Enveloppen Magazijn „DE EENHOORN" buitenland. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Gemeentebestuur, Openbaar Verkoopen Eewafsfaal Gerookte ELFT. Hef Besfe Adres BOUWGROND. TE KOOP: yiustad Zomlsisblas, H. MEIJER Langs Delft 36, Middelburg. ten WEBBBEBIOHT. AdvertentiëiL Doopsgezinde Kerk. 3e LEZING in de ENGELSCHE KERK ft De Notaris J. C. PAAP te Vlissingen, zal op Woens= dag 20 April 1910, in Openbaar Verkoopen Dinsdag' 12 April a. s.; HET VOORLOOPIG COMITÉ. ft De Notaris J. C. PAAP te ÊsL&të Vlissingen, zal op Dins» «Pfeï* dag 26 April 1910, des Levertraan MIDDELEN VERKOUDHEID. Stuljjflla, (tetirtHKlj. limonaiis-Stroapen. Apoth. Van Linschoten. C. J. JANSSEN. va SF OLIËN GLAS BEHANGSELPAPIEREN enz. is bij M. C. KROON. Nederlandsche Illustratie 37*2 ct. per 3 maanden, bestaat uit 12 pagina's STOOMWASSGHERIJ BLEEK ERIJ „DE ZOOM". Aan de rivier De Zoom. Bergen-op-Zoom. DROGE en OPGEDANE WASSGHEN maandelijksche aflossing 2, en f 3. 8 uit de advertentie blijkt ze loten 6 maal 's jaars en' hooge prijzen aan ver volgende trekking, waarin rijs frs. 150.000 bedraagt op 20 April a. s.- plaats! ent het treurig ongeval, dat bij den brand te Schiedam :n viel, deelt de N. R Ct." avolgende bijzonderheden ks half vier was een groot an de perceelen uitgebrand de gevel zijn steun verloor 'engedeelte daarvan onder geraas instortte. Een drie veerlieden geraakten onder jnde puin. Ze werden spoe ler uitgehaald. Twee hun- n lichte verwondingen be- derde echter was er erger leze man had een schedel- revens een ernstig kwetsuur der beenen. In nagenoeg toestand werd de onge- ,ar een naburig huis over- Kort daarop is hij overleden, oude bekende van de e Woensdagavond uit een degen aan den Noordwal 'enhage, eenige voorwerpen 'eg te nemen, liep aardig De schipper die achterin rit uit zijn slaap wakker or het rondscharrelen van nger en bemerkte dat er et voor-onder iemand be niet aan boord thuis be ging doodbedaard op het zitten, zoodat de man ge was. De politie werd ge- wd, deze nam den manmede. driejarig kind te Schijndel Ironken in een sloot gevon- moedelijk is het kindje al zoekende naar veldbloemen, geraakt. Een Russische ïizer aan boord van het ip „Campania" te Rotterdam t ruim viel en een schedel- eg, is in het ziekenhuis aldaar jevolgen overleden. De alff, oud-procureur-generaal tme is te Dinant het slacht- 'orden van een auto-ongeluk, zijn auto niet meester, reed tegen een boom en werd den Zeedijk, hoek Storm- Amsterdam, is Vrijdagavond rige werkvrouw, terwijl zij, s 10 uur met eenige man vrouwen te praten stond, door een revolverschot aan terhoofd gewond. Wie de kon voorloopig niet worden ld. De getroffene werd naar en-Gasthuis vervoerd. 1 het geruimen tijd duurde, het bewustzijn terugkeerde, toestand der vrouw geheel vensgevaar. De politie slaagde jsverre niet in, den schuldige n. Zij heeft dienaangaande de minste aanwijzing, doch neer reden te hebben om te an een roekelooze baldagheid opzet om de vrouwte dooden. et is zeker niet ondienstig op een vergelijking tusschen he en andere lichtstrooinen. r uur ontwikkelde warmte in oriën per 1000 kaarsen be- oor petroleumlicht 36400 en lzuur in liters 530spiritus- .t resp. 16.800 en2270;gas- ït 11000 en 1130; persgaslicht 670; Lucaslicht 7820 en 810; jmlicht 5770 en 595voor h licht: kooldraadlampen: nihilmetaaldraadlampen nihilgewone booglampen 27 en effectlampen 200 en 12. enschen bedragen deze cijfers fd resp. 75 en 14. de hoogte van Beachy Head ïerdagmiddag een scheepson- gebeurd, dat naar omstandig- ïog vrij gelukkig is afgeloopen- elsche passagiersboot „Cairn- net 900, meerendeels Russi- rmeensche en Montenegrijn- .ndverhuizers aan boord, ge' alotseiing door een geweldige ing in het kolenruim in brand, celing, waarin