Quaker! Oaf> Een Doder Laatste Berichten. Advertentiën. BUITENLAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Yan de Geneeskundige Faculteit te Parijs spreekt ziju bewondering voor de Pink Pillen Dit. Hoogwater fa Vlissingen. WEERBERICHT. A. VARWIJK. :kend als echte vraatzucht js paar het volks- nderen die zich ;den, aanvallen van deze visch- i het aquarium tisch Botanisch Dierentuin te omst van het tschap te Ber- tenant Filchner uw plan over teen. Het plan eiziger is om ee schepen te lke het eene en het andere ertrekken. De eer twee mil- r over dit be rden, zal men den tocht be- e zijde is reeds Mark ter be- e gesteld, as een 70jarige Ioe, omdat haar haar was. Zij andere begra- a. een grafzerk lesch met een 3e dokter haar oorgeschreven, ien van hevig w den dood, p „Cen- lat in de goud- n Alaska een t plaats gehad, ■egin van brand net een groote 'e stoffen ge donderd arbei- vreest, dat ten omgekomen, zouden reeds Michailowitsj Finland, een m uitgemoord olen had, is te nis genomen, daad en zeide s verstopt te i heen bracht, enblik sprong verdieping en en neger ge- ïn had de ne- n 2jarig kind rd nu voor de nder de ver- aps een 50tal 1 binnen. Zij wierpen hem hij door de opgevangen, i eindelijk aan hangen werd. as, legde men reed er mede :en paar man- n. De geheele De magistraat beleg af, en |n gesloten. Flarman het voor vlieg- ee passagiers •n, welke éen onden duurde, aan he.t Fran- arine gemeld, ■rzoek hebben rak van de lk stoomschip a verging. Zij het wrak ge- zak brieven. :t overige deel uidelijk zicht- de rotsen aan len is begon- van de voor- itoffers, wier it het oorlog- Frankrijk zal ningenin hooge water ische bladen ondanks den le weiden en >ral rond Gee- Srenbodegem. gevolgen ge- laas stroomde Te Cotthem, water tot aan huizen. Heel d en de inwo- ischkuipen en er, welke op leed, is bijna loeite om hem en gebeurden, irkt kwam zag ,en en hij zond t een schuitje Maar de jon- ,en viel in het water en toen de vader ter liulp kwam, deed hij het bootje kantelen. Hij klampte zich aan een waar hij meer dan een half uur 00 steeds om hulp roepend. Ein- ïïf'k uitgeput zijnde, liet hij zich de in en verdronk. Daags nadien v a men het lijk van den zoon. Te y°1?h is een achtjarig meisje door Le„ stroom meegesleept en eveneens de Jonken De Maas keert ook bij ve J langzaam tot haren oorspron- ÏS n 'S lerug. Het »ate, heet. Aarden hectaren verlaten en de h°>r heeft Hare vroegere bedding u'nomen Op de Sainber, de Lesse, J' Semois,_de Ourthe is de daling ""^burgemeester van Namen schrijft .„een manifest den overstroomden de inpnde maatregelen voor: lo. Het I" er uitpompen; 2o. Op een volko- manier alle sporen van slib op de plaveien en muren doen verdwij- JL Alle voorwerpen verwijderen, Ül 'door het verblijf in het water in l£g geraakt zijn; 4o. Met een nnlossing van crésol en zeep 5 pet. T iO liters water al de houten vloe rt, afboenen en vervolgens met zut- waterafwasschen; 5o. In de ke es groote schalen met versche kluit- kalk plaatsen 6o. Zooveel mogelijk de muren afkrabben en opnieuw doen d iten- 7o. Zooveel mogelijk luchten. Het 'water van de waterleiding is «durende deze dagen bijzonder on derzocht geworden en tot groote ge ruststelling van de bewoners, volgens verslag van het bacteriologisch ïnstv- Sllkonien zuiver gebleken. Vele fabrieken staan nog stil. In Luik en den omtrek is de toestand steeds be terend. Minister Delbeke heeft er een onderzoek komen doen en ook de fabrieken Cockerill bezocht. Door een strandbewoner van Tenby werd Vrijdag op de kust van fliltar Sands opgepikt het onderstel van een scheepskanonnetje en een «hik van een boot, waarschijnlijk af komstig van een reddingsboot van een groot schip. Hierdoor schijnt het bericht bevestigd te worden, dat in den hevigen storm van 19 Febr. een «root schip op de klippen bij Lyd- sten Haven is vergaan. Ook is een naambord van het schip gevonden, doch er was niets meer van den naam te lezen dan de letter S. -DepoolreisvanPeary.