P. MERCKENS, 6900 golden Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. VEE-VEflLOTINO Urbanus pillen BUITENLAND. WEEBBEBICHT. AdverieiitlërL hoopt Donderdag a.s. de praktijk te hervatten. 1. DERTIG KOEIEN, waarde ruim f 6000. 2. UTRECHTSCH WAGENTJE met 2 Paarden. 3. KAASSHIK met één Paard. Nette öiensttsodi tar te maken voor oeten wij nog eenige en bespreken en in e plaatsen als Lyon ïog weifelende man- nze zijde te kiezen, makkers nog hopen iappelijke oplossing jok wij hopen daa°r desondanks is het tot den strijd voor r de algemeene sta- zouden dezen keer estie's nog opgelost slechts een vraag et vroeg of laat uit- naatschappijen gaan chen te verwerpen, verlangen om dié woordigheid van een geeringsambtenaren ïzetten, met gering- afgewezen, en wij nog slechts Algemeene Staking „Tribune de la Voie conducteurs en het oneel schijnt zich in met grooten ernst en. Reizigers op de spoorweglijnen von- pé gedrukte briefjes aagd wordt te infor- et „hongerloon der en" om bij een even voor het personeel kiezen. g geen reden om de «richten te gelooven, rijsche avondbladen e boulevards ver- r geval zal eerst het ;ht worden van het een deputatie der vertegenwoordigers jen in tegenwoordig- ïd en Millerand zal .retaris van het sta de volgende punten tie nader toelichten een minimum salaris nenden wordt vast- et. Daarnaast moeten op een algemeene den loonstandaard, e levensmiddelen als laatste 12 jaar he istegen en onze be nen dezelfde geble et de geheele dienst opdat werktijden van ichtereen niét meer ren. Wij hebben nu gehoord en willen zien. n dat de maatschap- geren aan het onder men is weinig waar minister Millerand noeite ten gunste der maatschappijen te schijnt ook nog op esultaat van de con- regeering ook niet naatregelen genomen zijn als de staking uitbreken, aeeft een corps spoor- erecruteerd uit de in epen, terwijl de ma- enoinen zouden wor- aamste leerlingen der len, en uit vrijwillig de ingenieurs, staking geheel onver- t, en alle beambten verklaren, heeft ze an slagen; Er zullen enkele dagen storin- rkeer plaats hebben, zal ze vanzelf te niet de poststaking van let buitenland behoeft g nog niet ongerust de bedreigingen der rrwegbeambten. Ook n werkelijk losbarsten, hij toch spoedig óp- veel schade te hebben iten. grootste schoonheden almaison, dat Keizerin ,emalin van Napoleon, aak en neigingen had rorde ook een uitge- an bloemen, waaronder ame ter wereld waren, e Fransche zeekapitein aan de hartstocht der zeldzame en schoone nken en zoo kreeg zij en. Dezen bloementooi wil men nu wee' isiauratie van het slot geëindigd, zal ook voorkomen krijgen, groote verleden heeft oogenaamde paviljoen r is bestemd het mid' rden van den bloemen- audige slingerende pa' i indruk maken, a's door menschenhandet ren over een licht got; vende vlakte, die met de lievelings bloemen van de keizerin bezaaid is naar een kunstmatige ruïne, waaruit ,irh een overvloed van bloeiende ro zen giet- D» zij" de rozen' di®t?t °P den tijd van Napoleon nog onbekend dearenJ en die nu over de terrassen ils 't ware naar beneden vallen. Enkele rustpunten te midden van dezen aanleg geven een ver uitzicht in het omringende land. Het overige park zal weer worden hersteld in den stijl van het begin van de 19e eeuw en naar den smaak van de keizerin. Zoo zal hier alles weer aan het verleden doen denken, schrijft men aan de Frankf. Zeitung. Aan het verleden van de keizerin, die de schoonste van haar rozen den naam van- „Souvenir de Malmaison" gaf, de «enige misschien van al de door Josephine gegeven namen die zich tof op onze dagen heeft gehandhaafd. Hier rijst het beeld van haar weer omhoog, van wie de groote veroveraar bii zijn laatste verblijf te Malmaison eens zei, dal met haar ook zijn geluk van hun geweken was. - „Citroensap.