A is Nieuws, Laatste Berichten. Advertentiën. 36 J Onze Haver wordt zesen dertig- maal g-esorteerd Indien ge Quaker Oats koopt, betaalt ge alleen voor een deugdelijk en sma kelijk voedsel. Sfaafs-Loferij. BUITENLAND. Doopsgezinde Kerk. STOOMTRAM TANDARTS VERHUISD weigerde den eed af Ihij niet tot een kerk- loort, waarop de pre ss op het gevaar voor leriep zich op eene en procureur-generaal n Raad inzake eene ering. an justitie vroeg om |iet hooren van dezen de rechtbank besloot, ichte toen tegen ieder f 25 boete, subsidiair mis. likking van de recht- burg is naar de open- ig verweren de zaak jaren, koopman, ge- dekerke en wonende thans gedetineerd te laagd van diefstal van April sloot de termijn van de nationale |voor huisvlijt, welke Juni tot einde Sep- Ieveningen wordt ge- is is dus reeds eenigs- it mogelijk aangaande lke de tentoonstelling En zonder overdrij ft1 worden, dat die opzichten aan de 1 beantwoorden, deze eeds nu in meer dan treft. De propaganda, lar onvermoeid door ld voor de tentoon- ierd geworden, heeft niet gemist, en de zelve zal niet alleen iderdaad eene natio- a! niet alleen op de huisvlijt een welda- unnen oefenen, maar Ito gaarne gewenscht ledig beeld kunnen jisvlijt in alledeelen eene streek zal beter zijn dan de andere Ieek, waar van huis- al vergeten zijn. (Jit n Groningen zoowel -Vlaanderen komen zoowel van de oos- an Overijsel en Gel de Noordzeekust iders zich aangemeld, groepen zullen even- Friesland wordt |egenwoordigd, een is aanwezig, van de Iiosters is eene col- n te verwachten, die arbeid van deze in- eheel eigen beeld zal ellingen als het Haar- i van Kunstnijverheid Iol te Enschede ont- larbij in aanmerking, tenland zich ter op- oen gelden, dat ar- n en vrouwen aan zullen geven, dan ke en in alle opzich tentoonstelling wor ld- nogmaals duizenden aaronder er talrijke speciale eigenaardig er te zien zijn, en Jee kunststukken na ardenden arbeid dik- stand gebracht. Het kt mooie zal men er Idit in alle genres; voudigste gesneden t meest ingewikkelde n den kunstvollen het fijnst denkbare tling te Scheveningen inopgemerkt voorbij and aan de Noord- im waarin een winkel en Guttapercha Hand. gevestigd, is gister- n. Met een valschen n de Nieuwstraatzijde De inbrekers hebben eforceerd, doch daar was vonden zij niets g en keerden zij on- rug. Niets wordt ver- <ij Rozendaal (N.-Br.) d geleden de justitie zeld van een recher- il in de woning van Ii B., naar aanleiding iffectendiefstal, welke deden onder Rijsber- eegd. Dat onderzoek ige verdachte zaken oodat v. d. B. werd laar wegens gebrek st deze weer op vrije worden, lntusscheh alvorens er Quaker Oats van gemaakt wordt Daarom is deze zuiverder, geheel vrij van bliezen en bevat zij geen waardelooze bestanddeelen, die ge in andere soorten vindt. I zette de recherche het onderzoek I wort en thans moet gebleken zijn, men in v. d. B. inderdaad den I öder in handen heeft gehad. Wel deze inmiddels de wijk genomen naar België, doch hij is thans daar gearresteerd en zal eerlang aan de Nederlandsche justitie uitgeleverd worden. - De rijksveldwachter van Halfweg aij Haarlem,) heeft des nacht een kar, waarop kisten en twee personen aangehouden. Hij ontdekte, dat dé kisten enorme voorraden zoetwater- risch inhielden, duizenden snoeken, voorns, baarzen, enz. Eindelijk is ontdekt het reeds lang vermoede .broeinest" van zoetwatervischstroo- Ipers te Haarlem, dat zich aan de Kampervest aldaar bevindt ten huize I van den