„Gelijk aan het Mosterdzaad". X.EZ; Een Fransch geneesheer Laatste Berichten. Advertentlën. BUITENLAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. geneest zijn zwaar zieke dccirter dank zij de Pink Pillen. Hoogwater te Vlissingen. WEEKBERICHT. Onderwerp„ADOLF STöCRER De Propaganda Commissie. Iwerden aangenomen ner. twee jongelieden ipen ook die werden i bedreigd. Om van vorden, gaven zeden do's wat geld en si- 1 kwam de politie te die de daders inre- tijl, een klein dorp in rijpskerk, vermoedde imen tijd, dat brieven n de aldaar geplaatste orpen, daaruit ver- Ik wel, voorzien van uvert en adres, later en. n het gemunt te zijn ling tusschen vrijende gevolg, dat enkele ten, omdat men elkaar beschuldigde brieven jinhoud onbeantwoord ten. aard der brieven was ie betrokkenen deze niet goed durfden en. Totdat eindelijk n de zaak wilde weten iten kon bewijzen, dat leim werd geschonden, ïemoeide zich er mee ermoedelijke daderes 16-jarig meisje, dat van de secretarie ge enbus opende en in- er meer daders in het zal wel worden uit geval deze vrouwe- :righeid zal haar wel staan. lijke vonnis van den Mainz 1 Een sergeant bevonden aan 25 maal handeling op soldaten, aan was zijn gewoonte, het geweest met een die niet zwemmen aan de zwemoefe- ieelnemen, hoewel hij meende te verdrin- werd er ongeneeselijk n. Niettemin achtte de achtende omstandig- en veroordeelde den chts zes weken mili- werd de behandeling te Venetië geschorst ongesteldheid van Pri- ocaat was na zijn ver- put, dat hij zich nau- staande kon houden, 'an alles wat hij in de rrnowskaja doorleefd ontzettend aan ook laatste dagen niets vo, een te Petersburg ridisch weekblad, heeft at er in de laatste vijf id 6288 doodvonnissen menschen zijn opge- ke maand komen dus doodvonnissen en 48 maar er zijn maanden t aantal doodvonnissen Het aantal terechtstel- rt, zegt de Prawo, aan ijdperken van de mid- van Antwerpen is te- ior niet minder dan 161 rtdiensten met verschil- is verbonden. Zoo zijn Oostzee, 15 op Enge- ïnkrijk, 5 op Spanje en p Afrika, 19 op Noord- p Midden-Amerika, 23 ka, 4 op de Roode Zee Perzië, 27 op Indië, en 4 op Australië, er.z, ïclydach, in het Rhond- rganshire,) is Vrijdag dam opgeworpen om een oude kolenmijn weken. Het water, dat lijk tengevolge van de regens in de mijn had oomde een berghelling alles op zijn weg weg. stroom kwam op het >p het dorp in het dal men, vrouwen en kin- in allerijl vluchten offl redden. Het water nu zen en winkels binnen :t huisraad weg. Een ink in haar ledikant, i vier maanden wordt Later vond men nog van twee meisjes. Het ook de school binnen, konden de kinderen ;e plaats bereiken. Een geheel in, een mooi verwoest en twee an- waar een aantal mijn- te slapen, werden ook ;nd. Een aantal mijn' verwondingen op. de zoon van den staats- Vereenigde Staten Knok im getrouwd en daarop ton getrokken om den zegen van papa Knox te vragen. Misschien heeft hij dien zegen gekre sen, dat is onbekend gebleven, maar °,el' is bekend geworden dat de oude deer Knox zijn jeugdigen zoon heeft te kennen gegeven, dat hij nu ook maar moest zorgen, voortaan zelf den kost te verdienen. Het geval zou na tuurlijk niet waard zijn er nog eens op terug te komen, indien de bijom standigheden niet zou teekenend wa- ren voor Amerikaansche toestanden. In de eerste plaats dan wordt gemeld, dat niet minder dan 25 firma's te Pro vidence, waar de jonge Knox school la» hem een betrekking aanboden, gij' zien in dat weggeloopen minis- terszoontje blijkbaar een prachtige reclame. In de tweede plaats verdient ver melding, dat het jonge paar geen stap kan doen, zonder