lEERlllG-ELECHCiEHS F. P. VAN HAM Laatste Berichten. Kinderjuffrouw. j) bJ BUITENLAND. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Advertentiën. Gebrs. POLAK. Vrouwestraat 19, STOOM-VERVERIJ Cliemisclie Wassciierij /aar gekneusd overleden. Nes een li ken. Sedert een 4jarig vermist. Haar /onden, zoodat [ater is geraakt, hen Singel te opgehaald van In de Polanen- rd een löjarig gheid een hoe- it een kook- gieten. Haar radeloos van het meisje de |hoten te hulp, deken, maar zulke ernstige dat zij in Isaar de kliniek Ivan daar per nen- Gasthuis en. Uit de is het lijk op- igen werkman, kzaam was. is het laatste ntigste, uit de „Piuviose" te De eergisteren verkeerden in een tot cha- ioods aan de het stoffelijk ken, die in de ulk een afgrij- ïen eerewacht capel. Chéron, is van marine, -efect van Pas efect van Bou- er van Calais iet, waarin de pel ingerichte n. Het is nog de begrafenis ratuur in ons het blakende jft, komen uit n van ontzet- Zondagavond ewolkte lucht en Fahrenheit, land heerscht )m negen uur Maandag te op 73 graden 06 graden in vas hij in de 10 graden ge- den middag de schaduw hoogste tem- 1: City bereikt. >k tengevolge e ongevallen elen verschil- acht. Tot nu ongeval met leid. rechter van bezig met het le aansprake- selijke spoor- :ux, waarvan ;hans 20doo- ital zwaar ge- de machinist de ramp ver als verklaard, phuld vrij ge- aan een der Imachine, was en nevel van et onmogelijk Hij erkent, waarnemen, pr het station «nveilig stond. Ibrief van een hem gericht, It, de voorge- t op de rails >n, wegens de 02 kilometers e trein reed. met de roode ddellijk tegen- remmen aan, lat dit weinig i. an Villepreux, sten van den I., en nauwe- behoorlijk uit aan den rech- Jiet personeel laam kon tref- e verantwoor- f te schuiven ziten niet ge- sprakelijkheid :en, moet aan de ramp wor- door een on- |den. Maar de volgens de ie spoorweg- zmotief dienst 1867 dateert, lachine voor Eene heldere fabriek en zuivere zeep bezorgen U brandschoon goed. Met Sunlight Zeep is er geen gevaar. i t tfc 1 MS Is zoo zuiver als GOUD. den trein, die, wegens ernstig defect, in 't station Villepreux moest stoppen. De Overstrooming in het Ahrdal. De meening, dat door de ontzettende overstroomd die verleden week hef Ahrdal teisterde^ dit geheele romantische en veelbe zochte gebied verwoest zou zijn, is naar luid der jongste berichten zeer overdreven. Wei is de schade aan merkelijk, vooral in het gebied van de Boven-Ahr, maar er wordt hard en met groote inspanning gewerkt om die schade zooveel mogelijk te ver helpen, de wegen en den spoorweg weder in gebruik te kunnen nemen, de bruggen te herstellen, en de ge volgen der overstrooming zoo veel doenlijk weg te nemen. In het gebied van den Beneden-Ahr voornamelijk in de omstreken van Neuenahr is de schade al veel minder geweest. Daar vormt het dal van de Ahr niet, zooals hooger op, een ta melijk nauwe kloof, waar het water met onweerstaanbare kracht alles moest meesleepen en vernielen maar de breedte van hef dal verminderde het geweld van den stroom, die meer gelegenheid had zich te breiden, en daardoor aan kracht verloor, Veel hebben de mooie parken, de rozen- en bloemmentuinen van Neu enahr te lijden, maar een verwoesting als in het hooger gelegen gebeid is daar niet te bespeuren. De keur-aanleg is doorsnellenjen volhardenden arbeid spoedig geheel hersteld geweest, de bronnen hebben door den watervloed mets te lijden gehad, en het geheele badleven is daardoor in enkele dagen weder geheel geregeld, zoodat de gevolgen niet meer bespeurd kunnen worden. Ten einde zekerheid te heb ben, dat ook de sanitaire toestanden in Neuenahr niet hebben geleden onder de overstrooming, is een ge neeskundige commissie benoemd, die de verklaring heeft uitgegeven, dat de gezondheidstoestand niets te wen- schen