SiiU x J. BEiJERS F10-FHÖH nIBIS MAWTELS Goederen van de Opruiming worden KIEÏ OP ZICHT gegeven. Wegeas beëindigitiy vanzakgn Zie de Etalage. Zie de Etalage. mimm mesedeehhoen. De Ruyferschool. AFWEZIG. PIERRE SMAGGE Specialiteit in WAAROM WSLT QE NIET GEBRUIKEN wat goed en zuiver is? Die gewone zeepen, die nog meer schade doen dan het schoonmaken zelf, worden nooit geduld zoodra Sun light slechts eens geprobeerd is. Verdenkt gij uw nieren wel Adverteülëe, YEBKOOPEN TIMMERMANSGEREEDSCHAPPEN Vereeniging ©r Vrouwenkiesrecht PAVILJOEN van den Neer J. G. MEIJER, op Dinsdag 12 Juli „De Lindeboom" is van 4 tot 26 Juli a.s. VERHUISD Noordstraat C 32, Middelburg. Bfousen Directoire Rokken Costuum™ en Onderrokken TailB© Cosfuums Corseffen MMTWERK. prinses Limonade N. ZANDEE. Wilt 0 GOEpKOÖp, doch tevens STERK Schoenwerk Koopt dit dan in 'Cl 1_ A a 8 N. B. Baar al ons Schoenwerk van de beste grondstoffen vervaardigd wordt, kunnen we elk paar, dus ook die welke in de Opruiming gekocht worden, met volle garantie leveren. in Limburg. Deze inzending is tot stand gekomen op aanstichting en door den grooten ijver van den heer Victor van Erp, te Venlo, die zich daarbij mocht verheugen in de mede werking van den bisschop van Roer mond, mgr. Drehmans. De klooster- afdeeling staat geheel op zichzelf ze is een onderdeel van de afdeeling der collectieve inzendingen, doch alleen als zoodanig dingt zij mede naar de prijzen. Reeds 22 kloosters uit Limburg hebben hun medewerking toegezegd. Een der grootste medewerkende kloosters heeft onderhanden een bor duurwerk dat voorstelt het eerste portret van H. M. de Koningin met Prinses Juliana, omgeven door dé wapens van de beide Koninginnen, van den Prins en van Prinses Juliana. Het wordt geheel in zijde vervaardigd, en bewerkt naar de officieele gege vens, welke door den dienstgvan het Koninklijk Huis werden verstrekt. Broeder Bergmans, die custos is van het groote Missiehuis te Steijl, zal zijn medewerking verleenen bij het opstellen op de tentoonstelling. Dat belooft dus wat moois te worden. Ook uit andere landen komen er zeer belangwekkende inzendingen. H. M. de Koningin-Moeder heeft 3 medailles voor de tentoonstelling beschikbaar gesteld, 2 zilveren en 1 bronzen. Deze medailles zijn bestemd voor de afdeelingen 6 en 7 der ten toonstelling de afdeeling nuttige en fraaie handwerken, en die van tee- ken- en schilderkunst, fotografie, en boefseer- en kleiarbeid. De afdeeling der moderne Huis- vlijtschool zal niet een der minst aantrekkelijke deelen der tentoon stelling vormen. Daar zal men met de nieuwste hulpmiddelen en geheel in den vorm der praktijk, de huis- viijtschool, zooals die eenmaal al gemeen moet worden, in werking zien. Daar zal geregeld en aan meer gevorderde leerlingen les gegeven v/orden in alle vakken, die voor de huisvliitschool slechts open staan, in schrijnwerk, in houtsnijwerk, in car- tennagearbeid, in vlechtarbeid, in versieringskunst uit waardelooze grondstoffen, in rustiek werk en me- taaldrijven. De Koninklijke Neder- landsche Kantwerkschool, de zoo welgeslaagde stichting van jhr. Ernest van Loon te 's Gravenhage, zal too- nen op welken hoogen trap het nationaal kantwerk staatvan de zijde van de ateliers van mevrouw Wegeriff te Apeldoorn zal het batik ken aanschouwelijk worden voorge steld en in een speciaal Hollandsch interieur zal de weefarbeid worden onderwezen. Er zal daar dus veel en afwisselends te zien zijn. Aan deze tweede afdeeling is een Serie van spreekbeurten verbonden, die zich zooveel mogelijk bij het geëxposeerde zullen aansluiten en zeer leerzaam beloven te zijn. Reeds vroeger heb ik gemeld, dat van morgen (3 Juli tot 