S. J. BOIIIiS. Reglementen Opubrt firiopg, De HOFSTEDE Briefpapier' Limhrgscke Islti, Wanneer de Éren ziek zijn Burgerlijke Stand, Advertentiën. F. P. VAN HAM. IHGEZONOEH «DEEU1EH. Genezen op 75 jarigen ouderdom. Land- en Tuinbouw. In Effecten, Coupons en Incasseerden C. G. Baerf. Maandag 23 Mei 1910, VERKOOPEN: 1-klas Heerenrijwiel, STOOM-YEKYEBIJ Chemische Wasscherij van de Mijn „Oranje Nassau," KACHELKOLENpar 16 Hi, f M lil li HAARDSTÜKKEN Jfi Ni IS,-; l Hl -1,25 ANTHRACIET 2% I I Hl 1,55 Cokes aan Gasfabrieksprijs. A. HUSON. l>ienstbode De afdeelingen Leiden, Gouda en Edam hadden voorgesteld deze motie in te trekken, maar het hoofdbestuur wenschte daarop niet in te gaan. Evenmin kon het zich vereenigen met de motie Amsterdam die ten aan zien van dit onderwerp wilde over gaan tot de orde van den dag, omdat het noch wenschelijk, noch noodig was eenig besluit te nemen. Na een zeer langdurige discussie werd met 30 tegen 29 stemmen ver worpen een motie om de neutraliteits- kwestie niet ter sprake te brengen. De tweede Amsterdamsche motie, deels gelijkluidend met die van het hoofdbestuur, viel met 35 tegen 15 st. en 3 blanco, terwijl eindelijk de motie van het hoofdbestuur werd aangeno men met 36 tegen 11 st. en 7 blanco. De motie Amsterdam, waarin het schrijven van B. en W. van Rotterdam aan de onderwijzers aldaar, genoemd wordt onvrijzinnig en aan de vrije ontwikkeling vijandig, werd op voor stel van het hoofdbestuur bij accla matie aangenomen. De volgende punten van beschrij ving werden daarna met goedvinden der vergadering, uitgesteld tot de volgende alg. vergadering. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren rar. C. Th. van Deventer, mr. H. Hovinga, H. J. Sissingh en mr. J. H. Thiel. Dekking tekort rijksverzekeringsbank Blijkens het Voorloopig Verslag omtrent het wetsontwerp tot aanvulling van het Xe Hoofdstuk der Staats- begrooting voor 1909 (dekking tekort Rijksverzekeringsbank) waren vele leden van meening dat, waar de Memorie van Toelichting van dit wetsontwerp feitelijk niets anders is dan eene Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag betreffende een vroeger wetsontwerp van gelijke strekking, hef niet noodig is, ander- maai de in dat verslag vermelde punten te bespreken. Sommige leden-bleven van meening dat het deficit der bank niet ten laste van den Sraat behoort te worden gebracht of dat althans aan de bank niet eene gift, maar een renteloos voorschot behoort te worden gegeven. Tot de oorzaken, welke groote verliezen voor de bank ten gevolge moeten hebben, behoort dat het beheer der bank niet gevoerd wordt, zooals uit een commercieel standpunt wen schelijk ware geweest. Sommigen betwijfelden, of in dU opzicht vol doende verbetering is aangebracht. Men vond voor dezen twijfel vooral aanleiding in hetgeen de Memorie van Toelichting zegt omtrent de controle der loonlijsten. De minister zegt terecht dat, wil men ontduiking der premie voorkomen, de loonlijst onder zocht moet worden op de plaats waar het bedrijf wordt uitgeoefend. Des niettemin wil hij niet ov ;rgaan tot aanstelling van het voor eene goede controle noodige personeel, omdat de kosten dan zouden stijgen met een bedrag dat wellicht hooger zou zijn dan het bedrag dat ontdoken wordt. Men meende dat tegen uitgaven, welke leiden tot verhooging der in komsten der bank niet al te zeer moet worden opgezien. Eenige leden meen den dat het