Hit ie bei IE IMP: V E RZ E K E UI MES B A N K Laatste Berichten. Advertentiën. I HOOPMAN Geld verkrijgbaar DRUKWERK Ingezonden Stukken. BUITENLAND. Hoogwater te Vlissingen. X en AFWEZIG tot Dinsdag' 28 Juni. ISP"* Gelegenheid tot beta ling op DINSDAG 21 JUNI, in de zaal uan den Heer BUNING, uan 2-4 uur. KOOPDAG SALOMON. A. VERHAGEN. Leest tiet GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD STOOM BOEK-, GOUDANT- EN HANDELSDEKKEN li f.Vcin d@ Velde Jr., Maatschappij van Levensverzekering' en Lijfrente, De EENIGE Nederl. Le vens verzekering Mij. die met GEHEEL haar bedrp is onderworpen aan het toe zicht en de conlróle der Duitsche regeering Vraagt de ïolledige tarieven. W. K. HERING, Inspecteur, Middelburg. alen te de met en het op den lood nog de rails 446 stiet den stil- onder ten van ngen tijd tof. Naar Dze stuk- naar alle alles uit jammer- olken op- rwde men van het hrijflijke iop ijzer :lte van het veld, leren kant ars waren erste vier klasse en den trein de onbe- de reizi- meesten van den :t moedig, rk. ieder chaos en verstijfde, nel moeite ral strekten irmen naar wonden te mwen en bbé Henis den, terwijl ers, onder te Nimes den nacht eraad dood- onlangs be- schildwacht 'erdubbeld. ld zijn ka- post stond, even rond nder erg, in deren wacht- daar op post toen zij hem zij tot twee- ontvingen, ;n man, dien hielden, een Ide. Weinige dekte de sol- anhoop, dat odgeschoten 'en vertellen welijk. Een enant in het te Edenburg Weiss, een hij eerst drie onen, maar tijd om zijn. nnen worden. uitweg. Hij buiten Enge- en. Er werd d en in de de kust, sloot het huwelijk. rstroomings- men druk in eder in den brengen. De r wordt be- bruggen zijn aten, die op gewerkt heb- hunne garni- uitzondering ement, dat te g zal blijven orde. De ar- lorlijnenmoet nog blijven In van Zwit- e berichten tig weer ge- eds komen omtrent de noodlottige gevolgen van den water snood. De weiden, akkers en tuinen aan de Reussin, het Freiant (Aargau) staan nog diep onder water. Aile stallen moesten geruimd worden, en het vee moest op de een of andere wijze in andere streken in veiligheid worden gebracht. Het grootste deel van het idylische Nidwaldnerland is met slib bedekt. Te Klosters in Grauwbunderland stond een geheele rij huizen en ho tels midden in het woestgolvende water. En terwijl de brandweer be neden aan de Guggerbeek onder het geklots van de schuimende wateren bezig was menschen en vee in veilig heid te brengen,schitterde op honderd- schreden afstands het Kurhaus, in zijn electrische verlichting en zaten daur de gasten rustig te luisteren naar het Kur-orkest, of lazen zij, wegge doken in gemakkelijke stoelen, on der het genot van een sigaar, bladen en tijdschriften. Te Bern is Vrijdag de post uitWeenen en Müchen we der aangekomen. Aar en Rijn zijn aanzienlijk gevallen. Uit Kiëf wordt het volgende gemeld over de vervolging der joden, die daar plaats heeftMeedoogen- loos wordt de uitwijzing der joden voltrokken. Op 1 Juni (oude stijl) liep ook voor de rijk met kinderen gezegende families de laatste termijn ten einde en zoo zijn duizenden, van wie velen tot de gezeten burgers behooren, in weerwil van aile smeek beden, de stad uitgezet. Wie binnen den bepaalden termijn niet vrijwillig vertrokken was, werd met geweld verwijderd. Telkens werd de lijst der verbannenen