10 Juli) a. s. het 8e groote internationale concours hippique wordt gehouden vanwege de vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij in Nederland. Volgens de mededeelingen van die vereeni ging, laat alles voorzien, dat dit con cours nog boven de vorige zal uit munten. Het aantal inschrijvingen is zeer groot, nog nooit moesten zoo veel stallen gebouwd worden als nu. Uit ons eigen land, Engeland en België worden paarden van de beste kwaliteit verwacht: Ten einde het concours dagelijks iets vroeger te doen eindigen dan vorige jaren zal door een aantal rui ters ook 's morgens worden gespron gen. Daardoor en door de verschil lende klassen van paarden aan de hand worden de uren vóór den middag ook zeer belangrijk. Voor het eerst zullen onze Neder- landsche zware werkpaarden ook meer op den voorgrond treden daar voor zijn enkele speciale klassen op het programma gebracht. De nieuwe sportterreinen op „Hout- rust", groot ruim 11 hectaren, zullen deze week worden geopendhet eerste sportfeest, dat aldaar zal worden gegeven, zal het Concours- Hippique zijn. Het nieuwe terrein ligt op slechts 5 minuten afstand van het oude op Zorgvliethet Stadhoudersplein voert vandaar er rechtstreeks heen. De lijnen 3 en 10 van de electrische tram brengen de bezoekers tot op enkele honderden meters afstand van den ingang, terwijl alle stoomtrams van de Holl. IJzeren Spoorweg Maat schappij Den Haag—Scheveningen er stoppen. Alle gebouwen, behalve een ge deelte der stallen, zijn permanent. De geheele inrichting van het terrein met de gebouwen heeft meer dan een ton gouds gekost, bijna alle soorten van openluchtsport kunnen beoefend wor den. Feestelijkheden genoeg dus En 't Haagsche Comité voor Volksfeesten dat met zooveel succes weet werk zaam te zijn, heeft reeds in beginsel besloten, op 2 Augustus a.s. een kinderfeest, op 31 Augustus een volksfeest te organiseeren verschil lende plannen hieromtrent zijn in overweging en we zullen daar stellig wel spoedig meer van hoorer.. In mijn vorigen brief schreef ik over het rumoer, dat straatventers in de Hofstad plegen te maken en over het voorstel-Deen om dat lawaai voortaan ook op Zondag toe te laten,- een voorstel dat, zooals men weet, tot heel wat protest heeft aan leiding gegeven. Thans heeft ook de Vereeniging „Schevening's Belang" zich met een adres tot den Gemeenteraad gericht met het verzoek het voorstel van het Raadslid om het verbod van luidkeels venten met koopeetwaren op Zondag te beperken tot de omgeving van kerkgebouwen, niet aan te nemen. Aanneming van dit voorstel zou, volgens adressante, het aantal ven tende kooplieden op Zondag op de badplaats legio doen worden, omdat op dien dag het bezoek van stadge- nooten en vreemdelingen het grootst is. Adressante vreest van de aanne ming van het voorstel-Deen, schade voor de belangen van de badplaats. Nu, men moet de belangen van Scheveningen-badplaats maar een beetje ontzien, want 't vorige jaar hebben slecht weer en cholera-vrees leelijke klappen doen vallen/ waarvan men zich wel eens mag herstellen. Lepelaar. Staat gij op met een ellendig ge voel in uw rug Pijn in de lendenen en zijden? Zijt gij prikkelbaar of moedeloos? Zonder energie Is uw urine bewolkt, zanderig of brandend Heeft uw water een onnatuurlijke kleur Loost gij te veel of te weinig urine Zijl gij waterzuchtig of rheumatisch Wanneer gij het geringste ver schijnsel van een nier- of blaasziekte hebt, dan zijt gij nooit veilig voor een plotselinge ineenstorting der nieren of van de blaas. Uw ziekte kan zelfs een hoogeren trap bereikt hebben dan gij denkt en hoe langer zij veronachtzaamd wordt, des te dieper kan zij wortel schieten. Alleen