Ingezo Het Deensche stoomschip „Holt- holm" van Windau naar Gent is he denmorgen in het Oostgat aan den grond gevaren, doch later met was send water zonder assistentie vlot gekomen, waarna de reis werd voort gezet. De rijwieldiefstallen zijn tegen woordig aan de orde van den dag. De naaimachine-handelaar Van den Broeke in de Walstraat alhier ver miste sinds eenigen tijd zijn rijwiel. Hedenmorgen door de stad loopende, bemerkte hij dat zijn fiets voor een huis stond. Direct waarschuwde hij de politie, die het rijwiel in beslag nam. De tegenwoordige eigenaar had het gekocht van een zekeren B. Lijst van de aan het postkantoor te Vlissingen gedurende de le helft der maand April 1910 ter post be- zorde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de ge adresseerden niet zijn kunnen wor den uitgereikt. Mej. Bakker, 's Gravenhage H. F. M. van Eek, Dordrecht; W. Diele- man, Vlissingen G. Mudde, Vlissin gen P. D. van den Bergen, Ant werpen; T. Wallis, Birmingham; J. Jacques Gressy, Gibraltar; A. Hart, London P. den Anker, RuhrortC. Cheltham Lewis, Londen, S.W.B. Grasso, Paterson mrs. H. A. Snord, Saramento. Nota. Aan de afzenders wordt aan bevolen hun naam en adres op de brieven te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen teruggegeven worden. Gisteren zijn naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht R. S., 19 jaren, kellner, wonende te Reeklinghausen (Duitschiand) en F. B. S., 18 jaren, kellner, wonende te Bochum (Duitschiand) beiden be klaagd van diefstal. Nog is naar het huis van bewaring overgebracht J. G., 26 jaren, reiziger, geboren en wonende te Goes, tegen wien ais verdacht van oplichting rechtsingang was verleend met bevel tot zijne gevangenneming. De aviso „Vijle d'Anvers" is gis teren op de reede van Ostende ten anker gekomen, om een stuk hout te landen van den gezonken loods- kotter „No. 2", opgevischt tusschen den „West-Hinder" en den „Noord- Hinder". Na onderzoek is gebleken dat het schip aangevaren is mid scheeps ter hoogte van den grooten mast. In de heden te Middelburg gehou den vergadering van aandeelhouders van de naamlooze vennootschap stoom- en chemische wasscherij „Middelburg", werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd en besloten geen dividend uit te keeren. Bij Kon. besluit van 14 dezer zijn benoemd tot kantonrechter te Mep- pel, mr. R. F. C. H. baron Bentinck van Schoonheten, thans substituut griffier bij de arrondissements-recht- bank te Middelburg, en tot rechter in de arrondissements-rechtbank te Zierikzee, mr. J. C. H. Prikken, thans substituut-griffier bij de arrondisse ments-rechtbank te 's Gravenhage. Bij aankomst te Amsterdam ont dekte een reiziger uit Middelburg, dat hij 4 bankbiljetten van f 10 uit zijn portefeuille vermiste. De reiziger, de heer B., vermoedt dat het geld hem ontstolen is, toen hij zich te Roosendaal even uit de coupé ver wijderde, terwijl hij zijn jas, waarin de portefeuille zat, in de coupé liet liggen. Met ingang van van 20 April zal te Westdorpe een hulptelephoonkan- toor voor het algemeen verkeer wor den opengesteld, welks diensturen gelijk zijn aan die van het betrok- hulp telegraafkantoor. Bij candidaatstelling is heden tot lid van de Prov. Staten voor het district Zierikzee gekozen de heer mr. D. van der Vliet (lib.), wethou der te Zierikzee. Aan den gemeente-veldwachter J F. Bastiaanse te Bruinisse is door den Commissaris der Koningin eervol ontslag verleend. meerde kerk A te Middelburg, welk ambt meer dan 40 jaar door den over ledene werd vervuld. De overdracht geschiedde met een toespraak van den voorzitter der commissie, ds. J. D. Wielinga. Het monument bedekt het geheele graf. Aan