I I I IBMKIil. I Js/ Tem Brand Assurantie Maatschappij ut I Burgerlijke Stand, Geld verKrtjgbaar MANTELS! 3 I WAAROM WILT GE NIET GEBRUIKEN wat goed en zuiver is? Die gewone zeepen, die nog meer schade doen dan het schoonmaken zelf, worden nooit geduld zoodra Sun= light slechts eens geprobeerd is. BINNENLAND. INGEZONDEN MEDEDELINGEN Hoogwater te Vlissingen. WEERBERICHT. Advertentiën. Maatschappij „Tot jtot VOD 't W" Spotkoopje! „AMSTERDAM". Mcintelmagazijn 'ff 53' Noordstraat C 32, Middelburg. Specialiteit in Blousen Directoire Rokken Cosfuum- en Onderrokken Taille Cosfuums Corsetten Speciale afdeeling voor MAATWERK. Sproetenmiddel f 0.30. c. O. BAERT. Stoomwasscherij. „DE VOLHARDING' 1. DERTIG KOEIEN, waard 2. UTRECHTSCH WAGENTJi 3. KAASBRIK met één Pal J. ANDI 1 voor de Lt I ex. lareit I ouds bekende" zaak-Van Heeckeren, waaraan de Eerste Kamer thans radicaal een einde heeft gemaakt, ik zal u hierover niet veel vertellen, want de kranten hebben er al alles van verhaald wat er van te verhalen viel, al is dit niet heel veelDe een inoge het toejuichen dat de zaak nu, althans wat ons Parlement betreft, van de baan geschoven isde ander moge dit betreurenik voor mij geloof dat 't maar het beste zoo is, want het eenige wat in de kwestie nu wel héél duidelijk is geworden, is de zekerheid dat de kwestie zelf aan Volksvertegenwoordiging en volk nimmer duidelijk worden zal of zou. De geheimzinnige beweringen van den heer Van Heeckeren zijn door den minister van buitenlandsche zaken nadrukkelijk genoeg tot on waarheden gestempeld en de baron is voldoende getart om nu eindelijk het bewijs zijner beweringen eens te leveren, met de „stukken" in de hand. Hij heeft daar blijkbaar niet aan ge wild en het dunkt me verstandig dat men er nu voor bedankt heeft, zjjn luidruchtige gescherm met vaagheden nog langer bij te wonen. Er moge dan iets gebeurd zijn, of niet ge beurd zijn, interessant kan de zaak eerst weer worden als er eenvou- dig-weg opening van zaken met behulp van bewijsstukken plaats heeft. Maar daarop is niet veel kans. De regeering, bij monde van minister Van Swinderen, ontkent dat er iets bestaat of bestaan heeft als waarop de heer Van Heeckeren tot in den treure heeft geïnsinueerd de baron beweert heel veel zonder eigenlijk te zeggen wèt hij beweert (laat staan dat hij iets zou bewijzen)en de groote man, die achter de geheele historie staat, dr. Kuyper, hult zich in een nog geheimzinniger duister dan de baron, een duister dat de groote oud-minister zelfs niet achter veelheid van vage woorden trachtte verbergen, zooals de baron doet. Dr. Kuyper is in deze een echte sphynx. Onaangenaam is de zaak voor iedereen, maar toch 't allermeest voor den heer van Heeckeren zelf die een vrij treurig figuur maakt; dat wordt door menschen en kranten van allerlei kleur erkend, 't beste bewijs dat er wel iets van aan isIs het waar, dat hij door ambtsgeheim verhinderd is om zóóveel te zeggen als noodig is om de door hem in 't leven ge roepen zaak tót klaarheid te brengen, dan had hij er nimmer over moeten beginnen.Nu hij A gezegd heeft,had hij ook B en desnoods het heele alphabet moeten uitspreken, maar nu hij dit weigert, slaat hij met zijn telkens tot in den treure herhaalde, in allerlei toonsoorten uitgesproken, gefluisterde gebrulde, op diverse manieren geva rieerde en omhulde en omkrulde A, een figuur dat op alles gelijkt behalve op de houding van een man, die zich de verantwoordelijkheid voor zijn daden en zijn woorden bewust is. Tegen zijn aanstaande herkiezing als Eerste Kamerlid ziet het er be denkelijk voor hem uit. 