Gemengd Nieuws, Vlissingen, 30 Juni. Wij vernemen dat in plaats van wijlen den heer B. W. Kromwijk met ingang van 1 Juli is benoemd tot inspecteur van den machine- dienst bij de stoomvaart-maatschappij „Zeeland" de heer H. j. Voorloop, thans eerste machinist bij genoemde maatschappij. Hedenmiddag ontstond brand in een der houten overkappingen op de werf der Kon. Maatsch. ,,de Schelde", doordien vonken uit een der schoor- steenen het hout aan het smeulen hadden gebracht. De felle wind deed geleidelijk kleine vlammetjes ontstaan. Daar de brand boven in de kap was begonnen, was het niet gemak kelijk otn het vuur te blusschen. Even wel waren jantjes van Hr. Ms. „Be ver" spoedig boven op de kap ge klommen en zoo kon door de inmiddels op de waterleiding geschroefde slan gen de brand worden gebiuscht, wat dan ook binnen een drie kwartier geschiedde. De stoomspuit was ook nog op het terrein verschenen doch deze behoef de geen water te geven. Hedenmorgen had tusschen Sou burg en Keersluis een ongeluk met de electrische tram plaats, dat goed is afgeloopen. De electrische tram welke om 10 uur uit Middelburg vertrokken was, bestaande uit een motor- en twee aanhangwagens, werd gevolgd door de stoomtram. Aan het fort Midden- reduit moest de electrische tram stoppen om een passagier uit te laten. De stoomtram reed zeer dicht op de electrische en hoewel de machinist alles in het werk stelde om een bot sing te voorkomen, mocht dit niet meer gelukken. De locomotief kwam met groote kracht tegen den ach tersten aanhangwagen aan. Tengevolge van den hevigen schok ontspoorde de middelste wagen van de electrische tram. De passagiers werden natuurlijk door den schok hevig heen en weer geschud, doch kwamen met den schrik vrij. De locomotief was ernstig bescha digd en ook de aanhangwagen moest voorloopig buiten dienst gesteld worden. Toen het ongeluk hier bekend was vertrok onmiddellijk een ploeg lijn- werkers met het noodige materieel, teneinde den ontspoorden wagen weer op de rails te plaatsen. De dienst ondervond door dit on geval natuurlijk eenige vertraging, doch om ongeveer kwart voor twaalf was de lijn vrij en de dienst weder geheel in orde. Vrijdag wordt in het badpaviljoen „Wilhelmina" van den heer J. Daal huizen een operette-avond gegeven door het „Orchestre Viennois". Het programma daarvoor luidt ais volgt 1. „Bauern Marsch" uit de opera „Der fidele Bauer", Fall2, „Ban ditenstreiche", ouverture, Suppé3. „Kind du kannst tanzen", valse uit de opera „Die gescheidene Frau", Fall4. „Zigeunerbaron", fantasie, Strauss; 5. Potpourri uit de opera „der Vogelhandler", Zeiler; 6. „Bien- chen summt nicht mehr Lied" uit de opera „der Mann mit den drei Frauen", Léhar 7. Valse uit de opera „Der Graf von Luxemburg", Léhar8. Di vertissement uit de opera „Dollarprin- zessin", Fall9. Piccolo, Piccollo, Tsin, tsin, tsin" uit de „Walzertrauin", Osk. Straus10. „Le Grand Duches de Gerolstein", fantasie, Offenbach 11. „Lustige Wittwe", valse, Léhar; 12. „Freie Liebe", marsch uit de opera „Die gescheidene Frau", Fall. Het Duitsche driemastschip „Hen- riette" dat op de reede van Ter Neuzen orders voor Hamburg heeft ontvangen, is heden morgen naar de haven alhier gesleept. De loodsleerlingen van het Belgisch loodswezen, alhier, E. Verhulst, J. Desomer, J, Deconinck en J. Verhulst zijn in hunne zelfde betrekking be noemd bij den dienst van het loods wezen te Ostende. Sedert gisteren wordt hier een 22jarig meisje, S. L, genaamd, ver mist. Van deze vermissing is bij de politie kennis gegeven, doch het is nog niet gelukt het meisje op te sporen. De automobielfeesten op Walcheren. Over den tocht van gisteren schrijft de hoefijzer-correspondent van het „Hbl." het volgende: We hebben heden heel den dag den Langejan omringd, 's morgens te voet toen het gezelschap automobilisten de Abdij bezichtigde, onder leiding van den heer J. A. Frederiks, wiens groote verdienste in de restauratie van dit heerlijke gebouwencomplex bekend