het hoofdeinde staat de opstaande steen, ruim twee en een halven meter hoog, met de inscriptie ,Ter gedachtenis aan onzen leeraar ,en vriend, ds. A. Littooij, geboren ,27 November 1834, overleden 26 Juni 1909. De gedachtenis des recht vaardigen zal tot zegening zijn. ,Spr. 10 7." Deze steen wordt gekroond meteen geprofileerd topstuk, waarin een op gaande zon gegraveerd is. Het graf zelf wordt gedekt door een steen, welke rust op hardsteenen banden en ledig is gelaten voor de opschrif ten der familie. Namens de familie dankte de heer P. Oranje, hoofd eener christelijke school te Amsterdam, voor de aan bieding van dezen gedenksteen. Voor de acte-examens zijn gis teren te Middelburg nog geslaagd de dames G. Pannij te Krabbendijke, C. M. de Bruijne te Goes, J. van Borssen Waalkes te Ter Neuzen, M. L. Lamberts te Boschkapelle, A. A. G. Verhoeven te Goes en M. M. Waelput te Zuiddorpe. KERK- en SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tho len ds. J. P. Paauwe te Bennekom Ger. Kerken. Op de algemeene begraafplaats le Middelburg werd heden (Vrijdag) middag aan de familie overgedragen een gedenksteen, ter nagedachtenis van wijlen ds. A. Lit tooij, in leven predikant der Gerefor schreef dat hij een arm arbeider was die opkomt voor waarheid en recht, niet zooals de socialisten het doen, maar in naam van God. Verkoopingen en aanbestedingen. Door den architect P. H. van Nif- trik werd heden aanbesteed het verbouwen van winkel en magazijn, gelegen aan den Nieuwendijk en Zeilmarkt alhier, voor rekening van de firma gebr. Polak. inschrijvers de heeren J. Warren voor f 14.590, J. J. Krijger f 13.976, K. J. van Hiele f 13.749, D. Bijl f 13000, P. van der Hof t 12.898, Melis, Hariot Vader f 12.894, W. Anker f 12.693, P. Bax f 12.639, J. Willemse f 12.185, Joh. Loois Hz. f 10.500 en Kieviets& Caljéf 10.323. Rechtszaken. De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de bekende zaak tegen L. A. S., 33 jaar, assuradeur alhier, beklaagd van diefstal of ver duistering van postalorders, tegen wien op 8 April jl. door het O. M. zes maanden gevangenisstraf werd geëischt. De rechtbank sprak beklaagde vrij en gelastte zijn onmiddellijke invrij heidstelling. De rechtbank overwoog, dat het wettig bewijs van het aan beklaagde ten laste gelegde niet geleverd is. Nog werden vrijgesproken J. J. P. L., 19 jaar, werkman te Middelburg beklaagd van diefstal, tegen wien één jaar gevangenisstraf geëischt was en J. K. K., 23 jaar, rijwielhersteller te Goes, beklaagd van overtreding der motorwet, voor eerstgenoemde met bevel tot zijn invrijheidstelling en voor laatstgenoemde met vernie tiging van het vonnis van des kan tonrechter te Goes. Veroordeeld werden wegens niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar: M. v. C., 21 jaar, werk man te Axel tot f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis en L. J. de B., 45 jaar, koopman en herbergier te Clinge, tot f 10 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis poging tot diefstal: P. de B., 40 jaar, werkman te Middelburg, tot f5 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis vernielingC. P. v. H., 38 jaar, werkman te Middelburg, met be krachtiging van het vonnis van 12 November 1909 tot f 15 boete sub sidiair 15 dagen hechtenis; storing eener godsdienstige bijeen komstM. F. 18 jaar, werkman te lerseke tot f5 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis; wederspannigheidj. v. d. L., 33 jaar, werkman te Middelburg, 14 dagen gevangenisstraf, J. de R., 20 jaar, polderwerker te Antwerpen tot 14 dagen gevangenisstraf huisvredebreukF. D. M., 27 jaar, timmermansknecht te Graauw tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis. Staande de zitting werd heden KI. B. 26 jaar, zonder bekende woon- of verblijfplaats, wegens bedelarij veroordeeld tot 12 dagen hechtenis. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden een 56 jarig persoon uit Cortgene terecht wegens diefstal van een partijtje tarwe ter waarde van ongeveer f 1,50. Het O. M. eischte f 18 boete subsidiair 12 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J. J. Heijse, critiseerde scherp de wijze waarop deze man voor de rechtbank is ge komen. De bestolene had de zaak niet willen aangeven, doch een an der schreef een anoniemen brief aan den officier van justitie, waarin hij de zaak aanbracht. Deze persoon Heden herdenkt Grietje Lester- huis te Groningen haar lOOsten jaar dag. Uit haar huwelijk werden Skin deren geboren van wie thans nog 3 in leven zijn. Haar oudste dochter is thans 74 jaar oud. Moordaanslag. Door een rechercheur uit Haarlem is aan gehouden in het Christelijk logement voor zeelieden aan de Veerhaven te Rotterdam de 28jarige scheepskok W. J, F., verdacht van de brutale moord aanslag en diefstal bij den winkelier Pander te Haarlem. Hij is gevankelijk overgebracht naar Haarlem. In de woning vanj. S. en diens bijzit vrouw B. aan de Zevenhuizen- steeg 4 te Rotterdam is Donderdag morgen 5 uur door een commissaris van politie, vergezeld van een tal rijke politiemacht, een inval gedaan, teneinde een 6-jarig dochtertje van vrouw B. op te eischen, welk kind bij beschikking van den officier van justitie door den Voogdijraad aan een vrouw, wonende aan de Boe zemkade was toevertrouwd. Door S. en vrouw B. was het kind eergiste ren op straat aan die vrouw ontno men. De politie moest zich met ge weld toegang verschaffen tot de woning van S. De man stelde zich te weer en moest ontwapend worden. S. en vrouw B. zijn naar het politie bureau aan de Meermanstraat;overge- bracht en het kind is opnieuw aan den Voogdijraad toevertrouwd. Nader wordt omtrent de deser tie van de rijdende artillerie uit Arn hem gemeld, dat de deserteurs gis termiddag weer in de kazerne zijn teruggekeerd. De le-Iuitenant Storm Buysing, die in de omgeving van Wolfheze paard reed, ontmoette den troep op de heide, aldaar. De man schappen volgden den luitenant een eindweegs. Onderweg kwam men een patrouille tegen en deze bracht de deserteurs naar de kazerne. Een wisselwachter is gisteravond bij het rangeeren op het Centraalsta tion te Utrecht onder den trein ge raakt. Er zijn hem een arm en een been afgereden. De man werd naar de rijksklinieken vervoerd. Te Sellin- gen (Gron.) is Woensdagmiddag een kind voorover in een pot met water gevallen. Na eenige oogenblikken werd het levenloos opgenomen Gistermorgen is uit den Ouden IJsel te Doetinchem opgehaald het lijk van een vrouw. Misbruik van sterkendrank moet de oorzaak zijn van haar ver drinken Een dienstbode te Riet- koogpolder (N.H.)is te water geraakt en verdronken. Een dienstbode te Arnhem was, staande in de venster bank van een kamer op de eerste verdieping aan de achterzijde van het huis, bezig met het schoonmaken van de ruiten. Plotseling gleed zij uit en viel op een glazen verandadak. Ern stig gewond werd de dienstbode op genomen. Zij had een arm en een been gebroken. Een deurwaarder bij de directe belastingen te Haarlem is in de Brouwersvaart gevallen en verdronken. Sterk ras. In Friesland wonen vijf zusters Smeding Cornelia, te Drachten, oud 88 jaar; Pietje, in het gasthuis te Leeuwarden, 80 jaar; Jetske, in het gasthuis te Marssum, 78 jaar; Janke in hetzelfde gasthuis, en Jeltje te Langezwaag, tweelingen, 76 jaar. En allen genieten een goede gezondheid. Terwijl Woensdagavond 7 uur eenige