Gemengd Nieuws. BUITEJ^ sterdam, heeft ontslag uit den dienst aangevraagd. Werkstakingen in Januari. In de Februari-aflev. van het Maand schrift van het Centraal-Bureau voor de Statistiek komt een overzicht voor van de werkstakingen en uitsluitingen in Januari 1910 voorgekomen. Wij ontleenen hieraan, dat in die maand 9 stakingen begonnen, waarbij 9 on dernemingen en plm. 350 stakers be trokken waren. Van al deze stakingen werden de eischen bekend 4 maal werden looneischen gesteld, 1 maal betrof de eisch den arbeidsduur, ter wijl 6 maal een „andere eisch" werd gesteld (waarvan 1 betreffende de onderteekening van een arbeidscon tract). Geen enkele uitsluiting begon in deze maand. Geëindigd zijn 8 stakingen. Van alle stakingen werd de uitslag bekend4 geschillen ein digden ten gunste van de werklieden, 1 gedeeltelijk te hunnen gunste ge schikt en 3 fë hunnen nadeele. Vlissingen, 14 Maart. Het Zweedsche stoomschip „Gotha4 van Gothenburg naar Antwerpen, is gisterenavond tn de Schardijnkil aan den grond gevaren, doch is heden nacht met wassend water zonder as sistentie vlot gekomen en naar Ant werpen opgevaren. Voor de Christ. Jongelingsveree- niging „Gelijk aan het Mosterdzaad" zal morgenavond in het lokaal Bel- lamypark een lezing worden gehou den door ds. J. Steins te Goes, die tot onderwerp heeft gekozen „Adolf Stöcker." Hier ter stede is een afdeeling op gericht van den Bond van Christelijke protestantsche post- en telegraafbe- ambten „Door Plicht en Recht Aanvankelijk zijn 3 leden en 2 ad- spirant-leden toegetreden. Het bestuur bestaat uit de heeren A. Meerman, voorzitter, W. J. Veld man en J. Sohier. Hedenmorgen had een werkman, die op de heistelling in de buiten haven aan het werk was, het ongeluk door het uitglippen van een touw, te water te geraken. De man kon al zwemmende een nabijgelegen roei boot bereiken zoodat hij er met een nat pak afkwam. Voetbal. Door niet opkomen van „Velocitas" ill uit Breda ging de tegen gisteren aangekondigde wedstrijd voor de Zuidelijke 2e klasse competitie A tusschen die vereeniging en „M. V. V. O." te Middelburg niet door en kon laatstgenoemd? vereeni- gingeen papieren overwinning boeken. Voor de Zeeuwsche competitie werden drie wedstrijden gespeeld en wel twee te Middelburg en één te Goes. Te Middelburg won „Zelandia" 11 van „Concordia" met 4—1, terwijl „Olympia" 11 met 1—4 verloor tegen „E. M. M." 11 uit Vlissingen. De drie 'eerstgenoemde vereenigingen zijn allen te Middelburg gevestigd. Te Goes waren het „Zelandia" I aldaar en „de Mosschen" 1 uit Middelburg, die elkaar de overwinning betwistten. De Middelburgers wonnen met 1—0. o Gisteren heeft te Antwerpen een ntmoeting plaats gehad tusschen Belgische en Nederlandsche elftallen. De belangstelling was buitengewoon groot. België won met 3—2. Men schrijft ons uit Middelburg Zaterdagavond tusschen acht uur en elf uur is alhier ingebroken ten huize van de K. aan den Seisweg. De bewoners waren te acht uur uit gegaan en kwamen te elf uur thuis en ontdekten toen dat in een der vertrekken een secretaire was open gebroken en uit een der laden daar van een bankbiljet van f 60 was weggenomen, terwijl ook een stukje boter vermist wordt. Een in hetzelfde vertrek staand kabinet, waarin voor een paar honderd gulden aan gouden sieraden is opgeborgen, was onge schonden; De dief of dieven hebben zich toegang verschaft door het uit.ichten van een raam, waardoor zij in de woonkamer kwamen, van waaruit zij zonder hindernissen den verderen tocht door het huis konden voort zetten. Om ongeveer negen uur heeft een der omwonenden eenig geraas gehoord en vermoedt men, dat toen de inbraak geschied is. De politie is met het geval in kennis gesteld en het onderzoek is direct begonnen. Zaterdag is naar het huis van be waring te Middelburg overgebracht E. A. D., 26 