Gemengd Nieuws. frisch op te leven en wordt man van actie. Dit gaat dan wel door vallen en opstaan, maar tienmaal beter een enkel gemeentebestuur dat bokken schiet en door schade wijs wordt, dan een gemeentebestuur waar de pit uitgaat omdat het steeds op de vingers kan kijken en het werk uit de hand nemen. Het is en blijft Fransche centrali satie tegenover echt Nederlandsch autouomiebesef. De muntwerkzaamheden over 1909. De omvang van de eigenlijke munt werkzaamheden in het afgeloopen jaar was, betrekkelijkerwijze gespro ken, weder zeer aanzienlijk. Aange- munt werden in 1909 48,116.203, zijnde 19,136-203 goud en zilver en 28,980.000 nikkel, brons of koper. Aan muntloon is door Indië betaald f 136,364. De aanmuntwerkzaamheden hebben een bevredigend verloop ge had. Éénmaal moest een opbrengst '4 guldens en éénmaal een opbrengst 7i guldens voor Ned. O.-I. opnieuw stuk voor stuk worden overgewogen. Geraamd wordt, dat op 1 Januari 1910 in voorraad zijn hier te lande f58,200.000 aan rijksdaalders; aan guldens f24,900.000; f 1,750.000 aan guldensf 5,098.000 aan kwart guldens; f5,631 000 1ri0 guldens; f690.000 5-cent-stukken f 1,054.000 2l/s-cent-stukken f2,071.000 1-cent stukken f 386.000 72-cent-stukken. Totaal grof zilver 84,8 millioen, zilveren pasmunt f 10,729.000, nikkel en brons f 4,021.000. Militaire berichten. Bij beschikking van den minister van oorlog zijn benoemd tot vaandrig, de reserve-sergeanten van het 3e reg. infanterie J. J. van Gruting, F. M. J. Goossens en J. M. Zanino. Het hoofdbestuur van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, heeft aan H. M. de Ko ningin verzocht, een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid om het Invalidenhuis te vereenigen met het Koninklijk Militair Invaliden huis Bronbeek. Ontslag van een onderwijzer. De gemeenteraad van Stedum heeft den heer G. Th. Beishuizen (soc.- dem.), lid van de Prov. Staten der prov. Groningen en hoofdbestuurslid van den Bond van Ned. Onderwijzers, ontslagen als onderwijzer aan de o. 1. s. te Garsthuizen, omdat de heer Beishuizen geen gehoor gaf aan den lateren wensch van het gemeentebe stuur om te Garsthuizen te wonen. De heer B. is woonachtig in de ge meente Loppersum, waar hij zich een eigen woning heeft laten bouwen, en beweert in eerstgenoemd dorp geen geschikt huis te kunnen vinden. De instructie luidt, dat de heer B. te Garsthuizen moet wonen. Vlissingen, 16 Juni. De miliciens der lichting 1909, in gedeeld voor korte oefening en be- hoorende tot het blijvend gedeelte der najaarsploeg dier lichting, keerden heden van groot verlof terug. De sergeant Broek van het regiment genietroepen, wordt op 18 Juni a.s. alhier gedetacheerd, ten einde als hulpopzichter van fortificatiën werk zaam te worden gesteld. Van de De Ruyterschool is ge slaagd voor derden stuurman groote stoomvaart de heer J. C. L. van de Graaff. Onder Oostkapelle, op de buiten plaats „Berkenbosch," werd Woens dag door de afd. Walcheren der Utrechtsche Zendingsvëreeniging een zendingsfeest gehouden, dat zeer druk bezocht was. Ds. J. P. van Melle, van Kralingen, had bij zijn openingsrede tot uitgangs punt „de liefde van Christus dringt ons." De oud-zendeling, J. L. van der Roest, gaf een uitvoerig en interas- sant overzicht van het zendingswerk op Djailolo, welk eiland door giften uit Walcheren bewerkt wordt. Ds. Laan, van Brussel, sprak over den belangrijken evangelisatiearbeid in België, terwijl ds. F. Breen, van Nu- inansdorp.het woord voerde over den zelfden tak van arbeid in Zeeuwsch Vlaanderen. Ds. J. Homburg, van Goes, was verhinderd op te treden. Ds. D. Muller, van Serooskerke, sprak een zeer toepasselijk slotwoord, waar bij hij hoopte op de goede resultaten (voorn, geestelijke) van samenkom sten als die van heden. Het weer heeft nog al meegewerxt om dit zendingsfeest te doen slagen. Bij beschikking van