jongens op het Wilhelminaplein te Leeuwarden bezig waren met voet ballen, was een onder hen, de 15jarige G. v. d. M., die onderwijl een ge vaarlijk spelletje begon. Hij was in het bezit van een revolver, geladen met zes scherpe patronen, waarmede hij van plan scheen te gaan schieten Eerst hield hij een van zijn kameraden het wapen voor het hoofd, doch ge lukkig sloeg de bedreigde de revol ver in een andere richting. Nu moest een andere jongen het mikpunt worden. De gevaarlijke schut ter, onbewust van het gevaarlijke spel, dat hij op ditoogenblik speelde richtte toen de revolver op den 15ja- rigen M. De haan werd overgehaald het schot ging af en het projectiel trof M. in den schouder, met het gevolg dat de jongen gewond doch niet levensgevaarlijk gewond werd. De politie nam het schietwapen in beslagbij het verhoor van den on- voorzichtigen schutter bleek, dat hi: de revolver met patronen weliswaar had gekocht, doch niet wist, dat de patronen scherp waren. De „S'ettinerNeuesteNachrich ten" verneemt uit Sassnitz, dat Woens dagavond 8 uur, bij een nachtoefening der voor Sazsnitz liggende flotielie, de torpedoboot „S. 122" door den kleinen kruiser „München" werd aangevaren. De torpedoboot brak midscheeps, was geheel opgescheurd, en de machine werd door den schok omvergeworpen. De machinisten Keuster en Genee zijn gedood een groot aantal manschappen gewond. Andere booten snelden te hulp, zoo dat het gelukte de ,,S. 122" voor zinken te bewaren. Gistermorgen 'werd de ernstig beschadigde torpe doboot de „S. 128" en de „V. 160" langzaam naar Swinemüde gesleept. De Brusselsche ten toonstelling. Het volgende lijstje geeft een overzicht van de voor naamste feestelijkheden, die tijdens de Brusselsche tentoonstelling zullen plaats vinden. April.28.0pening der tentoonstelling. Optocht met de verschillende natie- vlaggen en vaandels. Mei. 14. Feest in de stad Brussel;fak- keloptochten 15. japansch vuurwerk, voorstellingen van den Brusselschen Blondin Mac Dauly. Gymnastiekfees- ten 16 en 27. Vuurwerk 29. Licht- tochten te Ixelles en vuurwerk. Juni. 4. Fakkeloptochten door deter- reinen der tentoonstelling5. Lente feest voor de kinderen, met wedstrij den voor alle scholen van Brussel 5 en 12. Vuurwerk 16. Voorstellingen van den Brusselschen Blondin Mac Daulay; 19. Optocht van de school kinderen door de stad, vuurwerk en concert23. Gecostumeerd kinderbal; 26. Concert te geven door Ysaye, bloemenfeest te Ixelles, vuurwerk, raout ten stadhuize. Juli 3. Bloemenfeest te Ixelles,vuur werk 7. Volksfeestverrichtingen van Mac. Daulay, Japansch vuurwerk, pantoinines, jongleurs etc., vuurwerk 9. Concert van het Conservatorium uit Parijs; 10. Vuurwerk, feest te geven door de militaire wielrijders, bloemenfeest op de tentoonstelling 14. Nationaal Fransch feest, vuurwerk: 17. Bloemenfeesten te Ixelles, Brus selsche kermis, vuurwerk; 21. Na tionaal Belgisch feest, concert waar uitsluitend muziekwerken ten gehoore worden gebracht van Belgische com ponisten, groot vuurwerk, fakkelop tocht; 23. Fakkeloptocht in Brussel, vuurwerk; 24. Vuurwerk; 28. Kin derfeest met optreden van den Brus selschen Blondin Mac Dauly, vuur werk. Aug.l.Bloemencorso voor kinderen, met een muziekfeest van de harmo niekorpsen der pupillenschool van de weesjongens, de kleine tamboers van Molenbroek en zangvereenigingen van verschillende scholen; 4. Tweede concert van de werken van Belgische componisten 7. Optocht van de ver schillende takken van nijverheid op de tentoonstellingsterreinen, vuur werk; 11. Derde concert van de wer ken der Belgische componisten, vuur werk 14. Fakkeloptocht te Brussel, vuurwerk; 15. Vuurwerk; 16. Vaan deloptocht; 