ldrs en humor is overalzelfs in dienst der reclame vindt men ze. In een Ameri- kaansch blad stond de volgende ad vertentie: „Iemand meteen kaal hoofd is bereid dit te laten beschilderen en als zoodanig als reclame te fun- geeren voorden meestbiedende." Een praktisch Amerikaan Hij loopt nu met zijn kalen schedel door de stra ten van Toledo: men leest er op: „Smits chocolate is^ the best." De wereld is wonderlijk Keuvelaar Vlissingen, 1 April. jDr. De Hartog in Zeeland. Voor hen die belang stellen in de bewegingen op godsdienstig gebied, die men tegenwoordig in ons vader land opmerkt, was de komst van dr. De Hartog naar Vlissingen en Middelburg een welkome gelegenheid om nu eens op betere wijze, dan door tijdschrift-artikel of couranten-ver slag met dezen uiterst begaafden woordvoerder der nieuwere ortho doxie kennis te maken. Woensdag avond trad dr. De Hartog op in de Engelsche kerk alhier, Donderdag avond in de zaal Bogaardstraat te Middelburg. In Vlissingen sprak de Haarlemsche predikant over de „Theo sofie." Spreker begon met op te merken dat men in onzen tijd hoe langer hoe meer van het materialisme, de leer die bij stof en kracht blijft staan, terugkomt en de oogen weder begint te openen voor de werkelijkheid der geestelijke dingen. Een van die mys tieke stroomingen is de theosofie. Dit woord befeekent goddelijke wijs heid, een wijsheid, die door leeraren wordt medegedeeld, welke zich ten doel stellen de goddelijke eenheid op te sporen, die achter de veelheid der verschijningsvormen te vinden moet zijn. Daarom stelt de theosoof zich een drievoudige taak: lo. een broederschap der menschheid te ver krijgen, door 2o. een vergelijkende studie te maken van alle godsdien sten en 3o. de natuurkrachten na te speuren, zoo dringt men door achter den verschijningsvorm. Om het leven in zijn innerlijke waardij te verstaan moet men het zien met het geestes oog en ontdekt dan Alom-kracht, Alom-orde. Door in deze orde door te drin gen ontdekt men zeven gebieden, lo. die van hetgrofstoffelijke. 2o.de astrale spheer, een fijner stoffelijke formatie. 3o. het gebied van het le ven. 4o. dat van de aandoeningen en vervolgens de gebieden van het eeuwig blijvende, nl. die van Manas, Buddhi en Atma (het goddelijke in zijn zuiversten vorm). De zeven ge bieden leven in elkander, zij ontwik kelen zich volgens een vaste wet van oorzaak en gevolg, de wet van Marma. Door oog te krijgen voor deze wet, verstaat men dat ieder menschenleven niet op zich zelf staat, maar een voortzetting is van een vroeger leven en de gevolgen daar van draagt. De gewelddadige dood van Johannes den Dooper verklaart de theosoof als het gevolg van den doodslag der Baaispriesters door Elia bedreven, want Johannes is de we dergekeerde Elia. Het ongeluk in het leven van onschuldigen is voor den theosoof geen raadsel meer: zij dragen de gevolgen van hun vorig bestaan. De mensch klimt op, volgens de wet van Marma tot het leven verwerkt is tot vermogens en opge gaan in het goddelijke. Evenzoo ge beurt het met het heelal, dat zich ook naar dezelfde wet ontwikkelt. Wan neer menschheid en heelal opgegaan zijn in het goddelijke, treedt de toe stand van nirwana in, een „heerlijke staat van bewuste rust in alwetend heid". Van hieruit worden de we relden en alle leven weder uitge stuurd, hetzelfde proces als bij de ademhaling. Het is een voortdurende gang van uit- en in-geademde we reldkringen. De diepe gedachte is dat God met de schepping uitgaat ten offer, een echt-christelijke opvatting, die de theosofie bezig is op te eischen zooals meerdere diepe gedachten van het Christendom. In het tweede gedeelte ging de spreker over tot de critiek, niet met verachtelijk gebaar of schouderop halen, niet met bijbelteksten (waarop ook de theosoof