Gemengd Nieuws. antwoordde de verbaasde vader van miss Langdon. „Let dan goed op" zei Twain, „en u zult wel iets mer ken". Na welk eigenaardig huwelijks aanzoek Mark Twain zijn plicht te genover den vader van zijn aanstaande voldoende vervuld meende te hebben. Nog een andere millionair is over leden en wel de Zigeuner Ludwig Munczy, vioolspeler, sinds 1906 t; Budapest van zijn renten levende. Behalve meer dan een millioen, be staande in goederen en waarden, laat hij na vele ringen, kettingen, spelden en andere juweelen, hem door bewonderaars en vooral bewon deraarsters geschonken. Hij had met succes gestudeerd in het conserva torium en was de eerste Zigeuner, die muziek had geleerd in een school. Keizerin Elisabeth ontbood hem ver scheidene malen in 1897 gaf zij hem een briefje van 1000 florijnen en een diamanten speld. Keuvelaar. Vlissingen, 3 Mei. Volledigheidshalve vermelden wij nog, dat ook door het comité voor de uitvoering der Oranje Nassau Feestcantate, op Zaterdag j.l., een telegram van gelukwensch werd ge zonden aan H. M. de Koningin. Hierop werd door den voorzitter het volgend antwoord ontvangen Hare Majesteit en Zijn Koninklijke Hoogheid danken U allen voor aan geboden wenschen. Adjudant VAN TUYLL. Uit de bewoners van de Brande rijstraat en Achter de Kerk is een commissie gevormd, om die buurten te versieren op den jaardag van H. M. de Koningin, op 31 Augustus. Morgen vangt de Kon. Scherpschut- ters-vereeniging „Vlissingen" hare zomeroefeningen aan op de militaire banen van het voormalig fort Mid- den-reduit. Op 150 Meter zal op schijf Hoorn in klassen worden geschoten om den koningsprijs, terwijl op 200 Meter de voorbereidende oefeningen op schijf Loosduinen zullen plaats hebben om den zilveren wisselbeker van den Zeeu wschen scherpschuttersbond „Pro Patria", welke dezen zomer vermoe delijk te Middelburg zal plaatshebben. Naar wij vernemen, zal door de afdeelingen Goes, Middelburg en Vlissingen van het Leger des Heils een marsch met muziek worden ge houden op Hemelvaartsdag om 2.15 namiddag. De volgende route zal worden gemaaktGravenstraat, Wijn- bergsche Kade, Houtkade, Droogdok, Hendrikstraat, Palingstraat, Wilhelmi- nastraat, Zeilmarkt, Nieuwendijk, Bellamypark, Coosje Buskenstraat, Badhuisstraat, Glacisstraat, Oude Tramremise, op het terrein waarvan een openluchtmeei'ng zal worden gehouden. Het Engelsche stoomschip „The Marchiones" is heden met een lading cokes van hier naar Millom vertrokken. De Deensche schoener „Jongen Ring" vertrok gisteren, na volbrachte reparatie, van hier naar Port Launay. Het Duitsch stoomschip „Burger meister,kwam hedenmiddag alhier ter reede van Durban en vertrok na ontschep;' g van passagiers naar Hamburg. Aan het centraal telefoon-bureau alhier werden gedurende de maand April 22436 aansluitingen tot stand gebracht. Onze vroegere stadgenoot, de heer A.Jansen, le luitenant bij het korps torpedisten te Den Helder, heeft met gunstigen uitslag deelgenomen aan het examen voor de hoogere krijgs school en zal van af 1 September zijne hoogere militaire opleiding te 's-Gravenhage volgen. De klerk der posterijen en tele grafie 2e klasse P. de Landmeter, wordt met ingang van 22 Mei over geplaatst van het telegraafkantoor te Middelburg naar dat te Rotterdam. Men schrijft ons uit Middelburg Gisterenavond had de uitreiking der prijzen plaats, behaald op het te Middelburg gehouden nationaal biljartconcours. De uitreiking ge schiedde bij monde van den eere voorzitter, den heer H. P. den Bouw meester, die dank bracht aan allen, die tot het welslagen van het con cours medewerkten, zoowel spelers als commissie. Toen de eere-voorzitter aan me juffrouw Schrier uit Domburg haar op de baan B behaalden prijs aanbood, sprak hij haar tevens toe, en zeide verheugd te zijn aan haar den prijs te kunnen aanbieden, daar men haar met genoegen heeft zien spelen. De drie eerste prijswinners op baan C, die konden kiezen tusschen een me daille en geld, kozen alle het eerste. Aan den heer van Baarle te Mid delburg werd de eere-medaille uit gereikt, als hebbende de meeste punten op baan C en D