BUITENLAND. het traject Havre—Azoren, dan is het haast ondenkbaar dat het niet binnen enkeie weken, lang voordat tot zoeken uitgezonden schepen het hadden kunnen vinden, door een ander schip zou zijn opgemerkt. Bevindt het schip zich in dien toestand op het weinig bevaren traject Azoren Paramaribo, dan is de toestand ge heel anders, vo'oral nadat het onbe stuurde schip door wind en stroom uit den gewonen koers Azoren— Guyana gevoerd is. In dat laatste geval waarin het seinen met de Azoren thans geen nut zou hebben gehad, zal echter een zoekend schip al bijzonder weinig kans hebben de drijvende stoomboot ,te vinden. Groot gevaar is er dan niet; na weken en weken zal wel een schip gezien worden en ten slotte zal het schip we! veilig ergens bin nen komen. Maar een schip dat hetgaat zoeken Van af een schip ziet men een cirkel vormig zeeoppervlak meteen middel lijn van ongeveer 30 K. M. Eenschip van Parimaribo naar de Azoren stoo- mende, verkent dus een 30 K,M. bree- de strook. De strook, waarop het schip zich, na reeds enkele weken te hebben rondgedreven kan bevinden is echter verscheidene honderden kilometers breed Dat zoekende schip zal gerustheid geven door de over tuiging die het schenkter wordt iets gedaan, doch een noemenswaardig grootere kans van redding wordt niet verkregen. Door de Noord- en Zuid-Hol- landsche Reddingmaatschappij zal een motorreddingboot worden ge- stationneerd te West-Terschelling. Het vaartuig, dat 17.50 M. lang en 4.50 M. breed bij een diepgang van 1.40 M. zal worden, wordt voorzien van een Kromhout-petroleummotor van 76 E. P. K. en van een zeiltuig. De bouw is opgedragen aan de firma D. Goedkoop Jr., werf 't Kromhout, te Amsterdam. Dit vaartuig is de tweede motorredingboot welke door de Red- diug-Maatschappij wordt gebouwd. De eerste is gestationneerd te Sche- veningen. Een duel. Naar wordt gemeld, heeft een Amsterdammer, de ingenieur J. Ph. S., eenige dagen geleden te Brussel geduelleerd met een cavelerie-officier aldaar. Het duel had plaats op de sabel. Beiden werden verwond.de ingenieur licht, de officier ernstig. De Amsterdammer werd in een ziekenhuis te Brussel verpleegd. De vermiste jongen. Het is thans zeer beslist schrijft het „Utr. Dbl." dat geen enkele aanwijzing, die de politie tot heden in handen kwam, heeft geleid tot eenig resultaat. Alle sporen bleken zonder het minste verband te zijn met de vermissing van den knaap. Men weet dat gisteren een onderzoek plaats had te Wijk aan Zee; in sommige bladen is van dat onderzoek een groot ver haal verschenende mijnheer die de Zeister-politie hier zocht was de zelfde die in pension was geweest te Hilversum en zich daar vreemd had gedragen. Maar al spoedig bleek het, dat de bewuste persoon niets had te maken met de Zeisterzaak. En zoo heeft men alle tot dusver verkregen informaties eenvoudig over boord gezet. Men zal het in een an dere richting hebben te zoeken. Maar tot gisterenmiddag was er nog niet de geringste aanwijzing, die de politie eenig licht kon brengen. Ons is ver zocht vooral te doen uitkomen, dat men nog altoos in het duister tast en niets hoegenaamd op het spoor is gekomen. De verdwijning van den jongen is en blijft een raadsel. De familie Van der Wiel krijgt nu ook al aanbiedingen van somnambules en planeetlezeressen, die hun bemid deling aanprijzen en alle succes be loven Al die fraaiigheden verdwijnen natuurlijk onmiddellijk als scheurpa pier. De 20jarige dienstbode van een landman te Dirkshorn is verdronken in de sloot vóór de boerderij. Het