bouwonderwijzers te toekennen een subsidie van 15 cent per lesuur, tot een maximum van f 30 per persoon. De heer Blum verdedigde het voor stel van Ged. Staten. Hij wees er op dat het den schijn zou kunnen wekken dat Ged. Staten niet genoegzaam zou den voelen voor den land-en tuinbouw De aanneming van het amendement Van Oijen noemde de heer Blum noch noodig, noch wenschelijk. Er zijn voor dit amendement geen argumenten ge bruikt die houtsnijden en waar in 1936 de Staten zich zonder stemming bij een dergelijk voorstel van Ged. Staten hebben neergelegd, daar meenen Ged. Staten dat de Staten ook thans met hun voorstel zullen medegaan. Hij ontkende dat het land-en tuin- bouwonderwijs stiefmoederlijk in deze provincie wordt behandeld. Wat de rijksbijdragen betreft, daar neemt Zee land de tweede plaats in. Al draagt de provincie daaraan niet bij dan is dit geen afdoend argument, daar bijv. ook de provincie niet bijdraagt voor het lager onderwijs. De heer Van de Putte achtte het landbouwonderwijs ook van groot gewicht, doch verklaarde zich toch vóór het voorstel van Ged. Staten. De heer Vorsterman van Oijen trachtte verschillende der bezwaren van den heer Blum te weerleggen. Zijn bedoeling is van provincie- wege een pelang dat van groote be- teekenis is te steunen. Hij bleef zijn amendement hand haven en werd dit alleen gewijzigd in dien zin dat thans alleen het be ginsel wordt uitgesproken. De heer Hombach voelde veel voor het landbouwonderwijs, doch het amendement Van Oijen leert niet voldoende hoe groot de kosten zullen zijn. Het amendement is te onbepaald. Daarom zou hij de beslissing willen aanhouden en zou hij thans een som willen beschikbaar stellen aan het hoofdbestuur van de maatschappij van landbouw. Dan wisten de Staten hoe groot de kosten zullen zijn. De heer Dieleman meende dat juist door de wijziging die de heer Van Oijen in zijn amendement heeft ge bracht, slechts een beginsel wordt uitgesproken. Wat de zaak zelf betreft is hij voor het amendement. De heer Blum verdedigde nog nader het voorstel van Ged. Staten. Het amendement Van Oijen werd ten slotte verworpen met 24 tegen 18 stemmen en het voorstel van Ged. Staten goedgekeurd. Stoombootdienst MiddelburgZieriKzee. Aan het algemeen verslag van de afdeelingen van de Prov. Staten, be treffende het voorstel van Ged. -Staten tot voortzetting na 1 Januari 1912 van den stoombootdienst tusschen Schouwen, Zuid- en Noord Beveland en Walcheren, ontlsenen wij het volgende In éene afdeeling deed éen lid op merken, dat in het voorstel gespro ken wordt van een dienst van Schouwen op Walcheren en aange zien door inwoners van Schouwen gezegd is, dat een dienst op Wol- phaartsdijk voldoende zou zijn, acht hij eene andere formuleering wen schelijk. Een ander lid dier afdeeling wijst op de mogelijkheid eener tram verbinding in Zuid Beveland, die invloed zou kunnen hebben op het verkeer met Wacheren. Nog een lid dier zelfde afdeeling beweert, dat er niet zooveel haast behoeft gemaakt te worden met de behandeling van dit voorstel, aange zien 1 Januari 1912 nog ver ligt, en meent tevens, dat zijns inziens de dienst door de provincie niet beter behoeft geëxploiteerd te worden dan door particulieren, aangezien men aan de laatste de noodige voorwaar den kan opleggen, terwijl de kosten bij exploitatie door de provincie in elk geval hooger zullen zijn. Daartegen wordt opgemerkt, dat zich geen particuliere maatschappij heeft opgedaan en men daarop toch niet wachten kan; dat de verbinding niet gewenscht is en het leeuwen deel van het vervoer wordt uitge maakt door dat tusschen Middelburg en Zierikzeedat het subsidie ook nu belangrijk is en het publiek be lang beter zal gediend worden bij exploitatie door de provincie. De aanwezige leden van Ged. Staten vestigen er de aandacht op, dat, als men bij particuliere