ABDIJSIROOP, mm WKKQIKEt JCIj fslltWi jam aai It borst, tolas! mtiti laar da Hblijsiwoj!, Laatste Berichten. Advertentiën. BUITENLAND. regeling der loonen, •hoogd worden. Aan lijnsche werkgevers zich af te scheiden ïen Duitschen bond aegint de uitsluiting verloopen. In ver werd het werk her werd de „lockout" verklaard. |ntal der werklieden uitsluiting lijden' Het „Berliner Ta- aantal op 200.000 .lgemeen wordt ech- pat de strijd door de verloren is. dat ernstige ge- n na zich sleepen, rekkelijk goed is irde in den nacht Dinsdag met het inehaha" van de t Company te Lon- lat 9 Aprilvan New- en vertrok met 64 |sse, voor *t meeren- ruim 100 man iks vee en een lading de in genoemden tijdens dikken mist Het zat stevig vast rotsen en bij on- fi den bodem gaten zwaar beschadigd ioedig 20 voetwater itond. van de draadlooze hulp gevraagd en Jammen werden op- Marconi-station te Headstation nabij It Tailstation, zoodat erschillende kanten tas. rden aan boord de (gestreken en de md gebracht op het in der 5 bewoonde de 48, die te zamen in vormen, men erin ook al de agiers te bergen. De |per scheepsgelegen- naar Peurance over- aar per specialen aangekomen, op Sampson-eiland Ie lading is een ge- geworpen en men ok lading in andere te laden. zit nog steeds stevig neren ketelruim zijn iet zou wel niet on- alleen het achter- |rgen, zooals vroeger een groot stoom- fomer „Belos", sleep- ele andere vaartuigen dingsplaats. ia" kapt. S. Layland, ichip van 13.443 ton te Belfast bij Har- gebouwd. Het is Iderwaterkiok-toestel- ze telegrafie. Transport Cie. kent i de Westkust, want eden verloor zij haar Ijgegan" op de Mana- irbij zeer veel men- lieten. jaar terug verging op zeilschip dat even- a" heette.De opvaren door zich van den de rotsen te laten een man sloeg van en verdronk. 'ain," de Amerikaan- is gestorven zoo hij dog enkele uren voor hij vroolijk en opge- ttige humor gaf eenige e diepbedroefde doch- die rond zijn ziekbed n en zeker wisten, dat 'genblik kon intreden, ig is de humoristische den, In den namiddag vier, voelde hij zich lij wilde een gesprek r beginnen, maar de krachten in de laatste mijnd, dat het spreken ng. Hij vroeg derhalve :r en potlood om zijn lelijk te maken. Het o goed als onleesbaar, nde er uit op te ma- om een van zijn eigen vroeg. Toen zijn doch- ontcijfering bezig vyas, wain plotseling buiten qerde zacht den dood in, t eerst recht duidelijk, rierikanen in de pHtig boeken van mr. Cle- hoe de schrijver van Iover de geheele Unie evierd werd, hoe het in hem een waren heeft. Alle bladen wijdden niet alleen kolommenlange artikelen aan den on- vergetelijken prozaïst, maar zij gaven ook speciale edities, die gretig door de Amerikanen werden gekocht en gelezen. Daarin waren foto's en humorvolle „grapjes" van den schrij ver opgenomen en alle hoofdredac teuren velden hetzelfde oordeel: „Mark Twain was een groot humorist, een groot man, een der beste prozaschrij vers van dezen tijd." Merkwaardig is vooral ook hetgeen president Taft verklaarde. Aan een journalist, die om zijn oordeel over „Mark Twain" vroeg, zeide de pre sident: „Mark Twain" heeft aan inillioenen een groot en intellectueel genoegen geschonken. Zijn werken zullen door het nageslacht met de zelfde opgewektheid gelezen worden, en wat vooral van beteekenis is „Mark Twain" heeft nooit een regel geschreven, die een vader niet aan zijn dochter kon laten lezen. Hij heeft zich een onsterfelijke plaats in de Amerikaansche literatuur verwor ven." Niettegenstaande „Mark Twain" in de laatste jaren ernstige financieele slagen te lijden had, wordt zijn