4. P. J. Uil. «SIBLIKSEMSNEL H0EST6ENEESMIDDEL Mtj. 11. Mil. Laatste Berichten, Advertefitiën. R. F, HAARSMA. Vertegenwoordiger INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Mijne Fijne apersknecht die sedert in een Rijnschip werd ;terenochtend heeft tus- im en Haarlem een bot- had tusschen een auto. it Haarlem en een elec- :)e 18jaiige jongen diè auffeur zat werd zo0 dat hij reeds aan de erleden. Gisteravond erkarspel een vreeselij'K Tegen den avon(j t van een fouragehan- een esperkarspel met wagen, bespannen met ar een veehouder aan [iderpoord, aldaar. Daar ten de paarden op he( omzwaaien. De knecht oor de paarden uit, de. gel leidende. Doordat ep, merkte hij niet dat |aar staanden boom op. jevolg, dat hij tusschen n den wagen beklemd rortkas ingedrukt werd, dadelijk een lijk. nd Express", komt voor tliedje, gewijd aan het ;e coupletten luiden als land keurig net jouw afgezet, oorten" met netten er [achter, n, viezig zwart, de, vrij hard, jnbui, doorgaans iets [zachter). t lijntje", publiek oot mozaiek, jongens bij zwermen euswijs gelaat ansen bepraat, aal, vol uitheemsche [termen, eer met een vlag blik van gezag, ar hem moeten wijken eer met een fluit waanwijze snuit remontoirtje te kijken. erijmt zoo een heelen indigt aldus is in het kort :1e sport of een val niets be- [teekent! etballershuid 0 1 zoo lang uit, is op die dingen be- [rekend. visschers van Guiloi- idkust van het schier- e, opgepikte roeiboot rt 5 Februari jl. ver- ip „Bulgarie" laat geen mtrent het lot van dit bemanning. Algemeen aening, dat de oorzaak strophe gezocht moet aanhoudende stormen, ari en Februari op de hebben gewoed. Hoe- stormen hebben bij- jiet vergaan der „Bul- ijn zij niet als de on- irzaak te beschouwen. passeerde 5 Febr. ;monding) en moest 8 sant passeeren. Tus- :bruari hebben er in de ,ye geen zware stormen waren weken achtereen r uit westelijke richtin- r een vrij sterke drift- e oost zal hebben ge- driftstroom zal als de irzaak van het vergaan arie" te beschouwen hierdoor om de oost iordien bedekte lucht Snische plaatsbepaling kon deze inzet niet worden. De gezagvoer- gelood hebben (diepte- 1 de verkregen loodin- reen zijn gekomen met ste standplaats volgens Vooral op dit gedeelte kust moet men zeer a met de contröle der n het schip door loo- jaren geleden verging Engelsche Cape-liner istle" op de klippen eiland Ouessant en de tagne. Wij vernemen, één of twee van de assagiers levend zijn Hierdoor werd deze kend, want het stoom- nmiddellijk, na op "e bben gestooten, in de 1 gelijke catastrophe zul- stwaarschijnlijk in het lgarie" te doen hebben. de ver in zee uitste- der Chaussée de Sein, het eiland Ouessant, Ijopen hebben en me in de diepte zijn vef- cht, dat een onderzoen hoest of verkoudheid >n een nacht. n reschiedenis van den opgang die Ven.o's iicwfl Hoestgeneesmiddel in de laatste ^KS^ar maakte, is merkwaardig. Het heeft «evenJ „evonden in byna elk huis in Engeland Koloniën. Meer dan 2,000,000 flesschen en *1 iaarlvks er van verkocht. De genees tornen J eQ voorj omdat het absoluut ^badelyk is en het zuiverste en heilzaamste (0iddlnttuS"- Asthma. ««««-Verkoudheid. Zwakke Longen, chronische Hoest. Croup. Bronchitis. Kinkhoest. [jt eens de proef met Veno's Bliksemsnel Zstgeneesmiddel, prys 55 ets., 75 ets. en fl 1,80 per tiesch, verlrrygbaar by q Beniest, Lepelstraat en M. C. Braat, Oude Markt te Vlissingen Joh. de Boos Vlasmarkfc en CV Schulte Co., Lange Delft te Middelburg if van Borssum Waalkes Jr., Ncordstraat 45 te i- Gebrs. Mulder en. Nathan