— Peavy, de beroemde ontdekker Tmn de Noordpool, geeft in de „Corriere delia Sera" een boeiende beschrijving van de avonturen, die de poolreiziger on dervindt, wanneer hij in zijn klein schip den romantischen strijd met de machtige, misschien duizende jaren oude ijsbergen begint, die de poolwe- reld aan de menschen, die op vero vering belust zijn, in den weg legt. Van Etah, het meest westelijke punt van Groenland, dichtbij den 80en breedtegraad gelegen, moest de >|R°°" sevelt" probeeren zich door de ijszee naar de Kennedystraaten verder noord waarts door de gevaarlijke Rebelon- straat een weg te banen. Men stelle zich een 350 mijlen lang veld van ijsmassa's voor, van ijsmas sa's van allerlei vormen en groot ten, van enorme, hooge bergen en groote, kale vlakten. En door dit rijk van het eeuwige ijs tracht het kleine schip zich een doortocht te banen. Aan boord be vinden zich 60 menschen mannen, vrnuwen, kinderen, blanken en Es kimo's, die den veroveringstocht naar het noorden ondernernemen tusschen het dreunende knarsen der ijsmassa's mengt zich het wilde blaf fen en huilen van 246 honden. Slechts smalle kanalen in de nabij heid der kusten maken het langzame voortdringen mogelijk. Maar ook daar in ontmoet het vaartuig nieuwe hin derpalen, dikwijls moet men uren lang wachten, vóór een der machtige ijs- reuzen, die door de zeestroomingen uit het verre Noorden zuidwaarts ge dreven worden, voorbijgetrokken is. Dan wacht men aan boord stil en zwijgend af, of het mogelijk zal zijn verder te varen, totdat eindelijk het gevaar voorbij isvlug geeft men door de spreekbuis een bevel aan den ma chinist, en in het binnenste van het schip hoort men het sissen van den stoom, aan den boeg vormen zich schuimende golven en de „Roosevelt" maakt een sprong van misschien vijf- lig meter vooruit. Dan weer moet men wachten mi nuten lang, waarin het gevaar steeds dreigender wordt, en de minuten wor den dikwijls halve urenop een af stand van nauwelijks 300 meter ziet men een geheel open kanaal, waar door men snel verder naar het Noor den zou kunnen doordringen. Maar geweldige ijsmassa's versperren den weg daarheen en moet men er zeer op bedacht zijn om het dreigende op dringen der ijsbergen te ontgaan. Slechts vier schepen hebben vóór de „Roosevelt" dezen zenuwprik kelenden strijd gestreden. Een de zer, de „Polaris" leed ten laatste schipbreuk, terwijl een ander, de „Proteus", bij de tweede poging een offer van de ijsbergen werd. De vioed in deze enge zeestraat is zeer sterk; het water rijst en valt er circa 3l/s a 4 meter, terwijl buiten op de open zee de waterspiegel slechts 30 centimeter op en neer gaat. lntusschen zijn de kanalen zoo dicht bezet met stukken ijs, dat men het water nauwelijks ziet. Reusachtige brokken van 6, 8 en 10 meter door snede en van nog grooteren omvang worden door den vloed tegen de rotsachtige kusten gedrukt en stape len zich daar hoog op. 60 mijlen ten noorden van de Etab werd de „Roosevelt" door groote massa's ijs omsingeld en liep zij daarin vast. Uren lang wachtte men op het oogenblik, dat men weer voorwaarts zou kunnen gaan. Einde lijk vormde zich een opening in het ijs en kon men verder varen. Maar weldra stapelden zich weer nieuwe ijsmassa's op elkaar in het kanaal en aan weerszijden van het schip groeiden de ijsbrokken aan tot hooge bergen. Onder den enormen druk kraakte het schip over zijn volle lengte van 56 meter. Aan boord trof men alle voorzorgs maatregelen. De reddingsbooten wer den in gereedheid gebracht en van een kleine hoeveelheid levensmidde len voorzien. Wat er verder nog aan levensmid delen voorradig was, werd dichtbij den scheepswand zoo opgestapeld dat het in geval van nood onmid dellijk op 't ijs geworpen kon worden. De leek heeft dikwijls een valsche voorstelling over de snelheid waarmee zulke rampen, die de poolreizigers elk oogenblik tegemoet kunnen zien, zich afspelen. Dikwijls kan een schip vele uren lang tusschen twee bergen ingesloten liggen, voordat de druk zoo sterk is dat het houtwerk als een lucifers doosje samengeknepen wordt. Alles komt er op aan, om zoo kalm mo gelijk te blijven en op een goeden afloop te hopen. IJselijk klinkt in zulke oogenblikken het langgerekte melancholieke gezang, dat de Eski mo's in de oogenblikken van het hoogste gevaar aanheffen zingende roepen zij de geesten van hun voor vaderen aan en bidden zij om hulp en bijstand in den nood. Maar het gevaar ging ditmaal voor bij. Soms verhief de spitse boeg van de „Roosevelt" zich onder den druk van de ijsmassa's hoog in de lucht; statig ontkwam dan het wak kere schip aan den aanval van den vijand,van voren met een sprong diep iti het water duikend. 