vermogen op ruim 1 millioen dollar geschat. Behoudens eenige kleine legaten is zijn dochter Klara, die met den Poolschen pianist Qabrilovic gehuwd is, de eenige erfgename. De New Yorksche moord zaak. In het strafproces tegen Wolter, die het machineschrijfstertje Ruth Wheeler door een advertentie naar zijn kamer had gelokt, en haar daar had vermoord, zijn uiterst pijn lijke tooneelen voorgevallen.Men weet, dat de moordenaar vergeefs getracht heeft, het lijk te doen verwijnen, door het te doen verbranden. Woensdag waren de zuster en de moeder der vermoorden verschenen om de af schuwelijk verminkte overblijfselen te indentificeeren en ook door 't vuur niet verteerde deelen van kledings stukken, lijfsieraden, enz., Beiden her kenden het stoffelijk overschot en de andere voorwerpen. Maar zij vielen in onmacht. Het verhoor van de deskundigen was zoo mogelijk nog griezeliger, prof. George Huntingdon zei dat al de gevonden overblijfselen van een en hetzelfde lichaam afkomstig waren, en wel van een meisje onder de acht tien. Verder was in de hand van de doode een pluk haar afgetrokken, dat niet van het meisje afkomstig was. Prof. John. S. Larkin deed uitvoerige mededeeiingen over het microscopisch onderzoek. Dr. Philip Hanlon, de jus- titiedokter, verklaarde dat het meisje nog niet dood was toen haar lichaam in den haard werd gestopt. Intusschen is door anderen gezegd, dat dit niet kan en het lichaam eerst in stukken was gesneden. Vrijdag is de voornaamste getuige, Katie Muller, gehoord, die met bekl. heeft geleefd. Terwijl zij naar haar plaats tegenover den rechter liep, vermeed zij bekl. aan te zien. Zij verklaarde, dat 24 Maart Wolter thuis was,toen zij uitging om een boodschap te doen. Toen zij thuis kwam, vond zij hem voor de kachel, bezig om de vuurplaat goed te leggen. Get. be schreef verder een bezoek van Pearl Wheeler, de zuster der vermoorde. Die kwam om de andere te zoeken. Toen Pearl weg was, vroeg get. aan hekl. of het meisje bij hem was ge weest. Hij ontkende. Maar get. ver klaart, dat ze 's nacht lawaai heeft gehoordtweemaal viel er iets in de kachel, en Wolter stond beide malen »P om er naar te kijken. Het verhoor her getuigen a charge is reeds af- geloopen. In de haven van Koeré is een Japansche onderzeeboot gezonken, waarbij alle opvarenden het leven heb ben gelaten. De heldhaftige gezag eerder, luitenant Tsoetoma Sakoema heeft in den tijd, die den ongelukki gen na het zinken der boot nog vóór hen dood overbleef, een rapport op gesteld, waarinhij mededeeiingen doet hnilrent het ongeluk. Tsoetoma Sakoema schreefMet 'inige smart schrijf ik dit verslag om "en door mijn schuld veroorzaakten ondergang te melden van dit schip, an mijn kameraden, de officieren n van de verdere bemanning. Ik ensch er voor alles met nadruk op o wijzen, dat alle maatregelen geno- f en zijn ora het schip weer naar de Ppervlakte te doen stijgenmijn ka- en de bemanning hebben werkf Ë'nC'e foe erns''S en halm ge- .'h had bevel gegeven omhetvaar- '8 'JJ zijn vaart te laten duiken en 'h had opgemerkt, dat dit te 'Medde, trachtte ik deschot- bii a s,.uiten' waardoor het water Qn i hujkbeweging binnenstroomt, gelukkigerwijze is de ketting, die de beweging dezer schotten regelt, plotseling gebroken, zoodat het mij onmogelijk is geweest de vaart van de boot vast te stellen. Middelerwijl waren de reservoirs geheel volgeloo- pen en het vaartuig begon te zinken onder een hoek van ongeveer vijf- en-twintig graden. Toen wij den bo dem raakten begon het water rond ons te stijgen. Het electrische licht ging uit, er begonnen zich