de vrouwenen n verbleven, werd vernield en lende vrouwen liepen ernstige dingen op. Een kind werd ifl gte geslingerd en kwam nie kracht op het dek terecht, lichaampje geheel te p'ette r de emigranten en de ers ontstond een geweldig allen vochten als wilden o dek te geraken en toen eve n tweede ontploffing v0'8 negen manschappen omkw epen de ongelukkigen als r over het dek te jammeren eien. Sommigen sprongen hun angst over boord, maar konden Lr de toegesnelde Deensche sche- n „Upland" en „Kanawha", die Gelukkig vlak in de nabijheid waren, Led worden. 1 ^t overnemen der passagiers ging zeer moeilijk, daar de radelooze land verhuizers als gekken rondliepen en bljna niet tot rede te brengen waren, poor het ontzettend .gedrang stortten 4 personen over boordzij konden eerst na veel moeite gered worden. Verscheidene mannen, die met ge- weld door de angstige vrouwen trachtten te dringen, moesten door je matrozen gekneveld worden, soms zelf tegen het dek geslagen worden. pe matrozen der „Upland" en der Kanawha", evenals de bemanning Jjer „Cairnrona" legden grooten moed aa,i den dag en mochten, niettegen staande groote moeilijkheden, er in slagen om alle passagiers veilig en wel over te brengen. Ook de prins Louis van Battenburg, de commandant der Atlantische vloot, die aan boord van zijn vlaggeschip een diner gaf, maar op het vernemen van 't ongeluk het feest deed eindigen, snelde direct toe om bij de versche ping te helpen. Hij begeleidde de redders naar Dover en bezocht daar in gezelschap van de prinses de talrijke nog diep onder den indruk verkeerende arme landverhuizers en Het eten en drinken onder hen ver deden. Ongeveer 400 schipbreuke lingen zijn te Londen aangekomen en worden daar door de maatschappij van de „Cairnrona" verzorgdde anderen zijn te Dover gebleken. Het stoomschip „Cairnrona", ex- .Consuelo", op weg van Londen naar Canada is een stalen dubbelschroef- boot van 6025 tons, in 1900 op de Tyne gebouwd en thans eigendom iirma Cairns Noble en Co. te New castle. Het schip is voor 60.000 pond sterling in Londen verzekerd. Onderstaatssecretaris Chéron.die nog steeds te Marseille vertoeft,is blijk baar nog al tevreden over den toestand in de haven aldaar. De staking van de matrozen, zoo zeide hij tot een be richtgever van de „Martin", waartoe niet de minste aanle'ding bestond en die nooit had moeten uitbreken, nadert haar einde. Mocht zij echter onverhoopt nog eenige dagen duren, dan zal ik vast en zeker den minister voorstellen een strengen maatregel toe te passen, waartoe de wet hem machtigt, nl. om alle ingeschrevenen, die blijven weigeren dienst te doen, onmiddellijk te vervangen door mat rozen, die met groot verlof zijn. Gij kunt er zeker van zijn, zoo vervolgde de onderstaatssecretaris, dat deze lieden blijde zullen zijn hun brood aan boord van de handelsschepen te kunnen verdienen. Ik hoop echter, dat de ingeschrevenan hun verstand zullen gebruiken en dezen maatregelen overbodig zullen maken. Degenen, die de revolutionnaire be weging, zonder eenige aanleiding op touw hebben gezet, hebben hun doel niet gereikt. Des te erger voor hen en voor de heer Rivellie. Deze is voorgoed onmogelijk geworden. De ingescheven zeelieden te Toulon hebben verklaard geen gemeene zaak te zullen maken met hunne kameraden te Marselle en het werk niet te zullen nederleggen. Dr. Brengues uit Nimes, be schuldigd van moord op zijn zwager, den sterrenkundige Charlois, te Nice, heeft bij zijn verder verhoor erkend, dat hij zijn revolver niet, gelijk hij eerst beweerde, in een put geworpen, maar aan een vriend gegeven heeft, die het wapen nu aan den rechter van instructie zond. Brengues had onwaar heid gesproken, om zijn vriend den 'ast van het gerechtelijk verhoor