18. Volksfeest met op treden van Mac Daulay, vuurwerk 25. Vuurwerk; 26. Muziekuitvoering, waarbij de Rubens-cantate door 1500 executanten ten gehoore zal worden gebracht, fakkeloptocht op de ten toonstelling, vuurwerk. Sept. 1. Japansch vuurwerk; 4. Bierfeest, optocht, vuurwerk, volks bal; 11. Vuurwerk, volksbal; 18. Concert te geven door Durant, fak keloptocht door de stad, vuurwerk 25. Vuurwerk, volksbal. Oct. Den 2en, 9en en 23en vuur werk. Naast al deze feestelijkheden wor den er tallooze congressen, gevolgd door dinersfgehouden en feesten ge organiseerd vanwege de buitenland- sche afdeelingen. Gewone concerten zullen eiken dag plaats vinden en naast het algemeene programma zal ook de Brusselsche kermis verschil lende feesten op touw zetten. Op de terreinen zullen er voor hongerigen en dorstigen aanwezig zijn een Belgisch, een Nederlandsch een Fransch, een Duitsch en een Ifaliaansch restaurant. Zekere mevrouw Russel, overle den in Kent, heeft haar fortuin van 600,000 gulden bestemd voor een tehuis voor vrouwen die door hare mans verlaten zijn. Te Venetië wordt, zooals men weet, op het oogenblik een proces behandeld tegen gravin Tarnowska beschuldigd haren minnaar te heb ben aangezet tot moord op hare ver loofde. Zondagnacht is, volgens een be richt uit Venetië, een poging be proefd, om de gravin, die blijkbaar nog een aantal vrienden heeft, uit de gevangenis te laten ontsnappen De poging mislukte door de waak zaamheid van den schildwacht, die drie mannen op de binnenplaats van de gevangenis ontdekte deze mannen maakten echter, toen zij den soldaat bemerkten, zich snel uit de voeten Men vond gravin Tarnowska, die op dat uur van den nacht te bed behoorde te zijn, geheel gekleed in hare cel, zij weigerde echter nader uitsluiting te geven, om welke reden zij van de gevangenisregelen was afgeweken. Te Frankfort a/d M. heeft een koffiehuisbediende Lösch terechtge staan wegens doodslag van zijn kind. Na een echtelijken twist was zijne vrouw het huis uitgegaan, om zich naar Lösch geloofde, van kant te' maken. Hij nam daarop zijne laatste beschikkingen en deed een poging, om zichzelf en zijn kind door gasté vergiftigen. Toen de daad ontdekt werd, was het kind al dood, maar Lösch kon nog bijgebracht worden, Dadelijk daarop kwam de vrouw terug. De rechtbank der gezworenen heeft Lösch vrijgesproken. Daartoe heeft veel bijgedragen, dat de beklaagde een diep berouwvolle bekentenis aflegde de echtelieden volkomen ver zoend waren. Een zwarte gevangene te Meri dian (Mississippi) schoot Woensdag een cipier dood. Daarop volgde een geregeld gevecht tusschen hem en overige gevangenbewaarders, die den neger ten laatste doodelijk verwond den. Een menigte van tweeduizend menschen liep schielijk te hoop, drong het gebouw binnen en ontvoerde den stervenden gevangene. Zij sloegen een strop om zijn hals en hingen hem aan een telefoonpaal op. Toen hij dood was, sneden ze hem af, brachten hem nog een gapende wond ir. de keel, drenkten hem in de petroleum en staken hem in brand. Onder de arbeidende klassen te New-York heerscht groote veront waardiging over de hoog opgedreven vleeschprijzen. En de huismoeders koelen op krasse wijze hare woede aan slagers, vleesch en klanten. Reeds meer dan een week geleden, deden de Joodsche vrouwen in hei Oosten van New-York invallen inde winkels van „kosjer" vleesch, waar zij parrafine over den aanwezigen voorraad wierpen en de slagers te lijf gingen met hoedenpennen. Vier honderd winkels werden dientenge volge gesloten. De beweging is nu uit de speciaal Joodsche wijken overgeslagen naar de andere deelen van Greater New- York. Woensdag stonden voor bijna eiken winkel in het geheele