met nieuwe namen aan gevuld. Een uitgewezen meisje is waanzinnig geworden en uit den trein gesprongen. Nog steeds woedt de politie in de omstreken van Kiëf, waar zij wilde razzia's houdt. In het bij Kiëf gelegen Darnitsa, dat vele menschen jaarlijks als een kuuroord bezoeken, moesten de aanwezige joden een schriftelijke verklaring afgeven dat zij binnen vier dagen zouden vertrekken. In de Kalifornische stad Los Angelos, woont een klein meisje, Betty Tanner, dat zes jaar oud, de erfgename is van een vermogen van 25 miliioen dollars. De kleine is de eenige erfgename en mag daarom niet sterven, daar het groote vermogen anders aan de familie zou ontgaan Om deze reden is zij gedwongen een leven te voeren, waaruit de bac teriën met zorg geweerd worden. In de „New-York American", wordt een bacterie-vrije dag uit Bettys bacterie- vrij leven beschreven. Om halfnegen worden de bedgor dijnen bij de kleine Betty opengetrok ken, zoodat zonlicht en frissche lucht vrijen toegang hebben. Kort daarop komt haar, zich zorgvuldig schoon houdende kindermeid, en om halftien neemt Betty een bad in bacterie-vrij waterdan trekt zij haar goed ge luchte kleeding aan. Precies om 10 uur komt een bacterie-vrij ontbijt. Naar het voorschrift van den arts drinkt het meisje een nauwkeurig af gemeten hoeveelheid kiemvrije melk van bepaalde temperatuur. De melk komt overigens van de Betty's eigen, kiemvrije koe. Is dit ontbijt doorstaan, dan wordt zij door den geneesheer met zorg onderzocht, en wanneer alles in orde bevonden is, gaat zij aan 't leeren waarbij natuurlijk bacterie-vrije boe ken worden bebruikt. Na de les speelt Betty in haar tuin maar zorgvuldig bewaakt. Het zand is er op temperatuur gehoudenOm 1 uur volgt weer een maaltijd, die op de eerste, wat voorzichtigheids maatregelen betreft, geheel gelijkt Van 2 tot 3 maakt Betty een rit in haar automobiel, waarbij de chauffeur niet snel mag rijden, opdat de wind druk niet sterk word'. Zoo verloopt de dag verder naar hetzelfde bacterie- vrije hygiënische schema. Om 8 uur eindelijk wordt zij gewasschen en stapt Betty in haar slaapkamer, waar de temperatuur is geregeld, in een bacterie-vrij bed. Hoewel wij Hollanders maar één dollarprinsesje van nabij kennen, nl die van Leo Fail, kunnen we, afgaand op 't type van de zeer zelfstandige Alice Couder, die o.a. zoo kranig diverse heeren der schepping naar haar hand zet (zélfs een tenorbest begrijpen, dat haar soortgenooten aan gene zijde van den Oceaan in alle levensomstandigheden doortastend optreden. En ook in 't toonen van haar sympathie, waar het in het on gelijk gestelden geldt, haar gevoelens niet onder stoelen of banken steken Zóó zelfs,dat ze ten slotte met 't gerecht kennis maken Mr. Sittomer, bezitter van een groote blousen fabriek te New-York, heeft een aantal dames uit de New-Yorksche beau-monde (waar onder miss Anna Morgan, de dochter van Pierpont Morgan), voor de recht bank gedaagd Er was op mr. Sitto- mer's fabriek eene groote staking onder de blouse arbeidsters uitgebro ken. De meester wilde hare eischen niet inwilligenBestdachten de dappare Amerikaansche juffertjes, en begonnen en bloc 'n eigen onderne ming, daarbij gesteund door een aantal vrouwelijke leden van den Amerikaan- schen bond voon vrouwen-kiesrecht en Anna Morgan, die, gelijk wij reeds