overlaat, en dat de overstroo ming daarop niet den minsten invloed heeft geoefend. Zondagavond is een reusachtige brand uitgebroken te Mohilew (Rus land), waardoor 600 huizen, twee kerken, het volkshuis en verschil lende scholen in de asch werden ge legd. Een klein aantal personen kwamen in de vlammen oin. De oor zaak van den brand is onbekend. De stad is grootendeels uit houten huizen gebouwd, waardoor de vlammen ge makkelijk voedsel vonden. Een later bericht meldt dat door een nieuwe uitbarsting van het vuur nog honderd huizen zijn afgebrand. De regeeringsgebouwen werden met groote moeite gered. Volgens een bericht uit Holy head heeft nabij Holyhead een aan- voring plaats gehad tusschen de stoomboot „La Rochelle", van Bay- onne, komende van Bilbao en de Iersche stoomboot „Zews". De „La Rochelle" is gezonken met 10 man, waaronder de kapitein. Negen anderen konden zich in een bootje redden en werden te Holyhead door de stoomboot „Panmure", die ze in zee oppikte, aan wal gezet. Een der passagiers van de „La Rochelle" werd zoo erg gekwetst, dat hij stierf in het bootje, dat hem ver voerde. De botsing gebeurde in een zoo dichte mist, dat men onmogelijk van 't eene eind van 't schip naar 't andere kon zien. Uit Lemberg komt hel bericht, dat in de jodenwijk aldaar in den nacht var. Zondag op Maandag een huis van drie verdiepingen is inge stort, waarbij de plafonds van alle drie verdiepingen in de diepte stort ten en een menigte der bewoners onder hun puinhoopen begroeven. Onmiddellijk werd met het reddings werk begonnen, waaraan ook politie en militairen deelnamen. Tot op Maandagmiddag waren 8 dooden en evenveel zwaar gewonden onder de puinhoopen vandaan gehaald. Men vreest echter, dat zich nog een groot aantal slachtoffers onder de steen- en houtmassa's bevindt, daar het huis bewoond was door veel kleine ge zinnen. Hartverscheurende tooneelen speelden zich op de plek des onheils af. Een gezinshoofd, dat zijn geheele familie verloor, is waanzinnig ge worden en moest naar een krank zinnigengesticht worden vervoerd. Van treurige belangwekkendheid is de omstandigheid, dat de eigenaar van het huis, een zekere Menkes, reeds geruimen tijd geleden van het stads bestuur last had gekregen, het sedert lang als bouwvallig bekend staande huis af te breken, en den bewoners aan te zeggen, dat zij moesten ver huizen. Menkes teekende echter be roep van dezen last aan bij de hoo- gere autoriteiten, hetgeen tengevolge had, dat dezen het beroep inwillig den en het desbetreffende gemeen teraadsbesluit vernietigden. Latere berichten melden, dat er minstens 80 personen onder de puinhoopen begraven werden, waarvan erlOziin omgekomen. In de Presbyterianenkerk van de vijfde Avenue te New-York is eer- gisterennamiddag het huwelijk vol trokken tusschen Theodoor Roosevelt Jr. en miss Eleonor Butler. 1500 gasten van alle rangen en standen, woonden de plechtigheid bij. Een reusachtige menigte wachtte voor de kerk. 150 politieagenten hielden de nieuwsgierigen in toom. Roosevelt Sr liet een fraaie gele genheid om zich populair te maken, natuurlijk niet onbenut. Toen hij bij het verlaten der kerk een hembeken den politieagent zag, drukte hij dezer, hartelijk de hand en praatte hartelijk een tijdje met den man. Rooseveld had al zijn vrienden roughriderstelephonisch uitgenoodigd. Velen hunner verschenen te paard, en in hun phantastische uniformen. De grootste haai ter wereld. De grootste haai, die tot nu toe bekend is, is kortgeleden in de San Pedro-baai in Californië gevangen. Het geweldige beest weegt niet minder aan 14000 pond en heeft een lengte van 32 voet. De lichaams omvang vlak achter de groote rug vin bedraagt meer dan 3 meter De vreeselijke bek van het dier heeft een breedte van ongeveer 3'A M„ ge opend heeft de bek een spanwijdte van meer dan