„EYSINK" Laatste Berichten, „MODJ O" Dagmeid, IN ENGELAND DRUKWERK BUITENLAND. AdvertefitiëiL Gemeubileerde Kamers Vraag „PICOLO" bij NENDRIKSE, Kerkstraat, Prima Vorstenlanden. Werk meid Oaritraal Rijwielhandel, STOOM BOEK-, COURANT- EU HANDELSDRUKKERIJ f. van de Velde jr., geeft den naam op ur, en het zaakje be- iu schrijft den wanbe- :n roode enveloppe, de opschrift staat als met de roode pet, wordt beambte bezorgd, In- r u zich binnen 3 dagen )ij mijnheer X. (naam [dier, waar wanbetaler at) ten einde te betalen ing te treffen, zal de >ode pet u in den loop le week met een bezoek n." Ier is in de meeste ge- bij zijn schuldeischer, uren zien, dat de man ite hoofddeksel aan de tr hebben de meesten Stel echter het geval, eze waarschuwing niet rlgende week verschijnt man, en verzoekt wan tint, aan zijn verplich- oen. Zoo gaat het week :oodat een ieder zien n die slechte betalers met de roode pet komt hen aan de deur. Het nge leste geneert men buren en de onwillige •indelijk zijn gang naar 3u naar den winkelier het krijt staat, ïtpaar te Benthuizen oor de derde maal ge le geboorte van een targarinefabriek te Rot werkman door een en en rondgeslingerd, de beide beenen van 'erden geslagen. De on- lrd naar het ziekenhuis was bij aankomst al- Zaterdag is uit de lijk opgehaald van eeti an lang 1.70 M., gekleed Een 22jarige arbei- is bij het baden in een tronken. Een 2jarig denschot (bij Breda) is vater gevallen en ver inder Zutfen is een elf- bij het baden verdron- kanaal Meppel-Assen t Havelte met zijn rij- geraakt en verdronken. Prins Hendrikkade te het lijk opgehaald van eed, ongeveer 20jarig Solwerd is het lijk ge- :n aldaar gewoond heb- oopman. lag werd in een hotel de 17jarige gymnasiast Chrzanowski vermoord. dat de knaap, die een ;en te wachten had, den uit den weg is ge- •■titie heeft den zwager jmoorde, graaf Bogdan onder beschuldiging htigheid aan den moord iaten nemen. Deze had in het hotel voor zijn rager gehuurd. Bij het de beschuldigde zich- elijk tegen en ook wist tvellingen, die hij ver- de worsteling had op- te verklaren. ievige stortregens werd n werkliedenloods door edegesleept. Er werden gedood16 arbeiders vermist. vliegtocht over al. De Fransche Lesseps vertrok Za- van Calais om met Iie het Kanaal over te veer 4.20 kwam hij hij garetbaai veilig en wel I. trof bij zijn overtocht velig weer. Hij zag de oen hij er vlak boven 30g hoog en landde op i de kust. Lesseps is een leerling en vliegt ook op een plane. In het begin van e hij te Issy-les-Mouh- en volbracht na eers n onderricht gehad te vlucht van meer dan een stel, de „Scarabee", lS_ ae als waarmee zijn leer- iot het Kanaal overvloog (t zwaarder gebouwd e een motor van 50 H. s vertrok ongeveer va ts als Blériot en de tor- ,Escopette" begeleidde es de Lesseps is toch een I. Wij hebben reeds cie- ïtneld, dat het zijn Pla" {anaal over te vliegen- versa, zonder stopp ad hij reeds tevoren be den overtocht, hetzij P op 22 Mei zou wage"' Hij heeft woord gehouden. De heeren Paul Rasseau, Paul Tissandier en P. Fournier waren ter plaatse aanwezig, om als afgevaardigden van de Aéro Club de France de vlucht te con troleeren. Evenals bij Blériot's vlucht Latham vruchtelooze pogingen deed, had thans de Engelschman Rolls zich voorgesteld, de eerste te zijn, die in 1910 het Kanaal zou overvlieger.. Dat moest in den loop van de vol gende week gebeuren, op 29 Mei over Dover. Rolls keek vreemd op, toen hij gisteren, terwijl hij zijn Wright-twee- dekker nakeek, vernam, dat alweer een Franschman het Kanaal was overgevlogen. De gansche familie De Lesseps een zeer bekende Fransche naam volgde den tocht in een stoomtrawler. Intusschen is De Lesseps op slag winner gewor den van den prijs, uitgeloofd door de heeren Ruinart, een prijs, waarom slechts op Zaterdag en Zondag ge