Gomeugd Nieuws. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. BUITENLAND. HET BESTUUR. aanzien dat er vóór stroom geleverd de maatsch. „Hotel |tak drijven met suc- u aangelegde nood- |ioende blijken, (deze f 650) en zal zij- moeten overgaan tot complete gaslei- er f 1700 verloren |che leiding met op lichten. (jkje op de gevels en we onze beschrij- elk opzicht fraai en hotel. ^rvan de borstwerin- amen in witte ver- opgetrokken, zijn van kleurige Waai- uitenmuren zijn als rkt, waardoor het muren absoluut is op het terras, die ■4 de pilasters langs van de zeezijde, lateien zijn van m, jaartallen en ban- [a-letters, evenals de geen onderhoud en Ïijnen. ter-, als de voor- en en goeden indruk; goed gevonden, het .onder opschik, door en wij onze lezers bracht te hebben met zien hebben in het unnen een ieder met oedigen eens een lemen. rijving kunnen we gebouw toch zeker van Vlissingen is, bestaande overtreft, kte de architect zijn tot de uitvoering in een was besloten, de llen »n de inrichting niet volgens zijne orden gemaakt, teleurgesteld, bij de electrisch licht te ik U afgewerkt heb n", voegde hij er aan werk van de firma n Vader, aannemers ebouw in korten tijd en trots vele teleur- bouw op tijd hebben erdienen allen lof en n solied bouwen de werk gezet, beleefd bij uw ver- velverdienden lof niet waaraan wij bij deze elden wij nog op ver fing van de marquise n en voor het hotel is op- den heer G. H. Ver wurg. zeker wel een afzon van dank te brengen r. ,A. de Jong, die ons I. een prachtig gebouw dat zeker de attractie ilaats niet weinig zal issie van advies voor regelingen zijn door an waterstaat voor het Blei 1910 tot 30 April oemd de heeren J. A. van Ged. Staten te jhr. mr. E. A. O. de 1 van Ged. Staten te inister van landbouw, handel is op voorstel van den phytopatho- st eene commissie van oeld in de artikelen 5 Koninklijk besluit van (9 no. 40 benoemd en voorzitter de heer H. Wilhelininadorp, tot leren W. J. van den ■etinge, F. Dominicus e, J. Ermerins te Hoe- A. Land te Goes, A. Clement te Nisse, C. Biezelinge, Jac. Welle- oendijke en tot lid en heer L. F. G. Kake- eswelker werkkring ekken over Zuid-Beve- r zetel is gevestigd te I 0 de gedempte Po^' zang gemaakt met n het mulle zand. W )et bestaan daar g 1, teneinde het opsta zooveel mogelijk tege he schoener ,Jon^ op de Nolleplaat aart eft gezeten, is hede het droogdok alhier opgenomen om ie worden onderzocht. Hedenmorgen reed een wagen van jen fabrikant in mineraal-wateren P. te Middelburg, langs den Oprit bij jet Grand Hotel, toen juist de stoom- iram Walcheren passeerde. Het paard schrikte en maakte een zijsprong. Tengevolge hiervan rolde de wagen van den dijk en vielen de flesschen daaruit, zoodat er verschillende bra ken. De op den wagen zittende per sonen konden er juist bij tijds afsprin gen. Het paard werd slechts licht ge wond. Het nationaal biljartconcours, dat Zaterdag 26 Maart te Middelburg is begonnen, is gisterenavond geëindigd. Het concours had een buitengewoon succes, wat hieruit blijken kan dat op banen B en D respectievelijk niet minder dan 1852 en 3113 kaarten werden verkocht. De uitslag van het concours was als volgtbaan A, korpswedstrijd ie prijs f 100 Breda met 121 punten, tweede prijs f 50 Middelburg met 107 punten en derde prijs f 25 Ter Neuzen met 88 punten. Baan B, personeele wedstrijd (vijf seriën over band, waarvan de pun ten bij elkaar geteld te zamen de partij vormen): le prijs T. J. F. Weizen- I bach te Amsterdam met 60 punten, 2e prijs J. J. N. van Baarle te Mid delburg met 55, 3e prijs Van Brun- schot, Breda met 50, 4e prijs Schuur man, Breda met 49, 5e mej. Schrier, ie Domburg met 37, 6e Van der Pas, te