Sitjardconcours I I I ,gd Nieuws. Laatste Berichten. Advertentiën. „HOSANNA". "buitenland. mti 26 APRIL a.s. in het NATIONAAL BOVENHUIS, ren J. de Buck voor nsen Jz. f 3414, P. L. ,01L. Pietersen f 3377 Zoon f 3369, C. A 3333, M. J. Sanderse ongepier f 3274, alien iiddag werd door dan J. Horsten te Bergen- mens zijn principalen et amoveeren van het straat 14 en het daar ouwen van een bene- ee bovenwoningen, de heeren K. j. van J. Warren f 7294, 7200, Van der Peijl' 195, W. Anker f 7190, f f 7100, C. Roozemond, f 7100, D. Bekkers en iddeiburg, f 6996, D. de Mooij f 6966, J. 7, J. Bekkers, Middel- P. Bax f 6859, J. de lburg, f 6850, A. Hane- 5 en M. J. Sanderse, 6520. vers bij wier namen lats staat, wonen alhier, s gegund aan den heer louwen van het winkel- Nieuwendijk voor de olak, is gegund aan de ijvers, de heeren Kie- chfszaken. ring van de rechtbank is verwezen naar de chtzitting met bevel tot Iing van den beklaagde n M. C. P., 23 jaren, recht, geboren en wo- >rtgene, beklaagd van ideling den dood ten- mde. Willem II. or de Scheepvaart heeft I het onderzoek inzake p Prins Willem 11, van t-Indischen Maildienst, s aanmerkelijk minder dan den vorigen avond, verd de directeur, de tl Rijn, nog eens voor- te verklaren, dat de le ds meermalen met de II had gevaren en dus ne bekend was. d gehoord de heer A. ecteur van den Kon. i Maildienst, tart dat het schip in ;t heeft. Get., gewezen eeft het oppertoezicht aties, over de stuwing personeel, zoolang het ,1 is. Hij gaat steeds aties opnemen, behalve iine-kamer, die buiten De schroefas is bij de ept. door de experts Veritas nagezien. De le bevonden, de schroef nste aanleiding tot het aatregelen. De stuur- dt na iedere reis na- ook ditmaal in orde laatste ketelonderzoek ihad op 23 Sept. 1909. orde, evenals de ma- ïeeft niet gehoord dat trische installatie iets schip kon zakken tot eggaan was de diep en 61 achter. Mid- de diepgang dus 60. dus nog 16 cM. zak- Ischeeps waren eenige Imiddelen stonden ook tröle; get. vergewiste :t dat alle voorgeschre- iddelen aanwezig wa- rzoek is steeds slechts hij doet hier en daar er iets bijzonders aan bemoeit getuige zich anders doet het alleen iter, en dit is ook nu veest. De 5 sloepen ■rsonen bevatten. Get- t herinneren de wa_ ten te hebben nagezien, om over al deze de- daringen af te leggen- ille schepen der maat- eenvormig zijn. eester, de heer Patz, n over de stuwage. Hij jegaan en in orde be den inspecteur van d eeft hij de reddings^ die der sloepen, on- waterdicht gesloten te hebben. Zon der behulp van een specialen sleutel kunnen ze dan niet weer geopend worden. Get. heeft éen jaar aan boord van schepen der maatschappij geva- ren, doch gedurende of buiten dien tijd nimmer gehoord dat een patrijs poort is ingeslagen. Volgende getuige was de heer A. Kruk, expert bij de scheepvaart inspectie, vroeger verbonden aan den Kon. W.-I. Maildienst. Van 1895 tot 1898 heeft hij met de Prins Willem II10 reizen meegemaakt. Op éen dier reizen is, kort buiten IJmuiden, de kolen-lading over gegaan. Dit kwam doordat te Amsterdam nog aan de kade de lading in een der bunkers was omgehaald, omdat er brand in was geweest. Ernstige gevolgen heeft dat overgaan niet gehad. Als expert der inspectie heeft get. de Prins Willem II voor haar laatste vertrek nagezien. Ook deze getuige zegt dat het onderzoek voor het uit reiken van het voorloopig certificaat tengevolge der groote drukte slechts oppervlakkig geweest is. De Prins Willem II stond als een zeer solied schip bekendaan haar stabiliteit werd niet getwijfeld. Op een desbe treffende vraag van een der raads leden antwoordde getuige, dat hij meent te weten, dat er directe com municatie bestond tusschen de lier ketel en het ketelruim. Oet. gelooft niet dat de schroefas van de Prins Willen II ooit vernieuwd