■liUlif 2B6P n Telefoonnet - issingen. ingezonden meoedeelihgen. Naar keuge. Burgerlijke Stand. Adverteirtiën. Te Huur D. KODDE. „de hoop", St. lacobstraat 18. En flink, soiied HEIT WAAROM WILT GE NIET GEBRUIKEN wat goed en zuiver is? Lie gewone zeepen, die nog meer schade doen dan het schoonmaken zelf, worden nooit geduid zoodra Sun light slechts eens geprobeerd is. Niervergiften Doopsgezinde Kerk. UITGESTELD. Notaris VETHACKE. No. 104 f. DE VISSER. Mtt! Uil 18 ct. per PONDSpak. kans om zich dood te werken. Dat laatste is dan ook, zonder absolute noodzakelijkheid, het domste, wat iemand met een vaste positie en een vast traktement doen kan. Maar toch, al misgun ik dezen heeren dus hun steeds beter wor dende positie niet, toch is er iets in hun actie voor lotsverbetering, wat bitter stemt. Alle menschen kunnen nu eenmaal geen gemeente-ambtena ren zijn; al is hun leger ook nog zoo groot, veel en veel grooter is steeds het leger van hen die buiten het paradijs der ambtenaarswereld blij ven en die een vaak harden strijd om 't bestaan moeten voeren. Voor hen geen pensioen, niet eens de bestaanszekerheid, die de ambtenaar misschien niet theoretisch maar dan toch vrijwel practisch bezit. Men denke daarover eens na, vooral de luidruchtig betoogende gemeente ambtenaren mogen hun gedachten eens een oogenblik in ander miliieu dan het hunne doen vertoeven. Uiteraard heb ik thans bijzonderlijk op het oog hen, die, evenals de ambtenaren niet zelfstandig werken maar in anderer dienst een dikker of dunner gesmeerde boterham ver overen. Het zal een ambtenaar allicht moeilijk vallen, zich in de bestaans- onzekerheid van dezulken in te den ken, want een ambtenaar die zijn plicht doet en zich van domme dingen onthoudt, kan in den regel wel zeg gen „J'y suis et j'y reste". Hij be hoeft voor den dag van morgen niet bevreesd te zijn hij heeft zoo goed als geen kans dat hij op een mooien dag vrij plotseling „op de keien" staathij kan met een gerust hart i» 't huwelijksbootje stappen als Amor of Fortuna hem te pak ken heeft genomen hij kan zich een gezin vormen zonder zich angstig af te vragen of hij wel altijd in staat zal zijn o:n de kleine mondjes open te houden hij kan den slaap des rechtvaardigen, maar ook dien des onbezorgden slapen. En is straks het pensioen van alle ambtenaren be hoorlijk geregeld, zooals dat voor een zeer groot deel al 't geval is, dan behoeft hij de nadering van den ouden dag niet met schrik en beving te constateeren, dan behoeft hij zich r.ooit met angstzweet op de slapen af te vragenwat er, als de dood hem eens te vroeg wegrukte, moet komen van zijn vrouw, van zijne kleine kinderen, die immers voor den bedelstaf zijn bewaard. Maar die anderen? Zij hebben het schampere „voorrecht", te mogen meebetalen aan de pensioenen der ambtenaren, maar voor hen is er geen bestaanszekerheid hen staat op ve lerlei manier het spook van de werk loosheid dag en nacht aan te grijnzen hen wacht het werkhuis of eenige andere liefelijke liefdadigheid na een leven van vaak harden en hopeloo- zen arbeid; voor hen is het huwelijk waarin toch mede 's menschen bestemming is vervat een waag stuk dat hun voor en na (maar na vooral) slapelooze nachten kost, nachten van anstig gepieker over de pijnlijke vraag: wat er moet ko men van vrouw en kinderen ais hun broodwinner er eens niet meer zijn zal of niet meer werken kan Voor hen is elke vermeerdering van gezin een bron van meerdere zorg in stede van vreugde. Zorg voor het heden, angst voor de toekomst, waar komen toch al die grijze haren, ge bogen ruggen, dofte oogen, al die bleeke kommer-gezichten vandaan Over 't algemeen is 's menschen lot geen pretje, maar zeker is het dat de heeren ambtenaren in den regel niet het hardste deel hebben. Ik dacht, dat het misschien niet over bodig zou zijn, hun daaraan eens te herinneren. Hun luid geroep