exploi tatie de voorwaarden ook ten aan zien van het tarief al te drukkend maakt, ook het te geven subsidie daarvan den invloed zal ondervinden, dat deze stoombootverbinding onmis baar is en dat de Staten daarvoor dienen te zorgen, dat het opnemen van Walcheren in dezen dienst met het oog op het aantal passagiers allernoodzakelijkst is, dat uitstel, met tijdstip van 1 Januari 1912 in het verschiet, moeilijk teverdedigen is. Ten slotte verklaarde bij gehouden stemming in deze afdeeling zich alle leden vóór het voorstel. In eene andere afdeeling verklaar den de leden eenparig, zich met het voorstel van Ged Staten te vereenigen. In de laatste afdeeling vroeg een der leden, of Ged. Staten voornemens zijn, bij de uitoefening van dezen dienst door de provincie dien onge veer op dezelfde wijze voort te zetten als dit tot nu toe gedaan werd, dan wel het vaarplan meer of minder be langrijk te wijzigen, zoo wat richting als anderszins betreft. Een der leden van Ged. Staten heett daarop geantwoord, dat het in den tegenwoordigen stand van zaken en bij de kennis van zaken, die het col lege ten deze voor het oogenblik bezit, bezwaarlijk aangaat, een beslist ant woord op de gedane vraag te geven. Die moeilijkheid wordt nog vergroot door de omstandigheid, dat zich te laatster ure werkelijk iemand heeft opgedaan, die, behoudens nader over een te komen voorwaarden, niet on genegen zou wezen, de uitoefening van dezen dienst op zich te nemen, hetgeen mogelijk geldelijk voor de provincie een voordeelzou kunnen zijn. Naar aanleiding van deze laatste mededeeling verklaart één der leden, dat hij voor zich, op grond van lang durige ervaring, afkeerig is van par ticuliere exploitatie en beslist de voorkeur geeft aan uitoefening van den dienst door de provincie. Op grond van een en ander meent deze afdeeling eenparig, dat het be sluit zoo gewijzigd moet worden, dat beslist besloten wordt met ingang van 1 Januari 1912 bedoelden dienst voort te zetten. Behoudens deze wijziging bleken dus alle leden voor het voorstel van Ged. Staten te zijn. Dit voorstel gaf geen aanleiding tot discussies en werd zonder stem ming goedgekeurd. Aangenomen werd een voorstel van Ged. Staten tot verwijzing naar hun college van een adres van J. Staelens, oud werkman aan den calamiteuzen Hoofdplaatpolder, om pensioen. In verband met het voorstel van Ged. Staten tot afwijzing van een verzoek van den calamiteuzen polder Borssele, om vrijverklaring, vonden in eene afdeeling de leden het ge waagd, tegen het voorstel in te gaan, daar in het onderhavige geval niet te zeer voorzichtigheid kan worden betracht, en dat te meer, daar het voorstel de gelegenheid niet beneemt, daarop voor korter of langer tijd terug te komen. In de beide andere afdeelingen werd er op gewezen, dat de meerderheid der ingelanden en de dijkraad voor de vrijverklaring zijn en dat de hoofd ingenieur geen bezwaar daartegen heeft. Volgens één lid met wiens opvatting anderen mede gaan is dit laatste het voornaamste en moet dit den doorslag geven. Een ander lid had gemeend, dat Ged. Staten wel het voorstel tot vrijverklaring zouden hebben gedaan, nu de groote meer derheid er voor was. Tegenover deze leden stonden an deren, die het volkomen met het voor stel eens zijn. Door leden van Ged. Staten werd aangevoerd, dat de pro vincie geen financieel voordeel heeft bij de vrijverklaring en dat, wanneer een vrijverklaarde polder later cala- miteus wenscht te worden, daaraan groote bezwaren verbonden zijn. Bij de stemming in deze beide af deelingen verklaarden zich 16 leden voor en 6 tegen het voorstel, terwijl 4 zich hunne stem voorbehielden. De heer Fokker diende een amen dement in om den polder wèl vrij te verklaren met ingang van het vol gende dienstjaar. Ook de heer Mulder verdedigde eveneens de vrijverklaring, die hij in het