ijshandelaar R., een man, I-die reeds vroeger wegens heling van jigestplen vleesch werd veroordeeld. IDestroopers brachten hun visch bij Hij verpakte ze dan met ijs in kisten, liet ze naar IJmuiden vervoe ren en van daar werd zij dan als zeevisch (het is gesloten vdschtijd) «aar Londen getransporteerd. De visch staat nu aan het paleis van justitie en zal nu worden vernietigd of verkocht. (Een 3jarig kind te Maastricht nel in een emmer kokend water. In deerniswekkenden toestand werd het kind er uit gehaald, waarna het spoe- i ii overleed. Een metselaar te I Heerlen viel van een aanzienlijke te naar beneden. Zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, is hij kort daarna overleden. Te IJmuiden jiel een matroos van een stoomtraw ler achterover van een steiger op de steenen. Hij raakte bewusteloos en kreeg een groote wonde aan het hoofd I hopeloozen toestand werd hij weg gedragen. 1 s Dekomeet Haley. Uit lireenwich komt het bericht, dat de sierrewacht aldaar thans berekend «eefi, dat de aarde niet door den «art van de komeet van de Halley a gaan 1 Het bericht vraagt drin gend om bevestiging, te meer, daar evroegere berekeningen tot nu toe Pst werden bevonden. De observator 'in de Berlijnsche sterrewacht, dr. Wnick zegt, dat 't mogelijk is, dat «i de komeet niet vóór de zonne- pf. maar ten noorden of zuiden aarvan zullen zien, omdat de baan il „e ke-rn Sew>jzigd wordt. Maar 'Is dan is het nog zeer wel moge- dal de aarde door den staart L?r worden, die meestal niet r,.. maar lichtelijk gebogen is. II i*3" echter evengoed, ook nneer de kern zich wel rechtstreeks j. c en zon en aarde bevindt, toch 'staart de aarde niet raken. Niet alleen wij hebben te kla- »ver het gure Meiweer, in veel ""lelijker gelegen streken van Europa "et nog erger dan ten onzent. Te "senie en omstreken woei Maandag vpm g een scherpe mistral, die wn en boomgaarden in den om- vernielde. De zee ging noog, aardal schepen waren genood- loptl een vei,'ger ankerplaats op te Ken en geen enkele mailboot kon "'anker lichten. Setp?J.S'°j^ardinië en Sicilië werden V d door een hevigen storm. Ie nHandagnacht heeft het te Saint- inne 'n Savoye zoo hard da, eiiwd, dat de sneeuw hier en half "eSerl voet hoog lag. De dorpen, *it idfWMgu den berg' zij" met een H d»l bedekt, het is er ijzig koud jen I0g°jren vreezen het ergste voor Countv" p!et Cor?fi» hospitaal van y Clare in Ierland, is een dag- No. No. No. 38 1056 2167 3685 4244 5330 7375 7873 9985 11669 14471 16582 18671 18957 Trekking van Woensdag 4 Mei. 4e Klasse 3e Lijst. 10422 f1500. 7911 f400. 19100 f100. 193 1186 2441 3741 4445 5359 7395 7878 10652 12259 14919 16992 1869S 19181 Prijzen van f65, 372 501 707 1516 2919 3995 4508 6924 7619 1284 2834 3836 4467 5658 7465 7995 1561 3354 41Ó8 4834 6984 7728 8586 10733 11016 13193 12830 13051 13768 14974 15179 1-5563 17189 1S209 18341 18711 18761 18776 19741 20097 20148 769 1784 3495 4169 4950 7104 7747 8685 11394 14204 15986 18443 18848 20155 786 1998 3640 4178 5150 7323 7862 9344 11595 14373 16023 18644 18929 looner gestorven, die 119 jaar oud was. Dit op zichzelf al merkwaardig feit is nog te opmerkelijker, wijl de grootvader van den overledene nóg ouder was geworden en de 120 had gehaald. De 20 jarige kapper Hans Junemann, die, naar men zich za! herinneren, in October jl. te Berlijn zijn minnares, een winkeljuffrouw in een broodbakkerij, doodstak en be- roofde, en die bij de eerste behan deling van zijn proces ter dood was