giftige gassen te verspreiden. Niettegenstaan de deze hachelijke omstandigheden hebben we gedaan wat we konden om hetgroote reservoir leeg te maken. Ik denk wel, dat wij er in geslaagd zijn, hoewel we den waterstand niet meer konden afleggen. Daar de elec trische stroom geheel verbroken was, was onze eenige en laatste hoop om naar de oppervlakte te kunner. stijgen gevestigd op het leegmaken van al de reservoirs. Ik schrijf in halfduister, daar het licht uit de lantaarn komt, Elf uur 45 minuten 's ochtends. Ik verzoek Zijne Majesteit met aandrang mij te willen vergeven en de gezinnen van mijn kameraden en van al de mannen, die in dit vaartuig, dat vol loopt, omkomen, te willen steunen. Dit is mijn eenige wensch. Twaalf uur 30 m'nuien. Slechts met de grootste moeite kan ik adem halen, hoewel ik zeker weet, dat we al de gazoli- ne uit de reservoirs verwijderd heb ben. Ik kan niet voortgaan. Twaalf uur 40. FRANKRIJK. Gisteren werden in het geheele land algemeene verkie zingen gehouden. De strijd was dit maal bijzonder kalm en men zegt dat het meer dan een halve eeuw ge leden is dai de verkiezingen zoo weinig belangstelling trokken. Is wellicht de oorzaak daarin ge legen, dat niemand twijfelt aan de overwinning van het republikein- sche blok? In andere landen, Enge land en bij ons bijv., kan men zelden vooruit met eenige zekerheid zeggen welke partijgroepeering de meerder heid zal behalen in het nieuwe par lement daar hangt het van de ver kiezingen af, hoe het land in de eerst volgende jaren geregeerd zal worden. Maar nu in Frankrijk is er niemand die er ernstig aan twijfelt of derepu- blikeinsche meerderheid, de combi natie van redicalen en radico-socia- listen, wordt weer oppermachtig in de Kamer. Men verwacht dat het republikeinsche blok tusschen de 370 en 400 zetels zal veroveren, waarte genover men voor de oppositie (cle- ricalen, nationalisten, Bonopartisten, Orleanisten) slechts op een honderdtal zetels rekent. Jaurès' groep zal wat winnen of wat verliezen, maar niet zooveel dat het gewicht in de schaal legt, en de onafhankelijke socialisten zijn ook niet zoo sterk in aantal} dat men veel rekening met hen behoeft te houden. Men kan begrijpen, dat een stembus strijd onder zulke omstandigheden weinig belangwekkend is. Eenig leven wordt er alleen nog aan de verkiezingen gegeven door de candidatuur der vrouwen. Wel is waar verwacht niemand dat er een gekozen wordt, en zou zelfs, indien dit ge schiedde, het stembureau waarschijn lijk de stemmen op een vrouw uitge bracht voor ongeldig verklaren, maar het maakt toch den strijd wat minder saai, dank zij de heftige redevoerin gen, door de vrouwelijke candidaten uitgesproken. DUITSCHLAND. Er schijnen poli tici te zijn aldus de Berlijnsche correspondent der „Frankf. Ztg," en de uitingen der bladen bewijzen het, die meenen, dat de Donderdag door de commissie uit het Heeren huis genomen besluiten betreffende 't kiesrechtontwerp den grondslag voor een overeenkomst metde meer derheid van de Kamer en de regeering zouden vormen. Dat is een vergissing, waarop zich naar het schijnt, ten minste voor zoo ver de regeering betreft, ook de „Kreuzztg," verlaatwant zij stelt de tegemoetkoming der commissie uit het Heerenhuis, die onder den invloed van von Bethman Hollweg bereikt is, op den voorgrond en meent, dat het niettemin in de Kamer niet tot een schikking zal komen, omdat de nat.