te hesparen. De vrouw van den beschul digde is in diens tegenwoordigheid verhoord. Zij hield vol, dat haar man 'n den nacht van den moord thuis is geweest. Maar de rechter van instruc- tie vond hare mededeelingen op ver schillende punten in strijd met hetgeen Brengues zelf had gezegd. „Die tegenstrijdigheden", zei de beschul digde echter, „zijn van geen belang. Mijn vrouw herinnert het zich niet meer. Dat is alles. Maar op één punt minste zullen wij wel nooit in tegenspraak met elkander zijn, name ly dat ik onschuldig ben. pUlTSCHLAND. Over de prachtige ontvangst van prins Eitel Friedrich en diens gemalin in Jeruzalem ter pening van het Duitsche hospitaal «daar, geeft de „Kölnische Ztg." de ojgende bijzonderheden 1 °en het prinselijk paar voor het osPitaai aankwam, werden daar voor J ,e.?ts'e maal de klokken van die tot ge'uid. Van den voorhof aan den ingang hadden Arabie ren, mannen en kinderen zich in ge lederen opgesteld en op den weg waren palmtakken gestrooid. Bij de begroeting, welke in tegen woordigheid van het bestuur der stichting, de bouwmeesters, het cura torium e. a. plaats had, overhandigde een der curatoren, Frh. Von Mirbach aan het Vorstelijk echtpaar een mas sief zilveren sleutel met het huiswapen der stichting versierd, een kunstwerk van een smid uit Jaffe. Voorts werd het paar als geschenk van het cura torium een in briljanten gezet kruis van den Olijfberg overhandigd. Het gebouw werd bezichtigd en na het avondeten, hielden Prins Eitel en zijn gemalin zich geruimen tijd op de veranda op, om van daaruit de ver lichte stad in oogenschouw te nemen. Op het gebouw waaien behalve de standaarden van den Keizer en de Keizerin, de Prinsenstandaard, be nevens de Turksche, Duitsche, Prui sische en Beiersche kleuren. Aan de vlaggestok voor de portiersloge zijn de vlag der johanniterorde geheschen, de standaard van den Herrenmeister en de stichtingsvlag met het kruis. Voor het hospitaal is in tenten een Turksche infanterie afdeeling gele gerd, welke tot eerewacht dient. ITALIË. Niet alleen voor de Ame- rikaansche pers maar even goed voor de Europeesche is Roosevelt de held van den dag. De groote bladen van alle landen staan vol over des oud presidenten doen en laten en, zooals vanzelf spreekt, het allermeest over het incident met het Vaticaan. Intusschen heelt Roosevelt Rome verlaten. Hij heeft nog een afscheids diner gegeven op het Capitool waar aan een aantal ministers en de bur gemeester van Rome hebben deel genomen en den ochtend daarop is den oud-president aan het station uitgeleide gedaan door alle autoritei ten der stad. Roosevelt dankte den burgemeester voor de hartelijke ont vangst in de stad. De Amerikaansche journalisten wilden natuurlijk met Roosevelt meereizen, maar hij ver zocht hun, hem nu eens een week lang met rust te laten, aangezien hij met zijn vrouw de plaatsjes gaat bezoeken waar zij vroeger op hun huwelijksreis hebben vertoefd. Na acht dagen, t Genua, treedt hij weer in het openbare leven, zegt hij, maar die ééne week wil hij met zijn vrouw en kinderen alleen zijn. BALKAN-STATEN. Naar de „Ti mes" uit Konstantinopel verneemt, gebeurde het eerste treffen tusschen Turken en Albaneezen in Prisjtina den 3en dezer. De Albaneezen hielden dien dag buiten de stad een bijeen komst om te protesteeren tegen de nieuwe belasting. Volgens de Alba neezen schoten de Turksche troepen op de menigte; volgens de Turken waren de Albaneezen de aanvallers. Hoe dit zij, denvolgenden dag rukten twee- of drieduizend Albaneezen op de stad aan. Zij werden gestuit bij de Lyab-rivier, halverwege tus schen Prisjtina en Wotsjitrin, door drie bataljons Turken met ^vuur monden. Tot verbazing der Turken brachten de Albaneezen ook een of twee stukken geschut in