is geworden. Hij heeft die van het zusterschip Prins Willem III, dat eenige maanden ouder is, dezer dagen eens onderzocht, en meent met vrij groote zekerheid te weten, dat dit schip het nog steeds met haar eerste as doet. Dat zal dus met de Prins Willem 11 ook wel het geval zijn ge weest. De volgende getuige, de heer Lap, expert van de scheepvaart-inspectie, heeft de Prins Willem II vóór haar voorlaatste vertrek in Sept. geïnspec teerd, o.a. op reddingsmiddelen, wa terdichte schotten, patrijspoorten enz. Alles was volkomen in orde. Ook in de verklaring van dezen getuige wordt opgemerkt het bekende verschil van diepgang-opneming te Amsterdam en te IJmuiden door het Rijksloodwezen. Hiermede was hef getuigenverhoor aigeloopen, doch de president riep ieder der aanwezigen op, die zich bij de scheepsramp betrokken achtte en meende nog iets erover te kunnen mededeelen. Hierop kwam vöor de loods, de heer W. C. Rijtna, die de Prins Wil lem II op haar laatste reis van Am sterdam buite'n IJmuiden geloodst heeft. Hij legde een staatje over, be trekking hebbende op het afleggen van het Kanaal-traject. Hieruit blijkt dat het oponthoud voor het repa- reeren van den condensor 1 uur en 10 minuten geduurd heeft. Daarna wordt de heer Rijpma be- eedigd en constateerde hij dat de diepgang van het schip voor den wal Ie Amsterdam om 8l/s uur 61 vóór en 01 achter was. Er werd toen nog la ding van een motorboot ingenomen. Te 93/4 uur was de motorboot weg get. constateerde toen 62 diepgang vöór en 61 achter, en later in IJmui den denzelfden diepgang. Op het uitwateringswerk heeft get. niet gelet. Verandering in den diepgang kan on derweg ontstaan door het innemen el loozen van water-ballast. De heer van Rijn verklaarde hierop, dat uit de bewuste motorboot hoog stens 7 ton in de Prins Willem II kan zijn overgeladen. Om het schip een palm te doen zakken, is 70 a 80 ton noodig. De president zeide daarna, dat met het oog op de vele anders luidends heëedigde verklaringen, aangenomen han worden dat de loods, die boven den niet op hetuitwateringswerk gelet heeft, zich vergist. De behandeling der zaak werd daarna gesloten en de uitspraak op ater bepaald. Een bloedig drama heeft zich zaterdagavond Iaat afgespeeld in een woning nabij de Hoornbrug, onder 'Iswijk. Een student aan de Tech- "lsche Hoogeschool te Delft, jhr. G. zoon van eene hooggeachte, anzienlijke familie te 's Gravenhage eeft nl. een dame, mevrouw W., htgenoote van een bekend ingeze- ne van Delft, in het pension bij "ornbrug, waar hij kamers bewoon- met een paar revolverschoten van itoÜiVen beroofd, en daarna het moor wapen tegen zich zelf gekeerd echter in- II Sch."lelmetdoodelijk gevolg. Tus- pe I °en student en mevrouw W., mtbrak niets aan. waren gesloten, nerman, de heer H. claarde op de gew° iulp van gummiranden ten „verpakt", dat Ihj omuulll CU Ulv V1 U U VV VV *y blik "C jen0°t z'ch iuist °P oogen- °P de thuisreis uit Amerika be- despHSChijnt' naar 'hans wordt me- »„i. .'d, reeds geruimen tijd een «kt., besta; intieme verhouding te hebben Volgons de kamerverhuursiei' tan. waren beiden des avonds 8 uur sa men thuisgekomen. Even daarna hoor de de pensionhoudster schoten vallen. De ontboden politie vond mevr. W. in bed liggende, badende in haar bloed. Zij was reeds dood. G. v. S. heeft aan de justitie, die nog in den afgeloopen nacht uit Den Haag naar de plaats van het misdrijf ging, bekend op de dame te hebben geschoten. Hij heeft zichzelf een niet levens gevaarlijke wond in de borst toege bracht. Hij is vervoerd naar een zie- keninrichting in Den Haag, waar hij onder politiebewaking blijft, tot over brenging naar het huis van bewaring mogelijk is. De reden tot het plegen van de daad is nog onbekend. Zaterdagnacht is ingebroken in de fabriek en magazijn van den heer