Gemengd Nieuws. jyjlTEN_ Ingezonden Stukken. Bij de Ned. Herv. Kerk waren op 1 Juli 143 predikantsplaatsen va cant, 13 meer dan op 1 juli 1909. Ger. Kerken. Beroepen te Oostka- pelle ds. A. Merkeleijn te Schoondijke. Ger. Gem. Bedankt voor het beroep te Kampen door ds. H. Kieviet te Aagtekerke. Aan de met 1 November te Oost en West-Souburg te openen school voor Christ, volksonderwijs is tot hoofd benoemd de heer W. P. Calliber te Koudekerke. Rechtzaken. De zittingzaal der rechtbank te Gravenhage was gisterenmiddag ge heel gevuld door een zeer talrijk publiek, voor het grootste gedeelte uit dames bestaande, nieuwsgierig naar de uitspraak in zake jhr. G. v. S., die op zijn kamers te Rijswijk, mevrouw W. doodschoot. De voorlezing van het vonnis door den president der rechtbank, mr. Van Rees, duurde bijna een uur. Beklaagde was uiterlijk kalm. Nu en dan verborg hij het gelaat in de handen en weende zacht, bij die ge deelten in het vonnis, welke in zijn herinnering aandoenlijke feiten terug riepen. Zijn straf van zes jaar ge vangenisstraf hoorde hij kalm uit spreken. Zooals gisteren reeds onder „Laatste Berichten" is gemeld, heeft de recht bank aangenomen dat beklaagde mevrouw W. op haar uitdrukkelijk en ernstig verlangen van het leven beroofd heeft. Het vonnis vereenigde zich met de meening der deskundigen, o.a. dat de dood door twee schoten veroorzaakt is en nam verder aan dat het verlangen van mevrouw W. om na beklaagde te sterven, gewor den is tot een verlangen om voor hem of met hem te sterven, blijkende o. a. uit haar uttlating „Kill me first and then your self". De Kon. Holl. Lloyd, die een ge- regelden 3-weekschen dienst onder houdt tusschen Amsterdam en Zuid- Amerika, heeft een nieuw stoomschip in de vaart gebracht. Dit schip, „Zee landia" geTieeten, is van het type van de twee nieuwe schepen der maat schappij, „Hollandia" en „Frisia", doch iets grooter en hier en daar nog verbeterd. Een aanwinst is b.v. voor verschillende details, dat de breedte van het nieuwe schip 1 l/s voet meer bedraagt. Het nieuwe dubbelschroefstoom- schip „Zeelandia" hield 24 Juni op de Firth of Clyde zijn proeftochten, en bij een diepgang van 24 voet be reikte het toen een snelheid van 16 knoopen. Het schip, metende bruto 1995 ton, heeft een lengte van 400 voet, bij een breedte van 55 en een diepte van 37 voet, en is voorzien van een dub belen bodem, welke zich over de geheele lengte uitstrekthet is geheel van staal gebouwd volgens de hoog ste klasse van Lloyd's 100 A. 1. De „Zeelandia" is bestemd voorpost en passagiervervoer, maar dit neemt niet weg, dat het schip bovendien een groote laadruimte heeft. Behalve in de vrieskamer biedt het schip nog zeer voldoende gelegenheid voor het vervoer van aan bederf onderhevige goederen. De passagiersverblijven zijn over vier dekken verdeeld en kunnen on geveer 110 eerste, 120 middel (ver beterde 3e klasse) en 1200 3e-klasse- passagiers bevatten. De 3e klasse is gelijk aan die van de „Hollandia" en de „Frisia", hier en daar nog wat verbeterd, met name voor zoover be treft de closet en waschgelegenheden. Dan bevinden zich aan boord twee hospitalen ieder met 12 bedden, één voor mannen en één voor vrouwen, en bovendien twee geheel geïsoleerde lokaliteiten, ieder voor 6 bedden, voor besmettelijke zieken. De hutten van de middelklasse zijn vrij ruim en bevatten elk twee of vier couchets. De eerste klasse biedt nog weer wat meer luxe dan op de beide ande re schepen. In de twee-persoonshut ten vindt men geen bovenbedden. In vele hutten zijn sofa's aangebracht, terwijl men in alle hutten voor ièderen passagier aantreft een hangkast met spiegel en een schrijfbureautje. Er zijn ook cabines voor één per soon en voor families en voorts luxe appartementen, gelegen op het pro menadedek. Onder deze luxe appar tementen zijn twee bijzonder smaak vol ingerichte suiteszit en slaap