veroordeeld, heeft in tweede instantie een betrekkelijk geringe gevangenis straf tegen zich hooren eischen. In Januari jl. werd hij door het hof van gezworenen ter dood veroordeeld Het rijksgerechtshof echter vernietigde dit vonnis op grond van een tamelijk onbeduidende fout in den vorm, en thans werd de moordenaar slechts wegens doodslag, onder aanneming van verzachtende omstandigheden tot vijf jaren gevangenis veroordeeld wegens diefstal kreeg hij bovendien nog eens 8 maanden. De schoenmaker Liabeuf te Parijs, die in Januari jongstleden, om zich te wreken op de agenten der zedenpolitie, die hem op meineedige verklaringen als souteneur deden ver- oordeelen, een zedenagent doodschoot en vier andere agenteg verwondde, werd Woensdag door de jury tpr dood veroordeeld. De vrij algemeene verwachting was, dat verzachtende omstandigheden in aanmerking geno men zouden worden. Op het vernemen van zijn dood vonnis riep de veroordeelde uitMet het hoofd onder de valbijl der guil lotine, zal ik nog volhouden, geen souteneur te zijn en op valsche ver klaringen als zoodanig te zijn ver oordeeld. Binnenkort zal te Rome een proces aan de orde komen, dat groot opzien zal baren, omdat er vermoedelijk allerlei dingen aan het licht zullen komen, omtrent het optreden van de Camorra, het geheimzinnige genoot schap te Napels, dat tegen geen enkele misdaad opziet, meedoogenioos is voor allen, die niet bij haar aange sloten zijn en een kanker aan het volksbestaan van Napels en omstre ken. Drie jaren geleden werd op een nacht in een herberg bij Napels een zekere Vincente Cuoccolo vermoord door vier Camorristen, terwijl twee andere leden van dat genootschap op hetzelfde oogenblik zijn vrouw in hare woning ter dood brachten. Cuoccolo had, volgens de meening der makkers, dubbel spel gespeeld. Hij had nl. met de andere camorristen allerlei diefstallen, overvallen en an dere misdaden op touw gezet, zijn aandeel in den buit opgestreken, maar tevens de politie nu en dan gewaar schuwd. Derhalve werd in een Ca- morra-bijeenkomst het doodvonnis over hem uitgesproken. De moorde naars werden gevangen genomen en de medeplichtigen, die het vonnis hadden geveld, eveneens. De instructie van deze zaak heeft drie jaren geduurd en alle beschuldigden werden verwe zen naar het gerechtshof. Vanwege den grooten invloed echter, dien de Camorra te Napels heeft en wijl daar vermoedelijk pressie op de rechters zou worden uitgeoefend, zal het pro ces niet daar maar te Rome worden gevoerd. Het zal vermoedelijk maan denlang durener zijn niet minder dan 500 getuigen gedagvaard. Volgens de jongste telling be draagt de totale bevolking der Vereen. Staten thans 91.424.423 zielen, d. i. een vermeerdering van 15.121.036 inwoners sinds de vorige volkstelling in 1900. De bevolking van de stad New York is 4.563.605 zielendit getal bedroeg op het eind van het vorig jaar 4.730.350. Ook Chicago, dat 2.282.926 inwoners telt, geeft een evengroote vermindering te zien deze wordt toegeschreven aan de schaarschte van arbeid, waardoor vele werklieden naar elders verhuizen. De „Daily Mai!" v?r(.?