meisje leed aan toevallen. Gisternacht wilde de politie eenige verdachte personen aanhouden op het Visschersplein te Utrecht. Er ontstond een vechtpartij, waarbij een der verdachten den agent twee steken met een beitel in het hoofd gaf, waardoor hij bloedend verwond werd en in de rijkskliniek verbonden moest worden. In verband met deze zaak zijn drie personen aangehouden. Door het personeel van het Prins Hendrikdok aan de bovenhei- plaat te Charlois werd gisterenmiddag bemerkt dat twee personen met een roeiboot geladen met ijzer zich van de werf verwijderden in de richting van Schiedam. Dadelijk werd de po litie te Schiedam per telefoon gewaar schuwd, die de roeiboot aan den wal opwachtte en de beide per sonen aanhield. De boot bleek 40 K.G. ijzer te bevatten. Door de Rot- terdamsche politieboot werden de arrestanten daarna te Schiedam af gehaald. Gisterenmorgen omstreeks 7 uur werd te Rotterdam door de beman ning van de stoomboot Havendeinst 11 jacht gemaakt op een roeiboot waarin drie personen 8 zakken graan vervoerden. Aan de Boompjes wisten de graandieven over eenige schepen heen aan wal te komen en te ont vluchten. Eenige schippers die de dieven -wilden grijpen werden door een aantal daar aanwezige .boot werkers met een pak slaag be dreigd. De roeiboot met het graan werd in geslag genomen. Te Haarlem is in de Rozen- prieelstraat een winkel in manu facturen geopend door een blinde vrouw. Al de doozen enz. zijn'voorzien van opschriften in het brailleschrift, dat zij in het Blinden-Instituut te Amsterdam geleerd heeft. Van een diamanten broche en een bonte kraai. Terwijl de heer R. te Beverwijk, dezer dagen op een pad in den omtrek van de Breesaap fietste, be merkte hij op een stuk grond een groote bonte kraai, woedende slagen op iets pikte. Bij nadering had de vogel nog niet veel lust, trots het gesis van dien heer om weg te vliegen en deed pogingen om het voorwerp mede te nemen, 't geen mislukte. Bij onderzoek bleek, dat het een groote diamanten broche was. Na de autoriteiten kennis van het gebeurde te hebben gegeven, heeft de heer R. de broche te Amsterdam laten waardeeren en is tot de con clusie gekomen, dat deze van zeer hooge waarde is. Een brievenbesteller te Oost- wold (Oldambt), is Donderdag in zijn betrekking geschorst, verdacht van verduistering van brieven en post stukken. Deze beambte, die gehuwd en vader van twee kleine kinderen is, maakte in den laatsten tijd veel misbruik van sterken drank. De zoon van een herbergier te Lorchhausen had een lootje in de loterij van de Dusseldorpsche ten toonstelling voor christelijke kunst eenigen tijd na de trekking verscheurd, omdat hij dacht dat er niets op ge vallen zou zijn en niet de moeite ge nomen had, de trekkingslijsten te zien. Pas eenige dagen geleden las hij in een krant, dat op zijn nummer de hoofdprijs, een voorwerp ter- waarde van f 30,000 of 25,000 mk. in contanten, gevallen was, waarvoor de gelukkige winner zich niet aange meld had. De prijs kon niet meer uitbetaald worden, daar hij het lot niet meer bezat en ook de termijn voor het afhalen van den prijs ver streken was. 1 Nu is Parat ook gehoord en de apotheker heeft een geheel andere voorstelling gegeven van de kwel lingen die hij zijn vrouw oplegde dan zij zelf. Ten eerste al stelde hij de wijze waarop hij haar heeft leeren kennen heel anders voor dan zij het had ge daan. Louise, zeide hij, werd hem op een goeden dag thuis gezonden door de martresse van een mijner vrienden. Ze was er slecht aan toe en Parat