te koop: Laatste Berichten-, Gemeentebestuur "buitenland» INGEZONDEN MEQEDEELIHGEN. Asthma en alle Borst- I en Longaandoeningen MvertetilIëfL ht, wonende te Tie!, js uhrort verdronken. 2ijn iet opgevischt. Een eets is van een hooi- n en was onmiddellijit Compascum, bij Stads- 24jarige dienstbode bij in de vaart gevallen Woensdagmiddag 5jarige smidsjongen in [te Rotterdam een drijf, draaiende as te leggen, r te dicht bijstond, wer- ederen door het wiel de jongen mede in de erd. Tegen het plafond scheurden de kieederen gen af en viel op den Hij werd inwendig ern- en is in het ziekenhuis opgenomen, i door de Londensche ret Savoy-Hotel te Lon- iunch werd medege- y Abdy, die mede aan- erd duizend gulden voor sagiersdienst tusschen >arijs heeft beschikbaar viateurs Graham, White opgedragen een comité an aviateurs, om den rsdienst te organiseeren, atie van bestuurbare iegmachine zal worden passagiers van Londen Zürich zal vervoeren, engewoon gevaarlijk hel en nauw geregen corsel gens van den dans te weer eens in een Duit- ts gebleken. De mooie, ter van een weduwe, uit inds een paar weken te bij kennissen gelogeerd steravond, sterk gert- een danspartij in hel seling zag men het jonge geluid te geven ineen- addokler kon slechts den eeren. Het te nauw ge- had bij het ongelukkige ich bij het dansen erg maakt, een beroerte ver- de „Liberté" zou hel van de Fransche iders bevel hebben ge- staking in den nacht Juli. werd tegengesproken van het stakingscomité, men den datum niet zon at men eerst moest af- uitslag der onderhande- irecteuren der spoorweg en. in elk geval zou als iet werden ingewilligd breken. Men voelde ziel: en liet zich ook niel an bedreigingen der mo te van het ministerie van arde aan een berichtge- geering verwachtte dat ijke of geheele staking week of tegen Augustus n. De maatschappijen igerd met den bond te n, daar deze slechts '/tl soneel bevatte en daar ering ontvingen, dat de erheid van het personeel aking was. De regeering atregelen genomen om verhinderen. De post- et automobielen worden ie staking zou niet langer en duren. ngsche vischvrouw heeft r dozijn kleine scholletjes rouw vraagt prijs ver- e scholletjes tien dubbel- kosten. Ze biedt twintig ordt ten slotte koopster van politie, getuige van zegt vol verbazing tol che„Hoe durf je een n, als je dat zoodje voor tjes weggeeft van je baas geleerd" et vrouwtje. „M'n nta> Ironken hebben ze tien e tegen 'm geëischt en derd centen was ie kedin rechtshof te New Castle uitspraak gedaan in d! ak tegen John Alexander ischuldigd van moord. 1» :ou hij in den trein van naar Widdrington ee< de Stobswood Collie') lisbet, hebben ver moor' Deze ging gewoonlij' g naar New Castle oil- aldaar geld te halen vo»[ g van het loon der mij11' den bewusten dag t>a® op een cheque een be' 170 pond 9'6 ontvang^ in zijn taschje wegsloo ing hij met den trein terf ngton. Zijn lijk werd Pa Alumouth, vele station voorbij Widdrington. Hij had vijf kogelwonden in het hoofd,waarvan elk op zichzelf doodelijk was. De tasch was verdwenen en werd veertien da gen later in een luchtkoker van de mijn bij Morpeth gevonden, openge sneden, terwijl de inhoud was ver dwenen. De ingestelde onderzoekin gen leidden tot de gevangenneming van Dickman, die nu gisteren door de jury schuldig werd verklaard aan moord en ter dood werd veroordeeld. Tot het laatste toe hield de be klaagde zijn onschuld vol. Tot zijn verdediging bracht hij slechts uit„ik kan alleen herhalen, dat ik geheel onschuldig ben aan die wreede daad. ik heb geen deel aan het misdrijf en ik heb waarheid gesproken in alles wat ik zeide." Maar de bewijzen tegen hem waren te overtuigend en te sterk, i Een hond van de wed. van