-liberalen de besluiten der Hee renhuis-commissie niet voldoende achten en aan den anderen kant ook het centrum ze verwerpt. Beide ver zekeringen zijn juist, maar er moet aan worden toegevoegd, dat ook voor von Bethmann Hollweg en de regeering deze Heerenhuis-besluiten onaannemelijk zijn, en wel, naar uit zijn vroegere vérklaringen volgt omdat de districten er te klein in worden genomen. M.cl.h n dus deze besluiten der commissie in de volle vergade ring worden aangenomen, dan zou in Dezen vorm niet slechts in de Kamer worden verworpen, maar bovendien en misschien reeds eerder afstuiten op de weigering der regee ring. Het is bovendien zeer onwaarschijn lijk, dat de commissiebesluiten door ue voltallige vergadering van het Heerenhuis worden bekrachtigd. Ook een groot deel der conservatieven zou er tegen stemmen, omdat ze hun te ver gaan. Intusschen is het Heeren huis een moeilijk berekenbare factor. Zijn beide fracties zijn niet zulke ge sloten eenheden als de fracties der Kamer en er zijn in het Heerenhuis verscheidene lec'en, aie ten slotte bij alle groote quaesfies het hun plicht achten, de wenschen der regeering zooveel mogelijk tegemoet te komen. Zooals ze thans is, accepteert de premier de -vet niet, maar de „Frankf Ztg." heeft reden om te vermoeden, dat in 't Heerenhuis nog de poging zal wotden gedaan om door nieuwe amendementen in de districtsindeeling iets tot stand te brengen, dat voor de regeering aannemelijk is, terwijl ook in de Kamer de middenpartijen er voor kunnen worden gevonden Waarschijnlijk is het intusschen niet' dat deze pogingen succes hebben! Maar heeft men er een begin van succes mee, dan zouden de conser vatieven moeten beslissen, of zij de wet met de „middenpartijen" of met hun clericale vrienden zullen tot stand brengen. OOSTENRIJK. Het Huis van af gevaardigden heeft de leening van 220 miliioen kr., tot dekking van de buitengewone militaire uitgaven, ge daan tijdens de kritieke periode van 1908, 09, in derde lezing aangenomen. Bij de tweede lezing op Vrijdag jl. verklaarde de minister van lands verdediging v. Georgl: „Het is niet gekomen tot een oorlog, wijl onze voornaamste factor geen oorlog wilde en doordat wij door ons krachtig op treden den vrede hebben bedwongen." De minister bewees met cijfers, welk groot voordeel nijverheid en arbeiders getrokken hadden van de bestellingen voor het leger, juist in een periode dat de industrie kwijnde en stelde in het licht, welke offers aan menschen en geld voor een oorlo" geëischt zou worden, Nadat het Huis het leenings-voor- stel in tweede lezing had aangeno men, stelde de president voor de zitting te verdagen tot 's avonds zes uur. Daartegen echter protesteerden de Slavische Unie en de sociaal democraten. Een voorstel om de zitting tot Zaterdag te verdagen werd verworpen en de volgende vergadering bepaald op 6 uur 's avonds. Toen de zitting heropend was protesteerden Tsjechen en sociaal-democraten heftig en luide tegen de handelwijze van den pre sident, dien zij verweten tegen het reglement van orde te hebben gezon digd. Verschillende Tsjechen vroegen het woord, teneinde de verdere be handeling van het leeningsvoorstel te verhinderen. De president verdedigde zich tegen het tot hem gerichte verwijt met de verklaring, dat hij geen andere be doeling had gehad dan de derde lezing van het ontwerp aan de orde te stellen. Teneinde echter een debat pver het reglement van orde te ver mijden, stelde hij voor de zitting te sluiten en Zaterdag opnieuw bijeen te komen, welk voorstel toen werd aangenomen. MAROKKO. De „Temps" verneemt uit Marokko, dat er groote verande ringen' te wachten staah onder het hooge personeel van het Machzen. Tengevolge van het huwelijk van den eersten vizier, den bekenden Kaïd Glaoei, met een