't Schijnt niet waarschijnlijk, dat men baron Van Heeckeren na zijn mislukte tournooi opnieuw zal vereeren met het ver trouwen, dat men in iemand stellen moet om hem een mandaat te ver- leenen. Zou baron Van Heeckeren het er op durven wagen Of zal hij zich bijtijds terugtrekken om in stille een zaamheid de onmogelijkheid van zijn gedrag te gaan beseffen Of... zal men ten langen leste misschien toch nog het naadje van de kous vernemen, aan de hand van de gewichtige stukken, die de baron schijnt te bezitten Voor hem ware dit te hopen. Tut nu toe is de rare, duistere „zaak" nog een reclame voor hem geweest. Van de reclame gesproken, op dat gebied hebben we hier pas iets nieuws te zien gekregen. Een handige fabri kant had laatst het plaveisel gebruikt om er met een soort rijdende reuzen- stempel zijn schoenen-reclame op te drukken, een vrij lastige reclame om dat het publiek den vetten inkt aan Schoenen en rokzoomen meedroeg; De politie verbood deze reclame dan ook dadelijk. De machine is nu ver vangen door 'n veel onschuldiger appa raat. In een wagentje van kleine afme ting bevindt zich een trommel met de reclame-letters, die het asfalt of ander plaveisel telkens raken, terwijl de omgeving van de letters nat gespoten wordt. De trommel laat dus al voort bewegende een nat spoor achter, waarin de letters, die de reclame vormen, droge gedeelten vormen en zich dus licht afteekenen tegen de donkere natte deelen van den grond waar deze besproeid is. Deze besproeiingsreclame heeft te vens het voordeel dat zij de straten frisch houdt en dus een deel van het werk van de openbare reiniging uit handen neemt. Wat natuurlijk minder in de bedoeling van den reclame maker ligt! Jammer voor den handi- gen man, dat 't tegenwoordig zooveel regent, want op nat plaveisel heeft zijn reclame natuurlijk geen effect. Lepelaar. Eerste Kamer. De aanstaande samenkomst van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zal na afhandeling van de voor de openbare beraadslaging gereed zijnde of nog aan de orde te stellen onder werpen hoogst vermoedelijk de laat ste in dit zittingsjaar zijn. Nederlandsche Bond voor Gemeente-ambtenaren. In de algemeene vergadering van dezen Bond, die, gelijk reeds is ge meld, op 15 September te Middelburg zal worden gehouden, komen o.m. aan de orde de volgende voorstellen van het bestuur Het houden van een loterij ten behoeve van het hulpfonds. De on- derafdeeling 's Qravenhage heeft zich bereid verklaard de organisatie op zich te nemen. Oprichting van een bureau voor inlichtingen aan de leden, te ver binden aan het bondssecretariaat. De inlichtingen zullen o. a. betreffen salarisregeling, pensioneering, levens standaard, diensturen, gelegenheid voor bijverdiensten, godsdienstige gezindheid van de meerderheid in de gemeente, gelegenheden voor onder wijs enz. Stichting van een rust- en vacan- tieoord voor diegenen onder de 3500 bondsleden, die alleen of met hun gezin in een gezonde streek op goedkoppe en aangename wijze hun verloftijd willen doorbrengen of ten gevolge van drukke bezigheden in gezonde lucht hunne krachten moe ten herwinnen. Een sanatorium wordt niet bedoeld. Sanatoria zijn er in ons land zeer vele en het hulpfonds kan zoo noodig in de kosten van opneming bijdragen. Gedacht wordt aan aankoop van een huis of bouwterrein bij voorkeur in het midden des lands. Uitschrijven van een prijsvraag, in 1911, op het gebied der gemeente administratie. Voorstel om aan regeering en volksvertegenwoording nogmaals te verzoeken, zoo spoedig mogelijk tot stand te brengen een wettelijke re geling van den rechtstoestand der gemeente-ambtenaren. Alg, Ned. Pensioenvereeniging. In eene algemeene vergadering, 4 Juli te Amsterdam gehouden, van de Algemeene Nederlandsche Pensioen vereeniging voor werklieden is be sloten om tot de ontbinding over te gaan. Ongeveer dertig jaren geleden opgericht met het doel de mogelijk heid tot het verzekeren van pen sioenen voor werklieden te verge makkelijken en de zaak van het