Gemengd Nieuws. Het Duitsche stoomschip „Hugo Clara", van Antwerpen naarMiddles- bro werd gisterenmorgen met defecte machine nabij het Newarp vuurschip aangetroffen door net Engelsche stoomschip „Peveril" van Leith naar Antwerpen bestemd. Wegens de hooge zee werd na veel moeite een sleeptros van tie „Peveril" op de „Hugo Clara" vastgemaakt, en bracht de „Peveril" genoemd stoomschip gis terenavond veilig op de reede alhier ten anker. De averij van het stoomschip „Hugo Clara" zal door de Kon maatschappij „de Schelde" hersteld worden. Het van Riga te Antwerpen aan gekomen Deenschestoomschip„Saga" is aldaar in aanvaring gekomen met het Deenscbe stoomschip „Nordjyl land" waardoor de „Saga" schade bekwam aan schip en reeling. Het Engelsche stoomschip „Queen Eugenie" van Caleta Buena te Ant werpen aangekomen, heeft gedurende de reis zwaar stormweder doorstaan waardoor vermoedelijk water in het ruim gekomen is en schade over dek veroorzaakt werd. Het stoomschip „Prinzessin" der Duitsche Ost-Afrika Linie arriveerde gisterenavond alhier op de reede, komende van Durban en vertrok na ontscheping van passagiers naar Hamburg. Van de „De Ruyterschool" alhier zijn geslaagd voor eersten stuurman groote stoomvaart de heer B. Ver maas, voor derden stuurman groote stoomvaart de heer L. W. J. de Waardt. Lijst van de aan het postkantoor te Vlissingen ter post bezorgde brie- Ven en briefkaarten, gedurende de 2e helft der maand Februari 1910, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen wor den uitgereikt. Van Dijke, AmsterdamC. Kort leve, Culemborg Marie Wouter, Gra- venhage; H. van der Wielen, W. Hampe, Rotterdam C. W. Barnard, W. N. Goddard, W. Sheer, J. Janes, W. Nurr, allen te Aberdeen T. Partridge, Birmingham A. Whee ler, Caldmare T. Peat, Castle J. Jelly, ChiswickE. Yeatmand, Dor king; J. Marsentram, Hampslan R. Markly, Kings LynnB. Loopes, Kingston on ThamesR. C. L. Jur, Leith A. E. Aston, LiverpoolR. B. Stevens, London M. Pollack, New- mains; mr. Litchfield, Nottihg Hill; B. M. Grasso, Paterson W. Stevens, Peckham mr. Scautan, Swinhan C. Cransley, Twekenham A. Pickersgil, Wolverhampton; C. Phillips, Newport; F. Pearce, LondonEdith Waite, New-York. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de brieven te vermelden, opdat deze bij onbestel baarheid kunnen teruggegeven wor den. Voetbal. Te Middelburg moesten Zondag twee wedstrijden plaats hebben. Een tusschen „Zelandia 1" aldaar en „E. M. M." uit Vlissingen, voor de Zui delijke tweede klasse competitie A van den Nederlandschen voetbalbond en een tusschen „Olympia II" en „Concordia I" beiden te Middelburg voor de Zeeuwsche competitie. Voor beide wedstrijden werden de velden afgekeurd. Ook te Goes werd het veld afge keurd voor een wedstrijd tusscfren „Zelandia I" aldaar en „Zelandia II" uit Middelburg, eveneens voor de Zeeuwsche competitie. In plaats hier van speelden genoemde clubs een vriendschappelijken wedstrijd, die de Middelburgers wonnen met 4—1. De „Old Burghleyans F. C." te Londen, die len Paaschdag te Vlis singen spelen tegen „E. M. M." hebben 2enPaaschdag een ontmoeting met „Olympia" te Middelburg. Na eene rede van den heer J. H. Donner, voorzitter der vereeniging tot christelijke verzorging van krankzin nigen in Zeeland, en predikant op de stichting dier vereeniging „Vrede rust" bij Bergen op Zoom, is te Veere eene afdeeling der vereeniging opge richt. In bijna alle plaatsen op Walcheren en in zeer