door journalisten en nieuwsgierigen te worden omringd. Toen ze dezer dagen in een restau rantdineerden kondenjze zich nauwe lijks bewegen door de dringende me nigte, die hun tafeltje omringde. Men klaagt wel eens over de nieuwsgie righeid van de Hollanders, maar de nieuwsgierigheid van de Amerikanen schijnt dan toch nog wel een graadje erger en onbescheidener. in een der eerste hotels te Berlijn heeft zich Woensdag een jong paar, uit Hamburg afkomstig van het leven beroofd. Dinsdagmiddag kwam een elegant gekleed paar in het hotel, en ver langde 'n deftig appartement, bestaan de uit verscheidene kamers. De dame, een opvallend schoone verschijning, kwam des avonds met haar metgezel nog in de eetzaal. Daarop zochten zij hun kamer op en den volgenden morgen kwamen zij niet te voorschijn, en toen de hotelchef ook door de huistelefoon geen antwoord op zijn bellen ontving, werd de deur open gebroken. In nachttoilet lag het paar in bed, dood. Op den slaap van den jongen man was een dun streepje bloed te zien. Anders leek 't, of beiden sliepen. De heer had waarschijnlijk eerst zijn geliefde in het hart geschoten, en daarna zichzelf in den slaap. In de rechterhand zat nog de revolver ge klemd. Op tafel vond men brieven, waaruit bleek, dat men te doen had met den Hamburger koopman Rudolf Lessing, en zijn geliefde, een juffrouw Elfriede Sirche, die a!! sedert drie jaren in intieme betrekking stond met den dokter R. te Hamburg. In deze afscheidsbrieven schrijft de jonge koopman hij was 24 jaar dat hij en zijn lief den dood verkozen boven een leven, waarbij zij elkaar niet ongestoord konden toebehooren. Fels, een zeepfabrikant die over millioenen beschikt, heeft Donder dagavond te Chicago een rede ge houden, waarin hij verklaarde, dat alle multimillionairs roovers waren. Hij zonderde zichzelven niet uit, want hij zeide: Ik ben ook een roo- ver en ik beroof nog steeds den grooten hoop. Dit is onvermijdelijk bij den tegenwo'ordigen toestand van den handel in de wereld. Fels trok hevig te velde tegen beschermende rechten, welke, naar hij zeide, het ontstaan van trusten en monopolies in de hand werken en de millionairs- roovers op het volk doen azen. Met dat al, staat Fels van zijn roof veel aan de armen af, zelfs buiten Amerika. Zoo heeft hij kort geleden nog 625,000 gulden gegeven ten be hoeve van een kolonie van armen uit Londen. FRANKRIJK. Het belangrijkste van het onderzoek Vrijdag was de huis zoeking bij Duez' vroegeren beambte, Martin, die zelf reeds naar zijn moe der te Nevers was vertrokken en zijn huis achterliet in een toestand, of hij 'angen tijd dacht weg te blijven. Bij het openen van een boekenkast vond lnen twintig groote dossiers met alle rekeningen van de congregaties van Duez. Bevel tot inhechtenisneming van Martin is telegrafisch gegeven. Hoe- We' Duez had beweerd, dat hij niets ™eer te doen had met Martin, die due jaar geleden zijn bureau verliet e" voor eigen rekening werkte, had juen reeds aanwijzingen, dat dit niet luist was. De vondst bewees, hoe 'er Duez van de waarheid was. Toch hield deze thans brutaal vol, dat Martin de stukken bij hem moest hebben gestolen 1 Hoewel men hem eider het oog bracht, dat Martin daarvoor wel twee rijtuigen noodig Zou hebben gehad en dat het niet °noPgemerkt zou hebben kunnen ge bieden, bleef hij bezweren dat de .eh'ge aannemelijke oplossing was hij door Martin was bestolen. Ret blijkt dat Martin, 'P'onkelijk over weinig die oor middelen beschikte, sinds hij de gevolmachtigde werd van Duez eveneens een schit terenden staat voerde en per auto mobiel dagelijks naar zijn bureau