kamer met een daarbij behoorende badkamer. In de Louis XIV-eetzaal zitten de gasten aan afzonderlijke ta feltjes als in een restaurant. Ook op dit schip van de Hollandsche Lloyd zien de conservatiezaal en rooksalon er uitstekend uit. De nieuwste vindingen en verbe teringen voor het gerief en de veilig heid der passagiers zijn overal op de „Zeelandia" in practijk gebracht. Na tuurlijk is er een Marconigraaf op het schip en daarbij behoort dan een kleine drukkerij, met zetterij en hand pers, voor het aan boord uitgegeven van dagel. bulletins; voorts water dichte schotten, die ook van de brug af hydraulisch systeem Stone Lloyd kunnen worden gesloten (het slui ten der deuren duurt slechts van 4 tot 8 seconden.) Brandblusch- en desinfectieappa- raten, systeem Clayton, onderwater- kloksignalen, een log die in de kaartenkamer kan worden afgelezen reddingboeien met automalische lichtontsteking Rolsten's controle meter om de stabiliteit van het schip te controleeren en te regelen een sterk electrisch zoeklicht; een z.g. pyroscopische horizon, systeem Fleu- riais, voor het meten van zonshoogten bij bedekte kim een achttiental red dingbooten van naadloos staaleen uitstekend ingericht koelruim, waarin 8000 K.G. vieesch wordt medegeno men een uitstekende slagerijeen moderne barbierssaloneen prachtig kombuis, als de keuken van 1 e rangs restauranteen bakkerij, waar 140 brooden in een halfuur kunnen worden gebakken een van de nieuw ste machinerieën voorziene waschin- richting, alles met electrische be weegkracht een stuurinrichting waardoor de slagen tegen net roer niet meer kunnen worden gevoeld een inrichting op de smoorklep, waardoor het doorslaan van de schroef onmogelijk wordt gemaakt. En hiermede komen wij aan de machinekamer. Omtrent dit gecom pliceerd en uitgestrekt bedrijf de bij zonderheden op te sommen vraagt een nauwkeuriger kennen van de techniek. Wij volstaan met de mede- deeling dat de stoommachines door de heeren Stephen gebouwd zijn van het dubbelschroef triple expansie- systeem. Met de ..Zeelandia" die den 20en dezer haar eerste reis aanvangt, is de Nederlandsche vloot een prachtig schip rijker geworden. De heeren kwartjesvinders te Rotterdam worden de laatste dagen scherp op de vingers gekeken. Overal zien zij zich achtervolgd en worden personen voor hen gewaarschuwd. Niet slechts de politie maar ook het publiek werkt hieraan krachtig mede Drie gevallen van zulk optreden kwamen in de twee afgeloopen dagen V?0I\. Op den Schieweg reed een wielrijder naar Overschie en zag in het gras drie mannen zitten kaart spelen. Zij noodigden den fietser uit mede te doen en zijn fiets als inzet te plaatsen. Hij bedankte echter be leefdelijk voor deze uitnoodiging en „peddelde" verder. Hij waarschuwde intusschen de politie, die naar het clubje op zoek ging. De kwartjes vinders zagen zich in het nauwge- bracht en vluchtten ijlings bij de komst der politie. Nochthans wer- den zij achterhaald en drie hunner naar een bureau gebracht. Een tweede geval van de brutaliteit van en tevens bekendheid met deze heeren kwam in de Passage voor. Een voorbijganger n.l. zag een als berucht kaartspeler bekend man met een vreemdeling in gesprek. Hij zeide nog niets maar waarschuwde een agent van politie beiden volgden den vreemdeling en diens belager. Toen zij eindelijk zagen, dat beiden een café in de Zwaanstraat wilden binnengaan, werd de vreemdeling, een assistent-ingenieur aan een gas fabriek, niet ver buiten Rotterdam's gemeente, gewaarschuwd, en koos de kaartspeler het hazenpad. Nog meer teleurgesteld werden de kwartjesvinders eergisteravond bij hun „werken" op Feijenoord. De „Rotterdam" was binnengekomen en de kaartspelers hoopten wel eenige vreemdelingengen te kunnen aan- klampen. Maar de politie, die haar „mannetjes kent", volgde hen op al hur. gangen. Dit merkten de ach tervolgden zeer spoedig en vonden dat