IP Gemengd Nieuws. BUITENKAN i'! iff 5 im If!1;' i V: j heen, na zijn kaartje te hebben afge geven. Eenige dagen later trad hij weer den winkel binnen en vroeg, hoeveel hij schuldig was. „Tweedui zend roebel". „U vergis! u, u be doelt misschien twintigduizend." „Ik vraag u wel excuus, heer graaf, maar den dag, dat u mij met een be zoek vereerde, scheen het mij toe hm als was u hm nog ai tamelijk opgewonden, dat u over uw grootmoedigheid wel eens berouw kon hebben. Daarom nam ik de vrij heid u nagemaakte briljanten voor ta leggen." De graaf, die een blauwtje geloopen had, zweeg een oogenblik. Daarna stak hij den juwelier de hand toe en sprak: ,,U hebt daar heel wel aan gedaan, ik dank u 't Was een pleistertje op de wond van den graaf, welke trouwens niet ongeneeslijk zal zijn. Een dame te New-York schijnt wel een heel ongelukkig huwelijksleven te hebben gehad. Dezer dagen stierf zij en ingevolge haar verzoek, werd toen In een der bladen door haar dochter de volgende advertentie ge plaatst „Gestorven Mevrouw Jenhs. Over leden den zooveelsten aan een ge broken hart, de onbeminde echtge- noote van Thomas Jenhs." In-droe vig, zoo iets te lezen. Aan wien de schuld De vrienden van Jenhs ver klaren, dat hij was een goedhartig en heusch man de dochter echter be weert, dat haar vader deze publieke op de kaakstelling heeft verdiend, 't Is niet uit te maken, wie gelijk heeft, maar zeker is het, dat binnen de muren van Jenhs huis veel leeds geleden is, veel onaangename too- neeltjes zullen zijn voorgevallen. Die mevrouw Jenhs heeft er dus, toen haar einde nabij was, geen doekjes om willen winden. Dat deed de re dactie van een locaal blad ook niet, toen zij iemand onder „briefwisse ling" aldus antwoorddeMijnheer H., Den Haag. „Wij hebben uw stuk, dat u als ingezonden in de „Meerbode" ge plaatst zou willen zien, vóór ons liggen. We hebben 't gelezen en.... begrepen. Begrepen, dat 't u enkel en alleen te doen is om den Burge meester, den heer Knaap en den Wethouder Verhuyl onaangenaam te zijn. Begrepen, dat een ander u de pen in de handen heeft gegeven, die zich wijselijk achter de schermen houdtwant, mijnheer H., u hebt dat stuk niet geschreven. U hebt u siechts geleend aan iemand, die door middel van u gifmengsel in de „Meer bode" tracht te plaatsen. Omdat wij vermoeden wie het stuk samenge flanst heeft, raden wij u Vraag uw gifnemer of hij zijn naam onder het stuk wil plaatsen, dan zuilen we het stuk opnemen met al zijn hartelijk heden, omdat men dan weet wie zijn pen gedrenkt heeft in gif." Dat is zeker taal, die iedereen kan verstaan. Keu velaar. Vlissingen, 4 Maart. Hedenmorgen is men begonnen met het leggen der ponton bestemd vooi de nieuwe mailbooten, welke met April a. s. in de vaart komen. De oude kleinere ponton heeft ligplaats genomen op het einde der buiten haven, omdat ter plaatse, waar de ponton thans ligplaats heeft, gebag gerd moet worden. Bij het te Utrecht gehouden examen voor adspirant-machinist slaagden de heeren N. J, Kaufman en G. J. de Waardt, beiden alhier. Het Duitsche stoomschip „Schwar- zenfels" dat op de Schelde bij Ant werpen aan den grond is gevaren, is gisterenavond met assistentie van sleepbooten vlot gesleept en naar Ant werpen teruggekeerd. Te Brigdamme (gem. St. Laurens) is opgericht een christelijke zangver- eeniging voor gemengd koor, met aan vankelijk 18 werkende leden. Als be stuursleden werden gekozen J. Koole, voorzitter, C. Hollebrandse, vice-voor- zitter, J. Abrahamse, secretaris, M. Houterman, vice-secr. en