dochter van El Mokri, den gezant te Parijs, zouden deze 2 families in de toekomst samen de posten van het Machzen verdeelen. Glaoei zou de heerschappij over het leger krijgen en alle zaken behande len, de stammen betreffende, terwijl El Mokri zich zou belasten met de portefeuille van buitenlandsche zaken de administratie der financiën en pu blieke werken. Een van El Mokri's zou vertegenwoordiger van den Sultan in Tanger worden, in de plaats van El Gebbas, terwijl een andere finan cieel gedelegeerde van het Machzen te Tanger worden zou. Deze veranderde samenstelling van het Machzen kan van belang zijn, wijl er op het oogenblik juist een paar kwesties in Marokko dreigen. Bij een daarvan is een Nederlandsche firma betrokken. Aan de bladen wordt uit Melilla geseind, dat de Neder landsche firma Muller Co. in den omtrek van het kamp te Melilla be gonnen is met mijnwerken aan te leggen, niettegenstaande het verzet en de protesten der Spaansche auto riteiten. De firma Muller evenwel verklaart, dat zij de concessie voor de mijnen ontvangen heeft op geldige wijze en dat ze door de bevoegde personen haar recht van eerste in-bezit-neem- ster heeft laten constateeren. De firma wil nu de uitspraak afwachten van een scheidsgerecht, dat de aanspraken zal onderzoeken, verkregen voor de openbaarmaking van de bepalingen in de Akte van Algeciras op het stuk van den mijnbouw. Waarschijnlijk houdt met deze quaestie verband een particulier telegram uit Madrid aan de „Matin", luidende als volgt: Minister Canalejas heeft aan eenige journalisten medegedeeld, dat de re geering de laatste dagen geheel ver vuld is van betreurenswaardige inci denten, welke in Marokko voorge vallen zijn tusschen de militaire over heid en vreemde mijnbouwmaatschap- pijen. De minister-president voegde er aan toe, dat het incident nu ge regeld was, maar hij zeide niet op welke wijze. Het schijnt dat, gevolg der onderhandelingen tusschen de. regeering en de maatschappijen, is overeengekomen dat elke maatschap pij die zich in de zone van Melilla wil vestigen, van Spaansche natio naliteit moet zijn en haar arbeiders in Spaansch geld moet betalen. De heer CLAAS JONGH V1SSCHER, oud46 jaar te Nieuwendam, schrijft ons „4 jaren Was ik lijdende aan de borst en wel zoo vreeselijk, dat ik dag noch nacht rust had van het kuchen en hoesten dat ik deed. Ik had altijd pijn op mijn borst en mijn keel deed geweldig pijn van het aanhoudend hoesten. Wanneer ik op het land mijn bezigheden verrichtte, gebeurde het meermalen dat voor bijgangers stil bleven staan om te luisteren naar het vreeselijke hoesten dat ik deed. Vooral 's morgens bij het ontwaken hoestte ik veel en ik was dan afgemat en lusteloos omdat ik niet sliep. 4 jaren heb ik zoo gesuk keld, totdat ik opmerkzaam werd gemaakt op de goede werking der ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO. Toen ik dat goede genees middel ging gebruiken, kon ik di rect merken, dat dit middel mij ge nezen zou, want telkens als ik een lepel had ingenomen, werd de hoest losser. Ik heb 8 flesschen Abdijsiroop in het geheel gebruikt en ben van mijn vierjarige ziekte volkomen ge nezen. De rustige slaap die ik zoo lang ontbeerde, is thans teruggekeerd. Ik ben zeer dankbaar voor mijne ge nezing en U moogt mijne verklaring met mijn portret in het belang van alle lijdende menschen publiceeren". De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram fl.van 550 gram f2,— en van 1000 gr. f 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordee- liger dus. Verkrijgbaar bij de bekende we- derverkoopers, alle