is, en die ook nu wel weer voldoe ning zal gevonden hebben in de be wondering der vreemden in dat groot- sche werk, dat, voor zoover 't een werk is der hersclieppinge, toch eigen lijk zijn werk wel is. En 's middags kringelde de lange slinger van de stuivende auto's, die als rookende monsters wervelende door 't stof, in altijd slingerende lijnen, in de verte om den langen, ranken toren. De tocht ging over Koudekerke, Biggekerke, Zoutelande en Westkapellc naar Dom burg, waar het tweede ontbijt werd genuttigd. Dit laatste in zöö uitvoerige mate dat er helaas te weinig tijd bleef om meer dan het strand van Domburg te zien. En dat is, van die merk waardige Noordzeeplaats in 't groen, wel 't interessantste. Van Domburg werd gereden over Oost-Kapelle en Serooskerke (jammer genoeg, niet over de bekende buitenplaatsen Zee duin en Overduin), via Vrouwepolder naar Veere, waar het Stadhuis en den beker van Maximiliaan werden be wonderd. En toen den rechten Napo- leontischen weg naar Middelburg te- •rug. Ook heden weer liep alles zonder eenig ongeluk af. En de Walchersche bevolking, over 't algemeen iets min der uitbundig wellicht dan de Zuid- Bevelandsche, begroette de auto's overal met vriendelijke vreugde. Voor de bestuurders was deze rit wel aardig als proefrit. De te rijden wegen waren overal zeer goed, doch ze zijn op Walcheren nu eenmaal bijna altijd smal en uiterst bochtig, zoodat vaak scherpe en nauwe bochten moesten genomen worden. Niemand nochtans is van den wal in de sloot geraakt. En het plotseling remmen van de zware wagens, die kwamen aangestoven vlak voor een gevaarlijke bocht, wekte blijkelijk de bewonde- dering van de aangelodpen bevolking. Hoe sekuur men met een auto rijden kan, mits als geoefend bestuurder, heeft deze tocht de Walchersche be volking ongetwijfeld duidelijk doen zien. Van een juisten maatstaf voor de berijdbaarheid der Walchersche wegen met een auto kan men echter eigenlijk niet spreken, daar door de genomen voorzorgsmaatregelen die wegen geheel van andere wagens waren bevrijd. Het bijster moeilijke uitwijken heeft men dus niet te be proeven gehad en men weet dus ook niet of anders wellicht geen paarden schichtig waren geworden. De welgeslaagde dag werd beslo ten met een concert in den verlich ten tuin van de sociëteit „St. Joris", waar het stafmuziekkorps van het 3e reg. inf. uit Bergen-op-Zoom op schitterende wijze zijn ouden roem handhaafde. Nader wordt ons nog het volgende gemeld Aan het diner in de sociëteit „Sr. Joris" werd door verschillende spre kers het woord gevoerd, o. a. door den burgemeester van Middelburg, den voorzitter der sociëteit en den voorzitter der automobielenclub. Het concert in den tuin werd bij gewoond door vele leden der socië teit, die met de gasten genoten van de mooie muziek en van het heerlijke zitje in den fraaien tuin. Hedenmorgen hadden de gasten gelegenheid om het eigenaardige van Middelburg op een marktdag te zien. De zindelijke witte huifkarretjes met de typisch gekleede boertjes en boerinnetjes trokken zeer de aandacht van de vreemdelingen en gaven hun een kijkje op weer een ander deel van het leven der Walchersche plat telandsbevolking dan gisteren. Jammer, dat de boter- en graan markten eerst begonnen toen de extratrein naar Vlissingen moest ver trekken. Deze trein, die te 12.10 van Middelburg vertrok, bracht de auto mobilisten naar het havenstation te Vlissingen, vanwaar uit met de „Oranje Nassau" een der nieuv/e mailbooten der „Zeeland" een reisje op de Westerschelde werd gemaakt. Deze tocht werd ook door vele Vlissingers en Middelburgers mede gemaakt. Allen gebruikten aan boord de lunch. Bij de terugkomst te Vlissingen worden de gasten officieel door net gemeentebestuur ontvangenwaarna van avond te Middelburg de feesten be sloten worden met een concert van het stafmuziekkorps van het 6e reg. inf. in den Buitentuin. De Antwerpsche „Matin" deelt mee, dat de „Autoclub Anversois", die aanvankelijk plan