Genezing Laatste Berichten, Advertentiën. lEE-VtlllOTIl I BUITENLAND. IHGE28N0EN MEDEDEELDEN. Dankbetuiging. 1. DERTIG KOEIEN, waards ruim f 6009. 2. UTRECHTSCH WAGENTJE met 2 Paarden. 3. KAASBRIK met één Paard. De vervol- werd voort- hoorde men pet talud van stad en op varen, deden len op de potte werden rust lang- Om negen kalmer in de 'onden moet on vertoont onder venij- Er zijn da te- en drie- in een groot idigen. Er 'elen geno- tn Rusland f gezonden, paniek. De 11e plaatsen besproken. D00 nieuwe er uitzien, ;g verkeert, en vruchten wordt gratis tar gesteld, sburg heeft dat het iet is. sburg heeft aanplakken, b toeneming |ngen nog ter kennis jacht en dat lie op cho- Jiomen. De naleving hygiënische isch Polen, lisdaad ge- kal is door |uw en vijf vermoord ars hadden wijze ver geen spoor werd Za te Weenen tuchthuis- frijdag aan apest voor- omstandig- genomen airedienst- >r psychia- Ke minder- heeft alle de veroor- beroep of Het voor tgetrokken, t veronge- en van de Ische blad men aan Inderzeeërs men een lan de be- ij de plaats s de boot |n beweeg- luchtge- erspak. In Jn dat pak en aange- Iden voor buis, ter voldoende tts worden nanschap- |raartuigen van het |-ooten bak gelaten in ,ar zij het daarna aan, langs ïrstelt op- ienen van ten. Voor schappen ;n noodig len bij die jk aan die schappen nvoudige geval van kunnen motor en, diene /an deze gen 30 in paarden sterk in g is toe- nibussen, tijd 1770. dan 400 Ingelsche vervoerd :en dienst an paar- vervoer- Een groote scheepsramp is Donderdag op de Newa bij Petersburg voorgekomen, en slechts door een toeval zijn er geen menschenlevens te betreuren geweest. Tusschen Pe tersburg en Schlüsselburg vaart het stoomschip „Newa", dat Donderdag met 120 passagiers naar Petersburg ver trok. De machinist merkte plotseling, dat het schip lek was; het water stroomde de machinekamer binnen, en om een paniek te voorkomen wilde de machinist de. boot op het land laten loopen. Maar de machine weigerde, het schip begon te zinken, en er ontstond zelfs gevaar voor een ontploffing van den ketel, waarom de machinist den stoom uitliet. Inmiddels begon het schip over te hellen, er ontstond een paniek aan böord. Een aantal passagiers spron gen over boord; van den oever kwa men tal van schuitjes en bootjes naar het schip om de passagiers te redden. Een sleepboot, die voorbij kwam, kon de geheele bemanning aan boord nementoen zonk het stoomschip. De directie verzekert, dat niemand is omgekomen. Maar het is reeds ge bleken, dat de bodem van het schip volkomen verrot was. Reeds voor eenige jaren was dezelfde stoomboot, foen onder een anderen naam, ge zonken de directie bad het schip laten lichten, wat laten opknappen en onder anderen naam weder in dienst gesteld. Het gebied van liooge warmte blijft in de Oostelijke provinciën der Vereenigde Staten aanhouden en de nood in de arme wijken der groote steden waar het water bijna geheel ont breekt, begint ontzaglijke afmetingen aan te nemen. In New-York slapen weer duizen den mensehen in de parken, terwijl de hospitalen meer dan vol zijn door 't talrijke aantal lijders van zonnesteek Donderdag stierven in New-York al leen acht menschen als direct gevolg van de hitte, vijftien dergelijke doode- lijke ongevallen kwamen in Philadel phia voor, vijf in Baltimore en acht in Pitsburg. Op het platteland is de toestand niet minder ernstig en men mag gerust aannemen dat in alle Ooste lijke Staten te zamen een kleine hon derd menschen tengevolge der hitte dagelijks sterven. Een die ven-academie. De „Matin" bericht van een in richting voor de opleiding van dieven, die door de politie gesloten is, nadat onderwijzer en leerlingen waren inge rekend. Op voorbeeld van groote zan gers, die zich ais zangleeraars vesti gen, ais het met hun stem begint achteruit te gaan, was ook Jean Staerck, die reeds dertig jaren het berBep van zakkenroller met cere had uitgeoefend, tot het voor hem pijnlijke besluit gekomen, de prijktijk vaarwel te zeggen, nadat talrijke tegenslagen hem hadden doen inzien, dat hij in