Visitekaarten Verloren HOOSEBE NBEI SCHOOI Advertentiën. Winkeljuffrouw BUITENLAND. Doopsgezinde Kerk. HANDELSSCHOOL Alsem. Maatschappij van Verzekering, W. G. BEKER Jzn. zordt namelijk Beau, soldaat Interie, wegens efstal van bat- eerd. ;ende voor de 16 vonnissen toren vellen.... t de gelederen deze „model- ën op een van rizen" maakte ;en Italiaansch Jslag beraamd erkte dat zijn vas. |e Beau weer na een korte Pet 2e regiment de 4 dagen ti de batterijen wisten de ita- die nog altijd aovengenoemd een hunner, Iville om Beau kken. Hij wist talen hem be- het stelen van en nacht van 4 stond, liet hij terij. Dezestal len en vertrok aland, na zijn 5e autoriteiten Iiaakt. Dat was inarchisten. helle in het Pas nschen en Bel- n den stok ge- Belgen, die nu bevolking een lannamen. De slotte zoo op- de vier Belgen zeker gebeurd che gendarmes ;erekend. te ging er nu ie herberg en voonde huizen ;n negen arres- et parket van ;en negen an- vel tot inhech- 'olking verzette fct vertrek van rngen genomen ingen. Zij legde den overweg Ioodat de trein r Harnes. Het veg stond gis- tolking is woe- ienige Belgen, 1 voor de vijan- olking, zijn ge- :s gendarmerie irde. in het gebouw Herald", het blad te Mou- mschen omge- .antal gewond. Iieel zijn er 90 el vrouwen en thuis gebracht, n het met pa- ouw snel om ven en meisjes terij en vouwerij enblik den uit- I. sprongen n alreeds bran- sters op straat waar gewond, de brandweer Itse kwam, met Het neerstorten ur, door ver- |en heen, was denen, die op lletterd werden. vernield. De Pintoinettestraat lein zijn zwaar k door de ont- waarmee men stuiten. egen de hotel- er de beruchte Ls, hebben de verklikker der tot levendige iding gegeven. behooren tot [is Leubner, de Fransch.nan Ise en de nicht Hedwig Horn amen altijd sa- utscher Kaiser" an steeds alle fkuroorden van hoofdzaak heb- Ien van de ge- ter, een zekere nog steeds op de beklagers In zekeren zich ip bevindenden den beklaagde ndertijd groote diefstallen begaan te Meran. Hij was toenmaals een jonge man van onbe vlekte reputatie en is door Leubner tot misdaad verleid. Toen Burkart evenwel eens juweelen ter waarde van 50,000 kronen gestolen had, voerde Leubner hem naar het dieven- kroegje te Genua, waar Burkart alles is afgenomen en hij op staaat gezet werd. Burkart keerde naar Tirol terug en pleegde nog een diefstal. Daarbij werd hij gevangen genomen en tot drie jaren tuchthuis veroordeeld, die hij nu te Graz uitzit. Zijn bekentenis voegde tot ontdekking der geheele bende. Terwijl nu Burkart het dieven- kroegje in Genua en het gedoe van enkele leden der bende beschreef, loochenden deze wat door hem ver haald werd en noemden zij hem een leugenaar. Een opziener deelde mede, dat de beklaagden gedreigd hadden Burkart om te brengen. Burkart lachte meermalen, waarop de bendeleden van hun stoelen op stoven en zich op hem trachtten te werpen. Bijzonder verontwaardigd loonde zich de bezitter van de Ge- nueezer, kroeg, de Weensche kellner Sandner, die volgens Burkart een ge vaarlijke bedrieger en heler is, terwijl Sandner beweert nooit van de mis daden van zijn gasten geweten en nooit voorwerpen gekocht te hebben, waarvan hij wist, dat ze gestolen waren. De geheele bende staat als één man tegenover den getuige Bur kart, die nu hoonlachend met zijn onthulling wraak neemt. Dinsdag is voor het Assisenhof te Parijs het proces begonnen tegen den Russischen terrorist Michel Rips, beschuldigd van poging tot moord op den chef der geheime politie te Moskou, kolonel von Kotten. Rips had zich in 1904 aangesloten bij de revolutionnaire partij, was in 1909 gevat en had toen, ten einde zijn leven te redden, het voorstel van v Kotten om bij de geheime politie over te gaan aangenomen. Hij zou 500 roebel per maand ontvangen en Parijs als standplaats krijgen. Michel Rips deelde de rechtbank mede, hoe hij revolutionnair was geworden. Hij had een godsdienstige opvoeding genoten, maar was naar zijn meening ai te zacht opgevoed, hetgeen hij gedeeltelijk beschouwt als de oorzaak van zijn ongeluk. In het ouderlijke huis hoorde hij