vele gemeenten in Zeeland bestaat een afdeeling dier vereeniging welke door samenwerking van her vormden en gereformeerden een zeer nuttig veld van barmhartigheid be arbeidt. Te Aardenburg werd Zaterdag aan besteed het bouwen van een open bare lagere school met zes lokalen en het verbouwen der oude school tot gymnastieklokaal, met bijlevering van materialen. Ingeschreven werd door de heeren W. I. Daansen f 19.900; M. Boone f20.600; A. van Baal allen te Oostburg f21.793; Iz. Sanders te Cadzand f23.005; A. Polderman te Aardenburg f 25.300P. Boogaard te Ter Neuzen f25.406; Van Peijl en Kouwe te Vlissingen f25.900 J. Kools te Aardenburg f 27.699 A. Hubregtse te Heinkenszand f 28.800 J. Looijsen te Middelburg f32.000 en Blondeel Thijs te Brugge f 40.000. De gun ning werd verleend aan den heer Daan sen. De raming bedroeg f 22.320,13 Men schrijft ons uit Ter Neuzen Ten behoeve der wed. C. M.Jan senWisse, die dezer dagen met 7 jeugdige kinderen in hulpbehoeven den toestand achterbleef hield eene commissie eene inzameling, welke f 780,01 Vs opbracht. Voorts gai de tooneelvereeniging „Vooruitgang is ons streven" eene uilvoering voor dat doel die een saldo van f 118 opleverde, Men schrijft ons uit Hontenisse Vrijdagavond vervoegde zich bij den burgemeester dezer gemeente een matroos die door 2 Belgische loodsen te Vlissingen aan wal was gezet die hem gevonden nadden, drijvende op een stuk wrak afkomstig van een Fransche bark geladen met wijn en bestemd voor Glasgow, die vergaan was op de Noordzee jl. Donderdag avond. Bedoelde matroos had ruim 5 uur rondgedreven voordat hij be merkt werd. Door middel van de ver schillende burgemeesters was hij van Vlissingen naar Middelburg en zoo naar Goes en Vlake, Hansweert, Hon tenisse en Hulst getransporteerd naar Antwerpen, waar hij weer zal trachten aan te monsteren. Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot gemeente-veld wachter te Bruinisse, J. F. Bastiaanse, vroeger agent van politie te Breda, thans gemeente-veldwachter te Fij naart c.a. KERK- en SCHOOLNIEUWS. De gemeenteraad te Hontenisse heeft het aanvangssalaris van het nieuw te benoemen hoofd der school aan de Molenstraat verhoogd van f 1175 op f 1275. Door den minister van binnen- iandsche zaken is bepaald dat de rijksnormaallessen te Oostburg met ingang van 1 Mei een klasse worden verhoogd en het dan een rijksnor maalschool A zal worden. Rechfnaken. Bij beschikking van de rechtbank te Middelburg is rechtsingang ver leend met last tot instructie der zaak en bevel tot gevangenhouding van den beklaagde in de zaak tegen L. A. S., 32 jaar, assuradeur, geboren en wonende te Vlissingen, thans ge detineerd in het huis van bewaring te Middelburg, beklaagd van diefstal of verduistering van postal orders. Niets is tot nu toe van het ss. „Prins Willem II" vernomen, De „Prins Willen IV" die 21 dezer van Trinidad naar Amsterdam vertrokken is met de opdracht van de directie van den Kon. West-Indischen Mail dienst om naar het vermiste schip te zoeken, en het pantserschip „Utrecht" dat een zelfde opdracht heeft van de regeering, hebben blijkbaar nog niets gevonden. De „Utrecht" kan van eventueele ontdekking draadloos be richt aan Curasao geven. De „Prins der Nederlanden", een ander schip van den K. W.