't Was een roemvolle strijd, deze onverschrokken aanval van het schip. Menigmaal drong de stalen breker van de „Roosevelt", diep in een ouden, reeds broos geworden ijsbergdan vielen de zeer groote stukken van zoo'n ijsmassa hevig krakende in zee dan was 't alsof de gansche woede van de machten der poolwereid op gehoopt was in dat akelige geluid, de gansche toorn van het ijsrijk, dat strijdt tegen zijn onversaagden vero veraar den mensch. Maar het geluk bleef de „Roose velt" gunstig gezind, en in haar on afgebroken strijd kon zij in 27 uur nog bijna 100 mijlen afleggen, en vol frisschen moed stoomde men op de Robesonstraat af, de gevaarlijkste van alle kanalen, die den toegang tot de IJszee nog afsloot Alleen voor ouders be- g rij p e 1 ij k. Bets, ais je jongste zusje zoet is, wat doet ze dan ge woonlijk Kwaad, juffrouw DU1TSCHLAND. In den Rijksdag zeide minister Von Tirpitz, dat het onvermijdelijk was dat de uitgaven toenamen tot bereiking van het doel, het verkrijgen van een vloot van eenige beteekenis. De regeering was bezig de begrooting aan te passen aan den financieelen toestand van het rijk, zoodat de voorloopige raming vier en twintig millioen minder be droeg dan die van het vorige jaar. Tirpitz wees er verder op dat het belang van de werven is geslegen, terwijl de onkosten zijn gedaald, zoo dat de nieuwe aanbouw jaarlijks goed- kooper kan geschieden. Krupp is in het geheel geen monopolie verleend, alleen zijn tot nu toe geen geschikte concurrenten gevonden. Krupp levert het best en goedkoopst over de ge heele wereld. Wat wij bereikt hebben op gebied van de gevechtswaardig heid van onze vloot, ondanks de be perktheid onzer middelen, is zoodanig, dat de Duitsche vloot in vergelijking met die van andere staten geen slecht figuur maakt. In den verderen loop van het debat verklaarde de rijkskanselier, dat de vloot niet wordt gebouwd voor aan vallende doeleinden, maar uitsluitend, omdat de regeering overtuigd is, dat tot verdediging van de kusten en den handel een krachtige zeemacht noodig is. Niets geschiedt bij den vlootaan- bouw in het geheim of in een vorm, welke ook maar de verdenking kan wekken van vijandigheid tegenover eenige mogendheid. Duidelijk blijkt onze wensch voor een natuurlijke op rechte en vriendschappelijke verhou ding met Engeland, maar tegenover alle mogendheden, is uitsluitend erop gericht, de economische en cultuur krachten van Duitschland zich vrij te doen ontwikkelen. Onze vrije concur rentie met andere volkeren kan geen mogendheid ter aarde verbieden of onderdrukken. Wij zijn allen verplicht bij deze concurrentie te handelen vol gens eerlijke koopmansbeginselen. Ik ben ervan overtuigd, dat op deze basis de betrekkingen, welke wij vol vertrouwen met de Engelsche regee ring onderhouden zich gunstig verder zullen ontwikkelen en zij op de stem ming der volkeren in denzelfden geest invloed zullen oefenen. ITALIË. In de Kamer is het Vrijdag jl. zeer rumoerig toegegaan, en wel naar aanleiding van een vraag, die de socialistische afgevaardigde Chieso tot den minister van oorlog richtte, over de rol, gespeeld door een zekere mevr. Siemens, een dame, die veel in de hooge kringen van Rome ver keert. Sedert een jaar n.l. wordt in verschillende bladen beweerd, dat die dame spionnendiensten voor Duitsch land verricht. Nu had eenigen tijd geleden generaal Skletto, de chef van den generalen staf, haar tot executrice testamentaire benoemd, hetgeen na tuurlijk groote verbazing in het land had gewekt, daar de dame dus inzage had kunnen nemen van alle dossiers, die zich in het bezit van den gene raal bevonden, waardoor zij natuurlijk ook van zaken, de verdediging be treffend, op de hoogte was gekomen. Ook generaal Fesia di Cossato had in relatie met de dame