een meter hoog. Twee kinderen kunnen op de onderkaak gemakkelijk zitten zonder het ver hemelte aan te raken. De haai was gevangen doordat hij verward ge raakte in de netten, waarmee twee vischers aan het werK waren. Toen gelukte het hem niet weer vrij te komen. Zoodra hij tegen de netten aankwam begon hij er aan te trekken. De touwen gingen stuk maar de haai werd hoe langer hoe meer ver ward in de kluwen van draden. Het touwwerk verwarde zich in de kluwen en hield ondanks de kracht van het dier goed vast. Een lange, vreeselijke strijd werd echter gestre den voor de schippers den haai meester waren geworden. Verschei dene keeren gelukte het slechts met de grootste moeite om aan de vree selijke kaken en het geweldige zwie pen met den staart te ontkomen. Eenige malen moest het dier gehar poeneerd worden eer de dood intrad. Toen werd het geweldige lichaam naar den wal gesleept. Reeds eenige jaren geleden werd onder dergelijke omstandigheden bij Los Angelos in Californië door visschers een groote haai gevangen die voor den grootste werd gehouden, doch die haai was slechts 22 voet lang, dus nog 10 voet korter dan het onlangs gevangen monster. Het opgestopte lichaam van den destijds gevangen haai bevindt zich te Los Angelos ook het reus achtige lichaam van dezen laatsten zal worden opgestopt en door een der grootste Amerikaansche museums gekocht en tentoongesteld worden. DU1TSCHLAND. De „Norddeutsche Allg." Ztg. schijft over het laatste bulletin der geneesheeren: „Dit bul letin weerlegt afdoende de onwaar heden van een hier verschijnend blad (den Lokalanzeiger die van een ope ratie had gesproken.) Het is moeilijk te begrijpen hoe de herhaaldelijk uit gesproken vermaning, berichten over den keizer eerst na het inwinnen van nauwkeurige inlichtingen mede te deelen, juist in dit geval in den wind werd geslagen". De keizer zou zich heden, Woens dag, naar Altona begeven om aan boord van de Hohenzollern te gaan, waarna hij bij Ballin, den directeur der H. A.- lijn zou dejeuneeren. Het „Tageblai" nad een onderhoud met 's keizers lijfarts dr. Nieduer, die sinds acht jaren den keizer gere geld behandelt. Het verhaal eener operatie was totaal verzonnen er was slechts sprake van een bloeduitstorting in de rechterknie, tengevolge van een te langen rit te paard na zijn Engelsche reis, misschien ook van geforceerde kamergymnastiek, waar de keizer da gelijks aan doet. De doctoren vonden het „pech" dat zoo kort na de bloed vin aan de hand dit geval zich voor deed en verklaarden terstond, dat beide gevallen niets met elkaar te maken hadden. De knie werd met natte omslagen behandeld. De keizer is werkelijk gezond, ge voelt zich wel en loopt zonder steun, hoewel nog wat moeilijk. Hij zal de Kieler Woche zeker kunnen meema ken en Hamburg bezoeken. Ten slotte zeide de arts„Er is geen aanleiding iets te verzwijgen, daar kunt gij zeker van zijn." De „Voss. Zeitung" deelt in zake het aftreden van den Pruisischen minister van buitenlandsche zaken, v. Moltke, mede, dat deze geenszins om gezondheidsredenen zijn ambt heeft opgegeven, zooals het heet en dat hij ooic niet, zooals de „Kreuzzeitung" had beweerd in volslagen harmoniie met minister-president v. Bethman- Hollweg zijn portefeuille heeft neder- gelegd. De heer v. Moltke was n.l. ten opzichte van de kiesrecht-quaes- tie het met den minister-president alles behalve eens. Volgens hem moesten de indirecte verkiezingen afgeschaft worden en hij zou waar schijnlijk, zoowel voor directe als voor geheime verkiezingen, te vinden zijn geweest. En het compromis van het zwart blauwe blok omtrent het behoud van de indirecte verkiezing en de invoe ring der geheime stemming alleen voor de eerste verkiezingen achtte hij onaannemelijk. Toen nu de mi nisterpresident zich in het Huis van Afgevaardigden voor dat