Gemengd Nieuws. BUITENLAND. INGEZONDEN MEDEDEELIN Lokaal Buniii DINSDAG 8 MAART IS werken zijn gisteren te 's Qravenhage geslaagd de dames Th. J. van Pien- broek, M. de Jong en C. E. M. Schön- lau, allen alhier en W. J. Verburg te Goes. De binnenvader van het wees huis der Herv. Diaconie te Gorinchem X., die onder verdenking van onze delijke handelingen met aan zijn zorgen toevertouwde weesmeisjes en uit vrees voor erger gevlucht was, is te Utrecht gearresteerd en gevankelijk naar Dordrecht overgebracht ter be schikking van de justitie. Op last van den rechter-commissaris is hij in het Huis van Bewaring in voorloopige hechtenis opgesloten. - Onze lezers worden attent ge maakt op de in ons nummer van heden voorkomende advertentie der Hollandsche Credietbank, die origi- eele premie-loten aanbiedt op maan- delijksche aflossing van f 1 f 2 en f 3. Zooals uit de advertentie blijkt, hebben er bij die loten bijna elke maand één of eenige trekkingen, met vele hooge prijzen plaats. De eerst volgende trekking met 4500 prijzen, waaronder 1 hoofdprijs van L. 50.000 zal reeds op 16 Maart a.s. plaats vin den. Aan het spoorwegtelegraafkan toor van het Holl. Spoorstation te 's Gravenhage was gisteren telegra- phisch bericht ontvangen, dat in den trein, die te 2 uur 26 min. uit Am sterdam aankomt, in een nader aan gegeven coupé zich drie beruchte kwartjesvinders bevonden. De dienst doende stationschef liet terstond de politie waarschuwen en toen de drie heeren bij aankomst in den Haag uitstapten, werden zij daar opgewacht door politiebeambten, die hen op hun wandeling door de stad gezel schap bleven houden, om er voor te zorgen, dat zij in de residentie geen „zaken" konden doen. Te Buren is een gezin van acht personen op straat gezet. Deze familie, waarvan het jongste kind nog geen jaar is, huist onder eenige matten op den openbaren weg en werd van zijn onderdak beroofd, doordat de gemeente, die eigenares was van het bouwvallige huisje, dat met het gezin er in, verkocht is, teneinde de ver- bouwingskosten te ontgaan. Een wo ning is voor dat gezin niet open. De eerlijke brievenbesteller te Venlo die een enveloppe met 37.500 francs aan effecten vond en zich haastte dit bedrag aan den rechtma- tigen eigenaar te overhandigen, kreeg een belooning vaneen rijksdaalder. Toen dezen morgen zoo meldt men van 1 dezer uit Woens- drecht de gemeente-ambtenaren bij den gemeente-ontvanger kwa men om salaris, bleek, dat de kas totaal leeg was en de ontvanger dus niet kon uitbetalen. Wanneer er weer wat in kas zou zijn, kon hij heeie- maal niet voorspellen, daar men vooreerst niets wachtende was en er den laatsten tijd niets was ontvangen Plezierig huishouden De Engelsche regeering heeft aan de bemanning van de Goereesche blazerschuit „G O 7" acht pond ster ling (f96) belooning uitgekeerd voor het redden van de bemanning van het in het Bokkegat gestrande Engel sche drieinastschoenerschip „Renown" op 27 Januari 1.1. Een21jarige schildersknecht uit Capelle aan den IJsel is van een Rijn schip aan de sch lepswerf „de Noord", aldaar gevallen en verdronken. Gis terenmiddag is in 'n iijnkoekenfabriek te Utrecht, een 23jarige machinist door een vliegwiel van een machine gegre pen, waardoor hij eenige malen in de rondte geslingerd werd. In de Rijksklinieken, waarheen de ongeluk kige vervoerd werd, bleek hij zware inwendige kneuzingen bekomen te hebben. Bij Reuver is een vracht rijder uit Tegelen dood op den weg gevonden. Hij bleek door zijn eigen wageii te zijn overreden. Men her innert zich het bericht over een be- schonkene, wien aan den overweg der Hollandsche Spoor bij de Museum laan te Utrecht de feenen zijn afgere den. De man was zoo dronken, dat hij zonder hulp te vragen, kalm op zijn bloedende voeten was voortgestrom peld tot de politie het bloedspoor volgend hem vond. In het ziekenhuis te Utrecht opgenomen is hij daar overleden aan bloedvergiftiging, die zich aan de voeten heeft voorgedaan. Bij een slager te IJmuiden, kwam Donderdagmiddag een beschonken varensgezel binnen en kocht daar worst. Op eens neemt hij een groot slagersmes op en wil daarmee naar den slager steken of het hem naar het hoofd werpen. Gelukkig kwam er juist een politieagent aan, zoodat de varensgezel spoedig maakte dat hij wegkwam. Drie politieagenten snel den hem achterna en slaagden er in hem in hechtenis te nemen. De in acht vanhetkleine. 