belang van de provincie noemde. Na breedvoerige discussie werd het amendement van den heer Fok ker verworpen met 32 tegen 10 stem men en daarna het voorstel van Ged. Staten zonder stemming goedgekeurd. Aangenomen werd een voorstel om het besluit van 13 Juli 1906 tot toe kenning van eene subsidie voor een stoomtramweg van Brouwershaven naar Bnrgh, te wijzigen en te bepalen dat deze tram voor 1 October 1912 moet rijden. Aan Th. Weemaes te Chnge |werd wederom een jaarlijksche subsidie van f70 voor den wagendienst Hulst en Nieuw-Namen (Clinge) toegestaan. Aan de gemeente 's Heer Abtskerke werd een renteloos voorschot van f 3475 voor w^gsverbetering verleend. Overeenkomstig het voorstel van Ged. Staten werden naar dit college verwezen de adressen van de vereeni ging van Nederlandsche loodwit-fa- brikanten en van het bestuur der vereeniging van democratische inge- nienrs en architecten te Scheveningen in zake het gebruik van loodhoudende verven. Ingewilligd wordt het verzoek van den beheerder van den weg van Schoondijke naar Sasput, om de voor het onderhoud van dien weg gestelde zekerheid te mogen vervangen door eene inschrijving op een der groot boeken der nationale schuld. Naar aanleiding van het voorsiel om eene crediet te openen van ten hoogste f3550 per jaar voor 1911 en 1912 ter bevordering en aanmoediging van de verbetering der paardenfokkerij, werd door een lid de wensch uitge sproken, welke ook in 1908 bij deze zaak geuit is, dat de aanhoudingsbij dragen over de verschillende keurings districten zullen worden verdeeld en toegekend. Hij is van oordeel, dat te veel uit het oog verloren wordt, dat het aanhoudingsbij dragen zijn tot verbetering van het paardenras en geen bekroningen van de beste paar den. Gaarne zag spreker dat niet alle bijdragen aan het 4e en 5e district worden toegekend. Van de zijde van Ged. Staten werd opgemerkt, dat het reglement door de Maatschappij van Landbouw wordt opgemaakt. Daarentegen werd opge werkt, dat de prov. het geld geeft en de wensch uitgesproken het advies van den prov. veearts te vragen. Ove rigens had men in geen der afdeelin gen eenige bedenking tegen het ''oor- stel van Ged. Staten. Door den heer Houterman werd voorgesteld als tweede voorwaarde aan het toekennen van het crediet te verbinden, dat de aanhoudingsbijdra- gen worden verdeeld over de ver schillende keuringsdistricten naar het daarop aangegeven aantal paarden. Dit amendement werd bestreden door de heeren Hombach, Vorster man van Oijen en Fruytier en ver dedigd door de heeren Van Oeveren, Louwerse en Gerlach en na breed voerige discussie verworpen met 35 tegen 7 stemmen. Inzake het voorstel tot toekenning van eene subsidie ad f 200 aan de vereeniging ter bevordering der gei tenfokkerij in Zeeland, zeide een lid dat het hem speet, dat Ged- Staten geen f300 verstrekten. Bij stemming verklaarden zich in eene afdeeling 8 leden voor, 3 tegen het voorstel en 2 behielden zich hun stem voor. In de andere afdeelingen vereenigde men zich met het voorstel. De heer Moerdijk diende een amendement in om het subsidie te verhoogen van f 200 op f 300. Hij verdedigde dit amendement uitvoerig en hoopte dat, waar voor het paar denras zooveel wordt uitgegeven de Staten ook de geitenfokkerij de geit wordt zoo terecht de koe van den arbeider genoemd zoo krach tig mogelijk zullen steunen. Dit amendement werd bestreden door den heer Blum en ten Slotte aangenomen met 23 tegen 19 stem men en het dus gewijzigde voorstel van Ged. Staten goedgekeurd. Besloten werdt tot toekenning van f 150 jaarlijksche subsidie aan het Mi litair tehuis te Middelburg. Goedgekeurd werdt de rekening en verantwoording der provinciale in komsten en uitgaven over 1908, en eveneens eene wijziging in de begroo ting voor 1910. Bij de behandeling der begrooting 1911 had in eene afdeeling geen