Zuylen, te Zeeuwijk, verricht een werk van een koffiehuisbediende. Het is vermakelijk te zien, hoe deze hond bij de veldarbeiders niet alleen het brood, maar ook den volliepot, in een zak geborgen, van uit de woning in het land brengt. En dat dier doet dit reeds negen jaar. In het eerst bleef de hond-bediende we! eens steken, maar later ging tiet werk in de puntjes. b Twee jaar geleden sloeg de bliksem te Dortmundt in het te lefoongebouw juist op hetoogenblik dat een der telefonisten een verbinding met Dusseldorf bewerkte. Het 22jarige meisje werd door den biiksem ge troffen en stortte gillend ter aarde. Op haar hulpgeschrei kwam de di recteur aansnellen, die zoo schrok dat hij een beroerte kreeg en op de plaats dood bleef. De telefoniste werd naar het ziekenhuis gebracht en is nu na een slepende ziekte van 2 jaren als offer van haar beroep bezweken. Dat een regendroppel iemand liet leven kan kosten, is Dinsdag te Parijs bewezen. Dr. Duchastelet, be kend geneesheer en vriend van wijlen Frangois Coppée, had des avonds een tuinlokaal in de „Champs Elysees" bezocht en wilde met zijn electrischen auto huiswaarts gaan. Voor hij instapte, stak hij de lantaarns aan en terwijl hij daarmede bezig was, kwam de machine op onverklaarbare manier in beweging en drong den dokter met geweld tegen een anderen auro. Met een eifkelen kreet viel hij neer. In het ,hpspitaal Beaujop zei hij zeif zich geen -moeite te geven, want'dat hij nog maar enkele minuten te leven had. inderdaad stierf hij bijna onmiddellijk daarna aan een inwendige verbloeding. Volgens deskundigen was dit ongeval te wijlen aan een regendruppel, die in de machine was gevallen en kort sluiting had veroorzaakt. Daardoor kwam de auto, die alleen van de plaats van den chauffeur kon geremd worden, plotseling en met volie kracht in beweging. Dinsdag stak te Saint-Quentin een jong arbeider een agent overhoop, als wraakneming voor de executie van Liabeuf. Denzelfden dag had iets dergelijks te Parijs plaats, maar hier was de „wreker" bepaald niet recht snik. 's Morgens om een uur of negen reed een auto de rue de Rennes af. Plotseling weerklonk een kreet, ge volgd door een uitbarsting. Een wild met de armen zwaaiend individu had op den wagen geschoten, onder het gebrul van „Leve Liabeuf" Een agent kwam opdagen en vloog op den gek af. Na een woedende vervolging kon men hem arresteeren, en zijn bewegingen belemmeren. Met eenige wanhopige inspanningen zijn revolver op den agent richtend, schreeuwde de bezetene „Jou moet ik hebbenVoor hij echter kon schieten, had de agent hem den pols omgedraaid, en hem zoo gedwongen de revolver te laten vallen. Ook deze Liabeufist is nog piepjong, 19 jaar. Men vond een brief in zijn zak, waaruit zijn misdadige voornemens ten aanzien der agenten duidelijk bleek. Het gevaarlijke heerschap is opgesloten. c,7~ Volgens „Lloyd's Register of snipping werden in Engeland ge durende het kwartleindigende 30Juni 1 -10 gebouwd 394 schepen groot Bo. 11.118.587 tons met uitzondering van de oorlogsschepen. De schepen die nu nog op stapel staan, hebben een tto. tonnemaat van 61000 tons meer, dan die welke aan het einde van het vorige kwartaal op stapel stonden. u„ a' 'seen opzichtig kostuum Deze buitengemeen vraag had eergisteren de ijlde kamer van de Berlijnsche han delsrechtbank te beantwoorden, een insteihng, gesticht om allerhande kibbelarijen tusschen kooplieden en winkeliers te eener zijde en hun per soneel ter andere zijde te berechten, en zekere juffrouw R. had tegen haar patroon den eigenaar van een juwelierszaak, een eisch ingediend tot uitbetaling van haar salaris over twee maanden. De juffrouw was namelijk op staanden voet