had haar toen maar bij zich gehouden. Na een tijd trouwden zij, huurden het huis in de Rue Vaugirard en werkten hard. Maar op zekeren dag betrapte Parat zijn vrouw op heeterdaad met zijn leerlingapotheker. Parat vergaf haar. Maar mevrouw Parat was telkens weer ontrouw, zoo dat ze eindelijk haar man smeekte haar tegen zichzelf te beschermen. Dat verzoek gaf aanleiding tot het koopen van het besproken kleeding- stuk en, aangezien ook dat niet vol doende bleek te zijn, tot het aan ketens leggen. Zij zelf vroeg hem, als hij uitging„Bind me vast, want ik vertrouw me zelf niet." Mevr. Parat had haar man toegegeven dat ze hem eens had willen vergiftigen. Aldus Parat. Intusschen is er een tweede geval- Parat ontdekt. In St. Denis Catus heeft een man zijn vrouw vier jaren lang in boeien gehouden en mishan deld. Toen zij bevrijd werd zat zij vol vuil en wonden. Woensdag heeft de geschiedenis van juffrouw Violet Charlesworth, de Engelsche millioenenjuffrouw, een tragisch einde genomen. Wegens op lichting is zij veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Hetzelfde vonnis trof haar moeder. Samen hadden zij onder .valsche voorgevens van een weduwe een f 5000, en van een dokter, met wien Violet verloofd is geweest, een f 60.000 afgetroggeld. Het verhaal was, dat zij een vermogen van een klein millioen in handen zou krijgen, zoodra zij meerderjarig was. Behalve deze twee personen, zijn er nog een reeks slachtoffers van de geslepen Violet. De rechter was van oordeel, dat de moeder haar dochter tot haar oplichterijen had opgevoed. Volgens de „Tagliche Rund schau" is het geheim gevonden, waaraan de vrouwen van Ierland, die van Cork en Killnarney met name, en ook de vrouwen van Schotland en Engeland, hun schoonheid, den glans hunner oogen, het zachte van hun vel, en ook den langen duur van hun bekoorlijkheid danken. Het is de regen. Een vochtig klimaat, veel regen, is bevorderlijk voor de schoon heid, droogte maakt vroeg oud. Zie de vrouwen van het heete Zuiden Zij verwelken, als aan de lauwe Westerstranden de bloei nauwelijks op zijn schoonst is. Aldus de „Rund schau". Het is tenminste een troost na den zomer en dezen winter van schier onafgebroken regen, dat wij er in de verhoogde schoonheid onzer vrouwen voor schadeloos gesteld zullen worden. De krijgsraad te Chalons-sur- Marne heeft den wachtmeester Faraco, die cyaankali had gedaan in de soep zijner compagnie, maar gelukkig zoo veel, dat niemand van de soep af, om een der miliciens, van wien hij 200 francs had geleend, uit den weg te ruimen, veroordeeld tot 20 jaar dwangarbeid, militaire degradatie en 20 jaar verbod van verblijf binnen 's lands grenzen. Het tramverkeer te Philadelphia ligt thans zoo goed als geheel stil. Alie hospitalen en gevangenissen zijn overvol. De verliezenlijst geeft 3 dooden, 9 doodelijk, 91 zwaar en 100 licht gewonden aan. Beide par tijen nemen een afwachtende houding aan. Nadere berichten melden, dat de stad in anarchie dreigt te vervallen. De burgemeester heeft den gouverneur van Pennsylvanië verzocht, de ge- heele militie van den staat te mobi- iiseeren, teneinde de onlusten te kun nen onderdrukken. Woensdag hadden in de straten der stad weer ernstige gevechten tusschen politie en stakers plaats, de laatsten versterkt door het gepeupel, dat niet naar gelijk of on gelijk vroeg, maar meevocht om het pleizier van het vechten. De stakers overvielen 200 militiesoldaten, namen hun eenvoudig de geweren af en hielden hen gevangen, toen een sterke afdeeling bereden