Pierre Smagge 5§Mf bewerking en fonrnitnrei j)t Stoom Bock- eu jtaudcls - jfntkkerij I F. VAN DE VELDE Jr. ftandels-Driikwerk. M=t Veieeniging „De Dageraad." Beveelt zich steeds een voor het maken van SINGER-MAATSCHAPPIJ. iMt zich beleefd aanbevolen voor de levering van alle voorkomende soorten BEEN VERREKT. Advertentiën» Openbare Vergadering Wed. S. GLAZER, Koffie, Thee en Chocolade BINNENLAND. INGEZONDEN MEDEDEELIHGEH. Verdenkt gij uw nieren wel? Zaterdag 19 Maart a.sv Sfeenenbeer 17 Vlissingen. MEURIG PASSENDE MODELLED iiiiiii iïiffihi VLISSINGEN, Walstraat 33 bij het Groenewoud. I KLEINE MARKT door een aantal cementen tennisbanen aaneen te doen sluiten, terwijl in het midden een met kiezel bestrooid vak zal komen, waarop dan rustbanken en eventueel tentjes kunnen worden geplaatst. Zal dit aantrekkelijke plan netje succes hebben Ik ben er niet zeker van, want al is de rollerij ook nog zoo aardig, de onweerstaanbare bekoring van het echte schaatsenrij den op het gladde ijs op een mooien winterschen dag, neen, die beko ring heeft het toch niet. En dan.... die oneindige variatie van standen- verschil in de Hofluchtstad Zal A. willen rollen waar B. rolt? En zal C. durven rollen waar D. rolt Lepelaar. Ontwerp-wet op de winkelsluiting. Naar men weet, werd indertijd door de staatscommissie voorden midden stand een ontwerp-wet gemaakt re gelende de winkelsluiting. Door de regeering werd besloten, zooals wij indertijd meedeelden, dit wetsontwerp te publiceeren. Deze publicatie nu kan men eerstdaags tegemoet zien. Van welingelichte zijde verneemt „de Tel." het volgende: Het beginsel dezer wet is de bescherming der per soonlijke vrijheid, nl. om te zorgen, dat de winkelier niet door concur renten genoodzaakt kan worden later open te blijven dan hij behoeft. In het artikel spreekt het geheele wets ontwerp. Dit luidt nl. „Het is verboden, een winkel voor het publiek geopend te hebben of in een winkelhuis klanten te bedienen, in welken zin ook, tusschen des avonds 9 uur en des ochtens 5 uur". Als uitzonderingen worden genoemd „apotheker, voorzoover betreft de uitvoering der artsenijbereidkunst, en inrichtingen, waar spijzen en dranken voor verbruik bereid en verkocht worden." Op Zaterdag, benevens een twin tigtal andere dagen, zooals vóór Sint Nicolaas en Kerstmis, zullen deze be palingen in zooverre niet gelden, dat het sluitingsuur voor die dagen be paald wordt op 's avonds 11 uur. De strafbepalingen op overtreden van de bepalingen in dit wetsontwerp zijnhechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste f25. Verder is er nog een artikel in het ontwerp, waarbij tegemoet gekomen wordt aan eventueele wenschen der belanghebbende winkeliers, behoo- rende tot één vak, om bij een uit te schrijven stemming omtrent de wen- schelijkheid van 'n vervroeging van het wettelijk sluitingsuur, dit mo gelijk te maken. Twee derden van het aantal winkeliers, dat aan deze stemming heeft deelgenomen, moeten zich daarbij voor een dergelijke ver vroeging uitspreken. Het gemeentebe stuur is dan verplicht eenvervordening vast te stellen, waarbij het sluitingsuur, door die bepaalde groepen van be drijven gewenscht, wordt voorge schreven en binnen 3 maanden na de gehouden stemming in werking te doen treden. Militaire berichten. Bij Kon. besluit is bepaald, dat aan reserve-officieren, behoorende tot de landweer, en aan landweer officieren, die deelnemen aan land weeroefeningen buiten hunne woon plaats en ter plaatse, alwaar de oefe ningen worden gehouden, in hunne eigen huisvesting hebben te voorzien, een bijslag op het hun aankomende traktement wordt toegekend ten be drage van f 2 per dag, van en met den dag van opkomst op de oefen plaats tot en met den dag vóór dien van vertrek naar hunne woonplaats. Op verzoek van een der betrokken kerkbesturen heeft de minister van oorlog bepaald dat aan de lsraëlie- tische militairen der landmacht, die niet aan de strenge tucht bij het Algemeen Depot van Discipline on derworpen zijn en hun aanstaand Paaschteest ten hunnent wenschen te vieren, daartoe de gelegenheid zal worden gegeven, door Ie. aan hen wier ouders of betrekkingen in hunne garnizoensplaats wonen, op de feest dagen vrijstelling van den dienst te verleenen 2. aan de overige mili tairen een verlof te verleenen van en mét 22 April a.s. tot en met 2 Mei d.a.v. Voorts, dat aan de onder le. hier- voren bedoelde militairen wanneer zij op de midden-dagen van hun Paaschfeest moeten deelnemen aan eenigszins langdurige oefeningen Of marschen zal behooren te worden vergund, zich vooraf te voorzien van spijs en drank, voor hen op die dagen geoorloofd. De zomeröefeningen van den tor- pedodienst zullen den 23 Maart een aanvang nemen en 15 October ein digen. Aan deze oefeningen, die tevens dienstbaar gemaakt zullenjworden voor het doen van verschillende proef nemingen enz., zullen de navolgende torpedoboot n deelnemen: Te Wil lemsoord ,,G 11", „Ophir", „Pan- grango", „Rindjani", „Batok", een nader aan te wijzen boot type O, een type „Ophir" en een type „Jacob Hobein", benevens de onderzeebootI; te Hellevoetsluis„Q 5", „O 6", „G 7" en „G 8", waarvan een dezer booten, van eene installatie voor draadl. telegraphie zal worden voor zien. Behalve deze oefeningen, wordt een deel dezer booten tevens belast met de uitoefening van politietoezicht op de Noordzeevisscherij. Gedurende het tweede gedeelte van de maand September en de eerste dagen van October, nemen de booten deel aan de gecombineerde oefenin gen in het zuiderfrontier, met de pantserschepen, kustwachten enz. Voor het dit jaar te houden examen tot toelating als adsp.