|t van het groote besiuuiuaie iucmschip, dat in Engeland voor de Engelsche luchtvloot gebouwd wordt en in een grootte eiken tot dusver bestaanden bestuur baren ballon overtreffen, want het is een achtste langer dan de Zeppelin.Het geraamte bestaat niet uit aluminium, maar uit een metaal dat zoowel lichter als taaier is. De gasballon is in acht afdeelingen verdeeld, die echter uit verschillend materiaal vervaardigd zijn. Er is daarbij gebruik gemaakt van een zeer dunne, water-en luchtdichte stof, een nieuwe Engelsche uitvinding. Voor de schroeven heeft men nog geen beslissende keuze gedaandie, waarmede thans proeven genomen worden hebben vier bladen en meten tien voet diameter. Men hoopt het nieuwe gevaarte een snelheid van 70 K. M. in het uur te kunnen geven, die door twee motoren van 200 p.k. geleverd moeten worden. De gondel kan twintig man bevatten en krijgt een inrichting voor draadlooze tele grafie. Volgens de Daily Mail wordt het luchtschip aan de noordzeekust gestationneerd en zal voornamelijk gebruikt worden om verkennersdiens ten te doen. BELGlE. Van het oogenblik af, dat koning Leopold van België over leed, is een geheel leger van advo caten, staatslieden, notarissen en koop lieden aan het werk om de nalaten schap van den overleden vorst vast te stellen. Hoe verder men echter vordert, des te moeilijker blijkt het, den dochters des konings en den staat te geven wat hun toekomt. Het belangrijkste deel der nalatenschap vormen de 30 millioen Congowaarden, die Leopold voor de Niederfullbahsche stichting bestemd en aan den staat onttrokken heeft. Hoewel niemand er aan twijfelt of die groote som komt den Belgischen staat toe, hoewel de prinsessen Cle- mentiene en Stefanie dat recht van den staat ook erkend hebben, toch wil prinses Louise er om procedeeren. Eerst wilde zij het voorbeeld van haar zuster navolgen, maar haar schuideischers schijnen haar zoo in nauw te brengen, dat zij riskante proces moet wagen. De nalatenschap van de vrouw van Leopold, koningin Marie Henriette, is nu, na 8 jaar, eindelijk ook in orde gekomen. De liquidateurs dezer na latenschap hebben de dochters elk in het bezit van het haar toekomende deel gesteld Louise krijgt een paarien collier ter waarde van 200.000 francs. Volgens de „Patriotte" heeft Louise dit collier aan haar zusters aangeboden wanneer zij zich willen verzoenen. De prinsessen Clemantine en Stefanie hebben echter geweigerd. De nalatenschap van koning Leo pold biedt nog een groote moeilijkheid. Uitgestrekte goederen in de Ardennen behoorden aan koning Leopold en zijn krankzinnige zuster, ex-keizerin Charlotte van Mexico, de vrouw van den ongelukkigen Maximiliaan van Oostenrijk. Keizer Frans Jozef heeft indertijd, als voogd van keizerin Char lotte, koning Leopold het beheer op gedragen over alles, wat Charlobe in België bezat. De goederen in de Ardennen echter zijn nu door Leopold aan den staat vermaakt, waardoor hij dingen wegschonk, die hem slechts ten deele toekwamen. Het gerucht gaat dat ook hierover een proces ge voerd zal worden. ENGELAND. Koningin Alexandra is gisteren terugkeerende van haar reis te Londen aangekomen, aan het station begroet door verschillende leden der koninklijke familie. De Ko ning was door een lichte ongesteld heid verhinderd mede aan het station te zijn. Er is bekend gemaakt, dat de ko ning lijdende is aan een ernstige aan doening der luchtwegen. Z. M. heeft de laatste twee dagen zijn kamer moeten houden. Het om hallacht gisterenavond uitgegeven bulletin zegt, dat de koning bronchitis heeft en dat zijn toestand eenige ongerustheid wekt. Om halfelf gisteravond verluidde het, dat er sinds de uitgifte van. het ambtelijk bulletin geen verandering in den toestand van den koning te mel den viel. Het schijnt dat de koning nimmer geheel de gevolgen van de verkoud heid, waaraan hij te