— De voor- I treffelijke eigenschappen van het ci troensap als toilet-artikel zijn nog veel te weinig bekend en in praktijk gebracht. Voor de verzekering van een ge zonde functioneering der huid dient in de eerste plaats het nemen van een bad. Een aanbevelenswaardig toevoegsel aan het bad, waardoor tegelijkertijd de zenuwen worden ver- I sterkt en de gelaatskleur frisch en bloeiend gemaakt wordt, is het ci troensap. Zulk een citroenbad is niet alleen goedkoop en gezonde uitwer- king, maar het kan ook zeer gemak kelijk saamgesteld worden. Vijf of zes citroenen worden in schijven ge sneden en gedurende een half uur in water gelegd. Dit citroenwater giet men dan in het bad en roert het geheel krachtig om. Ook voor de verzorging van de hand is de citroen goed te gebruiken. Geen huisvrouw, die veel in het huishouden bezig is, moest verzui men, na grof werk als: groenten- schoonmaken, aardappelen of vruch ten schillen, enz. haar handen, voor zij ze wascht met een doorgesneden - citroen flink in te wrijven, het sap te laten indrogen en eerst na eenigen tijd aan het wasschen met water en zeep te beginnen. Op deze wijze blijven, in weerwil van alle werken, de handen glad en onberispelijk. Bij zachte, overigens goed ver- zorgde handen mist men toch dikwijls de teere blankheid, in dergelijke ge vallen moet men ze 's avonds, nadat zij gewasschen zijn, met citroensap inwrijven. Het sap heeft tengevolge dat de huid lichter, schooner, teerder en blanker wordt. Daarom is citroensap ook een aanbevelenswaardig middel tegen de werking van de zonnestralen. Komt men uit de zomerhitte, dan moet men het gelaat dadelijk met citroensap inwrijven. Na een uur wascht men het met koud water af. Is de huid gevoelig, zoodat men onverdund ci troensap niet verdragen kan, dan kan men dit laatste vermengen met een zelfde of de dubbele hoeveelheid glycerine. De verhoogde whisky-accijns heeft in Engeland het drinken vermin- derd, dezelfde uitwerking heeft het verhoogde invoerrecht, van tabak ge heven, op het rooken gehad. Van 1 Mei 1908 tot 30 April. 1909 zijn er ruim 46 millioen K.G. tabak verbruikt, in de volgende twaalf maanden ruim 42 millioeneen vermindering van - ruim 4 millioen K.G. De „Daily Mail" schrijft telkens nieuwe wedstrijden uit, waarbij de reclame voor eigen huize allerminst vreemd is, maar zij doet er velerlei goed werk mee. In samenwerking met Lord Roberts laat ze nu, op diens ver- jaardag in September, schijfschieten met het miniatuur-geweer, dat in En geland al veel in gebruik is om zich op miniatuur-schietbanen (dikwijls op een dak of in een schuur aangelegd) in het schieten te oefenen. De vaardigheid aldus verkregen schijnt men ook bij het gewone schieten in toepassing te kunnen brengen. Er zijn in Engeland en in de kolo niën een groot aantal van de minia tuur-geweer-clubs opgericht en nu roept de „Daily Mail" ploegen van tien man uit alle clubs in't Britsche rijk op om ia Engeland te komen schieten voor de eer, een zilveren beker en penningen. Eeigenaardig is de samenstelling jury. Leden daarvan moeten een van de volgende beroepen of waar digheden uitoefenen vrederechter, bedienaar van een godsdienst, graaf- schaps- of gemeenteraadslid, officier, advocaat, procureur of accountant, dokter, inspecteur of commissaris van politie, bestuurslid van de Vereeniging van Miniatuur-geweerclubs (waartoe 