had, eveneens den tociit over den Scheldedam te maken, door het telegrafische bericht van de N. A. C„ dat de weg alléén voor leden der N. A. C. was open gesteld, van dit plan heeft afgezien. In verband met dit bericht kunnen wij nog mededeelen dat op den Scheldedam verschillende automo bilisten door de politie zijn aange houden om te zien of zij wel lid waren van de Ned. Automobiel-Club. De „Stct." no. 150 bevat een Kon. besluit van 14 juni 1910, houdende aanwijzing van losplaatsen van ruw zout of zouthoudend water. Daarbij is bepaald dat met ingang van 1 juli, met vervallenverklaring van alle vorige "daartoe betrekkelijke besluiten, o. a. worden aangewezen als losplaatsen van ruw zout of zouthoudend water bij invoer ter zee: Middelburg, Ter Neuzen, Vlissingen en Zierikzeebij invoer langs rivieren en kanalen o.a. de gemeente Ter Neuzen en bij invoer te land met spoorwagens Middelburg en Vlissingen. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is aan het bestuur der Stoomtram Maatschappij Breskens— Maldeghem toestemming verleend tot het leggen van spoorstaven en alle aanverwante werkzaamheden in de wegen van Oostburg naar Cadzand, ten dienste der aan te leggen tram lijn OostburgZuidzandCadzand. Ter herdenking van het 40 jarig onafgebroken bestaan der muziekver- eeniging „Aardenburgsche Fanfaren" zal op Zondag 31 juli a. s. te Aar denburg, een internationaal festival gehouden worden, waaraan door 17 muziekgezelschappen zal deelgeno men worden. Bij beschikking van den minister van marine is met ingang van 1 Oc tober aan den lichtwachter bij de verlichting op de Westerschelde te Eendrachtspolder (gemeente Zaam- slag) J. de Wilde op zijn verzoek wegens meer dan 65jarigen ouderdom eervol ontslag uit 's rijks dienst ver leend en met dienzelfden datum be noemd tot lichtwachter bij de verlich ting op de Westerschelde te Een drachtspolder (gemeente Zaamslag) J. C. de Wilde. De gemeenteraad te Delft heeft gisteren tot directeur van de electrische centrale benoemd den heer F. P. G. van Loenen Martinet té Ter Neuzen. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Voor de a. s. verkiezing voor een lid van den gemeenteraad, in de vacature, wijlen P. Moes, is in de Woensdagavond gehouden vergade ring der liberale kiesvereeniging can- didaat gesteld de heer Adr. H. Donze. tfERK- ER SCrf00LMEfJlAfs7~ Ned. Herv. Kerk. In de classicale vergadering, gisteren te Middelburg gehouden, had de benoeming plaats van leden en secundi van het pro vinciaal kerkbestuur en van het clas sicaal bestuur. Herkozen werden de heeren dr. G. J. Weijland, ds. C. L. Voorhoeve, P. J. Siegers, W. van Oeveren, ds. L. Hijmans, ds. L. Aalders, ds. L. C. Terneden, dr. A. van der Flier G. Jzn., C. de Broekert en F. Dek ker Fz., terwijl in de vacature van sec. lid. predikant van het classicaal bestuur in de vacature, ontstaan door het vertrek van ds. R. Toren beek, gekozen werd ds. A. A. Ver meer alhier. Voor het toelatingsexamen tot de Hoogere Burgerschool alhier hebben zich aangegeven voor de le klasse 34 leerlingen voor volledig onderwijs en 1 voor enkele vakken en voor de 2e klasse 2 leerlingen voor volledig onderwijs en 1 voor enkele vakken. Onze stadgenoot, de heei P. Klijberg, heeft met goed gevolg het eindexamen afgelegd van de han delsschool te Rolduc. Op de terreinen van Wilton's machinefabr. en scheepswerf aan den Westkousdijk te Rotterdam, zijn gis terenmiddag proeven genomen met het luchtdrukverf-apparaat van de fir ma Otto Heinrich te Leipzig-Plagwitz, welk apparaat sinds eenige jaren in tal van kleine inrichtingen in toepas sing wordt gebracht. Genoemd toestel, waarin de toegevoerde lucht zich met de verf verbindt, wordt ais een re volver gehanteerd en dient om de verfkwast te vervangen. De voordeelen van dit apparaat zijn hierin gelegen, dat het verfwerk veel vlugger ge schiedt en de verfstof dieper indringt. De proeven werden genomen op de „Rhenania," die op het oogenblik in Wilton's dok ligt. Met het