gestaan. Een en ander gaf bovengenoemden afge vaardigde aanleiding om te vragen, of volgens de meening van den mi nister op de hooggeplaatste militairen niet evengoed als op de mindere de verplichting rust, buitengewoon voor zichtig te zijn in de keuze van de personen, met welke zij omgaan. De onderstaatssecretaris Prudente gaf, bij ontstenis van den minister, op'de gestelde vraag ten antwoord, dat hij het niet gewenscht achtte op een dergelijke vraag te antwoorden. Geprikkeld door dit antwoord snauwde de interpellant den onder staatssecretaris toe „Ge beschermt de spionnen, gij hebt dus blijkbaar nogal met hen op." Daarop ontstond een onbeschrijfe lijk tumult. Chieso bleef, onder het tieren en razen der aanwezigen, voortspreken, en de pogingen van den president om dien woordenstroom te stuiten bleven vruchteloos. In den loop van zijn rede bracht hij ook nog andere dames in het debat, o.a. de hertogin Litta. De heer Morando, een neef van genoemde dame, vroeg toen den spreker daarvan nadere verklaring en daar het ontvangen antwoord hem niet aanstond, sloeg hij Chieso twee maal op het-hööfd. Het directie gevolg van de inter pellatie is, dat Chieso zich twee duels op den hals heeft gehaald, nl. met den ondersecretaris Prudente en den heer Morando. RUSLAND. Volgens de „Nowoje Wremja" wordt aan het departement van buitenlandsche zaken verzekerd, dat de Dalai Lama reeds voor zijn laatste bezoek in Peking talrijke stap pen heeft gedaan om Rusland tot ingrijpen in de Tibetaansche kwestie te bewegen. De Russische regeering, zegt het blad verder, kon helaas den Dalai Lama toenmaals niet zooveel van dienst zijn, als ze gaarne wilde, maar zij liet in Peking weten, dat de belangen van den Dalai Lama Rus land om zijn talrijke Boedhistische inwoners zeer ter harte gaan. De onderhandelingen in Peking met den Dalai Lama duurden twee maanden en de Dalai moest nog in het laatste oogenblik belangrijke concessiesdoen. Toenmaals betaalde China aan Rus land tweehonderdduizend roebels, welke de Dalai Lama van Rusland had geleend. Daarna vertrok hij ge rustgesteld uit Peking, ofschoon hem werd medegedeeld, dat de toestand in Thibet een versterking der Chi- neesche troepenmacht noodzakelijk maakte. De Dalai Lama protesteerde daar tegen en toen werd hem door de Chineesche regeering verzekerd, dat er geen stap zou worden gedaan, waardoor hij zich gekrenkt kon ge voelen. De tegenwoordige positie van den Dalai Lama is volstrekt niet zoo tragisch, als de pers veronderstelt. Hij heeft zich tot Rusland en Engeland gewend, die volgens hun overeen komst zich ni.'t in de binnenlandsclie aangelegenheden van Tibet mogen mengen, maar toch den Dalai Lama zijn positie als hoofd der Boedhisti sche geestelijkheid waarborgen. De Russische regeering kon in de ge geven omstandigheden geen actieve rol spelen en liet dat aan Engeland over, dat met kracht tusschenbeide is gekomen, zoodat China spoedig moet begrijpen, dat het te ver is gegaan. Het kabinet heeft in een aantal zittingen de Finsche kwestie bespro ken en besloten in beginsel het be kende ontwerp van Charitonow be treffende de aanhechting van Finland aan het Russische rijk te verwezen lijken. Maar men zal met het oog op de gerechtvaardigde verontwaar diging van Europa toch wat voor zichtiger en diplomatischer te werk gaan. Alle nieuwe bepalingen om trent de beperking der rechten van Finland zullen zeer zorgvuldig ge redigeerd worden en de regeering zal haar best doen om de buiten landsche pers met geïnspireerde uit eenzettingen te vullen, waaruit moet blijken, dat de veranderingen in geen enkel opzicht tegen de bijzondere rechten van Finland gericht zijn. De zittingen vari het kabinet wer den bijgewoond door den uit Parijs ontboden geheime agent van liet de partement van buitenlandsche zaken kamerheer Kamarow, wiens taak het is de Parijsche bladen in te lichten over de binnenlandsche politiek van Rusland, dat wil zeggen de publieke opinie van Frankrijk op een dwaal spoor te brengen. Hij verklaarde, dat zijn taak, in vloed uit te oefenen op de publieke opinie van Europa, zeer werd be moeilijkt door de beweging ten gunste van