verworven. Aan mej. Schrier, die niet minder dan drie prijzen behaalde, werd nog een medaille in broche vorm, ge schonken door N. N., aangeboden. Ten slotte ontving de eere-voor zitter van de commissie een photo van het concours, terwijl een zelfde photo zal gezonden worden aan den heer E. B. Salomon, directeur der biljartfabriek „Wilhehnina"te Amster dam, die welwillend de biljarten be schikbaar stelde. Nadat nog een paar sprekers hulde hadden gebracht aan den voorzitter, en aan de commissie, sloot de voor zitter het concours. Bij Kon. besluit is benoemd tot kanlonrechter-plaatsvervanger in het kanton Ter Neuzen, J M. Mulder, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Ter Neuzen. Door Ged. Staten van Zeeland is aan mej. de wed. N. de Kunder— Verhaert te Borsselen, met 1 Mei j.l. eervol ontslag verleend van de waar neming der betrekking van ontvanger der rechten voor het gebruik van den Provincialen steiger aldaar en met ingang van dien datum met de waar neming van dien dienst belast de heer D. de Back. KERK- en SCHOOLNiEUWS Ger. Kerken. Aangenomen het be roep te Achlum door ds. G. J. D. Aalders te Wolfaartsdijk. Op het 35eZuiderZendingsfeest, dat 20 Juli in het Liesbosch gehou den wordt zullen als sprekers optre den prof. dr. J. J. P. Valeton, Utrecht dr. Keizer, Tields. H. van Kate, Sliedrechtdr. J. F. Beerens, Varik; ds. A. W. Vous, Alphendhr. A. van Os, Amsterdamdhr. B. M. Aikema, zendeling op Javads. joh. Rauws, Rotterdam ds. J. Schrijver, Neerbosch; dr. H. Th. Obbink te 's Gravenhage. Voor de akte-examens werden gisteren te Middelburg geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd zijn de heeren j. R. H. de Schmidt, J. Stolp, J. Tazelaar, A. Verburg en F. W. Weeda, allen te Middelburg en S. Vreeke te Oost- en West- Souburg. Door den Commissaris der Koningin is de heer R. Borggreve ontheven van zijn benoeming tot lid van de commissie voor het eindexamen der Hoogere Burgerscholen in Zeeland voor 1910 en in diens plaats als zoodanig benoemd de heer J. Bau- wens, leeraar aan de R. H. B. School te Zierikzee. De directie van den Kon. West-In- dischen Maildienst, deelt het volgende mede Op den 27 April jl. bereikte ons het bericht dat door een duinwachter te Koog (Texel) een flesch gevonden was, inhoudende een briefje waarop de volgende woorden„God help, wij vergaan, ss. „Prins Willem 11" A. v. L.", welk bericht reeds werd medegedeeld. Wij hebben thans het handschrift op dat briefje door een schrift kundige laten onderzoeken en doen vergelijken met het handschrift van den 2en hofmeester A. van Leiden, wiens initialen dezelfde zijn als die, voorkomende op het briefje. Deze schriftkundige deelt ons mede, dat het handschrift op het briefje on mogelijk dat kan zijn van den 2en hof meester A. Van Leiden. Wij kunnen hieraan toevoegen dat onder de passagiers noch onder de bemanning zich iemand bevond met dezelfde voorletters als voorko men op net bewuste briefje. De flesch werd door den vinder stukgeslagen, daar het briefje onder in lag, zoodat de flesch ons geen nadere aanduiding kan geven. De bewoners van een beneden huis aan de Suezkade te 's Graven hage meenden Zondagavondomstreeks halftien onraad te hooren in de bo venwoning. Toen de politie het huis doorzocht werd op de 2e verdieping in een keukenkast gevonden een 34jarige timmermansknecht, een goe de bekende der justitie. In zijn bezit werden aangetroffen zilveren lepels en vorken en gouden ringen, bene vens inbrekerswerktuigen en een electrische zaklantaarn. De aange houdene, die verdacht wordt de da der te zijn van andere in den laatsten tijd gepleegde inbraken, is ter be schikking van de justitie gesteld. Volksstemming. Even als vroeger te Dinxperlo, Steenwijk, Glanerbrug, St. Pancras, Hengelo (O.), Smallingerland en de dorpen aan den Langedijk, is thans een stemming gehouden te Enkhuizen. De uitslag was dat uitgebracht wer den 416Ö stemmen. Van onwaarde 40, blanco 397, zoodat het aantal geldige stemmen'3723 bedro'eg. Van deze verklaarden zich 88 voor or.