nieuwe dubbelschroef- stoomschip „Zeelandia", dat den 20en Juli a. s. zijn eerste reis van Amster dam naar Brazilië en Argentinië zal aanvaarden, is de Kon. Holl. Lloyd tnans in staat, geregeld alle drie weken een snelstoomer te expedieeren naar Brazilië en Buenos-Ayres. Daar de stoomschepen behalve de Nederland- sche, ook de Engelsche, Spaansche en Portugeesche post vervoeren, kan op eenen korten reisduur en eene spoedige lossing der goederen in de havens van aankomst gerekend wor den. Reisduur van Amsterdam naar Buenos-Ayres 22 dagen. Buitendien vertrekken alle 17 dagen een der gewone poststoomschepen „Amstelland", „Delfland", „Eemland", „Maasland", „Rijnland" en „Zaan land". Gebleken moet zijn, dat Roos door zijn bezoekers van loopers is voorzien geworden, want, om uit het gesticht te Castricum te komen, moest hij gereedschap hebben om 5 deuren te openen, met verschillende sloten. Eenmaal in het bezit van zijn ge reedschap, is hij met slimheid en brutaliteit opgetreden. Toen de kamer bewaker om 2 uur de ronde in zijn kamer deed en zich naar een andere zaal begaf, is hij dadelijk opgestaan, heeft zijn bed in orde gemaakt, alsof hij er nog in lag. Vervolgens heeft hij de afgesloten zaaldeur geopend en daarna de tusschendeur van de corridor; eindelijk opende hij de zit kamer van de hoofdverpleegster en brak daarin een kastje open, waaruit hij f55 ontvreemde. Daarmee klaar, moest hij alle slaapkamers der broeder verplegers passeeren, opende toen nog een tusschendeur, waarna hij de deur van den hoofdingang ontsloot en buiten kwam. Om de fiets van dokier Melchior te stelen, moest hij tusschen een paviljoen door, naar de dokterswoning en hij volbracht daar zijn operatiën om de fiets te bemach tigen uit de afgesloten schuur. Nader is gebleken, dat hij ook nog een horloge met ketting van een der patiënten heett meegenomen. Dr. Jacobi, de geneesheer-directeur is, in verband met deze ontvluchting bij den officier van justitie te Haarlem ontboden. Twee meisjes, 17 en 20 jaar oud, dochters van de heeren M. en B. te Meppel werden Dinsdagavond vermist. Haar hoeden werden later in een boschje aan de Hoogeveensche vaart terug gevonden. De politie ging op deze plaats dreggen, met het ge volg, dat de lijken van de beide meisjes werden opgehaald. De lijken zijn ter schouwing naar het zieken huis vervoerd. Te Irnsum is een driejarig knaapje verdronken. Op de Billitonkade te Utrecht is een 13jarige jongen door een hem onbekenden man met een mes in den rug gestoken. De jongen werd in een politiebureau voorloopig verbon den en daarna naar de Rijksklinieken overgebracht, alwaar geconstateerd werd, dat de wonde niet levensge vaarlijk is. De politie heeft een 22- jarigen schipper aangehouden als vermoedelijken dader. Een eigenaardige quaestie is verleden week te Amsterdam opge doken tusschen een op de Marnix- straat wonende weduwe en een uit draagster in een zijstraat van de Haarlemmerstraat. De weduwe had nl. eenigen tijd geleden wat oude rokken aan de uitdraagster verkocht, begrijpelijkerwijze voor een geringe som. De uitdraagster had het goed tusschen haar bergen lompen ge mengd en dacht reeds niet meer aan het koopje, toen er plotseling een paar rechercheurs bij haar verschenen, die haar vrouwen, waar ze de rok ken, gekocht van mej. Zoo en Zoo, had gelaten, want in een daarvan moest voor f 5000 aan effecten ge naaid zitten. Doodschrik van het vrouwtje, dat zoo'n som alleen maar van hooren zeggen kende 1 De lom pen werden overhoop gehaald in ze nuwachtige haast: rokken werden opengetornd, maar... de effecten wer den niet gevonden. Daar de weduwe er bij blijft, dat haar effecten in de verkochte rokken moeten zitten, heeft de politie de handen vol met uit te zoeken of dit inderdaad juist is en waar de rokken en... de effecten dan gebleven zijn. De identiteit van den tweeden Friedberger bankroover schijnt thans definitief te zijn vastgesteld. Het is de 20jarige leidekkersleerling Frie- drich