vlogen mocht worden. Een derde vlieger, Anthoine, even eens met een Biériot-monoplane, is reeds te Calais, om ook den over tocht te wagen. („Tel.") Een vreeselijk onweer brak Vrij dag boven Aarlen (België) los. Ge durende 3 uren vielen bliksem en ha gel zonder ophouden, gansch de streek vernielende. Men herinnert zich niet ooit zulk een onweer te hebben ge zien. Het getal boomen door den blik sem verbrijzeld, is zeer talrijk. De gemeenten Metzert, Scnedeck, Attert, Oberpallen, Beckerick, Martelange en de streek van het Groot-Hertogdom Luxenburg werden overstroomd door de overvloedige regens. De schade is zeer belangrijk. Om vijf ure. sloeg de bliksem in eene weide te Tribomont-Soiron. Eene vrouw, die eene koei aan het melken was werd getroffen. Zij lag enkele minuten bewusteloos. Zij bekwam geen letsel. Hetzelfde uur werden dichtbij Bal moral drie koeien doodgeslagen. In de velden van Andrimont sloeg de sliksem herhaaldelijk in, zonder schade aan te richten. De vrouw van den boekdrukker Freyhoff te Berlijn hield een 15 jarig dienstmeisje dat vrij wuft bleek te zijn. Dezer dagen werd het meisje door haar mevrouw duchtig onder handen genomen wegens nachtelijke zwerf tochten. Wegens dit standje trachtte de dienstbare geest zich nu op vree- selijke wijze te wreken. Nadat men in de apotheek geweigerd had, haar zuringzout te verkoopen, goot zij in de waterkaraf van haar meesteres, in de slaapkamer staande, sterkwater Slechts door een toeval werd er niet van de vergiftigde vloeistof gedron ken. Het meisje werd, toen haar daad ontdekt was, onmiddellijk gearresteerd en heeft reeds een volledige beken tenis afgelegd. Uitspraak proce s-T a r- nowska. Het assizenhof te Ve netië heeft Vrijdag uitspraak gedaan iu de zaak-Kamarowsbi en Hautnoff veroordeeld tot 3 jaren en een maand, gravin Tarnowska tot 8 jaar en 4 maanden en Prilukoff tot 10 jaar celstraf. De kamenier Perrier is vrij gesproken, Er was Vrijdag reusachtige be langstelling onder het publiek. De jury heeft vier uur beraadslaagd. Naumoff acht zij schuldig aan moord, doch met onvolkomen toerekenbaar heid mevr. Tarnowska aan mede plichtigheid aan moord met voorbe dachten rade, eveneens met onvol komen toerekenbaarheid. Prilukoff aan medeplichtigheid met voorbe dachten rade. De jury meende, dat de klinische behandeling tot den dood van Kama- rowski heeft bijgedragen. Diena, mevr. Tarnowska's verdediger, was zeer teleurgesteld, over de uitspraak der en schreide ENGELAND. De minister van bin- nenlandsche zaken ontving van den koning de volgende proclamatie „De stem van mijn volk, getuigende van toegenegenheid liefde, en eerbied voor de nagedachtenis van mijn dier baren vader, die in alle deelen van bet Britsche rijk klinkt, en de betoo gingen van het publiek, voornamelijk dje in de hoofdstad bij de overbren ging van mijn vader naar zijnjaatste rustplaats, en de roerende wijze, waarop, de groote menigte van zijne hem beminnende onderdanen gedul dig en eerbiedig de gelegenheid af wachtten om een laatste hulde aan zijn nagedachtenis te brengen, hebben mii en mijn gansche familie zeer ge troffen. Het zoo plotselinge en on verwachte verdriet mocht al over stelpend zijn, de gevoelens, die daardoor wakker zijn geroepen, deden mij zien, dat het geleden verlies een gemeenschappelijk verlies voor mij en mijn volk is. Ik put er moed uit, hoopvol de toekomst tegemoet te gaan, sterk in mijn geloof in God en vertrouwen in mijn volk, vol liefde voor de wetten en de constitutie van mijn geliefd land." Ter gelegenheid van zijn troonsbe- stijging heeft koning George aan alle gevangenen in het Vereenigd Konink rijk kwijtschelding van straf toege staan. De kwijtscheiding varieert tus- schen een week en drie maanden naar gelang van den duur der opge legde straffen. Van alle straffen onder de drie