den minister van marine is, met ingang van 1 Juli, aan den lichtwachter bij de verlichting op de Wester-Schelde te Biezeling- sche Ham, J. Thomson, op zijn ver zoek, wegens meer dan 75jarigen ouderdom, eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend en is de lichtwachter bij 's rijks kustverlichting te Ooster- hoofd, Ch. A H. Verblauw, in gelijke betrekking overgeplaatst bij de ver lichting op de Wester-Schelde te Biezelingsche Ham. KERK- EN SCNQölNÏEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Ooltgensplaat door ds. A. Luteijn te Aalst, die voor Oud Beier land heeft bedankt. Voor het eind-examen voor het gymnasium, zijn gisteren te Middel burg geslaagd alle candidaten en wel voor diploma A de heer W. T. Fruin en voor diploma B de heeren J. P. A. Koopman en A. C. Pekel haring. Ned. Isr. Kerk. Naar aanleiding van gerezen klachten, dat er Israëlitische schoolbesturen zijn, welke onbevoegd de onderwijzers aan hunne scholen hadden werkzaam gesteld, is de per manente commissie tot de algemeene zaken van het Ned. Isr. kerkgenoot schap begonnen strenger op te treden tegen bedoelde besturen. Zij heeft belanghebbenden bericht, dat hun onderwijzers zich aan een examen hebben te onderwerpen. Te Vlissingen, waar de onderwij zer, welke aan het examen zou deel nemen, wegbleef, heeft de permanente commissie om deze reden dit jaar de subsidie voor de godsdienstschool niet uitgekeerd. Een moeilijke arrestatie. De bekende uitbreker, die verle den jaar uit de strafgevangevangenis te 's Hertogenbosch is ontvlucht, waar hij een straf van 5 jaar had te ondergaan voor een ongeveer 3 jaar geleden gepleegde inbraak in een goud- en zilversmidswinkel aan den Nieuwendijk te Amsterdam, is gis ternamiddag door de politie in een woning aan de Weteringdwarsstraat te Amsterdam aangehouden. Tot het laatste oogenblik heeft de man, Arie Boere genaamd en 36 jaar oud, getracht te ontkomen. De politie, die er met man en macht op uit was getrokken om dezen zeer ge vaarlijk en misdadiger weer veilig achter slot te krijgen, vond na de woning op den beganen grond zoo wel als op de daken omsingeld te hebben, alles zorgvuldig afgesloten. Een smid moest er bij gehaald wor den, om het slot der straatdeur open te steken, welke daarna geforceerd moest worden, omdat zij bovendien met grendels was afgesloten. Toen begon de doorzoeking van het huis. Het bleek, da! Boere de vlucht naar boven had genomendit zou hem echter niet baten, omdat op het dak talrijke rechercheurs hem opwachtten. Op een gegeven oogenblik zagen deze dakpannen bewegen, en het hoofd van den misdadiger door een ope ning, welke hij gemaakt had, naar buiten steken. Toen de rechercheurs hem een revolver onder den neus hielden, trok hij zijn hoofd weer terughet volgende oogenblik werd hij overweldigd door de politieman nen die door de straatdeur naar bin nen waren gedrongen. Hij was toen bezig om zich uit te kleeden, met de bedoeling om zijn overbrenging naar het bureau te bemoeilijkenhij verwachtte toch dat men hem niet geheel ontkleed over de straat zou voeren. Dat hij intusschen van plan was, zijn vrijheid zoo duur mogelijk te verkoopen, bleek hieruit, dat hij met een zwaren bijl gewapend was, waar van hij zaker gebruik zou hebben gemaakt, als hij niet onmiddellij k voor de overmacht had moeten zwich ten. De overbrenging naar het politie bureau in de Ferdinand Bolstraat had per celwagen plaats. De arrestant, een zeer robuste kerel, stelde zich zoo razend te weer, dat hij aan han den en voeten gibonden, en boven dien van hals tot de voeten in touwen gewikkeld moest worden. Zelfs toen nog was het zoo moeilijk hem in be dwang te houden, dat drie recher cheurs in den celwagen den rit naar het politiebureau moesten mee maken. Hier moest hij worden bin nengedragen, en verzette hij zich weder hevig, zoodat een groote volks menigte te