A. S. Linde Jr., in ziekenmeubelen en chirurg-instrumenten aan de 01- denbarneveltstr. te Rotterdam. De die ven kwamen binnen door inklimming door een raam aan de achterzijde der fabriek, terwijl een der medeplichtigen inmiddels op den uitkijk stond. Met de werktuigen die de inbrekers inde smederij vonden, werden kasten en lessenaars opengebroken, terwijl alie verbandmiddelen door elkaar werden geworpen. Ontvreemd werden uit de etalage 9 gouden en zilveren medail les, benevens ongeveer 25 gulden. De Haagsche politie heeft waar schijnlijk een goede vangst gedaan door de aanhouding van twee jonge mannen, die op heeterdaad werden betrapt, terwijl zij zich schuldig maakten, aan diefstal van schoenen en lijfgoederen uit een winkel aan de Franklinstraat. De aangehoudenen wa ren in het bezit van inbrekerswerk tuigen. Een 74jarige weduwe viel in haar woning te Rotterdam thuis komende van de trap af. In bewusteloozen toe stand opgenomen, droeg men haar naar het ziekenhuis, waar men sche delbreuk constateerde. Zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, is zij kort daarna overleden. Te Seliingen, gemeente Vlagtwedde (Gr.), is een kindje voorover in een pot met water gevallen. Toen de moeder het ont dekte, was het kind reeds dood. Het lijk van de in de ringvaart van den Haarlemmerpolder verdronken vrouw is herkend als te zijn van een vrouw te Edam.— Te Baardwijk(N.B.) vonden eenige landbouwers een 52- jarigen man dood op een akker in den binnenpolder. Sporen van geweld werden niet waargenomen. Een driejarig meisje viel al spelende in een wetering en zou zeker verdronken zijn indien een buurvrouw niet te water gesprongen ware en het kind te redden. Een glazenwasscher te Rotterdam is van een ladder gevallen en kwam op straat terecht. De man kreeg ernstige kneuzingen aan beide beenen^ en brak beide polsen. De man werd naar liet ziekenhuis ge bracht. Vrijdagmiddag geraakte een bijna 2jarig kind te Klootwijk, bijongelukin de sloot achter de ou- derlinge woning. Door spoedig toe geschoten hulp werd het kind spoe dig op het droge gebrachtmaar het mocht niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Charles Bulbeck, de 13jarige knaap die wegens het stelen van een brok steenkool door de gestrenge rechters van Haywards Heath ver oordeeld werd tot zes slagen met de roede en zes jaren detentie op een oorlogsschip, is thans op last van minister Churchill in vrijheid gesteld. Hij keerde Donderdagmiddag terug in het huis zijner ouders, die hem met blijde verrassing ontvingen en hem nu in dienst laten treden bij den patroon die dat wenscht. Minister Church deelde in het Lagerhuis onder toejuichingen de invrijheidstelling mede. Weer een ballon ver ongelukt. Het omhulsel van den ballon Delitzsch die gisteren te Bitterfeld opsteeg, werd bij Reichen- sachsen gevonden. Waarschijnlijk werd de ballon tijdens een onweer door den bliksem getroffen. De pas sagiers zijn alle vier omgekomen. De vier passagiers van den ballon Delitzsch waren de koopman Luft uit Bitterfeld, die als leider reeds den vijf en twintigsten tocht ondernam, de heer Leuchsenring, van de lucht- schippersvereeniging, die de leiding van een gezelschap luchtschippers uit München op zich zou nemen, benevens twee heeren uit Leipzig. De ballon was het eigendom van da luchtschippersvereeniging te Bitter feld. Het opstijgen liep gisterenavond goed van stapel, 't was toen bijna windstil. De politieautoriteiten uit Reichen- sachsen melden dat de ballon van een aanzienlijke hoogte naar beneden stortte. De passagiers waren allen dood, de mand zeer zwaar beschadigd. Het omhulsel werd geheel verscheurd gevonden. Men vermoedt, dat de ballon in een onweersbui kwam en door den bliksem getroffen werd. Over de ramp wordt nog gemeld, dat de vondst der lijken laat ver moeden, dat