niets dan goeds, alsof er in de wereld geen kwaad bestond. Maar in zijn later leven was hij getuige van de vele tooneelen van ellende en wreedheid, die in Rusland aan de orde van den dag waren, hij zag de menschen bij tientallen neerschieten, grijsaards geeselen, tot de dood erop volgde, kinderen en vrouwen mishandelen en dat noopte hem zich aan te sluiten bij de revolutionnairen. In 1904 werd hij zelf zonder rechterlijk vonnis, voor vier jaren naar Siberië gezonden. Hij wist echter te ontkomen, maar werd te Moskou weder gevat en voor den chef van de geheime politie gebracht. Deze deed hem het bovenvermelde voorstel en Rips nam het aan, „in het hooger belang van de revolutie." Zoodra hij te Parijs aankwam,deelde hij den revolutionnairen makkers mede op welke wijze hij zijn ambt wilde gebruiken om de politie te bedriegen ten bate der revolutionnairen. Maar dezen namen hem zijn overgang uiterst kwalijk en Rips besloot toen zich in de oogen zijner kameraden te rehabiliteeren, tot den moord op v. I Kotten. Toen deze te Parijs kwam, ontbood hij Rips bij zich en deze vuurde, nadat het gesprek eenige oogenblikken geduurd had, eenige schoten op hem af, die echter hun doel misten. Mr. Labori stelde zich namens v. Kotten civiele partij en eischte een schadevergoeding van een franc. Aan de herverzekeringsmarkt is gebracht het Engelsche ijzeren vier- mastschip „Falls of Garry", 2,102 ton groot, dat 18 April II. van New castle N.Z.W. naar Mauritius vertrok. Volgens het laatste bericht passeerde het schip 28 April Wilson's Promon tory, dat is nu zeven weken geleden en daar er vele schepen zijn aan te halen, die langer deden over een dergelijke reis, maar toch behouden de bestemming bereikten, bestaat er nog niet veel reden tot ernstige ongerustheid en wordt er nog slechts tot 12 pCt. op betaald. in een bijzonder opzicht is de „Falls of Garry" een merkwaardig schip, daar zij in een zeker tijdperk van haar bestaan vier jaren ais 't ware als een wrak heeft gelegen op een rif nabij de kust van Nieuw Caledonia. Zij had een lading erts geladen en ving de thuisreis aan van Nieuw-Caledonia, toen zij door een orkaan overvallen en op de rotsen werd gedreven. Alle opvarenden kon den zich redden. Aan haar lot overgelaten, lag zij daar ongeveer vier jaren eer eenige burgers van Sydney zich met haar bemoeiden. Zij kochten haar romp van de assuradeuren voor enkele honderden dollars. Duikers onder zochten haar bodem nauwkeurig en het werd mogelijk gevonden haar te bergen. De rots, welke door haar platen was gedrongen, liet men sprin gen, het gat werd voorloopig dicht gemaakt en daarna werd zij met goed gevolg vlot gebracht. De bergers brachten haar nu naar Sydney en een nader onderzoek toonde aan, dat zij, ten spijt van den tijd dien zij op het rif had gelegen, wel waard was gerepareerd te worden. Na in het droogdok geheel opge knapt en gerepareerd te zijn, werd het schip, dat in 1886 op de Clyde werd gebouwd, voor 35 dollars weer naar Engeland verkocht. ENGELAND. Op 't oogenblik vormt de kwestie welk ambt men lord Kitchener zal opdragen, een onder werp van lange beschouwingen in de Engelsche pers en onder het En gelsche volk. Zooals men weet werd hij niet tot onderkoning van indië benoemd, omdat er een sterke stroo ming was, die meende, dat lord Kit chener in de gegeven omstandigheden met de aangewezen man was voor deze functie, daar hij in zijn mili- litaire loopbaan meermalen van over- groote gestrengheid had blijk gegeven. Daarop werd hem door de regee ring het bevelhebberschap in de Mid- dellandsche zee aangeboden, hetwelk hij echter weigerde. De conservatieve bladen als de „Standard' verwijten de regeering dat zij voor een man a!s lord Kit chener geen functie kan vinden, waarop hij door zijn bekwaamheden recht heeft, terwijl de liberale bladen er in tegendeel op wijzen, dal hij juist door zijn talenten in een dergelijke functie veel had tot stand kunnen brengen en zich door de weigering van Kitchener teleurgesteld toonen. Zoo schrijft de conservatieve „Stan dard" o.m.