De pink Pillen. Laatste Berichten. Gemetnfebesfisyr KOOKCURSUS Dagdienst bode. BUITENLAND. IHOEZOHQEH MEDEDEELDEN. GEMEENTERAAD VAN VLISSINBEH b. Over te leggen stukken. personeele belasting. AdvertentiëiL a. dekker-maas. rwijderen. Bij de wor- ben ontstond, zag de ij het onderspit moest oor hij om hulp riep. Geert Oost, die in de liep, kwam gewapend 'eer zijn kostbaas te P. daarmee een slag, niet, want hij zag, dat en blinkend voorwerp haalde, waarop O. di- eer, dat geladen was legde, aftrok en P. het den buik joeg. Deze od neer. De dader staat pe verslagene zeer on- |nd. De oorzaak js lijnlijk een bestaande tegen den kostganger, in hechtenis genomen, loop der vorig week werklieden te Amster- n werk in de Obrecht- :t. Daar beweerd werd ympathie voor de actie vakken was geschied, bid." hierover de mee- i van den voorzitter van 6", een der gecontrac- isaties van werklieden, mede, dat van het neer- en arbeid uit sympathie ijd geen sprake is. Bo en de besturen dierge- vereenigingen bij hun :eds aandringen zooveel |n het werk te blijven. laatste wordt met den [er. De stakers volgen aatste dagen een nieuwe aten niet meer verschil- en posten, doch kijken werkt wordt en concen- hun geheele aantal op rouwwerk. Daar worden [willigen dermate geïnti- it voortwerken niet mo- ,00 wordt bedrijf na be- rdeld", met het gevolg, van „St. Marinus" deze nschen uit hun werk wer- |gen. Zelfs tegelwerkers, uiten het conflict staan, hun werk gejaagd. Hoe het die intimidatie gaat, uit het volgende staaltje, an, die op een werk in de t arbeidde, werd onder een tweetal agenten naar Bij de Dageraadsbrug posters zoodanig op, dat dp een oogenblik ontoe- rs om den man tegen zijn te beschermen. Hij werd eger. de brugleuning ge it hij zich onder genees- handeling moest stellen, n familie wonende op de |ge van een perceel in de rstraat te Amsterdam, heeft afwezigheid der bewoners leegd. Door middel van utels de woning binnen- eeft de dief een kast open- n daaruit f45, bestaande nkbiljetten van f 10 en een f 25 ontvreemd. Eenige aorwerpen bleven onaan- •odat die dief waarschijnlijk igheid is gestoord. Van den spoor. agmorgen omstreeks elf uur in vliegende vaart een lorp Rijssenburg. Van den ant kwam een hooiwagen, )r de snelheid waarmede d, niet intijds kon uitwijken. |zocht desondanks door te h reed daarbij een petro- omver. Een oude man, n kant van den weg stond, [r de auto aangereden en nd. De auto reed pardoes ot en de vier inzittenden n onder tot boven bemod- en beganen grond. Bij een er vonden zij 'n toeviuchts- zij van den schrik konden en zich zoo goed en kwaad eer toonbaar konden maken, nan werd verbonden en kon $s gaan. vijfjarig kind te Haarlem- voorover in een beerput Toen men het kind er uit vas het reeds gestikt. amiddag heeft een wagen de Centrale werkplaats irwegen te Tilburg in een ragen een bus, vermoede- dynamiet patroon, afkoni- n der kolenmijnen, gevon- het slaan met zijn hamer vaarlijke voorwerp, sprong een hevigen knal en vlam arbij de man erg aan het borst verwond werd en aan een hand afgescheurd Aen heeft den onvoorzich- kman naar het ziekenhuis Te Opwierde (Gr.) ge" n gehuwde werkman met d tusschen een der wew' een stroocartonfabriek. De gde bijna onmiddellijk. vlet te Enkhuizen heeft het lijk binnengebracht van het laatste ""„(offer van de in October van t vorige jaar vergane stoomboot Handel en Nijverheid". I" Wij hebben onlangs gemeld een vrouw te Roden bij ongeluk .L bankbiljet van f 300 in de Itichel had geworpen. Men kon de immers gedeeltelijk herkennen. De lerbrande deeltjes werden naar de Üed Bank te Amsterdam opgezon den'en thans heeft de vrouw het Iverblijdende bericht ontvangen dat liaar een nieuw bankbiljet zal wor- ijen toegezonden. De haringvisscherij valt in het ostelijk gedeelte der Zuiderzee zeer Lcn. De visschars brengen in dit verband met den grooten toevoer van Het boezemwater in Friesland. Het -eewater wordt hierdoor zoozeer vermengd, dat de haring wegtrekt naar streken, waar het water een I hooger zoutgehalte bevat. Te Candeleda, in de Spaansche -rovincie Avila, werd een mooi meisje door twee jongens van het dorp met