-I. M., dat op de thuisreis is, heeft onderweg blijkbaar niets ontdekt, want anders zou de kapitein dit zeker van de Azoren, die gepasseerd moeten zijn, gemeld hebben. Dit schip kan in de eerste dagen van Maart te Amsterdam binnen zijn. Omtrent den moordaanslag op mevrouw W. aan de Nicolaas Wit- tenkade te Amsterdam, {die, terwijl zij nog te bed lag, door een gemas- kerden man en een gemaskerde vrouw met kokend water werd overgoten, kan nog worden medegedeeld, dat geen der beide verdachten, het dienst meisje en de vrijer van deze, tot dus verre een bekentenis hebben afgelegd. Toen de commissaris van politie, die in deze zaak het voorloopig onder zoek leidt, hen aan het eerst verhoor onderwierpen, ontkenden beiden, doch wierpen de schuld op elkander. De toe^and van het slachtoffer van dezen zeldzaam wreedaardigen aan slag is niet van dien aard, dat voor haar leven gevreesd wordt. Zij wordt verpleegd in het Wilhelmina-G ast huis zij lijdt echter zóo hevig aan de bekomen brandwondendat de comtteissaris haar nog geen verhoor kon afnemen. Onweer. Een kort maar hevig onweder, vergezeld van een hagelbui, woedde Vrijdagmiddag bo ven Veenendaal. De bliksem sloeg door den schoorsteen in een huis, vernielde de pijp van het fornuis, sloeg vervolgens op een Nortonpomp, en kwam tenslotte door de buis in den grond tereeht. De vrouw die met haar drie kinderen thuis was bleef wonder boven wonder ongedeerd. Naar zij verklaarde was het haar echter een oogenblik als stond zij in vlam. De schoorsteen werd vernield. Het huis bekwam geen schade, het geen temeer verwondering wekt daar het geheel van hout was opgetrokken. Een effectenfirma te Amsterdam had onlangs aan iemand eenige effecten geleverd, die dusdanig de iaagte ingingen, dat de eigenaar er f 1000 op verloor. De man trok zich de zaak zdö aan, dat hij Vrij dagavond tegen een uur of zeven, met een bijl gewapend, naar de particuliere woning van een der firmanten trok, die hem de effecten geleverd hadden. Toen op zijn bellen de deur van het bovenhuis geopend werd, stormde hij luid schreeuwend en tierend de trap op, en dreigde den heer des huizes te zullen ver moorden. Deze greep, om zich te beveiligen, een geweer, waarop de ander uitriep: „Schiet me maar dood, dan ben ik meteen van alle misère bevrijd." Intusschen werd noch van de biji, noch van het ander moorddadig wapen gebruik gemaakt. Wel geraak te, de bezoeker met den heer des huizes handgemeen en deze in zijn ijver om den ongewenschten gast kwijt te raken, weerde zich dusdanig, dat het tweetal ten slotte broederlijk de trap afrolde. Beneden op de stoep begon de cliënt opnieuw te dreigen en te lamenteeren, tot eindelijk de politie er in slaagde de rust te her stellen. Dejachtnaarhetgeluk. Op het trottoir van de Vlasmarkt te Rotterdam een bonte streep van opeengehoopte menschen. Een ge condenseerde greep uit alle lagen der maatschappij. Kantoorheeren, die met hun trac- tement niet toekomen, winkeldames, die veel noodig hebben voor haar dagelijksche toiletuitrusting, winke liers die in de benarring zitten, huisvrouwen die stiekem speculeeren met een geheim spaarduitje, moeders die een dochter knap getrouwd heb ben, maar die zij toch nu en dan een kleinigheidje moeten toestoppen, moeders ook die een zoon hebben, op wiens huishouden altijd iets bij moet. Dames met modehoeden, heeren met bon-Marché-boorden, winkeliers beschaamd met hun rug naar de menschen en het hoofd schuw naar den gevelmuur, vrouwen in wollen omslagdoeken, en juffertjes met in de hand het lombardbriefje, waarop ze haar beste kleeren hebben ver pand om aan geld te komen voor een