Uitvoering Juliana-Fees! fSiiSlö BE HOOP", St Jacobstraat UITSLAG en PUISTEN Advertentiën. F. P. VAN HAM, Oranje lassau fel-ing SINGER-MAATSCHAPPIJ. "binnenland. WIRH HU Innen zinil als Mannen J. BEUN. STOOM-YEKYEBLl! CiiÊHilsoae fasscMIj in Effecten, Coupons en Incesseerinp 30 APBIL 1910. J. G. J@n§efi>Ce. DaJ^ienstbode Heele-, Stukjes- en Schijfjes Appelen. VLISSINGEN, Walstraat 33 bij het Groenewoud schoone dag dan tevens door het Nederlandsche volk gewijd zijn aan een werk van menschenliefde, nu, maar ook in elk ''olgend jaar, tot in lengte van dagen Hofbericht. De „N. R. Ct." deelt mede, dat H. M. de Koningin Donderdagmiddag met Prinses Juliana in een open rij tuig een bezoek heeft gebracht aan de buurtschappen Loo en Wiessel. Het rijtuig reed soms stapvoets de Koningin liet dan het Prinsesje zien. De buren waarschuwden elkaar, zoo dat er herhaaldelijk verscheiden men- schen aan den weg stonden. Het Prinsesje wuifde met de handjes, vooral naar de dorpskinderen. Het bezoek van den öud-presideni Roosevelt. Ten vervolge op hetgeen reeds ge meld is omtrent het aanstaand bezoek van den oud-president Rooseveli aan ons land, kan nu worden medegedeeld, dat hij drie dagen hier in het land met zijn familie zal doorbrengen en dat bezoek is geregeld als volgt Vrijdag 29 April verlaat de ex- president Brussel met den Holland- schen trein van 8 uur v.m. die hem brengt naar Roozendaal. Aan dit grensstation wordt de voormalige be windsman verwelkomd door den ge zant der Unie bij het Nederlandsche Hof, den heer Beaupré, met wien de bezoeker in een gereedstaanden spe- cialen trein naar Arnhem vertrekt. Aan het station aldaar wacht den heer Roosevelt de automobiel van het Hof die hem naar Het Loo brengt, ten einde, ingevolge de daartoe door hem gedane aanvraag om audiëntie, door H. M. de Koningin ten gehoore te worden ontvangen. Bij gelegenheid van dit bezoek biedt H. M. de Koningin des namiddags halftwee het vroegere staatshoofd een lunch aan, waarbij ook zullen aan zitten mevr. Roosevelt, zijn echtge- noote, de Amerikaansche gezant en mevr. Beaupré. Tegen 5 uur verlaat de heer Roo sevelt met familie en gevolg Het Loo en begeeft hij zich naar Amsterdam, alwaar de burgemeester der hoofdstad te zijner eere een groot banket geeft waaraan de voornaamste autoriteiten worden genoodigd en waaraan een receptie verbonden is. Na afloop van het diner gaat de heer Roosevelt met een extra-trein naar Den Haag met zijn gezin (echt- genoote, dochter en zoon) intrek ne men in Hötel des Indes. In den voormiddag van Zaterdag wordt een uitstapje gemaakt naar Delft. Na dit bezoek zijn de heer Roose velt en zijn familie en de gezant de gasten aan een lunch, aangebo den door den minister van buitenl. zaken, jür. mr. De Marees van Swin- deren, die gezant van Nederland te Washington was onder het bewind van den oud-president. Daarna een rijtoer door de stad en omstreken met bezoek aan Sche- veningen, Mauritshuis, Huis ten Bosch en eenige andere merkwaardige in stellingen. Des avonds groot diner door den Amerikaanschen gezant in zijn woon huis ter eere van den gewezen staats president te geven, welk feestmaal gevolgd wordt door een receptie waar de heer Roosevelt met de voor naamste personen uit de officieele en diplomatieke wereld zal worden saamgebracht. Mocht de heer Roosevelt nog Zon dag 1 Mei in de Residentie blijven, dan is voorgenomen een bezoek aan Leiden en Haarlem met een kijkje op de bloemententoonstelling in de Spaarnestad. Vermoedelijk Zondagavond zal de heer Roosevelt dan het land verlaten, zijn Europeesche reis vervolgende naar Scandinavië. Nader wordt medegedeeld, dat ook de dochter en de zoon van den staatsman aan den lunch van H. M. de Koningin zijn genoodigd. En tevens, dat de