VENO'S OP GREDIET. KOSMOS Een DiSIEraODE. Een loop- en Leepp. VERZEKERINGSBANK Advertentiën. Leger des Heils. 25 Gulden Isefoosiing HOESTQENEZIIIQ BUITENLAND. WEEBBEBICHT. Doopsgezinde Kerk. YERKOOPEN: GEMAAKTE KLEEDIN6STUKKEN, LIEFHEBBERS ALEX MEIJER Co. Maatschappij van Levenverzekering en Lijfrente, KOSMOS' Speciaal-tarief voor gezinsverzorging. (Tariei XXIX). GUNSTIGE VOORWAARDEN ïoor RIVIER- en ZEKLOODSEN. Hassard en nog Ifkapitein. In beide aruik van sterke» rzaak. ergebletenen kre- itschen consul te let schip te verlaten Batavia, waar 2ll ïen. Eenige leden msterden te Bata- epen, de rest werd consul naar Sin- et uitmaken of na iet mogelijke was hip vlot te brengen. Id in strijd met de itein als 2e stuur- De le stuurman, zaakte zijn plicht 'an het schip niet toen hij bemerkte, :rder voortdurend naf een week vóór ten nacht der stran- mrman, terwijl het land en het weer J wacht over aan caat bezittenden, dienst doenden, opdracht hem te' gebeurde. Hij had, uldig gemaakt aan ■zaking en het Hof certificaat voor den den. ilfsverein der Deut- ardt uit Petersburg aanningen van Joden steden van Rusland Jan tot voor eenigen an den dag zijn. Ten konden degenen, lboven het hoofd nog bescherming nisterie van binnen- ans echter gaan de zingen juist van dit onderden Joodsche r, Kasan Woronesj, die reeds tientallen ■ben gewoond, heb- Iggir.g gekregen die igste te verlaten. o, de wereldberoem- It door een nieuwe Het schijnt, dat de hem tot een harer gekozen. Van ver- In ontving de be- dreigbrieven, waarin van 5000 tot 25.000 wordt. Caruso stel- handen der politie, jdagen in de Brooklyn sic optrad, werd hij politiebeambten be kkers weiden, voor lun plaatsen toeliet, twee verdachte per- ater weer in vrijheid pierden gearresteerd, bewaken Caruso's uitgaat, wordt hij ïolitiemacht gevolgd. ,e sneeuwlawine in .nada, wordt nog ge- ital slachtoffers thans ronder 37 Japanners, spoorwegbeambten. It honderd passagiers id aan eenzelfde lot le seconden nadat hij .■unt ten oosten van ipasseerd was, kwam ■t donderend geraas :etten en begroef de )0 voet dikke sneeuw- |rein is thans tusschen ■gen, van lawines af ten. In Roger's Pass 30 voet hoog en is te en door inzakken en. Dit, maar vooral sneeuwstormen, die oortwoedden, verhin- ers om hun werkmei zetten. telegrammen melden iderheden van de gru- deling van den ban- iansas-City door den at" Cudahy. De ban- selijk te zijn toegeta- 1 voor zijn leven ver- ,r zijn toestand is wel ■rbeterd, dat er geen ■or zijn leven bestaat deze meer uitvoerige de mishandelde niet allers gebonden en ge' lat is geworpen, maa' Iden ongelukkige in l>e ihy vond, waarheen z'l door een vrouw Toen de politie de dahy binnendrong von de bibliotheek op de bloedende uit tal va hem heen gebogen ston uldig de hemdsmouwen de handen met bloed erde man, de chauffer 1 onverschillig toe. epen zal hebben ge Blïksemsr&Saie ]l,t zuiver- te eil ::eli<ïi'ötp genee.midJel n „«KOUDHEDEN INFLUENZA HOESTEN I KINKHOEST RRONCHiïfS i NEUS catarrh asthma i zwakke LONGEN ii'irrt smith. m.s.B.se., de beroemde I.ondensclie "i-trr:—V uno's Bliksemsnelle HoESTGE |ljt zutvert: bestanddeelen en is een byzonder """i'-ikI geneesmiddel tegen bronchitis, asthma en alle p s'55 ets.. 75 ets. en Fl. i 80 per flesch. Ver- jirygbai|V »>y C Beniesi. Lepelstraat en 0. Braat, Oude Irf te Vliasiagon Joh. de Roos. Vlasmarlrfc ea Schulto Co., Lange Delft te Middelburg; 