laatste lootje, een slagersjongen met een vleeschmand, die moeite heeft om zijn bagage buiten het gedrang te houden, en een man met matten stoelen ter verhuring aan hen, die te moe worden van het lange wachten en staan. Een aparte politiepost om de men schen in de rij te houden. Telkens worden er vijf afgeteld, die het loterijkantoortje mogen bin nengaan om hun geld te wisselen tegen een papiertje, dat maanden lang dienen moet als fetisch voor een mogelijk toekomstig geluk. Als het kantoordeurtje weer achter hen dichtflapt en zij armer aan geld, maar een papiertje rijker weer buiten staan, vouwen zij zenuwachtig het witte strookje voor zich uit, even streelden hun blijde oogen de zwarte cijfers, en met een stillen glimlach op het zorgelijk gezicht en met een glimp van hoop in het benauwde ïart gaan ze weer het moeilijk leven in, afwachtend het groote geluk. („Maasbode") Vrijdag werd voor Lobith een matroos van een sleepboot door een staaldraad de rechterhand afgeklemd. Tezelfdertijd brak voor Millingen de knecht aan boord van een schip, bij het strijken van het zeil, zijn been op twee plaatsen. Uit den Schiedam- schensingel te Rotterdam is opgehaald het lijk van een löjarigen pakhuis knecht die sedert 10 Januari jl. uit de ouderlijke woning werd vermist. Een arbeider die de vorige week te Gouda, terwijl hij bezig was cokes te scheppen in een wagen van een rangeerenden trein door een schok zich ernstig bezeerde, is aan de ge volgen overleden. Decorrespondent van de „Temps" te Tanger seint, dat het Hollandsch zeilschip „Lorby Green", komende van Amsterdam, met een lading ge weren en ammunitie aan boord op de kusten van het Marrokkaansche Riff- gebied schipbreuk leed. Na zijn lading ontscheept te hebben vervolgd door een Spaansche kanon neerboot, die de opdracht had den invoer van contrabande en wapenen te beletten is het zeilschip op een zandbank geloopen. Van de 26 kop pen sterke bemanning zijn vijf per sonen verdronken. De overigen be reikten over Tetuan het Riffgebied. De lading van de „Lorby Green" bestond uit 8000 geweren, 10,000 re volvers en een millioen patronen waarvan het grootste gedeelte zonder moeilijkheid op de kust van het Riff- gebied ontscheept werd. Volgens den correspondent van de „Temps" was dit de derde reis van denzelfden kapitein om wapenen in het Riffgebied te voeren. Zoover ons bekend, bestaat er geen Hollandsch schip, dat den naam „Lor by Green" draagt, zegt „de Tel." waaraan dit bericht is ontleend. Overstrooming in België. Uit verschillende plaat sen komen berichten over een nieuwen watersnood. Uit Charleroi wordt van gisteren gemeld dat de toestand critiek is. De Sambre trad op talrijke plaatsen buiten haar oevers te Cha- telet -is het station onder water ge loopen de treinen gaan door het water. De fabrieken te Marchienne zijn overstroomd het werk is ge schorst 5000 werklieden zijn genood zaakt den arbeid neer te leggen. De geheele vallei van de Maas is volgens bericht uit Luik overstroomd te Tilleur staan de straten onder water; te Fiemelle Grande zijn meer dan 200 huizen overstroomd morgen wordt een stijging van 60 centimeter verwacht. De Maas steeg nog 1.50 M.de geheele vall 'i tusschen Dinanl en Namen is ondergeloopen. TeDinant staan de kaden en wandelwegen onder water; te Namen stroomde het water in de kelders van het ziekenhuis. De Sambre, Lesse a^Sémois hebben een ongekend peil roreikt, alles op hun weg medesleepende. Te