loop liep, en het tramver keer bijna gestremd werd. Op het politiebureau begon hij on middellijk zich als een volslagen krankzinnige aan te stellen, vooral wanneer er iemand het wachtlokaal binnenkwam, van wien hij vermoedde, dat het een dokter was, waarvoor hij achtereenvolgens eenige inspecteurs in burgerkleeding hield. Zoodra hij de vergissing bemerkte, werd hij kalmer toen eindelijk een geneesheer binnen kwam, zag hij dezen weer voor een inspecteur aan. Onmiddellijk begon hij zich echter weer woest aan te stellen, toen de dokter hem aan een voorloopig onderzoek begon te on derwerpen. De gearresteerde is een zeer ge vaarlijk slag misdadiger. Niet alleen leeft hij van roof en inbraak wanneer hij zich op vrije voeten bevindt, maar hij behoort ook tot een beruchte bende, die haar werk maakt van het plegen van onzedelijke handelingen en dit dan dienstbaar maakt aan cliantage-doeleinden. Tot het terrein van hun werkzaamheden kiezen deze misdadigers, bij avond, het Vondel park uit. Gewoonlijk staat de politie machteloos tegenover deze praktijken. Kort nadat de straftijd van Boere was aangevangen, werd hij tot observatie zijner geestvermogens, naar het krank zinnigengesticht te Medemblik gezon den, van waar hij echter ontsnapte. Daarna geraakte hij weer in handen der politie en ontvluchtte verleden jaar uit de strafgevangenis te 's Her togenbosch. Daarna heeft hij naar Engeland de wijk genomen. Althans het staat vast, dat hij niet lang geleden onder een valschen haam te Londen veroordeeld werd ter zake van ge welddadig verzet tegen een politie agent. Vóór dit alles heeft hij in Bel gië wegens verschillende misdrijven een zeer langdurige gevangenistraf ondergaan. De gearresteerde werd na een kort verblijf op het politiebureau naar het huis van bewaring overgebracht. Onweer. Maandagmiddag, tegen half drie, was het te Stad Delden noodweer. Hagelsteenen zoo groot als duiveneieren, ja, zelfs nog grootere, vielen in menigte uit de luchtdaarbij regende het ontzettend, zoodat de straten en weldra vele kelders onder water stonden. De dakgoten, die al het water niet kon den afvoeren, loosden veel water binnenshuis, zoodat veel schade veroorzaakt werd. In de weverijen der firma Schrader, Schneider, Tijer Co., stond het water voeten hoog, en overstroomde als het ware de vveefgestoelen met de daarop aanwe zige goederen. Hier is dan ook voor honderden guldens bedorven. Een treurige aanblik levert het gezicht der veldgewassen. De aardappelen liggen plat ter aardede boonen zijn veelal geknaktde boomen heb ben veel vrucht verloren de rabar- berplanten gelijken wel zeven. In het Twickelsche bosch ligt een dek van bladeren en takjes onder de boomen verspreid, terwijl vele dak en broeikasruiten zijn vernield. Hoe wel de rogge op vele plaatsen ge duchte sporen van vernieling vertoont is deze er over het algemeen nog goed afgekomen het is dan ook gebleken, dat in den omtrek van Stad Delden weimg of geen hagel is gevallen. Te Hoenza-Driel sloeg de bliksem in een botrenhuizing. Een zoontje van de bewoners werd doodelijk getroffen. De vader en moeder werden eveneens getroffen, maar niet ernstig. Een onaangenaam avontuur is een paar Amsterdammers overkomen. Enkele dagen geleden ging de heer K. naar Parijs. De trein was pas in beweging, toen de heer K. even iets in zijn portefeuille wilde nakijken en in zijn zak tastte. Men kan zich zijn schrik voorstellen, toen hij bemerkte, dat zijn jaszak ledig wasMet zijn portefeuille was het daarin aanwezige bankpapier tot een bedrag van f490 natuurlijk tegelijk verdwenen. Het geval veroorzaakte opschudding in de coupé, en een mede-reiziger die in zijn zak voelde, miste eveneens de zijne, waarin ruim f 500 aan bank papier. Men trok aan de noodrem en de trein die stilstond werd geheel doorzocht, zonder dat hef mocht ge lukken een spoor van den dader te vinden. De