Biarritz heeft geleden, is te boven gekomen. De plotselinge en ongezonde weers veranderingen hebben nu weer een ongunstigen invloed op Z. M. ge oefend. Hoewel de Koning sinds twee dagen zijn kamer moet houden, is hij feitelijk niet bedlegrig geweest hij heeft audiënties verleend, heeft zich met zaken bezig gehouden, en was Z. M daarmede nog bezig. De prins van Wales is in de af- geloopen twee dagen een getrouw bezoeker van het paleis geweest en heeft er gister het gedeelte van den dag doorgebracht. De prins bleef er tot laat in den avond. Met het oog op de ongerustheid der koningin is het ceremonieel bij haar terugkomst wat bekort, ten einde 'H. M. in staat te stellen zoo spoedig mogelijk ten paleize te zijn. BALKAN-STATEN. Over een te verwachten nieuwen grooten opstand in Jemen verneemt de „Neue Freie Presse" het volgende uit Konstanti- nopeiReizigers die hier uit Hodeida zijn aangekomen meiden dat Jemen wordt bedreigd door een nieuwen opstand, die licht op Hedsjas in het Noorden van Jemen kan overslaan en de Turksche heerschappij over Arabië ernstig kan bedreigen. Het voornaamste gevaar ligt in het feit, dat de beide machtigste leiders der oproerige beweging, de zoogenaamde „Mahdi" Seijid Mohammed bin Idris en de „imam" Yahia bin Hamid Eddin, verre van zich te willen on derwerpen, een verbond hebben ge sloten en thans over geheel Zuid- Arabië onbeperkt gebieden. Van alle Sjeiks is er slechts een enkele, n.l. Alkas Ali Jakoeb, der regeering trouw gebleven. Hij wordt daarom voort durend door de ruiterbende van den „Ismam" bedreigd. Uit de geheeie provincie Sanaa, de rijkste van Arabië, ontvangt de Turksche regeering geen piaster aan belastingen. Beide leiders van de oproerlingen, de „Mahdi" en de „Imam" hebben thans hun leger opgeslagen in de nabijheid van Beni Hamsioe en zijn gezamelijk bezig, deze plaats door het stichten van moderne vestingwerken, hoofdkwar tier van den opstand te maken. Tot proviandeering van de nieuwe vesting hebben zij aan de naburige kust drie landingsplaatsen in gereedheid gebracht, over welke ongehinderd smokkelhandel wordt gedreven. Het zijn Alkas (op drie uren afstand van Sanaa) Elhvssiiey en Dsjel, bij Meydi). Seijid Idris heeft aan deze havenplaatsen steeds verscheidene schepen ter beschikking, welke nog onlangs te Dsjel 10,000 geweren brachten. Ook over Alkas worden voortdurend massa's geweren en mu nitie binnengesmokkeld. Reeds heefl Seijid Idris, aan wiens wonderwerken het volk gelooft, den Sjerif opgedragen, de stammen van Aboe-Arisj, Sohra Hamta en Charchani te mobiliseeren. Deze oor logzuchtige stammen, die noch aan Allah, noch aan den profeet gelooven, gehoorzamen Idris blindelings. Met ben is hij van plan Jemen binnen te vallen, en als de regeering hem te voren niet verstaat, is ook de op stand van alle Bedoeïnen tusschen Dsjiba en de zee volstrekt zeker. Grooter dan het aantal aanhangers van den „Mahdi", die meer het lagere gespuis, dat van roof leeft, om zich heen verzamelt, is dat van de volgelingen van den „Imam", zelfs onder de welgestelde stammen. Hedennacht is in de ijssalon van den heer Van der Steen, Boulevard Bankert, door kwaadwilligheid een groote spiegelruit ingegooid. De ijssallon was eerst gisteren ge opend. Hedenmiddag werd te Koudekerke aanbesteed het bouwen van een villa, „Huis ten Duine" te Koudekerke, met koetshuis en paardenstal, voor rekening van den heer H. E. J. Ger- lach van St. Joosland. Inschrijvers de heeren Melis, Ha- riot en Vader alhier voor f 33300 C. de Jonge te Domburg voor f27300; Dorleijn en Schooneboom te Middel burg en Domburg voor f27105; M. J. Sanderse te Middelburg voor f 28330en Gebr. Panny te Krab- bendijke en Zierikzee voor f 26594. Aan de minste inschrijvers is het werk gegund. Per telegraaf. Gratie geweigerd. 