2000 clubs behooren, met ongeveer 250.000 leden.) Het schijfschieten zal elk jaar wor den gehouden. FRANKRIJK. De heer Etienne, vice- president van de Kamer, heeft te Bordeaux een rede gehouden en daarin o.a. een vergelijking gem a ak tusschen Gambetta en minister-pre sident Briand. Gambetta, zoo zeide hij, had be grepen dat de republiek liberaal moet zijn. Zijn voortvarendheid had niets hatelijks. Hij was er niet op uit om zijn tegenstanders te verpletteren, maar om hen te winnen voor de zaak der democratie door zijn goed heid. Briand heeft dezelfde opvattin gen omtrent de regeeringstaak als Gambetta. Hij tracht overeenstemming te bewerken tusschen alle republi keinen, opdat er sociale wetten tot stand zullen komen, die het lot der minderbedeelden kunnen verbeteren. Zijn plan om die gezonde opvat ting omtrent de republiek opnieuw post te doen vatten, vindt levendige instemming bij mij en mijne vrienden. Toen wij de republiek wilden stich ten, spraken wij geen woorden van haat, maar van verzoening. Men moet immers edelmoedigheid en goedheid betoogen tegen hen, die men wil winnen. BALKAN-STATEN. Michelidaki's, leider der radicale oppositie in de Kretenzische Kamer, heeft in naam van zijn partij definitie! Venizelo's voorstel de Mohammedaansche afge vaardigden volgens den wensch der beschermende mogenheden zonder den eed van trouw aan den koning van Griekenland toe te laten, ver worpen. Om opgewonden zittingen van de Kamer te vermijden, die een gevaarlijken terugslag in het land kunnen hebben, besloten de vrienden van Venizelos, heelemaal niet aan de zittingen deel te nemen, waardoor de Kamer niet in staat zou zijn be sluiten te nemen. In dit geval zou Venizelos op eigen verantwoording de mogendheden mededeelen, dat de Kretenzische regeering den eisch tot toelating der Mohammedaansche af gevaardigden zonder den eed van trouw aanneemt. De tegenwoordige regeering zou dan aanblijven, de be grooting zou worden verlengd en de Kamer eerst dan bijeengeroepen wor den, wanneer de gemoederen tot rust zijn gekomen. Terwijl Venizelos vertrouwen heeft in een dergelijke wijze van optreden, verzekeren de radicalen dat het plan niet uitvoerbaar is, omdat een aantal zijner vrienden tot de oppositie zijn overgegaan. De oppositie zou volgens hen aandringen op het aftreden ^der regeering en der, beschermenden mo gendheden mededeelen, dat de eisch van toelating der Mohammedaansche afgevaardigden zonder den eed van trouw onaannemelijk is, omdat hier door onlusten zouden worden veroor zaakt. Volgens den berichtgever van de „Köln. Ztg." is het einde van de tegenwoordige crisis niet voor het einde der week te verwachten. Volgens andere berichten uit Canea zou de Kamer zijn verdaagd tot Woensdag of Donderdag a. s. RUSLAND. Als hongerige leeuwen gaan de Russische nationalisten rond, zoekende wie zij zulier, verslinden. Nu Finland aan hun chauvinistische neigingen ten offer gevallen is. zoeken zij naar nieuwe slachtoffers. Er zijn verschijnselen, die aantoonen, dat thans de Duitschers in de Baltische provincies aan de beurt zijn, die door hun houding in de Finsche quaestie den haat der nationalisten opwekten. Aanleiding tot dit vermoeden geeft een venijnig 5rtikel in de „Nowoje Wremya", die in den jongsten tijd feller dan ooit in de Panslavitische bazuin stoot, om de chauvinisten en nationalisten om de banier van Soeworin bijeen te roepen. Dit blad zet uiteen, dat de zoo hooggeroemde loyauteit van de Baltische Duitscheis maar schijn is, en alleen uiteigenbelang voortspruit. Die loyauteit was voor de Balten zeer