L g| 16791 48971 49222 buitenland/ fleisch en A. H. Polak, aan welke werd opgedragen de noodige voor bereidende stappen te doen. Eindelijk werd besloten tegen half Mei eene tweede ledenvergadering te houden, waarin reglementsherzie ning aan de orde wordt gesteld in verband met uitbreiding van het aantal bestuursleden. In de hedenmiddag in het Con certgebouw gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de naamlooze vennootschap stoom- bierbrouwerij en mouterij „de Mei boom", werden de balans en winst en verliesrekening over het afgeloo- pen boekjaar goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 4 pet. Het Duitsche stoomschip „Hugo Clara" is heden na volbrachte re paratie aan de werf de Kon. Maatsch. „de Schelde" naar Middlesbro ver trokken. Van de De Ruyterschool alhier is geslaagd voor derden stuurman groote stoomvaart de heer E. A. Bongers. Bh Kon. besluit is met ingang van 16 Maart D. Verhelst benoemd tot hulpsluismeester bij het kanaal door Walcheren te Vlissingen, onder gelijk tijdige toekenning van eervol ontslag uit zijne betrekking van brugwachter bij het kanaal door Walcheren te Middelburg. Verder is toestemming verleend aan jhr. H. E. Lewe van Nijenstein, burgemeester der gemeente 's-Heer- Arendskerke, om tot 28 December 1915 te Goes te blijven wonen, en aan A. Lindeman van Bloemen Waan- ders, burgemeester der gemeente Kattendijke, om tot 1 Mei 1910 te Goes te wonen. Nog is aan F. Lauret, gewezen opziener le-kl. der visscherijen op de Schelde en de Zeeuwsche Stroomen te Ter Neuzen, met ingang van 1 November 1909, een pensioen toe gekend van f622 's jaars. Men schrijft ons uit Middelburg Op het te vormen garantiefonds •voor het hier te houden nationaal biljart-concours is voldoende ge- teekend, zoodat het thans zeker is dat dit concours doorgaat. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Donderdagnamiddag had de ter aardebestelling plaats van wijlen den heer P. Moes, in leven lid van den raad en de Prov. Staten. Behalve de familie bevonden zich in den stoet het gemeentebestuur met de raadsleden, de leden van het burg. armbestuur en een deputatie van de brandweer. Bij de geopende groeve wijdde ds. A. Timmerman, iferv. predikant, eenige woorden aan de nagedachte nis van den overledene en aan de beteekenis van de plechtigheid. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de beide zaken, van de behandeling waarvan wij mel ding maakten in ons nummer van 5 Maart. De 20-jarige werkman P. K. alhier werd wegens beleediging van den agent van politie Peeman veroordeeld tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis. P. J. W., 39 jaar, te Middelburg werd wegens mishandeling van een zijner knechts in het filiaal alhier, veroordeeld tot f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Verder werden veroordeeld wegens: mishandelingL. V., 19 jaar, ar beider te Biezelinge tot f 3 boete subsidiair 3 dagen hechtenis; F. M. W., 66 jaar en E. C., 28 jaar, huis vrouw van T. van W., veldarbeidster te Hoofdplaat ieder tot f 3 boete subsidiair 3 dagen hechtenisA. E., 19 jaar en Th. E., 17 jaar, visschers te Philippine, de eerste tot f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis en de tweede tot f 10 boete subsidiair 10 dagen tuchtschool overtreding van de rijksbelasting P. J. S-, 32 jaar, koopman te Koe wacht tot 2 maal f 5 boete subsidiair 2 maal 5 dagen hechtenisH. V., 57 jaar, zonder beroep, J. F. R., 67 jaar, mosselhandelaar, beiden te Bouchaute (België), Th. R., 49 jaar, A. de M., 36 jaar en F. E, 27 jaar, alle drie mosselvisscher te Philippine ieder tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenisA. V., 27 jaar, werkman te Bouchaute (België) tot f 5 boete met niet ontvankelijk verklaring der subsidiaire hechtenis C. B., 33 jaar, veekooper te Wachtebeke (België) tot f 25 boete subsidiair 5 dagen hech tenis. M. A. A., 25 jaar, zonder beroep te Oostburg, beklaagd van diefstal, werd ontslagen van rechtsvervolging. De rechtbank heeft heden staande de zitting twee personen, P. D. en W., wegens bedelarij veroordeeld tot 2 dagen hechtenis. Mishandeling den dood ten* gevolge hebbende. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden de behandeling voortge zet van de zaak tegen A. M., 24 jaar, iandbouwersknecht, geboren en wonende te Koudekerke, beklaagd dat hij op 6 Januari 1910 te Mid delburg opzettelijk Gilles Vermeulen een zoodanigen slag met eene bil jartqueue op het hoofd heeft toege bracht, dat deze op 12 Januari daar aanvolgende aan de gevolgen van dien slag is overleden. Bij de eerste behandeling dezer zaak op 18 Februari jl., was de be klaagde op verzoek van den verde diger, mr. J. Adriaanse, door de rechtbank uit de preventieve hech tenis ontslagen, terwijl de zaak tot heden werd verdaagd, daar een der getuig :n-deskundigen dr.Gelderbloem van Nieuwdorp, die den verslagene behandeld had, niet aanwezig was. De andere deskundige, dr. Schoute te Middelburg, legde toen een ver klaring af, waarbij hij als zijne over tuiging uitsprak, dat tijdig ingeroepen chirurgische hulp den dood wellicht had kunnen voorkomen. De beklaagde erkende in drift geslagen te hebben. De getuige-deskundige Gelder- bloem verklaart, dat hij nooit iets abnormaals aan den verslagene heeft gemerkt. Op 7 Januari is hij bij den jongen geroepen, hij heeft item niet behandeld. De noodzakelijkheid van eene operatie heeft hij niet ingezien. Verder geeft getuige inlichtingen over hetgeen bij de sectie van het lijk is ontdekt. Op een desbetreffende vraag van den verdediger, verklaart getuige, dat de ouders eerst aan dronken schap hadden gedacht en hem op den grond hadden gelegd. De andere deskundige, dr. Schoute, blijft bij zijne meening, dat chirurgi sche behandeling den dood had kun nen voorkomen. Het O. M. meende dat het feit bewezen is en dat het verschil van meening tusschen de deskundigen hier geen invloed kan uitoefenen. De eisch luidde zes maanden ge vangenisstraf. De verdediger, ging heel de ge schiedenis nog eens na en wees op uitspraken van verschillende rechts colleges in dergelijke zaken, waarbij de beklaagden van rechtsvervolging ontslagen werden. Volgens spreker moet zeker in aanmerking genomen worden de gemoedstoestand waarin beklaagde verkeerde. Pleiter tracht aan te toonen, dat ook andere der in het café aanwe zigen personen wei geslagen zullen hebben, ook stelt hij de vraag of de queu niet eerder gebroken is ge weest en of de slag wel hard heeft moeten zijn om de queue stuk te krijgen. Een der getuigen heeft ook een klap gehad, kan dat niet de slag ge weest zijn, die beklaagde erkent te hebben toegebracht aldus vraagt de verdediger. Ook het verschil in meening van de doctoren acht pleiter niet zoo groot, als het eerst lijkt. De verdediger eindigde met er op te wijzen, dat het altijd een lust is te pleiten voor iemand, van wiens onschuld men overtuigd is, en nu is dit hier het geval. Pleiter vraagt vrij spraak van zijn cliënt Ook werd behandeld de zaak tegen C. L. v. A., 39 jaar onbezoldigd rijks veldwachter te St. Kruis en F. F. de J. 56 jaar eveneens aldaar, beklaagd van openbare dronkenschap te St. Kruis op 24 Augustus 1909. Deze beide personen waren door den kantonrechter te Oostburg tot f 5 boete veroordeeld en thans was deze zaak bij arrest van den Hoogen Raad naar deze rechtbank verwezen. Een viertal getuigen verklaarden dat beide personen dronken zijn ge weest terwijl echter een even groot aantal getuigen a décharge het tegen deel verklaarden. Beklaagde v. A. bleef ontkennen, de andere was niet verschenen. Het O. M. eischte een straf over eenkomstig die van den kantonrechter, De verdediger, mr. J. Goedbloed, hield een warm pleidooi voor vrij spraak van