Walecourt is een groot gedeelte van den spoor weg overstroomd. Reeds maakte een telegram in ons vorig nummer melding van een srnstig ongeluk, dat eergisteren op de Schelde, bij Antwerpen, plaats greep. Het „Hbl. v. Antw." brengt nog de volgende bijzonderheden Een vreeselijk ongeluk heeft dezen morgen de gemeenten Niel, Wintham en omliggende in opschudding ge bracht door een ongeluk dat op den Rupel plaats had. Wij begaven ons onmiddellijk naar Niel en ziehier de laatste en volledige inlichtingen. Zooals op vele rivieren bestaat er op den Rupel te Niel een overzetdienst, die zoogezegd officieel is. De dienst is ingericht tusschen Niel en Wintham. Dezen morgen juist te 6 uur 20, nadat hij reeds eenige overtochten had ge daan, vaarde de zoon Frans Beeck- mans, met de overzetboot van Wint ham naar Niel. Deze roeiboot is eene groote jol, waar men tot 30 personen kan mee overzetten, wat meermaals gebeurde. Bij het overzetten, dezen morgen, bevatte de boot, zooveel men zich kan herinneren en zooveel Frans Beeckmans voorstaat, 14 of 15 man, hem zelf inbegrepen. Alles ging goed, tot hij gekomen was op circa 40 me ters van den Nielschen wal. Op dit oogenblik zag men de stoomboot „Alexandre" komen aanvaren uit de richting van Klein Willebroeck. Deze stoomboot is een zoutboot, toebehoo- rend aan de firma Scheltjens, eene redelijke groote boot, die regelmatig naar Vlissingen vaart. Ziehier hoe het voorgevallene is volgens verklaring van den zoon Beeckman, die op den oogenbiik van het ongeluk de overzetboot voerde. Op ongeveer 40 meter van den wal kwam de „Alexandre" aangevaren en, in plaats dat zij, zoo als gewoonlijk, in het midden der rivier vaarde, was zij ditmaal den wal van Niel dichter genaderd. De vele ooggetuigen, aan beide kanten van den Rupel en ook de inzittenden van de overzetboot, een ongeluk vreezende, riepen om hulp en lieten allerlei geschreeuw hooren, om de aandacht van den ka pitein der „Alexandre" te trekken. De kapitein scheen dit niet te hooren, of hoorde het werkelijk niet, in alle ge val hij zette onveranderd den koers voort. Eene aanvaring was onvermij delijk en noodlottig waren dan ook de gevolgen. De „Alexandre" kwam in aanvaring en voer met den steven recht op het achtergedeelte van de overzetboot. Verschillende der inzit tenden van de jol, het hoofd verlie zende, sprongen over boord, waar onder ook Frans Vermeulen en zijn zoon. Anderen werden uit de boot in het water geslingerd, terwijl de i. zelve met de inzittenden voortgesleljI werd door de „Alexandre". De hal' gebroken roeiboot was spoedig v,j water, maar bleef steeds met de no inzittenden drijvende. Eerst nadat/ overzetboot een 200 M. verre v,/ meegesleept en ook nadat de beve/ hebber van de „Alexandre", door;,,', aanhoudend geschreeuw van de |0{ schouwers, opmerkzaam geworde,, den stoom had omgeworpen, raakt de jol los. Schipper Van Steen, met zijn binnensloep „Royers VI" i Niel gemeerd was, is oogenbiikkelijt toegesneld en gelukte er in vijf drenkelingen te redden. Eene bagger. boot, die daar eveneens lag, geluk er op hare beurt in een man te redder die dadelijk naar het veer van Niel met de andere geredden werd over- gebracht. De „Zeppelin IV", die op hef oogenblik gebouwd wordt en vo0r personenvervoer dienst zal doe» krijgt een inhoud 20.000 M;i. en 3 motoren. De hut zal zeer aangenaam worden ingericht en 20 personen kunnen bevatten, waarbij natuur» een zekere hoeveelheid levensmidde