liefdesbetuigingen achtervolgd. Een hunner keerde onlangs terug uit den Marokkaanschen krijg en kreeg het ja-woord van het meisje, echter tegen den zin van hare ouders. De afge ven minnaar trad nu gisteren de woning van zijn aangebedene binnen en vroeg, of hij een gesprek onder vier oogen met haar mocht hebben, hetgeen door haar en haar ouders, die meer op de hand van den be zoeker dan op die van den aanstaan den bruidegom waren, werd goedge vonden. De jongeman begaf zich dus met het meisje in een afzonderlijk vertrek, en vroeg haar daar, of ze werkelijk voornemens was, met zijn medeminnaar in het huwelijk te treden. Toen het meisje hierop bevestigend antwoordde, haalde de afgewezen minnaar een dynamietpatroon uit zijn zak, stak snel de lont met zijn bran dende sigaar aan en drukte het meisje met kracht in zijn vrijen arm. Er volg de nu een zoo hevige ontploffing, dat de beide ongelukkigen letterlijk in stukken werden gescheurd: Hun ledematen werden vrij ver van het gedeeltelijk ingestorte huisje terugge vonden. De „Mauretania" heeft het re cord in westelijke richting van overtocht geslagen. Van aan de rotsen van Daunt's, buiten de haven van Cork tot aan het vuurschip „Ambrose" deed het schip den over tocht in 4 dagen 15 uren en 29 mi nuten, alzoo eene gemiddelde snel heid van 25.91 knoopen bereikende, In kampong Sirilaba, gelegen in een der bovenafdeelingen der on derneming Deii Toewa heeft een drievoudige moord plaats gehad Een der Bataksche kampong bewoners, een man van meer dan 60 jaar, die een gehuwde vrouw haat toedroeg, heeft tijdens afwezigheid dier vrouw en van haar echtgenoot wraak genomen, door haar kinderen twee meisjes van 8 en 10 jaar, en een knaapje van 13 jaar, met behulp van een mes om het leven te bren gen. De dader is aangehouden en naar Soengal overgebracht, alwaar hij terecht zal staan. ENGELAND. Op een Zaterdag te Manchester gehouden meeting, heeft minister Churchill er op gezinspeeld dat binnenkort nieuwe aigemeene verkiezingen te verwachten zijn. Deze mededeeling baart te meer opzien omdat de whips der liberalen Zater dag een bijzondere bedrijvigheid in öowningstreet aan den dag legden ïn alle schikkingen troffen, alsof inderdaad de aigemeene verkiezingen ophanden waren. De hoofdwhip loochende daarbij beslist dat de li beralen op vele plaatsen geen candi- daten zouden stellenintegendeel be' is hun voornemen, alle Tory candidaten overal te bestrijden en krachtige propaganda te voeren vóór de begrooting, tegen het Lords- ye'° en vóór den vrijhandel, vooral jn de Zuidelijke graafschappen van Engeland, waar bij de laatste ver kiezingen de Tories de grootsfe over winningen hebben behaald. FRANKRIJK. Het onderzoek in de «»k Duez schijnt nog merkwaardige oiren aan het licht te zullen brengen Uuez heeft den rechter van instructie meegedeeld, dat van de verdwenen ''oenen een som van 110.000 fres. 'n 'Wee bedragen en wel eerst 80,000 aarna 30,000 francs aan een jour- pal,st is toegezonden, die in een arijsch blad een perscampagne te Ln.j!e!n en zijn handelingen bij de snniLat'es wilde beginnen. De eerste *0.030 francs brachten dan bcschul- Ser slechts tijdelijk tot zwijgen, na de toegift van 30,000 francs had Duez daarna echter rust. Als bemiddelaar ster bij de betaling wees Duez den rechter een Vieomtesse de Varinet aan, een bekende van een zijner mat tresses. De vieomtesse weersprak de beweringen van Duez. De rechter van instructie had echter de gelegenheid haar tot een bedrag van 15,000 fiancs postquitanties van geldzendingen voor te leggen, welke Duez haar, naar hij beweert, tot be taling der 30,000 francs toezond. Ook moest de getuige toegeven, dat zij persoonlijk van Duez aanzienlijke sommen gelds had ontvangen, welke volgens haar wel is waar slechts ge schenken in geld waren, maar vol gens Duez de belooning voor haar bemiddeling. Nog kwam het onderzoek op een belangrijk spoor door de ontdekking van een briefwisseling, welke Duez met verscheidene congregaties in Bretagne voerde, waarvan hij de goederen wilde verkoopen. De broe ders der orden schreven aan Duez in allerbeminnelijksten toon, om met hem de formaliteiten der