politie hen weer bevrijdde. De kranten klagen steen en been, dat het gemeentebestuur niet krachtig genoeg optreedt om de heerschappij van het gepeupel te breken en weer normale toestanden te scheppen. De bescherming door de politie agenten genoten, is uiterst gebrekkig. De „staatsmilitie", geroepen om de politie te helpen bij haar zware taak, werd Woensdagavond, zooals reeds gemeld, eenvoudig ontwapend. Sabels en geweren der militie werden in de riolen geworpen. De officieren waag den het niet, tegen de menigte op te treden of vuur te commandeeren, daar zij bevreesd waren, dat de me nigte de troepenafdeeling eenvoudig in de pan zou hakken, wanneer deze het zou wagen, op haar medeburgers te schieten. De rechtbanken treden intusschen uiterst streng tegen de oproerlingen op. Woensdag werd er een tot zes jaren, verscheiden anderen tot twee jaren cel veroordeeld. De laatste berichten luiden, dat de regeering van den staat Pensylvanië nog 400 politieagenten naar de be dreigde stad heeft gezonden. In Westwales ligt aan zee, tus schen bosschen het dorpje Llangdaw, een oude Vlaamsche nederzetting, waar des zomers vele Engelsche dichters en schrijvers rust en inspi ratie zoeken. Llangdaw staat onder de heerschap pij der vrouw, die hier in den loop der eeuwen den man naar den ach tergrond heeft gedrongen. Sedert vele generatiën zijn 't hier de vrouwen, die in het onderhoud van het gezin voor zien. Eiken morgen in de vroegte tijgt de vrouw naar 't werkde man blijft thuis om de huiselijke bezigheden te verrichten, als een dienstmeisje. Moe der de vrouw beheerscht ook de kas zij kiest en koopt zelfs de kleeren voor haar man. De vrouwen worden hier sinds eeuwen voor den arbeid opgeleid en gehardzij roeien als de stevigste matrozen en gaan ter vischvangst ook bij den hevigsten storm. Voor de kleine tuintjes bij de hui zen zorgt de man, terwijl de vrouw op zee is om de visch te vangen, Waarvan men leeft. Zelf gaat ze ook aan land die visch verkoopen. Ze hebben echter één terrein aan de mannen overgelaten den gemeen teraad, waar dezen naar hartelust kunnen babbelen. In dit vrouwendorp heerschen strenge puriteinsche zeden. Nooit wordt er gedanst of eenige publieke vermakelijkheid vertoond. 't Spel is streng verboden, en ro mans worden geweerd. Een paar gods dienstige blaadjes vormen buiten den Bijbel de eenige lectuur. Aan de Zon dagsheiliging wordt zeer streng de hand gehouden. Het dorp heeft geen enkele herberg allen, mannen zoowel als vrouwen, zijn geheel-onthouders. Alleen wanneer een jong meisje een man neemt, schenkt de moeder der bruid bier, maar in heel kleine hoe veelheid. ENGELAND. Het amendement van den heer Austen Chamberlain op het adres van antwoord ten gunste van tariefhervorming is, zooals gemeld,met 285 tegen 254 stemmen verworpen. De arbeiders-partij stemde met de liberalen tegen en de Iersche natio nalisten onthielden zich van stem ming. Zij, voorstanders van bescher mende rechten, deden dat niet om de regeering te sparen, maar omdat zij voorloopig alleen de quaestie van het Hoogerhuis aan de orde gesteld willen zien en bij een mogelijke nieu we verkiezing uitsluitend den strijd over de lloogerhuis-quaestie gevoerd wenschen te zien. Er is over het voor stel van den heer Chamberlain uit voerig gedebatteerd, maar uit den aard der zaak werd er hij de discussies al heel weinig nieuws verteld. Cham berlain en zijn medestanders verde digden de wenschelijkheid van een tariefherziening op de bekende, reeds zoo dikwijls herhaalde gronden. De