertrek van prins George van Kreta. Toen in in 1906 Zaimis als opper-commissa- ris op het eiland kwam, had Veni- zelos bijna al zijn aanhangers ver loren. Bij de annexatie bij Grieken land in 1908 kwam Venizelos weer aan liet bewind, vermocht echter niet dan een zeer zwakke meerderheid te krijgen. Zijn positie als minister president is op het oogenblik nog wankel. Venizelos' grootste tegenstander is Michelidakis, een 60jarig man uit Kandia. Hij was vroeger ieeraar aan het gymnasium, terwijl hij nu ais koopman en grootgrondbezitter op een berg bij Kandia woont. Hij is een man van grooten invloed en heeft heel het radicale Kreta onder zijn bevelen. Per Telegraaf. Verkiezing leden Eerste Kamer. 's GRAVENHAGE. Zuidhoiland ge kozen de heeren de Maresz Oyens (a.-r.) Van der Kun, (kath.), herkozen dr. Vermeulen (kath.) Noord-Holland gekozen De Boer (lib.) herkozen Roell (lib.), Van,Leeu wen (lib.) Utrecht herkozen Bosch (kath.) Noord Brabant herkozen Merckel- bach (kath.) Van der Does de Wil- lebois (kath.) Gelderland herkozen Schimmel - penninck (chr.-hist.), Basten Baten burg (kath.) Limburg herkozen VanderMaesen (kath.) Drente herkozen Pelinck (lib.) Gron ngen herkozen Dojes (lib.) Friesland gekozen Lely (unie lib.) Eerste Kamer. 's GRAVENHAGE. In de heden gehouden zitting werd met 21 tegen 17 stemmen het wetsontwerp verwor pen betreffende een zeventiende pre dikantsplaats bij de Neet. Herv. ge meente te Rotterdam. Na afloop der overige werkzaam heden is de Kamer tot nadere bij eenroeping uiteengegaan. van 9 tot 12 Juli. BEVALLEN: A. Koole, geb. Bosschaart, z. H. M. Haarsma, geb. Nobels, z. H. C. Elich, geb. van Veen, z. W'EïïISBEmïÖH'?. medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Kilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 12 Juli 1910.) Hoogste barometerstand 766.8 te Aberdeen. Laagste barometerstand 758.6 te Riga. Verwachting ioï den avond van 13 Juli: Zwakke tot ma ige, meest Noor delijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Dezelfde temperatuur. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag juli 13 14 15 16 17 18 19 ¥!iggsrat|gn. vm. nm. 5.53 6.13 6.38 6.58 f 7.31 7.51 8.31 8.51 9.39 9.59 10.40 11.— 11.30 11.50 's morg. 8,44. MARKTBERICHTEN. Vlissingen 12 Juli. Boter f 1.40 a 11.50 p. K.G. Eieren f 4.40 a f4.60 p. 100 st. een WOONHUIS nabij den Kou- dekerkschen straatweg achter het perceel van J. AMO'RGASTE, be woond geweest door A. CLARISSE. Aanbiedingen worden ingewacht ten kantore van den Gemeente-Bouw meester.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3