Emanuel, te g Bij de voornaamste Drogisten in Nederland lm niet verkrijgbaar direct per post van de Veno Dra" Co, N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangt van postwissel met 10 cents verhooging ter plaatse eenig licht zaf brengen. ,Te Rorschach bij Brunnen, in Zwitserland, heeft een vijfentwintig jarig Italiaan eerst zijne geliefde, een meisje van achttien jaar, vermoord en daarna uit een hinderlaag aan den grooten weg op twee kameraads van hem gevuurd. De een zakte zwaar gewond in elkaar, de ander kwam er met schrampschoten af. Onder de Zwitsers in het dorp heerscht groote verbittering tegen de Italianen. Met moeite heeft men den dader uit de handen kunnnen houden van het volk, dat hem wou lynchen. Apachenwraak. Ruim twee jaar geleden geraakte zekere Louis Coquillard, slotenmaker van beroep, in kennis met een drietal moordenaars en inbrekers. Zonder te weten, vanwaar zij het in hun bezit zijnde geld hadden, maakte hij er echter met hen goeden sier van. Hij werd door de politie gearresteerd, wees de verblijfplaatsen aan van zijn drie nieuwe vrienden en werd daarop vrijgelaten. Van dien dag af echter had de man geen leven meeroveral werd hij vervolgd door dreigbrieven van de zijde der makkers van de drie apachen, die, op zijn aanwijzing ge vangen genomen en veroordeeld wa ren. Hij verhuisde van het eene einde van Parijs naar het andere, verzocht zelfs zijn dienstplicht te mogen ver vullen bij een der oostelijke regi menten. Niets hielp. Geregeld kreeg hij de aankondiging van zijn dood per brief. De man werd ten slotte zenuwziek en tijdelijk opgenomen in het krankzinnigengesticht van Val- de-Grace. Na zijn ontslag daaruit werd hij Zondagavond door zijn ver volgers op den boulevard de Cha- ronne vermoord, niettegenstaande alle pogingen van de politie om hem te beschermen. De justitie zoekt ijverig, doch vruchteloos naar de daders. Telegraafverkeer. De telegraphischemededeelingen van Perzië naar Londen leggen den langs'en telegraphischen weg af in de wereld. De telegrafist in Londen spreekt direct met zijn collega in Teheran, 4000 mijl ver per draad, terwijl automatische toestellen op elf plaatsen van den weg de plaats van telegrafisten vervullen. Het eerste herhalende station is Lowestoft, van waar het bericht 200 mijlen ver per kabel onder de Noordzee naar Emden wordt overgebracht, waar het weer automatisch herhaald wordtstations te Berlijn, Warschau, Rouno, Odessa, Kertch, Sukhum, Kuleh, Titles en Tauris seinen het onmiddellijk verder zonder menschelijke tusschenkomst M de telegrafist te Teheran is de eerste persoon, die het bericht in handen krijgt sinds het Londen ver liet. De lijn gaat verder door naar 'idië, maar er is nergens zoo'n lange Somatische weg. Na Naumof en den Peterburg- rellen advocaat Priloekof is Zaterdag ®e hoofdpersoon van het Venetiaan- eehe drama, gravinTarnofska, zelf aan het woord gekomen. In zeer harts tochtelijke bewoordingen heeft zij getracht, zich de sympathie van jury en publiek te verzekeren, door een roerend verhaal te doen van het wreed aardig optreden van haar echtgenoot tegenover haar, waarin zij een vér- outschuldiging zocht voor haar spel met de andere beklaagden in dit ro mantisch proces. Zij vermocht echter •"et bij het overtalrijke en in hoofd tak uit, dames bestaande publiek rechte snaar aan te roeren. Men bleef sceptisch tegenover haar relaas. De president van het hof heeft 'ich genoodzaakt gezien, het voor bid te volgen van zijn Parijsche °"ega te Valies in het Steinheil- proces en last gegeven