spreker van de regeeringsbanken en van de arbeiderspartij bestreden hen met de argumenten, die ook tijdens den verkiezingsstrijd werden gebezigd. Zoo is er dus geen aanleiding om op deze discussiën dieper in te gaan. Vermeldingswaardig is echter wel, dat de protectionisten thans, nu zij niet voor de kiezers optraden, maar in het Lagerhuis het woord voerden hun ai te onhoudbare beweringen uit den verkiezingsstrijd wat poogden te verzachten. Men hield wel vol, dat invoerrechten van gunstigen invloed zouden zijn op de beperking der werkloosheid, maar dat tariefhervor ming ook zou beteekenen „werk voor allen", durfde men toch niet volhou den. En zoo verklaarde bijv. de heer Steel-Maitland, de nieuwe unionis tische afgevaardigde voorBirmingham, dat nooit een verantwoordelijk pleiter voor tariefhervorming zich tot deze uitspraak had laten verleiden. Een verklaring, die onjuist is, zooals blijkt uit de redevoeringen en manifesten van Joseph Chamberlain en uit tal van artikelen en redevoeringen uit de verkiezingen heeft men juist ge tracht stemmen te winnen, door het volk voor te houden, dat tariefhervor ming meer werk zou brengen voor allen. Nu de verkiezingen zijn afge- loopen, is men wel zoo vriendelijk te erkennen, dat tariefhervorming toch geen universeel middel tegen de kwaal der werkloosheid en sociale nooden is. Maar al wilden de tariefhervormers deze dwaze bewering, dat tariefher vorming de werkloosheid zal doen verdwijnen de toestanden in Ame rika en Duitschland leeren immers ook wel anders niet meer volhou den, de andere argumenten, waarmee zij tijdens de verkiezingen het volk hebben trachten te winnen, de argu menten, dat invoerrechten de prijzen niet doen stijgen en dat de vreemde ling de belasting betaalt, hebben zij nog niet laten varen. Hieromtrent merkt de „W. G." op, dat men, waar het volk onder pro tectie leeft, met die argumenten niet behoeft aan te komen. In die landen moet protectie verde digd worden als een economisch offer voor politieke doeleinden of ter be hartiging van bepaalde belangen agrarische of industrieele. Als in En geland de quaestie ook aldus zou worden gesteld, zouden de vrijhan delaars ongetwijfeld gemakkelijker spel hebben. Geen wonder, dat de tariefhervormers hun ware protectio nistische bedoelingen maarliever ver bergen. Een telegram bracht gisteravond het bericht, dat de toestand weer hachelijk is geworden. Tenminste had het er den schijn van, verluidde het in de wandelgangen van het Lagerhuis. Wat er gebeurd was, wist men niet. Is de oneenheid in het kabinet zelf verscherpt Over de hervorming van het Hoogerhuis, die, zegt men, As- quith, Grey, Haldane, Lord Wolver hampton (Fowler) en misschien nog enkelen aan de vetokwestie willen verbinden, en vermoedelijk de linker zijde niet Een tweede telegram maakt gewag van een tweede poging om de leren het ministerie hun richting op te gen. Als de regeering niet de bevj' te waarborgen van den koning v krijgt als voorwaarde van haar aa'~ blijven, zullen de Iersche kiezers. Groot Britanje op geen regeeringscJ /A n 4 w A etümrtiAM didaat meer stemmen. Dat is geen ijdele bedreiging, in heel wat En, sche en Schotsche districten jT spreekt wel van twintig hebb,/ de liberalen hun overwinning te qan" ken aan Iersche kiezers, die trou," het wachtwoord van hun leiders heb ben gevolgdsteun den liberaal' Komt het dus tot een algemeene yet' kiezing, zonder dat de regeering voorwaarde der Ieren heeft vervul/ I dan ontvallen haar de stemmen vat' die kiezers. Het besluit