7'aQ gorBBum Waalkes Jr., Noordstraat 45 te fèraeuzen; Cebrs. Mulder en' Nathan Emanuel, te Goes Bij voornaamste Drogisten in Nederland niet; verkrijgbaar direct per post van de Veno rog Co., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangt van postwissel met 10 cents verhooging. het hier een misdaad uit jaloezie. Mevr. Cudahy, die even .ens door ha- ren echtgenoot ernstig mishandeld werd, verklaarde geen enkele aan leiding tot deze jaloezie te hebben gegeven, waaronder zij reeds sedert oeruitnen tijd had te lijden. De heer Lillis schijnt niet voornemens een aanklacht tegen Cudahy in te dienen en zoo zal 'deze waarschijnlijk alleen vervolgd worden wegens rustversto ring, en er dus met een kleine boete alkomen. In geheel Amerika wekt het gebeurde vooral nu het twee be kende millionaire geldt groote be langstelling. De „Daily Chronicle" verneemt uit New York Maandagavond tegen middernacht brak een dief met name James Serrick in bij eene mevrouw Angeline Casello. Hij dacht de be woners in slaap te vinden, maar toen hij bij mevr. Casello op de slaapkamer kwam, was zij juist in het bad. De badkamer was naast de slaapkamer, en mevr. Casello begon luidkeels te gillen toen zij den in breker zag, en viel toen flauw in haar bad. De inbreker, die inmid dels de kamer uitgevlucht was, be greep uit de stilte, die er op het gillen volgde, wat er gebeurd was en vreesde, dat de dame in haar bad verdrinken zou. Hij riep in de gang om hulp en keerde terug. Samen met mevr. Caselio's moeder, die op het gerucht was toegesneld, tilde hij de bezwijmde uit het bad. Nadat hij haar op bed had gelegd, pakte hij zijn biezen, maar liep de politie in de armen, die op het hulpgeschrei was afgekomen. De inbreker liet zich gewillig pakken: „Je kan niet tege lijk vrouwen uit het water halen en diamanten ratsen", zei hij. ENGELAND. De voorloopige schat ting der marinebegrooting 1910 11 bedraagt 40.603.700 pond sterling, terwijl zij in 190910 35.142.700 pond sterling bedroeg. Deze vermeer dering is hoofdzakelijk te wijten aan de toename van den schepenbouw, zooais die in het programma van het vorige jaar door het parlement was goedgekeurd. In het Lagerhuis vroeg de afge vaardigde Byles of de verklaring van den Duitschen Rijkskanselier op 5 Maart j.l. in den Rijksdag gedaan, betreffende de Duitsch-Engeische betrekkingen een beperkenden in vloed zou uitoefenen op de Engel- sche vlootuitgaven. Minister Mc, Kenna antwoordde, dat de vriend schappelijke toon van den Duitschen kanselier door Engeland hartelijk gewaardeerd wordt, maar, vervolgde bij, „ik moet er wel op wijzen dat onze vlootuitgaven niet berusten op de veronderstelling dat andere mo gendheden een onvriendelijke poli tiek jegens ons zouden willen volgen of dat wij tegenover hen onvriende lijk zouden willen zijn. Onze vlootuitgaven dienen om de bestaande standaard van onze scheeps macht te handhaven en hangen af van de werkelijke vlootuitgaven van andere landen. De minister voegde er bij, dat hij niet wist dat eenige openbare, uitlating van een Duitsch minister een aanwijzing zou opge leverd hebben van Duitschland's bedoeling om de uitgaven voor zijn vlootprogramma, die door de wet reeds waren vastgesteld, in te krim pen. De constructie van nieuwe schepen aal 13.279.830 pond kosten, tegen 0-885.194 in 1909. Van deze som zal '1.850.790 pond besteed worden aan den verderen bouw van schepen waaraan