P. Pouwer, penningmeester. De heer ds. G. H. Toebes werd tot eerevoorzitter be noemd. Tot directeur werd benoemd de heer J. Schout van Serooskerke. De vereeniging die tot naam heeft „Looft den Heere" zal haar wekelijk- sche oefeningen houden in de Ger. kerk, daartoe welwillend door den kerkeraad afgestaan. KERK- en SCHQOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Op voorstel van kerkvoogden en notabelen van de Ned. Herv. gemeente te Deventer, hebben de kiesgerechtigde leden met 33 tegen 17 stemmen besloten tot uitbreiding van de benoembaarheid in de colleges van beheer, in dien zin, dat deze niet langer beperkt blijven tot de mans lidmaten, zoodat in het vervolg ook de vrouwelijke lidmaten zich voor het stemrecht kunnen opgeven en be noemd kunnen worden in bedoelde colleges. Door dit besluit is Deventer de eerste plaats waar in de Ned. Herv. kerk inede aan vrouwen hel bestuur daarover kan worden opgedragen. Voor het examen nuttige hand werken zijn gisteren te 's Gravenhage geslaagd de dames J. L. Anschiitz en P. J. Gabriëlse, beiden te Middelburg. Ingevolge het jongste besluit van den gemeenteraad van Naarder., is door B. en W. aldaar bepaald, dat aan de oproeping voor de weldra va- ceerende betrekking van onderwijzer met akte Duitsch de volgende clausule zal worden toegevoegd „Bij de over te leggen stukken dient een verklaring te worden gevoegd, dat de sollicitant bereid is, bij zijn leerlingen aan te kweeken eerbied voor de overheid en onzen grondwettelijken regeerings- vorm en liefde voor het Vorstelijk Huis." Rechfxaken. De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de zaak tegen L. de R„ 61 jaar, schoenmaker, geboren te Vlissingen, zonder vaste woon plaats, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van verduistering van een naaimachine ten nadeele van de Sin- germaatschappij, van de behandeling waarvan wij in ons nummer van 26 Februari jl. uitvoerig melding maakten. De rechtbank veroordeelde beklaag de tot 2. maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. Verder werden veroordeeld wegens: strooperijL. de V., 14 jaar, mo lenaarsknecht te Vrouwepolder tot f0.50 boete subsidiair 1 week tucht school diefstal: P. van R., 21 jaar, dienst knecht te Eede, gedetineerd te Mid delburg tot 3 maanden gevangenisstraf met vermindering van het voorarrest en B., 64 jaar, werkman te West- kapelle tot f 1 boete subsidiair 1 dag hechtenis beleediging van een ambtenaarJ. A. L., 23 jaar, wagenmakersknecht te lerseke, tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis mishandeling: J. M., 32 jaar, schip per te lerseke tot f 3 boete subsidiair 3 dagen hechtenis; vernielingE. K., 22 jaar, schippers knecht te Breskens tot f 3 boete subsidiair 3 dagen hechtenis vrijgesprokenP. B., 33 jaar, koopman te Kloetinge, beklaagd van oplichting en A. B., vrachtrijder te Hoedekenskerke, beklaagd van ver duistering. In zake A. J., 14 jaar, zonder be roep te St. Jansteen, beklaagd van mishandeling is de teruggave aan de ouders bevolen zonder toepassing van eenige straf. De rechtbank te Middelburg heeft heden staande de zitting F. J. B., 40 jaar, geboren te Utrecht, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats wegens bedelarij veroordeeld tot eene hechtenis van twaalf dagen. Voor de rechtbank te Middel burg stond heden terecht P. K., 20 jaar, werkman, geboren te Bergen-op- Zoom, wonende te Vlissingen. Hij had zich te verantwoorden over het feit, dat hij den agent van politie Peeman te Vlissingen de