Breda met 35 en 7e Dirks, Breda met 34 punten. Baan C, (dezelfde bepalingen als voor baan B., doch het aantal kaar ten voor eiken speler beperkt tot 5) le prijs Van Baarle met 51 punten, 2e p., Van Brunschot met 40, 3e Welzenbach met 38, 4e Bromhoff te Rotterdam met 33, 5e Schuurman met 20, 6e mej, Schrier met 28 en 7e 0. Schippers te Veere met 27 punten. Baan D (25 stooten, waarvan de caramboles van band voor 3 en die welke zonder band gemaakt werden voor 2 punten tellen). Deze baan was uitsluitend opengesteld voor bewoners van Walcheren: le prijs Van Baarle met 71 punten; 2e prijs mej. Schrier met 70 (68, 67); 3e prijs G. Schippers met 70 (68, 66) 4e prijs A. F. van der Harst, Middelburg met 70 (66) 5e prijs W. K. Hering, Middelburg 68; 6e Van Giessen, Middelburg 67 (66), 7e J. Castei, Veere 67 (65) 8e W. Bosman, Middelburg 66, 9e A. Bliek, Middelburg 65 (64) 10e L. Weijl, Middelburg 65 (50) 11e Sturm, Serooskerke 64 (65, 59) 12e Westveer, Koudekerke 64 (62, 54). De eere-medaille, uitgeloofd door den heer H. P. den Bouwmeester, eere-voorzitter van het concours, voor den speler die op de banen B. en C. gezamenlijk het grootste aantal punten maakte, werd behaald door den heer J. J. N. van Baarle te Middelburg, met resp. 55 én 51 of 106 punten. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Maandagavond vergaderde de li berale kiesvereeniging alhier om te bespreken de houding aan te nemen bij de aanstaande herstemming voor een lid der Prov. Staten. Na be spreking werd om overwegingen van practische politiek besloten de can- didatuur van den R.-K. candidaat den heer R. W. J. Kramer, tegen over den candidaat der coalitie, mr. P. Dieleman, te steunen. De „St. Ct." no. 96 bevat de sta tuten van de waterleiding-maat schappij „Zuid-Beveland" te Goes, boelhet aanleggen en het exploitee- ten van een waterleiding voor het e'land Zuid-Beveland en mede voor gemeenten daarbuiten gelegen, indien de vergadering van aandeelhouders daartoe mocht besluiten. Daar tot 31 December 1959. Kapitaalf 1,457,000, verdeeld in 1457 aandeelen van f 1000, jdie geplaatst. De vennootschap wordt bestuurd door een directeur, onder toezicht van een raad van beheer, •oor de eerste maal bestaat de raad van beheer uit de heeren: jhr. U. b" L. van Nijenstein, burgemeester et gemeente 's Heer Arendskerke; O. Dominicus, burgemeester der pmeente Kruiningen J. N. Elenbaas, urgenieester der gemeente Krabben J)ke; J- J. van Gorsel, burgemeester °er gemeente Rilland-BathG. A. 'djenius, secretaris der gemeente bots en mr. j. de Witt Hamer J-Gz., n .er der gemeente Goes. Dp zijn 25jarig jubileum als kor- aa werd heden, door den majoor Wierighen Borski, „de Orde van atije Nassau in brons met de ge 'ste zwaarden" uitgereikt aan den Paal M. Bravenboer, van het 2e Door het Bataljon, daartoe opge steld op de binnenplaats der kazerne, werd na de uitreiking voor den ju bilaris gedefileerd. Door de maréchaussée te Hontenisse is Maandagmiddag aldaar aangehou den een zekere Rijckaart, die voorgaf zich naar werk te begeven te Walz- oorden maar nog met de justitie wat te vereffenen had. Hedenmorgen is hij gevankelijk naar Middelburg over gebracht. batalj 'jon te Middelburg. KERK- en SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor liet beroep naar Retranchement door ds. A. H. Scholte te Zütphen. Met ingang van 1 Mei is aan de rijksnormaalschool alhier tot muziek leeraar benoemd de heer Aleidus Coenen. Tot de vierde klasse der rijks normaalschool te Goes is toegalaten mej. H. Braat alhier. Voor de akte-examen werden gisteren te Middelburg geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd zijn de heeren. E. G. van der Bent, A. de Bruyn, H. N. Everaers, E. Fran ken, P. A. C. Reyers, D. de Bruyne allen Middelburg, en A. Ballast, Oost en West- Souburg. Devalsche munters.