zaak is nu in handen der politie, die er nog niet in geslaagd is den dief te vinden. Men vermoedt met internationale treindieven te doen te hebben, die waarschijnlijk in het station voor de loketten of op het perron hun slag slaan. Men zij op zijn hoede. Een 3jarig knaapje te Heer- Hugowaard is in de Schermer ring vaart verdronken. Gisteren huurde een persoon, die zich uitgaf voor Duitsch cavalerie-officier een paard te 's Gravenhagede gegeven ver maningen en voorschriften van een deskundige veronachtzamend, ging hij in galop aan den haal. Hij maakte dan ook weldra een tuime ling en werd voor dood opgenomen. Hij werd naar het ziekenhuis ge bracht. Een werkman te Hoorn werd door een mug aan de lip ge stoken, waardoor bloedvergiftiging ontstond en de man in het gasthuis moest worden opgenomen. Daar is de ongelukkige na een vreeselijk lijden, een vrouw en 8 kinderen achterlatende, overleden. Te Hulst kreeg een werkman bij het laden van boomen een boom op het li chaam. De man bleef op de plaats dood. Uit de Waal bij Lent is opgevischt het lijkje van een knaap van ongeveer 7jarigen leeftijd. Een bootwerker te Rotterdam is aan boord van een stoomschip op een lading houten duigen gevallen. Qe man brak zijn rechterbeen en be kwam een bloedende hoofdwonde. In het ziekenhuis te Rotterdam is ter verpleging opgenomen een 13ja- rig meisje, dat in de ouderlijke woning met een emmer heet water van de trap was gevallen en daar door ernstige brandwonden aan on derlijf en armen had bekomen. Een dezer dagen overleden vogelkenner en liefhebber bezat ver schillende zeer merkwaardige en kun stig afgerichte vogels. Zoo had hij een leeuwerik, die spreken kon en operettewijsjes fluiten. Maar het meest buitengewone was een nachtegaal, dien hij er op had afgericht, goed te vinden, dat het mondstuk van de telefoon aan den snavel werd beves tigd. Zoo konden ook verre vrienden van het gezang genieten. Dinsdagavond is boven Berlijn en zijne omstreken een onweer los gebarsten, zooals men daar sedert jaren niet beleefd had. Binnen korten tijd stond een groot deel van de stad onder water. Heele straten boden in den laten avond een aanblik als Rot terdam bij hoog water. In en om de laag gelegen stads wijken stond het water een meter hoog. Het water spoelde tegen de huizen. Men zag dames op krachtige armen door de straten dragen. De trams konden over lange afstanden hunne passagiers niet afzetten, hier en daar stond het verkeer geheel stil. De overstroomde straten gaven overal strandtafereelen te zien. De kinderen waadden barrevoets met opgestroopte kleeren en leverden onderling veld slagen met het vieze water. De weinige voertuigen, die zich in den stroom waagden, kwamen slechts langzaam vooruit. Men moest denken aan de illustraties van de Seine- overstrooming te Parijs. Paarden en voerlieden hadden het hard te ver antwoorden onder het waterbombar dement der joelende kinderen. Vele straten waren niet te bereiken voor auto's, daar het water in de motor- kasten drong. De bui heeft groote schade aangericht. Gisteren morgen zag men overal de brandweer bezig om kelders leeg te pompen. Vooral de bakkers hebben het moeten ontgelden. Op den Bay- rischen Platz dreef het meel op de straat. Verscheidene bakkerijen ston den gisteren morgen stil. Er waren bijzonder veel waren in de kelders ondergebracht, daar er, behalv tro pische warmte, ook gebrek aan ijs te Berlijn heerscht. Gisterenmorgen vroeg merkte men in de straten weinig meer van de overstrooming. Men zag slechts de bekende bedrijvigheid bij het reinigen van trottoirs en sousterrains. Ongelukken heeft het water niet veroorzaakt. Wel zijn er paar men schen door den bliksem getroffen, maar er is niemand gedood. Ook uit andere deelen van Europa wordt melding gemaakt van noodweer. Zoo werd, tengevolge van aanhou dende slagregens, Opper-Beieren door