ging. Hij moet de laatste tijden zeer geheimzinnig zijn geweest in zijn gangen. Duez bewaart overigens zijn goed humeur en heeft verklaard, dat hij na zijn arrestatie voor het eerst weer goed geslapen heeft. Het was altijd wel wat onrustig dat 't zwaard van Damocles boven zijn hoofd. Wat betreft de 500,000 francs, welke hij zou hebben gestolen van zijn vroegeren chef Imbert, heeft een vriend van dezen beweerd, dat dit onmogelijk is. Imbert was te veel man van zaken om dat niette hebben opgemerkt. Veeleer heeft men hier te doen met opzettelijke tactiek van Duez om zijn zaak behandeld te krij gen voor het Hof van Assises. DUITSCHLAND. Het Pruisische Huis van Afgevaardigden behandelde in tweede lezing het kiesrechtontwerp. Bij het begin van de zitting gaf de minister-president Hollweg een ver klaring van het standpunt, dai de re geering inneemt tegenover de inge diende voorstellen. Hij zeide dat de regeering het eenvoudige Rijksdag kiesrecht, waarnaar de linkerzijde streeft, niet zal toelaten. Overigens blijkt uit den loop der onderhande lingen dat de groote partijen haar definitief standpunt willen laten af hangen van de vraag hoe de wet in haar geheel er zal uitzien. Tegenover zulk een onzekerheid behoudt de regeering zich vrijheid voor in haar houding tegenover de afzonderlijke bepalingen, tot te over zien is wat de algemeene strekking is van deze bepalingen. Het Huis nam een aantal paragrafen aan van het kiesrechtontwerp in de redactie van de commissie. Voor stemden het Centrum en de beide conservatieve partijen. Deze meer derheid verwierp alle voorgestelde wijzigingen behalve een voorstel van de conservatieven. Hierbij worden op genomen onder de tweede klasse kie zers, de kiezers, die volgens de door hen betaalde belasting tot de derde klasse behooren, maar op zijn minst twaalf jaar geleden het Abituriënten examen hebben afgelegd aan een in richting van hooger onderwijs. OOSTENR1JK-HONGAR1JE. Wan neer de regeering na lang wikken en wegen eindelijk meent te moeten over gaan tof inwilliging van een der na^ tionale eischen van een der vele vol ken, die samen de monarchie vormen, kan zij er stellig op rekenen, dat onmiddellijk de andere nationaliteiten met denzelfden of een soortgelijken eisch voor den dag komen. Dat is in de jongste zitting van de Kamer weer eens gebleken. Aan de orde was het voorstel der regeering tot oprichting van de lang beloofde Italiaansche rechtsgeleerde faculteit. Dadelijk vroegen de Roe thenen het woord om den eisch te stellen, dat ook hun een juridische faculteit, en wel te Lemberg, zou wor den geschonken. Er werd daarna heel wat gerede kaveld over de plaats, waar de Ita liaansche faculteit gevestigd zou wor den te Triest, te Rovereto of teWee- nen. De Zuid-Slaven verklaarden te gen geen der plaatsen eenig bezwaar te hebben, mits ook hun een Slaveen- sche universiteit te Laibach werd ge geven. Er ontstond een verward, nu en dan zelfs zeer heftig debat, waarbij het dikwerf bijna tot handtastelijkhe den kwam, maar d quaestie, die be handeld moest worden werd geen stap verder gebracht. Dinsdag a.s. zal de discussie wor den voortgezet. Op het einde van de zitting over den financieelen vorm kwam het nog maals tot woelige tooneelen. De so ciaal-democraat Renner kritiseerde nl. de Oostenrijksche bureaucratie en de verhouding van de verschillende par tijen tot den Senaat. Toen hij van de Duitsch nationalen sprak, slinger de hij dezen het verwijt naar het hoofd, dat zij Oostenrijk willen ver- koopen aan de Habsburgers en de Hohenzollerns. Daaraan deed, volgens den spreker, de sociaal-democratie