— Dalmée en Valsen hebben, beticht van valschmunterij, gelijk reeds ge meld werd, bekend. Dalmée was een man, die handelt in alles, maar vooral in gloeikousjes in welk artikel hij in de Ridderstad te Amsterdam een heel aardig win keltje had. De levenswijze echter van Dalmée had reeds lang de aan- dacht getrokken, omdat hij nog al royaal als heer deed. De man was zeer populair en trok bijv. de aan dacht door de zonderling grappige wijze, waarop hij in gedichten, die zeer humoristisch waren, reclame maakte voor zijn zaak! Weldra verscheen er een tweede dichter ten tooneele, met lierzangen in denzelfden geest, doch bezingend niet het licht van de onovertroffen gloeikous, maar de welluidende too- nen en concerten van de gramophoons waarin hij handel dreef, en de pracht van portretten en photographieën, waarmede hij de menschen' ter hulpe kwam, die zich wilden iaten ver eeuwigen. Vooral militairen, dienst meisjes, buitenlui en zoo, gunden hem druk de clandisie. Aan den toon der gedichten kon men zoo merken dat ze uit een en den zelfden poeti se h s n koker kwamen, maar niet een had toen een flauw vermoeden, dat de dichters er ook een eigen munt op nahielden. Thans is het met de poëzie gedaan. Dalmée heeft geen kinderen, de photograaf wel, en daar onder zelfs een ongelukkig doofstom meisje. De instructie tegen beide beklaagden wordt met ijver voortgezet. Aan boord van het wrak van het stoomschip „Sommelsdijk" smeult en rookt het nog steeds in alle rui men. Het ligt in de bedoeling om zoodra mogelijk, misschien na twee of drie dagen het schip in de aller eerste plaats leeg te pompen. Op het oogenblik is daar wegens de hide geen denken aan. Naar men verneemt, heeft de Hol- land-Amerikalijn het stoomschip ge abandonneerd aan de verzekering- maatschappijen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in een café aan de 2e Lombardstraat te Rotterdam, na een voorafgaanden twist een poging tot doodslag plaats gehad. Aan een 22- jarige publieke vrouw is nl. een ge vaarlijke messteek in den rug toe gebracht, ter zijde van den rugge graat beneden de onderste rib. De verdenking viel op haar kostganger den 23jarigen R. die dan ook gear' resteerd is, doch ontkent den steek te hebben toegebracht. Een mes is ook niet op hem bevonden. De gewonde is naar het Ziekenhuis overgebracht, doch haar toestand is zoodanig, dat zij nog niet gehoord is kunnen worden. Uit de Laakhaven te 's Graven- hage is opgehaald het lijk van een 72jarig man, een gepensionneerd mi litair, die sedert een tiental dagen uit zijn woning aan den Rijswijkschen weg werd vermist. - Uit den Spoor singel te Rotterdam is Zondagmorgen opgevischt het lijk van een 65 a 70 jarige dame met grijs haar. Op haar werd bevonden 95 ets., terwijl haar ondergoed gemerkt is A. R. Gis teren heeft een tweejarig kind, wo nende in de Westerstraat te Amster dam, deerlijke brandwonden bekomen doordat het een pot kokende koffie over het lichaam krep?. Toen de origadier der Kon. marschaussee te Oldenzaal, zich gis termorgen bij 't arriveeren van den D-trein uit Duitschland aan't station ie Oldenzaal bevond, waren er onder de passagiers ook twee meisjes, resp. 20 en 22 jaar, afkomstig uit Rheine, die in betrekking zouden gaan te Amsterdam. Omtrent den aard der betrekking en bij wien zij in betrek king zouden komen, wisten zij niets. Alleen konden ze mededeelen, dat ze aan 't station te Amsterdam zou den ontvangen worden door een zekeren heer, zich noemende Sander, die de meisjes te bestemder plaatse zou brengen. Daar de brigadier ver moedde, hief