zich beroept) wordt deze belangrijke geestesstrooming weerlegd. Zij beroept zich op erva ring en daarbij heeft men de plicht te zwijgen, maar men kan beginnen met aan te toonen het specifiek- vrouwelijke dezer beweging, die door vrouwen geleid is en werd. Zal ze mannelijk worden, dan zullen man nen als dr. Rudolf Steiner meer be grip moeten brengen, de fout doen erkennen dat ze te veel leeft bij ge voel, dat het wilsleven achteraf ge drongen is, dat men door leering de bekeering van den wil meent te kunnen vervangen. Bekeering is wiis-omwen- ding zeide zelfs Schopenhauer en het wils-element komt in de theosofie nimmer tot haar recht. Wil is ook het echt-mannelijke. De verhouding tot God, die men zou verwachten het voornaamste !e zijn, blijft pantheïstisch. „De theosoof bidt niet tot een buitenwereldlijk en dus eindig God" zeide mevr. Bia- vatsky, maar zóó wordt God eerst recht eindig! God wordt dan be perkt tot zijn openbaringsvorm. De theosoof ziet slechts God in den mensch en nief God in zijn heilig heid, daarom treedt de wet van Karma in de plaats van de wet der vergel ding vergiffenis is immers overbodig waar de wet van Karma de zonde straft door de gevolgen. De Christen vraagt vergeving, hoe wel hij weet dat God „wraak doet over de misdaden". (Ps. 99). De Christen doet boete. Hij weet dat de gevolgen van zijn daad de schuld niet delgen. Daarom moet de verzoening bij den Christen van God uitgaan. Men wil tegenwoordig het Joodsche element uitschakelen en daarvoor in de plaats stellen het Grieksche en Germaansche, waarin God geschapen is naar 's menschen beeld. Steeds weer bouwt men Babel-torens van het mensche- lijke uit naar boven, doch bereikt niets dan spraakverwarringde een heid van taal en begrip brengt eerst den Pinksterdag, waarop de hemel omlaag komt. De theosofie heeft te vragen naar haar verhouding tot God en eerst dan zal zij de ware eenheid achter de uiterlijkheid vinden. De meesleepende voordracht, die vooral in het tweede gedeelte tot in drukwekkende welsprekendheid aan groeide, deed tegelijk zien hoe diepen ernst deze predikant maakt met de verschijnselen van zijn tijd. Hij leefde en gloeide in zijn onder werp, het sloeg vonken en vlammen. Het kleine gehoor, dat zich niet door den geleerden titel had laten afschrik ken, was wel getuige van iets zeer bijzonders. Laten wij hopen dat de goed gevulde Bogaardstraat-zaal te Middelburg, waar dr. De Hartog gis teren avond sprak over de „Gods dienstige stroomingen van onzen tijd," den spreker zal aanmoedigen om een volgend jaar zijn bezoek aan Zeeland te hervatten. Wij durven te verzeke ren dat ook Vlissingen dan meer belangstelling zal toonen. Naar wij vernemen, zullen de gou vernementsstoomschepen type „Valk," in aanbouw bij de Kon. maatschappij „de Schelde" alhier, voor rekening van het deparement van koloniën, genoemd worden „Zwaluw" en „Al batros." Naar we vernemen, zullen door den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 October 1910 worden afgegeven rechtstreek- sche plaatsbewijzen van Vlissingen naar Brussel heen en terug, geldig voor 10 dagen, tegen zeer vermin derde prijzen, via Ter Neuzen-Meche- len of via Ter Neuzen-Gent. Door Ged. Staten is de verkiezing, wegens periodieke aftreding in 1910, van leden der Prov. Staten in deze provincie bepaald als volgtcandi- daatstelling7 Juni, en zoo noodig, de stemming en herstemming res pectievelijk op 14 en 28 Juni a. s. Aan het postkantoor te Vlissingen werd gedurende de maand Maart 1910 in de Rijkspostspaarbank inge legd f 32367.745 en terugbetaald f 26430.80. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 10083. De heer J. Verstraete, loodsoverste le klasse, heeft verschillende pei lingen gedaan op de Schelde en is zeer voldaan weergekeerd. De vaar geul der Schelde heeft geenszins ha ren loop gewijzigd en is op zekere gevaarlijke plaatsen merkelijk verbe terd. Zoo werd bij laag water, in de pas van Bath, op de hoogste vlakte, eene diepte bestatigd van 8 m. 30. („Hbl. v.Antw.") In de gisteren te Amsterdam ge houden vergadering van de Nederl. Automobielclub, werd besloten dit jaar, waarschijnlijk einde Juni, een propagandatocht naar Zeeland te hou den. Te Middelburg worden de deel nemers officieel ontvangen door Burg. en Weth. en staan hun verschillende genoegens te wachten. Verder zullen worden bezocht Koudekerke, Bigge- kerke, Zoutelande, Westkapelle en de Wilhelminapolder. Mer, schrijft ons uit Ter Neuzen In de Donderdag gehouden raads zitting werden benoemd tot lid der plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs de heeren D. Buyze en A. C. Lensen. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten houdende bericht dat de bestendiging dei parallelklassen van school C niet langer kan worden toegestaan, daar het voortbestaan van den tegenwoordigen toestand niet in het belang van het onderwijs kan geacht worden. Verder werd de raad uitgenoodigd tot het nemen van een besluit tot definitieve aanwijzing der plaats voor het stichten eener nieuwe school, tot het bouwen waarvan 2 Sepiember II. werd besloten, om te voorzien in gebrek van schoolruimte. Wanneer dit besluit niet binnen 14 dagen was ontvangen zouden Ged. Staten het beschouwen dat de raad weigert zijn plicht te doen, en ver zoeken zij Burg. en Weth. ingevolge art. 126 2e lid op te treden. De voorzitter wees voorts op art. 127 dat bepaalt dat de Commissaris der Koningin optreedt als ook Burg. en Weth. nalatig blijven. In verband met de op 15 Januari gebleken vermindering der schoolbe volking achtte de raad het bouwen eener nieuwe School niet noodig en had te meer bezwaar daarvoor nieuwe lasten op de gemeente te leggen, waar niet alleen vermindering der inwoners achteruitgang in de schoolgaande kinderen veroorzaakt, maar ook de oprichting eener r.-k. school aan staande is. De raad is van meening dat de schoolruimte thans voldoet aan de wettelijke eischen en de ge meente dus niet tot hoogere uitgaven kan gedwongen worden. Het besluit van 2 Sept. tot het bouwen eener nieuwe school van 6 lokalen voor het meer uitgebreid lager onderwijs werd daarom inge trokken en een nieuw besluit geno men tot het bouwen van 4 lokalen op school B opdat de 6 klassen van het meer uitgebreid lager onderwijs elk in afzonderlijk lokaal kunnen worden onder dak gebracht en ook een gymnastieklokaal wordtyerkregen. Deze besluiten werden genomen met algemeene stemmen door den voltalligen raad, tegen het advies van den voorzitter, die aan den wensch van Ged. Staten wilde voldoen. KERK- en SCHOOLNIEUWS. Tot de rijkskweekschool voor on derwijzers te Middelburg zijn toege laten A. Mets, leerling van school C alhierverderW. Z. Beerens, Sluis; P. Brommer, Rotterdam P. de Bruin, 's-Gravenhagef. M. Cense, Ter NeuzenH. J. J. Dessens, Viaardin- genJ. van Doorn, Ellewoutsdijk P. A. Geelhoedt, Zuidzande ;J. Hart man, VlaardingenP. van Houte, Lobith; D. Jorwerda, Scheveningen F. C. J. H. Kohier, Papendrecht M. Meeuse, IersekeA. Paape, Sint AnnalandI. M. Risseeuw, Retran- chement; C. Sluis, Barsingerhorn J. C. Snijders, Oud VossemeerM. J. van Thiel, Rotterdam J. van der Wal, Vlaardingen W. J. de Zeeuw, Ridderkerk. Voor de toelating hadden zich 93 candidaten aangemeld. Voor de vacante betrekking van hoofd der openbare lagere school te Hontenisse, hebben z'ch 6 sollicitan ten aangemeld. Gedurende Maart 1910 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 827 schepen, metende 885,119 netto reg. ton, waarvan 6 zeilschepen, met. 4165 netto reg. ton en 11 zeelichters, met. 7200 