oud-minister Cremer, president van de Nederlandsche Han delmaatschappij te Amsterdam, te zijnen huize de receptie ter eere van Roosevelt geeft na afloop van het diner bij den burgemeester van Am sterdam. De oud-president heeft door den Amerikaanschen gezant en aan de vertegenwoordigers van de handels wereld te Rotterdam, die getracht hadden hem ook in de tweede koop stad des Rijks te begroeten, doen berichten, dat tot zijn groot leed wezen de tijd te kort is om aan hun vezoek gevolg te geven. De Eerste Kamer. De „Vaderlander* klaagt over de abnormale samenstelling van de Eerste Kamer Van dat abnormale is natuur lijk de trapsgewijze verkiezing de oorzaak de trapsgewijze verkiezing geeft nooit een resultaat in overeen stemming met den volkswil, wat ook niet kan, waar haar vooropgezet doel is ailen invloed des volks op het langs dien weg gekozen lichaam af te snij den. Wat de Eerste Kamer betreft, zij dus eerste eisch, als Grondwetsher ziening aan de orde komthare rechtstreeksche verkiezing. Dit zal tevens den Provincialen Staten ten goede komen, die meer en meer be ginnen te lijden onder hunne politieke bekentenis, in de laatste jaren zoo bedenkelijk vergroot, doordat ook de Eerste Kamer langzamerhand omtrent hare eigen beteekenis geheel in de war is geraakt, en niet meer tevreden is met te zijn een bolwerk tegen overhaaste beslissingen van hare zuster aan de overzijde van het Bin nenhof, maar eene andere Tweede Kamer, die de discussies over de door de Kroon aangeboden wetsont werpen wederom, ab ovo begint, en die nog onlangs in een officieel Staatstuk dorst neerschrijven „zoo lang de Eerste het recht van amen dement mist". Het Julianabloempje. Naar wij vernemen, heeft de Ned. Centrale Vereeniging tot bestrijding van tuberculose voor 30 April bij een Haagsche firma niet minder dan 375,000 Juliana-bloempjes gekocht om op den verjaardag der Prinses door jonge dames in Nederland te wor den verkocht. R.- K. Kiesverenigingen. De Algemeene Bond van R. K. kiesvereenigingen in Nederland ver gadert op Maandag 23 Mei, in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht. Aan de orde komen o. a. de na volgende voorstellen Arnhem. De Algemeene Bond van R. K. kiesvereenigingen in Neder land, overwegende, dat het wensche- lijk is, zoo mogelijk in een program vast te leggen de beginselen, vol gens welke de verschillende gemeen telijke belangen in de gemeenteraden dienen te worden behartigd tevens van oordeel, dat een betere samen werking tusschen R. K. gemeente raadsleden behoort te worden be vorderd draagt aan het bestuur op lo. te benoemen een commissie, om voor den Bond te ontwerpen een program als bovenbedoeld, ver gezeld van een memorie van toelich ting, en 2o. het initiatief te nemen tot het vormen van een Bond van R. K. gemeenteraadsleden. Vraag en wensch van Deventer Ligt het op den weg van den Bond, het Program van Actie voor de katholieke Ka merleden te herzien Zoo ja, dan zag zij gaarne een commissie daar voor benoemd. („Vad.") Het vestigingsverdrag Duitschland. met Het „Weekblad van het Recht" be spreekt het geval van een Oosten rijker, die na een straftijd van drie maanden, thans vier maanden als passant is gedetineerd in de gevan genis te Middelburg, in afwachting van de vergunning om naar zijn land terug te keeren. Nu medegedeeld wordt, dat de Oostenrijker een uitgaanskas bezit, welke hem in staat stelt op eigen kosten terug te keeren, vraagt het „Weekblad" Waarom dan de man niet vrijge laten, opdat hij op eigen beenen ons land kunne verlaten Is dit om de een of andere reden niet mogelijk en vordert de uitleiding over Duitsch land zooveel maanden van voorbe reiding, dan is toch wel een andere uitweg te vinden, uitleiding naar Oostenrijk. Bedriegen wij