jaar, koopman, wonende te Philippine, wiens uitlevering door de Belgische regeering werd verzocht als zijnde bij vonnis van de recht bank te Gent d.d. 17 Januari 1910 ter zake van diefstal veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 15 maanden met bevel tot zijne onmiddellijke ge vangenneming. Blijkens het verslag der gezond heidscommissie te Hulst, zijn de waterleidingsplannen in Zuid-Beve land met belangstelling gadegeslagen, De commissie meent dat ook daar een drinkwaterleiding kan bestaan en hoopt weldra met voorstellen tot de verschillende gemeentebesturen te kunnen komen. Zij wacht slechts op de resultaten, die de proefdiep- boringen onder Clinge zullen geven. Aan de regeering is een subsidie van f 2000 verzocht in de kosten van boren en vooronderzoek. Door „Zelandia," het te Hulst verschijnende katholieke blad, wordt voor de vacature voor lid van de Prov. Staten in het district Hulst, ontstaan door het overlijden van den heer P. Moes (anti-rev.) weder warm de verkiezing van een anti-revolu tionair aanbevolen. KERK- en SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. De heer W. Kroese, laatst hulpprediker op het eiland Terschelling, werd Zondag voormiddag als predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Vrouwepolder be vestigd door ds. H. J. Visser te Kle- verskerke, die dit deed naar aanleiding van Joh. 10 11. Des namiddags deed ds. Kroese zijn intree met de woorden uit Psalm 75 28. Na het einde dezer rede sprak hij den bevestiger, den consulent, den bur gemeester, zijn vader en anderen toe. Ook tof den kerkeraad, de kerk voogdij en andere corporaties richtte hij hartelijke woorden. Na eene toe spraak van den consul ent, ds. D. Muller van Serooskerke, werd op verzoek van dezen den nieuwen lee- raar staande toegezongen Gezang 91 3. Ook sprak de vader van ds. Kroese tot zijn zoon en de gemeente waardeerende woorden. Hij verzocht nog te zingen Psalm 73 11. Des voor- en des namiddags was het kerkgebouw geheel volvooral was de opkomst uit de naburige ge meenten zeer groot. Ger. Kerken. Ds. J. B. Netelenbos, predikant bij de gereformeerde ge meente te Oostkapelle, heeft voor het beroep naar Breda bedankt en het beroep naar Heerenveen aange nomen. Het eind-examen der hoogere burgerscholen in onze provincie zal dit jaar te Goes worden afgenomen. De gemeenteraad te Nijmegen heeft in zijn Zaterdag gehouden zit ting tot leeraar in het boekhouden, handelsrecht en handelstekenen aan den handels-avondcursus benoemd den heer A. G. L. W. van Kregten te Middelburg. Rechtzaken. In de heden gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de Ongevallenverzeke ring te Middelburg, had de uitspraak plaats inzake P. K. te Driewegen tegen het bestuur der Rijksverzeke ringsbank, waarbij de beslissing van genoemd bestuur werd vernietigd en aan klager een voorloopige rente werd toegekend van 30 cent per werkdag, terwijl het meer door hem gevorderde werd ontzegd. De firma F. en S. te Vlissingen, werd niet-ontvankelijk verklaard in haar vordering voor zoover die niet betrof vernietiging der beslissing der Rijksbank, met wijziging der beslissing in dier voege, dat de premie wordt vastgesteld op f 20.44 en de rente op f 0.5679, terwijl de vordering voor het overige werd ont zegd, met bevestiging der beslissing waarbij de premie was vastgesteld op f 66.18^9. Het beroep van W. S. te Bruinisse werd niet-ontvankelijk verklaard, omdat klager niet had vol daan aan eene uitnoodiging om een gepleegd verzuim te herstellen. De vermiste Haagsche knaap. Het onderzoek door de Haagsche recherche Zaterdag in Voor burg en Leidschendam ingesteld, heeft weer geen resultaten opgeleverd. In Voorburg is men algemeen van oor deel dat de weggeloopen jongen dicht bij den huize „De Vliet" te water moet zijn geraakt. De dochter van een zekeren