Dijkstra, zon BLOOKER'S SBANK Woensdag 16 Maart [inder- imerika Lijn, - Vertouwen. Feuilleton* DAALDERS CACAO. en, Molières, 'antoffels en >ENWERK. Lerika, Canada jonge Co. 'ecco Thee, nummer 90. litoit ug en Lijfrente, te 2EIST. (Iiriii XXIX). 3D ZEKLOODSEN. No. 63. 48e Jaargang. 1910. Gemeentebestuur* Het Geheim van den Ouden Visscher. BINNENLAND. ons is aangekocht, pwaarde uit te Ver- Markt 15, Vlissingen RK |)t en met ZATER* uur. ierdam. tiaar n zich te vervoe= »e vertegenwoor= Ier stede éalstraat 43. en 12 ct. per ons. en waterhoudend, anbevelend, ER. Walstraat 19/21. wil wende zich eerst ct lisstraat 74, rloopig ontwerp gratis egen vergoeding van tstaand percentage der zerp, leiding en contro- n bouw op zich neemt. er 16 H.L. 1 16 1 16 1 1 1 1 1 1 1 f 16.40 1.05 1.25 19.- 1.25 1.10 2.20 180 1 1.70 1.45 1.10 ting. KSPRIJS. f 2.700.000 86.000.000 979.000 28.852.000 26.000.000 25 jarige vrouw, yerzek®r' jawiijbaohe termijnen va" omt zijn vrouw vöór hem J Na zijn overlijden worut f500.per jaar uitbetae'^ irdt de aitkeering van f 5" aan haar dood verzorgd, sij» verzorging van even. a intie-kantoor L. A. SlO V. L. DOMMISSE, Groe»0 VLISSINGSCHE COURANT Prijs per drie maanden 1.30. Franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij den Uitgever F. van DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. ADVERTENTIËNvan 14 regels ƒ0.40. Voor eiken regel meer 10 cent. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Qroote letters en clichés naar plaatsruimte. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zon- en Feestdagen, j telefoonnummer 10. Abonnements-Aduertenfiën op zeer uoordeelige uooriuaarden BEKENDMAKING. Herijk der Maten en Gewichten. Burg. en Weth. van Vlissingen maken bekend A. Dal dit jaar voor den herijk der maten en gewichten in deze gemeente zitting zal vuurden gehouden in een der zalen van het huis voor besmet telijke ziekten aan de Paardenmarkt den 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 en 19 April dezes jaars, van 97-212 en va» 1—4uur, als volgt Voor verkoopers van nieuwe maten en gewichten en voor apothekers, goud- en zilversmeden, (fijnere we ging) Maandag den 4 April. Voor hen, wier familienaam of naam der handelszaak, firma of ven nootschap begint met de letter A, B C Dinsdag 5 April, Woensdag 6 April; idem D, E en F Donderdag 7 Aprilidem G, H, 1 en J Vrijdag 8 April, Zaterdag 9 Aprilidem K, L en M Maandag 11 April, Dinsdag 12 Aprilidem N, O, P, Q en R Woensdag 13 April, Donderdag 14 April; idem S en T Vrijdag 15 April, Zaterdag 16 April; idem U, V, W, X, Y en Z Maandag 18 April, Dins dag 19 April B. dat de maten en gewichten schoon, droog enroestvrij aangeboden moeten worden om on derzocht te kunnen worden C. dat betaald moet worden voor het justeeren van gewichten en wel ien bate van 's rijks schatkist; D. dat de maten en gewichten voor 1 Januari 1912 gestempeld moeten worden met de letter s en tot dien datum ook de letter r geldig is; E. dat maten en gewichten, die gestempeld worden met het afkeu- ringsmerk niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden F. dat er nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg op 21, 22, 28 en 29 April, 12, 13, 19 en 20 Mei, 2, 3, 23 en 24 Juni, 7, 8, 28 en 29 Juli, 18 en 19 Augustus van 9—12 uur en van 1—4 uur, en vanaf 1 September eiken Donderdag en Vrijdag van 9—1 uur. 0. dat de onderdeelen van het gram (milligramgewichten) niet op de herijkzitting, maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco.) Vlissingen, den 15 Maart 1910. De Burgemeester, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, WiTTEVEEN. Vrij bewerkt door M. J. Korving. o— 27.) »Ge moogt niet sterven, mijn vriend Volg mij niet, ik bezweer net u. Wij zullen elkander weder zien." Plotseling keerde zij zich om, snelde weg naar den stroom, en 'oen zij dien had doorwaad, verdween ZI1 in het bosch. Eduard staarde haar na, maar '°'gde haar niet; hij scheen als aan 11 grond genageld. Toen hij haar n,et meer zag, wilde hij ook heen- f>aan; maar zijn zinnen waren be leid, zijn hoofd duizelde. Zijn ™ieën begonnen te knikken en be wusteloos zonk hij op het gras neer. 