maanden, tegen soldaten en matrozen wegens disciplinaire mis drijven geëischt, wordt eveneens gratie verleend. Over de indrukwekkende begrafenis van koning Eduard ontleenen wij nog de volgende bgzonderheden aan de beschrijving van den Londenschen berichtgever van het „Hbl". „Dat is niet te beschrijven, dat is onmogelijk! Zoo iets schitterends heeft nooit bestaan kan alleen hier worden gegevenmisschien ook te Berlijn neen, ook te Berlijn niet, want Berlijn is Londen niet. Dus sprak een paar uur na dat wij den stoet hadden aanschouwd tot mij een Fransch journalist. Hij was vree selijk onder den indruk van al het geen hij gezien had, deze bewegen- lijke Franschman. „Die kleurenpracht, die schittering, dat licht! Ah, c'était superbe Ja, schitterend was het en gezien onder dien helderen zonnehemel en bij dat uitstralende zonnelicht was het een schitterende stoet, die zijn weerga moeilijk vinden zou. Het Engelsche leger is een pracht-parade leger met al die verschillende, schit terende uniformen en de Engelshe soldaat en de Engelsche officier zijn menschen van een mooi ras. Het Duitsche leger, voor zoover ik het ooit zag en er over kan oordeelen, zou zeker ook een stoet als deze kunnen maken in kleurenpracht, maar dien te zetten in een omgeving als deze, langs een Parliament Square, een Whitehall, een Horse Garde, een Mali, een Hyde Park neen, ik geloof dat geen plaats der wereld dat zou kunnen doen. Na die troepenafdeelingen van alle wapens de schitterende staven van maarschalken en generaals en van admiraals; van schier eindelooze rijen aide-de-camps van den over leden koningvan vertegenwoordi gers van regimenten in vreemde landen, waarvan hij eere-bevelhebber was dan, de treurmuziek van tal van korpsen, aangrijpend mooi, en daar nadert in zijn pracht-kleeding de opperhofmaarschalk, de Duke of Norfolk, wien de eer toekomt dit geheele schouwspel te hebben ge regeld spoedig ziet men uit de poort komen de edele dieren de paarden der Horse Artillery, die het kanon affuit trekken, waarop het stoffelijk overschot van den beminden vorst. En daar achter worden geleid 's konings liefste rijpaard en 's konings geliefde hond en daar achter de ko ninklijke standaard de vorsten, voor wie ieder oog heeft. AI die bekende figuren, zoo vaak in beeld aanschouwd, thans werkelijk allen langs ons gaande; de mannen voor wie de volkeren van Europa zich buigen. In de eerste rij Enge- lands nieuwe koningrechts van hem zijn neef, de Duitsche keizer met het straffe gelaat, links zijn oom de Duke óf Connaughtdaar achter, volgende na het gevolg dier vorsten, de koningen van Noor wegen, Griekenland, Spanjeachter hen de eerst zoo kort geleden tot een troon gekomen koning van Bul garije en de koning van Denemarken en het vriendelijk-prettige knapen gezicht van den koning van Portugal. Onder al deze vorsten is de keizer van Duitschland ontegenzeggelijk de boven al die regeerders uitstekende figuur; onder die allen het gelaat dat spreekt van willen, kunnen, durven, zich ten volle bewustzijn van hetgeen hij, de groote Hohenzollern, waardig navolger van zijn grooten grootvader, voor Europa beduidt. Dan, naast elkander, de vermoede lijke troonopvolger van Turkije, de koning van België, de troonopvolger van Oostenrijk, van Wurtemberg en den kroonprins van Servië, onze Prins der Nederlanden in uniform van Ne- derlandsch generaal, met vaste hand zijn edel ros besturende, dat juist daar op de Parade even lastig werd. En zoo volgen nog iange rijen van vorsten van kleinere rijkenprinsen, aartshertogen, hertogen, in uniformen de een nog fraaier en schitterender dan de andere, eu de menigte ziet bewonderend en eerbiedig het voor bijtrekken van den schitterenden stoet aanzwijgt, doodstil men hoort slechts de treurmuziek en het dof ge roffel der omfloerste trommen. De