boedelbe schrijving te regelen en deelden hem mede, dat de notarissen in Bretagne hem reeds wachtten enz. Terwijl dus de boeren buiten met de hooivorken gereed stonden, om de congregaties te verdedigen, onderhandelden deze zelf met den liquididateur van het rijk op allervriendelijkste wijze over den verkoop van hun eigendom. Het is duidelijk met welk doel, wanneer men weet, dat meestal tusschenper- sonen voor hen de goederen weer terugkochten. In overeenstemming met het voor stel der commissie heeft de Kamer met 318 tegen 162 stemmen besloten, dat met 3 maanden tot 2 jaren hech tenis en een boete gestraft zullen wor den zij die door beloften, van welken aard ook, door geschenken in geld of natura getracht zullen hebben in vloed te oefenen op de stem der kiezers. DU1TSCHLAND. Het partijorgaan der nationaal liberalen, de „Nat. Lib. Korrespondenz", zet het standpunt der liberale partij na de derde lezing van het kiesrechtontwerp als voigt uiteen „Er is nu nog een vraag die waard is nogmaals grondig besproken te worden omdat zij de verdere ont wikkeling van het ontwerp voor een goed deel bepaalt. Hoe is het moge lijk geweest, dat ondanks den goeden en beslisten wil der vier groote bur gerlijke partijen om een bruikbare en voor langen tijd voldoende zijnde kiesrechthervorming te scheppen toch geen overeenstemming kon bereikt worden De oorzaak is dat, in overeenstem ming met de politieke constellatie van den jongsten tijd de conservatieven en het centrum zich vereenigd hebben om onder elkaar de geheele hervor ming af te maken met uitsluiting van alle andere partijen, ofschoon hun eenig gemeenschappelijk doel is hun talrijke zetels te behouden, en zij feitelijk in alie overige kwestie's vier kant tegenover elkaar staan. De conservatieven zorgen eigenlijk, bij de eischen die zij stellen, alleen voor zich zeiven en het centrum zorgt tevens voor de belangen der andere democratische partijensociaal demo craten en de polen. De nationaal liberalen kunnen nu uit waarachtige overtuiging zeggen, dat zij een zoodanige radicale uit werking van het compromis tusschen centrum en conservatieven, niet alleen als nadeelig voor hun partij maar ook als hoogst gevaarlijk voor het land beschouwen. De nationaal libera len moeten derhalve zonder naar rechts of naar links te zien kalm weg vervolgen. De partij heeft haar medewerking aangeboden, en biedt die nog aan zoolang de minste kans bestaat dat een hervorming tot stand zai komen die niet uitsluitend voor conservatie ven en het centrum maar voor het geheele land tevens van belang is, Maar aangezien de tot nu toe toe gevelde besluiten der meerderheid op een volkomen scheeven grondslag berusten is de kans op eenige posi tieve medewerking der nafionaale li beralen uiterst gering." Daar de nationaal liberalen in den Rijksdag, evenais het Centrum, de Vrijzinnigen, Polen, en Soc. Demo craten voor de geheime stemming zijn opgekomen, en nog wel tegen de meening van verschillende hunner kopstukken in het industriegebied van Westphalen in, hebben zij heen reden om zich over de „radicale uitwerking die het compromies" gehad heeft te beklagen. RUSLAND. Bij de behandeling in de Doema '»'-•! 'G Liig van onderwijs, verklaarde Poerisjkewitsj, dat de hooge scholen plaatsen van zedenbederf zijn. Een sociaal-democraat riep hem tee „schurk," een lid van de uiterste rechterzijde antwoordde in denzelfden geest. Aan beiden werd voor twee zit tingen de toegang tot de Doema ontzegd. Een lid van de arbeiderpartij ver klaarde, dat hij het met den eerste, die geroepen had, eens was en werd daarop voor 15 zittingen uitgesloten. Een aantal sociaal-democraten ver klaarden dat zij Poerisjkewitsj het wederspreken zouden beletten en werden toen voor een zitting uitge sloten. De kadettenleider Miijoekof, die daartegen protesteerde, trof het zelfde lot. De fractie der kadetten verklaarde zich daarop solidair met Miijoekof. De zitting werd toen ge schorst. Na de heropening trachtte Poerisj kewitsj zijn rede te vervolgen en las hij, onder oorverdoovend geschreeuw van de linkerzijde en het kraken van iessenaarsdeksels, iets voor van een blad, dat