'oen hij weer tot zijn bewustzijn ™am, kwam het gebeurde hem Weldra weer levendig voor den GEEN CACAO SMAAKT 200 KRACHTIG ALS (Adv.) Hofberichten. Prins Hendrik deed gisteren een wandeling, Z. K. H. zal den 23en de zer, ter gelegenheid van zijn bezoek aan de bloemententoonstelling te Haarlem, bij den Commissaris der Koningin lunchen en voor het diner weder vertrekken. Tegen einde April bezoeken twee leden der keizerlijke familie van Japan onze Koninklijke Familie, nl. prins en prinses Fushini Hiroyami Hoech. Zij zijn voornemens van 25 tot 30 April grootendeels in de residentie te vertoeven H. M de Koningin-Moeder had gisteren als gasten aan tafel, baron Schimmelpenninck van der Oye van Hoevelaken, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en me vrouw, zoomede graaf Van Bylandt, president van de Tweede Kamer, met mevrouw. Commissie Grondwetsherziening. Zijn wij wel ingelicht, zegt „De Tijd", dan zulten de katholieken in de groote grondwetscommissie ver tegenwoordigd worden door de hee- ren mr. F. J. M. A. Reekers, lid dei- Eerste Kamer en de heeren mr. J. A. Loeft en dr. W. H. Nolens, leden der Tweede Kamer. De commissie krijgt, zooals reeds gemeld is, als voorzit terde minister-president, evenals de commissie van 11 Mei 1883, toen de vader van den tegenwoordigen pre mier als minister-president voorzitter was. In die commissie, welke 15 leden telde, hadden toen o. a. zitting de heeren Lobman en Röell, die daarin thans vermoedelijk beiden zullen worden opgenomen. Het lid maatschap moet hun althans 'zijn aangeboden en door den heer Röell zeker aanvaard. De katholieken wa geest. Hij herinnerde zich zijn ont moeting met den graaf en zijne red ding door de geheimzinnige vrouw. Maar was het geen droom Neen, in den weeken grond zag hij de sporen van een paardenhoef en daar naast de indrukken van een vrou wenvoet. Hij keek in het rond, maar zag niets dan de groene velden aan de eene zijde, den stroom en het bosch aan de andere. Hij stond op en keerde langzaam naar het kasteel terug. Ernstig gestemd liep hij on derweg over het gebeurde te peinzen. Zijn hart fluisterde hem toe, dat hij zijn moeder gezien had, en gaarne zou hij alle bosschen van Frankrijk doorkruist hebben, als hij eenige hoop had kunnen voeden om haar te vinden. Maar hij herinnerde zich wat zij gezegd had, en wist dus, dat al zijn zoeken tevergeefs zou zijn. Op het slot gekomen, ging hij da delijk naar zijn kamer; hij begreep wel, dat zijn voorkomen bleek en ontsteld zou zijn, en wilde vermijden, dat iemand naar de oorzaak daarvan vroeg. Langen tijd dacht Eduard hier nog over het gebeurde na. Uit liet gedrag ren in de commissie van 11 Mei vertegenwoordigd door de heeren mr. Verheyen, lid der Eerste Kamer en jhr. Van Nispen, lid der Tweede Kamer. Ons Reddingswezen. Het „Rotterdamsch Weekblad" acht het in hooge mate verblijdend, dat de grondige sludie, welke de Staats commissie onder piesidium van Z. K. H. Prins Hendrik van ons reddingswezen heeft gemaakt, niets aan het licht heeft gebracht waaruit zou blijken dat dit in zijn taak te kort zou schieten of de vergelijking met het buitenland niet zou kunnen doorstaan. Weliswaar geeft de commissie zeer veel aan, wat tot verbetering strekken zal, maar in hoofdzaak heeft dat toch wel betrekking op het voorkomen van zeerampen en het verplegen van schipbreukelingen, beide welke desiderata natuurlijk lig gen buiten den werkkring en de competentie der reddingsmaatschap pijen. Het eigenlijke reddingswerk, waar over het onderzoek liep, heeft ken nelijk niets te wenschen overgelaten. En met name is dit zeker niet voor den Hoek van Holland het geval. Het tot nu toe gebruikte materieel voldoet blijkbaar aan de gestelde eischen en veel wat de commissie wenschelijk heeft geacht met betrek king tot het eerst besproken punt de voorkoming van rampen na dert zijn verwezenlijking door den in constructie zijnden leidam van het Zuiderhoofd en de opruiming van den zoogena;.Riden Zuidwal, waardoor de kans om op het Noor- derhoofd te loopen verminderen zai, doordien men van