Karl Werner uit Kaiserslautern. Winger, de andere roover, die, naar men weet, zelfmoord pleegde, leerde indertijd Werner in de gevangenis kennen. De eerste werd in 1906 we gens een soortgelijk misdrijf als het geen hij thans met den dood heeft moeten boeten, tot 3VS jaar gevan genisstraf veroordeeld, die hij echter niet geheel uitzat. Nadat hij ontslagen was zocht hij Wernel weer op en werkte het plan met hem uit, om de bank te Fried- berg te berooven. Vermoedelijk is Werner reeds niet meer onder de levenden. Hij beeft van Luik uit ee» brief aan zijn meisje geschreven, waarin hij zegt „Ik heb diep berouw over mijn daad, maar het is te laat; ik neem afscheid van jullie." Ingeval hij echter geen zelfmoord heeft gepleegd, bestaat er geen twij fel, of de overheid zal den jeugdigen misdadiger, wiens signalement nauw keurig bekend is, spoedig in handen krijgen. Latere berichten melden nog, dat de politie te Kaiserslautern Werner's portret bij diens ouders in beslag heeft genomen. Alle Friedberger ge tuigen herkenden er den vreemdeling in, die onder den naam Schmitt in het Burghotel gelogeerd heeft. De omgeving van Tokay is over een uitgestrektheid van om streeks 3000 hectaren door een vree- selijken hagelslag geteisterd. De ha- gelsteenen wogen 30 lot 40 gram en vernielden in tien minuten den heelen wijnoogst in 15 gemeenten. De hagel ging vergezeld van een storm, die telegraafpalen uitrukte, wagens omwierp en boomen ontwor telde. Ook het vee op de weide heeft veel geleden. De schade wordt op 25 miilioen geschat. Volgens of- ficieele schatting is 50 pCt. van den graanoogst en 85 pCt. van den wijn oogst vernield. Maandagavond trokken ongeveer dertig stakende smeden naar het in aanbouw zijnde station van den stads spoorweg Nord-Sud op het plein de la Concordie te Parijs, beukten met hamers de deur stuk en overvielen toen met spade en ijzeren staven de twaalf daar rustig werkende arbeiders. Vier dezer mannen werden zwaar ge wond en moeten onmiddellijk naaf het Ziekenhuis worden gebracht, ter wijl ook de acht anderen gekwetst werden, ofschoon in mindere mate. Nadat de stakers deze heldendaad hadden verricht, kozen zij snel het hazenpad. Men begrijpt niet, wat hun aanleiding heeft gegeven tot deze daad van ruwheid, daar op het werk geen enkele smid arbeidde. Gisteren viel te South Norwolk een jongetje van zes jaar, Franklin Foote, toen hij op de pier aan het visschen was, te water. Een diens'- bode, die bij hem was, begon luid keels om hulp te roepen. Op het geroep van het meisje kwam de moeder van den jongen toesnellen en sprong onmiddellijk gekleed te water. Zij kon uitstekend zwemmen en hoewel de jongen reeds was ge zonken slaagde zij er toch in hem te grijpen en boven te brengen. Zeer belemmerd door haar kleeren, slaag de zij er in met groote moete naar den oever terug te zwemmen, waar zij door inmiddels toegesnelde per sonen uit het water werd geholpen. Uitgeput viel zij neer; ook de jon gen was reeds bewusteloos. Beiden werden echter spoedig tot het be wustzijn terug geroepen. Het ongeluk met de „D e u t s c h I a n d". Er schijnt een onzichtbaar noodlot te zweven boven de luchtschepen van Graaf Zeppelin of ze nu Z. I, Z. II enz. heeten of in „Deutschland" omgedoopt worden. Zoolang de oude graaf Zeppelin zelve de leiding in handen heeft loopt alles uitstekend. Verleden jaar de beroemde tocht van Friedrichs- hafen naar Keulen, nu van dezelfde plaats naar Dusseldorf, ze werden uitgevoerd onder persoonlijk toezicht van „dem Alten" en slaagden uit muntend. Maar behalve aan Zeppe lin zelf schijnen de windgoden nie mand anders als veroveraar en be- heerscher der lucht te willen erken nen, en Zeppelin's eerste ingenieur de heer Dürr, die de geheele ont wikkeling van het Zeppelin luchtschip heeft meegemaakt, heeft na een kleinen voorspoedigen tocht de overmacht der elementen moeten ondervinden. Het ergste is, dat het luchtschip, zooals nu uit latere mededeelingen blijkt, ongeveer geheel