nu begonnen is en 1.459.040 P°nd om te beginnen met de uit voering van het nieuwe vlootpro- gramma, hetwelk bestaat in de con structie van 5 groote slagschepen, 5 gepantserde kruisers, 20 torpedover nielers en een aantal onderzeesche booten die ongeveer 750.000 pond zullen kosten. Waarschijnlijk zullen 2 drijvende dokken worden aange legd, die in staat zullen zijn elk oorlogschip te kunnen opnemen en die in 1911 nog afgemaakt zullen moeten worden. Het eene dok zal te Postmouth, het andere in de Medway gestationeerd worden. In het Hoogerhuis verklaarde Lord Rosebery dat, indien het huis zijn voorstel van 24 Februari zou aan vaarden, hij een reeks amendementen zou indienen, waarbij verklaard werd dat het beste middel om tot een krachtige en werkzame Tweede Ka mer te geraken, hetwelk toch nood zakelijk is voor de welvaart van den Staat, bestaat in een hervorming en herziening der bevoegdheden van het Hoogerhuis, terwijl de noodzakelijke inleiding tot zulk een hervorming moet bestaan in het aanvaarden van het beginsel dat het Pairschap niet langer het recht insluit om in het Hoogerhuis zitting te hebben, zoodat niet meer alle Pairs tevens lid van het Hoogerhuis behoeven te zijn. FRANKRIJK. In parlementaire krin gen is groote opschudding veroor zaakt door het bericht der arrestatie van den gerechtelijken liquidateur Duez, hoewel reeds sedert eenige maanden bekend was, dat het met da aan hem toevertrouwde gelden en goederen niet in orde was. Duez be kende bij de liquidatie van kerkelijke goederen 4 millioen te hebben ver duisterd, benevens 1 millioen bij an dere hem toegewezen liquidaties. De arrestatie van Duez geschiedde op aanwijzing van het Openbaar Mi nisterie, dat reeks eenigen tijd te vo ren een deskundige opdracht had ge geven de boeken van Duez te onder zoeken. Dit onderzoek duurde eenigen tijd, totdat plotseling het bestaan van belangrijke tekorten bleek. De ambte naar van het O. M. vroeg toen op heldering en Duez beloofde in 24 uur de vermiste gelden beschikbaar te stellen. Toen hij aan deze belofte niet kon voldoen, werd hij gearres teerd. Duez bekende het geld aan de Beurs te hebben verspeculeerd. Deze onverkwikkelijke quaestie, waaraan men nu een einde gaat maken, dateert echter van veel vroeger en wel van 15 Maart 1909 dus ongeveer een jaar geleden. Caillaux, de toenmalige minister van financiën, had toen aan de senaatscommissie, die zich met de liquidatie der kerkelijke goederen bezig hield, een brief geschreven, waarin hij wees op onregelmatig heden in de afrekening van Duez. Combes, de voorzitter van de be trokken senatoriaie commissie en Briand toen nog minister van justitie maakten werk van de zaak. Duez werd geschorst en een onderzoek werd ingesteld. Dit bleek bij den grooten omvang van de zaken, die onder Duez' leiding waren gesteld, zeer moeilijk. De rechtbank, die er in gemengd werd, moest hem herhaaldelijk uitstel verleenen, omdat zijn papieren niet in orde waren en ten slotte kwam het tot de arrestatie. ITALIË. Sinds eenige dagen vor men in Italië de duels van Chisa het onderwerp van gesprek, minder om den persoon van den beleediger, wiens ruw optreden zeifs door zijn partij-genooten wordt gelaakt, dan wel om de andere personen, die in de zaak betrokken zijn en gemeend hebben de hun of hunnen familieleden aangewreven smet met bloed te moeten uitwisschen. In den Senaat heeft zelfs onder voorzitter