deze werken een verbetering verwacht van de richting waarin de vloedstroom den Waterweg binnenkomt. Bijzondere waarde heeft de com missie, schoon dan tegenstandster van een reddingswezen onder den Staat, er blijkbaar aan gehecht, dat dit in één hand zou komen. Het is ons echter niet mogen ge lukken zegt het „Rott. Weekblad" om in het rapport der klemmende redenen te ontdekken waarop die wensch steunt. Immers het blijkt niet, dat het tot dusver, nu de geheele kustlijn is ver deeld over twee reddingmaatschap pijen, niet goed is gegaan. Wij zou den eer geneigd zijn om aan te ne men, dat in plaats van centralisatie de meest mogelijke decentralisatie in deze tot hel meest aanbevelenswaar dige behoort en daar komt nog bij, dat niet zonder noodzaak verandering moet gebracht worden in een toe stand, die zich historisch heeft ont wikkeld. Wij kunnen ons dan ook van den graaf maakte hij op, dat hij dezen in den weg stond maar de reden daarvan kon hij maar niet verklaren. Eerst wilde hij hem wegens den moordaanslag voor het gerecht dagen; maar na eenig nadenken besefte hij, dat het beter was, hem voorloopig ongemoeid te laten. Dit strookte ook met de raadgevingen van de geheimzinnige vrouwhij zou dus voortaan goed op zijn hoede zijn en zich voor alle gevaren in acht nemen. Den volgenden morgen gaf hij der jonkvrouw ais gewoonlijk onderricht. Zij scheen niet te bemerken, dat hij buitengewoon stil en nadenkend was, althans zij vroeg niet naar de reden daarvan en was zeer vriendelijk en spraakzaam. Twee weken waren verloopen en in dien tijd had Eduard den graaf niet wedergezien en ook niets van hem gehoord. Evenmin had hij Henri Gardel weergezien of de geheimzin nige vrouw, die hem het leven had gered. De oude Dumat kwam daar entegen vaak zijn zoon bezoeken ook wandelde Eduard menigmaal naar dc hut van de» ouden visscher levendig voorstellen, dat de wensch der commissie tot samensmelting der maatschappijen, bij beide op tegen stand is gestuit en dat zij evenmin hebben willen weten van het subsi- daire denkbeeld om een centraal be stuur te vormen, welks besluiten voor de beide maatschappijen bindend zouden zijn, wat ten slotte toch ook niet anders beteekenen kon, dan dat deze haar onafhankelijkheid verloren. Zijn wij dus zoo besluit het „Weekblad" eenerzijds van oor deel dat het onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat voor den Hoek van Holland allerminst speciale maat regelen noodig zijn gebleken, ander zijds dat de wenschen der commissie ten aanzien van de centralisatie van ons reddingswezen niet voor over weging vatbaar zijn, er blijft in het rapport genoeg over dat de volle overweging waard is en een dank betuiging aan de commissie voor haar gewichligen arbeid wettigt. Met name wenschen wij nog te wijzen bijv. op een verbeterde organisatie der kustwacht. Brusselsche tentoonstelling. Blijkens inededeeling van het bu reau van den Ned. Regeeringscom- missaris voor de Brusselsche tentoon stelling moeten alle zendingen v.oor deze tentoonstelling bestemd, hetzij uit materialen, hetzij uit vitrines of tentoonstellingsgoederen bestaande, verzonden worden door tusschen- komst van den officieelen expediteur der centrale commissies, den heer B. van Spanje, Rokin 152, te Am sterdam. Niet-naleving van dit voorschrift zou de inzenders in verband met de te vervullen douaneformaliteiten aan tal van moeilijkheden kunnen bloot stellen en wellicht ten gevolge kun nen hebben, dat de zendingen met aanmerkelijke vertraging het tentoon stellingsterrein bereiken. Een belangrijke vinding. Door den heer J. H. Heijntjes, schoenmaker van de 3e compagnie wielrijders te Breda, is een belang rijke vinding gedaan. Het betreft een nieuw soort schoen, of eigenlijk een nieuw soort schoen zool. Het nieuwe bestaat daarin, dat de zool niet meer uit één stuk wordt gemaakt, maar thans bestaat uit drie smalle reepjes dik leder, waar de eigenlijke zool onder wordt geschoven en met een drietal schroefjes wordt vastgehouden. De drie reepjes, één neusstukje en twee zijstukjes, hebben weinig te lijden en de eigenlijke zooi, dat gedeelte, hetwelk