ontslagen. Waarom Omdat zij zich, zooals de patroon haar eens onder vier oogen \erklaard had, „te opzichtig" kleedde. Mizzi, zooals we de appetijtelijke winkeljuf maar zuilen noemen had daarop den puriteinschen chef aan het prozaïsche verstand trachten te brengen, dat ze zich weliswaar bewust was, netjes en onberispelijk-proper gekleed te gaan, maar dat ze met den besten wil niets opzichtigs aan haar kostuums kon ontdekken. „Juffrouw, je bent opzichtig, en je gaat de laan uit decreteerde de chef, welk beve! hij nog onderstreepte door de opmerking, dat een net meisje zich van 90 mark salaris per maand dat „verdiende" deze winkeljuffrouw in een juwe- welierszaak onmogelijk zoo chic kon kleeden. Mizzi ging de laan uit. Maar ze liet het er niet bij. Ze bracht 't „voor de heeren". En op de terechtzitting verscheen ze in het door den patroon als „op zichtig" uitgekreten gewaad. Het was dit voor onze belang stellende lezeressen een donker blauw jacquet-costuum, dat in ver binding met den bloemen getooiden stroohoed, volstrektgeen„opzichtigen" indruk maakte. Als getuigen a charge verscheen een heel legtr voormalige vrouwelijke collega's van de eischeres, die al in den winkel van den juwelier stiekum o, die lieve vrouwtjes M'zzi's garderobe hadden bekeken en betast en becritiekt, en tot de conclusie warett gekomen, dat het costuum „van 't fijnste kleermakerswerk" was en onmogelijk door eischeres zelve kon zijn gemaakt. Dat bleek waar. Want de moe der van Mizzi had het gemaakt, zooais uit 't verhoor bleek. En de fameuze hoed kostte, volgens des kundigen, een mark of vier. Alswaarom de schrikbaarlijk-fat- soenlijke juwelier door de heeren werd veroordeeld tot betaling van twee volie maanden salaris. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft een paar wijzingen gebracht in het wetsontwerp, waarbij koningin Marie tot regentes wordt benoemd, voor 't geval koning George sterlt voor de prins van Wales 18 jaar is. Een liberaal stelde een amendement voor, dat den leeftijd van 18 op 21 jaar bracht. Een koning moest ten minste 21 jaar zijn,jvond hij, maar hij trok op verzoek van Asquith zijn voorstel in. De minister vond niet, dat iemand tegenwoordig op 18 jarigen leeftijd minder geschikt zou wezen tot regeeren, als in de 16e, 17e of 18e eeuw. Aangenomen werd het voorstel om 't geen hoogverraad te noemen, en niet met de doodstraf te dreigen, wanneer iemand den vorst helpt een huwelijk aan te gaan buiten de toe stemming van het parlement om. Wel blijft hij strafbaar, als ook de vrouw zonder die toestemming met den vorst trouwt. Het wetsontwerp bepaalde, dat de regentes geen wetsontwerp kon be krachtigen, waarbij de staatskerk in Engeland wordt afgeschaft. Op voor stel van een afgevaardigde en met instemming van Asquith die de zaak van geen belang vond aangezien het regentschap ten iioogste twee jaar zou duren werd die beperking opgeheven. Dezelfde afgevaardigde stelde schrapping voor van de bepaling, dat het regentschap vervalt, wanneer ko ningin Marie roomsch wordt of een roomsche trouwt. Hij vond dat on verdraagzaam. Minister Churchill sprak van het verzet dat 't zou uit lokken als een roomsche op den troon zat. Een Ier vond 't onduldbaar dat alleen 't roomsche geloof werd genoemd. De regentes mocht dus wel Mohammedaanseh, of een Wesley- aansche Methodiste worden, of een atheïst trouwenEen andere Ier (Dillon) had geen bezwaar, en de bepaling ging er door. OOSTENRIJK-HONGARIJE. De parlementaire toestand in Oostenrijk was werkelijk onhoudbaar geworden. En er was geen kans, dat het par lement nog tot afdoende, vruchtdra gende werkzaamheid zou kunnen ko men, door al het geknutsel van de verschillende nationaliteiten, die