^BUnrENLANDT Laatste Berichten, MverteiiiiëfL TE KOOP gevraagd en. In de Meer is gistermorgen ge. van den heer A. B te Nijmegen, dié dagen werd vermist. L. C. te Haarlemmer- ren onverhoeds een stootte hem een griffe] rofd. De knaap werd Ziekenhuis te Leiden een paar stukken van hooft zijn v -rwijderd. s Hendrikkade te Am- jongen uit de derde een huis gevallen. In estand werd hij naar ebracht, waar hij jn en nacht overleed. viel een tweejarig bakker te Exloërmond men het uit het kanaal jen de levensgeesten Bij het passeeren eg reed Woensdag- ingen deOosterstoom- [n van een landbouwer, gedood, de kar ver- oon van den land- nog juist op tijd af- am bleef op de rails, ord op de Nic. ete Ara sterdam, n de dienstbode, door rechter-commissaris eemt van dag tot das |Tel." ar, zooals Woens- Iherbaaldelijk wordt ge- mevr. W. de sleutels oordt ze bruut: „dat zoo dikwijls gezegd 1" e dienstboden van het enkade 5, had zij over aagd. Zij was, naar de "e, zeer slecht voor de gat haar, Imkje, slecht 1de ze de buurmeisjes voor een zwart japon- r. W. te zullen loskrij- at dan trok ze er van- ■rneisjes geconfronteerd, iet laatste. Alsof 't een raak betrof, zei ze den ssaris „Hoe zou ik nou :unnen wegloopen 1 Dat vat gekost hebben en rouw geeft aan de :n zwart japonnetje e de mogelijkheid niet, er de buurmeisjes on naar mevrouw te hebben tgin af aan heb je tegen d, dat mevrouw zoo was 1 merkte de rechter- op. ze ook wel nu en dan mkje onvervaard. Maar eselijk vloeken en een neleedigen. Nou en dat (jenlijk mensch zich van niet welgevallen 1 voegde rrtgezet verhoor, ander- nde antwoorden op de laar zij was opgestaan, ten Zaterdagmorgen en openstonden, barstte haterlach uit. Quintus werd bestraffend Je moeter geen kinder ken 1" :eft me dat ook al zoo vraagd, was het weder- houding van de meid n. dat zij de vaste over- zich omdraagt „Ze be iets 1" er instructie schijnt haar, die verwachting te ver- agogische bezwa- let nabij Alkmaar gelegen :dijk woont een dichter tren, Hessel jongsma ge- derwijzer der openbare olgens getuigenis van het den heer Wassenaar, zoodanig niet het minste te merken. Nu wil ech- J dat dit schoolhoofd de gelegenheid van het 40- van het „Schoolverbond" vaderlandsche liederen zingen, waaronder het „Wien Neêrlandsch ,,'t Is plicht, dat iedere aartegen echter de heer ezwaren had om ze aan te leeren. Nader omtrent 'aren ondervraagd, an'" ij, dat die van paedagc rd waren en met de neu- aestie niets hadden uit te oolhoofd stelde van de om der schooljeugd deze leeren, den burgemeester k in kennis en ook den ner in het arrondissement I:och dezen beiden aufofl" ht het niet gelukken den nderwijzer-dichter te over- het op zijn weg lag aaa I verlangen van het schoolhoofd den kinderen deze liederen te l eren, te voldoen en tot heden is hij deze weigering blijven volharden. gemeente Koedijk loopt het 1 uCiit, dat de heer Hessel Jongsma =eejS zou zijn ontslagen, doch dit is onjuist. ^ei verzekerde de Jongsma dat, ,0o dit ontslag kwam, hij hierin zou berusten» want hij kon, wijl hij pae- djjogische bezwaren had, niet tegen ,jjn eigen overtuiging in der jeugd liederen leeren, welker inhoud vol gens hem boven hun bevatting ging. gen typisch staaltje van de wijze waarop de schooljeugd zelf van het conflict tusschen schoolhoofd en on derwijzer kennis draagt is wel dit jisteren zeide een meisje van onge ler acht jaren tegen de kostjuf- jrouw van den heer jongsma „Juf frouw, u moet meester van middag maar geen eten geven, want hij stuurt ons schoolfeest in de war 1" Bij het voortgezette verhoor heeft gravin Tarnofska erkend dat zij eerst met Naumof en kort daarop ook met Komarofski verloofd was geweest en dat ze tegelijkertijd min- riebrieven had geschreven aan Pri- loekof. Zij had