volgende woorden heeft toegevoegd „Je bent toch een kwajongen, om mij maar zoo direct te bekeuren." Wegens eenvoudige beleediging van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijne functie werd tegen beklaagde f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis geëischt. Ook stond terecht P. J. W., 39 jaar, te Middelburg, wegens mishandeling van een knecht in zijn werkplaats te Vlissingen, toen er een verschil van meening ontstond over het uit betalen van overwerk. Geëischt werd f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak 11 Maart a.s. Prins Willem II. Ofschoon geen tijding niet altijd slechte tijding beteekent, vooral niet waar het zee vaarders betreft, wordt toch in zee vaartkringen de „Prins Willem II" als verloren beschouwd. Ervaren zee lui, waarvan ik er eenigen sprak be schouwen als het meest waarschijn lijke, uat de mailsteamer in het traject na Ouessant en halverwege de Azoren, vergaan is. Zij achten dit te meer waarschijnlijk, nu de Belgische stoo- mer „Bulgaria" omstreeks denzelfden tijd als de „Prins Willem II" van Ant werpen uitgevaren, eveneens spoor loos is verdwenen. In den tijd dat de „Prins Willem II" nog geen derde deel van haar reis had afgelegd, heeft er een ware orkaan op zee gewoed. De waarschijnlijkheid dat het schip daarin gebleven is, is zeergroot. Het schip heeft bij uitvaart een vertraging gehad aan de Hembrug, wegens een malheur aan een der machines. Deze waren echter na't verlaten van Ijmui- den weder geheel in orde, anders zou het niet mogelijk geweest zijn Ouessant te bereiken, een vaart van 2 maal 24 uren, en vanwaar het schip is gesignaleerd. Dat het hulpeloos zou ronddrijven wordt onwaarschijnlijk geacht, omdat in dit geval allicht een sloep met ervaren scheepsvolk zou zijn uitgezet om den drukken vaarweg op te zoeken en het ongeval aan andere schepen te rapporteeren. De herverzekering moet het schip dan ook reeds hebben opgegeven en de ervaren zeelui eveneens. Er blijft echter altijd eenige hoop over. Ook de vrachtstoomer, „Soestdijk", van de Hofland-Amerika-Lijn werd enkele jaren geleden, toen men er bij een reis, die dat schip naar Newport- News maakte, in zes weken niets van gehoord had, afgeschreven. Het kwam later voor den dag en had met onklare machines rondgedreven. Doch de mannen van hef vak ver klaarden mij, dat zooiets te zelden voorkomt om de hoop op 't terug vinden van de „Prins Willem II" te verlevendigen. („Tel.") (Zie Laatste Berichten.) - De verpachting van staanplaat sen op de kermis te Groningen heeft dit jaar opgebracht f 16,875 tegen f13,041 in 1909. Zeker een aardig buitenkansje voor de gemeentekas. Een 17jarige kantoorbediende, die gistermorgen te Amsterdam was uitgezonden om een wissel, groot 1400, bij een der bankinstellingen te incasseeren, is niet op het kantoor van zijn patroon teruggekeerd. De politie is met zijn wegblijven in kennis gesteld, tot nu toe zonder resultaat. Dinsdag vond de brievenbesteller J, Sterk, te Venlo, een enveloppe, in houdende Russische effecten ter ge zamenlijke waarde van 37.500 frs. (zeven-en-dertigduizend vijfhonderd francs)de vinder haastte zich aan den rechthebbenden eigenaar de be langrijke vondst te overhandigen. De moord op deNico- aas Witsenkade. Met be trekking tot den opzienbarenden moord op mevrouw Wynia kwamen de „Tel." nog de volgende bijzon derheden ter oore De beide verdachten kenden el kander reeds sinds hun prille jeugd. Als kinderen, wonende te Dokkum, in dezelfde buurt, hadden zij met elkander