minder aangenaam, waarom zij naar de halte aan de Boergoensche straat op stap gingen en daar een enkele reis naar Rotterdam Beurs vroegen. Hardnekkig volgde hen de politie, mede op het station aange komen waarschuwde deze personeel en passagiers, terwijl het station Beurs in kennis van dat ongewenscht be zoek werd gesteld. Toen de trein daar aankwam werden de heeren op gewacht en „netjes" uitgeleide ge daan tot buiten het station; Gisterenmorgen was een hoofd agent van politie te Amsterdam bezig zijn nieuwe woning in te richten op de derde verdieping van een perceel op de Brouwersgracht. Bij h .t schoonmaken van de ramen viel hij op straat en was onmiddellijk dood. Uit de Maashaven te Rot terdam is opgevischt het lijk van een onbekend man, een naar schatting 45jarigen varensgezel. Te Ruhrort is een varensgezel uit Raamsdonk overboord gevallen en verdronken. Naar de ,,'s-H. Ct." verneemt, heeft zich Donderdagnamiddag een kellner van het Hotel de l'Europe te Amsterdam meester weten te maken van een som van ongeveer 25,000 mark, die aan een der gasten be hoorde. De man is voortvluchtig. Een bedelaar te Haarlemmer meer, welke juist in een slaapstee vertoefde, werd verrast met een erfenis van f5000. Vrijdagochtend hoorden de huisgenooten van dokter R., wonende Keizeisgracht te Amsterdam, tijdens diens spreekuur, plotseling in diens werkkamer een revolverschot vallen. De dienstbode, die kwam toesnellen, vond den dokter dood, badende in zijn bloed. Vermoedelijk was hij het slachtoffer van een misdadigen aan slag geworden, althans zelfmoord leek niet waarschijnlijk. Van een dader was echter geen spoor te vinden. Onmiddellijk werd de justitie gewaarschuwd, die thans een onder zoek instelt. Vermoed wordt, dat een patiënt de dader is van den aanslag. Door den rijksveldwachter en een gemeente-politieagent werden Donderdagavond te Weesp aange houden twee verdachte personen, beiden van Amsterdam afkomstig. Zij waren in het bezit van een gestolen damesrijwiel en verschillende zilver werken tot een belangrijk bedrag, geschat op een waarde van f 590. Een en ander werd te Hilversum ontvreemd. Belgische persmanie ren.— Onder dagteekening van 5 Juli schrijft men aan de „Tijd" uit Brussel Onmiddellijk na het bezoek van den koning en de koning van Bel gië aan het Nederlandsch paviljoen op de Brusselsche tentoonstelling kwamen eerst twee en kort daarna nog diie andere heeren met hooge hoeden zich bij de inzenders voor stellen in de hoedanigheid als ver slaggevers van Brusselsche dagbladen. Een vooral scheen de woordvoerder voor de anderen. Dan werd aan de inzenders ge vraagd, waarbij zij den naam van hun blad noemden of deze willen meewerken om een goed verslag te kunnen geven. Wanneer daarop een toestemmend antwoord volgde, dan zeiden drie heeren met hooge hoeden „Wilt u ons maar inlichtingen geven, dan is het goed, het kost drie frank per regel". Met enkelen schenen de heeren tot accoord te komen, zelfs „voor 'n tientje" Eenige inzenders, die in dit optreden weinig smaak hadden, maakten de heeren duidelijk, dat wij Nederlanders,zulke persmanie ren nietkennen,datbij deNederlandsche pers zulk een handel niet gebruikelijk is en men het aan de heeren overliet al of niet te schrijven over de Ne derlandsche inzendingen. Willen de heeren, door een partij dig en ongemotiveerd verslag zich zelf compromitteeren, zij mochten hun gang gaan. Vooral de heeren Mouton uit De venter en Brom uit Utrecht, beiden leden der sub-commissie voor de kunstnijverheid, gaven den heeren hun portie aan passend en waardig antwoord. De vijf heeren trokken af met be grafenis-gezichten onder hun hooge hoeden en hadden gelukkig tever geefs getracht, ieder van eiken in zender „een tientje" of meer los te krijgen. Hun oogst is zeker bij de kunstnijverheid niet groot geweest. Uit dit alles blijkt, hoezeer het te waardeeren is, dat onze