schap van hertog Carafa Dandria een eereraad vergaderd en bepaald, dat volgens den wensch van den beleedigden generaal Feccia di Cas- sato, met pistolen zou gevochten worden, terwijl Chisa het recht zou hebben de verdere voorwaarden te stellen. Het Italiaansche wetboek van strafrecht bedreigt weliswaar duel- lanten met zeer drakonische süaffen, maar daar te lande, evenals elders, ioopen in deze quaestie theorie en praktijk zeer ver uit elkaar. Volgens de laatste berichten hebben generaal Prudente en Chisa gisterenmorgen getracht eikaar te vermoorden de eerste poging, in de nabijheid van de St. Paulspoort, mislukte door de aanwezigheid van eenige honderden toeschouwers, die den vechtersbazen het werk bemoeilijktendaarop be gaven zij zich naar een ander ter rein, waar echter een commissaris van politie de heeren kwam storen terwijl de getuigen bezig waren de afstanden te meten. Waarop ze besloten elkaar dan nog maar een dag te Iaat leven. In- tusschen bemoeit zich de pers met de onverwikkelijke geschiedenis. Zoo is de „Corriere d'Italia zeer veront waardigd, dat de parlementaire arbeid wordt stop gezet, omdat afgevaardig den, senators en generaals, de eer bied voor hun positie en hun plicht tegenover het volk vergetend, het land wenschen te onthalen op de schandelijke vertooning van een reeks groteske duels. De Romeinsche „Temps"-correspondent deelt het een en ander mede omtrent mevrouw Siemens, de persoon, terwille van wie dit allen geschiedt. De z. g. Duitsche spion is een elegante, knappe vrouw, een echt Rubenstype, zooals de journalist zegt. In haar salons ontvangt zij de groote wereld uit Rome en geeft schitterende partijen daar zij beschikt over een groot vermogen. Uit haar eerste hu welijk heeft zij een jaarlijksche rente van 150.000 fr., terwijl haar vader, die zeer gefortuneerd is, haar de vrije beschikking laat over zijn kapitaal. Thans gescheiden van haar twee den echtgenoot den vroegeren Per- zischen gezant, draagt zij den naam van haar eersten man, baron Siemens, een der beide gebroeders Siemens, de welbekende groolitidustrieelen uit Berlijn. Hoe komt men echter aan 't verhaal dat zij spionnewerk voor Duitschland zou verrichten Onder de bezoekers van haar fees ten behooren ook verschillende ad miraals en generaals met enkele van deze militairen is zij op zeer goe den voet, in het bijzonder met den onlangs overleden chef van den ge neral en staf, generaal Saletta, met wien zij zelfs volgens de geruchten zou trouwen en die haar tot execu teur benoemde. „De chef van den staf trouwen met een Duitsche", zeide men, „en dan onze militaire geheimen Na het overlijden van generaal Saletta nam de gouverneur van Rome, generaal Fecia di Cassata, al spoedig diens plaats in. De „Tribuna" weet mede te deelen, dat het zelfs een engagement was meer was er niet noodig om de gevolgtrekkingen te maken, waarvan de afgevaardigde Chiesa zich de tolk heeft gemaakt. MAROKKO. Over den toestand in dat rijk lezen wij het volgende nieuws: Het leger dat de sultan tegen de Hyaina's onder wie zich zijn op roerige broeder Moelei Chebir bevindt heeft uitgezonden, verloopt steeds meer. De Sultan heeft, vreezend dat er niets meer van zal overblijven, gelast dat het naar de hoofdstad zal terugkeeren. Minister Glaoei zal naar den omtrek van Marakes vertrekken, omdat een aantal stammen daar wei geren belasting te betalen en zijn gezag te erkennen. Volgens