het aantal toegangskaarten voor dames zooveel mogelijk te beperken. Tijdens de zit ting van Zaterdag heeft hij zelfs in een kort speechje zijn ongenoegen kenbaar gemaakt, dat dezen zich niet ontzien hadden in de strafzaal te verschijnen in toilietten, welke al heel weinig in harmonie waren met het ernstig karakter van zulk een plechtigheid. Aan den anderen kant lokken de alle grenzen te buiten gaande hoeden der „toeschouwsters" heftige protesten uit. Nog niet zoo heel lang geleden hebben de politieautoriteiten in Italië zich gedwongen gezien, tengevolge van ernstige betoogingen in de schouwburgen het ophouden van hoeden in de stalles te verbieden. Men begrijpt dus welk een veront waardiging er heerscht, nu men be roofd wordt door de hoofddeksels der dames var. de finesses van dit „echte" drama. De vrouwelijke belangstellenden zullen dus hebben te kiezen tusschen hun nieuwsgierigheid en hun mo dezin. Brand in Whiteley's Warenhuis. Maandagmorgen ontstond door kortsluiting eener electrische geleiding brand in het groote warenhuis der firma White- ly's aan Queensroad, Bayswalter te Londen. Ofschoon het pas elf uur was, bevonden zich toch eenige honderden bezoekers in de magazij nen, die de vlucht namen, evenals het verkoopers-personeel. De brand ontstond in de kelders, onder de linnen afdeeling en weldra werd ook deze aangetast, waar het vuur ruim schoots voedsel vond. in korten tijd waren 25 stoombrandspuiten ter plaatse, waarmee de brandweer krach tig het vuur aanvatte. Reeds was Whiteley's eigen brand- weer'origade, uit 25 man bestaande met de blussching aangevangen, nadat door het sluiten der ijzeren deuren de aangrenzende afdeelingen tegen het vuur beschermd waren. De kelders van het warenhuis stonden vol rook en van de 22 spuitgasten, die daar ingegaan waren, kon er niet een terug. Hun kameraden gingen met rookmaskers gewapend hen opsporen en na veel moeite werden zij bij 8 of 4 tegelijk, teruggevonden, Alien waren bewusteloos, maar men slaagde er in de levensgeesten weer op te wekken. Sommige echter hadden zooveel van de rookvergiftiging geleden, dat zij naar St. Mary's hospitaal vervoerd moesten worden. De brand zelf bleek dank zij het krachtig optreden van de brandweer, tot die enkele afdee ling beperkt en heeft totaal slechts f 12000 schade aangericht. ^WÜWeÏÏLANDT' DUiTSCHLAND. Bij de behande ling van het eerste hoofdstuk van de begrooting van buitenlandsche za ken, beantwoordde de rijkskanselier de opmerkingen van verschillend redenaars, die gisteren en heden de Mannesmannzaak hadden besproken. Hij wees er op, dat het zwaartepunt van deze zaak in hel besluit van het corps diplomatique van Tanger van 20 Augustus 1909 ligt, waarbij de mogendheden overeenkwamen, dat zij in den zin der Algecirasacte slechts die wet zouden beschouwen als mijn wet, die hun door het Maghzen voor de afkondiging werd medegedeeld, opdat het corps diplomatique zich zou kunnen overtuigen of de bepa lingen ervan met de Algecirasacte in overeenstemming waren. Wanneer Duitschland de mijnwet, waarop de Mannesmannconcessies berusten wilde erkennen, dan zou het in onmiddellijken tegenspraak met het in Augustus door het corps di plomatique genomen besluit komen. Tot zulk een contractbreuk zou hij zich niet leenen. De rijkskanselier vervolgde „Het is een gevaarlijke daad de leiding der buitenlandsche politiek door het zeer zware verwijt van zwakheid, jegens het binnen- en buitenland in discrediet te brengen, wanneer men geen bewijzen voor dit verwijt kan aanvoeren. Daardoor