mededeelden# dit jaar zelfs een groote blouse-fabriek heeft opgezet. Miss Morgan stelde den werkstertjes zelfs haar auto ter beschikking, opdat zij tuf-tuffend door de wereldstad hare stakings-en organisatie-belangen mak kelijk konden behartigen. Geen won der, dat de staking zich binnen zeer korten tijd sterk uitbreidde, en mr. Siitomer's kiezen heel wat minder hartelijke wenschen aan 't adres zijner hoofd-tegenwerksters verbeten. Ten slotte diende hij bij de rechtbank een eisch van schadevergoeding in. 50.000 dollar verlangt hij. 't Proces is be gonnen Maar niet onwaarschijnlijk is 't, dat is een der schatrijke help sters van de oproerige naaistertjes „wat is een millioentje meer of minder hem straks in een coquet briefje 't dubbele dezer som toezendt. In elk geval-New-York amuseert zich weer eens, in de bank der beschuldigden is bezet met eenige van de sierlijke figuurtjes, die de American society teit. Een onmetelijke hotel- trust. -- Volgens geruchten, die te New-York de ronde doen, staat aldaar binnenkort de vorming van een soort Amerikaansche hotel-trust te wachten, zoo weet de „Berl. Börsen Cour." te melden. Het verluidt nl. dat de on langs met medewerking der Vander- bilts, Morgan en C. P. Taft, den broeder van den president, gestichte „United Hotels Company" de beide New-Yorker reuzenhotels „Piaza" en „Waldorf-Astoria" zal overnemen, die, in vereeniging met het thans door Alfred G. Vanderbilt opgerichte hotel „Vanderbilt," waarvan de bouwkosten niet minder dan 8 miliioen dollar hebben bedragen, het begin zullen vormen van een hotelketen, die zich over het geheele vasteland zal uit strekken. Onderhandelingen betref fende het verkrijgen der controle over teuzenhotels te San Francisco, Den ver, Chicago, Washington, Baltimore, Philadelphia, Newport, Rochester, Syracuse, Boston en Montreal, moe ten reeds tot een gunstig resultaat hebben geleid, terwijl daarentegen de onderhandelingen aangaande de ineensmelting met de Ritz Carlton Hotel Company te Londen geen sue ces hadden. Wanneer al deze gewel dige plannen ten uitvoer worden ge legd, dan zal de „United Hotels Co." haar kapitaal van 10.000.000 dollars tot 50.000.000 dollar verhoogen. Een Kinderdag in 't volle seizoen. Mag ik alle kindervriendinnen en kindervienden die naar buiten gaan beleefd verzoeken, in hun vacantie één dag te willen besteden „Ter wille van het Kind", van het behoef tige, zwakke kind, dat slechts in licht en zonneschijn genezing kan vinden Voor hef nieuwe koioniehuis van het Centraal Genootschap te Egmond aan Zee, dat 30 Juli bewoond wordt door 120 zwakke en bloedarme klei nen is nog 17 duizend gulden tekort. Als dat de eerste week van Au gustus eens bijeen gebracht kon worden, door hen, die ook hernieu wing van krachten zoeken, doch zoo gelukkig zijn voor zich zelf te kun nen zorgen Een verzoek om werkkracht richt ik meer bepaald tot jongedames, ver zoek om geld aan ailen. De middelen zijn vele. Een on derlinge inzameling in alle hotels of pensions, een strand-coilecte, verkoop van prentbriefkaarten en bloemen een uitvoering of kermesje d'élé, enz A. C. BOS. Egmond aan Zee, DUITSCHLAND. Het moet voor een beweeglijk, werkzaam en levendig man, als de Duitsche Keizer, hard zijn nu reeds voor de tweede maal binnen korten tijd aan de ziekenka mer gebonden te zijn. De ontsteking