omgegaan en op straat ge speeld, en kwamen zij wel bij elkaar thuis. Daarna hadden zij elkaar uit het oog verloren, om elkaar onge veer twee jaar geleden weer te ont moeten. De dienstbode had toen haar thuis bij een oom. Daar kwam ze op haar vrije dagen en avonden. Die oom was tevens een kennis van de moeder van R. en zoo kwamen zij weer met elkaar in aanraking. Langzamerhand werd de omgang wat drukker en ten slotte vestigde het meisje haar thuis bij de moeder van R. Erg daarmee ingenomen was deze echter niet, want het karakter van het meisje liet veel te wenschen over. Niet alleen was zij reeds twee maal wegens diefstal veroordeeld, maar ook bij andere gelegenheden was zij reeds op diefstal betrapt, en op dien grond uit den dienst verwij derd. Bovendien waren haar zeden niet bepaald puriteinsch en leek zij ook op andere punten niet te ver trouwen. Weliswaar liep zij wel eens met R., maar deze gaf aan zijn moeder te kennen, dat er van een verkeering tusschen hen beiden geen sprake was. Zij deed hem te rare voorstellen naar zijn zin, over berooving van haar mevrouw, die zooveel goud en dia manten had, en daarom wilde hij liever niet met haar te maken hebben. Aldus verklaarde hij aan zijn moe der, korten tijd voor den moordaan slag, doch alleen zijn moeder heeft deze verklaring gehoord, geen ge tuigen waren er bij tegenwoordig. Wel heeft zij in den huiselijken kring bij de moeder van R. meerma len uiting gegeven aan vijandelijke gevoelens jegens .mevrouw Wynia, die zij „een kreng" noemde. Of R. ten slotte voor de verleiding bezweken is? 'tls wel aannemelijk, want altijd was hij een jongen met zwakke geestvermogens en zwak ka rakter. Er zijn feiten, die er op wijzen dat de zaak reeds lang te voren door hen besproken is. Niet alleen toch dat zij reeds geruimen tijd uiting gaf aan haar begeerte, naar het goed van mevr. Wynia, maar ook was zij kort voor den moordaanslag, R. een paar maal 's avonds bij zijn baas komen opzoeken, om hem te spreken. Ten slotte heeft zij hem, zooals men weet, 's avonds met een briefje bij zich ontboden. Zij gaf voor dat dit was omdat hij haar een rok moest brengen, dien zijn moeder voor haar versteld had en dien zij den volgenden dag noocig had. Dit was echter een leugen, want de rok hangt nog altijd bij de moeder thuis. Het zal echter voor de justitie niet zoo gemakkelijk gaan de waarheid uit te vorscheu. Woensdagavond, bij het vertrek van den trein om 8,20 uur, sprong te Heerlen een persoon uit den reeds in beweging zijnden trein bewuste loos, met een bloedende wonde aan 't hoofd, bleef hij liggen. Het stations- personeel droeg den bewustelooze in de 2e klas wachtkamer en verzorgde hem daar. Daar men het geval voor ernstig aanzag werd dokter Wever ontboden bij de aankomst van dezen sloeg de bewustelooze de oogen open en met den roep „Ben ik hier op de slachtbank sprong hij op, en liep onder het uiten van scheldwoorden de Stationstraat af. De gemeentebode werd ter assistentie geroepen, die juist ter plaatse was. Hij haalde den kerel in en bracht hem naar 't politiebureau. Dat het vak van kwartjesvinder niet altijd even aangenaam is, onder vonden de heeren gisterenmorgen. Eenige groentenhandelaars die van 's Gravenhage naar Wassenaar gingen, speelden en verloren natuurlijk. Dit vonden ze wat al te erg en dwongen de heeren op hardhandige wijze om het verlorene terug te geven, wat dan ook geschiedde. De heeren riepen de hulp der politie in maar de kooplui waren natuurlijk huns weegs gegaan. Gisterenmorgen is