beklaagde v. A. Gisteren diende voor het ge rechtshof te 's Gravenhage in appèl de zaak tegen mej. E. J. F. Z., te Sluis, beklaagd van het door schuld veroorzaken van lichamelijk letsel, waarvoor ze door de Middelburg- sche rechtbank werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Evenals voor die rechtbank, werd ook voor het hof de zaak met gesloten deuren behandeld. Twee getuigen a décharge door de verdediging, waargenomen door mr. J. Adriaanse, uit Middelburg, ge dagvaard, waren verschenen, bene vens dr. Schouten, uit Middelburg, al i getuige-deskundige door het O. M. opgeroepen. Na afloop van het getuigenverhoor schorste het hof, nadat het zich in raadkamer had begeven, de verdere behandeling der zaak voor een nieuw onderzoek, betreffende enkele door het hof gestelde vragen. De zaak werd daartoe naar den rechter-com- missaris teruggewezen. Bevestiging eischte het O. M. van 't vonnis der rechtbank te Middel burg, veroordeelende C. B., schip persknecht te lerseke, tot 7 dagen gevangenisstraf, wegens diefstal van oesters te Krabbendijke. De verdediger, mr. J. A. de Wilde, te 's Gravenhage, pleitte vrijspraak. KERK-TfTsCHOOLNIEUWS. Voor het examen nuttige hand werken zijn gisteren te 's Gravenhage geslaagd de dames E, Hattink en C. J. Poortman, beiden te Middelburg. Gisteren in den vroegen och tend, vermoedelijk tusschen vijf uur en halfzes, is ingebroken in een pand jeshuis aan den Noordwestbinnen singel te 's Gravenhage. Het blind voor de deur is vernield, waardoor een der sluitbanden kon worden weggenomen en h:t blind voor de deur verwijderd. De glasruit is ver volgens uitgesneden en zoo heeft men zich blijkbaar toegang verschaft. Een tramconducteur, die een kwartier later passeerde, waarschuwde de po litie van het posthuis aan de Loos- sche brug, die terstond een onder zoek instelde, doch van den dader of daders geen spoor meer ontdekte. Vermist worden o. m. 17 zilveren heeren en dames remontoir horloge, 3 gouden dames remontoir horloges, 1 gouden heeren remontoir horloge American Watch, 1 zwart fluweelen doosje met 10 a 12 gouden heeren en dames-ringen, eenige fantasie- horlogekettingen, een geldmandje, inhoudende f 20 aan specie, en andere kostbaarheden. —Een 3-jarig knaapje te Delft, dat in een emmer met kokend water viel en hevige brandwonden bekwam, is aan de gevolgen overleden. Een 13-jarig meisje te Roermond, dat te veel touwtje gesprongen had, is aan de gevolgen overleden. Te Rotter dam is een bootwerker in het ruim van een schip gevallen en aan de gevolgen overleden. Volgens bureau Veritas zijn in de maand |an. 76 zeilschepen vergaan (hieronder zijn begrepen 5 zeilsche pen, waarvan nadere berichten ont breken en als vermist beschouwd worden). Verdeeld als volgt5 Duit sche, 16 Amerikaansche, 14 Engelsche, 3 Deensche, 1 Argentijnsch, 6 Fran- sche, 2 Italiaansche, 16 Noorsche, 7 Russische, 4 Zweedsche, 1 Turksch en 1 Peruviaansch. In hetzelfde tijdvak zijn 47 stoom schepen vergaan, (hieronder is be grepen 1 stoomschip waarvan nader bericht ontbreekt en dat als vermist beschouwd wordt). Verdeeld als volgt 4 Duitsche, 4 Amerikaansche, 26 Engelsche, 1 Grieksch, 1 Deensch, 1 Fransch, 2 Nederl., 2 Zweedsche, 1 Russisch, 1 Urugueesch en 4 Noor sche. De oorzaken waren van de zeilschepen: brand 1, stranden 30, aanvaren 3, zinken 2, verlaten 7, af gekeurd 3, vermist 5 en gesloopt 25, van de stoomschepen stranden 18, aanvaren 7, brand 2, zinken 6, afge keurd 1, verlaten 3, vermist 4 en ge sloopt 9. Met groote moeite dntkwam de Tsaar Woensdag aan een groot le vensgevaar. Volgens de „Lokal An- zeigr" heeft het voorval als volgt plaats gehad De equipage van den Tsaar wilde van uit het Anitschoff- paleis juist het Newski-Prospekt oversteken, om de Karawanenstraat in te slaan, toen plotseling met volle kracht een tram aan kwam rijden, De bestuurder van