winstgevend, want zij hebben daardoor kans gezien, in leger en civiel bestuur domineerende posities te verwerven, en tevens hunne eigenbelangen te bevorderen. Daaraan moet een einde worden gemaakt, meent de „Nowoja Wremya." En volgens inlichtingen, die de „Frankf. Ztg." ontving vertolkte de „NowojeWremya"in dit artikel slechts de meeningen, die in toonaangevende kringen heerschen. Wat een mooi land is Rusland toch MAROKKO. Eenigen tijd geleden deed het verhaal de ronde, dat Moeley Hafid, den vroegeren pasja van Fez, Hadji ben Aïsa en diens vrouw had laten pijnigen omdat zij niet hadden willen zeggen, waar zij hun schatten verborgen hadden. Moeley Hafid heeft nu aan een correspondent van de „Temps" mede gedeeld, dat dit verhaal van A tot Z gelogen was. Moeley Hafid had den pasja laten gevangen nemen, omdat deze de Berbertstammen tegen hem trachtte op te ruien. De pasje was eerst in Dar-el- Maghzen gevangen gezet, waar het hem aan niets ontbrak. Om nu aan alle geruchten een einde te maken, had de sultan hem thans naar de algemeene gevangenis laten overbrengen, waar de correspondent hem kon opzoeken als hij wilde. De correspondent deed aldus en vond den pasja inderdaad in de algemeene gevangenis, die we! is waar niet erg zindelijk, maar toch zeker niet smeriger was dan een slaapstee in de groote West-Euro- peesche steden. Overigens was de gevangenis veel beter dan de lokalen, waarin de Russische verbannenen op weg naar Siberië werden onderge bracht. De pasja bleek zeer tevreden te zijn met zijn behandeling. Alleen verzocht hij den correspondent aan Moeley Hafid te willen vragen of deze hem een schoon pak kieeren wilde zenden. Aldus geschiedde en Moeley Hafid liet den pasja ook de ketenen afnemen, waarmede deze tot dusver geboeid was. Des pasja's vrouw, die niet de minste overlast was aangedaan, zou Moeley Hafid eveneens naar Fez laten komen, opdat de Europeesche dames zich van haar toestand konden overtuigen. VEREENIGDE STATEN. We heb ben over Roosevelt's terugkeer in de Vereenigde Staten reeds verschillende bijzonderheden meegedeeld, maar we vinden thans in de „Fr. Ztg" een correspondentie uit New-York, die ons om vorm en inhoud en als afkomstig van een ooggetuige nog wel de moeite waard lijkt hiei over te nemen. De Duitsche correspondent schrijft Alleen Wallstreet heeft den heer Theodore Roosevelt bij zijn terugkeer na een afwezigheid van vijftien maan den niet begroet. De „Sun" wijst met verborgen voldoening er op, dat in de financieele wijk slechts vijf huizen hebben gevlagd, vaii welke drie, officieele gebouwen, dat op last uit Washington deden. „Het groote huis aan den hoek", de bank van Morgan, toonde geen enkel stukje vlag, niet tegenstaande het onlangs, toen de Engelsche koning overleden was, 3000 dollar voor rouwdecoraties uitgaf. Ja, Wallstreet moppert nog steeds. Dat is zeer onaardig Ja, nog erger, zeer onverstandig, want de ervaring in de Amerikaansche politiek leert zoodra menig keizer ontdekt meent te hebben, wat Wallstreet wi', stemt hij voor het tegenovergestelde, al zou het ook in strijd zijn met eigen belangen. De haute finance heeft heden zonder het te weten of te willen Roosevelt's politiek actief zeer vergoot, Wallstreet was de eenige piek in New-York waar kalme rust heerschte. Overal elders heerschte een warme geestdrift voor Roosevelt, een onmatig enthousiasme. De duizenden, die in Battery Park het mooie groen ver trapten, lieten dan mayor, die een zwaarwichtige welkomstrede zou uit spreken, in het geheel niet aan het woord komen, telkens weerklonk weer het „three cheer