wordt dat gene in gevaar gebracht, waarop Duitschland's positie in de wereld berust. Ook vanaf het oogenolik, dat ik werd geroepen de leiding der zaken op mij te nemen, waren wij in staat vriendschappelijke beirekkin gen met de mogendheden te onder houden, zonder iets anders op den voorgrond te stellen dan den wil om de positie van Duitschland kracht dadig maar looyaal te verdedigen. De rijkskanselier eindigde met de opwekking dat de partijen ervan zou den afzien de mate van ondersteuning, die zij de regeering bij vraagstukken van buitenlandsche politiek wilden verleenen, afhankelijk te maken van de mate van tevredenheid met de binnenlandsche politiek. Bij de voortzetting der debatten richtte Liebermann heftige aanvallen op von Schoen, waarbij hij verklaarde dat ieder Duitscher in het buitenland, die zich op het ministerie van bui tenlandsche zaken verlaat, in den steek gelaten wordt. De rijkskanselier wees in scherpe bewoordingen de beleediging van den verdienstelijken leider van het mi nisterie van buitenlandsche zaken als ongepast af. Er bestond geen ver schil tusschen de politiek van den rijkskanselier en den staatssecretaris. Von Schoen verklaarde, dat hij de beleedigingen afwees, voora! echter de onderstelling, dat zijn denken, pogen en doen, werden bepaald door persoonlijke toekomstwenschendus door andere oogmerken dan die door het weizijn van het Duitsche vader land bepaald werden. De staatssecretaris ontkende de bewering van den sociaal-democraat David, dat het besluit van de Prui sische regeering omtrent de scheep- vaarttollen een verbreking was van de overeenkomst met Nederland. Dit moeilijk vraagstuk kon ongetwijfeld op geen andere wijze worden op lost, dan door vriendschappelijk overleg. De begrooling van buiten landsche zaken is daarop goedge keurd. De Rijksdag heeft de geheele be grooting na tweede lezing goedge keurd. ENGELAND. De „Daily Chronicle" meldt, dat de regeering, indien zij niet de beperking van het vetorecht van het Hoogerhuis kan verkrijgen, bij de dan noodzakelijke algemeene verkiezing aan het land een plan zal voorleggen tot vorming van een geheel „Tweede" Kamer. Dit Hoogerhuis zou twee honderd tot twee honderd veertig leden tellen. Peers en leden van het Lagerhuis, die hun veertigste levensjaar hebben 'voltooid, zouden verkiesbaar zijn. Kiesgerechtigd worden alle kiezers voor het Lagerhuis, die evenwei voor de benoeming van leden der Tweede Kamer zullen worden samengevoegd in veel grootere kiesdistricten. De zittingsduur van het nieuwe Huis zou zeven of negen jaar zijn hel zal geen bevoegdheid hebben om over financieels maatregelen te beslissen, maar het recht van amen dement en van uitstel in zake van wetgeving. Indien beide Kamers het over eenig' voorstel niet eens kun nen worden, zal de beslissing over het punt van verschil opgedragen worden aan de vereenigde vergade ring vau beide Huizen. FRANKRIJK. De in het Paleis Bour bon over de liquidatie gevoerde strijd is nog niet geëindigd of reeds is een nieuwe strijd te wachten, ditmaal in het Palais Luxembourg. De senator Monis voelde zich als voormalig minister vanjustitie, onder wiens bewind de liquidateuren wer den benoemd, beleedigd door de woorden van minister Barthou. Men zal zich herinneren dat deze beweer de, dat de beide liquidateuren Lecou- turier en Ménage indertijd op uit drukkelijke aanwijzing van den mi nister van Justitie werden voorgesteld. Het senaatslid Nonis heeft daarop in den Senaat, een interpellatie aan de regeering aangekondigd over de ver