niemand als haar bij- zonderen gunsteling uitverkoren. In een geheime zitting was ze bereid zich daarover nader uit te spreken. De eigenaardige verhouding verklaar de gravin hiermede dat geen der drie geliefden volkomen beantwoord had aan haar ideaal. Zij bestreed dat zij Priloekof tot zelfmoord had willen aanzetten, om de door verduistering verkregen gelden in handen te krijgen. Priloekof had haar aangeraden Ko- marofski over te halen om zijn tes tament ten haren gunsie te maken en een levensverzekering voor haar af te sluiten. Priloekof had de leiding van alles gehad en hij was 't die haar aangespoord had Komarofski te laten ombrengen. Priloekof was 't ook geweest die haar het voor Nau mof bestemde ophitsende telegram had gezonden. Zij had zich na eenig tegenstreven er voor laten vinden en had Naumof aangespoord de belee- diging te wreken. Later had zij be rouw gekregen. Zij had Naumof's vertrek willen beletten, maar vergeefs, Priloekof was haar booze genius ge weest. De gravin moest intusschen erkennen, dai zij zich nog tot Pri loekof om raad gewend had, toen Komarofski haar aan zijn sterfbed te Venetië liet roepen. De gravin verdedigde zich zonder eenige stemverheffing en ook zonder eenige ontroering te doen blijken. Eenige dagen geleden ging te Lissabon het gerucht dat het stoom schip „Lusitania", komende van Ge nua, 12 anarchisten aan boord had, die, uit Brazilië en Italië uitgewezen nu zouden trachten te Lissabon aan land te komen. Gegeven de bekende anarchistenvrees in Portugal, bracht dit bericht heel wat opschudding te weeg. De autoriteiten besloten na tuurlijk alle maatregelen te nemen, om die „roofdieren in m .nschelijke gedaante" uit het land te weren. Men zou de 12 personen eenvoudig in hechtenis nemen en opsluiten, totdat de boot weer vertrok. Voor de uitvoering van dit besluit werden 6 politieagenten uitgekozen, die zich direct na de aankomst van het schip aan boord begaven. De kapitein verklaarde nu aan de poli tieagenten, dat de gezochten zich aan boord bevonden, maar heel onschul dige lieden waren, die alleen wegens het houden van oproerige redevoerin gen uit Italië waren uitgewezen. De 12 anarchisten verklaarden hunner zijds, dat zij er niet aan dachten het schip te verlaten en dat zij zich als 'eeuwen zouden verdedigen. Daarop trok de politie, die zich aan een ge vecht ter zee niet waagde, van boord 'erug en ging versterking halen. Kort daarop verscheen een officier met 36 man. De kapitein moest daar niets van hebben en verklaarde dat de Politie niets op zijn schip verloren bad, zoodat de luitenant er niets be hoefde te zoeken. Desniettemin be klom de luitenant de valreep. Dat werd den kapitein toch te erg. De bemanning wilde de valreep maar aten zakken en de gewapende macht laten zwemmen de kapitein ecliter wist beter raad en legde de Itali- aansche vlag op de bovenste trede oer scheepstrap.Stapte de luitenant er °ver heen, dan ontstond er een inter nationaal conflict. De luitenant was ecuter zoo verstandig terug te keeren en riep de hulp van den Italiaan- nehen consul in. Deze ge.lastte nu, oat 20 politieagenten het ship zou- den bezetten om de 12 archisten te bewaken. Tegen den avond stak ech br een flink windje op; de „Taag monding" begon aardig te. deinen. Ue bemanning vierde nog een eindje ankerketting, zoodat het schip lus tig aan den dans ging. Daar kon de politie niet tegen en weldra lag de gewapende macht doodsbleek en zoo slap als vaatdoeken langs de ree ling, tot groot vermaak van de be manning en de 12 „roofdieren in menschelijke gedaante". Een der po litiemannen moest zelfs aan land ge bracht worden, in elk geval echter was Lissabon gered. Volgens het pas verschenen jaarboek der „Germanischer Lloyd", bestond de Duitsche vloot