el kaar het licht in de oogen niet gun nen en alles voor zichzelf, niets voor een ander willen. De regeering heeft thans den eenigen weg ingeslagen, die nog open stond, oin de moeilijk heden tenminste voor het oogenblik te ontloopen gisteren heeft minister Von Bienerth in de „Wiener Zeitung" de volgende officieele bekendmaking doen opnemen „De minister-president heeft aan de presidenten der beide huizen van den rijksraad een schrijven doen toekomen, waarin op grond van allerhoogste bevelen de verdaging van den rijksraad wordt medegedeeld. De verdaging zal tot October duren, in deherfstzitting zal de beraadslaging over de oprichting der Italiaansche faculteit worden voortgezet, daar de regeering niet voornemens is die zaak door een besluit te regelen". De Siowenen hebben dus door hun obstructie in de begrootingscom- missie de geheele parlementaire machine kunnen vastzetten, en de regeering moet wijken voor het geschreeuw van een paar vertegen woordigers dezer kleine nationaliteit, die echter broederlijk worden gesteund door de andere Slavische partijen. Maar de regeering had nog een andere, dringender reden om den rijksraad te verdagen. De dreigende houding der Polen, die ontstemd zijn over de weigering der kanaalplannen, deed vreezen, dat de toch al zwakke regeeringsmeer- derheid geheel zou uiteen vallen. Een vastbesloten meerderheid, waar bij de sociaal-democraten zich zeker zouden hebDen aangesloten, was best in staat geweest de Sloweensche obstructie onder den duim te krijgen. Nu de Polen echter het geweer bij den voet zetten, en niet meer met de meerderheid wilden meedoen, hoewel zij wisten, dat zij daardoor de Siowenen het heft in handen zouden geven, bieef er voor de re geering niets meer over, dan de zitting te verdagen, in de hoop vóór den herfst door onderhandelingen, besprekingen en beloften de regee- ringstneerderheid weer bijeen te brengen. Het is een wanhopige toestand, die daar in de Oostenrijksche landen heerscht. Het parlement van het algemeene kiesrecht, waarop zulke verwachtingen werden gebouwd, blijkt als evenmin te voldoen als het oude Curien-parlement. Omdat aan de Oostenrijksche parlementsleden, den groepenleiders vooral aile verantwoor delijkheid ontbreekt, niet alleen voor het algemeen wei rijn, maar ook voor hun eigen reputatie. Het klein zielig nationaliteiten-egöïsme, dat elke arbeid onmogelijk maakt werkt doo- dend op het parlementaire leven. En zoo in het parlement niet spoedig een aantal verstandige nauwgezette mannen zich vereenigen, om aan dezen toestand een einde le maken, en het schip van staat uit de gevaarlijke branding in een veilig vaarwater te brengen, dan is het te vreezen, dat het absolutisme opnieuw de leiding in handen neemt, om tenminste Oostenrijk voor verval te bewaren. Dat ware al even noodlottig. Want dat de voorstanders van het absolu tisme al niet bekwamer, geschikter en handiger geworden zijn dan ze voor een halve eeuw waren, kan men iederen dag opnieuw waarnemen. BALKAN-STATEN. Een mede werker van het „Berliner Tageblatt" heeft een onderhoud gehad op 30 juni jl. met Venizeios, den leider van het Cretenzische Ministerie. De staats man, die op het oogenblik althans de beslissing over oorlog of vrede in het nabije Oosten nog in handen heeft, verklaarde nog niet te kunnen zeggen, wanneer de Volksvertegen woordiging bijeen zal komen. Hij wil de quaestie van de toelating der Mohammedaansche afgevaardigden geregeld weten voordat.hij de con vocaties voor de openingszitting rondzendt. De vergadering zal echter bijeen komen of Venizeios voor zijn opvat tingen in deze quaestie een meer derheid vindt, ja dan neen. Maar hij zal in ieder geval voor de