niet mede. Tijdens deze rede maakte de so cialistische afgevaardigde Pernersdor- fer een opmerking, die door den in zijn nabijheid staande Duitsch-radi calen afgevaardigde Malik werd ge hoord. Pernesdorfer had nl. gezegd, dat hij maling had zoowel aan de Hohenzollerns als aan de Habsbur gers. Malik verzocht toen de president Pernersdorfer wegens de ongepaste uitdrukking tot de orde te roepen. President Pattai liet zich hef steno gram geven- en verklaarde na inzage daarvan, dat er hier een misverstand in het spel moest zijn, daar in het stenogram de uitroep niet voorkwam. Malik hield echter vol, dat Perners dorfer wel degelijk de gewraakte uit roeping gebezigd had, waarbij hem door de socialisten allerlei scheid woorden naar het hoofd werden ge worpen. Pernersdorfer verklaarde daarop de uitdrukking wel te hebben gebruikt, maar in een particulier ge sprek met een anderen afgevaardigde. De president herhaalde nog eens, dat de uitroep niet in het protocol voorkwam en dus niet gewraakt kon worden. Malik had zich intusschen om be ter te hooren naar de presidentstri bune begeven en geraakte daar in een woordentw'st met den Tsjechischen socialist Soukup. Daar Malik vreesde dat de Tsjeech tot handtastelijkheden zou overgaan, trok hij een revolver en bedreigde daarmede zijn regen stander. De Tsjechische vice-presi dent Zazvorka ging daarop tusschen de beide twistenden staan en slaagde er met de hulp van eenige sociaal democraten in hen te scheiden. Intusschen gingen socialen en Duitsch-radicaien, ook nog onder de volgende redevoering voort, elkander allerlei lieflijkheden naar het hoofd te werpen. GRIEKENLAND. Wanneer het rijk der Hellenen de moeilijkheden, waarin het zich nu reeds ruim een jaar bevindt, nog ooit moet te boven ko men, zal dit uitsluitend te danken zijn aan den tegenwoordigen minister president Dragoumis. Deze zeventig jarige politicus, die in den dienst van zijn land vergrijsd is, geeft alle dagen meer blijken van zeldzame energie, volharding en doorzetiingsvermogen. Feitelijk draagt hij het geheele ka binet, en met het kabinet het geheele land op zijn schouders, want zijn ambtgenooten zijn allen zonder de minste politieke of ministerieele er varing. Te middernacht naar het bed gaande, staat hij reeds om zes uur op, werkt den geheelen dag in zijn bureau en verschijnt dan in den na middag in de Kamer, zijn portefeuille gevuld met hervormingsvoorstellen die over het algemeen getuigen van een goeden kijk op datgene, wat in de eerste plaats voor het land gedaan moet worden. Gedurende de afgeloopen week werd de hoogst belangrijke kwestie der begrooting behandeld, waarbij de zaak der nieuw te sluiten ieening ter sprake kwam zondei welke de regeering niet in staat zal zijn ook maar een enkele werkdadige hervor ming door te voeren. De beraadsla gingen nu zijn echter reeds zoo ver gevorderd dat de regeeringsvoorstel- len nog deze maand aangenomen zullen worden. Intusschen zal de koning dezer dagen in de Kamer verschijnen om het besluit der bijeenroeping der nationale vergadering voor te lezen Reeds heeft Dragoumis gezorgd dat een troepenmacht van pi. m. 4000 man, op welke hij absoluut vertrou wen kan, in de hoofdstad aanwezig is om de ontvangst des konings met eenige plechtigheid te doen plaats hebben, en misschien ook om de Militaire Ligue eenig ontzag in te boezemen wanneer deze soms iets in haar schild zou voeren. Handig en vlug en bovenal doortastend weet Dragoumis intusschen de loopende zaken op te knappen. De Atheensche politie kwam de vorige week met den rechtmatigen eisch om een offi cier in plaats van een