aan 's keizers knie moge op zich zeif weinig te beteekenen hebben, het neemt niet weg, dat deze oorzaak van 's keizers besluit om verschilende voorgenomen .bezoeken uit te stellen algemeene ongerustheid wekt. In Hamburg vooral, waar de jaar lijksche aanwezigheid van den keizer bij de groote rennen een gebeurtenis in het leven is, wordt het achterwege blijven van dit bezoek zeer betreurd. En de Elbe-regatta, die de keizer steeds aan boord van een der sche pen van de „Hapag" medemaakte, moet nu dit bezoek missen; een be zoek, dat gewoonlijk vergezeld ging van een dier markante redevoeringen, waarin de keizer op zoo aangename wijze belangrijke quaesties kon be handelen. Algemeen hoopt men in Duitsch- land, naar de berichten in de bladen doen uitkomen, dat deze nieuwe ziekte spoedig zal zijn genezen en dat de Keizer, frisch en opgewekt ais altijd, zijn plannen waarondereen bezoek aan Weenen, om den ouden keizer Frans Jozef op zijn 80sten verjaardag te gaan gelukwenschen zal kun nen uitvoeren. Uit latere berichten blijkt, dat de Keizer reeds tijdens zijn verblijf in Londen, bi] de begrafenis van koning Edward, een bloeduitstorting in het kniegewricht had, die toen echter radicaal werd behandeld. Het schijnt dat die behandeling de bloedvin aan liet handgewricht en nu weer de bloeduitstorting aan het kniegewricht ten gevolge heeft gehad. Toch geeft de kwaal geen aanlei ding tot bijzondere bezorgdheid. VEREENIGDE-STATEN. Roosevelt is Zaterdagochtend teNew-York aan gekomen en in de haven ontvangen door een groote vloot van plezier vaartuigen, alle met vlaggen versierd. De oud-president ging aan boord van een stoomschip en vertrok, ge ëscorteerd door de vloot, naar New- York, terwijl de stoomfluiten van de booten en fabriek en steeds gilden en de groote menigte aan den oever hem toejuichte. Hij ging aan wal aan „Bettery Park" en werd daar ont vangen door een zeer talrijk gezel schap, waaronder het corps diplo matique. Roosevelt gaf den burge- gemeester zijn genoegen te kennen over de prachtige ontvangst en maakte daarna een rit door de stad, geës- conteerd door veteranen uit den Spaansch-Amerikaanschen oorlog. Een ontzaglijk talrijke menigte juichte hem toe op dien tocht. Door het dagelijksciv bestuur van de Kon. Nederl. Landbouwvereeniging is voor de in 1913 te 's Gravenhage te houden Nationale en Internationale Landbauwtenloonstelling o. m. be noemd tot lid van het Uitvoerend comité voor de rubriek paarden de heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel Voorts is uit deze provincie nog tot lid dier commissie benoemd de heer C, A. H. Wagtho te Tholen. Per Telegraaf. KOUDEKERKE. De landbouwer S. \an Vlaanderen geraakte met zijn hooiwagen op hol. 's Mans borst werd ingedrukt. Dr. Merckens uit Vlissin- gen verleende de eerste hulp. Automobiel ongeluk. ARNHEM. Hedenmiddag wilde een assuradeur uit Nijmegen, de heerE., met zijn auto het Redensche Veer over den IJssel oversteken. Op de pont zijnde zag bij dat de weg aan de overzijde voor autos verboden was. Terugwillende keeren, reed hi; met zijn auto achteruit, die met de inzittenden in de diepte verdween De heer E. is verdronken, terwijl de chauffeur met den schrik vrij kwam WEBRBEBIOHT. medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De ijilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 