antwoordelijkheid der regeering in de zaak der liquidateuren in het al gemeen en over de woorden van Barthou in het bijzonder. Hij zeide dat hij niet kan dulden den aanval tegen hen gericht in de woorden van Barthou. De rechter van onderzoek heeft nog gehoord den zwager van Duez, Rouvray. Volgens dezen heeft Duez niet meer dan een tnillioen in beurs- speculatiën verloren. Men moet nu uitmaken of de andere vier millioen niet zijn belegd in buitenlandsche banken. Men vermoedt, dat het uiterst moeilijk izal zijn uit te maken, waar deze vier millioen zijn gebleven. Nog is gearresteerd een voormalig secretaris van Duez, die beschuldigd wordt van misbruik van vertrouwen, riet betreft een som van;30,000 francs. De radtcale bladen roemen zeer de houding van Briand in de Kamer, terwijl de oppositie beweert, dat de meerderheid en de regeering het eens zijn geworden op de gemeenschap- pelijken bodem der verkiezingsbe- iangen. De nationalistische „Éclair" schrijft, dat Briand een zuiver per soonlijk succes heeft behaald op kos ten van de ministers Milierand en Barthou. Per telegraaf. Tweede Kamer. 's GRAVENHAGE. De heden ge houden zitting kenmerkte zich door een rumoerige stemming. Aan de orde was het wetsontwerp tot verkoop van grond aan de ge meente Rotterdam. Voor elk artikel vraagt de he er Schaper, overeenkomstig de gisteren gevolgde taktiek, hoofdelijke stem ming. De heer Drucker geeft den heer Schaper in overweging daarmede op te houden, daar dit in 's lands be lang is. De heer Schaper wenschte aan de zen wenk geen gevolg te geven, wel als van rechts verontschuidigingwordt aangeboden. Spreker heeft berekend, dat de re plieken 3 uur zouden geduurd heb ben gisteren 1 uur, heden dus nog twee uur, dat is 20 stemmingen,iedere stemming op 6 minuten gerekend. De heer Lobman komt op tegen de uitvallen van den heer Schaper. Wil men ons belachelijk maken, zegt spreker, dan komt het voor rekening van de heeren, die nieenen dat de geheele Kamer moet buigen voor een paar socialisten. De heer Duys roept„dat zijn door U marionetten!" Er ontslaat groot rumoer, verschil lende leden schreeuwen door elkander. De voorzitter hamert en roept den heer Schaper tot de orde. Nadat het rumoer eenigszins is be daard, worden de werkzaamheden vervolgd. Bier en Spiritualiën. oefenen een zeer schadelijke werking uit op de nieren en blaas, en veroor zaken waterzucht, graveel, steen, rheu- matiek, rugpijn en verlies van de macht om de urine op te houden. Alcoholische prikkeling is verreweg in de meeste gevallen de oorzaak van nier- en blaaskwalen. De door alcohol geprikkelde en aangetaste nieren ver liezen hun kracht om het bloed te filtreeren en om de niergiften af te voeren, die waterzucht, rheumatiek, graveel, lendenjicht en zoovele andere noodlottige ziekten veroorzaken. Indien gij eenig kenteeken van een nier- of blaasaandoening hebt, en vooral wanneer gij aanleg hebt voor nierzwakte, dient gij het gebruik van alcohol na te laten en onmiddeliijk te beginnen met een geregelde kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Gij dient met dit geneesmiddel door te gaan, totdat de geringste sporen der verschrikkelijke ziekte verdwenen zijn, want zoo lang ^gij nog de ge ringste verschijnselen kunt opmerken, zijt gij nooit veilig voor vernietiging der nieren en kan de blaas haar macht over de urine verliezen. Hoe langer gij uw kwaal veron achtzaamt, des te dieper schiet deze wortel, en krijgt gij misschien last van blijvende hartzwakte. Het kan zijn, dat uw ziekte zich reeds meer ont wikkeld