burger tot hoofd van haar korps te benoemen De minister van binnenlandsche zaken Tetexa was er fegen. Dragou mis hoorde de deputatie uit het po litiekorps echter aan, overtuigde zich van het wenschëlijke van de benoe ming van een kundig hoofdofficier, en binnen twee dagen legde hij de Kamer een dringend vsorstel over en in een uur was de geheele zaak daarna in het reine. De heer Petexa trad af en Marromatis werd minister van binnenlandsche zaken zonder dat het aanzien van het kabinet er in 't minst door geschokt werd. Op dezelfde wijze heeft hij het geschil omtrent den datum van bij eenroeping der nationale vergadering opgelost. Hij gaf toe dat die con vocatie reeds in September in plaats van Dec. zou piaats hebben, maar bleef op zijn stuk staan toen eenige leden der Ligue en oppositieleiders de verkiezingen reeds in Juni wilden doen plaats hebben. De premier wei gerde daar de verkiezingen dan in in den oogsttijd en in de vacantie zouden vallen, waarvoor de geheele landelijke bevolking hem dankbaar was en zijn voorstel werd weer met flinke meerderheid in de Kamer aan genomen. De regeling van den financiëelen toestand is echter nog het meest ernstige en gevaarlijke probleem. Qragoumis heeft er echter nogal een optimistischen kijk op, en schijnt met een groep Fransche bankiers reeds zoover gevorderd te zijn dat het benoodigde-kapitaal reeds bijeen is en alleen nog enkele formaliteiten geregeld moeten worden. Ofschoon de Duitsche en Engelsclie pers den algemeenen toestand nog voortdurend als hoogst ernstig afschilderen, schijnt deze inderdaad niet meer zoo kritiek te zijn, terwijl Griekenland zeker den eenigen man aan het hoofd van 's lands zaken geplaatst ziet, die in staat is den wagen weer uit de mod der te trekken. Men kon dezer dagen in de Fran sche dagbladen het getuigschrift lezen dat wij hieronder meedeelen. De heer Fabre, docter in de medi cijnen, wonende te Astaffort, schreef ons „Mijn dochter, oud 17 jaren, ver keerde meer dan zes maanden in een toestand van erge bloedarmoede waarover ik mij ernstig ongerust maakte ondanks de krachtigste en meest versterkende voeding en wij nen, ondanks de meest vermaarde ijzermiddelen en de glycero-phos- phaten van verschillende bereiding, ging haar toestand niet vooruit. Zij bleef bleek, kortademig, zonder eet lust, onverschillig voor de ontspan ningen van haar leeftijd en leed gru welijk aan schele hoofdpijn, het grootste gedeelte van den dag. Bij het zien van de nutteloosheid dier middelen, schrijft docter Fabre, be sloot ik een geneesmiddel aan te wenden, waarvan de werzaamheid algemeen erkend is, ik bedoel de Pink Pillen voor bleeke menschen. Na het eerste doosje gebruikt te hebben, wijzigde zich de toestand van mijn dochter geheel en al en werd zoo gunstig mogelijk. Toen zij er nog drie gebruikt had, heeft zich een werkelijke gedaanteverwisseling bij haar voorgedaan ik zou met de waarheid in strijd zijn, indien ik niet met kracht verzekerde dat het de Pink Pillen zijn die bij haar een spoedigen terugkeer der gezondheid hebben te weeg gebracht en die haar de frischheid harer jeugd hebben weergegeven. Tegenover zulk een resultaat, heb ik dat geneesmiddel aan lijders aan bleekzucht en bloedarmoede voorge schreven, waarvan ik velen onder mijne patiënten tel, en ik heb de voldoening gehad dezelfde uitwer kingen als bij de behandeling van mijn dochter waar te nemen. Van ganscher harte en met erken telijkheid sta ik u toe van mijn brief het gebruik te maken dat gij nuttig mocht oordeelen." De doctoren van alle landen prij zen het gebruik der Pink Pillen aan, om de ziekten te bestrijden die uit verarming van het bloed of uit zwakte der zenuwen voorkomen. Ook hier komen zij meer en meer in de gunst, want zij hebben zeer mooie genezingen gegeven. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeg- henlaan22, Amsterdam. VoorVlissin- gen cn omstreken bij de firma S. A. Luitwieler, NieuwstraatA. C. Beniest Lepelstraat; te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Per telegraaf. Het vermiste Knaapje. 's QRAVENHAOE. Hedenmiddag werd uit de Loosduinsche vaart het lijk opgehaald van een ongeveer 11- jarieen knaap, vermoedelijk dat van den vermisten F. P. Molenaar. Hoewel de ouders nog niet met het lijk geconfronteerd zijn, is het reeds door de politie herkend. Poging tot moord. SCHIEDAM. Gisterenmiddag werd een 8jarig meisje in het Sterrebosch nabij de Maas met een bloedende wonde aan de rechterzijde van den hals gevonden. Het kind verklaarde dat een man haar had aangerand wat ook uit haar kleeding bleek. Behalve een wond aan haar hals, had zij nog een wond boven het linkeroog, len destreek en in het linkerdijbeen, allen met een mes toegebracht. Het kind werd naar ket ziekenhuis over gebracht. De onverlaat liet het meisje los toen hij op haar geschreeuw ie mand zag aankomen. Nader meldt men ons dat de ver moedelijke dader is gevat en door het meisje is herkend. De gearresteerde is 29 jaar oud en heeft reeds eenigen tijd in een krankzinnigengesticht doorgebracht. Maart vm. nm. Dinsdag 15 3.51 4.11 Woensdag 16 4.34 4.54 Donderdag 17 5.20 5.40 Vrijdag 18 6.13 6.33 Zaterdag 19 7.33 7.53 Zondag 20 9.13 9.33 Maandag 21 10.47 11.07 Eerste kwartier 's morg. 3.57. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 14 Maart 1910.) Hoogste barometerstand 771,5 te Horta. Laagste barometerstand 749,8 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 15 MaartZwakke tot matige Z. tot Zuid- W.-lijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Zelfde temperatuur. Heden overleed ten onzen huize, na een langdurig en smar telijk, doch geduldig lijden, in de hope des Eeuwigen levens, onze hartelijk geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder. MejDIGNA VAN DER MUSSELE Wed. van Pieter BoGerd, in den ouderdom van bijna 62 jaar. M. P. D. VADER—Bogerd. N. J. VADER en Kinderen. Vlissingen. H. P. BOGERD. C. BOGERD—De man en Kinderen. Hoek van Holland. J. BOGERD. A. BOGERD—van Stelten en Kinderen. Vlissingen. P. D. NOBELS—Bogerd. C. J. NOBELS en Kind. Baarn. A. C. KLEINZOON-Bogerd. A. KLEINZOON en Kinderen. Vlissingen, 14 Maart 1910. Hobeinstraat 65. Algemeene Kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een smartelijk doch geduldig lijden, voorzien van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw EMENT1ANA ALEXANDR1NA HERTOGH, Weduwe van den Heer Johannes Stefanus Schellings, in den ouderdom van ruim 60 jaren. JOH. M. F. SCHELLINGS. J. A. V. M. SCHELLINGS Ceulen. en Kinderen. Vlissingen, 10 Maart 1910. Scheldestraat 46. Voor de zeer gewaardeerde deel neming met het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, den Heer C. BREEMAN, betuigen wij ónzen erkenteiijken dank. Uit aller naam, Wed. C. BREEMAN—Makkers. Middelburg, Maart 1910. Voor de vele deelneming met 't overlijden van onze zeer geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster, CORNELIA ondervonden, betuigen we onzen oprechten dank. Uit alle naam, Wed. J. J. VAN DER STEEN— Verspoor. CHR, JONG. VEREENIGING van ds. J. STEINS, van Goes. op a. s. Dinsdagavond 15 Maart 's avonds 8 uur, in het lokaal voor malige IJzeren brug. Toegang vrij

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3