drogisten en de meeste Apothekers. Centraal-Depót L. I. AKKER Rotterdam, De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, versterkt de luchtpijpen en longen, zij geneest waar andere mid delen faalden. Aarzelt niet meer als gij hoest, als gij benauwd zijt, als gij aan borst of longen lijdt, als uwe kinderen kinkhoest hebben. Uwe hulp is de beroemde KLOOSTER SfiNCTfi PftULO MIDDELBURG. De schietvereeni- ging „Medioburgum" te Middelburg, die 4 October 1880 werd opgericht en dus dit jaar haar 30jarig bestaan viert, wenscht dit feestelijk te her denken en is voornemens op 16, 17, 18 en 23, 24, 25 Juli een nationaal concours uit te schrijven. Om den wisselbeker op de baan van 200 meter van den Zeeuwschen scherpschutterbond Pro Patria, die het vorig jaar tijdens den wedstrijd uitgeschreven door de Kon. scherps- schutters-vereeniging „Vlissingen" alhier niet konden worden toege wezen, zou gisteren te Middelburg worden gekampt tusschen de schiet en tooneelvereeniging „Onder Ons" alhier en de schietvereeniging „Me dioburgum" te Middelburg. Wegens het slechte weder is de Vlissingsche vereeniging niet opgekomen. Het voornemen bestaat thans a.s. Zondag te 10 uur dien kamp te Mid delburg te doen plaats hebben. Per telegraaf. De Fransche verkiezingen. PARIjS. Volgens de officieele op gaven zijn thans 549 uitslagen be kend. Zekeren zijn 53 links-republi keinen, 144 radicaal-socialisten, 10 onafhankelijke socialisten, 49 geuni- fieerde socialisten, 36 progressisten, 12 nationalisten en 47 conservatieven. Er zijn 218 herstemmingen. De links-republikeinen winnen 11 zetels en verliezen er 2de radicaal socialisten wonnen er 11 en verliezen er 19 de onafh. socialisten winnen en verliezen er 1 de geunifieerde-so- cialisten winnen er 6 en verliezen er 4de conservatieven winnen er 5 en verliezen er 8 de nationalisten winnen er 1 en verliezen er 2de progressisten winnen er 2 en verlie zen 9 zetels. De Zeppelin II vernield. LIMBURG. (West-Falen.J Hedenmid dag 1 uur is de Zeppelin II,na opnieuw met gas gevuld te zijn, van zijn ankers geslagen en in N.W. richting wegge dreven. Het onbeheerde luchtschip is te half twee geheel vernield te Wij burg a/d Laan wedergevonden. Hoogwater te Vlissingen. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag April 26 27 28 29 30 vm. 2.19 2.50 3.20 3.54 4.35 nm. 2.39 3.10 3.40 4.14 4.55 WEEKBEEICHT. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 25 April 1910.) Hoogste barometerstand 762,1 te Coruna. Laagste barometerstand 737,7 te Dunrossness. Verwachting tot den avond van 26 AprilMeest matige tot krachtige Z.W.-lijke tot W.-lijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Buiig weer. Zelfde temperatuur. Getrouwd J. CLERX en B. J. DU GARDEIN die, tevens namens wederzijdsche fa milie, hunnen hartelijken dank be tuigen voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk onder vonden. Hasselt Vlissingen 23 April 1910. Voor de vele bewijzen van deelne ming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer P. KOOLWIJK, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. J. KOOLWIJK—Bakker. Vlissingen, 25 April 1910. Voor de zeer vele gewaardeerde bewijzen van belangstelling en deelneming, ons betoond gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze dierbare Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw E. A. HER- TOGH, Weduwe van den Heer J. S. Schellings, zeggen wij hartelijk dank. JOH. M. F. SCHELLINGS. J. A. V. M. SCHELLINGS— Ceulen, en Kinderen. Vlissingen, 21 April 1910 Scheldestraat 46.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3