voor het verkrijgen eener goede controle geenszins noodig is het aantal agenten uit te breiden. Zij waren van oordeel dat men aan een 15tal ontwikkelde personen genoeg had voor de vervulling der aan de agenten opgedragen taak, terwijl personen met een klerken-salaris zouden kunnen worden aangesteld voor het minderwaardige werk, dat thans ook door de agenten wordt verricht. Anderen konden zich hier mede niet vereenigen. Betoogd werd voorts o.a. dat iedere maand betaling der premie moet gevorderd worden. Aangevoerd werd nog dat door de centralisatie van beheer een groote verbetering in de gestie der verzekering ware te ver krijgen. Opnieuw werd betoogd dat de risico-overdracht voor de werklie den ongunstig werkt. Eenige leden meenden dat het aandeel van de eigen-risico-dragers en de risico- dragende vereenigingen in de admini stratiekosten op een te hoog bedrag is gesteld. Anderen wenschten te vernemen aan welke redenen de regeering meent te moeten toeschrijven, dat de premie te betalen bij de Centrale Werkgevers Risicobank, zoo aanmerkelijk lager is voor verschillende bedrijven dan die te betalen bij de Rijksbank. Men meende dat dit voor een groot ge deelte hieraan is toe te schrijven, dat de administratiekosten, door deze bank aan de Rijksbank veroorzaakt, veel hooger zijn dan door haar worden vergoed. Een Officieren-bond. Pogingen worden, zooals gemeld aangewend door een drietal officieren, de kapiteins der infanterie Golden- berg, De Vos en Bretschneider, tot oprichting van een „Algemeene Ne- derlandsche officiersvereeniging" ter bevordering der maatschappelijk-eco- nomische belangen harer leden. D. w. z. bezoldiging en weduwen- en weezenfonds-regeiing. De „N. Ct.", hoewel van oordeel dat hier te lande geen eigenlijk ge zegde „officiersstand" bestaat en er dus van „erkende maatschappelijke behoeften van den officiersstand" geen sprake kan zijn, aangezien een officier zijn particuliere leefwijze (als iedere andere ambtenaar) kan inrich ten zooals hij verkiest, is niettemin voorstandster van een betere bezol diging onzer officieren, terwijl ook de pensioens- en weduwen- en weezenfondsregeling het blad niet voldoet. Maar bedenkelijk acht de ,,N. Ct." een, hoe ook verbloemde „loonactie", omdat het imponeeren van, d. w. z. hT uitoefenen van een druk op re geering en Volksvertegenwoordiging door het getal, in strijd is met de verhouding waarin aanvoerders van het leger, van welken rang ook, tot 's lands regeering staan. Het ontwerp spreekt van „de mid delen ter bevordering van de onder ling goede en kameraadschappelijke verstandhouding tusschen alle officie ren, tot welk wapen of dienstvak zij mogen behooren". Ons dunkt, dat de oprichting van deze vereeniging het machtigste middel zou zijn om die verstandhouding volkomen te verstoren en blijvende verdeeldheid onder de officieren te zaaien. En daarom hopen wij, dat het getal der toetredenden te gering zal blijken om deze schadelijke gevolgen te doen intreden. Prijsvraag Burgerlijke Stand. De heeren mr. T. M. C. Asser, minister van staat, J. Bredée, hoofd commies ter secretarie van Amsterdam en J. N. Elenbaas, burgemeester van Krabbendijke, hebben zich bereid verklaard op te treden als juryleden voor de door den Ned. bond van gemeente-ambtenaren uitgeschreven prijsvraag voor een handleiding voor den ambtenaar van den burgerlijken stand bij het voltrekken van huwe lijken van