der leden bedenking tegen de vaststelling der overgelegde begrooting, maar achtte één lid zich verplicht, aan het college van Ged. Staten in zijn geheel en meer speciaal nog aan de commissie van toezicht op den stoombootdienst dank te zeggen voor de toegezegde overweging van eene betere verlich ting der haven te Breskens, waarover zoo dikwijls geklaagd was. In eene andere afdeeling deelde een lid van Ged. Staten mede, dat artikel 9 der 1ste afdeeling van hoofd stuk 1 der uitgaven (jaarwedden vee artsen) met f 200 verhoogd zou wor den voor den veeartsenijkundigen dienst te Ellemeet. Een der leden gaf in zeer sterke bewoordingen zijn ongenoegen te kennen over den toestand van den weg tusschen Hulst en Walzoorden, waarover hij meermalen in de Staten vergadering ernstige klachten had doen hooren en waarvan blijkens het daarvoor uitgetrokken lage bedrag, vooralsnog weinig verbetering scheen te wachten zijn. Hij verklaarde zich ongenegen, in dezen zijns inziens onhoudbaren toe stand te berusten en bleek met die klacht niet alleen te staan. In de nog niet genoemd: afdeeling werdt door een der leden bij art. O van hoofdstuk 111 der uitgaven (kos ten dienst Vlissingen, Breskens en Neuzen) inlichting gevraagd omtrent electrische verlichting aan de haven te Breskens, waarop een lid van Ged. Staten mededeelde, dat die verlich ting tot stand komt en daaromtrent een overeenkomst is gesloten met iemand te Breskens. Bij ditzelfde ar tikel vraagt een ander lid, welke personen vrijkaarten voor dezen dienst hebben en krachtens welk besluit dit voorrecht wordt genoten, waarop een lid van Ged. Staten mededeelt, dat de leden van Ged. Staten, bestuurders van spoorweg en tramwegondernemingen en ambte naren bij de post en bij de telegrafie die vrijkaarten bezitten, de laatsten krachtens overeenkomst met het rijk. Het vragende lid verklaart zich niet bevredigd door het ontvangen antwoord en zal later daarop terug komen, terwijl een ander lid ver klaart, ook geen vrede te hebben met deze regeling. Een der leden klaagt nog over de slechte regeling der vertrekuren van den wagendienst Goes—Wolphaars- dijksche veer. In verband met deze klacht werd de wensch uitgesproken zich met zulke klachten rechtstreeks tot Ged. Staten te wenden. Daar er geen bepaalde bedenkin gen werden ingebracht, bleek men in deze afdeeling eenparig tot vaststel ling van de ingebrachte begrooting te besluiten. Algemeene beschouwingen werden niet gevoerd en evenmin gaf de arti- kelsgewijze behandeling der begroo ting aanleiding tot eenige discussie. Ten slotte werden de te heffen op centen op de hoofdsom der grondbe lasting voor ongebouwde eigendom men, bepaald op 39, voor gebouwde eigendommen 31 en voor de personeele belasting op 25. Hierna werd de zomervergadering door den Commissaris der Koningin in naam der Koningin, gesloten. Vlissingen, 12 Juli. Gedurende het jaar 1909 werd door de politie naar behooren voor de openbare orde en veiligheid ge waakt; buitengewone rustverstoringen vonden niet plaats. Door de politie beambten werden in 1909 opgemaakt 854 processen-verbaal, tegen 704 in 1908. In het jaar 1909 zijn 9 personen wegens misdrijf voorloopig aange houden en naar Middelburg overge bracht, waar zij ter beschikking van den officier van justitie zijn gesteld. Aan het bureau van Politie heb ben 137 personen in arrest gezeten, t.w. 97 wegens openbare dronken schap, 17 wegens gepleegd misdrijf, 7 vreemdelingen en 1 elders thuis behoorende minderjarige, terwijl aan 20 behoeftige personen nachtverblijf is verschaft. Koninklijke Maréchaus- s e. Omtrent de in deze gemeente gevestigde Kon. Maiéchaussée zij hier ter plaatse het volgende vermeld Het district Vlissingen stond in den aanvang van het jaar onder het com mando van den kapitein G. J. P. A. Thomson, doch kwam op 1 Mei 1909 onder het