for Teddy" „good boy Teddy", zoodat de bur gemeester den gevierde de rede om zoo te zeggen in het oor moest fluis teren. Stiller werd het wel, toen de groote roughrider antwoordde, maar toen hij geëindigd had, weerklonk een oorverdoovend rumoer dat zich lands den Broadway tot de 59 straat voortplantte. Dat was de marschroute van den Roosevelt-optocht. Geen held die zijn vaderland uit den ergsten oorlogsnood had gered, is ooit zoo gevierd als deze man, wiens schil derachtige figuur het volk inpakt, zooals het de helden van sage of mythologie moge hebben gedaan. „Roosevelt madness", merkte half verontschuldigend een oud man naast mij op, die met kinderen en klein kinderen was gekomen, om de ont vangst bij te wonen en die niet moede werd met zijn gezelschap vlaggetjes te zwaaien en hoezee te roepen. De triumphater in het oude Rome had een begeleider, die hem bij het uitbarsten van de volks-geestdrift op de vergankelijkheid van al het aardsche opmerkzaam moest maken. Die taak had hier de pers, voorna melijk de aan Roosevelt vijandige, op zich genomen. In artikelen en door teekeningen werd den terugge keerde op de onbestendigheid der volksgunst gewezen. De heer Roo sevelt zou dezen lieden, die hem waarschuwden, kunnen antwoorden, dat hij niet hun zijn populariteit dankt en dat het verlies hiervan hun dus geen zorg behoeft te baren. De intocht van den ex-president toont weer eens, hoe sterk zijn vij anden in de pers wel zijn bij de revue vindt men „Sun", „World", „Commercial", „Times" en vooral de Hearst-bladen in de eerste rijen van de tegenstanders van Roosevelt, de „Herald" is iets vriendelijker en de „Tribune", thans het lijforgaan van Taft, toont een soort poesenvriende lijkheid. Zij verheugt zich, dat de republikeinsche partij onder andere voortreffelijke mannen ook kolonel Roosevelt telt daar heeft hij zijn krab te pakken. Zeer belangwekkend is de houding van Hearstbladen. Tot nog voor korten tijd was Roosevelt een zeer gerespecteerd man in de redactiebüreelen van deze bladen. Had Roosevelt niet dezelfde bedoelingen als de heer Hearst Opeens echter is de stemming ge keerd, zeer opmerkelijk zelfs. De heer Hearst is sedert geruimen tijd in Eu ropa en men vertelt hier, dat hij daar getracht heeft met Roosevelt een of- en defensief verbond te sluiten, of eigenlijk de verdeeling te bereiken van het (politieke) gebied in Amerika. De kolonel zou echter hebben geweigerd. Vandaar dus die geharnaste en felle artikelen tegen Roosevelt. Deze blijft echter kalm en gelaten. Wat zal hij, nu hij teruggekeerd is, doen? Voor- loopig niets, zegt hij. „Twee maanden lang zal ik onder geen voorwaarde me beschikbaar stellen", heeft hij verklaard. Oh, deze Teddy! Twee maanden lang is er in de Amerikaan sche politiek niets te doen. Het is komkommertijd, die eerst tegen het einde van Augustus eindigt. Dan echter zal hij eenige redevoe ringen houden, waaronder ook een op het „Conservation Congress" het congres voor, de bescherming van de natuurlijke hulpbronnen. Dat zal een nieuw Roosevelt-feest worden, want zijn bijzondere vriend Gifford Pinchot is de regisseur, en dan zal men ook over den grondslag van de toekomstige politiek van den terug gekeerde vernemen. ITALIË. Bij gelegenheid van haar 50 jarig bestaan op 1 Juli heeft de „Osservatore Romano" een uit acht bladzijden bestaand feestnummer uit gegeven. Aan het hoofd van de eerste pa gina geeft het nummer in facsimile den eigenhandigenLatijnschen felicita tie-brief van Paus Pius X, en rechts de Italiaansche vertaling van dit schrijven. Op de eerste pagina