vreemdelingen. (Zie verder het Tweede Blad.) De heer G. Rengerink, oud 75 jaren, wonende te Diepenheim, waar hij lang en goed bekend is, heeft den volgenden belangrijken brief aan den bereider der Pink Pillen geschreven „Ik verklaar dat uwe Pink Pillen mij genezen hebben. Ik kan zeggen dat mijn leven nutteloos door lijden vergiftigd is. Gedurende 40 jaren heb ik geleden aan maagpijnen, slechte spijsvertering duizelingen, verblindin gen en brakingen door mijn slechte maag veroorzaakt. Ik heb alle soorten van geneesmiddelen zonder succes gebruikt &n eindelijk, door het hooren van den veelvuldigen lof der Pink Pillen, heb ik dat middel ook willen beproeven. Van af het begin der behandeling heb ik mij veel beter gevoeld en spoedig heb ik mijn eetlust voelen terugkomen. Ik ben met die weldadige behande ling doorgegaan en ondanks mijn hoogen leeftijd heb ik de ziekte over wonnen. Ik ben nu goed gezond." Uit dezen brief moet dit worden onthouden lo Dat de heer Rengerink, zooals hij zelf zegt, gedurende jaren nutte loos heeft geleden, terwijl er een middel bestond dat geen onbekende zaak, maar zoo bekend mogelijk was dat hem heeft kunnen genezen en dat hem vroeger ook zeker had kun nen genezen. Duizende personen verkeeren in het gevaf van den heer Rengerink, zij lijden en lijden nutteloos. Waar om volgen zij niet het voorbeeld van hen die hun een goed middel ter genezing aanwijzen 2o De heer Rengerink was, op het oogenblik van zijn genezing door de Pink Pillen, 75 jaren oud. Nu is de genezing van personen'op vergevor derden leeftijd, vooral zoo zij sedert 40 jaren aan een kwaal lijden, geen gemakkelijke zaak, en dat strekt geheel en al tot lof van de Pink Pillen, die, wat wij niet mogen ver geten, goed zijn voor allen, voor kinderen zoowel als voor volwasse nen en grijsaards. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eeghen!aan22, Amsterdam. Voor Vlis- singen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieier, NieuwstraafA. C. Be- niest, Lepelstraatte Middelburg bij joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. wordt het geheete lichaam lang zamerhand vergiftigd. Niets is meer te vreezen dan ver giftiging door urinezuur, omdat dit zoo langzaam voortwoekert en zoo dikwijls niet verdacht wordt, voordat de ziekte zich door het geheele li chaam verbreid heeft. Het groote werk der nieren is om uit het bloed de urinezuur-vergiften af te scheiden. Wanneer deze orga nen echter zwak of ziek zijn, kunnen zij hun werk niet behoorlijk volbren gen en wordt het geheele lichaam langzamerhand vergiftigd. Dat is de reden, dat gij u zoo afgemat, terneergeslagen en prikkel baar gevoelt. Het is of gij geen energie of werklust hebt. 's Morgens hebt gij een ellendig gevoel in uw rug, en pijn in de lendenen en zijden, uw oogen zijn opgeblazen en uw ledematen rheumatisch, vooral bij vochtig weer. Uw urine is bewolkt en komt branderig en onregelmatig. Tenzij het urinezuur onmiddellijk wordt uitgedreven, worden uw levens- deelen aangetast en treden noodlot tige ziekten op; de nieren worden cel na cel vernietigd en de blaas verliest misschien haar kracht om het water op te houden. Alleen een nierengeneesmiddel kan het urinezuur oplossen en de nieren helpen om de onzuiverheden uit het bloed te filtreeren, Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn als zoodanig bekend. Zij werken rechtstreeks op de nieren en blaas en herstellen