een dienst bode te Arnhem, bij het nazien van de gaskachel getroffen door een uit slaande vlam. Het meisje kreeg ern stige brandwonden aan beenen, armen en rug en is naar het ziekenhuis overgebracht. Op een werf te Bolnes kreeg een werkman een gloei- enden nagel tegen zijn oog, waardoor dit lichaamsdeel barstte. De vrouw van een schoenmaker te Winterswijk stond op een ladder, met een mes in de hand, om een stuk spek dat aan den zolder hing af te snijden. De ladder gleed uit en de vrouw viel in het mes waardoor ze een vreeseHjke snede aan het voorhoofd kreeg. De doktoren hadden eenige uren noodig om de wonde te hech ten. Haar toestand is niet buiten ge vaar. ln de papierfabriek te Vel- sen is een arbeider zoodanig met een machine in aanraking gekomen, dat men voor zijn leven vreest. Gisteravond is de knecht van een voerman uit Tegelen, tusschen Swal- men en Reuver dood op den open baren weg gevonden, met verbrijzeld hoofd. De man is vermoedelijk overreden. Door den kapitein van de Brielsche boot werd gisterenmid dag aan de Maaskade te Rotterdam drijvende gevonden het lijk van een vrouwspersoon. Het lijk werd her kend als dat van een 17jarige schip- persdochter, die sedert het laatst van Januari vermist werd. Dinsdag heeft de rechtbank te Antwerpen uitspraak gedaan in de zaak Albrecht-Grote. Men zal zich herinneren, dat eenige maanden ge leden majoor Albrecht zijn schutters, op de openbare straat, in het Fransch bevelen gaf en dit de woede op wekte van een Flamingant, zekeren Grote, die den majoor luidkeels toe riep, dat hij in het Vlaamsch moest commandeeren, waarop de al te op vliegende schutterofficier den oneer- biedigen burger een slag met zijn sabel gaf. De rechtb. achtte dfeiten voldoen de bewezen, nam echter verzachtende omstandigheden aan en veroordeelde den majoor tot 25 fr., boete of 3 dagen hechtenis; ten civiele werd hij veroordeeld tot 1 frank en de gerechtskosten. Aangezien de rechters van oordeel waren, dat niet bewezen is, dat de als stuk van overtuiging overgelegde sabel gediend heeft om het feit te plegen, werd deze niet verbeurd verklaard. De geleerden ver diepen zich thans in de quaestie of van deze correctioneele straf beroep mogelijk is in dit bijzondere geval. Het Brusselsche hof zal hierover moeten beslissen. De Köpenickers zijn wat wan trouwig geworden, sedert zij door den valschen kapitein Wilhelm Voigt zoo deerlijk zijn beetgenomen. Het tweede bataljon van het Elizabeth- regiment te Charlottenburg moest dezer dagen een nachtelijke oefening bij Köpenick doen. Opdat de man schappen in den vroegen ochtend koffie zouden krijgen, trok eenige dagen te voren een kapitein naar Köpenick en bestelde daar bij een kastelein voor 400 man koffie. t)a( vond de man verdacht. De kapitejn had zijn hielen nog niet gelicht, 0j de kazerne van het regiment wer(j opgebeld en gevraagd, of het mefde koffiebestelling in den haak was Gelukkig bleek de kastelein ditrnaa] met een echten kapitein te doenge. had te hebben. Omtrent de plannen voor ceil Noordpooltocht per Zeppelin-lucht- schip meldt een Wurtembergsch blad dat de graaf in dezen zomer eerst een tocht per stoomboot naar het poolgebied zal maken om daar jj,et prof Hergesel 1 studiën te maken over de gesteldheid van weer en winj Valt dit onderzoek gunstig uit, dan zullen twee luchtschepen, opzettelijk voor dit doel vervaardigd, proeftoch ten houden boven de zee. In Ham- burg zal een schuur voor die twee luchtschepen gebouwd worden, welk gebouw eerst in het voorjaar van 