't Gebeurde dezer dagen in Twente's giootste fabrieksstad, dat een zwaar beladen wagen diep tot aan de as in het zand was geraakt. De beide krachtige paarden konden de vracht niet lostrekken. Alles te vergeefs. Daar slaat de klok half- twaalf en de jeugd uit een school komt buiten, ziet den wagen, blijft nieuwsgierig staan. Iemand, die de macht der samenwerking kende, geeft een lang touw, bindt het aan den wagen en wat twee kracht- dieren niet konden, dat werk werd thans door ruim 100 schoolkinderen van 7—12 jaar met gemak gedaan. Een onaangename ver rassing. Een notabel ingezetene van Amsterdam wilde huwen met de dochter van een ander notabel inge zetene. Hij moest echter omstreeks dienzelfden tijd onder de wapens komen voor herhalingsoefeningen. Daarom vroeg hij vrijstelling, op grond, dat hij in het buitenland een betrekking wilde aanvaarden. De vrijstelling werd hem verleend, hij huwde en ging met zijn vrouwtje het gebruikelijk reisje maken. Aan hel departement van oorlog had men echter ongelukkiger wijze de huwelijksaankondiging gelezen en toen het jonggehuwde paartje nu dezer dagen den vaderlandschen bo dem weer betrad, wachtte het een onaangename verrassing. De jonge man kreeg nl. de kennis geving, dat hij onmiddellijk in dienst moest treden gedegradeerd werd van sergeant tot soldaat en een maand straf dienen. („Tel".) Officieel misteekenen. Op de nieuwe Zwitsersche post zegels van 2, 3, en 5 centimes is een kind met een handboog afgebeeld, maar het is een boog waarmede het kind onmogelijk zou kunnen schieten, want de pees loopt onder het hout waarop de pijl komt te liggen. Der gelijke flaters in teekeningen op offi- cieele uitgaven komen meer voor. Op onze bankbiljetten van f10, die door prof. Van der Waay geteekend en door prof. Dupont gegraveerd zijn, staat als symbool van den arbeid een smid naast een aambeeld tegen het aambeeld staan een voorhamer en een tang, maar die tang is geheel misteekend. Een smidstang, waarmee de smid het gloeiende ijzer vasthoudt, is het niet, want die heeft een platten bek; een nijptang is het ook niet, want de beide deelen van den bek vallen over elkaar in plaats van tegen elkaar te sluiten een gastang is het evenmin, kortom, het is een tang waarmee een smid niets zou kunnen uitrichten De „Roland Linie" te Bremen heeft drie nieuwe stoomschepen be steld van 8300 tons laadvermogen ieder, 2 bij de werf Vulcan te Ve- gesack en een bij de Flensburger Schiffsbau Ges. in Flensburg. Ver der worden deze booten voorzien van draadlooze telegrafie-toestellen, waardoor over een afstand van 3000 K. M. geseind kan worden, evenais het s. s. „Holger" dat op het oogen- blik te Bremen ligt. Het misdrijf op de Ni- colaas Witsenkade. Op last der justitie is gistermorgen in de woning op de Nicolaas Witsenkade het gastoestel in beslag genomen, dat vermoedelijk gediend heeft om de pan met water te doen koken. Toen inspecteur Bakker zich kort na het gebeurde in de woning bevond bleek het toestel nog warm te zijn. De woning blijft voorloopig ge sloten en wordt des nachts door de politie bewaakt. Een en ander omdat het mogelijk is, dat het justutieele onderzoek een hernieuwd bezoek aan de woning noodig maakt en dat het dan van het grootste belang is, dat de toestand nog juist dezelfde is als op het oogenblik van het misdrijf. Niet van de slaapkamer alleen, maar van het geheele dubbele bovenhuis worden door de politie situatieteeke- ningen gemaakt, waarop nauwkeurig is aangegeven waar de meubelen enz. zich op den morgen