te koop: Openbare farkoaping. EXTRA-PREMIE Aardbeien, Ajuus, Citroen, Frambozen, Gember, Pistache, Sinaasappel. Laatste Berichten. Advertentiën. Verkoopen Aanbesteden Sproetenmiddel f 0.30. nette Huishoudster GEHEEL VOLLEDIG KOOKBOEK P. BURGME1JER. Richard Burgmeijer Dinsdag 28 Juni 1910, io. Meubilaire en andere Goederen. 2o. Compleete Timmermanswinkel- D. KODDE. Maandag 20 Juni C. G. BAERT. Vrouwestraat 19, PITI1D if* If C Q. 7 Cacao- en Chocoladefabrikanten, IJL Pit OlURLDL, AMSTERDAM. uitsluitend voor de Lezeressen van ons Blad. „HET BOEK VOOR DE HUISVROUW". banket der de Brus- lans, uiting als zijne dat de erlijke op- den in een Belgische /aarbij van niet de e kennen hare nu in eene doen ver- verwacht nderhande- ring en de resultaat te de jong- waarschijn- verschil- ;zen zomer bijeenkomst Lands- dit besluit :eft het de 's konings Knolly's, partijleiders Asquith ten esprekingen og niet vast, pers wordt voorteeken handelingen four tot re de confe- aats hebben, vreesde dat esprekingen lag zouden lte der unio- te stoken des te doen reesde voor unionisten ekt Balfour lar de uni- meene ver zen hebber, concessie regeering is entie willen lieve bladen er meer tot wint steeds langer du- or de regee- an voor de- te" ontwik- lang hoofd- ;ewone een- olkomen op eke verhou- >oruitzichten staan, want en mogelijk iet Hooger- ;enstellingen unionisten act gelaten jleiders mo- hoofd zien >nderhande- urende den ie, ernstig en at gaan, de haar positie iat het blad vrij kort ge- dig jaar op ebied kan bjj de radicale ter regeering uitwisschen. blijven vast- ng van het verkiezingen »nafhankelijk nferentie tot ten of niet. raagstuk nu rde of niet, meening der vragen, op- slissing kan im het werk machtigen of wint de re de oppositie kritiek niet ;ook aanzien ;itie een dui- usschen het erhuis en de ale politiek, lelingen loo- mionistische e een beleefd ar daarmede ndere punten gramma niet n. En daar- atieve partij fen voeren en het volk steeds opnieuw de tarief hervorming voor oogen houden, zoo mede alle andere principieele vraag stukken die de Unionistische partij zoo diep van het radicalisme scheidt. OOSTENRIJK-HONGARIJE. De Duilsch-nationale partij heeft, na langdurige beraadslaging, met groote meerderheid besloten aan de regeering mede te deelen, dat zij toestemt in de provisioneele vestiging voor vier jaren van de Italiaansche rechtsfacul teit te Weenen. De aanneming van het regeerings voorstel is daardoor verzekerd. De gisteren besproken crisis kan dus als voorkomen worden beschouwd. Maar de zaak is daardoor niet uit de oplossing integendeel slechts uit gesteld. Want de oplossing, die de regeering nu aan de hand doet, is echt-Oostenrijksch, een halfheid en tegelijk een onoprechtheid. Nu kan het zoeken naar een standplaats voor de Italiaansche rechtsfaculteit opnieuw beginnen. De tegenwoordige regee ring heeft zich van de moeilijkheid afgemaakt; over vier jarer, is zij er toch niet meer. Dat duurt nog zoo lang en wie dan leeft, wie dan zorgt Het blijft natuurlijk een moeilijkheid, die wel uitgesteld, maar niet opgelost is, ook al is deze regeering door haar voorloopige oplossing thans uit den brand. Het blijkt ook, dat niet alle Itali aansche afgevaardigden het eens zijn met de keuze van Triest, als plaats voor de definitieve vestiging der fa culteit. Slechts de vertegenwoordigers uit Istrië zijn voor Triest. De anderen vreezen, dat een Italiaansche univer siteit in Triest spoedig door Slowenen overstroomd zal worden. Een uni versiteit Want de Italianen wenschen alleen een universiteit, met alle fa culteiten zij zijn met de rechtsge leerde faculteit alleen niet tevreden gesteld. De clericale Italianen willen geen Italiaansche stad, wijl zij vreezen voor