-machinist bij de marine machinistenschoo! te Hel levoetsluis, zijn 17 plaatsen open gesteld. (Zie verder het Tweede Blad.) Staat gij op met een ellendig ge voel in uw rug Pijn in de lendenen en zijden Zijt gij prikkelbaar of moedeloos Zonder energie Is uw urine bewolkt, zanderig of brandend Heeft uw water een onnatuurlijke kleur Loost gij te veel of te weinig urine Zijt gij waterzuchtig of rheumatisch Wanneer gij het geringste ver schijnsel van een nier- of blaasziekte hebt, dan zijt gij nooit veilig voor een plotselinge ineenstorting der nieren of van de blaas. Uw ziekte kan zelfs een hoogeren trap bereikt hebben dan gij denkt en hoe langer zij veronachtzaamd wordt, des te dieper kan zij wortel schieten. Alleen een speciaal nierengenees middel kan iederen wortel van een nierziekte uitroeien en de werkelijke ooreaak der ziekte genezen. Dit is de reden, dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzaam genezen. Zij dienen uitsluitend voor nier- en blaaskwalen. Zij werken in overeenstemming met de natuur en geven aan de nieren hun gezondheid terug, terwijl zij een natuurlijke werking der blaas her stellen, zoodat het bloed behoorlijk gefiltreerd wordt en de vloeibare on zuiverheden geregeld uit het lichaam worden afgevoerd. Ziet toe, dat de juiste naam Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen op de doos voorkomt. Zij zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10 voor zes doozen. Kon niet meer werKen. Pe KLOOSTERBALSEM hielp. De heer Jacob van Vuure, Van Ostadestraat393 Amsterdam, verklaart ons, dat hij bij het tillen van zware kisten zich verrekt had, hetgeen zoo erg was, dat hij zijn werkzaamheden niet meer kon verrichten. „De dok toren waren machteloos mij te helpen en ik bleef vreeselijke pijnen uitstaan. Ik liep krom van de pijn, toen ik van vrienden vernam, dat de KLOOSTER BALSEM zoo'n probaat middel was. Ik probeerde deze zalf, die ik kocht bij den drogist H. Vos, Sarphatipark no. 140, en van stonde af aan, dat ik dat geneesmiddel gebruikte, nam ik beterschap waar en kon reeds na enkele dagen mijn werkzaamheden weer verrichten. Thans loop ik weer als vroeger en ben ik volkomen genezen." Een ieder, die Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, gebruikt, zal moeten erkennen dat er niet te veel gezegd wordt van dit middel bij uit- niendheid tegen Rheumatiek, Rheu- matische aandoeningen, spierverrek- kingen, spit in den rug, wonden van allerlei aard, en alle huidziekten. Kloosterbalsem mag dan ook in geen enkel huis ontbreken, teneinde elk oogenbiik, bij ziekte of ongeluk, bij de hand te zijn. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Let op 1 Alleen de echte KLOOS TERBALSEM geneest, deze is ken baar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening L. 1. Akker, Rotterdam voorkomt, alle an dere is namaak. De namaak geneest nooit Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothe kers en de bekende Depothouders. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een smartelijk doch geduldig lijden, voorzien van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw EMENTIANA ALEXANDR1NA HERTOGH, Weduwe van den Heer Johannes Stefanus Schellings, in den ouderdom van ruim 60 jaren. JOH. M. F. SCHELLINGS. J. A. V. M. SCHELLINGS— Ceulen. en Kinderen. Vlissingen, 10 Maart 1910. Scheldestraat 46. Voor de zeer gewaardeerde deel neming met het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, den Heer C. BREEMAN, betuigen wij onzen erkentelijken dank. Uit aller naam, Wed. C. BREEMAN—Makkers. Middelburg, Maart 1910. Voor de vele blijken van belang stelling op 5 Maart j.l. ondervon den, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank. J. DE FEIJTER. A. j. A. DE FEIJTER— van dlxhoorn. O— op 's avonds 8 uur, in de Concertzaal, Groote Markt. Sprekerde heer A. MENDELL. OnderwerpWezen en doel der Vrijdenkersbeweging. Entrée 10 ct. - Debat gewenscht. HET BESTUUR. Nieuwendijk 19, beveelt zich aan voor de levering van verpakte waarvan een ruime sorteeriné in prima Kwaliteiten voorhanden is. lannen en Firma JJjOjJBAER. Gemaakts Heeren-KIdini Aan d't uithangbord zijn de winkels te herkennen, waar inderdaad SIN5EB Hafttmaehinw verkosht worden. Onze mach'nes behoeven geese aanprijzing. Wij versaeken slechts er op te letten, dat zs aan het juiste adrea gekocht werden. Attentie s.v.p. Men wachte zich voor het koopen van Naaimachines, die, hoewel ze niet van ons afkomstig zijn, toch brutaalweg onder den naam „Sin- ger", „verbeterde Singer", „Nieuwe Singer" etc., worden aangeboden want degelijk fabrikaat behoeft niet onder vreemde vlag te zeilen. VLISSINGEN. I Nette en ulugge Afleuering. Concurreerende Prijzen.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2