de luchtschippers een verschrikkelijken dood hebben ge vonden. Op het gelaat van een hunner was duidelijk doodangst te lezen. Allen hielden de handen kramp achtig gebald. Een ingezetene van Reichensachen werd tegen een uur 's nachts, door een luid gekraak uit zijn slaap gewekt. Hij dacht eerst, dat de bliksem ingeslagen was. Toen hij evenwel niets bemerkte begaf hij zich weer ter ruste. Toen hij zich des ochtends om zes uur naar de stallen begaf, zag hij het ballonom- husel tusschen de takken van een kersenboom hangen. De gondel lag verbrijzeld op den grond. Naar het vakblad .„Hospital" mededeelt, kwam de schrijver van „Cerebral congestion and tight Neck- ciothing", dr. Walter G. Walford, tot de conclusie, dat menige - ongesteld heid het gevolg is van het dragen van een nauwe halsomsluiting, die de vrije circulatie van hel bloed be lemmert en op de zenuwen in deze streek een te grooten druk uitoefent. De schrijver heeft zich zelf een wel daad bewezen door zijn boord losser te gaan dragen, want hij schrijft daar aan toe dat hij bevrijd is van hoofd pijn, rheumatiek, congestie en teeke nen van jicht, welke kwalen alle zich vroeger bij hem voordeden. En hij heeft niet alleen bij zichzelf opgemerkt welke goede gevolgen het dragen van een wijdere boord heeft gehad. Onder algemeene deelneming heeft de psychiater Morseili Vrijdag in het geding Tarnofska zijn verkla ringen ten aanzien van de persoon lijkheid der beklaagde uit zielkundig oogpun t voortgezet. Prof. Morselii had er zich over verbaasd dat men de gravin een vrouw met een sterken wii bad genoemd. Zij had hoegenaamd geen sterken wil en handelde voort durend onder den invloed van afwis selende stemmingen. De hóogieeraar verzocht de gezworenen wel in aan merking te willen nemen, in welk een omgeving de gravin in den laat- sten tijd geleefd had. Zij had zich bevonden te midden van abnormaal aangelegde personen. De verschil lende liefdesavonturen hadden op de gravin een noodlottigen invloed gehad. De psychiator gaf de oor spronkelijke meening ten beste, dat het plan tot de misdaad niet van de gravin was uitgegaan en ook niet van Naumof of Priloekof, maar dat het denkbeeld als 't ware onbewust in den geest van alle drie gerijpt was. In allen gevalle zou het wets artikel nopens de beperking der verantwoordelijkheid op de beklaagde moeten worden toegepast, want deze had zich in een geestelijken toestand bevonden welke op haar zedelijke kracht ongunstig inwerkte. Kapitein B. F. Osbón van de Amerikaansclie Noordpoolclub maakt bekend, dat hij brieven van rijkaards heeft ontvangen, die meer dan een millioen dollars beschikbaar stellen voor dr. Frederick Cook, opdat hij zijne bewering dat hij en niet Peary de Noordpool ontdekt hèeft, zal kun nen waar maken. Kapitein Osbon zeide ook, dat Cook vorstelijke aan biedingen voor 't houden van lezingen had gekregen en dat de beide kwes ties zouden overwogen worden wan neer Cook in New-York aankwam. Osbon zeide, dat zij mei de groote som, waarover zij nu beschikten, Cook's aanspraken boven allen twijfel zouden verheffen. Er was reeds met eenige van de grootste geleerden van de wereld onderhandeld en verschei dene hunner hadden hun hulp toe gezegd. Zij wisten nu al,' dat op den dag, dat Peary de Pool beweerde bereikt te hebben, er geen zon genoeg was, om waarnemingen te doen. Os bon wilde niet zeggen waar Cook was, maar hij was in de Vereenigde Staten. Hij wist niet of hij lezingen zou willen houden. ENGELAND. In een brief, welken Rosebery aan de „Times" richtte, zegt hij dat de verklaring van den eersten minister het duidelijk maakt, dat binnen korten tijd het land zal heb ben te beslissen overde grootste quaes- tie van dezen tijd, nh of de grondwet geheel zal worden ontwricht om bijna volstrekte macht të geven aan een enkele