om iotsverbeiering klinkt zoo velen scham per in de ooren. Ais de heeren dit eens bedenken, vinden ze misschien ook wel eens aanleiding om een woord van tevredenheid te spreken, een woord van dankbaarheid voor hun voorrechten. Maar laten ze dat woord heel zachtjes fluisteren, want wie het steeds beter wi! krijgen in 't leven moet alleen het luidruchtige instrument der eeuwige ontevreden heid bespelen. Van de gemeente-ambtenaren naar het Raadhuis is een kleine stap, of eigenlijk heelemaal geen stap. Dat het Haagsche Raadhuis totaal onvol doende is, is reeds lang bekend, vsr- moedelijk ook aan mijn lezers. De commissie voor de plaatselijke wer ken en eigendommen heeft nu plan nen voor een nieuw Raadhuis aan B. en W. voorgelegd, die door dat college in beginsel zijn goedgekeurd en eerlang aan den Raad zullen wor den voorgelegd. Zij siaan in nauw verband met twee belangrijke ver- k«ersverbeteringen in de binnenstad, die tegelijkertijd aanhangig zullen worden gemaakt. De eerste van die verbeteringen geldt de doortrekking van de Prinse gracht, op zichzelf een breede ver keersweg, in verband met de 's-Gra- vezandelaan, Steynlaan, Paul Kruger- plein enz., maar die doodloopt aan de Groote Markt, vanwaar een kron- kelnet van nauwe straatjas, als Ger- brandtstraat, Groenendalstraat enz. toegang geett tot de Wagenstraat. Ontworpen is nu de doortrekking van de Prinsegracht volgens dezelfde rooilijnen naar de Wagenstraat en van daar, parallel aan de Spuistraat, tot aan het Hofspui. Daar loopt de nieuwe verkeersweg uit op het ont worpen nieuwe Stadhuis, waarvoor men zou willen onteigenen het ge- heele complex van gebouwen tus- schen de L. Poten en de Houtir.arxt. Aan de Houtmarkt zou het nieuwe Stadhuis dan met een zijner fronten komen te liggen aan een tweeden verbeterden verkeerswegDelftsche- laan, Zuid-Binnensingel, Hoogezand, Herder- en Herderinnestraten, Ge dempte Burgwal, Lange Gedempte Gracht en Houtmarkt. De verbetering van dien verkeersweg zou voltooid ■vorden door van de noordzijde der Herderstraat de rooilijn zoover ach teruit te brengen dat zij aansluit bij die der overige gedeelten van dezen verkeersweg. De onderhandelingen voor de ver krijging van de daarvoor noodige eigendommen aan die zijde van de Herderstraat moeten reeds in een ver gevorderd stadium verkeeren. Uit den aard bestaan omtrent het nieuwe Raadhuis nog geen andere plannen dan alleen wat de keuze der plaats betreft. Naar welke van de twee verkeerswegen het hoofdfront van het nieuwe stadhuis gekeerd zat zijn, is 'n punt van nadere overweging. Het ligt echter in de bedoeling het nieuwe gebouw aan beide verkeers wegen te doen liggen. De onteigening van de daarvoor noodige perceeien, die opruiming van de L. en K. Ba- gijnenstraat in zich zal sluiten, wordt op ongeveer 4j/9 miliioen geraamd. Wat de Raad met deze plannen zal doen, is natuurlijk nog niet te zeggen, maar ook wanneer ze worden aangenomen, zal het nog verscheidene jaren duren voor het nieuwe Raad huis er zal staan en in gebruik kan worden genomen. Men wil dan ook voor enkele diensten, die drin gend behoefte aan ruimte hebben, reeds nu de bureaux onderbrengen in het onlangs door de gemeente aangekochte voormalige krankzinni gengesticht in het Slijkeinde. Wat het oude Raadhuis betreft, is het de bedoeling dit voor museum gebouw in te richten als het leeg komt. Een goed idee, dunk me, want over het gebrek aan museumruimte in oaze Hofstad is al heel wat te doen geweest, zooals men weet. De volgende week heeft het nati onaal congres betreffende de gemeen tebedrijven (alweer gemeentezaken plaats, met de daaraan verbonden tentoonstelling. Aan de noodige feeste lijkheden, feesteterij en feestconcert, ontbreekt het niet; daarvoor is men dan ook in Den Haag eninSche- veningen, want' het „seizoen" is Woensdag op de gebruikelijke wijze door de Philharmonie