overstrooming en watersnood geteis terd. Het Loiach-dal en het Ammer- dal hebben het meest te lijden gehad de Loisach vernielde alle bruggen Gamisch is geheel van het verkeer afgesneden en zonder licht, want de electrische centrale is beschadigd De Ammer overstroomde den spoor weg. Het Iiler-dal lijkt een meer en het meer van Konstanz is buiten zijn oevers getreden. Het spoorwegver keer is. herhaaldelijk gestremd. De lsar zakt. Door overstroomingen is het verkger op de spoorwegen naar den Gothard, naar Zürich er. Chur op verscheidene punten verstoord. Geen enkele trein van den Gothard- spoorweg is gisteren te Zürich bin nengekomen tengevolge van aardstor tingen in het kanton Schwyz. Tijdens een zwaar onweder hadden te Belgrado overstroomingen plaats, die aan 26 menschen het leven kost ten. De schade is in vele districten ontzaglijk. In Frankrijk is wederom een geval van brutale spionnage aan het licht gekomen, dat opnieuw bewijzen levert welke gevaarlijke elementen in net Fransche leger een onderdak vinden. Uit Cherburg wordt namelijk gemeld dat een zekere Beau, soldaat van het 2e regiment infanterie, wegens medeplichtigheid aan diefstal van bat terijstukken, is gearresteerd. Beau is geen onbekende voor de justitie, reeds meer dan 16 vonnissen heeft hij tegen zich hooren vellen.... en toch werd hij niet uit de gelederen geschoten. Twee maal is deze „model soldaat" gedeserteerd en op een van die „buitenlandsche reizen" maakte hij in 1908 kennis met een Italiaansch anarchist, die een aanslag beraamd had, maar later bemerkte dat zijn helsch plan verraden was. Verleden jaar keerde Beau weer naar Frankrijk terug en na een korte straf werd hij weer in het 2e regiment infanterie geplaatst. Om de 4 dagen moest hij op wacht bij de batterijen van Necqueville. Dat wisten de Ita- liaansche anarchisten, die nog altijd op wraak zonnen voor bovengenoemd verraad. Ze zonden een hunner, Boccini, naar Necqueville om Beau in een valstrik te lokken. Hij wist den soldaat over te halen hem be hulpzaam te zijn bij het stelen van belangrijke stukken. Toen Beau dan in den nacht van 4 Juni weer op wacht stond, liet hij Boccini binnen de batterij. Deze stal verschillende onderdeelen en vertrok daarop naar het buitenland, na zijn medeplichtige aan de autoriteiten bekend te hebben gemaakt. Dat was de wraakneming der anarchisten. Te Montigny-Gohelle in het Pas de Calais, hebben Franschen en Bel gen het met elkaar aan den stok ge had. Er waren vier Belgen, die nu tegenover de Fransche bevolking een uitdagende houding aannamen. De bewoners werden ten slotte zoo op gewonden, dat zij de vier Belgen wilden lynchen, wat zeker gebeurd zou zijn, als niet Fransche gendarmes de Belgen hadden ingerekend. De verwoede menigte ging er nu toe over een Belgische herberg en drie door Belgen bewoonde huizen te vernielen. Er werden negen arres taties uitgevoerd en het parket van Bethune vaardigde tegen negen an dere personen een bevel tot inhech tenisneming uit. De bevolking verzette zich evenwel tegen het vertrek van den trein, die de gevangen genomen Franschen zou wegbrengen. Zij legde de slagboomen van den overweg- dwars over de rails, zoodat de trein moest terugkeeren naar Harnes. Het verkeer op den spoorweg stond gis teravond stil. De bevolking is woe dend op de Belgen. Eenige Belgen, die zich bang maakten voor de vijan dige houding der bevolking, zijn ge vlucht. Drie brigades gendarmerie handhaven thans de orde. Door een brand in het gebouw van den „Montreal Herald", het voornaamste liberale blad te Mon treal, zijn veertig menschen omge komen en een groot aantal gewond. Alleen van het personeel zijn er 90 voor het meerendeel vrouwen en meisjes naar het gasthuis gebracht. De vlammen grepen in het met pa pier volgepropte gebouw snel om zich heen. De vrouwen en meisjes in de lokalen der binderij en voüwerij zagen