van de Ver' eenigde Iersche Liga kan ook reeds van invloed zijn op de tusschentjjd sche verkiezingen, waaraan een paa' ministers zich moeten onderwerpen DUITSCHLAND. De commissie ui| het huis van afgevaardigden heeftde eerste lezing van het ontwerp kies. rechthervorming ten einde gebracht en heeft in de diverse paragrafen dus- danig huisgehouden, dat er van hei oorspronkelijke Bethmannsche ont werp niet heel veel meer over is Het slagveld is met puinhoopen bedekt. Zonder mededoogen heeft men het regeeringsontwerp in flarden gescheurd. Van het schoone marmeren beeld, dat Bethmann-Hollweg opge. richt had, is slechts een onkenbaar torso overgebleven, en nadat de con- servatieven en het centrum tot over eenstemming waren gekomen is ook deze romp nog omvergesmeten en de helden die dit volbracht hebben richt ten hei niet meer op. Zoo staat het op dit ooger.biik ongeveer met het ont werp van den rijkskanselier dezer „gewichtigste taak van de begonnen parlementaire periode". Men begrijpt in Duitschland nog niet wat de bedoeling van conserva tieven en centrum geweest is. Som migen meenen dat het compromis gesloten is om de geheels hervorming in den doofpot te stoppen. Ook onder de afgevaardigden van den landdag telt deze meening aanhangers. De nationaal liberalen beweren daarentegen dat het compromis alleen gesloten is opdat het centrum de na- tionaal-liberalen buiten hei spel kon houden, en wel liefst voor een langen tijd. Het centrum heeft het eerst de gedachte aan een compromis geop perd, en de doorvoering ervan was een snelle en gewaagde manoeuvre, waarvan de conservatieven de draag wijdte niet begrepen hebben. De nationaal-liberalen zouden de manoeuvre echter bijtijds doorzien hebben en zijn derhalve niet in den val geloopen. Gaarne zouden de con servatieven en het centrum gezien hebben, dat de liberalen de geheime en indirecte stemming hadden ver worpen om hen dan buiten de verdere behandeling te sluiten. Of het hier werkelijk een manoeuvre achter de coulissen geldt, kunnen wij van hieruit niet beoordeelen, maar in elk geval hebben de conservatieven en het centrum tezamen een voldoende meerderheid om met recht te kunnen zeggen, dat zij alleen de geheime stemming tot stand gebracht hebben in den verkiezingstijd. Tijdens en voor, want of de liberalen voor of tegen stemmen zullen, is absoluut zonder invloed op den uitslag. In dit opzicht is het compromis tusschen de beide partijen een mees terlijke politieke zet, want het valt niet te ontkennen dat èn de conser vatieven èn het centrum iets van hun populariteit hebben ingeboet door hun samengaan bij de, in vele kringen, impopulaire belastingherziening. Wan neer zij nu de geheime stemming doordrijven, zal hun dat natuurlijkin vele kiezerskringen weer aanhangers doen herwinnen. Van liberale zijde juicht men nu wel dat de conservatieven huu „tegen stand uit beginsel" tegen de invoering der geheime stemming uit „een ander beginsel" weer opgegeven hebben, maar er is nu toch niets meer aan Ie doen, de regeering zal door de hulp van centrum en conservatieven de liberale fracties absoluut niet meer noodig hebben. Natuurlijk zullen de nationaal-liberalen nu verklaren, dat het ontwerp in zijn tegenwoordig^ vorm voor hen onaanneembaar is, ofschoon zij eerst zelf het hardst om invoering der geheime stemming ge* roepen hebben, en uit wraak tegen stemmen. Het is opvallend dat de regeering bij voortduring in haar zwijgende houding blijft volharden. Het is waar, dat zij op het oogen* blik niet precies zal