's GRAVENHAGE. H. M. de Ko ningin heeft atwijzend beschikt op het verzoek om gratie van den 75- jarigen baron v. H. v. B. te Utrecht wegens de bekende verduistering door middel van een aangeteekenden brief. De „Prins Willem II." AMSTERDAM. De Raad van toe zicht voor de Scheepvaart deed heden uitspraak in zake de scheepsramp, vermoedelijk overkomen aan het stoomschip Prins Willem II" van den Kon. West-Indischen Maildienst. De Raad overwoog dat, naar is gebleken, aan het schip en uitrusting niets had ontbroken, en dal het schip, dat zich op 24 Jan. moet hebben be vonden tusschen 10 en 15 graden, in stormgebied is geraakt met een windkracht van 10 tot 12 type-orkaan. De Raad besliste dat opgrond van het ingestelde onderzoek niet is aan te wijzen de oorzaak van het onge val, vermoedelijk op 24 Jan. aan het stoomschip overkomen, met de ge volgen dat alle opvarenden den dood hebben gevonden en het schip is vergaan. Koning Eduard. LONDEN. De toestand was heden morgen vrijwel onveranderd. De Prins van Wales ging zelf herhaalde malen inlichtingen vragen ten paleize. Een bulletin van hedenmorgen 11 uur luidtde koning bracht den nacht rustig door maar de ziekteverschijnse len doen zich niet gunstiger voor en de toestand geeft reden tot bezorgd heid. Het bulletin was geteekend door de 5 geneesheeren des konings. Aardbeving in Amerika. NEW-YORK. De stad Cartago in den staat Costarica is tengevolge van een aardbeving gisterenavond geheel verwoest. Reeds zijn 350 lijken gevonden. Dieven en moordenaars zijn uit de gevangenis ontsnapt en vermeerderen door plundering de algemeene ont zetting. WEEBBEBIOHT. Verwachting tot den avond van 6 Mei: Meest krachtige tot storm achtige Zuidelijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt. Regenbuien. Zelfde temperatuur. Zaterdag 7 Mei hopen onze geliefde Broeder en Zuster JOHANNES DE VEIJ en 3 WILHELM1NA VAN MALDEGHEM Zj hunne 30=jarige Echt= vereeniging te herdenken. 3 Dat zij nog lang gespaard 3 mogen blijven is de wensch van hunne liefhebbende Broe- i der en Zuster. Heden overleed, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- én Overgrootvader, de Heer ARNOLDUS GABRIËL DE ZWART Weduwnaar van Marcelia Patist, in den ouderdom van 86 jaren. Uit aller naam, M. REUTER-De Zwart. H. REUTER. Vlissingen, 4 Mei 1910. (Buitenhaven 15.) Algemeene kennisgeving. De modelmakersleerlingen betuigen aan de Directie der Kon. Maatsch. „De Schelde" hun harteüjken dank voor de toegekende premies. Zondag 8 Mei 1910, voorm. 10 uur, Ds. VEEN, van Middelburg. Zoolang als het CIRCUS LIBOT voorstellingen geeft, zal trein XIX, in plaats van 's avonds 11.10 ure, om 11.30 ure uit Middel burg vertrekken, ten einde de be zoekers uit Vlissingen de gelegen heid te geven om de voorstelling in het circus LIBOT in haar geheel ts kunnen bijwonen. DE DIRECTIE. Med. Docts. Heerenstraat Middelburg IS AF WEZIG. van de Walstraat No. 17, naar Schel» destraat No. 5 J. F. NOBELS, Schilder en Behanger. Aanbevelend. Een prachtig onderhouden Heeren en een dito Dames RIJWIEL Te Koop aangeboden. Te bevragen Schel- destraat 29.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3