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 779 schepen, met. 847,246 netto reg. ton. Boven dien legden 20 inkomende en 50 uitgaande schepen aan den Hoek van Holland aan. In Maart 1909 kwamen den Nieu wen Waterweg binnen 713 schepen, metende 769,161 netto reg. ton, waarvan 10 zeilschepen, met. 4388 netto reg. ton, en 5 zeelichters, met. 3451 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 671 schepen, met. 732,896 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zijn aangekomen N. Waterweg 1910, 2149 schepen, 2,296,652 netto reg. ton, 1909 1889 schepen, 2,019,757 netto reg. ton Rot terdam 1910 2008 schepen 2,184,581 netto reg. ton, 1909 1766 schepen 1,919,473 netto reg. ton. In den avond van den Eersten Paaschdag werd uit een schuurtje staande aan het jaagpad onder de gemeente Sloten een zestal konijnen gestolen. De verdenking der Sloten- sche politie viel op zekeren Hesta, wonende in de Dubbele Buurt te Amsterdam en in zijn woning werd een onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat de konijnen levend en wel onder den vloer gevonden werden. Hesta werd meegenomen naar het arrestantenlokaal aan den Overtoom onder de gemeente Sloten hij heeft echter kans gezien daaruit te ontsnappen Wegens de bedompte lucht in het arrestantenlokaal was de deur tusschen dit lokaal en het por taal opengelaten, zoodat de eenige afsluiting gevormd werd door de buitendeur, die op slot was. Hesta heeft des nachts kans gezien het slot te forceeren en zichzelven zoodoende in vrijheid gesteld. Aan de Amster- darsche politie werd zijn aanhouding verzocht, tot heden echter zonder resultaat. Wel is Hesta gisteren in Amsterdam gezien. Te Winschoten is door den rechter-commissaris verhoord een 36jarige gehuwde vrouw uitNieuwe- pekela, wier man in een krankzin nigengesticht wordt verpleegd. Zij bekende aan een kind het leven te hebben geschonken en het kind, wijl ze reeds 3 kinderen te verzorgen had, in de vaart te hebben geworpen. Maandag is het lijkje te Nieuwepe- kela opgevischt. De vrouw werd op vrije voeten gelaten. Op de papierfabriek „De Een dracht", te Apeldoorn, sprong gister middag een der stoomgeleidingsbui- zen, waardoor een gehuwde stoker ernstige brandwonden beliep. De man is in het ziekenhuis aan de bekomen wonden overleden. Uit het water van de Schalkbergerkade te Schoten is opgehaald het lijkje van een 7jan- gen jongen die sinds eergisteren ver mist werd. Gistermiddag wilde een oude dame in Den Haag de tramrails oversteken, toen een tram naderde in de richting naar het Val- kenboschplein. De oude dame die doof scheen te zijn (in haar bezit werd althans een geluidshoorn gevonden), heeft de tram zeker niei gehoord. Zij werd door den wagen gegrepen en voor dood opgenomen. Een dokter kon slechts den dood constateeren, Het schijnt niet uitgesloten, dat de dame door schrik overleden is. In de Voorstraat te Dordrecht is gisteren een 5jarig knaapje door een vracht- wagen overreden. Het kind overleed spoedig aan de gevolgen. Een 11 jarig meisje te Rotterdam was gis termiddag alleen thuis. Bij het aan steken van een kachel vatten haar klee- ren vlam. Zij liep de straat op, waar buren het vuur doofden. Met ernstige wonden is het meisje naar het zie kenhuis gebracht. Omtrent een diefstal, gepleegd bij de firma F. M. en Z. te 1 ilburg, meldt de „Nbr." De daders zijn thans bekend, een zekere v. d. V., zoon van een werk man der'fabriek, dertien jaren oud; sedert eenige weken was ook de jongen zelf op de fabriek werkzaam, en de andere was een zekere S., veertien jaar oud,vriend van den eerste. Op den eersten Paaschdag hadden ze samen in de Utrechtsche straat, nabij de fabriek, gevoetbald. Toen de bal over den muur vloog, klommen zij er over heen en zijn zoo in de fabriek gekomen, die