ons niet dan is het thans voorkomende geval niet het eerste en deed de moeilijk heid zich ook vroeger reeds voor. Er dient op de een of andere wijze voor te worden gezorgd, dat zoo iets zich niet kunne herhalen. Laat men zich aan de departementen van bui- tenlandsche zaken en justitie eens inspannen. Indien men zich een oogenblik indenkt in het lot van dien te Middelburg van zijn vrijheid be roofden man, zal men die inspanning niet misplaatst oordeelen. Weet men aan onze departementen den uitweg niet spoedig te vinden, misschien dat dan een krachtige aandrang van onze Volksvertegenwoordiging uit gaande, tot meerderen spoed en ern stiger pogingen zal kunnen prikkelen. hebben nier- en blaasaandoening. Vrouwen zoowel als mannen zijn onderhevig aan nier- en blaaskwalen hun vrouwelijke plichten vorderen vaak zooveel van faun gestel, dat hun gezondheid tenslotte geheel onder mijnd wordt. Gewoonlijk zullen de nieren het eerst aangetast worden, omdat deze het zwaarste werk te doen hebben zij verliezen gaandeweg hun geschikt heid om de gevaarlijke vergiften uit het bloed te filtreeren. Gij wordt humeurig, prikkelbaar en terneergeslagen. Des morgens bij het ontwaken hebt gij een ellendig gevoel in uw rug. Uw urine is be wolkt, met bezinksel en brandend. Uw oogen zijn misschien opgeblazen en dof en uw ledematen opgezwol len. Bij vochtig weer zijn uw leden stram en Pneumatisch, en kunt gij u nauwelijks bewegen zonder dat uw rug pijn doet. Alleen een nierengeneesmiddel kan ieder spoor van nier- en blaaskwalen doen verdwijnen en zoolang gij het geringste kenteeken van de verschrik kelijke ziekte kunt opmerken, zijt gij niet veilig voor een plotselinge on dergang der nieren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een geneesmiddel speciaal en uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij bereiken de werkelijke oorzaak der ziekte. Dit is de reden, dat zij blijvend genezen. Zij voeren de nieren zachtjes tof gezondheid terug, herstellen hun kracht om het bloed te filtreeren en verzekeren een natuurlijke werking der blaas. Maar hoe langer de nierziekte ver waarloosd wordt, des te dieper wor telt zij zich in. Zij heeft misschien reeds een hoogeren graad bereikt dan gij vermoedt en kunt gij dus niet op lettend genoeg zijn om de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te krijgen. De handteekening van James Fos ter komt voor op elke doos. Zij zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepel straat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor éen, of f 10 voor zes doozen. door den Kloosterbalsem genezen. Mej. N. de Vries, te Krimpen aan den IJsel, verklaart ons, dat haar dochtertje Hendrika 14 dagen lang uitslag aan de kin heeft gehad, het geen met weinig KLOOSTERBALSEM, dien ik kocht bij A. Groeneveld te Krimpen a/d. IJsel, binnen korten tijd genezen is. Ook de heer J. Boer, een familie lid, die niet wilde gelooven, dat de KLOOSTERBALSEM zoogoed werkte, heeft hem aangewend voor puisten die hij aan de handen had en waar door hij veel pijn uitstond. Ook hij is door den KLOOSTERBALSEM daarvan genezen. jongen zoowel als ouden worden door den Kloosterbalsem, Klooster- Sancta Paulo, onvoorwaardelijk ge nezen van oude en nieuwe wonden, brand- en snijwonden, zweren, roven, uitslag, ring-, dauw- en baardworm, ziekten der hoofdhuid, rheumatiek, rheumatische zenuwpijnen, jicht, po dagra, ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematen, spit in den rug, en aambeien, zoowel bloedende als an dere. Bij het gebruik van Klooster balsem, wijken alle huiduitslagen als bij tooverslag, Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothe kers en de Depóthouders JOHAN DE ROOS, Vlasmarkt 157 en C. A. SCHULTE, Co., Lange Delft 112, te