de tram remde oogenblikkelijk. De passagiers wer den door elkander geworpen, eenige die stonden, bekwamen lichte ver wondingen. De equipage van den Tsaar ging de tram rakelings voorbij. De Tsaar scheen zeer opgewonden. De stedelijke commandant verscheen spoedig ter plaatse, de districtsop zichter die voor de veiligheid van den Tsaar zorgen moet werd terstond van zijn betrekking ontslagen, terwijl de bestuurder van de tram een groote belooning ontving. Proces Tarnofska. Sinds het begin van het proces is de bevolking van Venetië in een staat van verregaande opgewonden heid. 't Is of een een groot volks feest aan den gang is. Duizenden gondels kruisen door de kanalen in den omtrek van het paleis van justitie. Gravin Tarnofska wordt, wanneer zij per gondel wordt weggevoerd, uitgejouwd door het volk. Naumof krijgt toejuichingen. Maar in de zit tingzaal oefent de gravin haar hyp notische kracht schijnbaar ook op rechters en gezworenen uit, die den blik niet van haar gelaat afwenden. Zij ontvangt ook in de gevangenis duizenden liefdesbrieven van onbe kende bewonderaars. Gabriel d'An- nunzio wil een roman over haar schrijven. Dinsdag is weer geheel en al ge bruikt voor het verhoor van den beklaagde Naumo. Hij vertelt hoe de gravin hem heeft laten zweren dat hij Kamarofski zou dooden. Eerst beval zij den dolk aan, daarna de revolver. Werd hij gevat, dan moest hij haar naam niet noemen. Zij maakte tot in de kleinste bijzonder heden een plan voor den moord. Hij weigerde eerst, maar Tarnofska zei dat ze dan een ander zou opdra gen Kamarofski te vermoorden en dan met dien ander zou trouwen. Vervolgens stellen de advocaten tal van vragen aan Naumof. Woensdag wordt de beklaagde, de advocaat Priloekof, verhoord. Hij vertelt dat hij in 1904 in Moskou graaf en gravin Tarnofska leerde kennen. Hij hoorde dat de graaf een maal uit jaloerschheid een werkelijken of vermeenden minnaar van zijn vrouw had gedood. Later werd hij door de gravin naar Kief geroepen, om haar te raden over haar echt scheidingsproces. Eerst maakte ze weinig indruk op den advocaat, die gehuwd en vader van verscheidene kinderen wasmaar langzaamaan werd de verhouding tusschen beiden hartelijker en in eind 1904 schreef Tarnofska aan Priloekof dat ze hem beminde. De advocaat antwoordde dat hij zijn gezin nooit zou verlaten; maar een paar maanden later werd Tarnofska Priloekof's maitresse en toen zij hem zei dat ze nooit rust zou vinden, dan wanneer hij zijn vrouw en kinderen in den steek liet, deed hij zulks en volgde Tar nofska overal waar zij wilde. OnderPriloekof's verklaringen werd gravin Tarnofska plotseling doods bleek en zij dreigde flauw te '•'allen maar zij sprong op en rende de zaal uit, gevolgd door gendarmes en ad vocaten. Een arts gaf haar een kal meerend middel en de beklaagde kwam weldra weer gezond en wel de zaal binnen. De pakketboot „Pensylvannia" van New-York komend, is bij het tweede vuurschip voor Cuxhaven in aanvaring geweest met de naar Schot land bestemde schoener „Gertrud." De schoener zonk onmiddellijk en van de uit zes personen bestaande bemanning zijn er vijf verdronken. Alleen de stuurman kon door de reddingsboot van het vuurschip wor den gered. Het ongeluk gebeurde om ongeveer half twaalf. Volgens de verklaringen van de bemanning der „Pensylvannia" moet de schoener plotseling zijn koers hebben veran derd, zoodat het voor de „Pensyl vannia" onmogelijk werd om uit te wijken. Onmiddellijk na de aanvaring werden zoowel door de „Pensil- vannya" als door de beide vuursche pen alle reddingsbooten uitgezet. Het mocht echter niet baten. De „Pen sylvannia" is van Cuxhaven naar Hamburg vertrokken. De groote textielfabrikanten te Philadelphia hebben den arbeiders een ultimatum gesteld, met bedrei ging, dat zoo de arbeiders voor Maan dag niet het werk hervatten, zij hun fabrieken zullen