hun natuurlijke werking. Let erop, dat de juiste naam Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, en de handteekening van James Foster op de doos voorkomen en weigert alle namaak. De echte zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Be- niest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 vooréen, of f 10 voor zes doozen. Sla- en Snijboonen. Als de IJsheiligen (12—14 Mei) ge passeerd zijn, gaan de meesten 'ooonen poten. Maar bij koud weder doet men beter nog wat te wachten, althans als de tuin iaag gelegen en nat is. Boo- nen gedijen toch slechts bij warmte, intusschen make men het boonenland gereed en zorge voor ouden koemest, welke vermengd kan worden met verteerden paardenmest, daar boonen niet van verschen mest houden Ook kan men natuurlijk kunstmeststoffen gebruiken. Men spitte het boonenland vrij diep om, en giete, als de aarde droog is, vóór het poten, liefst een dag te voren. De bezitter van een kleinen tuin zal zich beperken tot het leggen van stamboonen, waarvoor geen rijzen of stokken noodig zijn en waarvan men ook den eersten pluk heeft. Aanbevelenswaardige soorten zijn o. m.de enkele en dubbele stamprincessen, de roode flageolet- baan, Cooling's Non plus ultra. Men legt ze, niet te diep, 3a4 bijeen, op afstanden van 45 cM. De bedden houde men vrij van onkruid, echter liefst niet door schoffelen, waarbij zoo licht planten en wortels-worden be schadigd. Na het wieden hooge men de aarde rondom de plantjes wat op ze groeien dan beter en hebben minder van den wind te lijden. De stokboonen vereischen meer zorg. Voor de paarl- en princesse- boontjes zonder draden, welke een hoogte van circa 1.50 M. bereiken, behoeft men geen lange stokken, maar slechts rijzen. Men kan de stokken op verschillende wijzen plaatsen wij noemen de volgende le op elk bed, 60 a 70 cM. breed, 2 rijen stokken tegenover elkaar of in verband, de stokken op afstanden van 60 a 65 cM. De 2 tegenover elkander staande staken worden op manshoogte vastgemaakt, terwijl alle slokken door dwarsligger op gelijke hoogte verbonden worden. 2e. De stokken rechtop, door een dwarsstok op manshoogte verbonden, ruim 1/2 M. van elkaar, de rijen onderling op 3 M. 3e Vier stokken, 2 aan 2 tegenover elkander, die van boven bij elkaar komen ca saamgcbs.'.dc-u worden, stokkenafstand 90 cM., groepenafstand. l/t M. Bij deze manier staan de stokken stevig. Slaboonen legt men 9 of 10, snijboonen 7 of 8 in een halven cir kel om iederen stokmen kan later de zwakste plantjes uittrekken. Ook kan men een paar minder leggen, en dan, zoo noodig, later bijplanten uit een zaaibed, dat 5 a 6 dagen na het poten is aangelegd. Dit verplanten geschiede, zoodra de plantjes 2 blaad jes hebben, daar te laat verplante boonen slecht dragen. Neem de stokken niet te dik en help devanken om zich om den stok te winden denk er daarbij aan, dat de boon een linkswindende plant is en leidt ze dus in die richting. Gieten in een droge periode is een dankbaar werk. Neem in den bloei tijd de toppen weg, dit komt den onderste bloesems en vruchten ten goede. Doe dat vooral, als ge de zaden wilt laten rijpen, en verwijder dan later tevens de onderste, vaak onooglijke en voor zaadwinning on geschikte vruchten. Kies voor zaad winning de grootste, best gevormde vruchten, en uit deze zooveel mogelijk de middelste, waar deze de voiko- menste zijn, van 3 tot 7 Mei. ONDERTROUWD C. Maas, jm. 