van het mis drijf bevonden. De informaties, die zoo gaandeweg omtrent het dienstmeistje inkomen, zijn allerongunstigst, met name wat haar karakter betreft. De overledene moet zich daarentegen na het ge beurde tegenover de politie nog in gunstigen zin over het meisje hebben uitgelaten.... De jonge man wordt geschilderd als zeer zenuwachtigintusschen moet zijn karakter veel beter zijn dan dat van het meisje. Beiden zijn zoo als men weet, reeds met de justitie in aanraking geweest. Nog steeds duurt het onderzoek voort naar de herkomst van den gouden ketting, dien het meisje ia haar bezit bleek te hebben. Van alle kanten in België ko men, zegt het „H. v. A.", gerust stellende tijdingen Het water zakt, het weer is droog en schoon, de wind is naar het oosten gekeerd. Het eenige kwaad ligt nu nog in de vele achterblijvende plassen, die niet weg- loopen kunnen en dus onder den invloed van het weer moeten opdro gen. Overal wordt nu geschrobt en gekuischt en gereinigd en ontsmet, en binnen eenige dagen zal er van de overstrooming niets overblijven dan het slechte vooruitzicht voor de gevolgen aan oogst, bouwwerken, bruggen, fabrieken en woonhuizen. Het alles herstellen en vergoeden zal schatten kosten en daarom worden ook overal liefdadigheidscomiteiten ingericht, die in de mate van het mogelijke zullen trachten te vergoeden wat vergoed kan worden. In Oost-Vlaanderen ziet het er nog niet rooskleurig uit, te oordeelen naar wat wij nog te lezen krijgen. Aan het Sas van Wieze is de dijk der Molenbeek doorgebroken. Het water ontsnapte bij stroomen en op korten tijd stond de villa „De Breem- scherre" van AL Tott, overstroomd. De benedenverdiepingen en het gelijk vloers staan onder water, en bewoners zijn naar de verdiepingen moeten vluchten. Een groote hoeveelheid kiekens en kalkoenen zijn verdronken. Heel de Steenweg van aan het Sas tot in de gemeente Gijseghem staat 1 meter hoog onder water. Op die groote watervlakte ziet men in alle richtingen bootjes en vlotten varen om hulp te gaan brengen aan de overstroomden. Het water van den Dender die overstroomd was, begint af te nemen. Een automobiel kwam in volle vaart de baan afgeredende stoker, die niet wist de omtrek der villa „De Breemscherre" onder water stond, reed in dolle vaart door den vloed, en eer hij kon stoppen, stak hij hals over kop in het water. Eenige scheepslossers, die in de nabijheid aan 'twerk waren, hebben met veel moeite de auto uit het water geholpen. Ook uit de Vereenigde Staten komen thans berichten van overstroo mingen en onrustbarende stijging van het rivierpeil, die groote schade ver oorzaken. Uit New-York wordt geseind, dat het voortdurend stijgen van den Hud son groote bezorgdheid wekt. Wel iswaar wordt de stad zelve niet be dreigd, maar te Albany, Herkimer, Hornel, Frankfort' en andere steden stroomopwaarts hebben de overstroo mingen reeds groote schade aange richt. Op vele plaaten stijgt de Hudson acht duim per uur. Geheele stads wijken staan hier en daar onderwa ter. De bloeiende plaatsjes aan de zijrivieren van den Hudson, de Mo hawk, Canisteo en Genesse loopen nog meer gevaar, daar de dalen hier nauwer zijn. Duizenden menschenzijn reeds uit hun onbewoonbare huizen verdreven. Het geheele Mohawk-dal gelijkt op een woedenden bergstroom, die al het werk van menschenhanden vernielt. Het spoorwegverkeer in deze dalen is geheel en al gestremd. Regen en sneeuwstormen houden nog aan. Het Engelsche zeilschip „Pro vence", op reis van Liverpool naar Christiania, geraakte bij Lindesnaes aan den grond. Wel kon het schip weer vlotgebracht worden, maar het had een zoo groot lek bekomen, dat het begon te zinken. Alle zich aan boord bevindende personen gingen in de reddingsbooten, waaronder ook de vrouwen van kapitein en stuur man en het 3 jarig kind van eerst genoemde. De kapitein zou het laatst zijn schip verlaten maar voor hij dat doen kon, verdween het met hem fn de diepte. De algemeene werkstaking in