Kamer en haar toevallige meer derheid. Hij schrijft dat als deze eenige beslissing wordt verwikkeld met andere, men niet zal krijgen een duidelijke en plechtige uitspraak van 1 het volk overdeze beslissende quaes tie. Waar hij betreurt, dat een alge meene verkiezing deze beslissing moet brengen dringt hij des te krachtiger aan bij de unionisten de quaestie te doen samengaan met de keuze tusschen vrijhandel en tariefherziening. Hij acht dit een gelegenheid voorde vaderlandsliefde om partijrecht op zij te zetten. De unionistische leiders hebben thans gelegenheid hun eisch te doen zegevieren, te worden be schouwd als de constitutioneele partij. Op een zuivere strijd tusschen het een-en tweedekamerstelsel komt het thans meer aan dan op het succes van eenige partij. Indien het volk beslist zijn meening o'^er dit punt uitspreekt, weet men waaraan zich te houden. Maar daartoe moet de quaestie op zichzelf staan als bij een referendum, anders blijft het volk in de .tegenwoordige onze kerheid, welke zoo noodlottig is voor handel, ondernemingsgeest en alie arbeid, Hij geeft den unionistischen leiders in overweging öf de quaestie der tarief herziening te laten rusten, óf haar naar een staatscommissie te verwijzen. Indien zij dan overwinnen bij de verkiezingen kunnen zij in eens een wezenlijke hervorming van de tweede kamer doorzetten en daarna een be roep doen op het land inzake tarief herziening met de zekerheid dat de grondwet in de toekomst op een vaste basis berust. De „Times" vindt in in dit schrijven een uitstekenden steun in zijn grieven tegen de regeering. Intusschen, waar het erop aankomt gaat het blad niet mee met Rosebery. Het zegt dat zijn denkbeeld (tariefherziening te laten rusten) er wel aantrekkelijk uitziet dat het in de practijk niet uitvoerbaar is. De argumenten waarin de unio nisten de opoffering niet kunnen doen zijn dan geen andere, dan de prac- tische overweging, dat het hun stem men zou kosten, welke ze krijgen onder de leuze „tariefherziening". Onmiddellijk laat het blad dan ook maar deze quaestie varen om opnieuw Asquith aan te vallen over zijn be ledigende houding tegenover de Kroon. Tenslotte beroept het zich op een aantal uitspraken van liberale staatslieden, die het scheppen van op zijn minst 100 nieuwe pairs zeer inconstitutioneel zou zijn. Van unionistische zijde blijft men het voorstellen of de Kroon door het slijk wordt gehaald. De ministerieele „Daily Chronicle" merkt op dat de juistheid van de politiek van de re-, geering wordt bewezen, zoowel door de geestdrift van hen, die haar steunen, als door de woede van de oppositie. RUSLAND. Het zesde fe Peters burg gehouden congres van den Russischen adel is afgeloopen na dat het, geheel overeenkomstig den geest, die den eersten stand van het Russische rijk bezielt, allerlei eigenardige moties had aangenomen. Toen eenige jaren geleden dit con gres te Moskou vergaderde en de pers voor de eerste maal toegang had tot de zittingen, wist het gewezen Doema- lid Slijken, thans medewerker aan een blad van de oppositie, voor de vertegenwoordigers van denf Russi schen adel geen beteren naam te be denken dan „subry" (oeros). Deze benaming is niet zoo hoo- nend bedoeld als men oppervlakkig zou denken. De geestige scribent wilde daarmede niets anders te ken nen geven, dan dat de verarmde adel veel overeenkomst vertoont met de oerossen in het park van Bjelowitsj, omdat zij evenals deze door de re geering wordt gevoed. De naam „subry" sloeg in en wordt thans algemeen gebruikt voor die groep van den Russischen adel, wier goederen aan de „Adeisagrar- bank" verpand zijn, maar door deze niet te gelde kunnen worden gemaakt, omdat zij te hoog geschat zijn. De gelukkige bezitters dier gronden be talen niet eens meer rente aan de bank, want zij weten immers, dat hunne