komen ver der voor in medaillonvorm de por tretten van de drie Pausen, onder wier pontificaat de „Osservatore" verschenen is. Van de hand van den tegenwoor» digen hoofdredacteur, advocaat An- gelini, bevat het feestnummer een terugblik op de ontwikkeling van het'blad, terwijl de verschillende leden van de redactie eenige schet sen en herinneringen uit hun rcdac- tieleven geven en Prof. Marucchi een verhandeling over een christelijk-ar- haeologisch onderwerp schrijft. Een uitvoerig artikel is gewijd aan den stichter van de courant, den in het vorige jaar overleden mark'es Aug. di Baviera. Ten slotte bevat blad een facsimile van de voorpagina van het eerste nummer der „Osser vatore Romano," dat een len Juli 1861 verscheen. Onze vroegere stadgenoot de heer W. J. van der Dussen, onderwijzer aan den hoofdeschooi te Magelang, slaagde 6 juni te Batavia voor de Maleische taal. Bij den eisteren te Reno (Califor- nië) gehouden match om het wereld kampioenschap in het boksen, heeft J. Johnson (neger) dit kampioenschap in 15 iondes gewonnen vanj. Jeffries. Hoogwater fe Vlissingen. Juli vm. nm. Woensdag 6 12.18 12.38* Donderdag 7 1.09 1.29 f Vrijdag 8 2.02 2.22 Zaterdag 9 2,52 3.12 Zondag 10 3.39 3.59 Maandag 11 4.23 4.43 Dinsdag 12 506 5.26 Nieuwe Maan nam. 9,40. f Springtij namiddag. van 2 tot 5 Juli. BEVALLEN: A. L. Meijer, geb. van der Maden, z. D. van Opbergen, geb. Poppe, z. P. de Jonge, geb. Labruijère, z. J. Schmetzer, geb. Sanderse, d. OVERLEDEN: J. de Joode, ongeh. z. 44 j, P. J. de Held, wed. van P. C. van den Bosch, 63 j. G. Muller, vrouw van J. Naerebout, 57 j. medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 5 Juli 1910.) Hoogste barometerstand 773.3 te Coruna. Laagste barometerstand 753.1 te Wisby. Verwachting tot den avond van 6 Juli: Zwakke tot matige Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waar schijnlijk droog weer. Warmer. MARKTBERICHTEN Vlissingen 5 Juli. Boter f 1.50 a f 1.40 p. K.G. Eieren f4.10 a fO.OO p. 100 st. Voor de vele bewijzen van belang stelling bij zijn benoeming tot Inspecteur van den Machinedienst b/d Maatsch. „Zeeland" betuigt on- dergeteekende zijn hartelijken dank, H. J. VOORLOOP. De Heer en Mevrouw MERCKENS Moeton betuigen hunnen harte lijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van hunnen Zoon ondervonden. Kraamvisites worden bij voorkeur afgewacht Donderdag a.s. 272—4uur. MED. DOCTs. ARTS, in contanten. Groote Woerdensche Goedgekeurd bij Kon. besl. van 16 Sept. 1909, No. 48. HOOFDPRIJZEN Voorts3 Paarden, 2 Veulens, 8 Koeien, 100 Schapen, 4 Rijtuigen, minstens 12 Rijwielen, enz. Totaal ISOO prijzen. De Hoofdprijs wordt des» verlangd teruggekocht voor f 6000 aan contanten. Trekking 7 Sept. 1910. Coten a 60 cent per stuk alom verkrijgbaar. Te Vlissingen bij M. C. BRAAt, Oude Markt, J. BARENTSEN, Oude Vlissingsche weg 14 en M.VAN HALTEREN, Walslraat. Wegens teleurstelling gevraagd een om zoo mogelijk direct in dienst te treden. Adres Mej, PLOUV1ER, Nieuwendijk 14 (Schoenwinkel). Eisch t dit Fabrieksmerk VAN L. J- Grootendorst, Utrecht Volgens het Oude en echte recept bereid. Zijn zacht laxeerend, bloed zuiverend en slijmafdrijvend, bijzonder dienstig tegen ongesteldheden der Maag, bevorderen de spijsvertering, nemen de duizeligheid weg en zijn zeer heilzaam tegen de gal en scherpte in het bloed. Door het vermeerderend debiet tegen den ver minderden prijs van 30 centen het verzegelde doosje met gebruiksaan wijzing. Verkrijgbaar te Vlissingen bij A. C. BEN1ËST, Lepelstraat 19

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3