\l - 1 Boekhouden. l c. 1. mm cut Stoomt-Maatschappij leden, Maandag en Dinsdag ZEILEN, Geneeskundig praatje „Zeeland" Notarishuis - Middelburg Verkooping Een net Dagmeisje WAAROM WILT GE NIET GEBRUIKEN wat goed en zuiver is? Die gewone zeepen, die nog meer schade doen dan het schoonmaken zelf, worden nooit geduid zoodra Sun= light slechts eens geprobeerd is. nierziekte bekruipt 11 onverwacht. Doopsgezinde Kerk. Niet dat men hem nu bepaald een zware straf gundeoch neen, daar om was het heusch niet te doen, maar wel hoopte men, en terecht, dat het onhandige inspecteurtje goed duidelijk zou worden gemaakt hoe hoogst onbehoorlijk (om geen scher per woord te gebruiken) zijn handel wijze tegenover den persman is ge weest. Voor de toekomst zou zulk een voorbeeld vermoedelijk heel goed ge weest zijn. Over 't algemeen hebben de Haag- sche journalisten niet te klagen over de welwillendheid der politie, iets wat men overal niet kan zeggen. In Den Haag schijnt de politie vrij wel te begrijpen, dat de persman die zich met eenige brutaliteit op den voorgrond dringt, die overal met den neus vooraan is en altijd 't naad je van de kous wil weten als er iets aan 't handje is, niet handelt uit per soonlijke nieuwsgierigheid maar een voudig zijn plicht doet, zijn „baantje" waarneemt precies evengoed, als de politie-man die de straat bij gelegen heid afzet, menschenpropjes in een hoekje duwt, van tijd tot tijd klappen uitdeelt enzoovoorts, altemaal „dienst verrichtingen" die voor anderen vaak nog veel minder aangenaam zijn dan de onbescheiden voortvarendheid van den journalist, die toch ook niets anders dan zijn „dienst" doet teneinde het menschdom van het noodige „nieuws" te voorzien. Zooals ik zeide, in Den Haag schijnt de politie ongeveer te be grijpen dat de persman niet voor zijn pleizier overal komt aansloffen waar de politie de handen vol werk heeft en daarom werkt zij hem dan ook niet te hard tegen en zal hem bij gelegenheid ter wille zijn Nu kwam het onhebbelijk optre den van inspecteur Van Rossen daarop inbreuk maken en niemand zal het de Haagsche journalisten kwalijk nemen, dat zij den jongen man een flir.ke officieele schrobbeering toe- wenschten, omdat door zijn voor beeld niet de bestaande vrij goede verhouding zou worden verstoord. Want wie kan weten waartoe zijn overmatig machtsbewustzijn menigen politieman zou brengen wanneer de door Van Rossen op de goede ge- gewoonte gepleegde inbreuk niet van hoogerhand werd gewraakt. Wie de toedracht van de zaak kenden, waren er vrij gerust op, dat een bewijs van afkeuring niet zou uitblijven. Men keek dan ook raar op toen de commissie na onderzoek aan den hoofdcommissaris van politie advi seerde om den inspecteur Van Rossen geen straf op te leggen. De com missie toch is van oordeel, dat de inspecteur, bij het doen arresteeren van den heer Van Raalte, niet is te kon geschoten „in de op hem rus tende verplichting om door waardi- gen ernst, flinkheid en nauwgezette plichtsvervulling het vertrouwen der burgerij te winnen, volgens art. 4 der Instructie voor de Dienaren van Politie" enz. Wij lezen in het advies der com missie de omstandigheden, waarop de inspecteur zich heeft beroepen tot staving van zijn meening, dat de noodzakelijkheid bestond om den goeden heer van Raalte door twee agenten, stevig vastgehouden als een aartsboef of een dronken slampamper, te doen „opbrengen", ten aanschouwe van 't Haagsche publiek, waarvan menigeen, die den opgebrachte goed kende, niet weinig verbaasd was. Die gewichtige „omstandigheden" zijn dan dat hij (d. i.de inspecteur) op het perron zijnde, een slag in den hals voélde en, omziende, den heer Van Raalte, die zich te voren reeds tegen hem had verzet en door duwen en dringen naar voren had trachten te komen, met opgeheven arm achter zich zag staan dat hij derhalve rede lijkerwijze mocht vermoeden, dat bedoelde Slag hem opzettelijk door dezen werd toegebrachtdat het hem wegens het opdringen van het pu bliek op dat oogenblik onmogelijk was die zaak aldaar verder te onder zoeken dat de heer Van Raalte voorts beneden in de vestibule