Philadelphia schijnt nu toch niet meer te vermijden te zijn. De centrale ver- eeniging van arbeidersorganisaties heeft eergisterenavond de algemeene werkstaking uit sympathie met het stakende tramwegpersoneel afgekon digd en den aanvang op Vrijdagmid dernacht gesteld. De leiders verklaren, dat 100.000 man aan den oproep zullen gehoor geven, voor het geval de trammaatschappijen zich niet ten slotte toch nog voor een scheidsge recht zullen laten vinden. Heden begint voor het Hof te Venetië de behandeling van het pro ces tegen gravin Tarnowska, op wier aanstichting eenigen tijd geleden graaf Paul Kamarowsky, een kozak kenofficier, met wien zij verloofd was en die haar enkele dagen te voren zijn geheele vermogen had vermaakt, te Venetië werd vermoord. De moord was gepleegd door Nau- mof, een Russisch regeeringssecre- taris uit Orel, terwijl de advocaat Donat Prilpekof hem daarbij de hulp- zame hand had geboden. Geldzucht had de gravin gedreven tot de af schuwelijke misdaad, die al buiten gewoon spoedig werd ontdekt. De verzekeringsmaatschappij „Anker" te Weenen, kreeg nl. achterdocht, toen zij vernam, dat Kamarowsky 12 dagen nadat hij een hooge levensverzeke ring had gesloten, vermoord was en deed aangifte bij de politie. Gravin Tarnowska, die van Weenen uit de mannen, die beiden naar hare liefde dongen, tot den moord had aangezet, werd gevangen genomen en eenigen tijd later aan de Italiaansche justitie overgeleverd. De gravin ontkent bij de misdaad betrokken te zijn ge weest, de beide moordenaars echter verklaren uitsluitend op haar bevel te hebben gehandeld en in het voor loopig verhoor zijn bovendien door een aantal getuigen voor de beschul digde zeer bezwarende verklaringen afgelegd. Prof. Nordmann, van het obser vatorium te Parijs, wien het gelukt is, onlangs de temperatuur der zon op 5310° C. te bepalen, heeft nu met behulp van een door hem gevonden toestel de som van het licht gemeten, die de zon in de wereldruimte doel uitstroomen. Het door dat middelpunt van ons planetenstelsel naar alle kanten uitgestraalde licht heeft een sterkte van normaalkaarsen, die slechts uitgedrukt kan worden door een getal, waarvan wij ons moeilijk een voor stelling kunnen maken, namelijk door 18 met daarachter 27 nullen. Volgens Nordmann's berekeningen stroomt van iedere vierk. centimeter van de zon een lichtsterkte van 319.000 kaarsen. Om het menschelijk begripsvermo gen tegemoet te komen, heeft prof. N. aan een interviewer de volgende mededeeling gedaan „Van de intensiteit van het zon licht kan men zich misschien een voorstelling vormen, als men weet dat van ieder stuk van het zonneop- pervlak, dat ongeveer de grootte heeft van een vingernagel, zoo veel licht uitgaat, als wij gebruiken om des avonds de geheele Avenue de l'Opéra te verlichten. Daar het oppervlak der zon 509 millioen vierk. kilometer beslaat, is het van de zon uitgaande lichtkwan- turn ongeveer 51,000 millioen malen zoo groot als de geheele verlichting van evengenoemde Avenue." Prof. Nordmann heeft zijn metingen ook gedaan om een aantal van de grootste sterren, die nog veel sterkere lichtgevers zijn dan de zon. Serius b.v. ontwikkelt 30 maal zoo veel hitte als de zon, of 109,600,, C„ terwijl de Poolster 8200° warmte bezit, John Rockefeller Jr. zal als het werkelijk hoofd van de Rockefeller- stichting optreden en zich daarom 11 Maart uit het bestuur van de „Standard Oil" terugtrekken, terwijl hij zich deze week terugtrekt uit het bestuur van de „Steel Corporation" en van alle maatschappijen, in wel ker bestuur hij zitting heeft. In den Senaat heeft Gallinger Woensdag een wetsontwerp ingediend, om rechtspersoonlijkheid te verleenen aan een Rockefellerstichting in het district Columbia. Gallinger zei, dat Rockefeller al 130 millioen gulden had geschonken en nu de rest van zijn fortuin ten bate van de mensch- heid wii gebruiken. De stichting zou op dergelijken grondslag gevestigd worden als de Carnegie-stichting