wegens het ketelboenen aan de machinekamer open was. Daar hebben ze de lesse naars opengebroken en het geld, f 60, meest toebehoorend aan de werk lieden, medegenomen. Daarna reisden ze naar Breda en vervolgens naar Venlo en al die dagen hebben ze niets gebruikt dan taartjes, chocolade en kwast, waaraan ze al hun geld opmaakten, 's Nachts sliepen ze in een spoorwagen 1ste klas. Den derden Paaschdag is het jeugdige dieven- paar naar Tilburg teruggekeerd. Blijk baar was het uitstapje goed beko men en wilden ze 't nog eens over doen Nog dienzelfden dag stalen zij in een winkel f 15 en een horloge. De ouders staan bekend als oppas sende menschen. De politie heeft de hand op de kleine bandieten gelegd. Het Engelsche stoomschip „Pe ricles," van Australië naar Engeland, via Kaap de Goede Hoop, onderweg, is bij Kaap Leeuwin verongelukt. Alle passagiers en de bemanning zijn op Kaap Leeuwin geland de „Fe- ricles" is in de diepte verdwenen. De vijandelijkheden zijn her opend, voor de rechtbank van eersten aanleg, tusschen prinses Louise van België en mej. Delacroix, gezegd barones Vaughan. De dochter van Leopold II vraagt aan de rechtbank te verklaren dat de villas van Oostende, die der Iris betaald 87.000 fr. en de villa Caroline, betaald 50.000 fr., vrij gevigheden van den afgestorven ko ning ten haren opzichte en de ver koopakten in haar voordeel fictief zijn deze moeten dus als nul aan- zien worden en de villa's terugkeeren tot de massa der nalatenschap.'t Zijn mrs. Jaspar en P. E. Janson die pleiten voor de prinses, maar de zaak i$ enkel ingeleid, en vermoedelijk zal het proces niet vóór October geplat worden. („Hbl. v. Antw,") Dicht hij het station Mugg|a werd gisteren een trein, van Triës! naar Parenzo vertrokken, in een af. grond geworpen. Drie reizigers wer- den gedood en 15 gewond, waarvan enkele zeer ernstig. De geweldige sneeuwmassa, die Woensdag in heel Oostenrijk ten noorden van de Alpen is neergeko- men, heeft ook te Weenen groote stoornis in het verkeer gebracht. De tramrijtuigen bleven Woensdag laat in de sneeuw steken, hoopten zich op tot lange risten en versperden weer voor huurrijtuigen, auto's en omnibussen den weg. Ook deze voer tuigen raakten op vele plaatsen in de sueeuw vast. Alleen de Stadtbahn kon het verkeer onderhouden. De meeste schouwburgbezoekers moesten in de sneeuwjacht te voet naar huis. Daar de tram en de straatreiniging na de zachte lentedagen geen sneeuw ploegen meer bij de hand hadden, duurde het tot laat in den nacht, voor de sneeuw zoover weggeruimd was, dat de tramrijtuigen naar dc bergloodsen konden rijden. Over de gasontploffing en de daarop gevolgde instorting van een huis te Breslau worden nog de vol- gende bijzonderheden gemeldEen onderwijzer, die op de eerste verdie ping woonde, bewoog den concierge, omdat hij een sterke gaslucht rook, zich in een leegstaande woning op de verdieping gelijkvloers te begeven, Ondanks een hem gegeven waar schuwing, ging de concierge met een brandende kaars naar binnen. Op hetzelfde oogenblik hoorde men een hevigen slag en viel het achter gedeelte van het huis in. Uit alle verdiepingen klonken hulpkreten, Men vond den onderwijzer nog levend in een hoek liggen, maar hij bezweek op weg naar het ziekenhuis. Zijne dochter en zijne vrouw zijn zwaar gewond. Een ander kind van den onderwijzer moet nog onder het puin liggen. De concierge is licht, een zoon en zijne drie dochters zijn zwaar gekwetst. Uit Zuid-Amerika komen thans afschuwelijke bijzonderheden over menscheneters. Op het Argentijnsche gebied van Rio Negro hadden zich Chileenen, die uit hun land waren gevlucht, vereenigd tot een roover- bende en de geheele streek door moord, brand en schrik aangejaagd. Den laatsten tijd overvielen zij in het bijzonder