op 1 Ja nuari 1910 uit 3552 vaartuigen met 4,430,697 ton, waaronder 1909 stoom- booten met 3,895,948 ton, en 1553 zeilschepen, met 534,749 ton. In den loop van 1909 werd de vloot ver sterkt met 814 schepen en 327,230 ton, gebouwd in Duiischland en 162 schepen met 70,699 ton gebouwd in het buitenland. Einde December ston den er op stapel in Duitschland, 373 schepen met 262,718 ton, en in het buitenland, voor rekening van het Duitsche rijk, 36schepen met 6627ton. Oud-president Roosevelt ver heugt zich nog altijd in groote be langstelling van de Amerikaansche pers, die uitvoerig bericht geeft van zijn doen en laten. Zoo beschrijft een berichtgever van den „New York Herald" hoe Roose velt in den omtrek van Chartoem met vrouw en kinderen voor het eerst kameel heeft gereden. Slatin Pasja wees hem, hoe hij het „schip der woestijn" moest bestijgen. Na eenige moeite kwam Roosevelt in den zadel maar toen de kameel zich oprichte op zijn pooien, moest de oud-presi dent zich aan het dier vastklemmen, om niet te vallen. De stoet de familie Roosevelt en Slatin Pasja op kameelen en een troep journalisten op ezels reed toen, onder geleide een eskadron Soe- daneesche ruiters, naar het slagveld waar de macht van den Mahdi werd vernietigd en waar nu de voornaam ste punten werden bezocht. Later bracht Roosevelt ook een be zoek aan het Gordon-college, waar de zoons van den Mahdi en de Kha lifa hunne opleiding ontvangen op kosten der, regeering, en voorts aan de laboratoriën, waar men zich bezig houdt met middelen ter bestrijding van tropische ziekten, en waar hij vooral veel belangstelling toonde voor het werk van dr. Balfour, die Chartoem heeft bevrijd van den mala ria-muskiet. ENGELAND. Het debat over de hervorming van het Britsche Hooger- huis, gelijk Lord Rosebery die voor stelt, is in het huis voorgezet. De voornaamste redevoering was die van den bekenden Lord Curzon, die ge kant was tegen Rosebery's denkbeeld om het erfelijke beginsel in het ge heel geen invloed meer te doen oe fenen op de samenstelling van het Huis, maar die overigens ook zeer veel voelde voor een vrijwillige her vorming van den Senaat in het Ver- eenigd Koninkrijk, ter voorkoming van den aanval van den kant der regeering. Men bedenke bij het lezen der be richten over deze quaestie dat wat men in Engeland een Tweede Kamer noemt, door ons Eerste Kamer wordt geheeten. M.a.w. dat in Engeland de volksvertegenwoordiging Eerste Ka mer heet en het lichaam dat in de besluiten dier volksvertegenwoordi ging heeft te controleeren Tweede Kamer. Zoo wilde Lord Curzon ook, toen hij zei dat hij bezwaar had tegen een gekozen Tweede Kamer, te ken nen geven, dat hij een Senaat waan an de leden gekozen worden evenals die van de volksvertegenwoordiging geen nuttige instelling acht, Intusschen voorspellen verschillende personen die op de hoogte kunnen zijn, dat het Hoogerhuis, niettegenstaande de bedenkingen van velen zijner leden, ten siotte de voorsteilen van Lord Rosebery zal aannemen. Het zou ongetwijfeld een opoffering zijn voor de erfelijke peers, maar een verstan dige taktische zet zou het ook wezen. Het wordt toch meer en meer waarschijnlijk, dat het grondwettelijk conflict in het Vereenigd Koninkrijk niet zal worden opgelost zonder een nieuwe algemeene verkiezing. De verhouding van regeering en Ieren wordt slechter en heeft vooral geleden door een verklaring van Asquiih, waardoor het weer twijfelachtig wordt of de regeering wei eerst de veto- quaestie en dan pas de begrooting zal behandelen. Onder die omstan digheden kan de regeering weinig beginnen en zal de koning nog veel minder dan voorheen, bereid zijn om de gevraagde waarborgen voor den strijd tegen het Hoogerhuis te geven zonder r.ieuwe verkiezing. Welnu, wanneer