Middelburg. (Zie verder het Tweede Blad.) Hoogwater te Vilssingen. April vm. nm. Zondag 24 1.25 1.45 Maandag 25 1.51 2.11 f Dinsdag 26 2.19 2.39 Woensdag 27 2.50 3.10 Donderdag 28 3.20 3.40 Vrijdag 29 3.54 4.14 Zaterdag 30 4.35 4.55 Volle Maan nam. 1.42. f Springtij namiddag. De Heer en Mevrouw SIEGERS— Hessig geven kennis van de ge boorte van eene Dochter. Vlissingen, 23 April 1910. Voor de veie bewijzen van deelne mingen vriendschap onsdelaatste weken betoond, na het droevig ver lies van onzen geliefden jongsten Zoon en Broeder JACOBUS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie P. LOEKEMEIJER. Voor de zeer vele gewaardeerde bewijzen van belangstelling en deelneming, ons betoond gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze dierbare Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw E. A. HER- TOGH, Weduwe van den Heer J. S. Schellings, zeggen wij hartelijk dank. JOH. M. F. SCHELLINGS. A. V. M. SCHELLINGS— Ceulen, en Kinderen. Vlissingen, 21 April 1910 Scheldestraat 46. De Ondergeteekende, zich ge vestigd hebbende in de Brood=, Beschuit en Kleingoed-bak= kerij van de Erven J. H. VAN DE PUTTE, beveelt zich minzaam aan in de gunst van Vüssing's inge zetenen. Wagenaarstraat No. 15. KONINKLIJKS en AMSTERDAM. o Te Vlissingen vertegenwoor digd door Gez. MOTKÊ, Nieuwendijk. Nette aflevering in 8 dagen. Goederen worden eenmaal 's weeks afgehaald en weder thuis bezorgd. o Sluit verzekeringen tegen BRAND, INBRAAK, TRANSPORTEN en op het Leven. Neemt gelden a Deposito. Vertegenwoordiger van de Noord Nederlandsche Hypotheekbank te Gro ningen, voor de uitgifte van 4 PER CENTS PANDBRIEVEN en bezorging- van HYPOTHEKEN. Kantoor Vlasmarkt, K 146, te Mid delburg. KAARTEN voor deze uitvoe ring zijn a 50 cents en Tekst boekjes a 10 cent verkrijgbaar in den boekhandel van den heer C N. J. DE VEY MESTDAGH en bij de leden van het comité E. BATTEN, Bellamqpark. M. v. D. HOEVEN, Kasteelstraat 28 A. LUiTWIELER, Slijkstraat 4. J. VEENSTRA, Van Dishoekstraat 9, P. A. DE WAAL, Korensfraat 15' VEEN DAM. Ondergeteekenden Agenten der Bank berichten dat steeds Kapitaal voor radig is als eerste Hypotheek. Ook als Bouwcrediet, tegen een rente vanaf 4y4 en I ü/o afsluitpro visie. Voor nadere inlichtingen zijn wij gaarne bereid. Kassiers. Telefoon 125, Walstraat 43. Twee nette Jongelui zoeken voor het aanst. Julianafeest kennisma. kind met twee beschaafde longe Dames. Br. (liefst met Portret) worden ingewacht onder motto „Monopol", aan het Bureau van dit blad. j Stoom Boek-en Handelsdrukkerij ine Markt, r. VAK BE VELDE Ir., YMMsi Een fatsoenlijke gevraagd, niet onder de 20 jaar, ge schikt een huishouding zonder kin deren waar te nemen. Br. iett. C., bureau „Vliss. Courant". FLINKE BIJVERDIENSTE. Voor het sluiten van alle ziekten* en Ongevallenverz. Arbeidscontract=verz. enz. worden actieve en soliede personen gevraagd tegen hooge provisie. Bij succes vaste toelage. Sollicitatiebrieven te zenden onder No. 1326, aan het Centr. Adv. Bur. MAX R. NUNES, Amsterdam. If Pruimen en Pruimedanten, Abrikozen vanaf 35 ct. p. pond. Diverse GROENTEN IN BLIK. Aanbevelend, D. KODDE. Drinkt MELROSE's THEE, a 20 en 25 cent per Ons. Aan dit uithangbord zijn do winkels te herkennen, waar inderdaad SINGES Naaimachines verkocht worden. Onze machines behoevsn geene aanprijzing. Wij verzoeken slechts er op te letten, dat z® aaa het juiste adres gekocht worden. Attentie s.v.p. f Men wachte zich voor het koopen van Naaimachines, die, hoewel ze niet van ons afkomstig zijn, toch brutaalweg onder den naam ,,5in' ger", „verbeterde Singer", „Nieuwe Singer" etc., worden aangeboden want degelijk fabrikaat behoeft niet onder vreemde vlag te zeilen.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2