len en brandstof voor eenigen tijd kan meegenomen worden. Het be richt, dat er een Zeppelin met 8 mo toren voor 300 personen zal worden gebouwd is onjuist. De bepaling van den verkeersweg hangt geheel van den bouw van de hallen af. Voorloopig bestaai hiervan slechts een in Friedrichshafen. De eerste drie maanden zal het schip vandaar uitgaan en ook daar terug- keeren. Na verloop van dezen tijd zal de eerste hal te Baden-Baden zoo ver klaar zijn, dat de „Zeppelin' er in kan worden ondergebracht, En dan zal men verder gaan. De hal Ie Hamburg is pas over een half jaar gereed, Hoogstwaarschijnlijk gaat de tweede verkeersweg van Dusseldor! uit over ons land naar Londen. Op een vergadering van den „Bond ter voorkoming van te vroege begrafenissen" in Londen, heeft de voorzitter, dr. James, een paar merk waardige staaltjes verteld van ge vallen waarin menschen ten onrechte voor dood gehouden werden. Een man had zich opgehangen, de politie sneed hem af en constateerde dal hij dood was. Twee doktoren beves tigden het. Toen kwam toevallig dr. James er bij die de kunstmatige ademhaling toepaste en den doode in een half uur tot het leven terug riep. Een andere maal had de dokter aan een diner een dame ontmoet, die haar eigen overlijdensakte in den zak droeg. En een man dien hij kent had zijn akte van overlijden achter glas en in een lijst laten zetten en in zijn kamer opgehangen. Dit alles sloeg in het bijzonder op den toestand in Engeland. De spreker beweerde dat daar de doktoren in negen van de tien gevallen verklaringen van over lijden afgeven zonder dat zij het lijk gezien hebben. Het is te Philadelphia blijkbaar wat rustiger geworden al is nog wei ieder oogenblik een nieuw uit breken der ongeregeldheden te vree zen. De bestaande geschillen zijn niet opgelost en dat de kalmte voorloopig is teruggekeerd schijnt dan ook alleen het gevolg van de krachtige maatre gelen der autoriteiten, die nu ook kunnen beschikken over twee honderd bereden agenten, de zoogenaamde zwarte huzaren uit de kolendistricten. Het publiek dat in het algemeen, naar het schijnt, wel met de stakers sympathiseert ondervindt grooten last van de staking. Er rijden nu wel weer vele trams, maar men durft er geen gebruik van te maken, uil vrees voor de stakers. En zoo rijden de wagens met groote tusschenpoozen door de straten, met als eenige pas sagiers politie-beambten. Alle rijtui gen zijn thans in beslag genomen voor het personenvervoer door de stad, en men behelpt zich verder met alles wal maar als vervoermiddel kan dienen, De kans op een algemeene staking is nu wel grooter geworden, nu de autoriteiten de hulp der bereden po litie hebben ingeroepen. Aan den ar beidersleider Murphy is door alle vak verenigingen in de stad volmacht gegeven de algemeene staking af Ie kondigen, als hij dit noodig acht. Zoo rust dus het lot van de nijverheid in de stad op het oogenblik in handen van één man. Revisies kunnen hun nut heb ben, ais ze met zorg geschieden en tot een resultaat leiden. Maar zoo- ais men dat in Rusland doet ware het wellicht beter, ze maar achter wege te laten. Geruchten over groote verduiste ringen in het bestuur van den Weid1" selspoorweg te Warschau gaven aanleiding tot een revisie, waardoor een geregeld roofsysteem werd ont- ^driekt De hoofdkassier had roebels verduisterd, en bij het L onderzoek bleek, dat er ge Iele kas in orde was, in het beheer van dien spoorweg. He ontbrekende bedragen van 