Finland, want de sympathieën waren overal aan de zijde van Fin land. In weerwil hiervan besloot het kabinet Kamarow volmacht te geven om in bovengenoemden zin op de Fransche pers in te werken en zoo veel mogelijk artikels in den geest van de plannen der regeering te ver spreiden. Men richt in Petersburg ook reeds het oog op Duitschland en zal daar zeker ook wel binnen kort soortgelijke pogingen in 'twerk stellen. Docter Georges Oriot, van de Ge neeskundige Faculteit te Parijs, 4, rue de l'Entrepot ((Paris), schrijft ons „Ik heb heel dikwijls uwe Pink Pillen toegepast en altijd hebben zij mij uitmuntende resultaten gegeven. Ik heb in gevallen van bleekzucht, van verarming van het bloed, van zenuwzwakte en kritische maande- lijksche storingen, niet alleen een aanmerkelijke verbetering, maar vol komen genezingen verkregen. In het bijzonder heb ik uwe Pink Pillen toegepast in een geval van hoogst ernstige bloedarmoede met al de ziekteverschijnselen die de voor- loopers zijn van gevaarlijke hartaan- doeningen. In een behandeling van drie maanden heb ik niet alleen een verbetering, maar een volkomen ge nezing van al die verschijnselen verkregen." Indien Docter George Oriot geen uitmuntende resultaten met de Pink Pillen had verkregen, zou hij niet uit eigen beweging een zoo loffelijke verklaring hebben afgelegd. Alle ge tuigenissen van genezing betreffende de Pink Pillen zijn oprechte,oorspron kelijke getuigenissen, wel degelijk afkomstig van genezen personen, wier naam en adres, wier photogra- phie zelfs, wij geven en bij wie de ongeloovigen altijd gelegenheid heb ben navraag te doen. Nu een verandering van jaargetijde gaat intreden, heeft een lentekuur met de Pink Pillen de beste uitwer king op uw gezondheid. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeg- henlaan22, Amsterdam. VoorVlissin- gen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieler, NieuwstraatA. C. Beniest, Lepelstraat; te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Met ingang van 16 dezer is benoemd tot conducteur der brievenmalen op de lijn Vlissinger.—Breda, met stand plaats Vlissingen, T. Trijber, thans brievenbesteller te Velp. Per telegraaf. TER NEUZEN. Hedenmorgen is na een korte ongesteldheid op 75 jarigen leeftijd overleden de heer P. Moes, sedert 1877 lid van den gemeente raad en vanaf 1884 lid van de Prov. Staten voor het district Hulst, De overledene was ridder in de Oranjs- Nassau-orde en bekleedde verder ver schillende openbare betrekkingen in polderbesturen en landbouwvereeni- gingen. Z. K. H. Prins Hendrik ongesteld. 's GRAVENHAGE. Z. K. H. de Prins, Zaterdag in den laten namid dag nog per rijtuig uitgeweest zijn de, schijnt daarbij een zware kou te hebben gevat die met een vrij hevigen koortsaanval gepaard ging. De Prins is onder behandeling van den geneesheer dr. Roessingh, die den zieke 's morgens en soms ook des avonds bezoekt. Vele ingezetenen uit Den Haag der regeering, leden der diplomatie enz. hebben heden ten paleize geïn formeerd naar den toestand en hebben zich daarbij in het register doen in schrijven. De Prins Willem II GLASGOW. Een van Boston alhier aangekomen stoomschip rapporteert dat het op 1000 mijlen ten Westen van de Torry-eilanden in aanraking is geweest met een onbekend uit el kander geslagen drijvend schip, welk wrak vermoedelijk de vermiste. „Prins Willem II." Maart vm. nm. Dinsdag 8 11.22 11.42 Woensdag 9 .12.— 12.20 Donderdag 10 12.31 12.51 Vrijdag 11 1.09 1.29§ Zaterdag 12 1.44 2.04* Zondag 13 2.21 2.41 Maandag 14 3.03 3.23 Nieuwe Maan 's nam. 12.32. Springtij namiddag. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 7 Maart 1910.) Hoogste barometerstand 776,0 te Riga. Laagste barometerstand 746,8 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 8 Maart: Zwakke tot matige Z.O.-lijke tot Zuid Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. De zelfde temperatuur. De ondergeteekende maakt zijn geachte Clientèle bekend dat hij zijn zaak voor Scheren en Haar. snijden heeft VERPLAATST van hoek Scherminkelstraat naar Wal- straatlOl. Minzaam aanbevelend,

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3