weten wat zij zeggen zal en dus is zwijgen dan nog maar het best maar zelfs in con servatieve en centrumskringen be wondert men de lankmoedigheid der regeering, die haar ontwerp door dt meerderheidspartijen aan heeft z'en trekken, zonder i aar zelfs gewaarschuwd h Ir met het ontwerp zou ge jjet js waar, men heeft ij den zoo met een Pruisische r<| durven omspringen. De vrijzinnige pers, het Xaveblatt" vooraan, spoor| tot tegenstand aan ei. pathetisch „Staat gij dat tol von Bethmann Hollweg De kanselier zit echter nu i in het schuitje en moet meed hij wil of niet. Maar hoe zijn c grJ Uit zal zien als de land eindelijk zal aangnomen dat zal de arme ininister-pl zich niet durven voorstellen. FRANKRIJK. In de Kam, admiraal Boué de Lapeyrère. nister van marine, als deb krachtig woord gesproken i V'Acht maanden geleden, t aan het bewind kwam, vont de Noordzee een heterogeen van zes pantserschepen en ea sie torpedojagers. In de Mido sche zee 2 eskaders, staand? een vice-admiraal en met drie J bij-nacht als onderbevelhebbe men 12 pantserschepen. De ningen waren echter op geredi sterkte gebracht. De minister vroeg zich toel deze aldus samengestelde e* in staat waren op gegeven st middellijk zee te kiezen. Dit v het geval. De minister zo? mannen toen op allerlei van n waarde ontbloote oorlogsbod' bracht de bemanningen in eenl op de normale sterkte. Vervolgens heeft de minf oude schepen opgeruimd. Hij plan hiermede voort te gaan i leg met en met goedkeuring maritieme prefecten en den marineraad. Verder heeft hij de acht schepen der kunstbe te Cherbourg verwijderd. De minister is van oorde oorlogschepen varen moetel zond daarom het Noordzee-t, naar Buenos-Ayres en het A landsche zee-eskader op rond^ de Middellandsche zee, zooc. het komende voorjaar de be kaders hun volledige militaire o, en de volledige schietschool den rug hebben. Wat de projectielen betreft minister mededeelen, dat huidige oogenblik anderhal: zooveel munitie wordt vervJ dan op 1 Mei jl. Uit de schi> ven op de Jéna genomen bil wenschelijkheid van een pre dat het midden houdt tusschj granaat en een granaatkarte kilogram zal wegen en 20 ki meliniet zal bevatten. De zes Dantons, die eind gereed zullen zijn, zullen va| munitie voorzien worden. E schillende vlootbasissen zulle mijnen tegen elke overrompel veiligd worden. Er zijn echteil regelen getroffen, dat de ea zoowel bij dag als bij nacht vol veilig kunnen in- en uitstooml E)e minister verklaarde onde durig applaus, dat van nu geen gelden meer aangevraag1 den worden voor nieuwe sc noe klein ook, waarvan de p niet geheel gereed lagen. Verder deelde de ministi mede, dat hij maatregelen h troffen om te zorgen, dat de offl heter met den dienst vertrouwr ,1. en dat de thans voort strijdkrachten op ieder oogent zee konden gaan. De minister besloot met te j ren, dat de marine, zelfs wann tons" gereed waren, in n een grooten Europeesche J. no§ n'et aan alle eischi voldoen. Niemand weet beter wat J oen 1S dan ik. Ik heb mijn nu» ?mma 'hgediend. Ik za rste krachten inspannen c wL;ertrouwen van hè' Pari waardig te betoonen. OMLAND. In de zitting J slL Van g'sleren werd hc z'i" leenin» ]ar„n voor het eers 'F^ng noodig is. ciën'6/^ deed de minister van econn"'-tkren' dat tot nu i zeer cr?ISC.^e en financieele to, sprakeli g 'S'- Daarotn kan e geflafts jn- Z1in' dat de begr, SSSSL^ °f dat Rusland e De 1 ,en °P dit gebied drl gedeehovn ziïn sedert d fo /f4 24 PCt g6S <te fondsen van de

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 6