H. Timmers, los werkman aldaar en wonende aan den Vliet tegenover de Kerkstraat, meent den jongen Zaterdagmiddag4uur vóórhaar huis te hebben zien zitten, terwijl hij een boterham nuttigde. Aanvankelijk heeft men weinig waarde aan dit verhaal gehecht, maar het meisje is zoo stellig overtuigd, dat de jongen, dien ze goed opgenomen heeft, de bewuste Frederik Molenaar is, dat volgens deze gegevens dan ook het onderzoek wordt voortgezet. Met een politiehond is men Vrijdag reeds naar deze plaats geweest en het is wel opmerkelijk dat dit dier, na geroken te hebben aan een pet van den jongen, voortdurend aan den waterkant bleef snuffelen over een afstand van een boom of drie. Het dreggen op deze plaats, als hei dreggen voor de sluizen te Leidschendam, in welke richting de stroom gaat, is vruchteloos geble ven. Omtrent het vermoeden, dat de jongen in den. Vliet is geraakt en verdronken, kan men over een paar dagen pas zekerheid verkrijgen, daar, naai het heet, een lijk pas na 9 dagen boven komt drijven. Het onderzoek werd Zaterdag middag in de richting Delft voortgezet. Twee rechercheurs zijn om één uur van Leidschendam te voet naar Delft gegaan, om langs de vaart nog eens een scherp on derzoek in te stellen. Deze tocht le verde echter niets op. Later op den middag is men, onder leiding van den inspecteur van den recherche dienst, gaan dreggen tusschen de spoorbrug en de Voorburgerbrug. Twee vrouwen van stafmuzi kanten der infanterie te Amersfoort hebben den minister van oorlog een adres gezonden ter uiteenzetting harer ongelukkige huiselijke omstandighe den door de geheel onvoldoende ver diensten harer echtgenooten, die on langs nog verminderd zijn en nu 95 cents per dag bedragen, terwijl de een geenerlei, de ander slecht zeer geringe bijverdiensten heeft, door den aard der bespeelde instrumenten. Van de geringe soldij wordt wekelijks nog 42 cent voor weduwen- en wee- zenfonds ingehouden. Beiden hebben vier kinderen en lijden letterlijk ar moede, zoodat zij door medelijdende familieleden en andere liefdadigen ondersteund moeten worden. in het „Alg. Politieblad" wordt door de Duitsche regeering de uit levering verzocht van den Duitscher Frans Schulte, geestelijke, laatstelijk wonende te Lüchkingen (Pruisen), die door de Duitsche justitie wordt vervolgd wegens zedelijkheidsmis- drijven, gepleegd ten opzichte van aan zijn zorg (tc?vertrouwde knapen. In Juli van hef vorig jaar werd aan het postkantoor te Delft een postwissel vermist; Een administra tief onderzoek bracht geen licht en toch was het geld, maar niet door den geadresseerde, ontvangen. De politie is er in geslaagd, een hulpbe steller, die destijds in dienst was, aan te wijzen als de dader van de verduistering. Hij stelde op den wis sel een valsch endossement en liet het geld door een zijner huisgenoo- ten ontvangen. De justitie zal de zaak verder afwikkelen. De milicien Visser, ingedeeld bij de pontonniers te Dordrecht, die eerst weigerde de militaire kleeren aan te trekken, is tot inkeer geko men en heeft zich nu bereid ver klaard, het burgerpakje voor de uni form te verwisselen. Maandagmorgen 1.1. is door de firma Pinxteren en Jansen, grossiers in emailleartikelen in de Haarlem merhouttuinen te Amsterdam, op een eigenaardige wijze ontdekt hoe zij gedurende een ruim tijdsverloop ettelijke jaren bestolen is. Het was n.l. geruimen tijd reeds geble ken dat over tal van jaren steeds de omzet niet overeen kwam met de winsten, hoewel men niet tot de ontdekking kon komen wat de oor zaak hiervan kon zijn. Vermoedens van diefstal tegen't personeel had men aanvankelijk niet. De verdenking viel echter ten slotte op een tweetal werklieden, waarom een der firmanten besloot na te gaan op welke wijze de diefstal bedreven werd. Hij stelde zich eenigen tijd verdekt op en 1.1. Maandagmorgen