De Coop. VerbruiksvereeiioiiB Moeder en kind Laatste Berichten. Advertentiën. Tandarts BLAAUW, MODES. „OU BROEDERBAND" Broekenmaker BUITENLAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. genezen door de pink pillen. Begrafenis-Maatschappij „Uit Voorzorg." m. m «- »zcg ".van met firikte i toch I'j dat ander veten, gelijk kraag tader- werd onder r het fr de feadier udene ;k na- pn de idroeg thuis s het roces- iierna tershal zijner |n zijn geld zijn in ver- aen 4 aerich- ist be- 1 volgt sche, 6 |orsche, Deen- eesche. stoom- zijn be- van na- als ver- erdeeld 'rikaan- ,nsch, 2 Oosten- andsch, sche en n wa lden 27, laten 8, en van 16, aan- verlaten Uit nadere berichten blijkt, dat in negers i je lokalen voor eerste hulp bij on gelukken vijftig personen behandeld berden, van wie zeven zwaar, deels levensgevaarlijk gewond waren, en terstond naar het ziekenhuis gebracht moesten worden, in het geheel zijn 200 a 300 personen gewond. Tvvintig politie-agenfen en verschei- ■ell hoofdambtenaren van politie werden door messteken, stokslagen en steenworpen of revolverschoten ge kwetst. gort na twee uur s nachts kwam er aan de straatbetooging een einde, nadat de politie door een charge met de blanke sabel de straten had schoongeveegd. Van middernacht af kfeeg men den indruk, dat de ru moerige menigte, waaruit tot twee ullr 's nachts toe nog af en foe een schot werd gelost, niet uit sociaal democratische betoogers en nieuws gierigen, maar uit het plebs uit de achterbuurten der oude stad bestond, hetwelk van de gelegenheid gebruik maakte, wanordelijkheden te plegen en zich OP de politie te wreken. Het bestuur van de sociaal-demo cratische vereeniging te Frankfort vervoegde zich Vrijdag bij den hoofd commissaris van politie om toestem ming te verkrijgen voor een groote betoogingsoptocht, dwars door de stad. Deze toestemming is geweigerd, omdat de veiligheid van de vreed zame burgers door de betooging van Donderdag bedreigd is geworden. - In het gasthuis voor besmette lijke ziekten te Liverpool brak Vrijdag ochtend omstreeks zes uur brand uit. Dadelijk was het geheele personeel op de been om de zieken te redden. Met de hulp van het trampersoneel uit de naburige remise werden allen, 150 ingetal, bijtijds in veiligheid ge bracht bij de omwonenden. Doordat de wind draaide bleef het hoofdge bouw van het gasthuis gespaard, slechts een aantal paviljoens, groo- tendeels bestemd voor den admini stratieven dienst, werden een prooi der vlammen. BELGIË. Dezer dagen is in het parlement het debat begonnen over de onderwijspolitiek van het katho lieke kabinet, de quaestie, welke zoo langen tijd de Belgische politiek be- heerscht heeft en welke ook bij de komende verkiezingen een hoofdrol zal spelen. De lib. partij treedt als kampvechter op voor bet neutrale openbaar onder wijs, gebaseerd op zuiver wetenschap- pelijken grondslag; de katholieke partij daarentegen houdt staande, dat onzijdigheid in de school onbestaan baar, in ieder geval voor de katho lieken onaannemelijk is, wijl zij den invloed van den godsdienst van over wegend belang achten bij het onder wijs. Deze strijd is thans een nieuw sta dium ingetreden door den gevoerd wordenden veldtocht voor den leer plicht, welken de jonge rechterzijde wel wil invoeren, mits gelijkheid ver zekerd wordt in de uitkeering van staatssubsidies aan openbare zoowel als aan vrije scholen De heer Woeste verzet zich met zijn partij, de oude rechterzijde, tegen die invoering met hand en tand, daar volgens hen schooldwang in België onnoodig is, aangezien daar het on derwijs tegenwoordig vrijwel alge meen is. Tot staving van deze bewering wijst de regeering op de statistieken, waaruit wordt aangetoond, dat van de 1,160,582 kinderen tusschen de zes en veertien jaren, slechts 52,972 geen school bezoeken, van welk eijfer 6621 zieken nog behooren afgetrokken te worden. De liberalen nu betwisten de juistheid van deze opgaven, zeggende, dat onder het aantal kinderen, dat onderwijs ont vangt, 43,000 zijn gerekend, die par ticuliere Zondagsscholen bezoeken. Welker opvoedkundige waarde zeer jaag gesteld moet worden volgens Jun zijn er in België ruim 100.000 kinderen tusschen genoemde leeftijden me volstrekt geen onderwijs genieten. DUlTSCHLAND. Graaf zu Stol °erg—Wernigerode, president van aen Duitschen Rijksdag, is Zaterdag avond overleden. Jn den