voor de bevordering van onderwijs. Volgens het wetsontwerp zal de stichting strekken tot bevordering van het welzijn en van de beschaving van het Amerikaansche volk en zijn volksplantingen, tot verwerving en verspreiding van kennis, en tot ver lichten van lijden. BELGIË. De Kamer hervatte giste-, ren het debat over de interpellaties betreffende de koninklijke stichtingen. De voorzitter van den ministerraad verklaarde, dat alle bezittingen van de kroonstichting moesten terugkomen aan den staat met dé bepaling, alle schulden te betalen. Er is hoegenaamd geen reden om te onderstellen, dat alle goederen uit nalatenschap van den koning afkomstig zijn van de kroonstichting. De president voegde er aan toe „Ik heb den koning de laatste dagen van zijn leven op zijn rustbed zien werken, terwijl hij den dood wachtte en zich nog bezig hield met de belangen van zijn volk". Men was dikwijls onrechtvaardig jegens de nagedachtenis van den man, dien men soms niet begreep en die geen andere zorg kende dan de roem en de welvaart van zijn land. De minister van justitie verklaarde dat de regeering van meening is, dat de meubelen in de koninklijke palei zen tot het particulier vermogen van den koning behooren. De minister voegde eraan toe, dat het geld, da( afkomstig is van de kroonstichting, gewijd moet worden aan hervormin! gen ten bate van de negers. Zoo zullen wij bewijzen, dat wij oprecht verlangen in den Congo het ideaal van beschaving en menschlievendheid te verwezenlijken. De Kamer nam door opstaan een motie aan, waarbij zij kennis neemt van de regeeringsverklaring, volgens welke de rechten van den Staat krach tig worden beschermd. ENGELAND. Bij het debat over de suppletoire marinebegrooting in het Lagerhuis herhaalde de eerste lord van de admiraliteit Mac Kenna de belofte van de regeering, dat de vier Kontingent-Dreadnoughts voor 31 Maart 1912 in dienst gesteld zouden worden, en verklaarde, dat de re geering alle stappen zou doen om haar woord gestand te doen. Bij de laatste schepen is de ad miraliteit in staat geweest in minder dan 24 maanden na den dag der kiellegging de schepen te voltooien, zoo was de „Vanguard" nu juist na' 23 maanden in dienst gesteld. De periode van 23 maanden omvat echter niet de scheepsmachines. De liberale afgevaardigde Lougli steld een vermindering voor van het aangevraagde bedrag en zeide, dat alie alarmeerende beweringen van het afgeloopen jaar verstrooid waren geworden. Asquith had in Maart 1909 verklaard, dat Duitschland in April 1912 17 Dreadnoughts zou bezitten en Balfour becijferde dat dit getal in Aug. 1912 25 zou bedragen, waarbij de laatste staatsman een heftige aan val op de bevriende groote mogend heid richtte. Slechts om met het Duitsche vloot- program te wedijveren, wil de Engel sche regeering de nu aangevraagde schepen bouwen. Duitschland heeft zich de moeite gegeven om Engeland niet slechts bij monde van den chef der Duitsche admiraliteit, maar ook door den gezant zelf te verzekeren, dat de voornemens van Duitschland geheel zijn misverstaan. Dit was, zeide Lough verder, een hoffelijk en vriendelijk woord, en wij hadden geen recht het gering te schatten. Wij kunnen geen millioenen gedachteloos wegwerpen. Duitschland kan zijn Dreadnoughts niet zoo snel bouwen als wij. Eindelijk berispte Lough de regee ring nog, dat zij haar vlootprogram niet langzamer ten uitvoer legde. Hij had gaarne een beleefd antwoord op de verklaringen van Duitschland ge zien. Dejoud-admiraal lord Beresford merkte op, dat men de waarheid heeft gezegd, toen in Maart van het vorige jaar werd verkiaard.dat een crisis voor het land was gekomen in de ge schiedenis van zijn marine. Men moest over Duitschland steeds met groote achting spreken en niets zeggen, dat een opwinding zou kun nen uitlokken, want dat rijk doet slechts wat het volkomen gerechtigd is te doen. Beresford uitte dan de vrees, dat de suppletoire aanvragen te gering waren, en dat Engeland te