zich van hem losrukte, toen hij, inspecteur, hem, Van Raalie, aangreep om naar het politiebureau te brengen. De commissie is van oordeel, dat de hierbij door den inspecteur tot zijn verdediging aangevoerde feiten genoegzaam door het gehouden ge tuigenverhoor worden gestaafd en bevestigd uit die getuigenverklarin gen zou nl. gebleken zijn dat de heer Van Raalte op het perron in hoogst opgewonden toestand verkeerde en zich met kracht tegen den inspecteur Van Rossen verzette, die hem tot handhaving der orde achteruit wilde duwen. De commissie vindt het voorts aannemelijk, dat de inspecteur geen persinsigne van den heer Van Raalte J heeft gezien, hoewel deze laatste beweert het den ander onder den neus te hebben gehouden. Om kort te gaan, de commissie vindt dat er in het gedrag van ons inspecteurtje niets laakbaars is. Volgt de hoofdcommissaris van politie het advies op, dan zal dus iedere ordentelijke burger van den Haag, en iedere Haagsche persman in de eerste plaats, zich moeten voorbereiden op een eventueel trans port tusschen twee dienders, linia recta naar het kiabacarium, want voor zoo'n expeditie is dan heusch niet veel noodig. Een zenuwachtig inspecteurtje, een verwaand adjunctje, een lompe diender, en daar ga je met livrei Het advies van de commissie maakt, na alles wat om'rent het ge beurde reeds was bekend geworden, een allesbehalve schitterenden indruk, en het „onderzoek" moet dit al even min gedaan hebben. Men weet ten minste, dat de heer Van Raalte, die voor de commissie zijn lezing van het gebeurde heeft gegeven en het getuigenverhoor heeft bijgewoond, bij die gelegenheid diep verontwaar digd geweest is over de verregaande brutaliteit, waarmede de feiten vol komen in strijd met zijn op de wer kelijkheid gegronde voorstelling wer den weergegeven, en hij sprak dan ook voor de commissie als zijn over tuiging uit, dat men hier te doen had met een listig vooraf beraamd plan van defensie, willens en wetens in strijd met de waarheid ineengezet. Dat zou dan beteekenen, dat een collega en verschillende onderge schikten van den betrokken inspec teur, dezen hebben gesauveerd al moesten zij daarbij ook in strijd met de waarheid hun verklaringen afleggen (zij stonden niet onder eede). De in druk van den weidenkenden buiten stander is, dat den politiedienaar de hand boven 't hoofd moest worden gehouden tegenover den man buiten 't politiecorps, is dit juist en het lijkt er veel op dan spreekt hieruit een slechte korpsgeest, die een be denkelijke kiem van verderf in zich draagt. Het is de onvermijdelijke kaste- geest, die zich meester maakt van elk numeriek sterken en min of meer op zichzelf staanden kring van men- schen, die zich in redenlooze zelf genoegzaamheid in zekeren zin gaat afsluiten van de buitenwereld, door onderlinge dphemeling tot een waan van superioriteit geraakt en geen kritiek van buiten kan dulden, ja zelfs een welwillend woord doch dat zich nuchter onthoudt van de be wierooking waarop men in collectieve zelfoverschatting is gaan meenen recht te hebben hevig kwalijk neemt als een aanranding van 't heilige huisje waarin men zich zoo sterk gevoelt en waaraan geen buitenstan der raken mag. De getalsterkte is de kracht der zwakken en het uiterlijk teeken van die kracht der zwakken is hun kleinheid die zich onmiddellijk openbaart als van buiten hun inner lijk wezen wordt aangeraakt. Ik heb de juistheid hiervan nog pas kunnen constateeren uit de dwaze boosheid van de heeren gemeente ambtenaren toen ik over hun corps (niet over de personen natuurlijk; die zijn buiten geding) gewaagde in de nuchtere bewoordingen van ie mand, die jiiet door slechten korps geest is bezeten maar voor dien geest ook geen knieval wenscht te doen. Met de Haagsche politie schijnt het iets dergelijks te zijn komt er van buiten kritiek dan trekt het korps zich samen als een egel en steekt al zijn pennen ter verdediging uit ge lijk dat lieve beestje. En wee hem, die er 't slachtoffer van wordt. 