den invloed van vrijzinnige professoren en studenten op de cle ricale gevoelens der kleine burgerij. Het schijnt zelfs, dat de Italianen het liefst de geheele universiteit in Wee nen zouden willen vestigen, als het blijkt dat op den duur de Duitschers daarin zouden toestemmen. In Weener regeeringskringen hoopt men, nu tot de oprichting der Itali aansche rechtsfaculteit in beginsel besloten is, dat de agitatie in Italië zal ophouden, en de Italianen in Italië eindelijk zullen erkennen, dat de regeering van de monarchie alles doet wat zij kan om de wenschen en belangen van de Italianen te be vorderen. PORTUGAL. De poliltieke toestand blijft in dit land nog steeds onzeker. De laatstelijk aan het licht gekomen schandalen geven aanleiding tot harts tochtelijke debatten, zonder eind in de Cortez, zoodat aan nuttigen par lementairen arbeid niet valt te denken Het progressistisch kabinet-Beirao en de lijder der partij, Luciano de Castro, zouden wel geneigd zijn over te gaan tot eene nieuwe Kamer-ontbinding, maar hiervan wil geene der andere partijen iets weten, ook dë republi- kleinen niet, die inzonderheid op dit kabinet gebeten zijn. Het comité der republikeinsche partij heeft thans verklaard, dat deze alle monarchistische ministeries zal bestrijden, doch inzonderheid het huidige kabinet, waartegen zij uit een oogpunt van politiek zoowel als van moraal alle maatregelen, zelfs het uiterste geweld, gerechtvaardigd acht. Eerstdaags zal in eene samenkomst der republikeinsche partij worden beraadslaagd over de door haar aan te nemen houden. ZUID-AFRIKA. De Johannesburg- sche correspondent van de „Times" seint, dat de rede van Botha beoor deeld wordt uit partijdig oogpunt. Zijn aanhangers prijzen de rede als knap en voortreffelijk van beginselen De unionisten vinden de beginselen, wel voortreffelijk, maar zien die be ginselen niet verwezenlijkt in de sa menstelling van het ministerie en evenmin in de benoemingen Gen. Botha heeft zich voor goed van Jameson afgewend en de partij omhelsd van mannen als Fisher, Hertzog, Sauer, Raaff en andere voor mannen van de Hollandsch sprekende bevolking, die bij het houden van de rede met hem op de verhooging zaten. De voorgestelde nieuwe partij is de oude partij onder een nieuw kleed. Aldus de man van de „Times". Maar het is duidelijk, dat als Jame son en de zijnen de voortreffelijke beginselen van Botha's rede inder daad huldigden er geen reden van bestaan voor de unionistische partij zou wezen. Dus moet Botha verdacht worden gemaakt. Wat de benoemin gen betreft, die het ministerie heeft gedaan, Botha kan zich beroepen op het algemeene oordeel van de pers, die de benoemingen onpartijdig had genoemd. De correspondent van de „Daily Chronicle" heeft ook hulde gebracht aan de onpartijdigheid van het mini sterie. Heeft het o.a. niet drie En- gechen aan 't hoofd van sporen en havens gezet, en een Engelschmam tot directeur van het heele spoor wegstelsel in Zuid-Afrika gemaakt Het Grieksche stoomschip „Rokos" dat sinds een paar dagen op de reede lag met machineschade, zal niet de schade aan de Kon. Maatscahppij „De Schelde" repareeren, doch zal morgen middag naar Rotterdam ge sleept worden om daar de reparatie te ondergaan. WEERBERICHT. medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 18 Juni 1910.) Hoogste barometerstand 774.4 te Seydisfjord. Laagste barometerstand 760.0 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 19 JuniZwakke tot matige N.O.-lijke wind. Licht bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Dezelfde temperatuur. Hoogwater te Vlissingen. Juni vm. nm. Zondag 19 11.29 11.49 Maandag 20 12.