een speciaal nierengenees middel kan iederen wortel van een nierziekte uitroeien en de werkelijke oorzaak der ziekte genezen. Dit is de reden, dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzaam genezen. Zij dienen uitsluitend voor nier-en blaaskwalen. Zij werken in overeenstemming met de natuur en geven aan de nieren hun gezondheid terug, terwijl zij een natuurlijke werking der blaas herstel len, zoodat het bloed behoorlijk ge filtreerd wordt en de vloeibare on zuiverheden geregeld uit het lichaam worden afgevoerd. Ziet toe, dat de juiste naam Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen op de doos voorkomt. Zij zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f10 voor zes doozen. WEEKBEMIGET. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 2 Juli 1910.) Hoogste barometerstand 770.7 te Horta. Laagste barometerstand 741.7 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 3 Juli: Meest matige W.-lijke tot Z.W.- lijke wind. Zwaarbewolkt. Waar schijnlijk regenbuien. Zelfde tempe ratuur. Hoogwater fe Viissingen. Juli vm. nm. Zondag 3 9.53 10.13 Maandag 4 10.54 11.14 Dinsdag 5 11.52 12.12 Woensdag 6 12.18 12.38* Donderdag 7 1.09 1.29 f Vrijdag 8 2.02 2.22 Zaterdag 9 2.52 3.12 Nieuwe Maan nam. 9,40. Springtij namiddag. Gisteren overleed te Dordrecht, I na een langdurig lijden, in den ouderdom van ruim 73 jaren, onze geliefde Vader, Behuwd- en I Grootvader, de Heer KAREL DIRK SCHEFFER. Uit aller naam, D. J. SCHEFFER. j Vlissingen, 1 Juli 1910. Eenige en Algemeene Kennis geving. Voor de ontvangen blijken van be langstelling op 25 Juni onzen hartelijken dank. De Familie DE KONINK. De Notaris J. W. VERHULST zal Vrijdag 8 Juli 1910, des mor gens te 10 uren, aan het NOTA= RISHUIS, en des namiddags te één uur, aan de Timmermanswerk plaats BOOGAARDSTRAAT C 49 en 50, te Middelburg, Nieuw en gebruikt Werkhout, Kol ders, Stellingdeelen-, Touwen, Takels, Ladders, Trappen, Hand- en Krui wagens, Steen, groote hoeveelheid nieuwe en gebruikte Dakpannen, Bascule, Gewichten, Slijpsteenen, Werkbanken Ijzerwaren Steek» bank met Beitels, Kalkmolen, Kachels, Deuren, Ramen, Kozijnen, Blinden, Mestputpalen, Brand» hout, Versiering, w. o. Wapens en Tropheeën, Kioskwagen en wat in verdere uitgebreidheid is te zien op den morgen vóór den verkoop. Opstbre firgÉnsg DER te YI^ISSIJSGr^JST, in het aan den Strandboulevard des avonds te 8 uur. o Spreeksters Dr. ALETTA JACOBS, Amsterdam. Mej. M. KRAMERS, Rotterdam. Mevr. v. BALEN—Klaar, 's-Hage. Mevr. CLIFFORD KOCQ v. BREUGEL—Roelofs Breda. Mevr. FIAVER, Amsterdam, en andeien. Met welwillende medewerking van Freule S.WICHERS,van Huis terHeide. Gelegenheid tof Debat. ENTREEminimum 10 cents. Leden der Vereeniging vrij. Opkomst dringend uerzocht. Vlissingen. Cursussen voor Stuurlieden en Machinisten ter Koopvaardij. Tot den in September a.s. begin- nenden nieuwen cursus voor de voorbereidingsklasse der Stuurlieden- afdeeling kunnen eenige onbevaren jongelieden toegelaten worden. Zij, die twee klassen eener Hoogere Burgerschool met vrucht doorloopen hebben, genieten de voorkeur. Aanmelding bij den Directeur. vormen tezamen een h e e r 1 ij k e DELICATESSE. Biscuitfabriek MIJDRECHT-AMSTERDAM. Med. Docts. Arts, Architect en Aannemer, van STEENEBEER 17 naar Boulevard de Ruyter 46. Grootst gesorteerd en meest gerenommeerd Mantelmagazijn voor Dames en Kinderen. Speciale afdeeling voor Elegante coupe, fijne afwerking. Beleefd aanbevelend, prima kwaliteit in S smaken. Grenadine, Frambozen, Citroen, Sinaasappelen, Ananas 40 ct. per flesch. Aanbevelend, ii nmagazp. pLOUVIER's ècboenen-UprniiDing.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2