zijn beroep op geen goede resultaten meer rekenen kon. Licht viel hem de verzoening met hef denkbeeld de geliefde kunst vaar wel te zeggen waarlijk niet, maar wanneer hem iets met de gedachte van onderwerping aan het noodza kelijke vertrouwd maakte, dan was het 't uitzicht zijn pupillen den rijken schat zijner ervaring ten goede te kunnen laten komen en volgelingen op te leiden, die op hem geleken en zijner waardig waren. Zoo liet hij dan ook voor eenige weken in 't geheim de lijding rond gaan, dat hij in zijn woning, rue d'Huberviliiers, een theoretische en praktische leercursus geopend had over de kunst van zakkenrollerij en inbraak. Zooals te verwachten was, ontstond er een groote toeloop naar het insti tuut Staerck. Was het weer schoon en de temperatuur aangenaam, dan volgde de professor der academie, 't voorbeeld van Plato en voerde hij zijn leerlingen op de zacht glooiende helling der vestingswerken bij het fort Romainville. Hier te midden van een waardige omgeving, gaf de ver- nuffige paedagoog aan zijn op aan dachtige wijze toeluisterende discipe len, die zich op schilderachtige wijze in het gras aan zijn voeten hadden neergevleid, het college over de me thodiek der zakkenrollerij en weidde uit over de trucks en fijne handgrepen, die de ervaren, door een levendige verbeeldingskracht geleide hand moest toepassen om het geluk in zijn dienst te krijgen. „Mijn beste jongens, let er vooral altijd op, u zoo bescheiden mogelijk te kleeden!" zoo doceerde de „pro fessor". „Kleeding en houding van een een voudigen arbeider hebben in ons vak tot nog toe steeds a|s het meest doel matige karaktermasker gediend. Gij zult goed doen met in uw praktijk steeds met het een of andere werktuig in de hand of op den schouder te dragen, dat licht in 't oog valt. Men wantrouwt den nietsdoener, die met de handen in de broekzakken, met spionneerende blikken doelloos rond wandelt. Men koestert daarentegen in 't geheel geen wantrouwen tegen den braven arbeider, die in zijn werkkiel en met den pet op den nietsvermoe- denden wandelaar op achtelooze wijze volgt." En hij sloot de voordracht, die door zijn hoorders met aandachtige span ning gevolgd werd, met de volgende waarschuwing„Voorschriften bedui den niets zonder de oefening en de ervaring die ze weten toe te passen. Gaat dadelijk naar de plaats, die ik u zal aangeven. Daar is aardig wat te halen, en het is een uitstekende gelegenheid met de daad te bewijzen wat gij bij mij geleerd hebt. Ik reken er op, dat gij mij morgen eerlijk de opbrengst van uw werken zult over handigen. Het is de belooning voor de moeite, die ik nam u de geheimen van ons beroep in te wijden." in 't bezit van het gestolene, wis selde de meester de zaken tegen baar geld in bij zijn ouden vriend Louis Corvé, die aan 't hoofd stond van de cantine der dieven-academie. Staerck liet er zicli echter door verleiden zijn kring van leerlingen op onvoorzichtige wijze uit te breiden. Zoo gebeurde het, dat in de leergierige schaar twee onwaardigen binnenslopen, twee ge heime politiagenten, die nadat zij een week laog aan de voeten van den meester gezeten hadden, den profes sor en de meest trouwe aanhangers bij den kraag pakten en met den waard der kantine in hechtenis deden stellen. De bij de razzia nog ontsnapte leerlingen werden toen één voor één gepakt, en achter slot en grendel gezel, zoodat nu het geheele instituut onder de bewaking der politie is over gebracht. OOSTENRiJK-HONGARijE. In de troonrede, die de Keizer Zaterdag hield bij de opening van het Hon- gaarsche parlement, betuigde hij zijn ingenomenheid met den uitslag der verkiezingen en gaf hij te kennen, dat de regeering er naar zal streven een wettelijken staat van zaken te herstellen. Wat de begrooting be treft, verklaarde hij, dat het dringend noodig is de bankquaestie te regelen en dat ook de quaestie van de be taling in banknoten geregeld zal worden. De regeering zal een wetsvoorstel indienen, dat het algemeen stemrecht ten grondslag zal hebben en zij zal het nationaal en militair karakter