26 j. en T. van de Voorde, jd. 31 j. W. C. Meijboom, jm. 23 j. en G. A. van der Roest, jd. 21 j. J. de Regt, jm. 28 j. en W. Mommaas, jd. 25 j. J. van de Visse, jm. 24 j. en M. H. Barto, jd. 22 j. GETROUWD; L. S. van Griethuijsen, jm. 26 j. en E. L. R. Dickschen, jd. 26 j. F. K. Kooper, jm. 23 j. en S. M. Crince, jd. 24 j. BEVALLEN: T. ten Hoopen, geb. Kopmels, z. H. J. Blom, geb. Zietse, z. P. Landman, geb. Lute, d. A. T. Vroome, geb. Blondé, i. H. M. Maesen, geb. Velghe, d. H. van der Zee, geb. Bak, d. A. Daal- huijzen, geb. van der Meer, d. J. C. Roelse, geb. Kest, d. H. Bijl, geb. van der Weel, z. M. L. C. Bergmans, geb. van der Weele, z. OVERLEDEN: J. van Boekhout, z. 6 m. D. J. Abrahamse, z. 20 m.— A. G. de Zwart, wedr. van M. Patist, 86 j. Hoogwater te Vlissingen. Mei vm. nm. Zondag 8 12.13 12,33 Maandag 9 12.55 1.15 f Dinsdag 10 1.36 1.56 Woensdag 11 2.21 2.41 Donderdag 12 3.08 3.28 Vrijdag 13 4.01 4.21 Zaterdag 14 4.58 5.18 Nieuwe Maan 's morg. 5.52. Springtij vm. 9 Mei. Geboren NEELTJE JACOB A JOHANNA, Dochter van A. MESKER en J. MESKER-MEYER. Vlissingen, 6 Mei 1910. o Sluit verzekeringen tegen BRAND, INBRAAK, TRANSPORTEN en op het Leven. Neemt gelden a Deposito. Vertegenwoordiger van de Noord Nederlandsche Hypotheekbank te Gro ningen, voor de uitgifte van 4 PER CENTS PANDBRIEVEN en bezorging van HYPOTHEKEN. KantoorVlasmarkt, K 146, te Mid delburg. EIWITSTAAL K. fl V2 L.f0.55 STAALPILLEN 1000 f 1.—, 500 f 0.65 STAALW1JN fl. f 0,80. IStoom Boek- en Handelsdrukkerij Kleine Markt, F, Van DE VELDE IrVlissingen De Notaris I. C. VETHACKE te Vlissingen, is voornemens, ten ver zoeke van zijne principalen, op des voormiddags te tien uren, in het koffiehuis „het Zwaantje", aan den Ouden Vlissingschen weg, te Oost- Souburg, in het openbaar te genaamd „Trianon", bestaande in Woonhuis, Schuur, Wagenhuis, steenen Varkenshok, steenen Kippenhok en verdere getimmerten met daarbij behoo- rende Bouw- en Weilanden en Boomgaard, staande en gelegen te Ritthem aan den Dorpsweg, groot 12 Hectaren 4 Aren (30 gemeten, ruim 167 roeden). Te veilen in 13 perceelen, in ver schillende combinatiën en in massa. Betaaldag 1 Juli 1910. Te aanvaarden wat de bouwlanden en de gebouwen betreft na het roven van den oogst van 1910 en wat de weilanden betreft op 25 Nov. 1910, Te bezichtigen: de Hofstede op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Mei 1910, telkens van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur, de landerijen eiken werkdag gedurende acht dagen voor den dag der veiling. Notitiën met kadastrale kaarten zijn gratis te verkrijgen, ten kantore van voornoemden Notaris, te Vlissingen, Koningsweg nummer 23, alwaar tevens verdere inlichtingen verstrekt worden. nemKHHaBKr; Stoom Boek- en Handelsdrukkerij Kleine BarKt, F. VAK BE VELDE Jr., Vlissingen Ter overname aangeboden voor spotprijs een Engelsch fabrikaat, geheel nieuw Brieven Letter N,bureau „Vlissingsche Courant." KONINKLIJKE en AMSTERDAM. o Te Vlissingen vertegenwoor digd door Gez. MOTKÊ, Nieuwendijk. Nette aflevering in 8 dagen. Goederen worden eenmaal 's weeks afgehaald en weder thuis bezorgd. Dokkade 51 - Telefoon 7. Agent voor de prov. Zeeland van de Mij. tot Expi. van LimburgscW Steenkolenmijnen. Een fatsoenlijke gevraagd, wegens huwelijk dertege^ woordige, tegen Juni a.s., loon f8" per maand. Badhuisstraat 38.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2