laatste prinsen zijn voorbij ge gaan en een aantal statie-karossen nadert. In de beide eerste ziet men slechts zwarte figuren, zoo somber afstekende bij ai dat goud der karos sen, der palfreniers, der koetsiers het zijn de treurende weduwe en de treurende dochters en naaste vrou welijke bloedverwanten van den over leden vorst. De menigte buigt eerbiedig het hoofd en koningin Alexandia en koningin Mary buigen even, erkente lijk voor dien stillen groet. Nog meer staatsie-karossen, waarin de vertegenwoordigers, die als niet- militairen, niet pasten in den militairen stoet, nl. de vertegenwoordigers van Frankrijk met minister Pichon aan het hoofd, en de oud-president Roo sevelt, die voor een paar maanden niet gedacht zal hebben, dat het be sluit van zijn grootschen tocht langs de Europeesche hoven zou wezen de droeve taak een vorst ter laatste rustplaats te geleiden, dien hij mis schien het liefst van allen zou hebben ontmoet. Dan, na die koetsen, nog brigades van politie en brandweer en een sluit-escorte van Life-Guards dan is het voorbij, juist een half uur lang ging al die schiltering langs ons heen. „O c'était superbe, superbe, bril liant Volkomen waar, Fransche collega, 't was een schouwspel zooals de wereld misschien nooit aanschouwd heett in onzen tijd en misschien niet spoedig meer zal aanschouwen't was schilferend en grootsch. Maar als het meest grootsche, grootscher dan deze in zonnelicht badende stoet, zal mij van deze week bij-blijven die doode vorst, daar liggende op het praalbed in den machtigen Westmin ster Hall en daar langs gaande uren na uren die stroom van eenvoudigen; die rijen van rouwende onderdanen uit alle rangen, uit allen stand, mannen, vrouwen, kinderen kin deren van éen volk, ais éen treurende om hun Koning. DUITSCHLAND. Stephane Lauzan- ne, de hoofdredacteur van de „Matin" heeft te Londen een gesprek gehad met Pichon, den Franschen minister van buitenlandsche zaken en hoofd van het afgezantschap dat de repu bliek bij de begrafenis van koning Eduard heeft vertegenwoordigd. Lauzanne vertelt, dat Donderdag in het Buckinghampaleis Pichon zich naar den koning van Spanje begevende, die hem had gewenkt, werd aangesproken door den Duit- schen keizer. Zonder Pichon aan zich te laten voorstellen, bood de keizer hem zeer vriendschappelijk de hand en begon een gesprek met hem als met iemand, dien hij al lang kende. Ik heb Pichon niet gevraagd, waar over het gesprek liep vervolgt Lauzanne maar meen te kunnen zeggen, dat het over een weer aller hartelijkst werd gevoerd. De keizer vroeg, naar ik hoor, den minister vriend schappelijk naarzaken en personen in Frankrijk en begon toen over dingen van algemeene politiek. Met den ernst en de overtuigende welsprekendheid, die hem kenmerken ontwikkelde hij zijn geliefkoosde stelling, dat de groote staten van Europa, in het belang van menscheiijkheid en beschaving, eng aaneengesloten blijven en elkaar moeten steunen en een groot vredes- verband vormen. Te Windsor, Vrijdag aan het noen maal, heeft de Duitsche keizer, volgens Lauzanne weer Pichon zijn vriendschappelijk vertrouwen getoond. RUSLAND. Het vrijzinnige blad „Rjetsj" maakt melding van een door de regeering voorgestelde transactie, die der Kroon zeer stellig op ettelijke miliioenen zal komen te staan. De minister van verkeer wenscht een Fransche bank concessie te ver- leenen voor den bouw van een spoor weg van Boegoelma naar Tsjisjma, die de Wolga—Boegoeima-Iijn met de Samara-SIatoust verbinden zal. De bank neemt op zich den Wolga Boegoelmaspoorweg, waarvan de bouw gestaakt moest worden omdat de directeur Neraloff de noodige gelden verduisterd had, af te bouwen. In ruil voor deze dubieuze zaak, ver langt de bank van de Russische re geering, dat de in het bezit der Kroon zijnde preferente aandeeien, haar