bevel van den Isten luitenant F. Piekema. Het district ressorteert onder de 1ste divisie te 's Hertogenbosch en telt 15 brigades nl. Vlissinges, (bereden), Sas van Gent (bereden) Hontenisse, Hulst (bereden), Nieuw-Namen, Axel (be reden), Koewacht, Neuzen, Philippine, IJzendijke, Oostburg (bereden), Aar denburg, Sluis, Breskens en West- kapelle. Het geheele district heeft eene getalsterkte van plm. 80 maré- chaussées. De bereden brigade Vlis- singe telt 6 manaan het hoofd staat een wachtmeester. Gedurende het jaar 1909 werd de brigade twee maal versterkt en wel telkens met een 6-tal jonge maréchaussées, die 3 a 4 maanden bleven tot het volgen van 2 opleidingscursussen, onder leiding en toezicht van den districts-com mandant. D r a n k w e t. Omtrent de Drank wet kan het volgende worden mede gedeeld. Aantal inrichtingen op 31 December 1909, waar krachtens ver gunning sterke drank in in 't klein werd verkochtongesplitste verkoop (slijten en tappen) 48, tappen 10, slijten 4, sociëteiten 4, logementen 17. Totaal 83. 1 Vergunning werd overge schreven op eene andere localiteit. Het aantal inrichtingen op 31 Decem ber 1909, waarvoor verlof is verleend bedraagt 134; te weten 126 waarin verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, en 8 waarin verkoop uitsluitend van alco holvrijen drank geschiedt. Gedurende 1909 werden krachtens art. 39, 5 verloven ingetrokken en verviel 1 verlof door overlijden van den houder. Krachtens art. 34, 2e lid letter a, werden 10 verloven en krachtens art. 34, 2e lid Ietter b, werden 2 verloven verleend. Het vergunningsrecht bracht or f 3037.50 (tegen f 3106.25 in he; jaar 1908). jacht en V i s s c h e r ij. Doo; de tusschenkomst van den burge! meester werden, voorzien van dien; advies, tot den heer CommiSsarP der Koningin in de provincie Zeelan; gericht4 aanvragen om een groott jachtakte; 10 aanvragen om een; buitengevvone machtiging tot hi schieten van schadelijk gedierte, aanvragen om eene groote- en ij - aanvragen om eene kleine vischaktf Strandvonder ij. In 1909 wen behalve eenig wrakhout en enkel; zeilen, als strandgoed aangebract eene roeiboot met twee riemen ei eene vanglijn, tot den openbaren ver koop waarvan nognietisovergegaar. Voorts zij vermeld dat in het ai geloopen jaar eene reddingsboei welke in 1908 uit zee was aange, bracht, met machtiging van Qej Staten van Zeeland op de voorge schreven wijze werd verkocht. Nationale militie en landweer. Het aandeel der gemeente in j, lichting van 1909 bedroeg 52 man daarvan werden in Maart 19 en i; September 18, dus in het geheel 3; personen voor volledige en Mei 15 personen voor korte oefenin, ingelijfd. In 1908 waren voor dl lichting ingeschreven 167 persone Van de 52 werden er 47 bij de land macht en 5 bij de zeemacht ingt lijfd. Van het aantal ingeschrevene werden door den militieraad of i: hooger beroep door Gedeputeeri Staten vrijgesteld als beneden 4 maat (1.55 M.) 5, wegens ziektes gebreken 48, als reeds in dienst t; zee- of landmacht 11, wegens broi derdienst 21. Te zamen 85 man. Door Gedeputeerde Staten des provincie werd 1 man, die niet It inlijving was verschenen en zie: derhalve voor dit college had t verantwoorden, wegens lichaamsgt breken afgekeurd. Voor de aan het aandeel der liet ting 1908 ontbrekenden, werden! 