heeft dan gij vermoedt en uitstel van behandeling is zeer ge vaarlijk, zoodat gij niet spoedig ge noeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pil len, die door mannen en vrouwen geroemd worden, welke genazen en genezen bleven. Op elke doos échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen komt de handteekening van James Foster voor. Zij zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10 voor zes doozen. WEEBBEBXOHT. medegedeeld door het Kou, Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overwicht en verwachting. (opgemaakt 17 Maart 1910.) Hoogste barometerstand 772,8 te Horta. Laagste barometerstand 733,6 te Christiansund. Verwachting tot den avond van 18 MaartMeest matige tot krachtige W.-Iijke tot Z.W.-lijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Regenbuien. Kouder. Hoogwater fe Vlissingen. Maart vm. nm, Vrijdag 18 6.13 6.33 Zaterdag 19 7.33 7.53 Zondag 20 9.13 9.33 Maandag 21 10.47 11.07 Dinsdag 22 11.51 12.11 Woensdag 23 12.12 12.32 Donderdag 24 12.50 1.10 Eerste kwartier 's morg. 3.57. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 17 Maart. Graanmarkt. Er was een ma tige aanvoer, handel traag, witte boonen 50 ets. Lange br. boonen ronde dito en kroonerwten f 1 lager verkocht. Tarwe f6.a f6.75, Rogge f 6. a f6.50, Zomergerst f4,50 a f5, Wintergerst a Haver f 3.— a f4.—, Paardeboonen f 7.—a f 8.— Tuinboonen a Witteboonen til.a f 14.lange Bruineboonen f12.50 a 114.50, ronde Bruineboonen f 12.af 15.—Kroonerwten f 7. a f 10.— Opgaaf d. Zeeuwsche Landbouwm.) Boter f 1.36 af 1.48 p. K.G. Eieren f3.60 p. 100 st. Particuliere prijs. Boter f 1.42 p. K.G. Eieren f 4.p. 100 st. (Noteering van Handelaren.) Boter f 1.28 a f 1.44 p. K.G. Eieren f 3.50 p. 100 st. Particuliere prijs. Boter f 1.40 a f 0.00 per K.G. Eieren f 3.80 f 0.00 per 104 stuks. Ondertrouwd BERNARD M. WiJTENBURG. en MARiE H. OUWERKERK. Huwelijksvoltrekking 5 Aprii 1910. ,n,n Badhuisstraat 13, Vlissingen, Mrt. 1910. Walstraat 76 - Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- Moeder DOROTHEA SOPHIA LUITWIELER, Weduwe Huibert Schoonis, in den ouderdom van 73 jaren. E. H. A. SCHOONIS. E. J. J. POLDERMAN— Schoonis. J. POLDERMAN en Kind. Vlissingen, 17 Maart 1910. jP»,ndergeteekenden betuigen hunnen VJ hartelijken dank, voor de vele bewijzen van belangstelling, onder vonden bij het overlijden van ,hun geliefden Zoon en Broeder LEUNIS. Uit aller naam, Wed. L. ROELSE—Daane. Vlissingen 16 Maart 1910. De Heer en Mevrouw GEORG VAN RAALTE—Van Maren Bentz van den Berg, zeggen vriendelijk dank voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij de geboorte van hun Zoon. Kraamvisites worden gaarne afge wacht Zaterdagmiddagvan 3—4lf uur. Wegens Sterfgeua! is Zaterdagmorgen tot 2 uur des middags de Winkel GESLOTEN. Wed. j. PE MUNCK. Een prachtige sorteering W®®* STALEN voor Dames* costuums en Blousen, steeds voorradig waarbij zeer mooie Mou- seiins en Katoentjes. Aanbevelend BADHUISSTRAAT 26. zoowel duure alsgoedkoopere Soorten zijn steeds te kennen door kwaliteit en smaak. St. Jacobstraat. GEVRAAGD een net actief Persoon als eener prima Maatschappij van Le vensverzekering zoowel voor hare Afdeeling groot Verzekeringen als Volksverzekeringen. Hooge afsluit- en incassoprovisie en bij gebleken actieviteit vast salaris. Op de hulp van den Inspecteur kan worden gerekend. Br. fr. letter D. K. 1483, Alg. Adv. Bur. D. Y. ALTA, Amsterdam. TAKDARTS is dagelijks te spreken. Adres Achter de Kerk No. 5.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3