vernield is. Spraken de eerste telegrammen van „niet on belangrijke schade", nu geeft men reeds toe dat er niet veel meer dan een wrak van het geheele luchtschip over is: Een telegram uit Osnabrück aan het „Berl. Tageblatt", geeft nog de volgende kenschetsende bijzonder heden „Ruim een half uur vloog de „Deutschland" op 12 tot 1400 meter hoogte vanaf Osnabrück in Zuid- Oostelijke richting. Plotseling viel het luchtschip met groote vaart omlaag en kwam in de hoöge boomen van het Teutoburger Wald terecht. Onge lukkig weigerde op het meest kritieke moment een der motoren en kon de ballon niet meer stijgen. Een denne- boom drong door den bodem van de assagiers-kajuit en anderi doorboorden het omhulsel. zat net luchtschip in enke'M blikken vast en moesten deH stop Sezet worden om gr j)Cil te voorkomen. DebaücH ajs wraktusschen de boomenH bergweg op. Een correspo E R°einisch-Westphalische .1 de vaart meemaakte, bewee voornaamste deeien van d l onbeschadigd zijn geblev alle andere berichten bescho I ballon als volkomen verloriH toe de ongunstige ligging in ook nog het hare bijdraagt. sa,,iers zijn allen ongedeerd e'nD er met den schrik afj alleen een der monteurs been door eigen schuld, I op onvoorzichtige wijze uit d sprong- Over de oorzaak van hc ling weigeren der motora niets naders bekend, maar val is hel ongeluk niet te v| onvoorzichtigheid der be zooals bij Weiburg indertij. val was. Nog 's morgens tocht ondernomen werd, had H Dürr bij het meteorologisch in Aken laten vragen hoe c voorspellingen luidden en volkomen bevredigend en g lend antwoord te hebben o werd de tocht aanvaard. Ei dus plotselinge rukwinden ;l stormen opgetrokken te zijr vooraf te voorzien waren, nu met spanning het officiee van den ingenieur zelf tegi Een pachter in GeorjH in hechtenis genomen wo gens wangedrag. Een inspr politie begaf zich met eerH schappen naar zijn hoeve, rJI de toegangswegen verspercH met geweerschoten ontvanH inspecteur en een agent w dood, twee agenten gewon deren trokken daarop af. D£ neur van den Staat zond genden dag een compagn om den pachter te grijpen, dalen bestormden de hoety' verzet te ontmoetteo. In het vonden zij den pachter be I op den grond liggen, een tieagenten had hem denl dag een kogel in het lijfl Zijn vijf kinderen waren bi waren in den strijd ongeil bleven. De pachter stierf nadat de soldaten hem il hadden. BUITENLA] FRANKRIJK. Gelijk te vt was na de uitvoerige en li juichte redevoering, die minister van Frankrijk Maa houden heeft, is de eind over de interpellaties een gri winning voor den heer B worden. Men ziet, het heef: oogenblik gespannen, toen ter weigerde de motie te aa die de Kamermeerderheid ze te willen aannemen. Toen 1 slotte de minister op zijn :l te staan, is de radicale en I socialistische partij geweke I gaf een draai aan wat hij ee I had over de samenwerkir regeering met de meerderhei en beloofde de motie, die de wilde en waarbij de verkt regeering werd goedgekeur nen. Vandaar dat ze werd men met overstelpende meJ 't Is dus wel een schitterI leinentaire overwinning voo Briand. Zijn partijgenoot^ werkelijk ontevreden over 1 ringsverklaring, die men vaag, lang niet vooru genoeg noemende, en wa socialisten verontwaardigen Maar het redenaarstalent vil heeft den tegenstand verni' „Echo de Paris merkt niet g op„Wie zijn kinderen I kastijdt ze. Hoe lief moet d de radicalen dan wel het tusschen, men voelt zoow verschillende persstemmen, staan tegenover een gehe schijnsel in Frankrijk's pa risme. Een man, die geen parti een man, die de krachtige b machtige groep, die hem stei toeroept, „ik ben niet een maar zegt mij wilt ge m zoo niet dan ga ik heei) dan zij het zonder eenh houd", deze man die den hun zondenregister meedc 'oor oogen heeft gehouden leeft laten weten, dat hi, 'an anderen even gaarne 'aarden wanneer de gelege neebrengt, maar hun hi terste plaats voor zich opeil lan, die komt verteilen,

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2