't Is aan den eenen kant wel jam mer, dat het aanzien van het Haag sche politiecorps onder de geschie denis met dien inspecteur zeer zal lijden. Er waren den laatsten tijd toch al eenige dingetjes bekend geworden, die dat aanzien niet bepaald hadden verhoogd. Ik heb laatst meegedeeld, dat de pol 'tieposten voor de Scheveningsche speelhuizen waren ingetrokken. Dat was voorloopig, heette het, en hield verband met het gebrek aan politie personeel omdat er zooveel' manne tjes noodig waren in verband met de grondwerkersstaking. Nu die staking geëindigd is, ben ik benieuwd of de posten weer trouw voor de Scheve- veningsche speelhuizen zullen komen. In verband met het badseizoen vind ik dit wel een interessante kwestie Van die grondwerkersstaking ge sproken die is geëindigd meteen besliste overwinning van de werklie den, die het de politie soms nogal lastig hebben gemaakt. In een ver gadering hebben de heeren de politie danig den mantel uitgeveegd, alsof die arme dienders het helpen kunnen dat ze voor hun broodje de werk willigen tegen de stakers moeten be schermen Gelukkig doet een motie al is 't er een met donder- en bliksemgeweld geen pijn Lepelaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Een slechte spijsvertering is wel een der zaken die het spoedigst het vrouwelijk organisme van streek brengt. Aan alle vrouwen wier spijs vertering moeielijk is, zeggen wij dit „Uw slechte spijsvertering wordt door bloedarmoede veroorzaakt. Gij moet de oorzaak der bloedarmoede vernie tigen, om hare uitwerking te doen verdwijnen. Door uitsluitend de ver teringsorganen te verzorgen, gaat gij den verkeerden weg op, want de werkelijke bron van het kwaad, het bloed, maakt, door zijn zwakte en zijn onzuiverheid, dat de maag zwak en ziek blijft en dat de ziekte slepend wordt. Doe het kwaad verdwijnen door het eenvoudigste en krachtigste der geneesmiddelen, de Pink Pillen." Ziet eens welk een goede uitwerking zij gehad hebben op mej. Anna Van Eek, een welbekende inwoonster van Hollandsche Veld. Zij heeft ons ge schreven „Ik heb gedurende lange jaren aan maagpijnen geleden. Ik dacht dat mijn ziekte slepend was geworden en dat ik er nooit van zou genezen. Ten gevolge van mijne maagpijnen was mijne algemeene gezondheidstoestand zeer slecht geworden. Ik kon aldus niet voldoende voedsel opnemen, en zoo was ik dan ook tot een staat van erge verzwakking vervallen. Ik had wel heel wat middelen beproefd, maar ik moest bemerken dat zij onmachtig waren om mij te genezen. Eindelijk heeft men mij de Pink Pillen aange raden en de personen die dit deden, waren' zeiven door dat middel gene zen. Ik heb die Pillen genomen en ondervond er dadelijk de goede uit werking van. Ik moet zeggen, het aan de Pink Pillen te danken dat ik een goede maag en een uitmuntende gezondheid heb weergevonden." Waarde lezers, indien gij met te vreden zijt over uw maag, neemt dan een proef met de Pink Pillen. Er is geen reden waarom gij niet dezelfde uitwerking zult verkrijgen als mej. A. v. Eek heeft verkregen. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan22, Amsterdam. Voor Vlis- singen en omstreken bij de firma s A Luitwieler, NieuwstraatA. C. Be mest, Lepelstraat; te Middelburg bij joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Niets is meer te vreezen dan een nierziekte, omdat deze zonder dat gij u er van bewust zijt bekruipt - uw nieren kunnen cel na cel vernietigd worden en hun kracht om het bloed te filtreeren verliezen, zonder dat gij eenig ander waarschuwend kenteeken hebt opgemerkt dan een gevoel van zwakte, teneergeslagenheid en voort durende vermoeidheid, want zelts wanneer de nieren ernstig ziek zijn, toont zich dit somtijds alleen door weinig in het oog loopende ver schijnselen. Nierziekten doen echter niet ieder een op dezelfde wijze aan. Geen en kele patient heeft alle verschijnselen- zij loopen zeer uiteen bij verschil lende menschen. Mannen hebben dikwijls een ellen dia gevoel ir. hun rug en rheumati- sche pijnen, doch niet het minste kenteeken van waterzuchtanderen lijden aan graveel, urinestoornissen en buitensporigen dorst, maar hebben daarentegen niet den minsten last van hun rug. Vrouwen hebben misschien wallen onder de oogen