van den Hongaarschen staat eerbiedigen. In de rede wordt dan verder ver klaard, dat de ontwikkeling van de krijgsmacht hoog noodig is, maar dat daarbij rekening moet worden gehouden met de financieele draag kracht van het land. Wijders wordt geconstateerd, dat de liefde lot den vrede bij de Euro- peesehe volken steeds toeneemt. SPANJE. Uit Madrid wordt aan de „Matin" geseind, dat de regeering de nota van het Vaticaan en het nieuwe schrijven van de bisschoppen ontvangen heeft. Beiden protesteeren op vrij levendigen toon tegen de koninklijke besluiten op de congre gaties, en op de niet-Katholieke godsdiensten, ook tegen de verkla ringen in de troonrede over het religieuse vraagstuk. Het gedeelte van de nota van het Vaticaan, dat betrekking heeft op de onderhandelingen met het concor daat, is in beleefde termen gesteld. Hetzelfde is echter niet het geval met de uitlatingen over de interpre tatie van artikel 11 der constitutie betreffende de uiterlijke kenteekenen aan niet-Katholieke kerken aange bracht. Het gedeelte van de nota, dat zich met deze quaestie bezig houdt, zegt de correspondent van het Parijsche blad, is in heftige be woordingen vervat, waarin van toe geven in 't geheel geen sprake is. De minister-president zou dan ook heden aan den koning gaan zeggen, dat een breuk onvermijdelijk is. Indien de koning voortgaat Canale- jas te steunen, zal er een gedeeltelijke ministercrisis zijn. De ministers van buifenlandsche zaken en financiën, die de anti-clericaie politiek niet op besliste wijze wenschen door te voe ren, zullen hun ontslag nemen en door twee aanhangers van den vorigen premier Moret, met wien Canalejas gisterenmorgen een lang onderhoud gehad heeft, worden vervangen. De Spaansche dagbladen melden, dat de nota van het Vaticaan, dato 2i Juni, niet enkel een protest behelst tegen het regeringsbesluit, waarbij aan niet-katholieken wordt toegestaan aan hun kerken uiterlijke kenteekenen van hun eeredienst aan te brengen, maar ook de diepe droefheid van den Paus uitdrukt over de politiek van het Madridsche kabinet ten aanzien van den godsdienst. lil de nota wordt de hoop geuit, dat de regeering den zin van artikel II van de constitutie zal herstellen en elke bepaling betreffende de gods dienstige genootschappen zal uitstel len tot na afloop der onderhandelin gen. In haar antwoord op de nota van het Vacticaan, zal de regeering aantoonen, dat het regeeringsbesluit betreffende artikel 11 buiten het con cordaat valt en zal zij het recht van de wereldlijke nacht om maatregelen te nemen, welke zij nuttig acht, staan de houden. BALKAN-STATEN. De Kretensi- sche quaestie houdt de gemoederen in Turkije nog steeds warm, in som mige gedeelten van het rijk is de warmte zelfs tot kookhitte gestegen en in afwachting van het oogenblik dat het Turksche leger bevel zal krijgen Thessalië binnen te rukken, voert men thans een economischen strijd op leven en dood. Te Saloniki werden in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op verschil lende punten van de stad geschreven biljetten aangeplakt van den volgen den inhoud „Wij hebben aan de geheele wereld te verstaan gegeven, dat wij ieder, die het zou durven bestaan de hand uit te steken ook maar naar het kleinste gedeelte van het Ottomaansche gebied, de oogen zouden uitkrabben en de handen zouden afhouwen. En dat zullen wij doen ook. Wij hebben reeds besloten alle schepen die de Grieksche vlag voeren alle Grieksche producten te boycot ten, maar dat is niet voldoende. Laten wij liever alle betrekkingen met Ot tomaansche Grieken afbreken, met onze bakkers, slagers, kruideniers enz., wier oog naar Griekenland ge richt is. Wij rekenen er op, dat de bevolking van Saloniki dit nieuw be wijs van vaderlandsliefde zal geven. Leve de boycot tot het uiterste Ook de Mohammedaansche vrou wen te Saloniki hebben het bewijs willen leveren dat zij niet minder door vaderlandsliefde bezield zijn dan de mannen. Zij hadden besloten tot een protestmeeting tegen de aan hechting van Kreta bij Griekenland en bepaald, dat