— 12.20 Dinsdag 21 12.23 12.43 Woensdag 22 12.53 1.13* Donderdag 23 1.30 1.50f Vrijdag 24 2.08 2.28 Zaterdag 25 2.47 3.07 Volle maan nm. 8.31 J" Springtij nam. Heden ontvingen wij het treu rige bericht, dat onze geiiefde Zoon, Broeder en Zwager JAN VERBEEK, Kwartiermeester bij de Kon. Ned. Marine, a/b van Hr. Ms. „Her tog Hendrik" te Batavia, in den ouderdom van ruim 25 jaren, plotseling is overleden. Namens zijne diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters, J. W. C. VERBEEK. Vlissingen, 17 Juni 1910, Noordstraat 77. Aan allen, die tot mijne herbenoe ming als lid der Staten van Zee land hebben medegewerkt, alsmede aan degenen, van wie ik bij het be kend worden van den uitslag, blijken van belangstelling mocht ontvangen, betuig ik hierbij mijn zeer vriendelij ken dank. J. H. BLUM. Huize „Duinvliet" bij Domburg. 18 Juni 1910. Hiermede bericht ik het Geachte Pubiek, dat ik de KLEER MAKERIJ heb overgedaan aan mijn Zoon. Dankende voor het vertrouwen, gedurende 39 jaar zoo ruimschoots ondervonden, beveel ik mijn Zoon in volle vertrouwen aan. GROOTE MARKT 5. Y\Lijzende naar bovenstaande, heb W jk de eer mede te deelen, dat ik de zaak van mijn Vader heb over genomen. Hopende hetzelfde vertrouwen te mogen ontvangen, beveel ik mij zelve beleefd aan tot het maken en leveren van HEERENKLEË- DING en UNIFORM. Door nette bediening en billijke prijzen hoop ik het vertrouwen waar dig te maken. Beleefd aanbevelend, Gediplomeerd Coupeur. GROOTE MARKT 5. Een nieuwe Slavonische Eiken houten LINNENKAST, hoog 2.20 M., breed 1.10 M. en diep 0.48 M; gekost hebbende f 110.— voor f 75.— Te bevragen bureau dezer Courant. De Notaris I. C. VETHACKE, te Vlissingen, is voornemens, ten ver zoeke van zijne principalen, op des avonds te acht uur, in het koffiehuis „de Oude Vriendschap", aan de Breestraat te Vlissingen, in het openbaar te KOOP ÉÉN. Een Huis en Erf, te Vlissingen, aan de Beursstraat no. 7, kadaster Sectie E no. 789, groot 2 Aren. Het huis is voorzien van gas, wa terleiding, regen- en welwater. Benedenhuis verhuurd tot 1 Mei 1911 voor f 17.—per maand. Boven huis verhuurd tot 1 Maart 1914 voor f 17.per maand. Kelder verhuurd voor f 2.50 per maand. Grond- en straatbelasting f 42.43. KOOP TWEE. Een Huis en Erf te Vlissingen, aan de Breewaterstraat no. 61, ka daster Sectie E nummer 1463, groot 1 Are 52 centiaren. Het huis is voorzien van gas, wa terleiding en regenwater. Benedenhuis verhuurd tot 1 October 1911 voor f 18.— per maand. Boven huis verhuurd voor f 17.— p. maand. Grond- en straatbelasting f 42.34. KOOP DRIE. Een Huis, Bergplaats en Erf. te Vlissingen, aan de Vrouwestraat no. 26, kadaster Sectie E no. 1626, groot 80 centiaren. Het huis is voorzien van gas, regen- en welwater. Benedenhuis met een gedeelte van het bovenhuis verhuurd voor f 3.50 per week. Gedeelte van het bovenhuis verhuurd voor f 1.75 per week. Grond- en straatbelasting f 31.02 KOOP VIER. Het vroegere Winkelhuis niet een aanzienlijke gevelbreedte en Erf te Vlissingen, aan den Koudenhoek, nabij het Droogdok, no. 6, kadaster Sectie D no. 188, groot 99 centiaren. Het huis is voorzien van regen- en welwater en is verhuurd voor f2.25 per week. Grond- en straatbelasting f 11.26. KOOP VIJF. Een Huis en Erf, te Vlissingen, aan den Koudenhoek no. 8, kadaster Sectie D no. 187, groot 46 centiaren. Het huis is voorzien van regen en welwater en is verhuurd voor f 2.