- beperkten drankverkoop, 592 wilden den toestand zoo laten als deze is, 934 wilden vermindering, terwijl de overigen de drankgelegenheden ge- heei wilden laten verdwijnen. Een goede vangst.— Op verzoek van de Haagsche politie is te Amsterdam aangehouden de leider van de bende, die niet alleen daar maar ook in vele andere plaat sen van ons land, door middel van valsche quitanties, gelden liet innen, z. g. voor liefdadige instellingen. De aangehoudene was in het vorige jaar voor een dergelijk feit ook in hechtenis, doch is toen den dans ontsprongen. Drie leden van deze bende zijn thans achter slot en gren del. De leider is een slimme gast, die altijd anderen als zijn handlan gers gebruikte om zelf buiten schot te blijven. Voor honderden guldens wisten de heeren zich op valsche quitanties te doen uitbetalen. in het Kortenoordsche rak na bij Ouderkerk a. d. IJssel, had Zon dag eene ernstige aanvaring plaats tusschen de vrachtstoomboot „An nie I", komende van Amsterdam met bestemming naar Middelburg en 't met hout geladen kraakschip van schipper Stotijn, deel uitmakende van een sleeptrein, komende van Rotterdam. Beide vaartuigen bekwa men belangrijke averij aan den voorsteven. Door den gunstigen waterstand was het mogelijk het kraakschip op het droge te zetten en de vaargeul open te houden. Gedurende de maand April 1910 werd de haven van Antwerpen bezocht door 599 schepen metende te zamen 1.120.201 ton, tegen 351 schepen metende samen 1.029.586 ton in Maart 1909, zijnde dus voor 1910 eene vermeerdering van 48 schepen en een vermeerdering van 90.615 ton. Voor de vier maanden van het jaar bedroeg de totale beweging 2205 schepen, metende 4.108.954 ton, tegen 2087 schepen, metende 3.863.858 ton in 1909, zijnde in ver gelijking met verleden jaar, eene vermeerdering van 118 schepen en 245.096 ton. Een knaapje van 3 jaar te Am sterdam, dat in een emmer met ko kend water was gevallen, is aan de bekomen wonden overleden. Aan boord van een stoomschip liggende in de Maashaven te Rotterdam, is gisterenmorgen een bootwerker bij het dichtliggen van de luiken in het ruim gevallen. De man bekwam een schedelbreuk en werd naar het zie kenhuis overgebracht, waar hij is overleden. In een woning aan de Zwarte Paardenstraat te Rotterdam, wilde een 41 jarige modiste gisteren morgen een petroleumkooktoestel aansteken, toen haar nachtjapon in brand geraakte. Zij vloog brandende de straat op, waar een melkverkooper en een brandmeester de vlammen doofden. Met brandwonden overdekt is de ongelukkige in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis over gebracht en aldaar overleden, Door de equipage van een stoomschip is uit de Schiehaven te Rotterdam opgevischt het lijk van een 23jarigen hofmeestersbediende, die 14 April verdronken was. Te Zaandam is een 3jarig knaapje te water geraakt en verdronken. Een 70jarige slager te Oegstgeest is, vermoedelijk onder den invloed van sterken drank, te water geraakt en verdronken. Te Bochum had een treurig ongeluk plaats. Een vrouw, die met een zui geling op haar arm ging wandelen, gleed uit over een sinaasappelschil en kwam te vallen. De zuigeling kwam zoo hard met 't hoofdje op straat terecht, dat de dood onmid dellijk intrad. Een 8jarige jongen te Utrecht werd Zaterdag overreden door een aardappelkar. Hij werd da delijk naar de Rijksklinieken vervoerd, maar is daar Zondag overleden. Een tweejarig kindje te Amsterdam is gisterenavond door een motorwagen gegrepen. Hoewel de bestuurder den wagen onmiddellijk tot stand wist te brengen, schoven de wielen het kind nog eenige meters voort, zoodat het op slag was gedood. In een woning in een hofje aan de Zuilingstraat te 's Gravenhage ontstond Zondag een kleine binnenbrand doordien de klee deren van een alleenwonende 59jarige vrouw, die met de voeten ep een warme stoof in slaap was gevallen, vlam hadden gevat door het vuur van die stoof. De vrouw bekwam ernstige brandwonden en is ter ver pleging in het Ziekenhuis opgenomen. Te Susteren (Limburg) is een notaris door den auto van den heer S. uit Luik aangereden. Hij kreeg hevige verwondingen aan beide bee- nenzijn toestand is ernstig. Ook de eclitgersoote van den