het vuur, naar 't schijnt nog veroverd op Dja- wid pasja Lyuma, en zij vielen de troepen met kracht aan. Na 48 uren vechten hield het gevecht op. door door uitputting aan weerskanten. Een Albaneezen troepenmacht ruk te Donderdag op den spoorweg tusschen Katsjanik en Wotsjitrin aan. De opstandelingen van Ipek zijn de bergen ingedreven. Het bestuur van den „Vlissingschen Oranjebond" vergaderde gisteren avond in het Concertgebouw aan de Emmastraat, ter nadere bespreking en vaststelling van het programma voor de feestviering ter gelegenheid van den eersten verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana op 30 dezer. De bewoners van de gedempte Pottekade, de Zeilmarkt en het Droogdok zijn door enkelen van hen per circulaire uitgenoodigd tot bij woning van eene bijeenkomst op Maandag as. in het Concertgebouw aan de Emmastraat, ter onderlinge bespreking van plannen tot versie ring of verlichting van genoemd stadsgedeelte, ter gelegenheid van het aanstaande Julianafeest op 30 dezer. Ook de bewoners van verschillende andere stadsgedeelten beramen plan nen om de stad op 30 April een zoo feestelijk mogelijk aanzien te geven. Zoo zullen de bewoners van de Kleine Markt en Korte Walstraat Dins dagavond met dat doel een vergade ring houden. Het blijkt hieruit voldoende dat onze gemeente op 30 April een eeht nationaal feest zal kunnen vieren. Als nu het weer maar wil mee werken. van 5—9 April. ONDERTROUWD: J. G. van Oorschot, jm. 27 j. en J. P. Geldhof, jd. 20 j. C. L. Daane, jm. 25 j. en N. de Pagter, jd. 25 j. C. Schout, jm. 25 j. en C. H. van de Plasse, jd. 25 j. J. F. de Jonge, jm. 20 j. en P. Labruijere, jd. 19 j. T. Koppejan, jm. 26 j. en G. Schmelzer, jd. 20 j. F. H.Jilleba, jm. 23 j. en C. M. Douw, jd. 23 j. J. D. Onink, jm. 26 j. en A. H. Brinkerhof, jd. 27 j. GETROUWD: B. M. Wijtenburg, jm. 34 j. en M. H. Ouwerkerk, jd. 38 j. A. Geen- sen, jm. 24 j. en D. Pierens, jd. 22 j. A. R. Harting, jm. 22 j. en H. C. Zuurveld, jd. 21 j. BEVA LLEN: J. Verseput, geb. Vermeule, d. J. Cupido, geb. Muijskens, d. J. Roos, geb. Louwerse, z. J. Suur- rnond, geb. Minderhoud, d. A. M. Vyane, geb. Milh, z. C. J. Heijman, geb. Bontenbal, d. OVERLEDEN: M. J. Garcia, vrouw van C. Lagen dijk, 26 j. J. C. Ort, ongeh. d. 63 j. P. J. Pies, d. 3 m. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen gelet op art 37 der Drankwet doen te weten dat bij hen is in gekomen le een verzoek aan P1ETER MUL DER, alhier om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in perceel Bad huisstraat no. 8 2e. een verzoek van JAN BAKKER, alhier om verlof tot verkoop van al coholhoudenden drank anderen dan sterken drank in perceel Nieuwstraat no. 58 dat vanaf heden gedurende veertien dagen schriftelijke bezwaren tegen het eventueel verleenen van de gevraagde verloven kunnen worden ingebracht bij Burgemeester en Wethouders voor noemd. Vlissingen, 9 April 1910. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, W1TTEVEEN. medegedeeld door het Kou Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 9 April 1910.) Hoogste barometerstand 767,8 te Valentia. Laagste barometerstand 741,2 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 10 AprilMeest matige N.-lijke tot Wes telijke wind. Veranderlijke bewolking. Waarschijnlijk regenbuien. Zelfde temperatuur. ZONDAG 10 APRIL 1910, voorm. 10 uur, Ds. SPAANS van Enk huizen. op Maandag 11 April des avonds ten 8 uur. Spreker Ds. OBERMAN. Onderwerp De Godsdienstige ten- denzen der nieuwere Hollandsehe poëzie. Kaarten a f 1.