langzaam voortging met der. bouw van torpe dojagers, en bij de vervaardiging dezer schepen niet met hun bestemming voor de Noordzee werd rekening ge houden. De afgevaardigde der arbeiders partij, Barnes, verklaarde, dat hij voor het voorstel Lough zou stemmen, omdat hij van meening was, dat de verontrustende verklaringen van de ministers en de leden der oppositie in Maart 1909 onwaar en ongerecht vaardigd geweest zijn. Bij het verdere verloop der debat ten verklaarde de parlementaire secre taris der admiraliteit Macnamara, dat de regeering niet uit ziekelijk genoe gen den wensch koesterde Dread noughts te bouwen. Zij moest in den meest uitgebreiden omvang voor de zekerheid der natie zorg dragen. Eindelijk trok Lough zijn voorstel in en de suppletoire begrooting werd aangenomen, waarmee tot den bouw van de vier op het program van het vorige jaar slechts voorwaardelijke gestelde Dreadnoughts definitief be sloten is. FRANKRIJK. De begrooting-Cochéry is in het algemeen door de pers niet ongunstig ontvangen. De „Lanterne" schrijft bv. dat de begrooting bij na dere beschouwing niet zoo slecht bleek te zijn als men naar aanleiding van den toestand zou denken. Deze begrooting, oordeelt het blad, heeft, zooals de minister beloofde, de verdienste oprecht te zijn. De minister heeft den waren financieelen toestand Op veelvuldig verzoek: Aanvang Introductie bekend niet voor het land verborg, houden. De begrooting 19 loyaal mogelijk. En verderDe minister doel dus bereikthij heeft urootingssysteein van dit ja, morgen de groote hervor: arbeiderspensioenen zal stf vasten grond gezet. De „Petite République' eveneens den moed des mi ronduit voor de tekorten uit De heer Cochéry heeft het haald uitstel van betalen vei bezoek van den deurwaa afgewacht, hij heeft op eer gunstig oogenblik, vlak vor kiezingen, 160 millioen zeke sten weten te vinden. Hij heeft voor de volgend ting een oprechten, stabiel ledigen grondslag gelegd. DUiTSCHLAND, De kie: vormingsvoorstellen werde door de commissie uit d schen Landdag voor de tw gelezen. Artikel 1 werd a gesteld in de redactie derci „leder Pruis, die zijn 24 jaar heeft volbracht is meente, waar hij sedert ze: zijn woonplaats of zijn verblijf houdt, kiesgerechi Hierbij werd vastgesteld sonen, die in longlijdersin worden verpleegd, als kies worden beschouwd, daar worden die verpleging vr ondergaan. De bepalingen omtrent van het kiesrecht uitgeslot welke de voorschriften bev het passieve kiesrecht w veranderd vastgesteld. Artikel 4 luidt, volgens lingen bij de eerste lezin steldDe afgevaardigde door de kiesmannen gekoz districten, de kiesmannen kiezer in stemdistricten. der kiesmannen heeft p gesloten briefjes. De conservatieven stelde ook voor de verkiezing mannen de openbare stemr houden. Een conservatieve spre veerde deze wijziging met deeling dat de conserval gaarne met de regeering ie stand brengen, hoewel d hervorming er op bereki positie der conservatieve zwakken. De conservatieven zijn weinig zelfzuchtig, dat zij d bereid zijn mede te werken blijft echter vasthouden aar der openbare stemming. sonen de geheime verkiezi hebben wij Zondag kunne de bijeenkomst der intelle Berlijn. Toen is een troep ding van een democraat, n nenplaats van de „Vorwar ken, om er een hoera 1 vo uit te brengen.... Het voorstel werd, on< „onzelfzuchtige" redevoeri pen, evenals het voorstel, keuze der afgevaardigden ten briefjes te doen plat dat door de vrijzinnigen w< De conservatieven verki; zelfzuchtig" dat hiermee! voor hen onaannemelijk v Ten slotte werd het vo alle inconsequenties en hybridische bepalingen go zooals het bij de eerste 1 't blauw-zwarte hlok was OOSTENR1JK-HONGAF bericht, dat de tusschen Oostenrijk-Hongarije gevo handelingen betreffende e beide mogendheden tot st; gen toenadering èerstdaa: zou en dan onmiddellijk 'enrijksch-Russische c daarover te wachten is, gens een bericht aan ht

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 6