compromis had verklaard, diende v. Moltke zijn ontslag in, maar dit werd niet aan genomen. Hij had dus niet het geringste ver moeden, dat het hem thans zou wor den gegeven, te meer daar slechts kort geleden de keizer zich zeer wel willend over zijn ambtelijke werk zaamheid had uitgelaten. Hij had zelfs een reeks schikkingen gemaakt, niet alleen voor den eerstkomenden tijd, maar zelfs reeds voor den aanstaanden herfst. Toen het wetsontwerp op het kies recht van de baan was, bestond er immers voor hem niet tie minste re den om heen te gaan, daar niet hij, maar de minister-president verant woordelijk moest worden gesteld voor den loop, dien de zaak der kiesrecht hervorming heeft genomen. ENGELAND. Hoeveel nieuwsgie righeid en belangstelling er ook onder de Lagerhuisleden heerscht omtrent den afloop van de veto-conferentie en de loopende onderhandelingen tusschen de regeering en de opposite, valt wel daaruit op te maken, dat ook gisteren weer enkele leden den minister-president ondervroegen, hoe of het met de besprekingen nu ei genlijk we! stond. Dalziel, die al vroeger in zake de conferentie van zich deed spreken, deed het zijdelings. Hij vroeg nl. aan Asquith, of hij zeggen kon, of de vroeger in het Lagerhuis behandelde resoluties tegen het Hoogerhuis zon der uitstel weer zouden worden in gediend en behandeld. En of dan, indien zij door het Hoogerhuis zouden verworpen worden, een gelijksoortige wet aan den koning ter bekrachti ging zou worden voorgelegd. Een ander afgevaardigde, sir Henry, vroeg meer op den man af, wat de minister-president van de besprekin gen dacht. Asquith antwoordde aldus„De officieele aankondiging, Vrijdagavond gepubliceerd, toont aan, welk een vooruitgang er gemaakt is ten opzichte van de conferentie tusschen de re geering en de oppositie. Met het oog op het verdere verloop der kwestie, zou ik mijn vrienden willen verzoe ken de verzekering te aanvaarden, die ik zonder aarzeling geven kan, dat de regeering niets uit het oog verloren heeft, of zal verliezen, van wat zij den grondslag van haar po litiek heeft verklaard." Op de vraag, of nog andere partijen tot de conferentie zullen worden toe gelaten, nu blijkbaar de Iersche partij wel deel eraan zal nemen, zeide As quith nog, dat er geen deelneming op welke manier dan ook zou wor den verleend. RUSLAND. Zooals te verwachten was werden Zondag als antwoord op het besluit van de Doema, waardoor de zelfstandigheid van Finland ver nietigd werd, in geheel het land der duizend nieren volksvergaderingen gehouden, die nog door vele andere zullen gevolgd worden, om te pro testeeren tegen de ontrechting. Die vergaderingen werden bijge woond door de leden van alle par tijen, en overal werden de voorgestel de moties eenstemmig aangenomen. In de meeste moties wordt op onge veer gelijke wijze op de onwaardige manier waarop de vertegenwoordiging van een groot volk een ongehoorde rechlsbreuk pleegde, om een staats greep te volvoeren in een zelfstandi gen, kleinen staat. Maar het Finsche volk staat als een man achter den Landdag en acht geen wetgeving bindend of van kracht, wanneer die tot stand gekomen is met schending van de grondwettige rechten van den Landdag. Het is derhalve de plicht van eiken Finschen man, met alle rechts- en wettelijke middelen de invoering van zulk een wetschennis krachtig tegen te gaan. Voorts werden op die volksverga deringen telegrammen voorgesteld en afgezonden aan professor Miljoekof, om hem dank te zeggen voor zijn mannelijk optreden voor de rechten van het Finsche volk en hem te verzeneren dat Finland het Russische volk zaljbeoordeelen naar de daden van Miljoekof en zijn partijgenooten. Want aan zulke mannen zal de toekomst van Rusland behooren. ZUID-AFRIKA. Generaal Botha heeft in een toespraak 'e Pieterma- ritzburg, in antwoord