„Lord Kitchener zelf kan al of niet bereid zijn geweest het amtt van onderkoning van Indië te aan vaarden. Nu de regeering 't niet wen schelijk achtte hem dezen post aan te bieden, welke wegen lagen toen open voor den opperbevelhebber van Indië? Het bevel aannemen van de Middellandsche Zee „Maar waarom zou de geachtte veldmaarschalk kalm een functie aan nemen, die er zorgvuldig op berekend was hem werkeloos te houden?" Van de liberale bladen schrijft de „Daily Chronicle", dat zij had ge hoopt, lord Kitchener een zeer hoog militair commando te zien opgedragen „Maar wat kan men er aan doen, wanneer het waar is, wanneer de militaire medewerker van de „Times" zegt, dat er helaas geen militaire post in het leger is, die lord Kitchener zou kunnen bekleeden." De „Morning Leader" schrijft „Er zijn twee mogelijkheden, om het voorgevallene te verklaren. De regee ring kan de diensten van lord Kit chener hebben verlangd voor een andere functie. De eenige andere verklaring, die wij vinden is, dat lord Kitchener's eigen meening omtrent zijn verdien sten zoo groot is, dat zij vruchteloos moeten blijven, bij gebrek aan een sfeer die uitgebreid genoeg is, om hen tot haar recht te laten komen." „Het opmerkelijkste en wellicht meest steekhoudend der bezwaren die tegen 't ambt van bevelhebber in de Middellandsche Zee zijn aangevoerd zoo schrijft de „Daily News" is wel, dat het te veel en te verschillende' plichten tracht te vereenigen. Eenige daarvan zooals de inspec tie en de verbetering van onze troepen in de overzeesche gewesten, konden beter worden vervuld niet door een, maar door vele officieren van hoogen rang, maar niet van den rang van lord Kitchener". SPANJE. De troonrede zegt, dat de betrekkingen van Spanje met an dere landen van hartelijken en vriend- schappelijken aard zijn. De groote be zorgdheid van den Paus laat ver wachten, dat, terwijl beide landen hun wederkeerige rechten behouden, de gelukkige bedekkingen, die tus- schen Spanje en het Vatikaan be staan, niet verbroken zullen worden. Het bezoek van koning Manuel van Portugal aan Madrid toonde aan, hoe groot de vriendschap is, die tusschen Spanje en Portugal be staat. De reis van den koning naar Madrid moest doen blijken, hoezeer Spanje den dood van koning Edward betreurde. De Troonrede kondigt aan, dat onderhandelingen met den sultan van Marokko begonnèn zijn, om de verschuldigde schadeloosstelling te verkrijgen. Spanje, samenwerkend met Frankrijk, blijft hulp verleenen aan het tot tot stand brengen van hervormingen. De Troonrede voorziet ingewikkelde problemen wat betreft de legerkrach- ten, het onderwijs en den toestand, geschapen door de talrijkheid der kloosterorden. Do regeering zal trachten, voldoe ning te schenken aan den wensch der bevolking, die wil, dat het aantal der kloosterorden verminderd wordt, zonder deze in hun geestelijke on afhankelijkheid te treffen. De onder handelingen met den H. stoel worden voortgezet. De Troonrede kondigt een her vorming der wet op het recht van vereeniging aan. De minister van oorlog zal trach ten het leger te versterken, door dén militairen dienst verplichtend te stel len. De minister van marine zal ook voortgaan met het materiaal der ma rine te vernieuwen het marineon- derwijs zal op hooger pijl worden gnbracht en de diensten bij het de partement van marine worden geor ganiseerd. Buitengewone gebeurtenissen stoor den het evenwicht van de financiën des lands. Een wet zal worden in gediend om in het tekort te voorzièn. Een ontwerp is gereed tot hervor ming tot hervorming der belasting, opdat de lasten rechtmatiger worden verdeeld. De regeering stelt zich voor de financiën der gemeenten op soliede en rechtvaardiger basis te stellen. Om de handelsrelaties te ver gemakkelijken zijn met verschillende landen onderhandelingen begonnen tot het sluiten van handelsverdragen. De regeering zal wetsontwerpen indienen over de decentralisatie van het bestuur, vrijheid van stemrecht en de post-, telegraaf- en telefoon diensten. De regeering zal de land verhuizers beschermen in de landen waar zij zich vestigen en zal