zag hij de werk lieden begaven zich altijd naar het magazijn om dit voor de komst van de firmanten in orde te brengen een persoon met een zak op den rug uit het perceel komen. De heer van P. ging hem na, doch daar de man moest uitwijken voor een kar, zag hij plotseling den heer van Pinxteren, smeet dén zak neer en zette het op een loopen. Hoewel de patroon den man onmiddellijk nazette, wist nten hem niet aan te houden. Van het ge val werd aangifte bij de politie gedaan met het gevolg dat deze direct een onderzoek instelde. Het bleek dat de bewuste persoon de opkooper W. was, wien door twee der werklieden der firma van Pinxteren en Jansen verschillende voorwerpen dagelijks werden ter hand gesteld. W. werd gearresteerd, terwijl ook de beide werklieden, die met den opkooper onder éen hoedje speelden, in verze kerde bewaring werden gesteld. Zij allen legden een volledige bekentenis af. Vrijdag had op het politiebureau de confrontatie plaats tusschen W. en den grossier. Deze herkende in hem inderdaad den persoon dien hij Maandag ochtend uit zijn magazijn zag komen. Zoowel de opkooper als de beide werklieden zijn door de po litie voorloopig op vrije voeten ge steld. De som, waarvoor de firma in den loop der jaren is benadeeld, bedraagt duizenden. De beide werk lieden, die door de firma ontslagen zijn, waren reeds geruimen tijd in dienst en genoten haar volle ver trouwen. Katjes. Een 50jarige vrouw te Rotterdam kreeg voor hare woning een woordenwisseling met een buurvrouw. De twist liep zoo hoog, dat de laatste, die gewapend was met een ketel kokend water, dezen door de lucht zwaaide en te gen buurvrouws gelaat aanslingerde. Deze had nog juist hare handen uit gestoken, zoodat wonder boven won der het kokende water haar niet in t gelaat spatte. De slag kwam ech ter duchtig aan. De andere vrouw kreeg een diepe scheurwonde boven het rechteroog, zoodat zij in het zie kenhuis moest verbonden worden. De „plakken - „Plak ken noemt de volksmond te Amster dam de 2'7 centstukken, die tegen woordig in zulke buitengewone hoe veelheden voor de muntgasmeters noodig zijn. Wilt ge er eens een ty pisch voorbeeld van In 1909 lever den de gasfabrieken aldaar 30,959,854 kub M. muntgas, waarvoor ontvan gen werden 92.879,562 twee en een halve centstukken. 40 „plakken" tegen elkaar gelegd zijn 5 c.M. dik, zoodat de geheele massa, op den kant tegen elkander geplaatst, een lengte van ruim 116 kilometer heeft, f 25 „plak ken" hebben een gewicht van 4 K.G. Het totaal gewicht van de in 1909 gebruikt geldstukken bedraagt dus 371.518 K.G., zijnde 37 wagons met een lading van 10,000 K.G. Hef hoogste aantal geïnde 27, c. stukken per maand werd in Januari jl. bereikt met 9.947,000 stuks. Er waren dagen waarop meer dan 525,000 stuks ontvangen werden. Met het ledigen van de muntgasmeters zijn dagelijks 30 opnemers bezig, die vergezeld worden van helpers om den zak met geld te dragen. Des middags worden de geldstukken op het hoofdkantoor geteld en verant woord. Men doet de muntstukken dan in zakken van f 25 en van f 10, en past ze met vernuftige telmachines in rolletjes van f 1 af. Langs allerlei wegen worden de „plakken" weer onder het publiek gebracht. Men be taalt er een gedeelte der arbeids- loonen mede uit (de arbeiders dis- tribueeren ze weer onder hun buren doen er dezen een plezier mede); voorts zijn zij te verkrijgen aan de klachtenkantoren, postkantoren, bij sommige winkeliers, enz. De gebruiker van muntgas kan natuurlijk wel direct bij het ledigen van den meter, de 21/, c. stukken in wisselen, en deed men dit algemeen dan zou het vraagstuk der distri butie niet zooveel zorgen baren. Maar gewoonlijk wordt slechts voor een bagatel aan „plakken", b.v. voor een dubbeltje teruggenomen. Een bedrag tegelijk van eenige beteekenis, kun nen blijkbaar de meeste gebruikers