alle meisjes en we duwen een eed zouden doen, dat zij zich met geen man in het huwelijk zouden begeven, die zich niet gewa penderhand heeft verzet tegen de in lijving van het eiland. De vali van Saloniki heeft deze patriotische dames bedankt voor haar bewijs van vaderlandsliefde, maar tevens verklaard dat hij geen verlo- tot het houden der vergadering kon geven. Uit een artikel in het blad „Tanin" blijkt intusscher., dat ook om andere minder belanglooze motieven dan vaderlandsliefde, de boycotbeweging wordt gaande gehouden. Het blad zegt n!., dat de boycot een economische oorlog is, die belangrijke voordeelen zou opleveren, wanneer daardoor de Hellensche goederen uit de Turk sche havens en van de Turksche markten geweerd konden worden. En zij raadt daarom aan, sommen bijeen te brengen tot aankoop van de Grieksche schepen, die thans stil liggen en om maatschappijen te vor men, ten einde den handel, die nu voor de Grieken onmogelijk is ge worden, zeif in handen te houden. PORTUGAL. Een telegram uit Lissabon meldt, dat koning Manuel zich tegen een Kamerontbinding zou hebben uitgesproken, omdat hij van meening is, dat de zittingen niet kunnen beëindigd worden, zonder dat de begrooting is goedgekeurd. De Portugeesche grondwet zegt immers uitdrukkelijk, dat na een driejarige wetgevende periode de Kamers gesloten worden, maar de Acta Addicional bepaalt, dat een zitting pas dan gesloten kan worden, wanneer de begrooting enz. zijn aan genomen. De progressisten dreigen elk kabi net, dat niet uit hun partij of uit de met hen verbonden Henriquisten is gevormd, met een heftige obstructie. Aan den anderen kant volhardt de tegenwoordige oppositie bij haar houding, die zij als „obstruccionis- mo legal" aanduidt. Ér bestaat dan ook alle grond om aan te nemen, dat men na de opening van het parlement want in elk geval zal het verdaagd worden opnieuw de stichtelijke lawaaitooneelen zal kun nen bijwonen. Maar zelfs een ontbinding zou slechts weinig verbetering brengen, daar elk der partijen reeds uit een zuiveren drang tot zelfbehoud moet opponeeren, de regeneradores onder Teixeira de Souza omdat hun anders de bodem onder de voeten wordt weggenomen, en de progressisten onder Luciano de Castro, omdat zij hun almachtigen aanvoerder moeten redden van een strafrechtelijke ver volging in de zaak van het Cr®dito Predial. Er is hier bovendien een moreele crisis, wier oplossing in laatste in stantie moet worden gezocht in een grondige hervorming van het open bare leven. Zoolang het mogelijk blijft, dat handelingen als die bij het bestuur van de Credito Predial zijn ontdekt, ongestraft blijven, ja zelfs dat de voornaamste schuldigen voort durend openbare eereambten en hooge bestuursfuncties bekleeden, zoolang zal het Portugeesche volk een buit blijven voor politieke vrij buiters, onverschillig of het land een monarchie of een republiek is, of de heerschende partijen de progressisten of regeneradores zijn. Zoo biijkt de tegenwoordige toestand bij een onpar tijdige beschouwing als een vermen ging van geheel tegenstrijdige belan gen die echter alle zijn gericht op een bevrediging van eigen verlangen, en nooit op het welzijn van het land. uan de urouw eens apothekers door de Pink Pillen. Men kon dezer dagen het volgen de lezen in het groote Itaiiaansche dagblad II Secoio De apothekers zijn beter dan wie ook in staat zich een ineening te vormen over de waarde der Pink Pillen. In de eerste plaats zien zij de menschen in grooten getale in hun winkel komen om de Pink Pil len te koopen. De zieken koopen de Pink Pillen omdat men er hen goeds van zegt en omdat zij onder hunne kennissen personen hebben die er door genezen zijn. De zieken komen somwijlen meer dere malen dat goede middel bij hun apotheker koopen en zij zeggen dat zij de behandeling voortzetten omdat de eerste doosjes hen veel goeds hebben gedaan. Zoo gebeurt het dikwijls dat de apotheker zelf, die een zieke in zijn gezin heeft, dien zieke de Pink Pillen doet in nemen, dat middel waarvan hij zoo dikwijls door zijn eigen