hij daarna den stenograaf toewierp, waarop hij, onder oorver doovend gejuich van de rechterzijde en groot rumoer van de linkerzijde, de tribune verliet. Toen werd het weder rustig. De Kamer ging over tot de orde van den dag. Chomjakof,de predident van de Doe ma, heeft tengevolge van het onheb belijk optreden van Poerisjkawitsj en de zijnen en de vinnige opmer kingen van minister Stoiypin ontslag genomen uit zijn ambt. Aanvankelijk hoopten de partijleiders nog, dat de president op dit voornemen terug zou komen, wanneer de Tsaar, bij wien hij in blakende gunst staat, maar met een enkel woord te kennen zou geven dat Chomjakof's aanblij ven hem aangenaam zou zijn, de Tsaar heeft echter dit blijk van welwillendheid niet kunnen geven, wijl het als een bedekte afkeuring van het gedrag van Stoiypin aange merkt zou kunnen worden. Het ge volg zou dan vermoedelijk een mi- nisteriëele crisis zijn geweest en waarvoor men in de hofkringen het oagenblik nog niet gekomen acht. Maandag zal de verkiezing van een president plaats hebben en, mag men den Peterburgschen berichtgever van de „Times" gelooven, dan is er alie kans, dat Chomjakof met vlag en wimpel herkozen zal worden, daar hij bij alle partijen, behalve natuurlijk bij de uiterste rechterzijde, in hoog aanzien staat en zijn aftre den algemeen betreurd wordt. Na Chomjakof schijnt Goetsjkof de meeste kans te hebben, maar ook diens verkiezing zou de uiterste rechterzijde niet aangenaam zijn, daar deze verkiezing, evenals die van Chomjakof, het aanzien van de Doema zou verhoogen en dat wil deze partij Met alle middelen be letten. Die toeleg der reactionairen wordt doorzien door de vertegenwoordigers der verschillende nationaliteiten, wier leiders dan ook reeds hebben ver klaard, dat zij bereid zijn tot engere aansluiting aan de Octobristen, uit sluitend met het oog op de verde diging en handhaving der grondwet. toegepast in gevallen van bloedar moede en van uitputting, en dat mid del heeft zich altijd krachtig en doel treffend getoond. Darik zij de Pink Pillen heb ik vele uit Amerika te- rugkeerende landverhuizers genezen, die in het ziekenhuis voor aigemeene zwakte bloedarmoede en slechte spijsvertering in behandeling waren." De Pink Pillen worden door de Doctoren aanbevolen. Zij zijn een wetenechappelijk middel van groote waarde dat in de ziekenhuizen is bestudeerd dat, ten gevolge van de merkwaardige genezingen die het tot stand heeft gebracht, gunstig is voor alle zieken zonder onderscheid. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeg- henlaan22, Amsterdam. VoorVlissin- gen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieler, NieuwstraatA. C. Beniest, Lepelstraat; te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Een Geneesmiddel door c Doctoren aanbevolen. Ziehier eenige meeningen van Doc toren van verschillende landen over de geneeskrachtige waarde der Pink Pillen Docter Raynaud, van de Parijsche Faculteit, oud-hoofdgeneesheer der ziekenhuizen, wonende te Villeloin Frankrijk, schrijft „Ik heb vele bleeke en bloedarme zieken en bleekzuchtige, kieurlooze jonge meisjes waargenomen die ge nezen zijn ten gevolge van het ge bruik der Pink Pillen. Die personen hadden de Pink Pillen genomen door dat zij de talrijke getuigschriften van genezing in hun courant hadden ge lezen." Professor G. F. Pera, Via Donati te Turijn (itaiië), schrijft „Zeer onlangs, in een geval van hevige physische uitputting, tenge volge van overmatigen geestesarbeid, en in een geval van verzwakking voortkomend uit een acute maag- ontsteking, hebben de Pink Pillen mij de beste resultaten gegeven." Docter Spotta, geneesheer-chirur gijn van het ziekenhuis te Bari, Italië, wonende in die stad, Via de Giosa 15, sc'uiijti „ik heb dikwijls de Pink Piiien Per telegraaf. Onderwerping op Atjeh. 's-GRAVENHAGE. Blijkens eeii bij het departement van Koloniën uit Nederl.