niet missen. Trouwens het systeem van den muntgasmeter berust op contanten koop telkens van kleine hoeveelheden gas te tegelijk, waar door het gebruik aan den kleinen man mogelijk gemaakt is. Het ge beurt zelfs wel, dat een kind aan een kantoor één „plak" voormoeder komt vragen, maar dit zijn gevallen, die armoede kunnen doen veronder stellen. In verhouding tot het totaal wordt een zeer gering bedrag aan 27, c. stukken dadelijk teruggenomen. Dit wisselt weer in de verschillende wij ken en elke economische depressie (staking, werkloosheid, slapte) blijkt daarbij steeds duidelijk. Op 31 December 1909 waren te Amsterdam 59,868 muntgasmeters in gebruik. In het vorige jaar zijner ruim 5600 bijgeplaatst en voortdurend komen nieuwe aanvragen in. Een zeer brutale aanranding had nabij Wezep plaats. Een paar jongens vam pl.m. 16 en 18 jaar, begaven zich naar het zoogenaamde Jan Boerswegje, waar ze drie uit Kampen komende knaapjes aanhielden, met bedreiging ze in het water te zullen gooien, als ze niet opgaven wat ze bij zich hadden. Geld hadden ze niet, I maar wel eenige sigaartjes, die door de deugnieten werden aangenome„ Even later kwamen twee jongelied» per fiets van Kampen ook die werd»! aangehouden en bedreigd. Om v hen bevrijd te worden, gaven zed jeugdigen Rinaldo's wat geld en 8i garen. Het geval kwam de politie Wezep ter oore, die de daders inJ kende. Te Pieterzijl, een klein dornj, de gemeente Grijpskerk, vermoed men sedert geruimen tijd, dat brieve, i ter verzending in de aldaar gepiaats, I brievenbus geworpen, daaruit ver dwenen, of ook wel, voorzien va» een nieuwe couvert en adres lat, 1 werden verzonden. Vóóral scheen het gemunt te zii» op de briefwisseling tusschen vrijend paren, met het gevolg, dat enkel vrijerijen afraakten, omdat men elkaar over en weer beschuldigde brieve» van roerenden inhoud onbeantwoord te hebben gelalen. De verdere aard der brieven wJ oorzaak, dat de betrokkenen dei onderschepping niet goed durfde» openbaar maken. Totdat eindelijk iemand meer van de zaak wilde wete» en aan autoriteiten kon bewijzen, dal hier het briefgeheim werd geschonden De politie bemoeide zich er mee en kreeg de vermoedelijke daderes te pakken een 16-jarig meisje, dai met een sleutel van de secretaries, regeld de brievenbus opende en in specteerde. Of er meer daders in hel spel zijn dan één, zal wel worden uil- gemaakt. In elk gevaldeze vrouwe lijke nieuwsgierigheid zal haar wel duur komen te staan. Een ergerlijke vonnis van den krijgsraad te MainzEen sergeant werd schuldig bevonden aan 25 maal plegen van mishandeling op soldaten, Trappen en slaan was zijn gewoonte! Het ergst was het geweest met een armen rekruut, die niet zwemmen kon en die toch aan de zwemoefe- ningen moest deelnemen, hoewel hij ieder oogenblik meende te verdrin ken. De jongen werd er ongeneeselijk krankzinnig van. Niettemin achtte de krijgsraad verzachtende omstandig heden aanwezig en veroordeelde den sergeant tot slechts zes weken mili taire hechtenis Vrijdag werd de behandeling van het proces te Venetië geschorst wegens hevige ongesteldheid van Pri- loehof. De advocaat was na zijn ver hoor zoo uitgeput, dat hij zich nau welijks meer staande kon houden, Het verhalen van alles wat hij in de jaren met Tarnowskaja doorleefd had greep hem ontzettend aanook had hij in de laatste dagen niets kunnen eten. De Prawo, een te Petersburg verschijnend juridisch weekblad, heeft uitgerekend, dat er in de laatste vijl jaren in Rusland 6288 doodvonnissen geveld en 2855 menschen zijn opge hangen. Op elke maand komen dus gemiddeld 105 doodvonnissen en 48 terechtzittingen, maar er zijn maanden geweest, dat het aantal doodvonnissen tot 220 klom. Het aantal terechtstel lingen herinnert, zegt de Prawo, aan de bloedigste tijdperken van de mid deleeuwen. De haven van Antwerpen