klanten den lot hoort verkondigen. Dit is nu ge beurd met den heer Jacques Signo- reili, apotheker, Via Pignolo, no. 94, te Bergamo, die ons het volgende briefje heeft gezonden „Ik ondergeteekende, Jacques Sig- norelli, verklaar dat de Pink Pillen mijn vrouw volkomen genezen heb ben. Ik zend u hierbij de verklaring der zieke." Bij dat briefje was de ''olgende verklaring van Mevrouw Anna Maria Signorelii gevoegd „Gedurende ongeveer twee jaren was ik ziek. Mijn kwaal was be gonnen met een algemeene verzwak king van mijn organisme, met kracht loosheid der maag, overvloedige bloedverliezen. Mijn spijsvertering was zeer pijnlijk geworden, en zelfs gedurende den nacht ondervond ik maagkrampen die mij verhinderden den slaap te vatten. Ook heb ik aan schele hoofdpijnen en zenuwpijnen geleden. Ik was altijd koud en als ik liep, ondervond ik gezichtssto ringen. Ik had zeer weinig hoop te genezen omdat ik sedert langen tijd leed en ook omdat ik zonder succes meerdere voorgeschreven ge neesmiddelen had gebruikt. Mijn man heeft mij aangeraden de Pink Pillen te gebruiken hij had tal van genezingen onder zijne klanten kunnen waarnemen en men had hem van alle kanten er veel goeds van gezegd. Ik heb de Pink Pillen ge nomen en ik ben deze pillen mijne genezing verschuldigd, waarop ik, naar ik erkennen moet, niet meer rekende." Het is niet noodig nader de voor deelen aan te toonen die de zieken met het gebruik der Pink Pillen hebben, indien zij lijden aan ziekten die de armoede van het bloed of de zwakte der zenuwen tot oorsprong hebben voorbeelden als hierboven vermeld, gelden meer dan alle ver zekeringen die wij zouden kunnen geven. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan22, Amsterdam. Voor Vlis- singen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieler, NieuwstraatA. C. Be niest, Lepelstraat; te Middelburg bij Job. de Roos, VlasmaTkt K 157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Het Engelsche stoomschip „The Monarch" wordt morgen hier verwacht van Londen, om een ïading cokes in te nemen met bestemming naarMiliom. Hoogwater f@ Vlissingen. Juni vm. nm. Dinsdag 28 5.— 5.20 Woensdag 29 5.52 6.12 Donderdag 30 6.53 7.13f. f Laatste kwartier 's morgens 4.58 WÏJFRBEBICHT. medegedeeld door bet Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 27 Juni 1910.) Hoogste barometerstand 771.4 te Horta. Laagste barometerstand 740.5 te Skagen. Verwachting tot den avond van 28 Juni: Meest matige Westelijke wind. Zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regen buien. Zelfde temperatuur. Bij dezen vervullen wij den j treurigen plicht U kennis te geven i van het overlijden van onze ge- liefde Zuster, Schoonzuster en Tante JACOM1NA P1ETERNELLA MORTIER, i in den ouderdom van ruim 81 jaren. P. 1. MORTIER. H. MORTIER—Stegers. W.J. DOMMISSE-Mortier. P. K. DOMMISSE. Vlissirigen. C. P. 1. DOMMISSE. Maassluis. Vlissingen, 27 Juni 1910. Rouwbezoek kan niet worden afgewacht. Ondeigeteekenden, wagenbestuur ders der Rotterd. Eiec. Tram Mij., tijdelijk gedetacheerd geweest als instructeurs alhier, geven bij deze hunnen dank te kennen aan de Di rectie voor de heusche behandeling voor de goede verzorging aan den Heer Chr. KEERSEMAKER, exploitant van het Hotel - Café „Cosmopolitain", over wiens be handeling zij zoo uitstekend tevreden zijn en eindelijk aan het reizend publiek voor hunne medewerking, door de aandacht der wagenbestuur ders niet te trachten af te leiden door praten en vragen. G. DE RUITER. J. VAN DE NET. C. PASMOOIJ. J. BLIEK. Groote Woerdensche in contanten. Goedgekeurd bij Kon. besl. van 16 Sept. 1909, No. 48. HOOFDPRIJZEN Voorts3 Paarden, 2 Veulens, 8 Koeien, 100 Schapen, 4 Rijtuigen, minstens 12 Rijwielen, enz. Totaal 1500 prijzen. De Hoofdprijs wordt des- verlangd teruggekocht voor f 6000 aan contanten. Trekking 7 Sept. 1910. Loten a 60 cent per stuk alom verkrijgbaar. Te Vlissingen bij M. C. BRAAT, Oude Markt, J. BARENTSEN, Oude Vlissingsche weg 14 en M.VAN HALTEREN, Walstraat.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3