Nederland sche pers zulke praktijken 'niet voert en ongevraagd en onbetaald, dus geheel belangeloos, ook over de Nederlandsche inzendingen te Brussel schrijft. Het Deensche stoomschip „Frankrig" komende van Finland, met eene lading hout, is bij het in de haven komen te Ostende in aan varing geweest met het Belgisch aviso „Ville d' Ostende," dat zich naar een kruistocht op de Noordzee begaf. De „Ville d' Ostende" werd bescha digd aan stuurboordsverschansingen is naar de haven teruggekeerd. Men vreest in Frankrijk een herhaling van de overstrooming van het begin van dit jaar. De Seine, de Marne, de Aisne, de Maas stijgen aldoor. Donderdag was te Parijs het water van de Seine ai bedenkelijk hoog gewassen. In eenige wijken, die van 't voorjaar 't meest geleden heh- o.n, hj.ut l|ft wat.: hier en daar ai doorsijpelen. Bij Stc. Menetrould en Rethel is de Aisne buiten de oevers getreden, heeft het hooi weggespoeld en de veldvruchten vernield. In Kamer en Senaat heeft de regeering al de maatregelen aangekondigd, die zij had genomen voor 't geval van overstrooming. Tengevolge van de buitengewoon overvloedige regens van de laatste dagen is de Ahr weder buitengewoon gewassen en reeds op eenige plaatsen buiten haie oevers getreden. Daar de schade, die de jongste overstrooming aan dammen en dijken heeft toege bracht, nog niet hersteld is, is het gevaar voor een nieuwe overstrooming thans te grooter geworden. Er vallen nog geen persoonlijke ongelukken te constateeren. De door militairen geslagen bruggen hebben tot dusverre alle nog stand gehouden, alleen die voor het dorp Bachem is overstroomd en onbegaanbaar geworden. Maar er staan wachters bij alle bruggen om de aandrijvende boomstammen, die weggeslagen mochten worden van de houtstapels voor den spoorweg, die men bezig is te leggen, te keeren. Gelukkig is de regen opgehouden en bestaat er gegronde hoop, dat het Ahrgebied van een soortgelijke ramp als waardoor het eenige weken geleden getroffen werd, gespaard zal worden. Hedennacht zal het nieuwe telefoonkantoor voor het plaatselijk verkeer te Hamburg in dienst gesteld worden. Het kantoor is, volgens de al lernieuwste vorderingen der telefoon techniek, berekend op 80,000 hoofd aansluitingenreeds bij den tegen- woordigen stand van 35,000 telefoon- abonnés zal het de grootste telefoon- inrichting der wereld zijn. In de Zwarte Zee-havens is weer een steenkolenschandaal aan 't licht gekomen. De minister van marine had een onderzoek van een betrekkelijk weinigzeggende aange legenheid bevolen. Bij dit onderzoek kwamen echter de ergste misbruiken bij steenkolenleveranties aan 't licht. Een aantal hoogere havenambtenaren te Sebastopol, waaronder zelfs een admiraal, zijn bij de verduisteringen betrokken. Er verluidt, dat het minis terie van marine het geval openbaar denkt te maken, daar het zelf tot de ontdekking gekomen is, zonder daar toe door een interpellatie te zijn ge drongen. De door de „Germaniawerf" voor de Noorsche Marine gebouwde onderzeeboot „Kobben" die onlangs bij ongunstig weersgesteldheid hare proeven onder en boven water tot groote tevredenheid vervulde, werd voor eenige dagen door koning Haa kon met verschillende regeerings- autoriteiten zoomede Storthingsleden en vertegenwoordigers der pers be zichtigd. Het meest markante bij deze gelegenheid was wel, dat koning Haakon besloot, begeleid door 2 ad judanten, een onderzeevaart mede te maken Nadat de „Kobben" zich voor de onderwatervaart klaar gemaakt had dook het schip onder en voerde ge durende een half uur met den koning aan boord allerlei manoeuvres nauw keurig en zeker uit. Volgens het, in het vorige jaar in gediende uitbreidingsplan der vloot ligt het in de bedoeling minstens 14 onderzeebooten aan te schaffen. Reeds is bij de Storthing een voorstel aan hangig om de geldmiddelen voor de tweede boot te verschaffen. De correspondent van de „Daily Chronicle" te Montreal verhaalt, dat de Fransche aviateur De Lesseps benoemd is tot opperhoofd der Iro- keezen. Alle Canadeezen en vooral de Indianen stonden zeer verbaasd over de vliegkunst van De Lesseps. Daar nu De Lesseps een Franschman. is en zij zelf door hun omgang met Fran sche Canadeezen halve Franschen geworden zijn, besloten d» Irokeezen hem te kiezen als opperste opper hoofd honoris causa. Een aantal afgevaardigden van de verschillende stammen gingen nu naar De Lesseps en boden hem nederig het opper hoofdschap aan met den symbolischen eerenaam „Tehanerahontsowaner", hetwelk, overgezet zijnde, beteekent „het groote gevleugelde opperhoofd." Misschien herinneren onze lezers zich, dat Parijs twee jaar geleden verrast werd met een tamelijk sen sationeel proces dat een jongen ban kier, Rochette geheeten, was aange daan. Een zijner aandeelhouders diende de aanklacht in. Het proces heeft zich gerekt tot op den huidigen dag en zal vermoedelijk nog wel lan ger duren. Intusschen worden alle belangstellenden thans verrast met eenige verrassende onthullingen. Een der getuigen, de bankier Gau- drion, bekende den aandeelhouder '■■ewigen te frbhen de aanklacht in t. d-ieueu, omdat hii voor hooge be dragen met aandeelen in ondernemin. gen van Rochette a la baisse spec«. leerde. Na deze bekentenis bleek a spoedig, dat andere bekende personet en wel senator Prevet, de eigenaa van „Petit Journal", en verschillends hooge ambtenaren van de politiepre- fectuur achter de zaak zaten en po gingen deden om den aanvankeliji weinig gewilligen officier van justitis te bewegen Rochette te laten arres teeren. Men vraagt zich af welk do; deze ambtenaren trachtten te bereike en wie hun lastgever was. Het „|our nal" antwoordt op de eerste vraag e: deelt mede, dat behalve Gaudrion no; andere personen tot een bedrag va; 1.700.000 frs. in bedoelde aandeele; a la baisse speculeerden. En de „Ma tin" noemt met groote stelligheid de; lastgev er, die niemand anders zou zijs dan de heerClemenceau.de toenmalig; premier, die persoonlijk aan den pre- fect van politie Lépine opdracht ga Rochette te laten arresteeren. Lépin; stuurde er zijn kabinetschef op af. De opdracht van Clemenceau wa; zoo positief, dat Lépine er niet aas dacht door ondergeschikte beambte eerst een officieus onderzoek te late instellen. En nu zal het vermoedelijk no; maar weinigen verbazen, dat de ver dediger dezer dagen in arren moed; wegliep, omdat de rechtbank alle; deed wat in haar vermogen was, oir te beletten, dat licht in deze zaal ontstoken werd. Clemenceau is o; reis Argentinië. Amerikaansche auto- en lucht scheepvaart-enthusiasten hebben eer combinatie gevormd, om een reus achtig aérodrome en motordrome I; bouwen, een modelinrichting, dii f 2.500.000 zal kosten en die dt grootste van de wereld belooft t; zullen worden. Er zal een auto-baan van 2 mijli: omtrek zijn en een hangar met eer. terrein van 31/a mijl ten dienste de; vliegerij. Een geschikt terrein is ti Philadelphia reeds aangekocht en me; wil de zaak op zoo'n voet inrichten dat alle groote wereldwedstrijden e; kunnen worden gehouden. Voor deel nemers aan de wedstrijden wordt eer enorm clubhuis gebouwd, waaraat een hotel met 50 logeerkamers ii verbonden. Verder komt er een spe ciaal persgebouw, waarin de koningir der aarde op waardige wijze eer onderdak zal kunnen vinden, en waar in de meest moderne inrichtingen o; het gebied van telefoon en telegraï aanwezig zijn. In éen woord, ht; wordt een model-centrum voor auto mobilisme en luchtscheepvaart. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) (De oopie wordt nimmer teruggegeven.) TRAMHALTE. Mijnheer de Redacteur Op Woensdag 6 dezer heeft hei vrijwel den ganschen dag geregend waardoor dus velen met een nat pal hebben moeten loopen, vooral zij, die van de tram gebruik moesten maker en aan de remise wenschten op li stappen. Aldaar was het aanwezige wacht lokaal aan de bestemming onttrokker om te worden verbouwd en toege voegd aan de aangrenzende bureau- lokalen, terwijl gesproken wordt var een nieuw wachtlokaal aan de over zijde van de straat te bouwen. Een logisch redeneerend menscho! een logisch redeneerende trammaal- schappij zou toch eerst een nie» lokaal plaatsen en dan het bestaandf aan den dienst onttrekken. Een gewoon mensch zou zot zeggen „Geen oude schoenen weg gooien, voor dat men nieuwe in zijt bezit heeft." Niet alzoo de Trammaatschappij die op de meest eigendunkelijke wijs handelt en zich ook niet schijnt ti storen aan de betrokken gemeente besturen. Immers de grond voor het stichter van een nieuw wachtlokaal zal toet door het gemeentebestuur moetef worden afgestaan, of zou zulks oot maar door de Trammaatschappi kunnen worden bewerkstelligd Mocht mijne meening juist zijn, dar zouden de leden van onzen raai gelegenheid kunnen vinden om aar de stichting van een nieuw wacht lokaal daar ter plaatse de voorwaard' te verbinden, ook een stopplaats tf maken aan de Van Dishoekstraal zeer ten gerieve van de bewoners vat het stadsgedeelte aldaar, die daaroi» reeds hebben verzocht en waaraat schijnbaar niet zal worden voldaan omdat de geregelde treinenloop daar door in gevaar zou komen. Dat die loop bijna altijd ongeregeM genoemd mag worden, zal ieder weten, die van de tram gebruik maakt. Dankend voor dc plaatsruimte blf ik, Bestendige Lezer. DUITSCHLAND. J Lokalanzeiger" wordt prins Hohenloge-Lanr president van den. medegedeeld, dat hij tweeden vice-voorzitt' dag niet langer wenst Het gebeurde bij de jd tijdsche verkiezingei dagen gepubliceerde kanselier, gerichte v« officieele orgaan der n partij hebben, zoo v< klove tusschen de vi tijen nog verbreed, een poging om toen te brengen tusschen met dat doel voort het vice-presidium kans meer van slage Bovendien maken de Borromaeus en uitwerking het hem onmogelijk verder U het presidium in zyr partijpolitieke samen SPANJE. Een re „Figaro" had met der der Spaansche con Antonio Maura, een de kerkelijke politu nisterie Canalejas gi dienststrijd in Span oordeel van Maura, teekenis, die men h; zijden geven wil. H< karakteriseert hij n woorden Er bestaat in Spanjt oneenigheid tussch' tholieken en de an denkers. Volgens m een teut der liberalt strijd, die de groote bevolking koud laat eenige, waarin het belang stelt, is, d diensttwisten debinr niet verstroord wor In mijn oog vor anti-clericalen noei minderheid maar publikeinen tot dez< hooren, is zij zeer dat het van gewi quaestie, hoewel 1 leven geroepen, d wordt en niet lan vormingen in den v Op een vraag of binnenlandsche ru; de actie van Cana worden antwoordd nend. Dit interview der Spaansche par sitiepartij is in met merkwaardig. Voort dat de Spaanscht niet van plan zijn letten tot een defin godsdienstquaestie vervolgens is 't ze van den met den vrienden oud-mini hooren, dat de met Spaansche volk g; staat tegenover een regeling der vrijhei RUSLAND. De die tot de zeer voo sche bladen behooi zeer krassen aaval sche gezantschap beschuldigd wordt onderhouden met ee en meest beruchte namelijk Brodzki; gezant heeft tegen het minste verwee De „Soir" meldt, drie jaren een de van de sociaal-den organisatie in Pet; gaf toen zijn kamei wijs en voorzag wat ten gevolge ha resteerd en naar werden. Brodzki h< litie verraden. Later vinden wi waar hij in Kwok fabriek opricht, oi verdenking te brei stoffen voor zijn werden hem gelev Schewikhof. Natuu briek overdektde helpers van Brodzk teerd, en de politie ophef Finland als streek, een bron ve en anarchistische vJ len. Brodzki is reed door Riss, die o< aan den dag brach Russische provincie een onderzoek naa steld was hij verdv schillende namen en Berlijn als spie werkzaam, en toe daar te warm wi naar Luik, waar

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 6