heer S. be kwam eenige kwetsuren. Een mijn werker te Heerlen is met zijn hoofd bekneld geraakt tusschen een tocht scherm en een aanrollenden wagen, waardoor zijn hoofd als het ware verpletterd werd. Uit de Maas haven te Rotterdam is het lijk opge haald van een onbekenden man. Luchtvaart. White is voornemens een vliegschooi te Lon den te stichten. Ook is hij van plan over het Engelsche Kanaal te vliegen en aan buitenlandsche vliegwedstrij den deel te nemen. De Fransche luchtvaartclub doet moeite om te bewerken dat Paulhan het Legioen van Eer zal krijgen en de afdeeling Calais van de club heeft hem uitgenoodigd mede te dingen naar den Ruinart-prijs van 12.500 francs voor een vlucht van Dover naar Calais en terug. De ge detailleerde voorwaarden omtrent den nieuwen prijs van de „Daily Mail" zijn nog niet bekend, maar „Matin" spreekt van een vlucht met een pas sagier. Toen men Paulhan vroeg wat hij er van dacht, zeide hij; „Ik weet het nog niet, ik wacht het reglement af, maar op zijn vrouw wijzende in elk geval een passagier heb ik al vast." Den 19en April werd te Dene kamp (O.) J. v. Benthem door een drietal personen deerlijk met mes sen toegetakeld. De getroffene wees als de daders een drietal personen aan, werkzaam op de fabrieken te Nordhorn. Deze ontkenden echter alle schuld. Daar evenwel de toe stand van v. B. thans zeer zorgelijk is, zoodat hij elk oogenblik kan ster ven, werd een nader onderzoek ge last. De hulp werd hierbij ingeroepen van een heer te Oldenzaal, die met zijn gedresseerden politiehond naar Denekamp kwam om zoo mogelijk gelijk de daders aan te wijzen. Op de plaats van 't misdrijf was een pet gevonden, welke vermoedelijk een der verdachten toebehoorde, wat deze ontkende. De vermoedelijke daders werden op eenigen afstand van den hond tusschen verschillende andere personen geplaatst, terwijl de hond daarna „de lucht" van de pet kreeg. Tot driemaal toe wees de hond den man als den eigenaar van de pet aan. Het drietal werd daarop gearresteerd. Een van hen moet reeds bekend hebben dat de pet zijn eigen dom was. De tweelingzusters Blaschek hebben het ziekenhuis te Praag verlaten, Rosa, de gelukkige moeder, is volkomen hersteld en zoo kon ook voor haar zuster Jozefa de gedwongen rust eindigen. Zij zouden dadelijk weder in 't openbaar optreden. Zaterdag heeft te Bollingen bij Diedenhofen een bloedig familiedra ma plaats gehad. De vrouw van een mijnwerker sneed, terwijl haar man afwezig was, haar vier kinderen en daarna zich zelf den hals af. De moe der en twee kinderen zijn zwaar ver wond, een kind is gestorven en het vierde is licht verwond. De aanleiding tot de daad is onbekend. Hofrichter's bekentenis heeft te Weenen algemeen opzien gewekt. Niemand verwachtte, dat hij schuld zou bekennen. Bij de laatste verhooren heeft men Hofrichter gelegenheid ge geven, het volledige bewijsmateriaal te leeren kennen en hij kreeg daaruit den indruk, dat er voor hem geen kans was om eene veroordeeling te ontgaan. Daarbij verzekerden de mili taire artsen die hem herhaaldelijk onderzochten, dat hij geen kans had op grond van zijn geestestoestand, on toerekenbaar te worden verklaard. Na een heffigen zielesfrijd is hij daarna tot een bekentenis overgegaan. Als hij nu die bekentenis niet herroept, zal hij ter dood worden veroordeeld zonder bekentenis kan dat niet. Me vrouw Hofrichter is uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Het schijnt dat naar man een gedeelte der moreele schuld aan de misdaad op haar heeft willen schuiven, op haar eerzuchtig verlangen om de vrouw van een staf officier te zijn. Na een zeer langdurig verhoor is zij op vrije voeten gesteld. Maar het Openbaar Ministerie heeft een gerechtelijk onderzoek tegen haar ingesteld, wegens verdenking van valsch getuigenis. Men vertelt dat zij aan echtscheiding denkt, en zich na de ontbinding van haar hu welijk buitenlands wil begeven. Den 9en dezer zal waarschijnlijk het pro ces afloopen. Tegen een oom Van Hofrichter, den apotheker Appelf Freudenthal, die verdacht wordt hei! het vergift te hebben verstrekt, is e™ gerechtelijke vervolging