— verkrijgbaar in den Boekhandel DE VEY MESTDAGH. het „Concertgebouw" aldaar, in het Een goed onderhouden —o—o— De bewoners van de Kleine Markt en de Walstraat tot Zeilmarkt, worden uitgenoo» digd tot eene Bijeenkomst op 's avonds 8 uur, in het lokaal Hillinga, teneinde de plannen tot versiering van dat Stads= gedeelte vast te stellen, en het benoemen van een Comité. Vlissingen, 9 April '10. w.o. van den heer P. J. SPECKENS, bestaande in 2 ebbenhouten Bonheurs du jour, mahoniehouten Linnen - Kasten, eikenhouten Buffetten, Coulis- en andere Tafels, Canapé's, Fau teuils, diverse Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Pendule met coupes, mahoniehouten- en andere Ledi kanten, Tapijten, Karpetten, Loo- pers, Vloerzeilen, Bedden, Matras sen en Dekens, Kachels, For nuizen, eenig GOUD= en ZILVERWERK, w.o. gouden anker-Horloge met dito Ketting, Glas-, Porcelein- en Aardewerk en hetgeen meer zal worden aangeboden. KIJKDAG Dinsdag 19 April a.s. 1012 en 2—5 uur. Zindelijke goederen kunnen worden bijgebracht tot en met 18 April a.s. bij den makelaar S. M. POLAK, die zich belast met commissiën. avonds 8 uur, in het Koffiehuis „de Oude Vriendschap" aldaar, wegens sterfgeval, in het de volgende alle te Vlissingen, als 1Het Huis en Erf, aan de Nieuw straat no. 21, kad. Sectie E no. 446, groot 1,16 Are. 2. Het Huis en Erf, aan de Vrou westraat no. 31, kad. Sectie E no. 981, groot 64 Centiaren. 3. Het Huis en Erf, aan de Bou wen Ewoutstraat no. 16, kad. Sectie A no. 1329, groot 76 Centiaren. 4. Het Huis en Erf, aan de Bou wen Ewoutstraat no. 18, kad. Sectie A no. 1330, groot 75 Centiaren. 5. Het Huis en Erf, aan het Ma riniersplein no. 3, kad. Sectie E no. 1652, groot 71 Centiaren. Te bezichtigen daags voor en op den dag van verkoop van 1012 en 25 uur, op vertoon van een toe gangsbewijs, verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris PAAP. p. tieèle en tralve Liter k f 1.en f 0.55, o p lialvre en tLeele ftescti a f 0.35 en f 0.65. tegen en O— ENZ. Palingstraat 10. Twee Heeren zoeken een Zit= en Slaapkamer, met pension. Brieven met opgaaf van prijs, No. 50, bureau dezes. Vanaf heden verkrijgbaar per stuk en uitgesneden. Aanbevelend, Telefoon 143. - Bellamypark 44. voor Glacisstraat 112. Huisschilder en Grossier. I Stoom Boek-en Handelsdrukkerij Kleins Markt, F, Vil DE TELDE Jr„ Vlissingen TE KOOP plm. 9000 ML BOUWGROND, gelegen aan den voet van het Bad Hotel te Vlissingen, direct te aanvaarden. Prijs zeer billijk. Brieven franco M. Z., Bureau dezes. Het flink ingericht HUIS Groene- woud 40. Beneden 2 Kamers en Suite, 4 Slaapkamers, Keuken, Serre, Plaats, Tuintje en poort. Boven 2 Kamers en suite, Zijkamer, Keuken, 2 Slaapkamers op Zolder met achter- balcon, Vliering, Gas en Waterleiding. Te bevragen tusschen 3 en 4 uur. Het nieuwe nummer van de dat bij ons verkrijgbaar is tegen den zeer lagen prijs van (fr. p. post 45 ct.) groot formaat en bevat 32 Illustratiën en Portretten. De „Ned. Illustratie" bevat deze week o.a. een foto van de eerste steenlegging van het tweede Vacan- tie-koloniehuis te Egmond aan Zee. Een foto van den belangrijken voet balwedstrijd Holiand-Engeland te Brussel. De portretten van keizer Menelik en de kroonprins van Abes- sinië. 1 foto van de Romeinsche catacomben te Valkenburg. Een paar afbeeldingen van Paaschgebruiken in vreemde landen. 1 foto van prinses Helena van Orleans onder de neger hoofden. 1 foto van den spinweb voile. Een paar foto's uit Oberam- mergau, enz. enz. Ten slotte eenige pagina's boeiende lectuur. Nummers terkennismaking kunnen GRATIS aan ons Bu reau worden afgehaald. Onovertroffen. Inlichtingen enz., worden op aanvrage gratis verstrekt bij ondergeteekende. P. J. ASSELBËRGS Co. Ontuangen nieuuie Mantelpakjes, Costuum-Rokken, Gekleede Japonnen, Blousen, Kinderjurken, Matrozen- Pakjes en Meisjes-Mantelpakjes, die allen in zeer korten tijd, ook op Maat, geleuerd kunnen worden.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 7