in 't Kurhaus geopend; de café's zijn open, de strijkjes fiedelen er op los, de zee ruischt gratis; en Scheveningen heeft zijn opgekalefaterde armen alweer uit gestrekt om zijn gasten bij hoopjes te ontvangen. Iets nieuws bij al het oude is het practische meteriologische toestel, dat de directie van het Zeebad op het terras van de Kurzaal heeft gezet, 't Bestaat uit een sierlijke weerzuil, geplaatst achter de inuziek- kiosk. De meteriologische instrumen ten aan vier zijden in deze zuil ge plaatst zijn een zelfregistreerende barometer en een zelfregistreerende thermometer, een precisions thermo» meter met vergelijkingsschaal, voorts een polymeier (vochtmeter) en een weertelegraaf, beslaande uit een ther- mohygroscoop met barometer, welke nauwkeurig gunstige of ongunstige weersgesteldheid aanduidt. Als 't nu maar „kloppen" wil! 't Winterseizoen is nu toch heusch wel afgeloopen. Alleen „Scala" rekt het nog wat met de revue „Hebt u niets vergeten maar „Flora" heeft zijn deuren gesloten. Die deuren hebben de laatste dagen van 't „Flora"seizoen een heelen druk door staan, want er was een enorme be langstelling voor de worstelwedstrij den, waarbij ten slotte onze Dirk van den Berg als ten prijswinnaar is te voorschijn getreden, 't Is een reuzen- succes voor „Flora" geweest. Onder de zomervermakelijkheden, die ons nu wachten, behoort het 8ste Concours Hippique, dat van 3 tot 10 juli hier gehouden zal worden,ditmaal niet op Zorgvliet maar op Houtrust. Er is f21,000 aan prijzen beschikbaar. Dat zal me weer een schitterende wereldsche bewegingworden, een kijk spel van paarden, vrouwen en toilet ten i Maar voor het zoover is krijgen we eerst nog de door de Nederland- sche Natuurhistorische Vereeniging in samenwerking met het Kon. Zoöl. Bot. Genootschap georganiseerd Bio logische Tentoonstelling, die onder het eere-voorzttterschap van Z. K. H. den Prins der Nederlanden van 11 tot 21 Juni a.s. in den Dierentuin gehou den wordt. Zooals de lezer ziet, behoeft stad genoot en vreemdeling zich in het „nestje in 't groen" zooals men Den Haag en Scheveningen wel noemt voorioopig niet te vervelen. Lepelaar. De Dokter kiest de Pink Pillen om zijn uroutu te genezen. Men kon het volgende lezen in het groote Italiaansche dagblad „La Stampa" Dr. Quirino Berti Ceronie, genees- en heelkundige en gemeente-genees heer te Fontana Elice (Ravenna), sprak zijn lof uit op deze wijze Het verheugt mij u te kunnen verklaren dat de Pink Pillen mij uitstekende resultaten hebben gegeven. Ik schrijf ze aan mijne patiënten voor, die er zich a&er wel bij bevin den. Ik heb ze doen gebruiken door mijn vrouw, die door bloedarmoede was aangetast, en zij hebben haar in weinig tijd genezen. Ik beschouw de Pink Pillen ais het krachtigste her stellingsmiddel der hedendaagsche geneeskunde." De dokters hebben, naar iedereen weet, tal van geneesmiddelen tot hun beschikking, om de bloedarmoede te behandelen. Dus het kiezen der Pink Pillen, om zijn vrouw te behandelen, bewijst voldoende dat er in de oogen van den Dokier geen beter middel dan dit bestaat. Er bestaat dan ook werkelijk geen dat een zoo snelle en zoo krachtige werking op het bloed en op het zenuwstelsel bezit. De Pink Pillen zijn een kostbaar hulp middel voor alle Dokters. Met deze pillen heeft men altijd succes. Zij genezen de bloedarmoede, bleekzucht, de algemeene zwakte. Zij versterken het zenuwstelsel. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes. doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eegheniaan22, Amsterdam. Voor Vlis- singen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieier, NieuwstraatA. C. Be- niest, Lepelstraatte Middelburg bij Joh. de Roos, Viasmarkt K .157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. ontrooven den lijder zijn gezondheid, geluk en leven. De nieren zijn de belangrijkste orga nen van het lichaam, omdat zij 't bloed filtreeren. Wanneer zij gezond zijn, dragen zij zorg voor de afscheiding van alle vloeibare onzuiverheden uit het lichaam. Zijn zij daarentegen ziek, dan is het geheele lichaam ziek omdat het bloed de onzuiverheden op zijn weg door het lichaam mede- draagt en ziekte in plaats van ge zondheid en kracht met zich brengt. Duizeligheid, rugpijn, rheumatiek, schele hoofdpijn, waterzucht, ontste king van de blaas, hevige lendenpijn bij het bukken, slapeloosheid enz. worden veroorzaakt door de onzui verheden in het bloed, die de nieren eruit haddes dienen te verwijderen. Een goede gezondheid kan slechts verkregen worden, wanneer deze belangrijke organen gezond zijn. Het bloed "moet frisch, rein en zui ver zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ge nezen de nieren en verwijderen de ziekte-verwekkende stoffen. Zij gene zen de gevolgen van zwakke of zieke nieren, doordat zij de nieren genezen. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers erop attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster dient voor te komen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel af 1.75 voor éen of f 10 voor zes doozen. van 31 Mei tot 4 Juni. ONDERTROUWD: L. Hofman, jm. 21 j., en J. M. Mieremet, jd. 20 j. A. Lommers, jm. 23 j. en W. J. Zuidema, jd. 22 j. J. van Driel, jm. 27 j. en j. van Sprang, jd. 32 j. BEVA LLEN: J. Heijdens, geb. van der Harst, d. H. C. Harting, geb. Zuurveld, d. J. de Berg, geb. Kik, z. C. L van Overbeeke, geb. Plasse, (tweel.) d. en z. C. Mommaas, geb. van den Broeke, d. S. Hangoor, geb. Olijslager, d. H. G. Lems, geb. van Breen, d. OVERLEDEN: S. Stein, ongeh. d. 63 j. A. Goethals, ongeh. z. 19 j. C. de Wolff, wedr. van J. W. Riemens, 94 j. P. J. Woltering, z. 6 w. P. Loekemeijer, man van J. C. Haccou, 67 j. 5 Donderdag den 9 Juni a.s. 1 hopen onze geliefde Ouders, j Behuwd- en Grootouders j HENDRIK WiLLEMSE en P1ETERNELLA KOOLMEES, I hunne 45=jarige Echt= vereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne liefhebbende Kin deren, Behuwd- en Klein kinderen. Heden overleed'onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, I de Heer CORNELIS DE WOLFF Snr., j Weduwnaar van Mej. J. W. Rie mens, in den ouderdom van ruim j I 94 jaren. Uit aller naam, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. J. W. DE WOLFF. Vlissingen, 2 Juni 1910. Heden overleed tot onze diepe I droefheid, na een kortstondig I lijden, onze geliefde Echtgenoot, j Vader, Behuwd- en Grootvader I de Heer P1ETER LOEKEMEIJER, in den ouderdom van ruim 67 jaar. Wed. P. LOEKEMEIJER— Haccou, Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen. Vlissingen, 3 Juni 1910. (Arsenaalstraat 2). Zondag 5 Juni 1910, voorm. 10 uur, Ds. M. J. ViS te Noordbroek. Die iets te vorderen heeft van verschuldigd is aan of onder zijne berusting heeft, be- hoorende tot de nalatenschap van den WelEdelen Heer A. LOOIS Jz., in leven Lid der Provinciale Staten van Zeeland, wonende te Vlissingen en aldaar 14 Mei 1910 overleden, worden verzocht vóór of op 15 Juni 1910 opgave, betaling of afgifte te doen, ten kantore van den Notaris I. C. VETHACKE, te Vlissingen, Koningsweg No. 23. De uerkooping uan In- boedei, te houden op Woensdag 8 Juni 1910, is tot nadere aankondiging AANGESLOTEN Rund-, Kalfs- en Varkensslager. Coosje Buskenstraat. heden ontvangen. De Surfine kost f 0.85 per flesch. Uitstekend voor het bereiden van salade en om visch te bakken. H_ L0(m Een ruim, geheel HUIS, met zeer grooten Tuin, aan billijken huurprijs. Ook uit de hand te koop. Brieven letter A.B., Bureau „Vlis- singsche Courant." Aanbevelend, Een le klasse, Binnenlandsche Maatschappij van Levensverzekering', vraagt voor Vlissingen voor een reeds bestaand Agentschap, Franco brieven, letters M. L., Bu reau van dit blad.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2