zich in een oogenblik den uit weg afgesneden. Velen sprongen - met haren of kleederen alreeds bran dend uit de vensters op straat en werden daarbij zwaar gewond. Anderen werden door de brandweer die spoedig ter plaatse kwam, met hooge ladders gered. Het neerstorten van een zwaren muur, door ver scheidene verdiepingen heen, was oorzaak dat verscheidenen, die op redding wachtten, verpletterd werden. Het gebouw is geheel vernield. De naburige huizen in de Antoinettestraat en op het Victoriaplein zijn zwaar beschadigd, vooral ook door de ont zaglijke watermassa's waarmee men den brand trachtte te stuiten. In het proces tegen de hotel- dieven, wier aanvoerder de beruchte Albert Hornschuh was, hebben de boeven tegenover den verklikker der bende gestaan, wat tot levendige tooneelen heeft aanleiding gegeven. Behalve Hornsbuch behooren tot de beklaagden de Rus Leubner, de Weener Sandner, de Fransch.nan Starke, de Belg Dejosse en de nicht van den aanvoerder, Hedwig Horn- buch. De mannen kwamen altijd sa men in de herberg „Deutscher Kaiser" te Genua. Zij zochten steeds alle modebadplaatsen en kuroorden van Midden-Europa op. In hoofdzaak heb ben zij nu bekendeen van de ge vaarlijkste boeven echter, een zekere Gallach, bevindt zich nog steeds op vrije voeten. Maandag nu werden de beklagers geconfronteerd met een zekeren zich reeds in gevangenschap bevindenden Burkart. Deze had met den beklaagde Leubner, den Rus, indertijd groote diefstallen begaai toenmaals een jo i vlekte reputatie tot misdaad veri evenwel eens ju, van 50,000 krol voerde Leubner h kroegje te Genua is afgenomen en werd. Burkart keerde pleegde nog een d hij gevangen gei jaren tuchthuis - nu te Graz uitz voegde tot ontdi bende. Terwijl nu kroegje in Genu; enkele leden dera loochenden deze I haald werd en nc leugenaar. Een op dat de beklaagde Burkart om te br Burkart lachte de bendeleden v stoven en zich c werpen. Bijzond loonde zich de t nueezer, kroeg, dl Sandner, die volg vaarlijke bedriegej Sandner beweert daden van zijn nooit voorwerpen I waarvan hij wisti waren. De gehee1 één man tegenove; kart, die nu hooi onthulling wraak Dinsdag is te Parijs het procJ den Russischen te beschuldigd van op den chef der j Moskou, kolonel had zich in 1904 i revolutionnaire pa gevat en had tot leven te redden, H Kotten om bij de g te gaan aangenon roebel per maand c als standplaats kr deelde de rechtbai revolutionnair was een godsdienstige c maar was naar zijn opgevoed, hetgeer beschouwt als de ongeluk. In het oud hij niets dan goeds wereld geen kwaat Maar in zijn lat' getuige van de ve ellende en wreedht aan de orde van hij zag de menscl neerschieten, grijsa: de dood erop vol; vrouwen mishandel hem zich aan te revolutionnairen. li zelf zonder rechter vier jaren naar Sibt wist echter te ontko Moskou weder geva van de geheime polk' deed hem hetbovenS en Rips nam het ar belang van de revoï Zoodra hij te Parijs hij den revolutionnai op welke wijze hij I gebruiken om de pé ten bate der revolu dezen namen hen- uiterst kwalijk en R zich in de oogen zijn! rehabiliteeren, tot Kotten. Toen deze te Parij hij Rips bij zich nadat het gesprek eer geduurd had, eenige af, die echter hun dt Mr. Labori stelde J Kotten civiele partij schadevergoeding va Aan de herverz gebracht het Engels» mastschip „Falls of ton groot, dat 18 Af Castle N.Z.W. naar A Volgens hef laatste t het schip 28 April W tory, dat is nu zeven en daar er vele sch» halen, die langer c dergelijke reis, maar de bestemming berei nog niet veel redt ongerustheid en wore tot 12 pCt. op betaal In een bijzonder „Falls of Garry" ee schip, daar zij in eei van haar bestaan v ware als een wrak h een rif nabij de ku Caledonia. Zij had geladen en ving de tl Nieuw-Caledonia, tot orkaan overvallen er werd gedreven. Alle o den zich redden.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2