pensionneeren meerbekend te maken, heeft zij opgericht: lo. het Neder- landsch Werkliedenfonds, dat, met netto premiën werkend, pensioenen en uitkeeringen bij overlijden aan werklieden verzekert; 2o. een waar- borgfonds ter waarborging van de verzekeringen sub lo. bedoeld. Door de vereenvoudiging van den werkkring van het Ned. Werklieden- fonds en door onlangs aangebrachte wijziging in de statuten van het thans rechtspersoonlijkheid bezittende waar borgfonds, had het in stand houden van de Ned. Pensioenvereeniging voor werklieden zijn reden van be staan verloren. Nationale Tentoonstelling voor Huisvlijt. Naar wij vernemen, zal de ope ningsplechtigheid der Nationale Ten toonstelling voor Huisvlijt te Sche- veningen, uitgaande van den Volks bond en onder eere-voorzitterschap van Z. K. H. Prins Hendrik, welke Dinsdag 12 Juli a. s. des middags te 2 uur plaats heeft, geschieden in tegenwoordigheid van den minister van landbouw, handel en nijverheid, den heer A. S. Talma, die daarbij na een inleidend woord van den voor zitter der tentoonstelling ook het woord zal voeren. De opening zal plaats hebben in het gebouw der Tentoonstelling zelf, aan de Nieuwe Parklaan te Sche- veningen. Voor de opening zijn aan de ver schillende gemeentelijke, provinciale en Rijksautoriteiten, die haar mede werking en haar steun aan deze Tentoonstelling in zoo ruime mate verleenden, uitnoodigingen verzonden. Waarschijnlijk zal ook de minister van oorlog, aan wiens steun het te danken is, dat een collectieve inzending van het Leger werd verkregen, tegenwoordig zijn, terwijl meerdere gezanten van de rijken, die inzonden, voornemens zijn persoonlijk van hun belangstelling te doen blijken. Na de openingsplechtigheid en na den daaropvolgenden rondgang der genoodigden zal dien middag om streeks 4 uur de Tentoonstelling voor 't publiek worden geopend. van 5 tot 9 Juli. ONDERTROUWD: W. Arents, jm. 32 j. en M. j. van den Heuvel, jd. 20 j. GETROUWD: J. P. Goetgeluk, jm. 23 j. en G. de Veij, jcT. 22 j. BEVALLEN: W. Brasser, geb. Gabriëlse, d. j. H. van der Burght, geb. Zuurveld, d. W. J. Bos, geb. Soetemeijer, d. (tweel.) C. Baart, geb. de Vos, d. S. Hiegenlich, geb. Roozendaal, z. M. E. G. van Kesselen, geb. Schrier, z. W. J. Bos, geb. Soete meijer (tweel.) d. levenl. H. J. Vermeer, geb. Jansen, z. W. Schuur- biers, geb. Schroevers (tweel.) d. OVERLEDEN: J. de Rijcke, wedr. van S. Aar- noutse, 62 j. S. S. Lourier, ongeh. d. 21 j. K. Klijnsoon, z. 14 d. Bier en Spiritualiën oefenen een zeer schadelijke werking uit op de nieren en blaas, en veroor zaken waterzucht, graveel, steen, rheu- matiek, rugpijn en verlies van de macht om de urine op te houden. Alcoholische prikkeling is verreweg in de meeste gevallen de oorzaak van nier- en bbaskwalen. De door alcohol geprikkelde en aangetaste nieren ver liezen hun kracht om het bloed te filfreeren en om de niergiften af te voeren, die waterzucht, rheumathiek, graveel, lendejicht, en zoovele andere noodlottige ziekten veroorzaken. Indien gij eenig kenteeken van een nier- of blaasaandoening hebt, en vooral wanneer gij aanleg hebt voor nierzwakte, dient gij het gebruik van alcohol na te laten en onmiddellijk te beginnen met een geregelde kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Gij dient met dit geneesmiddel door te gaan, totdat de geringste sporen der verschrikkelijke ziekte verdwenen zijn, want zoo lang gij nog de ge ringste verschijnselen kunt opmerken, zijt gij nooit veilig voor vernietiging der nieren en kan de blaas haar macht over de urine verliezen. Hoe langer gij uw kwaal veron achtzaamt, des te dieper schiet deze wortel, en krijgt gij misschien last van blijvende hartzwakte. Het kan zijn, dat uw ziekte zich reeds meer ont wikkeld heeft dan gij vermoedt en uitstel van behandeling is zeer