ook wetten indienen van socialen aard. De ontwikkeling van het onderwijs zal de voortdurende zorg der reve ring genieten. Gelden zullen benoo- digd zijn voor de uitvoering van publieke werken, voor kunstmatige landbesproeiing en voor bosch- eri veldcultuur. ITALIË. In de Kamer werd giste ren de begrooting van marine be handeld. De minister vond daarbij gelegenheid te wijzen op de vrede lievende wijze, waarop de buitenland- sche politiek van Italië wordt geleid en sprak de overtuiging uit dat door de oorlogstoerustingen, waarmede men thans bezig is, voldoende is gezorgd voor de verdediging van het land en voor de handhaving der verschil lende belangen aan de Middelland sche en Adriatische zeeën en in ver schillende deelen van de wereld. De minister gaf daarna een schets van zijn vlootprogram en sprak daar bij den wensch uit, dat de Kamer hem zou steunen bij zijn pogingen om de marine op te voeren tot een zoodanige hoogte, als door het land en het parlement wordt gewenscht. De Kamer nam daarop zonder dis cussie alle artikelen van de begroo ting van marine aan. BALKAN-STATEN. De „Petit Pa- risien", die betrekkingen onderhoudt met het Fransche departement van buitenlandsche zaken, schrijft: Men mag niet verzwijgen, dat de Europeesche diplomatie den toestand in Oost-Europa voor zeer gespannen en ingewikkeld, zelfs voor veront rustend houdt. De Grieksche regee ring heeft de mogendheden gewezen op den boycot van Grieksche waren, die met de gesloten verdragen in strijd is en de mogendheden hebben interventie toegezegd. Doch het is de vraag of de Porte in staat zal zijn de beweging tegen te gaan voorloopige maatregelen heipen nu niet meer. Al zouden de Kretenzers de Muzelmannen toelaten tot de Na tionale vergadering dat zal de op lossing der quaestie geen stap nader brengen. Want daar gaat het niet meer om het gaat om de vraag of Kreta Grieksch zal worden, of dat de sou- vereiniteit van Turkije over het eiland met behoud van de autonomie zal worden hersteld. De mogendheden onderhandelen hierover nog. Frank- krijk, dat bij deze quaestie weinig belang heeft, daar het niet geleid wordt door familieoverwegingen als Rusland, of door strategische over wegingen als Engeland, heeft nieuwe voorstellen gedaan. Minister Pichon heeft een conferentie te Londen voor geslagen onder leiding van Sir Edward Grey. Italië en Rusland hebben dit voorstel reeds gunstig ontvangen, Engeland onderzoekt het nog. Uit Londen wordt aan de „Temps" gemeld Een officieuse nota zegt, dat de Engelsche regeering het denkbeeld van Frankrijk onderzoekt. Dit schijnt echter slechts een voorwendsel te zijn, om de verwerping van het voor stel voor te bereiden, daar het departement van buitenlandsche za ken van meening, is, dat deze con ferentie niet tot de beschermende mogendheden kan beperkt blijven, maar dat ook Griekenland en Tur kije daaraan moeten deelnemen. Die deelneming echter schijntFrank- rijk te willen vermijden. Dit land stelt voor een conferentie der vier gezanten, en geen Europeesche con ferentie, wijl dan niet alleen Grieken land en Turkije, maar ook Duitsch- land en Oostenrijk recht zouden heb ben aan die bespreking deel te nemen. Daar men echter niet weet wat deze midden Europeesche mogend heden zullen doen, wenscht men te Londen af te wachten een provisio- neele oplossing te zoeken. Dit is echter niets anders dan een poging om tijd te winnen. Men wil de zaak niet erher maken door nu op een definitieve beslissing aan te dringen. Zou het noodig zijn een landings corps naar Kreta te zenden, dan zou men dit liever doen, dan de zaak te bruskeeren. Het schijnt dat deze mededeeiin- gen der „Temps" het standpunt der Engelsche regeering vrij juist weer geeft. De „Agence Havas" daarentegen meldt, dat Frankrijk geen conferentie heeft voorgesteld en slechts vertrou welijke besprekingen wenscht, en men voegt daaraan toe, dat Pichon en sir Edward Grey niet van meening verschillen en hetzelfde wenschen. WKEBBEBIOHT medegedeeld door het Kou. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 16 Juni 1910.) Hoogste barometerstand 772.4 te Aberdeen, Shields en Skegness. Laag ste barometerstand 760.7 te Memel. Verwachting tot den avond van 17 JuniMatige N.O.lijke tot Oostelijke wind. Waarschijnlijk droog weer. Warmer. Hoogwater te Vilssinjen. Juni vm. nm. Vrijdag 17 9.41 10.01 Zaterdag 18 10.42 11.02 Zondag 19 11.29 11.49 Maandag 20 12.— 12.20 Dinsdag 21 12.23 12.43 Woensdag 22 12.53 1.13* Donderdag 23 1.30 1.50f Volle maan nm. 8.31 t Springtij nam. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 16 Juni. Graanmarkt. De aanvoer be stond alleen uit tarwe welke 50 cent lager verkocht werd. De overige ar tikelen zijn zoo goed als opgeruimd te beschouwen en wordt daarvan geene noteering opgemaakt. Tarwe f5.75 a f6.25, Rogge a Zomergerst Wintergerst a Haver a Paardeboonen a Tuinboonen a Witteboonen a lange Bruineboonen a ronde Bruineboonen a Kroonerwten a Opgaaf d. Zeeuwsche Landbouwm.) Boter f 1.25 a f 1.35 p. K.G. Eieren f 3.60 p. 100 st. Particuliere prijs. Boter f 1.40 p. K.G. Eieren f4.00 p. 100 st. (Noteering van Handelaren.) Boter f 1.25 af 1.35 p. K.G. Eieren f3.60 p. 100 st. Particuliere prijs. Boter f 1.20 a f 1.35 per K.G. Eieren f 4.00 a f 0.00 per 104 stuks. Zondag 19 Juni 1910, voorin 10 uur, Ds. SIEMELINK. Allen die iets te vorderen hebben van het Muziekgezelschap „OEFENING NA DEN ARBEID" worden verzocht hun rekening in te dienen vóór of op 18 Juni bij den Penningmeester C. BODE, Bankert- straat 42. een gouden BROCHE. Tegen goede belooning terug te bezoigen bij den uitgever „Vliss. Courant." Bij beschikking van den Rechter commissaris in het faillissement van JOHANNES JOSUA MOENS, Stoffeer der en Pianist te Vlissingen, dd. 15 Juni 1910 is bepaald 1° dat de vorderingen bij den Cu rator moeten worden ingediend vóór den 1 Juli 1910 2' dat de VERIFICATIE-VERGA DERING zal worden gehouden op Zaterdag den 16 Juli 1910, des voormiddags te half elf uur in het Gerechtgebouw te MIDDEL BURG. De Curator, Mr. J. F. VAN DEINSE. met 3 j. c. en daaraan verbonden met 2 j. c. TE VLISSIHG-EH. Aangifte voor het Toelatings= Examen in Juli kan plaats heb ben tot 23 Juni; schriftelijk met opgave van naam, voornaam en datum van geboorte van de(n) candidaat van de klasse, waarvoor examen wordt aangevraagdvan de schooi, waar onderwijs ontvangen is en met vermelding of (gedeeltelijk) kostelooze plaatsing verzocht wordtmondeling eiken Donderdag tusschen 2 en 4 uur in het Schoolgebouw. Klasse 1IIA der H. B. S. geeft eind onderwijs, kl. IIIB aansluiting bij de 4e.kl. eener H. B. S. met 5 j. c. Klasse I der Handelsschool sluit aan bij 3de kl. eener H. B. S. Schooluren tusschen 9 uur v.m. en 3.25 n.m. De Directeur, J. COSTER. Iedere moeder is verantwoordel} k voor de gezondheid harer kinderen. Voorzichtige moeders hebben dan ook altyd een afdoend middel by de bird tegen de ziekten die dikwyls ch kindsheid bedreigen. De moordda dige ziekten der kinderen zyn bloed armoede, bleekzucht, veroorzaakt door slapte van het bloed. Het meest afdoende middel tegen die ziekten is zonder tegenspraak de Pink Pillen. Moeders, denkt aan uwe verent- woordelykheid, denkt aan uw ver driet, indien, doordat gy hebt ver waarloosd het bloed uwer kin deren te herstellen en te verster ken, gy hen kwaamt te verliezen. De groei en de vorming putten het bloed van jongens en meisjes uit. In dien gy de voedingstoffen die liet organisme in zeer groote hoeveelheid aan het bloed ontleent, niet vervangt, verarmt dit en bet kind verkwynt. De Pink Pillen zyn de grootste hersteller van het bloed, de verkwikker der zenuwen. Dit is het middel dat gy en moet. Gevraagd een degelijke in een neite Zaak. Brieven letter W. X. Bureau „Vlissingsche Courant". 's «ilMVENH \AG«CHE Gevestigd te 's CKAVESHAI!I. Sluit verzekeringen van Kapitalen bij Overlijden, van Lijfrente, Wedu- wenpensioen, Kinderverzorging enz., tegen zeer billijke Premiën. Tarieven en inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Agent; Stoorr. Boek- en Handelsdrukkerij Kleiue Karnt, F. VAK D£ VdhDS Jr., Ytissingen

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3