sluiten. De „Com mercial" meldt, dat 't aantal stakenden in het district Kensington 75,000 bedraagt. Den vorigen nacht kwam het tot nieuwe oproerende tooneeien. Uit New-York wordt gemeld, dat de Bond van Vakvereenigingen besloot tot uitbreiding van de staking over het geheele land, voor geval de tramwegmaatschappij te Philadelphia weigert dat een scheidsgerecht uit spraak doet. De 4000 arbeiders bij de Baldwin locomotieffabrieken hebben zich ook bij de staking aangesloten. Ter automobielententoonstelling te Chicago heeft zeer de aandacht getrokken de nieuwe accumulator, die Edison heeft uitgevonden. De uitvinder wordt gezegd wel drie mil- lioen dollar aan proeven te hebben ten koste gelegd, maar hij beweert dan ook een onverslijtbaar element te hebben gevonden, dat maar half zoo zwaar is als elk ander van de zelfde capaciteit. Edison zegt geleid geweest te zijn door de overtuiging dat God nooit het lood zoo zwaar zou hebben gemaakt als het zijne bedoeling was geweest dat het voot elementen moest worden gebruikt Daarom zocht hij naar een element I zonder lood en vond dit door toe. passing van nikkel en staal. Voor I electromobielen moet de nieuwe I accumulator zeer practisch zijn. Gc. demonstreerd is, dat na 15.000 raiji rijdens de stroom nog onverzwakt was, Prof. Chittenden, van de Anie- I rikaansche Yale Universiteit heeft met behulp van een aantal studenten I trachten vast te stellen, hoeveel een mensch eten moet om te blijven be. staan. 21 studenten boden zich voor die proef aan, zieken en gezonden zwakken en sterken. Langzamerhand werden de porties verminderd, maai naarmate deze afnamen, werd er meet werk op gedaan, d- w. z. ze werden beter gekauwd. Alle deelnemers on dervonden de goede gevolgen. De lijders aan slechte spijsvertering knap. ten op, de maaglijders werden ge. zond, het gewicht nam niet af en de spierkracht werd grooter. Zelfs de sportmannen die onder de 21 waren ondervonden geen kwade gevolgen van de proef en allen voelden ziek j opgewekter. De uitslag van de proet was, dat bleek, hoe de mensch met veel minder voedsel toe kan dan bij gewoonlijk opneemt, en dat een an der professor, toen hij beweerde, dal wie geen uur' er voor over heeft om te eten, geen middagmaal waard is, volkomen gelijk had. Veel eten is „maar" een gewoonte en bovendien een verkwisting van maatschappelijk kapitaal in tweeërlei vorm, eerst door de hoeveelheid en verder door hel krachtverlies. De millionair John Jacob Astor te New-York zag, na een lang echt- scheidingsproces eindelijk zijn huwe lijk door de rechtbank ontbonden. Om dit heuglijk feit te vieren, richtte hij een groot feest aan, waarvan de Amerikaansche bladen kolommen- lange beschrijvingen geven, waarbij de „eenvoud" wordt geroemd, waar van de gastheer zou hebben blijk ge geven. Er waren op dit feest, - zeggen de bladen geen overdadige versieringen aangebracht; slechts rozen en een paar palmen waren er te zien. Kortom, de heer Astor gal een voorbeeld van bescheidenheid, eenvoud en spaarzaamheidwant volgens de schatting van deskundigen kostte de geheele soiré „slechts" 72,000 gulden. Dit is, volgens de be grippen in de New-Yorker millionaire- wereld slechts een bagatel, *e gering om van te praten. in het geheel waren er een 150-tal gasten, zorgvuldig saamgelezen uil I de dollar-aristocratie van New-York, Allen kregen geschenken. De dames j ontvingen prachtig bewerkte parasols van kostbare zijde, waarvan de stok en de knop uit kostbaar hout, prach tig gesneden. Deze parasols waren expresselijk voor het bal vervaardigd I en kostten 120 gulden per stuk. Verder werden bij den cotillon nog zilveren en gouden voorwerpen uit gedeeld. Bovendien ontvingen de heeren zilveren klokjes, die de ge heele zaal met wonderlijke geluiden vulden, die soms de muziek geheel overstemden. De dames kregen prach tig bewerkte handspiegels, in