openings zitting de vertegenwoordigers der mogendheden-voogdessen mededee- ien, welke de uitwerking van het jongste ultimatum is geweest. De partij van den oppositielei ter Michelidakis is bijna even groot als die van Fenizelos en Michelikanis wil onder geen voorwaarden van toegeven weten. Hij is van oordeel, dat het toelaten der Mahammedaan- sche afgevaardigden zonder eed van trouw aan den koning van Grieken land opgeven van een reeds veroverd standpunt beteekent. Maar in zijn persoonlijke ijdelheid schijnt 't wer kelijke motief van zijn onverzettelijk heid te liggen. Hij streeft, aldus da briefschrijver van het Berlijnsche orgaan, naar een ministersportefeuille en is jaloersch op den roem van Venizeios. Ei door een groote fout van Venizeios is hij in staat gesteld gemakkelijk tegen dezen te kunnen ageeren. Venizeios is bij de jongste ver kiezingen niet dan met een zeer ge ringe meerderheid gekozen. Venizeios is, naar hij verklaarde van plan, wanneer hij het niet eens kan worden over de toelating der Mohammedaansche afgevaardigden, een uit zes personen bestaande re geering te vormen, en den leiders der oppositie, Michelidakis en Koundros in de eerste plaats, portefeuilles aan te bieden, waarin hij tot dusver niel geslaagd is. Beide partijen zouden dan over drie portefeuilies beschikken 'en de voorzitter zou geen beslissende stem krijgen. Deze gemengde regeering zou in de eerste plaats moeten over gaan tot inwilliging van de door de Mogendheden-voogdessen gestelde eischen. Daarna zou de Volksver tegenwoordiging bijeengeroepen wor den. Deze zou der Regeering een uttgebreide wetgevende volmacht moeten verstrekken en onmiddellijk na opening met reces gaan. Dit reces zou onbepaalden tijd duren. Slaagt Venizeios er in dit program ma te verwezenlijken, is de meerge noemde briefschrijver van meening, dan zijn de bezwaren, die de Moham medaansche afgevaardigden biedt, uit den weg geruimd.Michelidakis bevindt zich op het oogenblik (30 Juni) nog te Kandida, waar hij een groote activiteit toont. Ik sprak dezer dagen eenige zijner partijgenooten, die als één man verklaarden, dat hun leider niet op de voorwaarden van Venizeios zou ingaan. Zij zijn van meening, dat elke concessie aan de Mohamme danen in strijd met de wet zou zijn; dat de Cretenzers in bergen (van de 320.000 eilandbewoners zijn er 60,000 in de steden) gereed staan zich met wapengeweld tegen de onrechtvaar dige eischen der Mogendheden-voog dessen te verzetten. Het volk in de steden houdt zich rustig, maar naar verluidt verplaatsen de bergbewoners hun kwartieren naar de vlakten, hetgeen op Creta ten alle tijde een bedenkelijke trek was. het eenigste middel tegen I Prijs per flacon van 230 gram f 1van 550 gram f2.— en van 1000 gram f 3.50. Hoe grooter flacon hoe voordeeliger dus i Verkrijgbaar bij de bekende ver- j koopers en de meeste Drogisten en Apothekers. Centraal-Depöt L. I. AKKER, ROTTERDAM. Per Telegraaf. Betreffende de vorige week te Terhole (gemeente Hontenisse) ge pleegde zware mishandeling verne men wij nader datdiefstal de drijfveer tot deze mishandeling is geweest. Tegen den dader J. S., is thans door de rechtbank te Middelburg rechtsingang verleend. Drama te Rijswijk. 's GRAVENHAGE. De rechtbank, heden uitspraak doende in de be kende zaak tegen jhr. G. v. S., tegen wien door den ambtenaar van het O. M. wegens doodslag een gevan genisstraf van 7 jaar was geëischt, veroordeelde beklaagde tot een ge vangenisstraf van 6 jaar, wegens het dooden van mevrouw W., op uit drukkelijk en ernstig verlangen van de verslagene. NATIONALE MILITIE. Na-Inspectie. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen gelet op de missive van den Militie- Commissaris in Zeeland, d.d. 6 Juli 1910, no. 59. Gezien art. 130 der Militiewet, roepen bij deze op de in deze ge meente wonende verlofgangers der Nationale Militie le land Delfos, Johannes, ioteling der ge meente Beverwijk, lichting 1907, lo tingsnummer 43, behoorende tot het regiment grenadiers en jagers. Eiibracht, Daniel Jan, ioteling der gemeente Delfzijl, lichting 1907, lo tingsnummer 24, behoorende tot het lste regiment infanterie. Van der Zee, Jan, ioteling der ge meente Opsterland, lichting i907, lo tingsnummer 68, behoorende tot het 5e regiment infanterie. Jonkman, Willem Adrianus Christi- aan, ioteling der gemeente Vlissingen, lichting 1907, lotingsnummer 144, behoorende tot het 3de regiment in fanterie. Klees, Hendrik, ioteling der gemeen te Terschelling, lichting 1908, lotings nummer 6, behoorende tot het 10de regiment infanterie. Om op Donderdag den 28 Juli 1910, des voormiddags tusschen 9 en 12 uren, ten huize van den Militie-Com missaris te Middelburg, (Rotterdam- sche kade O 245) te verschijnen, gekleed in uniform, voorzien van.alie kleeding- en uitrustingstukken, hen bij hun vertrek met verlof medegege ven, hun zakboekje en verlofpas, ten einde door den Militie-Commissaris te worden onderzocht en brengen ter hunner kennis, dat zij, bij niet verschijning voor den Militie-Commissaris, of zoo zij, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige redenen, niet voorzien zijn van de bovenvermelde kleeding- en uitrus tingstukken, hun zakboekje en verlor pas, zoomede wanneer hunne klee ding- of uitrustingstukken, bij het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden, overeenkomstig art. 131 der Militiewet, in werkelijken dienst zullen worden geroepen en daarin, gedurende ten hoogste drie maanden worden gehouden. De duur van dezen dienst wordt door den minister van oorlog bepaald. Verder wordt te kennen gegeven, dat, zoo zij uit hoofde van ziekte of gebreken, buiten staat zijn voor den Militie-Commissaris te verschijnen, daarvan uiterlijk voor den dag der inspectie bij den Burgemeester zal moeten worden ingediend een attest van den behandelenden geneesheer. Vlissingen, den 9en Juli 1910. De Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, WITTEVEEN. Hoogwater (e Vlissingen. Juli vm. nm. Zaterdag 9 2.52 3.12 Zondag 10 3.39 3.59 Maandag 11 4.23 4.43 Dinsdag 12 506 5.26 Woensdag 13 5.53 6.13 Donderdag 14 6.38 6.58 f Vrijdag 15 7.31 7.51 f Eerste kwartier 's morg. 8,44. WEERBERICHT. medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bilt, Overzicht en verwachting. (opgemaakt 8 Juli 1910.) Hoogste barometerstand 769.5 te Thorshavn. Laagste barometerstand 746.3 te Memel. Verwachting tot den avond van 9 juli: Zwakke tot matige Noordelijke tot N.W.-lijke wind, gedeeltelijk be wolkt. Weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. Geboren DAVID Zoon van R. HIEGENTLICH S. HIEGENTLICH Rozendaau. Vlissingen, 7 Juli 1910. Vernie tigde faiUie tveriilarIng Bij vonnis der arrond.-rechtbank te' Middelburg vanlöjuni 1910,is vernie tigd het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij JOE DRAKE, bookmaker, wo nende te Londen, kantoor houdende te Vlissingen, is verklaard in staat van faillissement. Curator mr. C. L. GRATAMA, te Middelburg. Een CAMERA, 13 X 18 c.M., zonder gebrek, splinternieuw, donker gepolitoerd notenh. met koperen hoe ken, 3 dubb. chassis lichtsterke opl. F m. iris diafr., sluiter, tasch, drie voet, doek en 2 badschalen voor slechts f45.— Adres bureau „Vliss. Courant." TE KOOP aangeboden we gens vertrek 8 Witte Kippen met Haan in de eerste leg, met ren mi nachthok. Adres: Giacisstraat 128.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3