Armeniërs, die met hun armzalige have Zuid-Amerika door trokken om brood en werk te vin den. Daar van deze ongelukkigen geen spoor werd gevonden, vermoed de men dat de arme lieden door de bandieten waren opgegeten. De over heid besloot tot een militaire zending tegen de roovers, en deze gelukte het den aanvoerder Juan Cuya en vier leden van de bende in handen te krijgen. De mannen bekenden in derdaad zich te hebben schuldig ge maakt aan menscheneten. Vooral Jean Cuya gaf cynisch toe, dat hij een groot liefhebber van „Turksche filets" was. De anderen verklaarden, dat zij hun slachtoffers slechts opaten, om den smaak van menschenvleesch te Ieeren kennen. Omtrent den afschuwelijke» moord te New-York vinden wij nog de volgende bijzonderheden gemeld: Volgens bekentenissen van Kaatje Miller, de „vrouw" van Wolter, heelt de moord te New-York op mejuf frouw Wheeler, als volgt plaats ge had. Katie verhaalt: „Ik ging om negen uur naar bed en viel vast in slaap. Omstreeks middernacht werd ik wakker door een geraas alsof er iets brak in de kamer ernaast. Ik riep „Wie is daar en Albert (d. i. Wolter) antwoordde: „Er is een stuk van den haard kapot gegaan en ik maak dat nu weer w orde. Blijf in bed." Twee uur late' schrikte ik weer wakker. Ik ginfi naar de tusschendeur en naar bin nen kijkend zag ik Albert, die op zijn knieën lag, iets met zijn handen door het haardrooster drukken, lij zei: „Wat is er toch", waarop mi antwoordde: „de haard is weer ge broken. Ga in bed en biijf er in Na deze mededeelingen van jut" frouw Katie Miller, werd Wolter op nieuw aan een verhoor onderworpen- Hij bekende niet; maar toen hem werd gezegd, mee te gaan om naa de overblijfselen van de vermoord te gaan zien, weigerde hij en barst' hij uit in tranen. Later heeft hij aan een benen gever die bij hem in de cel we toegelaten, geantwoord, den moor niet te hebben gedaan. Wel gat toe, dat de omstandigheden tege hem getuigden, „iets aan doen De reporter v wist dat een hem, Wolter, was gevonden i in dit hemd ge\j waren aangetrof meisje. Ja, Wol vond het ook w hoe het zat kon De Amerikaan zich nog steeds moordzaak. Vo richten had Wo De politie IeJ toepassing van jn.den-derden-g na aan de schenl ig in het weI fysieke en morec- de in een voortc' va„ den bekla;; en dikwijls ook houden zoolang Ook in dit gij hoord en verwe; immers de vil ruim gebruik merkwaardige zoo jongen mar dusver uitgeh oogenblik sche overstuur zou het meisje me samengeleefd, 1 briefje geschrev „Lieve Al. Om bent geweest, s heid te zeggen, gevonden op wat ze mij heb datje het hebt je het te zeg bent alijd zoo weest, dat ik 1 lijk acht; <naat weet en ik we mag, ik blijf Dit briefje w kend den jon: vreeselijke da; en het ook wi het hoofd misschien zal voeld, dat het door het mei doch was op p het haar doo gedicteerd. Van lijk den verrao slotzinnetje weet en ik wee Dit „al wat anders te ven valstrik. ImmeT vol, niets van weten en er n hebben gehad. Maar missel andere duiste: van Wolter, di king staat, van huizen van cj van meisjes, w| dat doel zocht. Teekenend i: Amerikaansche dat n. I. Wolte mannen gevraai hij zou kunnen die zoo jong op den electr: bracht. Omtrent wegcatastrophe de Duitsche bi bijzonderheden kend worden den twee hulj geneesmiddefeil ders naar de j t-, zonden. Spoec ook verscheide ren en dokter verbinden. Over het scheurende ja wonden en stei d'e aan den konden het - doode of vre meraden niet hunner waren het eerst met weestals w 'engs de puir wagens en mei [en naar de s liefderijk werd Oe spoorwei oer verongelu Soüjk telegrafi eelmg gezond waren nog d P aats aangeko 'u"r'ijk de v/ sidderen, dit eerzien afspe 'n den afgel jonden ov De vrees h„r3 over» h0^! men te ^-ooais u wij

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2