Rijksdag beantwoordde de (ojkskanselier een tot hem gerichte 'nterpellatie met de verklaring dat hij hch streng zou houden aan hetgeen heho '|et forum van den R'iksda§ »De eigenlijke bedoeling van de "'erpellatie is wel deze, dat men eten wil of het kiesrecht voor den ag in gevaar is. Had ik zoo 's gezegd of aangeduid, dan zou- a"gstige gemoederen zich veront- fllst kunnen voelen. Niets van dat alles ligt echter in mijn bedoeling. Ik betwijfelde slechts of de alleen zaligmakende kracht van liet kiesrecht voor den Rijksdag voor alle Staten en alle verbondingen geldt. De verbonden regeeringen denken er niet over aan dat rijkskiesrecht te raken, terwijl daarentegen de inter- pellanten door hun radicale eischtn het grondwettelijk gewaarborgde kies recht der bondsstaten bedreigen. Dezelfde agitatie als indertijd tegen het program van vorst van Bülow richt zich nu weer tegen de uitvoe ring van het tegenwoordige program. De rijkskanselier eindigde met het vaste vertrouwen uit te spreken in de ideale krachten van het Duitsche volk, die onder den reëeien druk van de nationale behoeften zouden toe nemen en het veld behouden. Levendig bijval volgde van de rechterzijde. Frank, socialistisch afgevaardigde uit Mannheim, hield een interpellatie, waarbij hij zeide, dat de jongste bui- sporigheid van Oldenburg, de Rijks kanselier van de eerste gelegenheid had moeten gebruik maken om aan zijn achting voor den Rijksdag uiting te geven. Maar hij hield een rede, alsof hij een met de grondwet strij dende handelwijze tegen den Rijksdag theoretisch rechtvaardigen wilde. Mat zou een Rijkskanselier overkomen, die zeggen zou dat menige redevoe ring en uiting van smaakjes Keizers een oppervlakkigen of verruwenden invloed hebben. De Rijksdag heeft recht op de zelfde achting als de Keizer. In En geland heeft de politische vorming van het volk door de democratisee ring van het parlement een nooit vermoede uitbreiding gekregen. Daar heerscht een wedstrijd van talenten, daar kunnen de bekwaamsten worden uitgezoent. In Duitschiand daarentegen worden de ministers gekozen naar luim of door protectie. Alle beschaafde landen der wereld moeten zich democrati- seeren, alleen Rusland en Pruisen staan bij de anderen ten achter. De arbeiders zullen zich door offers van goed en bloed niet laten afschrik ken de eischen van liet idealisme te verwerkelijken. ENGELAND. De berichten zijn wat gunstiger voor de regeering. Ten eer ste zijn de onderhandelingen met de Ieren niet afgebroken, maar gesehorst, zoodat er blijkbaar nog wel kans is op het verkrijgen van een overeen stemming. Ten tweede beduidde de uitlating van den arbeidsleider Barnes geenszins dat zijn partij er over dacht zooals hij, maar gaf hij enkel zijn meening te kennen, welke, daar hij pas tot een der presidenten der partij is benoemd, natuurlijk werd aangezien voor die van heel de Labour-party. De liberale bladen echter, die natuur lijk door Barnes' uitlating niet zuinig bang zijn geworden, hebben in allerijl aan andere arbeiders-leiders geseind en dezen hebben eenstemmig geant woord, dat de arbeiders-partij haar houding nog niet heeft vastgesteld en dat zij deze niet zal vaststellen ook voor en aleer zij met de regeering heeft beraadslaagd. Intusschen is de uitlating van den heer Barnes belangrijk genoeg, want het kan toch best wezen dat inderdaad het gros der partij denkt gelijk hij Barnes verdedigde zijn meening als volgt wanneer Asquith, niettegen staande zijn beloften van vóór de verkiezingen, aanblijft zonder verze kering van den koning dat de lords op hun plaats gezet zullen worden dan beteekent dit dat hij den uitslag dier verkiezing niet genoegzaam in zijn voordeel acht om het „veto" der lords aan te vallen. Dat wil dus zeg gen dat voor deze zaak nog een an dere verkiezing noodig zal zijn en als er dan toch nog eens gestemd moet worden, schijnt het hoe eer dit gebeurt zooveel te beter. Zoo zei Bar nes en toen men hem vroeg hoe het dan moest gaan met de financiën des lands, wanneer de begrooting niet eerst tot wet gemaakt mocht worcfen antwoordde de arbeiders-leider dat de verantwoordelijkheid voor de moei lijkheden waarin het land zou komen neerkwam op hen die ze veroorzaakt hadden. Men zou ze trouwens wei kunnen ontgaan door leeningen of iets dergelijks. Hoe het nu ook zij, of de heele arbeiderspartij aldus oordeelt, of niet