is te genwoordig door niet minder dan 161 vaste stoomvaartdiensten met verschil lende zeehavens verbonden. Zoo zijn er 14 op de Oostzee, 15 op Enge land, 2 op Frankrijk, 5 op Spanje en Portugal, 17 op Afrika, 19 op Noord- Amerika, 15 op Midden-Amerika, 23 op Zuid-Ainerika, 4 op de Roode Zee en de Golf van Perzië, 27 op Indië, China en Japan en 4 op Australië, enz, Te Biaenclydach, in hef Rhond- dadal (Glamorganshire,) is Vrijdag middag een dam opgeworpen om het water uit een oude kolenmijn te keeren, bezweken. Het water, dal zich vermoedelijk tengevolge van de jongste zware regens in de mijn had opgehoopt, stroomde een berghelling af en vaagde alles op zijn weg weg. De bruisende stroom kwam op hel onverwachts op het dorp in het dal neer, en mannen, vrouwen en kin dereu moesten in allerijl vluchten om hun leven te redden. Het water nu stroomde huizen en winkels binnen en spoelde het huisraad weg. Een v ouw verdronk in haar ledikant- Haar kind van vier maanden wordl ook vermist. Later vond men nog twee lijken van twee meisjes. Hel water kwam ook de school binnen, maar gelukkig konden de kinderen nog een veilige plaats bereiken. Een winkel stortte geheel in, een mooi landhuis werd verwoest en twee an dere huizen, waar een aantal mijn werkers lagen te slapen, werden ook zwaar gehavend. Een aantal mijn werkers liepen verwondingen op. De tweede zoon van den staats secretaris der Vereenigde Staten Knox is in het geheim getrouwd en daarop naar Washington getrokken om écu I „„gen van papa K Misschien heeft hij TL dat is onbeken el is bekend gewJ h„er Knox zijn jeug kennen gegeven lmaar moest zorgen kost te verdienen. 1 tuurlijk niet waard op terug te komen standigheden met ren voor Amerikaan n de eerste plaats c dat niet minder dan vidence, waar dejo| lag hem een betn Zij' zien in dat we terszoontje blijkbaa reclame. In de tweede pla| melding, dat het jo kan doen, zonder do nieuwsgierigen te Toen ze dezer dag; rant dineerden kond lijks bewegen dooi nigte, die hun tafel klaagt wel eens ov righeid van de Hol nieuwsgierigheid vz schijnt dan toch no erger en onbeschen In een der Berlijn heeft zich W paar, uit Hamburg leven beroofd. Dinsdagmiddag 1 gekleed paar in f langde 'n deftig app de uit verscheidene een opvallend schal kwam des avonds nog in de eetzaal, zij hun kamer op morgen kwamen zij en toen de hotek huistelefoon geen bellen ontving, wei gebroken. In nachttoilet lagf dood. Op den slaa; man was een dun zien. Anders leek 't De heer had waard geliefde in het h daarna zichzelf in rechterhand zat no[ klemd. Op tafel v waaruit bleek, dat met den Hamburge Lessing, en zijn gel Elfriede Sirche, d| jaren in intieme be den dokter R. te h afscheidsbrieven s koopman hij w: hij en zijn lief di boven een leven, niet ongestoord koi Fels, een zeep millioenen beschikt dagavond te Chic houden, waarin h alle multimiliionain Hij zonderde zich want hij zeide: Ik ver en ik beroof groolen hoop. Dit bij den tegenwoorc den handel in de hevig te velde tege rechten, welke, n; ontstaan van truster de hand werken ei roovers op het volt Met dat al, staat veel aan de armen Amerika. Zoo heeft) nog 625,000 guldei hoeve van een k| uit Londen. FRANKRIJK. Het het onderzoek Vrijt zoeking bij Duez' v Martin, die zelf ree der te Nevers was huis achterliet in e langen tijd dacht v het openen van eei men twintig groote rekeningen van de Duez. Bevel tot inhe Martin is telegrafist: wel Duez had bew meer te doen hai drie jaar geleden - en voor eigen reke jnen reeds aanwijzi juist was. De voi ver Duez van de w hield deze thans Martin de stukke hebben gestolen onder het oog bj daarvoor wel twee z°u hebben gehad 0noPgemerkt zou h schieden, bleef hij eenige aannemelijk nat hij door Martin Het blijkt dat H sPronkelijk over

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2