40° tot 5000 Roebel- E kassiers, in wiens kas 4000 ontbraken, werd evenals alle s(,i in zijn betrekking gelaten hovendien werden hem, na J' opneming, 30,000 Roebel Vo0r tractements-uitbetaling. „eld ging hij er spoedig va en toen bleek, dat de boek dezen kassier ook nog vervalsi ren zoodat hij op grond van stukken nog 70,000 Roebe verduisterd. Het zou eindelijk tijd worde aan ai deze knoeierijen, veri ringen en ontrouw van ambt een einde te maken. Maar h( bet, wanneer men weet, dat d trol'eurs en hoogere ambtenarei hard meedoen aan de alge roofmanier als de kleinste kop dief. En wat het ergst ist uitkomt, wordt de kopekendi gehangen, de millioenendief la met zijn goedgeborduurde unifi de borst behangen met ridder niet alleen loopen, neen hij als Excellentie begroef, gevh ontzien Dat de positie van eer deling naar eigenaardige bez oplevert, deels door de prir toestanden waarin hij zich ver, ziet, deels door zijn onbeketl met de gebruiken des lands, wei uit 't relaas, dat een miss ris in Uganda dezer dagen vs wedervaren aldaar heeft gedaa In de eerste plaats moest zijn aankomst zelf zijn huis bo zijn schoenen flikken, zijn k verstellen, zijn goed wasschei maal bereiden, in een woor voor zijn gansche huishouden z Maar er kwamen nog moeilijk van een anderen aard bij. To door 't uitoefenen van zijn z lings-functie meer met de inbc gen in aanraking begon te k gebeurde het dat een jonge sc hem een mand met vruchte geschenke bracht, welk cade dankbaar aanvaardde, overtui. hij was, dat dit met zijn prediki verband stond, dat deze in de ten wortel begon te vatten. Toen de schoone iederen da met een soortgelijke gave terug en zich steeds meer begon dringen begon hij achterdc krijgen en kwam hij er eindelij ter, dat in Uganda een der: gift een specifieke beteekenis n.l. te kennen geeft dat een e\ eele huwelijksaanvrage door des ne schenkster welwillend zal w ontvangenterwijl het aanva er van door den man als ee wijs van instemming geldt. Na deze ontdekking weiger missionaris natuurlijk de gifte zijn Ugandaagsche bewondera aan te nemen, die daarove ten zeerste verontwaardigd daar ze dit als een soort van tr breuk beschouwde. ;De missi zag haar nimmer weer onde gehoor. Een zware beschuldigd uitgebracht tegen dr. Bennet C nyde, te New-York, huisarts va millionnair Swope. Deze overle september van het vorige ja -' maanden later stierf zijn ne ,e geuaam, beiden aan de ty erwiji nog verscheidene lede ramuie door dezelfde ziekte w ngetast. Dit deed verdenking staan tegen den dokter, die ge mui-me' een nicllt van den 1 millionnair en alle leden der f3 Pinten heeft. Door de klafl'! -e familieleden werd een zoi, h"'ogediend teSen dr- Hyd en h'1 W0Pe en zijn neef verg CL„® over'ge leden met typhi getu o- ♦methebbert- De voorna, Neecrct gen den doWer is de denf?? zuster Keiler- Deze weert riff0! S*y°Pe verpleegd ei haar infi j yde haar verzoch zieke te doen gelden teur van e hem tot admin n? fl" goederen zou benoa "aterYaf 1 ^igerde. Eenige c dat fa jde dokter haar een moest inn- Patiënt na het o blet 'n hartal!' T°en Swope d; Pen en g hll heviSe 1 Hyde «L s avonds stierf hijy dtg even ai J..hef sterven tegenv Keiler h Zljn vrouw. Nadat z structie haH verkIaring voor d Van den b afgelegd werd heit en onderzocht °Pgegl tot het rp«?u onderzoek ie den dood dat a,s oorzaak Werd vastgesteld.^11^ met StrVC' armee was echter de schuk

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2