op een adres van den gmeenteraad, wéér eens aangedrongen op het begraven van de rassenveete. In Natal mag men dat nog weieens vernemen. Hij zeide, dat het zijn plan was de Unie te doen slagen en aan het Engelsche volk te bewijzen dat „de Hollanders het groote vertrouwen, dat in hen gesteld was, waardig waren". Elke regeering, die een ander be leid volgde, zou een kort leven hebben. De Engelsche vlag was het beste voor de Unie en verzekerde aan de jonge natie bescherming. Hij beloofde zijn uiterste b">st te zullen doen, om de rassenveete in de heele Unie uit te roeien en drong er op aan, de inspraak van het gezonde verstand te volgen, opdat de rassen vreedzaam samen zouden leven. OPLOSSING Longen Abdijsiroop Leven -)- Gezondheid, j Longen Abdijsiroop Pijnen -j- Smarten. WANT het eenigst middel tegen Asthma en alle borst- en longaandoe ningen is de ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO. Prijs per flacon van 230 gram f 1.—van 550 gram f2.— en van 1000 gram f3.50. Hoe grooter flacon hoe voordeeli- ger dusVerkrijgbaar bij alle Drogisten, Apothekers en de bekende verkoopers. Centraal- Depot L. 1. AKKER, Rotterdam. Per Telegraaf. Prinses Marie der Neder, landen, f NEUWIED. Hedenmorgen is na een zeer kortstondige ongesteldheid over leden, de vorstin weduwe Von Wied geboren Prinses Marie der Nederlan den. H. K. H. was een dochter van wijlen Z. K. H. Prins Frederik, en was geboren 5 Juli 1841. De Prinses was derhalve een nicht van H. M. de Koningin. Het bericht van het overlijden der Prinses zal hier te lande een tref fen d e n indruk maken, want Prinses Marie bleef ook na haar gelukkig huwelijk, dat 18 Juli 1871 gesloten werd, door hechte banden van liefde, genegenheid en sympathie aan het vaderland verbonden. De bijzetting zal 28 Juni a.s. te Nieuwied plaats hebben. In verband met het sterfgeval heeft H. M. de Koningin-Moeder besloten van haar voorgenomen plan om de lustrum-feesten te Leiden te bezoeken, af te zien. WEERBERICHT. taedegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Üilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 22 Juni 1910.) Hoogste barometerstand 766.3 te Coruna. Laagste barometerstand 755.4 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 23 Juni: Zwakke meest Z.-W.lijke wind. Bewolkt tot zwaar bewolkt. Waar schijnlijk regen of onweersbuien. Zelfde temperatuur. Hoogwater te Vlissingen. Juni vm. nm. Donderdag 23 1.30 1.50f Vrijdag 24 2.08 2.28 Zaterdag 25 2.47 3.07 Zondag 26 3.29 3.49 Maandag 27 4.13 4.33 Dinsdag 28 5.— 5.20 Woensdag 29 5.52 6.12 f Springtij nam. Bij dezen betuig ik mijn oprechten dank aan alien, die medegewerkt hebben aan mijn herbenoeming tot lid der Staten van Zeeland alsmede aan lten, die mij bij die gelegenheid blijken gaven van hunne toegenegen heid en belangstelling. G. VAN DE PUTTE. Vlissingen, 22 Juni 1910. gevraagd, leeftijd circa 16 jaar. Zich te vervoegen ZEILMARKT. (Afdeeling Electriciteit.) Een nette Juffrouw, goed met kin deren om kunnende gaan, zag zich gaarne geplaatst als Kinderjuf- frouw. Brieven motto T, bureau dezer Courant. maakt aan de geachte ingezetenen bekend, dat hij zich bij voortduring minzaam aanbeveelt tot het opma ken en schrijven van Requesten, Ingezonden Stukken, Dienst- en ge wone Brieven, Koop-, Huur- en Jachtcontractenhet opstellen van Reglementen voor welk doel ook. Voorts houdt hij zich bijzondei aan bevolen voor het opmaken van alle zaken betrekking hebbende op Hu welijk, Geboorte of Overlijden. Uiterst billijke prijsberekening. Vele bewijzen voorhanden van degelijk werk. KONINKLIJKE en AMSTERDAM. o— Te Vlissingen vertegenwoor digd door Gez. MOTKÊ, Nieuwendijk. Nette aflevering in 8 dagen. Goederen worden eenmaal 's weeks afgehaald en weder thuis bezorgd.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3