bezittingen toch geen koopers vinden. Deze eigenaardige toestand is op het congres weder ten duide lijkste uitgekomen en heeft aanlei ding gegeven tot allerlei zonderlinge moties. Zeer weinig ingenomenheid be toonde het congres met den minister president Stolypin, wat vooral uit kwam bij de behandeling van het voorstel van dien minister tot wij ziging van het provinciaal bestuur. Uit alles bleek, dat men Stolypin als een soort parvenu beschouwt. Goetsjkof; de nieuw-opgetreden Ook de Finsche quaestie is ter sprake gekomen. Volgens de meening der adellijke heeren was de Russi sche regeering lang niet ver genoeg gegaan in de kneveling van Finland. De wensch werd uitgesproken, dat het district Wiborg tot een Russisch gouvernement zou worden en wel onder voorwendsel, dat Petersburg bij een tweede revolutie gemakkelijk aan de Finsche revolutionnairen ten offer zou kunnen vallen. De Jodenquaestie kwam eveneens op het tapijt. Een der edellieden, Pentsjoelidsef heet de man, had den treurigen moed den „eersten sland" des rijks aan te sporen tot een groot Jodenprogrom. Maar ook te dezer zake gaat Sto lypin met het congres niet mede. Dezer dagen ontving hij nl. een Joodsche deputatie, aan welke hij mededeelde, dat het met de hervor mingen weliswaar slechts langzaam gaat maar dat zij in allen gevalle tot stand zullen komen. Dat is dus geheel iets anders dan hetgeen de adel eischtnl. de vol slagen rechteloosheid der Joden, hetgeen weder ten duidelijkste blijkt uit een door den afgevaardigde Nis- selowitsf bij de Doema ingediend voorste! om zelfs eiken schijn van recht aan de Joden te ontnemen. Het precidént van de Doema, vindt al evenmin genade 'in de oogen der edelen.- De rede, waarmede hij zijn ambt aanvaardde, noemde het congres een „onbeschaamdheid" omdatGoetsj- kof o.a. had beweerd, datRusland een constituiioneele staat is. Minach tend werd van hem verklaard, dat men van een „fabrikant" niet veel beters kon verlangen. De Rijksnormaallessen. Not den nieuwen cursus der rijks normaallessen alhier, die in Mei aan vangt zijn toegelaten de volgende leer lingen tot de 2de klasse de vrouwelijke leerlinge W. S. G. J. Dalman en de mannelijke leerling J. F. de Buck, (leerling van 't instituut van Linscho- ten) beiden te Middelburg, tot de 1ste klasse: de mannelijke leerlingen C. L. Sevat te Middelburg, B. V. Velge, A. Mets en H. B. Woltering te Viissingen en A. F. K. Brandes te Meliskerke de vrouwelijke leerlingen A. An- driessen, C. A. de Rijcke, C. A. van Karssen, C. H. de Schrijver, allen te Middelburg, A. M. K. van den Berg, C. H. Kromwijk, M. C. van Kraanen, en C. M. W. Nuboer (leerling van 't instituut van Linschoten), allen te Viissingen, G. A. Quist en J. van de Putte te Domburg, J. W. Kerkhove te Koudekerke en K. de Vos te West- kapelle. Hoogwater te Viissingen. April vm. nm. Dinsdag 19 10.27 10.47 Woensdag 20 11.29 11.49 WEEEBSMOHT. medegedeeld doorliet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 18 April 1910.) Hoogste barometerstand 773,9 te Coruna. Laagste barometerstand 749,3 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 19 April: Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Halfbewolkt, waarschijnlijk droog weer. Zelfde temperatuur. Christelijke Zangvereeniging DfrecteurH. VAN DER GRAAF. Aanvang 8 uur. Tekstboekje tevens bewijs van toe gang verkrijgbaar bij de Leden a 20 cent en op den avond der uit voering a 25 cent aan de zaal. Markt MIDDELBURG, is tot en met 25 APRIL dagelijks GEOPEND van 1 tot 5'/s en van 711 uur. Korpsen worden verzocht zich spoedig te willen opgeven. GEVRAAGD tegen October of later, een flink ruim van alie gemakken voorzien. Boule vard Bankert of Badhuisstraat. Brieven onder letter R. F. 142, Bureau dezer courant.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3