te doen te hebben met een handel in meisjes, stelde hij zich in telefonische verbinding met den directeur van het Nat. Bureau tot bescherming van vrouwen en meis jes te Amsterdam, die de twee meisje nu te Amsterdam zal ont vangen. In de Zeeuwsche stroomen is een Engelsche barge verschenen, die een lading oesterschelpen inneemt deze schelpen moeten uitstekend ge zuiverd zijn, voor zij aan boord gaan. Voorheen werden de schelpen ge meenlijk alleen gebruikt voor ver harding van wegen en tuinpaden. Het blijkt nu, dat ze ook nog voor andere dingen bruikbaar zjjnmen zegt, dat ze dienen tot bereiding van een poetspoeder. Naar het „Kreisblaft" bericht, is het luchtschip Zeppelin 11 midden door gebroken en hangt het in de boomen, die zich op den Webersberg bevinden. Manschappen van de school voor onderofficieren en brandweerlieden hebben het terrein van de ramp af gezet en trachten den ballon te ver ankeren. Volgens latere berichten, is het luchtschip „Z. II" in het midden ge knakt. Het voornemen bestaat, de nog onbeschadigde ballonets (de Zeppelin is verdeeld in een zeventiental door schotten van elkander gescheiden afdeelingen, die ieder een afzonder lijken, met gas gevulden zak of bal- lonet bevatten) te ledigen, en het geraamte van den ballon uiteen te nemen. De toeloop van nieuwsgierigen naar de piek waar het ongeluk plaats had, is geweldig. Uit Diez zijn troepen aangekomen, dié de afzetting voor hun rekening hebben genomen. De „Z. II" streed reeds den geheelen morgen op de landingsplaats bij Lim burg tegen de krachtige windstoofen. Even voor één uur greep een ruk wind, met een snelheid van 18 meter per seconde, het luchtschip ter zijde aan. De staaldraadtrossen, waarmede de balion verankerd was, knapten af en tevergeefs trachtten de manschap pen het luchtschip vast te houden. De „Z. II" vloog in vliegende vaart op Weilburg toe, en werd tegen het paviljoen op den heuveltop geslin herd, waarbij het achterste gedeelte bleef hangen, en het voorste over hangende gedeelte naar beneden om knakte. Het opruimingswerk, dat onmiddel lijk begonnen werd, zal vijf dagen duren. De motors zijn onbeschadigd gebleven. Het betreft hier een ver- geefschen strijd tegen de elementen niets was verzuimd op het punt der voorzorgsmaatregelen. Bij het ongeluk werd niemand gekwetst. De „Zeppelin II" is een van de 3 militaire stuurbalons, die Zaterdag en Vrijdag te Homburg in tegenwoordig heid van keizer Wilhelm gemanoeu vreerd hebben. Zaterdagochtend zou den luchtschepen naar Koblenz ver trokken zijn, om daar eveneens te manoeuvreeren. Wegens den hevigen wind werd het vertrek echter tot Zondagmorgen uitgesteld, ofschoon ook toen het weer nog zoo stormach tig was, dat de „Z. II" zich van zijn ankers kon losrukken. De „Metropolitan Water Baard' van Londen heeft verleden week besloten tot een omvangrijk stelsel van watervoorziening, waarmede een bedrag van tien miilioen pond ster ling is gemoeid. Het plan is, om in het dal van de Theems een aantal •ieusachtige reservoirs te bouwen, zoo groot dat in 1916 voor de dan aan wezige bevolking van Londen genoeg water gedurende dertig dagen voor handen zal zijn. Er wordt berekend dat, als het geheele plan is uitgevoerd tot 1940 in de behoefteaan drinkwater zal zijn voorzien. Slechts twee leden van den board verklaarden zich tegen het plan. Een van hen vreesde, dat een aardbeving de reservoirs zou kun nen verwoesten, en wees voorts op de moeilijkheid 0111 de drinkwater bronnen voldoende te beveiligen tegen een vijandelijken inval, Aan deze bezwaren werd echter geen aandacht gewijd. De „Daily Chronicle" verneemt uit Pittsburg in AmerikaZaterdag avond hebben in de mijnstad Avella in