in dien verkiezingsstrijd de unionistische partij er op kan wijzen dat de lords zich zelf hebben op geofferd, heeft die partij dan niet een fraaie kans thans de overwinning te behalen, die haar bij de vorige ver kiezingen nog ontgaan is De liberale regeering schijnt er ook op te rekenen, want haar plan tot hervorming van het Hoogerhuis, dat de ministerieele "Daily Chro nicle" gisteren bracht, is gemaakt om aan het volk voor te leggen, in dien er nieuwe verkiezingen noodig zijn. Het Hoogernuis besloot gisteren met algemeene stemmen over te gaan tot een gedetailleerde behandeling van de moties van Lord Roseberry van 21 dezer. Lord Lansdowne betuigde de nood zakelijkheid vaneen krachtigeTweede Kamer en sprak de hoop uit, dat welk hervormingsplan ook mocht worden aangenomen, de onde tradi ties en de oude naam gehandhaafd zullen blijven en dat een groot deel der leden van het hervormde Huis gekozen zouden worden door erfelijke peers. Spreker achtte versterking van buiten eer» zeer moeilijk punt; hij deed echter het middel aan de hand, de noodzakelijke versterking te be werkstelligen door benoeming van een aantal peers voor hun leven door de Kroon. Hij verklaarde ten siotte, dat hij de moties zou steunen. Lord Crewe, die de voorloopige discussie sloot, erkende, dat het nood zakelijk was de hervormingsvoor stellen in overweging te nemen hij verklaarde echter tevens, dat de re geering de verhouding tusschen de twee Huizen als de meest belangrijke quaestie beschouwde, waarvan de oplossing moet worden overgelaten aan het volk en het land. TURKIJE. Het schijnt dat in re- geeringskringen weinig geestdrift heerscht en dat weinig verwachting over de gevolgen van het aanstaande bezoek van koning Ferdinand van Bulgarije aan Konstantinopei worden gekoesterd. Het hoogste wat men er van verwacht is de zekerheid, dat ten minste voor enkele maanden geen hinderlijke incidenten tusschen Tur kije en Bulgarije zullen voorkomen. Toch bestaat de neiging, zoo moge lijk, tusschen Turkije en Bulgarije op verschillende punten een soort toe nadering te doen tot stand komen waarbij in. de eerste plaats wordt ge dacht aan den aanleg van een spoor weg van Kumanowo naar de Bul gaarsche grens. Dit is een lijn, die voor Bulgarije economisch zeer be langrijk zou zijn, en met een brug over lien Donau, aan den mond van den Isker, een tweede groote ver binding met den Levant zou kunnen worden, die voor Roemenië, Hon garije, Oostenrijk en Duitschland ook van groot nut zou kunnen wezen. De Bulgaren meenen, dat na het toestaan van het aanleggen der Turksche sectie van de Donau- Adrialijn in het belang van Turkije en Servië, de aansluiting der Bul- gaarsche lijnen aan de Turksche over Kumanowo niet kan worden geweigerd, daar deze lijn in het be lang van Turkije zoowel als van Bulgarije wezen zou. Dat Tsaar Ferdinand van zijn aanwezigheid zou gebruik maken, om zich met de bestuursquaestie over Turksche provincies te bemoeien, gelooft men in Konstantinopei niet. Men acht den Bulgaarschen koning veel te verstandig, om niet in te zien dat zulke stappen voedsel zouden geven aan het tegen Bulgarije gekoes terde wantrouwen, en andere wen- schen onvervulbaar zouden maken. Evenmin zal Tsaar Ferdinand van zijn bezoek gebruik maken, om wenschen te uiten over de reorganl satie der Bulgaarsche kerk, daar dit allicht tot onaangenaamheden zou kunnen leiden, daar de Turksche regeering herhaaldelijk getoond heeft over die quaestie uitsluitend te willen onderhandelen met den Bulgaarschen Exarch. De gedachte aan een Balkan- bond tegen Turkije, gevormd door Servië, Bulgarije en Montenegro, wordt in Turkije nogal kalm opgevat. In militaire kringen stelt men zich veel voor van den indruk, die de groote parade tijdens de