20 Juni 1910.) Hoogste barometerstand 772.4 te Horta. Laagste barometerstand 762.6 te Nice. Verwachting tot den avond van 21 JuniZwakke Oostelijke wind. Licht bewolkt. Droog weer. Warmer. Juni vm. nm. Dinsdag 21 12.23 12.43 Woensdag 22 12.53 1.13* Volle maan nm. 8.31 De Heeren Mevrouw MERCKENS— Moeton, geven kennis van de ge boorte van hunnen Zoon PETRUS JOHANNES. Vlissingen, 18 Juni 1910. Donderdag 23 Juni a.s. ho pen onze geliefde Ouders JOHANNES BERTIJN fs- (Tuinman) SUSANNA S1MONSE hun 35-jarige Echtver- eeinging te herdenken. Uit naam hunner dankbare i- kinderen, behuwd- en klein- f kinderen. - f J. BERTIJN. J. BERTIJN-Visser. i J. B1ESMA. ijg. S.B1ESMA—Bertijn. Heden overleed in den ouder dom van ruim 73 jaar onze ge liefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer A. DE KEIJZER, gepensioneerd Ned. rivierloods. Wed. A. DE KEIJZER— Aleman. Rotterdam A. DE KEIJZER. A. E. DE KEIJZER-Tabbernee. p. ANKER—De Keijzer. W. ANKER. Vlissingen, 19 Juni 1910. Eenige en algemeene kennisgeving. Onze lieveling ALEXANDER JOSEPH is Zondagmiddag over leden in den ouderdom van bijna 4 jaar. Th. A. KONINGS. M. C. F. KONINGS— Dossaer. Vlissingen, 19 juni 1910. Oartelijk dank aan de kiezers die 11 mij bij de stemming voor de Provinciale Staten hun vertrouwen schonken en voor de daarna ont vangen bewijzen van belangstelling. GERLACH VAN St.JOOSLAND. Koudekerke, 20 Juni 1910. De ondergeteekende bericht zijn geachte stadgenooten, dat hij zich ge vestigd heeft als, van alles en nog wat. Geeft de hoogste prijzen en verkoopt bijna voor niet. Let welGeen koop met recht van wederinkoop. Is ook aan huis te ontbieden. Groothandel in Brandhout, zoo wel Bosjes, Blokjes en Bakkers hout. Aanbevelend, Adres SINGEL, (voormalige Bri kettenfabriek) en WAALSCHE KERK STRAAT (bij den Vrijgang). Een Huis met Erf en een Pakhuis. Te bevragen bij J. NIEU- WENHUI|ZE, Winkeimanstraat 28. als voorschot, le, 2e en 3e Hypo theek, Koopmansgoederen, Positie enz., met en zonder borgen, billijk en discreet. AdresA. KAMERMANS, Noordstraat 34, Vlissingen. der „Vlissingsche Courant." Kleine Markt 58. Telefoon No. 10. Beleefde aanbeveling voor de levering van alle soorten zoowel in zwart ais in kleurendruk uitgevoerd. Nette Uitvoering. Vi.ugge Levering. concurreerende prijzen. Opgericht 1862. Sevesiigd te ZEIST. Jaarpremie voor f 1000.- verrekerd kapitaal. De uitkeering geschiedt na 15 jaren. 20 jaren. 25 jaren. 30 jaren. of dadelijk bij overlijden. 57.67 57.67 £8.03 58.88 60.13 62.05 65.01 41.31 41.41 41.95 43.02 44.57 46.97 50.79 31.81 32.06 32.80 34.09 36.02 39.05 25.80 26.21 27.14 28.72 31.12 Agenten te Vlissingen Algemeen Expeditie- ei Assurantie- Kantoor L. A. SIOPKOPERJ. VAN BOVEN, Cargadoor; P. BOON en \V. L. DOMMISSE, Groenewoul, Te Oost- en West-Souburg S. VAN DE PÜTTE. f -ö a, Aanvangspremie voor f 1000.ver zekerd kapitaal. De jaarpremie ver mindert jaarlijks met 3 °/0 van de aanvangspremie. De vermindering wordt volkomen gegarandeerd. -3 a De uitkeering geschiedt na 15 20 25 30 jaren jaren jaren jaren of dadelijk bij overlijden. 20 25 30 35 40 45 50 69.98 69.98 70.36 71.93 72.73 74.90 78.20 53.64 53.72 54.35 55.60 57.42 60.21 64.59 44.11 44.38 45.25 46.83 49.15 52.73 38.09 38.56 39.71 41.68 44.59

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3