West-Pennsylvanië een honderdtal dronken mijnwerkers een hunner, dien zij voor een spion in dienst der maatschappij hielden, gekruisigd. Het slachtoffer, met name Ranish, was nog niet lang geleden uit Hongarije gekomen en kende maar weinig Engelsch. Zijn beulen waren voor het meerendeel Slaven. Al eenigen tijd hadden zij openlijk Rapish gedreigd. Zaterdagavond begaf de bende, na een kroeg zwaar gedronken te hebben en verhit door nieuwe be schuldigingen, tegen Rapisch inge bracht, zich naar zijn huis en sleep ten hem naar buiten. Zij moesten hem letterlijk uit de armen van zijn vrouw rukken. Toen voerden zij hem mee naar den buitenkant van de stad. Eenigen gingen toen palen halen van een mijn en maakten daaruit een groot ruw kruis. Anderen trokken het slachtoffer de kleeren van hef lijf. Vervolgens wierpen zij hem op het kruis, bonden er hem op vast, en sloegen groote spijkers door han den en voeten. En zij zetten hem een doornenkroon op het hootd. Toen haalden zij nog meer drank en dan sten 0111 het kruis en zongen lieder lijke gezangen. Onderwijl stierf lang zaam hun slachtoffer in vreeselijke pijnen. De politie verscheen ten laatste op het tooneel. Zij had het schreeuwen van de dronken kerels en het gillen van het slachtoffer ge hoord. Dadelijk ontstond er een ge vecht, waarbij vele mijnwerkers van hun revolver gebruik maakten. Het duurde een tijd voor de politie mees ter van het terrein was. Zij kon echter slechts drie van Rapish's moordenaars vatten. Toen Rapish van het kruisafgenomen werd, was hij dood. Albert Wolfer, de jonge inan in New-York die terechtstond wegens moord op de typewritester Ruth Wheeler, is veroordeeld tot den dood op den electrischen stoel. Het heele proces, de beraadslaging der jury en het uitspreken van het vonnis ingesloten, is in vijf dagen klaarge speeld. Een snelheidsrecord van moordprocessen in Amerika Over de laatste zitting is weinig bijzonders meer te verteilen de geliefde van Wolter kwam getuigen maar wist weinig mee te deelen. Wolter zelf werd aan een kruisver hoor onderworpen en daarin werd 's mans alibi ontzenuwd. Toen gingen de gezworenen twee uur lang be raadslagen en besloten het schuldig uit ie spreken. Wolter sliep vast toen men hem kwam halen om de uitspraak te hooren en hij bleef zoo koud als een visch toen hij het doodvonnis vernam„Ik zou nu wel eens lekker willen uitslapen", was het eenige wat hij zei. maar deze werden van onwaarde ver klaard. Behalve Millerand, die in herstem ming komt, zijn alle ministers en onder-staatssecretarissen herkozen. Nieuwgekozen is de heer Augagneur, gouverneur-generaal van Madagascar die treedt in de plaats van Pressensé. Verder zijn er nog enkele wijzigin gen, voornamelijk van personen, want, zooals gezegd, de algemeene partijverhoudingen blijven ongeveer zooals zij waren. GRIEKENLAND. De correspondent van de „Frankfurter Zeitung" te Athene, aan wien menige karakteris tieke bijzonderheid over den toestand in Griekenland te danken is, geeft nu eenige bijzonderheden uit het verleden van Zorbas, den tegenwoor- digen minister van oorlog, tevens leider van den zg. ontbonden officie- renbond. Zorbas had, naar Halkiopoe- los, een gewezen officier, in een on derteekend artikel mededeelde, van den Kroonprins, na wegens bij ma noeuvres begane fouten en hoogst ongunstige resultaten van inspectie op zijn conduitestaat „niet voor bevor dering in aanmerking komend" ge kregen. Na den Griekscb-Turkschen oorlog werd hij voor den krijgsraad gedaagd, „wegens lafheid en eigen willig verlaten van zijn post." Hij werd met alle andere collega's die een dergelijke aanklacht tegen zich zagen ingediend, vrijgesproken. Niet bepaald een schitterend