aanwe zigheid van koning Ferdinand op dezen maken zal, wijl hij zal moeten inzien, dat sedert de nieuwe toestand is ingevoerd de zorg voor het leger niet alleen is toegenomen, maar rijke vruchten heeft gedragen. In Oostenrijk beschouwt men vol gens de Weener berichten de reis der Balkanvorsten naar Konstantino pei als een bewijs van vreedzamen zin, die belooft voor de ontwikke ling der toestanden in den Balkan er. als een hulde aan het nieuwe Turksche regime. Dat moet vleiend zijn voor de leidende personen in Turkije, en hun aanzien in het land vergrooten. Koning Ferdinand heeft, door de eerste te willen zijn die zijn bezoek aanmeldde, getoond begrip te hebben voor de werking van zulke uiterlijk heden op de Oosterlingen. Zijn ver blijf te Konstantinopei zal zeven da gen duren, waarvan er drie aan offi- cieele plechtighedan worden gewijd. Nog heeft voorlezing plaats van het verslag over art. 52 der Woningwet, wordt voor kennisgeving aangenomen. De openbare zitting gaat daarna over in eene met gesloten deuren tot behan deling van het kshier hoofdelijken omslag en hondenbelasting. Gemeenteraad van Souburg. Hedenmiddag hield de raad een openbare vergadering onder voorzit terschap van den heer Buteux. Aan wezig alle leden. Na voorlezing der notulen der vorige vergadering zeide het lid Jobse aanmerkingen hierop te moeten maken. Twee punten staan niet in de notulen, die in die ver gadering wel aangehaald zijn ten eerste dat het lid Jobse zich in afkeurenden geest over een ander raadslid uitgelaten heeft en ten tweede dat het lid Pieterse heeft gesproken over het schieten van een geweldi gen bok. Deze beide gezegden zuilen alsnog in de notulen worden opgenomen. De heer Arendse stelt voor de notulen niet vast te stellen. Dit wordt verworpen. De wijziging begrooting 1909 door Ged. Staten wordt voor kennisgeving aangenomen, evenzoo de beschikking over onvoorziene uitgaven, ingeko men een verzoekschrift van 1. Kodde en anderen om een gediplomeerd keurmeester aan te stellen. Hierop wordt afwijzend beschikt. B. en W. stellen voor de Burg straat en Spoorstraat met koolasch te verharden; dit wordt aangenomen. Nog is ingekomen een verzoekschrift van P. Kole en anderen om een wachthuisje te plaatsen aan den Abeeie. B, en W. stellen voor be langhebbenden te verwijzen naar de directie der tram. B. en Weth. stellen voor om ge deeltelijke bestrating der Vrijburg straat met keien die bij L. Barendse liggen. Arendse beweert dat die keien wel anders gebezigd kunnen worden. De Wethouder de Pachter zegt dat de heer Arendse niet op de hoogte is, waar de kom der gemeente zich bevindt. Het lid Polderman zegt of het geld er wel is om te bestraten, waarop de voorzitter antwoordt dat hiervoor f800 is uitgetrokken op den begrooungspost. Hierna wordt het voorstel van B. en Weth. aangeno men. De lieer Arendse stemt tegen. Nog is ingekomen een verzoek schrift van Cijsouw en anderen om den Vischweg met koolasch te ver harden. B. en W. stellen voor 75 M3 koolasch aan te koopen, om den weg te verharden, wat wordt aan genomen. Aan de orde is nu een benoeming van een gemeentegeneesheer. Alvorens hiertoe over te gaan, wenschen B. en W. eervol ontslag te verleenen aan dr. Pijl met ingang van 1 April aanstaande. De heer Jobse wil naar aanleiding van het vertrek van dr. Pijl iets in 't midden brengen. Dr. Pijl heeft zich in den korten tijd dat hij hier was, doen kennen als een humaan mensch en spreker wil de tolk zijn van een groot gedeelte der gemeentenaren om zijn spijt uit te drukken, over het vertrek van die heer, dien zich alge meen bemind heeft gemaakt. B. en W. stellen voor 2 gemeente geneesheeren te benoemen, die om't andere jaar zoodanig optreden. Het lid Cevaal vraagt of het wel goed werkt, dat