ge vaarlijk, zoodat gij niet spoedig ge noeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pil len, die door mannen en vrouwen geroemd worden, welke genazen en genezen bleven. Op elke doos échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen komt de handteekening van James Foster voor. Zij zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10 voor zes doozen. Juli vra. nm. Zondag 10 3.39 3.59 Maandag 11 4.23 4.43 Dinsdag 12 5.06 5.26 Woensdag 13 5.53 6.13 Donderdag 14 6.38 6.58 f Vrijdag 15 7.31 7.51 Zaterdag 16 8.31 8.51 t Eerste kwartier 's morg. 8,44. medegedeeld door het Kon, Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 9 Juli 1910.) Hoogste barometerstand 769.3 te Thorshavn. Laagste barometerstand 747.7 te Memel. Verwachting tot den avond van 10 Juli: Meest matige Noordwestelijke tot Noordelijke wind. Zwaarbewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. Voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, ons op 27 Juni jl. betoond, onzen oprechten dank. Familie H. F. REKKERS. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het over lijden van onze geliefde Grootmoeder, Zuster en Behuwdzuster, Mevrouw W. COPIUS PEEREBOOM-DE Graaff, betuigen wij onzen harte- lijken dank. W. EDEN HINR1CHS. N DE GRAAFF. J. L. DE GRAAFF- VAN MlEROP. Vlissingen, 9 Juli 1910. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het over lijden van onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mejonkvrouwe C. J. VAN MIEROP, te Rotterdam, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. L. DE GRAAFF- VAN MlEROP. N. DE GRAAFF. Vlissingen, 9 Juli 1910. vanaf f 100,— k 4 billijke con ditiën, gemakkelijke aflossing. Geen kosten vooruit. Inlichtingen te Vlis singen Aagje Dekenstr. 83 (boven) en Hendrikstraat 22; te Middelburg Segeerstraat 108. Departement Vlissingen. Jonge dames, die kosteloos onderricht willen worden in het geven van onderwijs aan kinderen volgens de Fröbelmethode, in de school der Maatschappij (hoek Hobeinstraat en Paul Krugerstraat) kunnen zich opgeven bij de Directrice Mej. E. C. ETS (voorloopig adres Dam Z.Z. 60 Middelburg), of bij den Secretaris der Schoolcommissie J. A. MAAS, Villapark 137, Vlissingen. Het Bestuur der School, A. J. VAN OCKENBURG Sr., Voorzitter. Alle G Heerengracht 148a te Amsterdam. jn contanten. Verzekering op Beurspolis. Billijke voorwaarden. IJuerige AGENTEN geuraagd, tegen hooge provisie. I Wo< Goedgekeurd bij Ko 16 Sept. 1909, Grootst gesorteerd en meest gerenommeerd Mantelmagazijn j voor Dames en Kinderen. Elegante coupe, fijne afwerking, i Beleefd aanbevelend, Apotheker, Vlissingen. Chemische Wasscherij en Ververij VLISSINGEN. Soliede en vlugge bediening - billijke prijzen. Voor natte en droge wasschen afzonderlijk tarieven op aanvrage. Speciaal ingericht voor uitsfoo' men van allerlei goederen. HOOFDPRIJZEN Voorts: 3 Paarden, Koeien, 100 Schapen minstens 12 Rijwielen, 1500 prijzen. jPf De Hoofdprij? verlangd terugge f 6000 aan contar Trekking 7 Se Loten 60 cent verkrijgbaar. Te Vlissi BRAAT, Oude Markt, J. fl Oude Vlissingsche we HALTEREN, Walstraa i Maagu Sliji Eischt dit fabrieksm. v. L. f Utrecht Deze vermaarde pil eigenschap de Maagp te nemen en de aan voorkomende bijz werking, die zij op d nen, doet de spijsv deren en den eetlust zuiverings- of purgee die pillen niet gen worden, daar zij doo werking volstrekt gee gevoel veroorzaken c blijft zijne gewone verrichten. Verkrijgbaar a 27 gelde doosje met geb bij A. C. BENIEST, Prima qualiteit Bs Genever, alsmede Pijpkaneel, Stokj pakjes Thomson' s Alles tot concurree Aanbe' Bellamypark 14. Een ruim, geheel 1 grooten Tuin, aan bi Ook uit de hand te Brieven letter A B singsche Courant." De h De onderget ontvangen vooi Woon

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2