verle den dus FRANKRIJK. Wel is waar zijn de verkiezingen zeer rustig verloopen, maar men acht het opmerkelijk dat er over het algemeen zeer druk is gestemd. Volgens de officieele cijfers waren er gekozen 59 republikeinen, 13 nationalisten, 39 progressisten, 65 republikeinen van de linkerzijde, 145 radicalen en sociaal-socialistec, 9 on afhankelijke socialisten en 25 gevni- fieerde socialisten. Er moesten in 231 districten herstemmingen plaats hebben, dit is meer dan men ver wachtte. De republikeinen verloren 3 zetels, de nationalisten wonnen er 1, de pr.ogressisien verloren er l,de links-republikeinen wonnen er 8, de radicalen en radicaal-socialisten ver loren er 2, de geunifieerde socialisten wonnen er 3. Feitelijk hebben de afzonderlijke partijen dus weinig ver liezen geleden. De aanhangers van de evenredige vertegenwoordiging, verklaren dit hierdoor, dat het tegenwoordige ver kiezingstelsel ingrijpende wijzigingen in de volksvertegenwoordiging tegen houdt. In het departement Tarne komt de leider der geunifieerde socialisten, Jaurès, in herstemming met een con servatief en een radicaal. Zijn her kiezing is twijfelachtig. Minister Millerand, die in het 12e district te Parijs met den nationalist Péchin in herstemming komt, be weerde tegenover een berichtgever, dat hij zeer tevreden was over den uitslag der stemming, daar zijn tegen partij in vergelijking met het jaar 1902, 500 stemmen had verloren en hijzelf een aanzienlijk aantal stemmen won. De tegenstanders van Millerand beweren echter, dat zijn herkiezing niet zeker is. In eenige districten van Parijs had den eenige suffragettes haar candi daten gesteld. Zij werden bijzonderlijk door de socialisten gesteund. Wel kre gen zij eenige honderden stemmen. Gas verstikking. AMSTERDAM. Een 64 jarige we duwe is hedennacht door gasver- stikking om het leven gekomen. De dochter van de verongelukte werd gevonden in diep bewusteloozen toestand. Voor haar leven wordt ern stig gevreesd. Toen hedenmorgen ais gewoonlijk de bediende van het kantoor waar de overledene concierge was, aanschel de, werd hem niet opengedaan. Na dat men door een raam was binnen gekomen, vond men de oude vrouw dood in bed en het meisje bewus teloos. Opmerkelijk is het dat voor het bed het nachtlichtje nog aan was en dat er geen ontploffing had plaats gehad. Als vermoedelijke oorzaak wordt genoemd gebrek aan water in de gasleiding. van 23 tot 26 April. ONDERTROUWD J. M. L. van Houcke, jm. 22 j. en P. A. de Rijke, jd. 20 j. C. Ver ijzer, jm. 24 j. en P. A. Elve,jd. 20 j, GETROUWD: J. J. T. M. Clercx, jm. 32 j. en B. H. du Gardein, jd. 24 j. BEVALLEN: M. S. Groosman, geb. van der Meer, d. D. C. Siegers, geb. Hessig, d. OVERLEDEN: A. A. Blondé, vrouw van A. P. Luyens, 32 j. MARKTBERICHTEN. Vlissingen 26 April. Boter ft a f 1.10 p. K.G. Eieren f 3.40 a f3.50 p. 100 st. WEEBBEBIOHT.- medegedeeld doorliet Kon. Red. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 26 April 1910.) Hoogste barometerstand 766,3 te Horta. Laagste barometerstand 741,7 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 27 AprilMeest matige W.-lijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk nog buiig. Zelfde temperatuur. 3% Zoo de Heer wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders BERNARDUS TEN HOOPEN A en CHRISTINA WILHELMINA HAAIJMAN op Donderdag 28 April hunne ■J 30=,jarige Echtvereeni- §5 ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, kJ Behuwd- en Kleinkinderen. Vlissingen, 26 April 1910. j De Vlissingsche Slagers- uereeniging maakt bekend dat hunne Winkels ter gelegenheid uan hét Julianafeest Zaterdag zullen GESLOTEN zijn.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3