-indië heden ontvangen tele gram, hebben zich op de Westkust van Atjeh en onderhoorigheden ter onderwerping aangemeld 5 voorname bendehoofden Panglimas, benevens 150 volgelingen. „Prins Willem II." AMSTERDAM. Een heden alhier uit Brest ontvangen telegram, meldt inlichtingen van de verschillende kustplaatsen ingewonnen, die beves tigen dat de „Prins Willem 11" met man en muis is vergaan en dat de ramp plaats had nabij het eilandje Houat, eenigszins meer oostelijk nog naar de kust van Belie ille. De schip breuk moet hebben plaats gehad in den nacht van 23 op 24Januari, zeer kort na het passeeren van Ouessant. OPENBARE VERGADERING van den op Donderdag 24 Maart 1910, des namiddags ten 2 ure. A. Mededeelingen. C. Te verleenen ontslag aan J. Beijers ais lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs. D. Benoemingen. 1. Van een lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs aan beveling dr. A. van Maanen en A. Staverman. 2. Van een onderwijzer aan school C. AanbevelingS. P. Reijne te Vianen. E. Te behandelen punten 1. Conceptbesluiten tot verkoop van gemeentegrond aan a. K. H. Lienskok b. J. J. Roest c. P. Smagge d. R. K. Weesbestuur e. J. Loois Az.f. J. v. van Krieken. 2. Voorstel van Burg.'en Weth. tot vaststelling eener verordening, rege lende de jaarwedden van directeur en leeraren der Hoogere Burgerschool en daaraan verbonden Handelsschool. 3. Idem tot afwijzing van een ver zoek om subsidie van den Ned. Bond voor lichamelijke opvoeding. 4. Idem tot onderhandsche verhu ring van woningen aan A. R. de Boo van Uijen en J. de Rijcke. 5. I'dem tot het verleenen van ver gunning aan F. J. Timmerman, tot het plaatsen van een kiosk op den Boulevard. 6. Idem tot wijziging der pensi oen-verordening. 7. Idem tot het adviseeren aan Ged. Staten omtrent eene aanvrage der Kon. Maatsch. „de Schelde" be treffende het leggen van rails in open bare wegen. 8. Idem tot goedkeuring eener at en overschrijving op de begrooting van het Algem. Armbestuur dienst 1909. 9. Idem tot het aangaan van eene tijdelijke geldleening. 10. Idem tot 5e wijziging der ge- meentebegrooting dienst 1909. 11. Idem tot het verieenen van ontheffingen Straatbelasting dienst 1909. 12. Beschikking op reclames 3e suppletoir kohier van den hoofdelij ken omsiag. 13. Vaststelling kohier straatbelas ting- Afkondiging van het kohier der Personeele Belasting no. 2, dienst 1910. De Burgemeester van Vliseingen maakt bekend dat op heden bij hem ontvangen en aan den Rijks-Ontvanger is gezonden het executoir verklaarde kohier we gens de Personeele Belasting no. dienstjaar 1910; de daarop voorkomende belasting schuldigen worden uitgenoodigd hun ne aanslagen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnert dal de bezwaarschriften binnen zes weken na heden behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming van ontheffing, ingeval van verhuizing, moeten worden gedaan bij den Directeur der directe belas tingen in wiens directie de aanslag is vastgesteld, binnen zes weken na het verlaten van het perceel. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 21 Maart 1910 De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. Hoogwater te ¥Slssingen. Maart vm. nm. Dinsdag 22 11.51 12.11 Woensdag 23 12.12 12.32 Donderdag 24 12.50 1.10 Vrijdag 25 1.21 1.41 Zaterdag 26 1.50 2.1 Of Zondag- 27 2.18 2.38 Maandag 28 2.47 3.07 S Volle Maan nam. 8.40. f Springtij namiddag. WEEBBEBIOHT. medegedeeld door hef; Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 21 Maart 1910.) Hoogste barometerstand 772,7 te Horta. Laagste barometerstand 730,4 te Bodo. Verwachting tot den avond van 28 Maart: Zwakke uiteenloopende win den. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen neerslag. Zelfde temperatuur. Ondertrouwd L. S. VAN GR1ETHUIJSEN en E. L. R. DICKSCHEN. Vlissingen, Maart 1910. Boulevard Bankerf. Heden overleed tot onze groote droefheid, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer CORNEL1S DEKKER, in den ouderdom van zeventig jaar en drie maanden. Uit aller naam, H. DEKKER en Kinderen. P. v. d. BROEKE—Dekker. Vlissingen, 21 Maart 1910. Bij genoegzame deelname zal er weder een nieuwe gegeven worden. Brieven onder letter T. aan 't bureau van dit blad. Terstond gevraagd een flinke Adres Bellamypark 20. Het basis alandwater ter .riv Over de gehóeié aarde verspreid?

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3