en opgezwollen le dematen, en zijn totaal hulpeloos van de rugpijn. Weer anderen hebben misschien niets anders opgemerxt dan zwakte, loomheid en zwaarmoe digheid. Doch indien gij eenig teeken van nierziekte of blaaszwakte hebt, leidt uw kwaal misschien tot vernietiging der nieren, vóórdat gij eenig idee van gevaar hebt. Nierziekten verheffen zich plotseling van eenvoudige tot gevaarlijke ziekten en bijna zonder voorafgaande waarschuwing. Verder uitstel is zóo ernstig dat gij met spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster s Rug pijn Nieren Pillen bij het eerste ver schijnsel der verschrikkelijke nier ziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ge ven het gewenschte resultaat, omdat zij uitsluitend dienen voor de nieren en blaas, en alleen een nierenge neesmiddel kan de nieren heelen. Zij maken de nieren, blaas en urine wegen terdege schoon, gaan de ont steking tegen en helpen hen opeen zachte wijze om weder tot gezondheid en natuurlijke werking te geraken. Zij doen de geringste sporen der nieraandoening verdwijnen, en geven aan de nieren hun kracht terug om het vergiftige urinezuur af te voeren, waaruit zoovele noodlottige ziekten bij mannen en vrouwen ontspruiten. Koopt geen pillen, die niet den volledigen naamFoster's Rugpijn Nieren Pillen op het etiket hebben. Zij zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel af 1.75 voor één of f 10 voor zes doozen. van 14 tot 18 Juni. ONDERTROUWD: F. van der Vies, jm. 30 j. en P, Vader, jd. 23 j. J. P. T. Bolle, jm. 31 j. en M. C. Deschepper, jd. 21 j. W. J. Bodenstaff, jm. 21 j. en C. L. den Hollander, jd. 21 j. GETROUWD: A. G. de Bruijn, jm. 35 j. en A. de Ruijter, jd. 26 j. A. Lommers, jm. 23 j. en W. J. Zuidema, jd. 22 j. F. van de Dood, jm. 22 j. en A. M, Blinkhof, jd. 24 j. J. Matthijse, jm. 31 j. en C. A. Everaers, jd. 41 j. L. Hofman, jm. 21 j. en J. M. Miere- met, jd. 20 j. J. van Driel, jm. 27 j. en J. van Sprang, jd. 32 j. BEVALLEN: C. van Son, geb. Keersemaker, z. J. P. Takkenberg, geb. van der Lin den, d. J. Osté, geb. de Jonge, d. P. J. Hekhuis, geb. Verheul, d. S. J. Daane, geb. Swennen, z. A. R. De Wever, geb. Vanleke, z. E. Duyvekot, geb. Geldof, d. OVERLEDEN: W- Tilroe, d. 4 w. -C. j. Ver- meesch, vrouw van J. W. H. Haaze, 45 j. M. Weug, man van A. G. de Jong, 30 j. Geboren P1ETER, Zoon van L. M. VERHEUL. M. H. VERHEUL-Willemse. Westkapelle, 17 Juni 1910. Zondag 19 Juni 1910, voorin. 10 uurDs. SIEMELINK. Koninklijke Nederlandsche Postvaart. Jaarlijksche ALGEMEENE VERGADERING van Aan deelhouders op Vrijdag, 34 Juni 1910, des namiddags te 2 uren, in het Raadhuis te Vlis singen. De punten van behandeling zullen voor Heeren Aandeelhouders tot op bovengenoemden datum ten kantore der Maatschappij ter inzage liggen. Heeren Aandeelhouders worden er aan herinnerd, dat zij, om toegang tot de Vergadering te hebben, ver plicht zijn hun aandeelen ter Vergade ring te toonen of deze tot en met 20 Juni a.s. uiterlijk 1 uur 's middags, te deponeeren bij de ASSOCIAT1E- CASSA te Amsterdam, of ten kantore der Maatschappij te Vlissingen. T. H. DE MEESTER. Directeur. Vlissingen, 10 Juni 1910. —0— telkens des namiddags ten één uur van de groots sorteering Manufacturen, Modeartikelen, Vitrages, Glasgordijnen, enz. afkomstig uit het faillissement van M. v. d. ESSCHERT te Middelburg. De Taxateurs-Vendumeesters, DE GROOT HONDIUS. Notaris HIOOLEN is voornemens te verkoopen Donderdag 23 Juni a.s., des namiddags te één uur, een groote hoeveelheid van uitnemende kwaliteit en van groote afmetingen, Zaad- eij Dekklee- den, alles in goeden staat. Voorts loopend Touwwerk, in versch, afmetingen, Scheepsinventaris, w.b. Zwemgordels, Reddingboeien, metalen Bellen, Ankers, lichte Kettin gen, trossen Staaldraad en wat verder op den morgen van den verkoop is te bezichtigen. De Vendumeesters DE GROOT HONDIUS. Opluidino lol UAMENS on FR1KTIJK. VAN DER HARST. Leerares M. O. ;-: Badhuisstraat 78. gevraagd. AdresSCHEFFER, Bad huisstraat 62. Zich aan te melden des avonds tusschen 7 en 8 uur.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2