de „Morning Post" is er onder de stammen bij Marakesj en in het Sjaoejagebied een beweging tegen de Franschen gaande, omdat er een brug gebouwd wordt over de Oemer Rebia. Men vreest dat een versterking der Fransche troepen in het Sjaoejagebied noodig zal zijn, want de quaestie tusschen den Sultan en de Franschen over de leening zet veel kwaad bloed onder de inboor lingen. Moelai Hafid, volgens de „Matin", tracht zich te troosten over de on aangenaamheden, die hij ondervindt, door weer een nieuwe vrouw er bij te nemen. VEREENIGDE STATEN. William Taft, heeft zijn eenjarig jubileum als president gevierd. Een bal in het Witte Huis vereenigde te Washington alle vrienden van den opvolger van Roosevelt. Taft zag er goed uit en lachte zijn beroemden lach. Hij had ook alle reden met voldoening op het afgeloopen jaar terug te zien Roose velt heeft gedurende het laatste jaar, dat hij president was 224 redevoe ringen gehouden. Taft sprak er 348 uit. Het congres deed hij 18 groote memorandums toekomen. Hij heeft niet minder dan 20,638 Engelsche mijlen per spoor afgelegd en meer dan 5000 per automobiel. Hij bezocht 30 staten en 2 territoriën en heeft 6917 benoemingen onderteekend. Na zulk een arbeid mocht hij met een gerust hart op het bal met den grijzen voorzitter van het Huis van AfgeL vaardigden in een opwelling van overmoed een negerdans uitvoeren en alle gasten verrukken door zijn vroolijke stemming. Hoogwater te Vlissingen. Maart vm. nm. Vrijdag 11 1.09 1.29 Zaterdag 12 1.44 2.04* Zondag 13 2.21 2.41 Maandag 14 3.03 3.23 Dinsdag 15 3.51 4.11 Woensdag 16 4.34 4.54 Donderdag 17 5.20 5.40 Nieuwe Maan 's nam. 12.32. Springtij namiddag. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 10 Maart 1910.) Hoogste barometerstand 770,7 te Horta. Laagste barometerstand 740,1 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 11 MaartMeest matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Zwaarbewolkt of betrokken. Waarschijnlijk regen buien. Kouder. MARKTBERICHTEN Middelburg, 10 Maart. Graanmarkt. De aanvoer was klein en bestond alleen uit tarwe en kroonerwten, deze laatste zijn f 2. lager verkocht. Tarwe f6.— a f6.75, Rogge f 6.— a f 6.50, Zomergerst f 4,50 a f 5, Wintergerst a Haver f 3.— a f4.—, Paardeboonen f 7.a f 8. Tuinboonen a Witteboonen f 11.50 a f 14.50, lange Bruineboonen f 13.50 a f 15.50, ronde Bruineboonen f 13.af 16.—, Kroonerwten f 8.— a f 11. (Noteering van Handelaren.) Boter f 1.40 af 1.50 p. K.G. Eieren f 3.30 p. 100 st. Particuliere prijs. Boter f 1.50 p. K.G. Eieren f 3.80 p. 100 st. Heden overleed ten onze huize, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Tante en Oud- Tante Mejuffrouw MARIA HELENA OUWERKERK, in den ouderdom van ruim 72 jaar. Uit aller naam, P. C. SPECKENS. C. M. SPECKENS- ouwerkerk. Vlissingeri, 9 Maart 1910. Zondag 13 Maart 1910, voorm. 10 uur, Ds. VEEN te Middelburg. GRAVENSTRAAT. VRIJDAGAVOND Groote Licht* beelden=Voorstelling met ge heel nieuw programma. Om 6 uur voor kinderen, toegang 2'/s cent. Om 8 uur voor volwassenen, toegang 5 en 10 cent. Kom en heb een aan- genamen avond. Zondagavond 8 uur GROOTE HEILSMEETING geleid door Colonel PALSTRA. Maandag en Dinsdag groote TEN TOONSTELLING van de Artikelen van het Handelsdepartement. Z;e strooibiljetten. DE OFFICIEREN. Mevrouw VAN DER MEER, Wil- helminastraat 11, vraagt tegen 1 Mei De Deurwaarder VERVAAT, te Middelburg, zal