twee geneesheeren om het jaar aangesteld worden. Bij stemming worden beide solicitanten, de heeren C. E. Plugge en J. J. Wap gekozen de heer Cevaal stemt tegen. B. en W. stellen voor eerst dr. Wap aan te stellen omdat deze de praktijk van dr. Pijl, die nu weg is, overgenomen heeft. De heer Arendse wenscht eerst dr. Plugge aangesteld te zien voor 9 maanden. Wordt besloten eerst dr. Wap aan te stellen voor 9 maanden, vervolgens dr. Plugge voor een jaar, telkens op 1 Januari. In de doktersinstructie zal bijge voegd worden, dat men bij ziekte of afwezigheid elkander moet vervangen. Alsnu is aan de orde de benoeming van een gemeentebouwkundige, uil de 3 sollicitanten, nl. de heer A. van Dorst, architect te Middelburg, J. A. Louwers, opzichter van den polder Walcheren te Ritthem en G. van Dijk, timmerman te Souburg. De heer Louwers krijgt 5, de beide anderen ieder 1 stem. De heer Lou wers wordt dus benoemd met ingang van 1 April a. s. Per telegraaf. Tweede Kamer. 's GRAVENHAGE. In de heden ge houden zitting staakte de eindstem ming over het wetsontwerp inzake den spoorweg BataviaBuitenzorg, met 36 tegen 36 sUmmen, zoodat in een volgende vergadering opnieuw gestemd moet worden. De Kamer gaat op reces, komtbe- gin AAei bijeen en zal waarschijnlijk half Juni haar werkzaamheden voort zetten. „Prins Willem II." AMSTERDAM. Bij de directie van den Kon. West-Indischen Maildienst is heden bericht ontvangen uit Vannes (Fr.) meldende dat aan de kust zijn aangespoeld een plankje van 50 bij 6 c.M. dragende het opschrift „Prins Willem 11", welk plankje bevestigd is geweest aan een der sloepen van het stoomschip, en ten tweede een stuk roerriem, dragende eveneens het opschrift „Prins Willem II". Prins Hendrik te Amsterdam. AMSTERDAM. Prins Hendrik arri veerde hier hedenochtend om een vergadering te presideeren van het Voorloopig bestuur van den Nationa- len Bor.d voor reddingswezen en Eerste hulp bij ongelukken. Aan het station werd de Prins op gewacht door dr. Tilanus,die met zijn automobiel, waarin Z. K. H. en de hem vergezellende heeren plaats namen, naar het Koninklijk paleis reed. Z. K. H. leidde als voorzitter de vergadering, waarin de statuten en het huishoudelijk reglement wer den behandeld. Na afloop der vergadering reed Prins Hendrik, thans in jachtcostuum gekleed, naar de ziekenverpleging op de Prinsengracht, waar Z. K. H. een bezoek bracht aan jhr. Van de Poll, opperhoutvester van Het Loo, die daar verpleegd wordt. Met den trein van 3.40 vertrok Z. K. H. weder naar het Loo. Een belangstellende menigte was bij het vertrek tegenwoordig. Hoogwater te Vlissingeit. Maart vm. nm. Zaterdag 19 7.33 7.53 Zondag 20 9.13 9.33 Maandag 21 10.47 11.07 Dinsdag 22 11.51 12.11 Woensdag 23 12.12 12.32 Donderdag 24 12.50 1.10 Vrijdag 25 1.21 1.41 Voile Maan nam. 8.40. WEBRBEBICHT. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 18 Maart 1910.) Hoogste barometerstand 772,7 te Horta. Laagste barometerstand 740,7 te Hernosand. Verwachting tot den avond van 19 MaartMeest matige N.W.-iijke tot W.-lijke wind. Veranderlijke bewol king. Aanvankelijk nog buiig. Zachter. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder en Grootmoeder JANNEKE VAN MELLE, weduwe van den HeerJ. C. Remi- Gius, in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam, J. C. REMIGIUS. Vlissingen. 18 Maart 1910. De Heer en Mevrouw GEORG VAN RAALTE—Van Maren Bentz van den Berg, zeggen vriendelijk dank voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij de geboorte van hun Zoon. Kraamvisites worden gaarne afge wacht Zaterdagmiddagvan 3—41!uur. ANTIQUE marmeren Schoorsteen mantels en dito Schouwbetimmering. Adres Hulppostkantoor Koudekerke (Walcheren).

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3