direc toire-stijl. En ten slotte kreeg een dei heeren nog een kostbare sigaren koker, een gouden lucifersdoos, een klein lampje om sigaren aan te steken, kortom een volledige rook- necessaire, als aandenken aan bel „scheidingsbal". ENGELAND. Bij de gisteren in het Lagerhuis gehouden discussie over een krediet van 8 millioen pi st. ten behoeve van den burgerlijker dienst voor een tijdsverloop van 6 weken, vestigde Austen Chamberlain er de aandacht op, dat voor zoo korten tijd een zoo ongewoon klein bedrag wordt gevraagd en hij wees erop, dat bij de door de regeering gevolgde methode op een later tijd stip van de zitting weder een nieuw crediet zal aangevraagd moeten wor den. Minister Lloyd George verklaar de, dat de regeering teruggekeerd was tot een maatregel, die vóór 18» ook wel was toegepast. De financieele toestand, zoo vf' klaarde hij, is van buitengewonen aard en het Huis zal over ongeveer zes weken gelegenheid hebben hare mee" ning uit te spreken omtrent het geeringsbeleid, onverschillig van wel ke zijde dit wordt gevoerd. Chamberlain antwoordde eenigz® scherp, dat het zeer begrijpelijk ft dat de regeering tot het besef is ge komen, dat haar officieel leven a»| een zeer dun draadje hangt en dat zij reeds bij voorbaat heeft aangeno men, dat het omstreeks half Mei ge" eindigd zou zijn. UITLOTIÏ* LOTEN STAD ANTWÉRH van lob Trekking 10 Maart. 67 Serie O776 3961 4061 448S uÜ6 12447 13072 13293 - !R689 IS®6 18952 19257 1 98811 28121 2971-1 30143 3 mr10 34251 35110 3598U ,9889 43355 44091 44300 4 --891 57914 58327 58751 60852 64372 64538 65003 $025 70243 71359 720.91 Sa-iJ 16956 No- 22 fr' Mn 23 fr. 1000; Serie '153' 48971 No. 12 en Serie 587; de volgende elk Serie 3776 No. 9Seri. 0433 No. 18; Seiie 1.8072 6 Serie 20631 No. 14 Serie 26811 No. 12; Serie 35980 No. 5 Serie 37111 v0 7 Serie 44306 No. 3 brie 57521 No. 16 Serif 60418 No. 7Serie 60852 ££o 2Serie 65574 No. 16.1 Ve óverige nummers verj serioên elk fr- HO. Naar één doel bl voortdurend streven, volgster een zoo v financieelen toestand Na eenige verdere het voorstel aangeno In verband met begrootingsvoorstellel vorming van het Ho herinnering gebrach missie uit het Hoo| op Rosebery's voors welke commissie 1 was, aanbeval, het het huis van onge minderen tot ongel verkregen 3 Peersl bloede, 200 Peers erfelijke Peers, 130| jegens het land ver gemaakt, 10 gees rechtsgeleerde Peer: Peers voor het leve Nu Lord Roseber' stelde besluiten het e op zich zelf niet n het lidmaatschap va wil toegekend zierS Peers, door hun geli wei niet wensche Ofschoon, hij zoi dat Peers door andr meer alleen om hui dom in het Hooger Naar de liberale zijn vele lords wo bery hen wil uitw> grijpelijk. Zij moete om den storm te t opgeroepen hebbel jaar de middelenv Woedend zijn die j op de voormannen mers, die ook sterl van het Hoogerhui: van Rosebery's v< zij het voortbestaai huis der lords een om de gunst der 1 Om tariefhervarj maken hebben de lenwet verworpen, gelukt is, zullen z: riefhervorming zei den. FRANKRIJK. Dn onderzoek uit den de liquidatie met ontbonden orden, van den Senaat me naar de omstandi de bedoeling van lijk beheerder en dit ambt in verbar de begunstigingen ook, welke deze b ben ondervonden Ook besliste de geering te verzoek inspecteurs aan financiën alle door heerders aan openl nebetalingen, in ve datie van de Jcor te laten onderzot te vergewissen o derdaad heeft pl geering heeft ged zoek al ingeleid d specteurs tot de: in deze zaak ter br van het parket, b Duez bij de liqu deren der orden j delde op minder Hij heeft nóch - boekhouding van '"kwamen uit c boekhouder aang nij ze op regelma Hij maakt sleed b'aden, zonder houden van de li ren en zijn eigen omstandigheden over den omvang e oordeelen. De rechtelijke liquidE gadering om over de verduistering

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2