— per week. Grond- en straatbelasting f 15.80. De Koopen Vier en Vijf zullen gecombineerd worden. Aanvaarding bij de betaling der Kooppenningen vóór of uiterlijk op 1 Augustus 1910. Te bezichtigen daags vóór en op den dag van verkoop van 10—12 en van 2—4 uur, op vertoon van een toegangsbewijs, verkrijgbaar ten kan tore van voornoemden Notaris, Ko ningsweg nummer 23, alwaar tevens verdere inlichtingen verstrekt worden. Ten verzoeke van den Weled. Gestr. Heer Mr. J. J. HEIJSE als curator in het faillissement van W. IZEBOUT, timmerman te RITTHEM, zal de Notaris J. C. PAAP verkoopen Dins dag 28 Juni a.s., des namiddags te twee uur, voor het woonhuis, Dorpstraat aldaar, w.b. Handkar, Karrooi, Ijzer- en Touwwerk, Stellingdeelen en Touw werk, Ladders, Trappen, Bok, Slijp steen, 30,000 Metselsteen, IJzeren Balk, drooge Verf en verdere mate rialen. Te bezichtigen op den morgen van den verkoop. De Taxateurs-Vendumeesters, DE GROOT HONDIUS. Extra - Surfine - Supra per flesch f 1.—, f 0.85 en f 0.75, per Vj flesch f 0.65, f 0.55 en f 0.50. Aanbevelend, „De Hoop", St. Jacobstraat 18. De Kapitein BRETSCHNEIDER van het 4e Bataljon, 3e Regiment Infanterie, zal op des namiddags te 12 ure, te zijnen Bureele (4e Comp., Oranjestraat 6) onderhands Het leveren van uersche BLRDREUZEL en VfiRKENS- VLEESCH uoor het garni zoen te Vlissingen, uan 1 Juli tot en met 31 Decem ber 1910. Inlichtingen zijn bij ondergetee- kende te bekomen van 912 uur voormiddag op iederen werkdag. De kosten van deze advertentie komen voor rekening van den aan nemer. De Kapitein, BRETSCHNEIDER. Apotheker, Vlissingen. maakt aan de geachte ingezetenen bekend, dat hij zich bij voortduring minzaam aanbeveelt tot het opma ken en schrijven van Requesten, Ingezonden Stukken, Dienst- en ge wone Brieven, Koop-, Huur- en Jachtcontractenhet opstellen van Reglementen voor welk doel ook. Voorts houdt hij zich bijzonder aan bevolen voor het opmaken van alle zaken betrekking hebbende op Hu welijk, Geboorte of Overlijden. Uiterst billijke prijsberekening. Vele bewijzen voorhanden van degelijk werk. Terstond een gevraagd, om tevens behulpzaam te zijn in een Broodbakkerswinkel, niet beneden de 25 jaar. Brieven lett. X, Bureau dezer Courant. Thans alom verkrijgkaar een geheel nieuw in Nederland onbekend artikel, bestaande uit een tablet fijnste Chocolade, gevuld met heerlijke geconfijte Vruchten, als 7Va Cl. per Tablet. Wij zijn werkelijk verheugd thans iets voor onze Lezeressen, voor onze Vrouwen en Meisjes te kunnen doen, haar iets aan te bieden, waaraan zij werkelijk voor haar leven iets hebben, een werk van blijvende waarde voor haar tegenwoordig of toekomstig gezin. Wat is nuttiger voor de practische Huisvrouw of voor haar, die het zal worden, dan een practisch goed geschreven werk, dat raad geeft voor alle huishoudelijke zaken, voor de woning, voor de keuken, voor den kelder. Het is ons gelukt voor onze Lezeressen verkrijgbaar te stellen tot den onbegrijpelijk lagen prijs van 50 cent, het bekende gerenommeerde werk van Mevrouw S. J. BARENTZ—SCHöNBERG (Tweede veel vermeerderde Uitgave). Practische Huisvrouwen, wij willen U nog even een zeer verkorte opsomming geven van wat U in dit werk van 50 cent vindt. Voor de Huishouding, het schoonmaken en onderhouden van Meubelen, Tapijten, Gasgloeilicht enz. Uitmaken van vlekken, Tafeldekken, Wasch, Regeling der werkzaamheid, Voedsel en voedingswaarde, Inkoop der levensmiddelen, Visch en vleesch, Groenten, Vruchten, Het zeer uitgebreide gedeelte Kookkunst, dat een vormt. En dan inmaken van Groenten en andere Conserven. Ten slotteZorg voor het Lichaam, als Bad, Beweging, Kleeding, Rust, Slaap, Ventilatie, enz. enz. Kortom, het is een duidelijk, volledig en bevattelijk werk voor elke Nederlandsche Huisvrouw, die op de hoogte van haar lijd wil zijn. Het kookboek alleen is een ware bron van kennis. Alle Recepten, zoowel van de meest eenvoudige als voor de uitvoerige Keuken, worden hierin duidelijk gegeven. Het boek is uitsluitend voor de Lezeressen van ons Blad tegen 50 cent en inlevering van achtersiaar.dcr. BON verkrijgbaar.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 7