1909 alsnog ingelijfd 8 man. Op zeer vele aanvragen tot lit bekomen van geldelijke vergoedinj wegens verblijf onder de wapenei werd ingevolge het bepaalde in an 113bis der Militiewet 1901, over eenkomstig het door Burg. en Welt uitgebracht advies, gunstig doordt minister van oorlog beschikt. In ht jaar 1909 werden voor de lichtin, 1910 ingeschreven 178 personen. (Wordt vervolgd.) In de gehouden bestuursvergadt ring van de vereeniging „Vlissinge: Vooruit" zijn verschillende medt deelingen gedaan omtrent de t houden huisvlijtrentoonstelling vu 10 tot 20 Aug. a. s. De rubriek houtsnijwerk is got; vertegenwoordigd, zoo ook die vï schilderijen en teekeningen, maart handwerken spannen de kroon. Schepen zijn niet zoo talrijk al de vorige maal, maar onder diver; voorwerpen bevinden zich aardia curiositeiten. De vele aanvragen van bekent firma's alhier om plaatsing, zoowi in de zaal tot opluistering als is den tuin tot verkoop, beloven he veel, waaruit mag worden afgelei dat deze tentoonstelling niet behoP onder te doen voor die in 1905. Gezinskaarten zijn te bekomf a f 2.50, terwijl persoonlijke kaarlf f 1 kosten. De toegangsprijs bedraagt P' persoon f 0.25 en voor kinderï f 0.10, terwijl des Zondags van 12' uur de toegang f 0.10 is. De tentoonstelling zal van 's mit dags 3 tot 's avonds 10 uur p opend zijn. Een informatie-bureau van „Vit singen Vooruit", ten dienste de vreemdelingen, zal worden p. vestigd in de zaak van den heer F. Dert, Nieuwendijk, alhier. Schoolreisje. Zooals wij reeds meldden mak' de leerlingen der hoogste klassen de scholen A, B en F morgen schoolreisje naar Rotterdam. Daark zullen ze 's morgens om kwart oï< zes aantreden bij school F op Eiland. Van hier zal gemarchef- worden over de Marinebrug, Ni» brug, Koningsweg en Prins Hends- weg naar het station. De hoofd!» zal zijn de heer H. S. Mozes. .1 Aankomst Beurs te Rotterdam 1 9.55, waar den kinderen melk' krentenbrood zal aangeboden wordt Na eene wandeling door de Boompf gemaakt te hebben, zal er in café „Caland" uitgerust, en in ligentia" wat gebruikt worden, waf een bezoek gebracht wordt aati' Diergaarde. Om 5.44 uur zal de het station Delffsche aangevangen, om ongej alhier aan te komen. De kinderen zullen het station naar de st; Den ouders wordt v kinderen bij de gelei doch bij het hotel „A de kinderen met hunn waarts keeren. Nog dient vermeld waarschijnlijk 's morg pen van het stadhuis gemaakt worden van d kinderen. Programma van h geven op Woensdag 1 de harmonie „Ons Gt muziektent op den Bt sen. „Prins Hendrik" Schouten „La Fiance fantaisie, O. Coquek maines," valse, M. „Images de Rêve", fa chel„Souvenir d marsch, J. Oomes; tagnes", fantaisie char man„Am Frühlingsr F. van den Bossche Faust de Gounod" broodt; Finale. De generaal-majoo bevelhebber in de deeling, vergezeld vl G. van Munster, kwa aan, ter onderzoek n; verbeteringen aan mil en vertrok per boo naar Ter Neuzen. De majoor Zaniw van het 4e bataljon, den naar Arnhem, t tot 16 Juli a.s. def de kaderoefeningen van den kolonel De De mailboot „Kon de eerste der vroeger ten, welke voor den is gemaakt, zal de naar Rotterdam ve het droogdok enkeR te ondergaan, waarn Regentes" in den dienst zal worden o' Hedenmorgen arr uit Middelburg met Wemeldinge Hr. Ms, uit", „Van <Goens eerstgenoemde met korps van 17 perse hetwelk zich van af voor de sluizen liet De Engeische i „Navigator", kapitei denmorgen met een de electro tinfabrie West-Hartlepool ver Heden werd do commissie van het te Brussel met on diplomeerd voor stadgenoote mej. leerlinge van het Dame auxEpines"ti Bij het Droogdok dag een 7 jarig kin rijder aangereden. «Met een bloeder! werd het ventje in heer B. binnengebr, De zeevarende A. alhier, is aangesteld den maildienst te C KERK-EMSCH Ned. Herv. Kerk. Nuenen (N.-Br.) do Ligt, cand. te Midd Prof. Rutgers, bij de Ned. Herv. is afgetreden als ho> Vrije Universiteit, zl te langen tijd naar trekken, om er de i Gouv.-Gen. Idenbi oud-hoogleeraar, huwelijk zal treden van den heer ldenb welijk inzegenen. Ger. Kerken. Bei en te 's Gravenhag de Kruijter, cand. Bedankt voor B A. P. Lanting te voor Langerok en G. de Jager te Bru| Men schrijft or De heer D. van in de Fransche en F aan het gymnasium op verzoek tegen ontslag als zood herdacht heden jarig jubileum als inrichting. In een feestelijke

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2