Oosten, te Harlem, te Williamsburg en andere voorsteden, honderden druk gesti- culeerende vrouwtjes, die een aanval deden op elk, die het waagde een winkel binnen te gaan om vleesch te koopen. Mededoogen kenden zij niet, Een arme moeder, die een kuikentje had gekocht voor haar ziek kindje, werd eerst mishandeld en toen werd haar het kippetje, dat zij krampach tig vasthield, uit de handen getrokken en bedorven. Te Harlem drong een zwerm vrouwen, alle gewapend met kannen met parafine, een slagerswinkel bin nen. De slager greep een zweep en wilde de vrouwen wegjagen. Hij gleed echter uit, de aanvalsters ruk ten hem de zweep uit de hand en ranselden den slager naar hartelust at Men kan zich die woede onder de huisvrouwen verklaren, wanneer men bedenkt, dat zij in de meening verkeeren, dat de hooge vleeschprij zen uitsluitend het gevolg zijn van de winzucht der slagers, die op hunne waar van 100 tot 300 procent heeten te verdienen. Er is in de Vereenigde Staten en in Engeland heel wat te doen over een recente beslissing van immigratie-ambtenaren te New York. Voor het eerst sinds jaren werd aa» een vermogend eerste klasse passa' gier geweigerd aan wal te gaan, doen moest hij zich op het landverhui- zerseiland onder observatie stellen- De man, wien deze beslissing trof is zekere heer Romanes, een zoon van den beroemden Engelschen ge leerde prof. Gewoonlijk is de ge neeskundige inspectie voor 1 ste-klas- se passagiers niet streng maar Ro- WW in» V W»» 7 - manes was zeer ziek en viel dus erg op. Bij onderzoek van den immigraJ' tendokter bleek, dat Romanes lijder"1 was aan tering, er in een ver8®vorj derd stadium verkeerde. In ve(ba" met de desbetreffende bepaling mocht de Engelschman als lijden aan een gevaarlijke besmetten) ziekte niet worden doorgelaten. En daarbij bleef het... tot Britscheconsulgeneraal voor R°n,an in de bres kwam en voor hem to lating wist te verkrijgen. i Het merkwaardige van het g,e schuilt hem hierin, dat de zieke ji naar de Vereeni komen om gens wilde tot dat doen in Colora stemming om de binnen te komer leend, is nog z Hij heeft een bo neeren groot f2 heeft moeten ver reis naar Coloi| hygiënische maat in acht te nerr Colorado te zu duurzaam in d te zullen blijven Indien de Zv eens zoo streng die in de Zwits nezing komen z Woensdagr rikaansche stad in opschudding hevigen brand, in de gevangeni neelen speelden gebouw af.De gt in hun cellen w niek aangegrep de grootste ma herstellen en d over te brengen Mannen en vr heuig gevecht politie die hen te op te stelle gevangenis ove een aantal bt Aan den anderJ vele gevangen gelegenheid o: velen trachtten door een snelle Een sterke a nal Guard, die! was opgeroepe in de meesten en de geredde.' teerden, werd aan elkaar va teerd door Gi geladen gewc de stadsgevc gevangenen er wonden bek brandweerliedi wijl er drie w Oude een n i e u v vullen geen duldige fietse rijwielreparate lek in den ba „Acht is r de werkstaker hand op bij dan dat hij n behoorlijk loc „Wie luist- hoort zijn e man aan den lig een gesp concurrenten „Cherchez baasde echtg weldigen nia komen, waa vermoedde. „Men kar, breken," zei en daarom kluisdeuren i „Kom je o je over den gevoelige ch een hond ha „Wij zulle zien, maar venste dezer schipper. „1 barend feit, veroverd hel in de wolke (De copie j (Buiten vera M. di 'n de rub komt een schrift„Vu: en dat bes f is meer de melk aai afgeleverd." In zuivelf weest, doel een margari reiding en gelijks won de verzeker degelijk de halte word aan de eisc keurd. Mei heidsredenr heeft teger een bezoek fabriek da alleen toch en blinken 'ein gehou, ae oereidin met handei

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2