1911 gereed kan zijn, zoodat de proeftochten pas den volgenden zomer gehouden kunnen worden, ln 19)2 zullen de luchtschepen naar Spits bergen vervoerd worden en dan kan de expeditie beginnen. Graaf Zeppe. lin doet niet mee aan de eigenlijke ex peditie, wel aan de voorbereiding. Eergisteren zijn in het Cascade gebergte in den staat Washington twee treinen onder sneeuwlawines bedolven. Thans, nu de nadere bij zonderheden over dit ongeluk be kend worden, krijgt men eerst een recht idee over den vollen omvang der ramp. Dinsdagmorgen gleed een reus achtige massa gesmolten sneeuw en ijs langs de westelijke helling van het Cascadegebergte. Twee; waar schijnlijk drie treinen, die reeds aan den ingang van de Cascade-tunnel waren ingesneeuwd, werden onder de lawine bedolven. Toen de treinen niet op tijd aankwamen en men ge heel geen berichten ontving werden onmiddellijk hulpbrigades gevormd om zoo noodig hulp te kunnen ver schaffen. Tengevolge van de hevige sneeuwstormen, die in den laatsten tijd hadden gewoed, hadden deze met buitengewone moeilijkheden te kampen, zoodat zij er slechts in slaagden één trein in de „Spokane Limited" te bereiken. Direct werd een aanvang gemaakl met de reddingswerken, met het resultaat, dat twee-en-twintig lijken werden te voorschijn gebracht en dertig gewonden werden gered. Van dezen trein worden echter nog een dertigtal passagiers vermist. Omtrent den tweeden trein, dc „Transcontinentral Fast Train" wordt gemeld, dat deze onder dezelfde la wine begraven is, die zich over een afstand van éen mijl uitstrekt. Onder de hoogopgestelde rotsblok ken en boomen die door de lawine zijn meegesleurd, hoort men de kreten der passagiers en men hoopt er in te kunnen slagen hen spoedig te redden. In ieder geval zal men nog vele uren hard moeten werken voor aleer de massa voldoende is weg geruimd om de reizigers te kunnen bevrijden. Men vreest, dat nog een trein, - een hulptrein in den sneeuwval be graven is. Een stationrestaurant aan den ingang van de tunnel werd vol komen verwoest, en vele reizigers, die er het middagmaal gebruikten, kwamen bij het ongeluk om het level Evenals bij het ongeluk te Mace, kwam de lawine neer toen het grootste gedeelte der slachtoffers sliep. Ma® al hadden zij niet geslapen, dan zon den zij toch weinig kans hebben ge had om te ontsnappen. De overwel digende massa sneeuw kwam mil ontzettende snelheid naar beneden, alles op zijn weg meesleepende en neerwerpende in het spoordal, dal volkomen werd gevuld. Een gedeelte van de lijn werd daardoor vernield, zoodat de hulpbrigades onder buiten gewone moeilijkheden vijftien of twin tig mijlen moesten loopen om dt plaats van het ongeluk te kunnen bereiken. Een Centraal-News-telegramt»1! New-York meldt, dat daar gistere" een draadloos telegram ontvangen® van het stoomschip „Tagus", varen® van Colon naar New-York en waan" gemeld werd, dat dè „Tagus" in aan varing geweest is met den schoei' „Republic" van Barnegat Bay (New- Jersey.) Aan boord van de „Tagus," wa® schijnlijk een schip van de R"? Mail Steam Packet Company, aiJH ongeveer 150 passagiers, waarvjj vermoedelijk de meesten toeristen «f van West-Indlë. ,1 Uit nadere berichten blijkt dat 1® ongeluk bij dikken mist gebeurd® Daar er ook te New-York een zw® mist hing, ontstond er begrijpelijk wijze bij velen groote angst over lot der beide schepen. Men g"1» Wanhopen want het was uit fevaarlijk om pogingen tet redd >t werk te stellen. Toen even| "adere bijzonderheden bekend keerde de kalmte langzamerh tZr