ingesteld Een Fran.sch provinciaal blan vertelt van een aanslag tegen barones Vaughan, de „weduwe van konin„ Leopold van Belgie". Zondag hield voor het station nabij het slot Ba!jn court een antomobiel stil. Toen een rijtuig naderde, waarin barones Vaue han met haar beide zonen en een kamenier zat, versperde de auto hei rijtuig den weg. Een dame spronn eruit en richtte een revolver tegen de barones. Daar echter de beide kinderen zich voor het wapens- vonden aarzelde de dame, te schieten en het rijtuig kon zijn weg vervolgen De „Matin" meent, dat het een zuster van de barones was, die haar her haaldelijk vergeefs onderstand ge. vraagd had en thans het beproefde met deze betooging. Tot nu toe heeft de barones geen aanklacht ingediend tegen haar zuster. Van andere zijde heet het, dat de zuster van de barones bij een verhoor door de politie zeide dat de revolver niet geladen was eti dat zij niet van plan was haar zuster te dooden of te kwetsen. Zij wilde haar slechts dreigen. Meer dan 100,000 menschen stonden Zondag aan de haven van Christiania het oorlogschip „Norge" af te wachten, dat het lijk van Noor- wegen's grootste dichter Björnson terugbracht naar het vaderland waar het zijn laatste rustplaats zou vinden en honderden booten lagen in lange rijen geschaard langs den weg dien het schip zou volgen. Te 3/4 uur verschenen de leden van het Storthing, een oogenblik later de gemeenteraad en het stu dentencorps met een oud vaandel uit Björnsons studententijd, te half 4 de koning en de ministers. Spoedig daarop kwam de „Norge" in zicht, gevolgd door 12 schepen en meer dan 1000 booten uit de kustplaatsjes in de Fjorden. Plechtig beierde op dat oogenblik de vredesklok en tegelijkertijd bul derden de kanonnen. Een motorboot bracht de familie aan den walde Koning trad nader en kondoleerdc ieder lid der familie. Een tweede boot bracht de kransen aan, hel derde had de in vlaggen gewikkelde doodkist aan boord. De kist werd door matrozen naar den lijkwagen gedragen. Achter den wagen schaar den zich de familie, de Koning, de ministers, het Storthing, de gemeen teraad en de studenten en daarop volgde een stoet van meer dan j 40,000 mannen en vrouwen. Onder het plechtig luiden der klokken trok deze indrukwekkende stoet naar de kerk. Nog steeds is geheel Rome vervuld van den geheimzinnigen dood der Amerikaansche schilderes Stella Reid, wier lijk, naar men weet, uit de golven der Middellandsche Zee werd gevischt. Prinses Rospigliosi, I een nicht van de overledene, ver- I klaarde den Amerikaanschen consul, I dat Stella Reid stellig den een oi I anderen dag wegens hare buiten-1 sporigheden in een gekkenhuis zon I zijn opgesloten. Kleederen, die men I in haar koffer vond, en die van de I primitiefste soort zijn, wijzen onge- I twijfeld op zeer abnormale opvattin-1 gen omtrent mode. Een student, aangetrokken door de I zeldzame schoonheid, had de vriend-1 schap der schilderes gezocht en I verscheidene uitstapjes met haar ge-1 maakt. Ze was, zoo verklaart hij, I steeds opgewekt. Toen hij haar eens I gevraagd had, of ze ooit had Hel I gehad, antwoordde zij„neen". I Daar zij kort voor haar dood 20091 lire van de Banco Commeriale had I gelicht, en men daar in haar nala-1 tenschap geen centesimo gevonden I heeft, ook geen lijfgoed, zoo begin' I het vermoeden, dat de schoone I Amerikaansche het slachtoffer eene' I misdaad is geworden, meer enmeet| veld te winnen. Welke zijn dehoogsj'l bergen der aarde? I bericht, dat op Nieuw-Guinea een| berg met een hoogte van meer da" I 7000 meters ontdekt is maakt een opstel van dr. Hennigs in de „Cos- mos" bijzonder levenswaardig. Hiefl" I wordt beweerd, dat de juiste kem|lS| van de hoogste bergen der aard' niet erg verbreid is. Vraagt men ie'I mand naar den hoogsten berg v® Europa, dan zal hij dadelijk zll'l schoolwijsheid uitkramen: Blanc, 4810 meter!" De Mont is echter slechts dan de hoogste be SB van Europa, wanneer men den H' I kasus tot Azië rekent, waartoe ec» I geen grondige reden bestaat. In 1 Kaukasus vindt mer. een aantal MP I

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2