te Vlissingen, ten verzoeke van de Directie van een der grootste Confectie-Magazijnen in Ne derland in het Lokaal „de Oude Vriendschap" van den Heer BUNINQ, Groote Markt te Vlissingen, een enorm groote partij als prachtvolle HEEREN-, JONGE- HEEREN en KiNDER-COSTUMES, waaronder een groote sorteering ZWARTE COSTUMES, bijzonder geschikt voor Trouw, Rouw, Be lijdenis enHXommunie ;HEEREN- REGENJAS^N en FIETS-CAPES, beslist waterdicht. Een reusachtige collectie KINDERPAKJES,, in alle denkbare modellen en fraaiste be werking. Heeren- en Jcngeheeren- PANTALONS,ijzersterke SCHOOL- BROEKJES, met en zonder lijfjes. Een groote partij WERKBROE KEN, in Manchester, Engelsch leer en Moleskin. Al deze Goederen zijn van de nieuwste stoffen en onder leiding van bekwame Coupeurs vervaardigd, zoo dat soiidiieit en fraaie pasvorm ten volle wordt gegarandeerd. De verkoop vangt aan Dinsdag 15 Maart a.s., des middags ten 12 uren en wordt voortgezet Woens dag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag daaropvolgend, telkens van 's middags 12 tot 's avonds 8 uren. a Contant zonder Opgeld. Op Crediet metlO pCt. Opgeld. De goederen zijn voor een ieder te bezichtigen en te passen van 9 tot 12 uren. Ook tijdens den verkoop mag gepast worden. ZEGT HET VOORT. voor diegene, die een fatsoenlijk 22 jarig jongmensch aan een betrekking helpt. Hoog loon geen vereischte. Br. onder letters S. S„ Bur. dezer Crt. Gevraagd om terstond in dienst te treden Adres: GEBR. POLAK. van een heerlijke kop koffie worden dringend uitger.oodigd eens een proef te nemen met de koffie, door de firma ALEX MEIJER Co. te Amsterdam in den handel gebracht. Deze koffie is volgens de nieuwste wetenschappelijke methoden zoodanig gebrand, dat alle aromatische be- standdeelen, die anders bij het bran den en bewaren vervliegen, behouden blijven en tegen de inwerking der lucht beschut worden. Deze wijze van branden geeft aan de boon een heerlijken, vollen smaak en, daar de prijs niet duurder is dan die van gewoon gebrande koffie, den gebruiker tevens eene aanzienlijke besparing. Want met 31/, ons van ALEX MEIJER's KOFFIE komt men even ver als met 5 ons gewoon gebrande. Amsterdam. Stoomkoffie=branderij. Opgericht 1862. Gevestigd te ZEIST. Volteekend Maatschappelijk Kapitaal f 2.700.000 Verzekerd Kapitaal ruim86.000.000 Verzekerde Rente979.000 Waarborg Kapitaal 28.852.000 Uitbetaalde Verzekeringen 26.000.000 VoerbeeldIemand, 30 jaar oud, gehuwd met eene 25-jarige vrouw, verzekert een kapitaal van f 10.000,betaalbaar na zijn overlijden in 20 jairlijkache termijnen van f500 en betaalt daarvoor een jaarpremie van f172.Komt zijn vrouw vóór hem te overlijden, dan wordt de premie verminderd tot f 146.50. Na zijn overlijden wordt in elk geval of zijn vrouw in leven ia of niet, gedurende 20 jaren f 500.per jaar uitbetaald ea, overleeft zijn vrouw dezen 20 jarigen termijn, dan wordt de uitkeering van f 500 'a jaars voortgezet, zoolang zij in leven is. Door deze verzekering weet de man zijn vrouw tot aan haar dood verzorgd, ziju kinderen tot over hun 20ste jaar. Het ia de nieuWBte en meest volmaakte vorm voor verzorging van weduwen en weezen. Vraagt do volledige tarievena Tnliohtim?en onz. Algemeen Expeditie- sa A-33Urarjtie-kantooY L. A. 'STOF- KOPEB. v A N l'OY K'Cargadoor F. BOOM en W. L. DOMMISSE, Groene- woud 3 tc- VliefiiizfiCD*

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3