terug. Het bleek n.l. dat doornschip slechts licht beschacj s en hulp kon verleenen aan Thoener, die zwaardere averij bel Ln had. P Qj: het afzenden van het laa Hraadlooze telegram was het gro te gedeelte van de bemanning j Tagus" aan boord van de ïb'lic" om te trachten haar zooi mogelijk te dichten en naar New-Y' t sleepen. De kapitein seinde teJ d-it geen menschenlevens te betree waren- Volgens mededeelingen, V agenten van de firma Sander and Son hebben ontvangen, w vijf en zestig passagiers aan bc van de „Tagus", voor het meeren in de West-Indische havens boord gekomen. Ra de aanvaring ontstond geen lek en met bewonderingswaar, koelbloedigheid begon de beman onmiddellijk de schade te herste Van boord van het schoenersj klonken kreten door den mist, uit bleek dat deze ernstige al liad beloop en en terwijl nu een deelte van de bemanning zich o tuigde dat het schip niet ernstig schadigd was, liet een ander gedi de booten te water en roeide het andere schip om hulp te verlee De „Mauretania", die Woens' morgen van New-York zou vertrei werd door den mist opgehoudei kreeg order zich met de „Tagus" haar draadlooze inrichting in veil ding te stellen, terwijl een ai sleepbooten naar de plaats vai aanvaring vertrokken zijn. Wanneer de mist is opgetro, hoopt men de beide schepen in dok te brengen. 480 mijlen in eeti Een Engelschman, die te Interll vertoefde, stapte in een cab en flegmatiek tot den koetsier naar Cannes aan de Riviera te ril De koetsier klom eens van zijn af en wierp een twijfelachtigen op zijn gast. „AU Right" zeide de Engelse!] „hier is mijn naam en adres," haalde meteen een portefeuille| banknoten voor den dag. „Vo schiet op en rijd me naar Cann De koetsier rekende uit da een lange reis was, welke hij ed als de Engelschman 't meende, wilde ondernemen, maar dat hij een extra paard noodig had. De Engelschman vond 't goej de reis werd ondernomen. Menl seerde Genève, Grenoble, de Jur pen, Lyon en Marseille en arrivj veilig en wel te Cannes, na eer van 840 mijlen te hebben afg in veertien dagen. De koetsier door den Engelschman proinp taald en na zijn paarden een fatl lijke rust te hebben gegund, o nam hij weer den terugweg na terlaken. Hij vertelde dat d langste, meest interessante er, betaalde rijtoer was geweest, dj ooit in zijn leven had onderin en dat hij er voortnan op zou ui of hij nog meer van soortg Engelschen kon ontmoeten. BELGIË. In de Kamer kv. gisteren in behandeling verschi. interpellaties over de uitgifti Congoleesche fondsen, de overt van de goederen van de Kroon ting van den Congo en de sti Niederfiilbach. De sociaal-democraat Vandei bracht in herinnering, dat de had verklaard een bedrag - tnillioen na te laten en dat me ontdekte, dat de nalatenscha belegd was in maatschappij stichtingen en beheerd were stroomannen, een zeer aanzien! drag vertegenwoordigde, dat v de bladen een som van 70 m bedroeg, waarvan 25 milliot Congoleesche fondsen. Hij ste vraag, vanwaar deze fondsen k\ en of zij den koning geschonki ren of niet. Spreker voegde d toe, dat hij geenszins gelooft, xoning uit winstbejag had geha wi'de de noodig hulpbronr 'aten voor den Congo, terwijl aine dochter slechts het stUkl zakelijke verzekerde. Men zou oor een onderzoek van de fin fa L ^ongosfaat en van de i sen Runnen uitmaken, of ning alleen uit vaderlandsliefd Sehandeld, de boeken zijr vp m nd' Spreker eindigde verkla„ng) dat de stichti schappijen, door den kon g richt, in België voor de

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2