voor 2.314,000 roebel, d.w.z. belangrijk beneden de nominale waarde worden afgestaan. De ministers van verkeer en financiën hebben den Rijksraad nu voorgesteld de aandeeien met 60 pet. rabat aan de bank af te staan. De „Rjetsj" noenit dit plan een op lichterij van den eersten rang. Over de jodenvereenigingen in Rus land worden weer kwade noten ge kraakt. Uit Kieff wordt gemeld, dat het optreden der politie meer dan hardvochtig is. Geheel onverwacht krijgen niets kwaadvermoedende ge zinnen bevel, de stad in 24 uur te verlaten. Er heerscht een vertwijfelde stemming onder de Joden. Niemand twijfelt er meer aan of honderden families zullen de stad moeten ver laten. De berichten uit Moskau zijn niet minder weerzinwekkend. Morgenavond wordt in het Strand- hotel van den heer Schroder een concert gegeven door het muziek korps van het Keizerlijk Duitsche jacht „Hohenzollern." Het concert vangt om 8 uur aan. Per telegraaf. De reis van Prins Hendrik. 's GRAVENHAGE. Z. K. H. Prins Hendrik is gisterenochtend aan boord van de „Heemskerk" van Sheerness vertrokken tot het medemaken van de oefeningsreis van dien bodem langs de Schotsche kust. De „Heemskerk" ontdekte op weg naer Edinburg een Engelsch stoom schip dat op de rotsen was geloopen. De aangeboden assistentie werd ge weigerd. De Prins wordt Donderdag tegen 10 uur 's morgens te Amsterdam ver wacht, ten einde dien dag met H. M. de Koningin het aangekondigde be zoek aan Haarlem te brengen. De Belgische verkiezingen. BRUSSEL. De uitslag der gisteren gehouden verkiezingen voor de Kamer is een overwinning voor de regeering. De meerderheid der Katholieke partij in de Kamer zal minstens 8 stemmen blijven. WEFBBEBIOHT. medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 23 Mei 1910.) Hoogste barometerstand 770,4 te Stornoway. Laagste barometerstand 756.5 te Nice. Verwachting tot den avond van 24 MeiMeest matige N.O.-lijke tot N.W.-lijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk nog droog weer. Koeler. Kookwater te Vilssingen. Mei vm. nin. Dinsdag 24 1.22 1.42 f Woensdag 25 1.56 2.16 Donderdag 26 2.29 2.49 Vrijdag 27 3.04 3.24 Zaterdag 28 3.42 4.02 Zondag 29 4.25 4.45 Maandag 30 5.11 5.31 f Volle Maan 's morg. 5.59. Springtij vm. 24 Mei. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na langdurig doch ge duldig lijden, onze geliefde Echt- genoote en zorgzame Moeder LEUNTJE WIELEMAKER, in den ouderdom van 40 jaar. J. BOOGAARD, Kinderen en Familie. Viissingen, 22 Mei 1910. gevraagd met pension, liefst uit zicht op zee. Brieven No. 980, bu reau „Vlissirigsche Courant. je 2 Cts. sigaar. Verkrijgbaar in 't licht, middel of zwaar. 2'/s Cts. kost fijn van soort, Zegt het voort Op onze akkers zetten wy een vo£elver=< ■.chrikker o:r te verhinderen dat de vogel: het zaaigraan komen opeten. IMK OUR ERSONNESl In ons huis Behoren wy aityd een doos Pink Pillen te hebben als vogelverschrikker tegen de ziekten. Wy moeten die pillen nemen zoodra wy ons niet zoo sterk, niet zoo welvarend gevoelen als wy zyn moesten. De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, scheele hoofdoyn, zenuwpynen, rheumatiek, neurasthenie. Tegen 1 Juni een flinke gevraagd, tegen hoog loon en veei verval en een nette loon f 2.50 per week. Zich aan te melden 's avonds tusschen 8—9, Grand Hotel des Bains. het land der Rijwielkenners, levert de Hollandsche Rijwielfabriek met steeds toenemend succes, ondanks enorme concurrentie der Engelsche fabrieken. Geeft U dat niet te denken Zou U ze daarom ook niet eens probeeren Vertegenwoordigd door Noordstraat. Kletne Markt 58. Telefoon No. 10. Beleefde aanbeveling voor de levering van alle soorten zoowel in zwart afs in kleurendruk uitgevoerd. Nette Uitvoering. Vi.ugge Levering. concurreerende prijzen.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3