het meest aan slijtage onderhevig is, kan telkens gemakkelijk worden vernieuwd. Bo aan het strand. In die twee weken had Marie groote vorderingen in de teekenkunst gemaakthaar vader was er zeer tevreden over en dankte Eduard in de vleiendste bewoordingen voor zijn toewijding. Eduard had intusschen een innige liefde voor de bekoorlijke jonkvrouw opgevat. Dit kon ook wel niet an ders, want Marie de Fisselle was in derdaad een beminnelijke maagd haar beeld stond hem altijd voor oogen. Maar kon hij hopen, dat zijn liefde beantwoord werd Hij hoopte hetmaar zou hij haar ooit de zijne mogen noemen Zijn gezond ver stand moest die vraag ontkennend beantwoorden. Hij zag in, dat hij de liefde, die in zijn hart ontloken was, moest bestrijden, en werkelijk deed hij daar zijn best voor. XI. Op zekeren middag, toen Eduard in zijn kamer aan een teekening zat te werken, hoorde hij den hoefslag van een paard op het slotplein. Hij sprong op en liep haasdg naar het venster. Zijn voorgevoel had hein vendien heeft deze „bezuinigings schoen" een lederen, draaibare hak, waardoor ook van dat gedeelte de slijtage belangrijk vermindert. Bij het leger zijn reeds proeven met dezen „bezuinigingsschoen" ge nomen, verleden jaar te Vlissingen en te Middelburg met iO pareu, weike proef zoo goed heeft voldaan, dat zij thans met 100 paren zal worden voortgezet. Deze schoenen zijn be stemd om in beproeving te worden gegeven aan miliciens van de lich ting 1910, die bij de najaarsploeg zullen worden ingedeeld. Door het gerechtshof te Leeu warden is, ter vervuiling eener va cature van raadsheer in het college opgemaakt de navolgende alphabe- tische lijst van aanbevelingmr. F. J. Camphuis, rechter in de arrondis- sements rechtbank te Assenjhr. mr. W. H. Hoeufft, rechter in de ar- rondissements rechtbank te Middel burg mr. J. Wolft, advocaat en pro cureur te Leeuwarden. Vlissingen, 15 Maart. Zooals reeds per advertentie in ons biad gemeld is, heeft Woensdag avond de prijsuitdeeling plaats van den wedstrijd der adspirant-leden van de Vlissingsche Turnvereeniging.Deze feestavond der adspiranten is alleen toegankelijk voor leden en kunstlie vende leden, evenals de uitvoeringen. De wedstrijd heeft plaats gehad in het gymnastieklokaal de vorige week en gisterenavond. Met zeer veel belang stelling wordt de uitslag teggmoet zien. De prijken zijn voor ieder te zien Woensdagmiddag van 2 tot 4 in de groote zaal van het Concertgebouw. De le luitenant C. P. M. van Ai- tena van het 4e bataljon alhier, wordt belast met de schietoefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht te Biervliet. De adjudant-onderofficier. T. Bak ker van het algemeen depot van disci pline, zal binnenkort met pensioen den dienst verlaten. Hr. Ms. kanonneerboot „Bever", onder commando van den luitenant ter zee le klasse A. j. M. Nolet, ver trok heden morgen naar Helleyoet- sluis tot het ondergaan van de noo- dige voorzieningen aldaar. Naar men verneemt is door den heer G. Spuij, schipper 2de klas bij het Ned. Loodswezen alhier, tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag uit den dienst aangevraagd. De scherm- en tooneel-vereeniging niet bedrogen, de ruiter was Leon de Maurès. Hij ontstelde bij het zien vas dien manmaar hij herstelde zich en nam het besluit zijn kamer niet te verlaten, voordat de graaf zeu vertrokken zijn. Hij ging weer zitten en wilde met zijn teekening voort gaan, doch zijn hand beefde aan vankelijk te zeer om te kunnen voortwerken. Eerst tegen zonsondergang verliet de graaf het kasteel. Kort daarna ging Marie naar haar kamerzij was blij, dat de onaangename gast ver trokken was, want zij had den ge- beelen namiddag in zijn gezelschap moeten doorbrengen. De markies volgde hem in den tuin, en daar bleven de heeren nog praten, totdat het geheel donker was geworden. Toen de markies in het kasteel te rugkwam, zocht hij zijn dochter in haar kamer op om een onderhoud met haar te hebbendoch zij klaag de, dat zij zich niet wel gevoelde, en daarom zeide hij, dat hij den volgenden morgen z#u terugkomen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 1