in elk geval is de toestand hoogst kritiek voor de regeering, want er is toch zeker een sterke strooming onder de arbeiders-partij die niet weten wil van afdoening der begrooting voor de Hoogerhuis-quaestie anhangig ge maakt wordt, terwijl de Ieren even eens die meening toegedaan zijn. Kon de minister nu maar van den koning de verzekering krijgen, die hij noo dig heeft, dan zou hij er zich wel door kunnen slaan, maar het schijnt dat de monarch niet zeer geneigd is om zijn medewerking te verleenen. Edoch, daaromtrent kan men slechts gissingen wagen. Eerst heden kun nen we eenige zekerheid hebben, door het uitspreken der troonrede. Tot dien tijd zal er nog van geen oplossing sprake kunnen zijn, nóch in een voor de regeering gunstigen, noch in een ongunstigen zin. GRIEKENLAND. De „Köln. Zei- tung" ontvangt uit Berlijnsche bron het volgende telegram. De gebeurtenissen in Griekenland schijnen langs het hellend vlak zoover afgegleden te zijn, dat ze moeilijk ver der kunnen.Het kon niet uitblijven,dat de dictatuur op verschillende punten tegenstand ontmoeten zou en zoo moest ook eens een einde komen aan de toegevendheid van den koning. De koning heeft met groot geduld en onder handhaving der fictie van zijn constitutioneels rol alle bepalin gen goedgekeurd en alle decreten onderteekend, die hem door bemid deling van den, op het oogenblik aan het bewind zijnden minister, op bevel van den offcierenbond werden voor gelegd. Z. M. heeft blijkbaar geloofd door een politiek van toegeven en Iaveeren de schadelijke gevolgen te verzwakken van den militairen staatsgreep en het stellen van de üynastiequaestie te verhinderen. Waar nu van verschillende zijden gemeld wordt, dat de Grieksche prinsen, die zich in het buitenland bevinden, blijkbaar aanstalten maken om jjaar Athene te vertrekken, dan is men gerechtigd de gevolgtrekking te maken, dat de koning het oogen blik gekomen acht, waarop hij zelf over de dynastiequaestie moet be slissen. Of men in de komende dagen in Griekenland tot een gezondere en meer met staatsmanbegrippen stroo- ken opvatting van den toestand zal komen, of net militaire bewind ver vangen zal worden, is bij de ver warde verhoudingen niet met zeker heid te beoordeelen. Het doet merkwaardig aan en ge tuigt van een eigenaardig gebrek aan wereldwijsheid, dat de machthebbers in Griekenland klaarklijkelijk in ernst gelooven, dat zij onder de tegen woordige omstandigheden op eenige Europeesche geldmarkt een leening geplaatst zullen krijgen. Tot zoover de blijkbaar geïnspi reerde „Kölnische". Het blad geeft te verstaan, dat het. koning George ernst wordt met zijn plannen tot heengaan. Verder kan men uit het boven staande opmaken, dat de onlangs in de Itaiiaansche Kamer door den minister van buitenlandschen zaken met waardeering besproken nieuwen toestand in het Helleensche rijk Ie Berlijn met een allesbehalve wel willend oog wordt bezien. Den heeren Griekschen officieren wordt onver bloemd te kennen gegeven, dat zij aan de hulp van Duitsch kapitaal niet behoeven te gelooven. De stellig heid dezer laatste verzekering en de verbazing, die er uit spreekt, doen vermoeden, dat reeds een bescheiden poging is gewaagd. Het is voor een ieder begrijpelijk, dat het Europeesch kapitaal op het oogenblik liever niets met Grieken land te maken heeft. Maar waarom is deze officieuse mededeeling noo dig Misschien met liet oog op Creta en de illusies, die men te Athene nog steeds koestert HONGARIJE. In een vergadering waar 3000 personen bijeen waren werd de regeeringspartij geconstitu eerd onder den naam van Partij van nationalenarbeid. Alle ministers waren tegenwoordig. De minister-president verklaarde dat de regeering het als haar voor naamste taak beschouwt binnen den kortst mogelijken tijd een ontwerp samen te stellen tot hervorming van het kiesrecht op den grondslag van het algemeen stemrecht. Ten aanzien van de militaire quaestie zeide Kheun Hedervary, dat hij de eischen, gesteld door de oude liberale partij onder het ministerie-Tisza zai handhaven en deze ook ingewilligd zal krijgen Wat de bank-quaestie aangaat verzekerde de minister dat hij de uitgifte van gemeenschappelijke bank biljetten slechts zal handhaven, indien men erin mocht slagen de economi sche belangen beter door een meenschappelijke bank te verzekeren dan tot dusverre het geval is geweest Hedervary vestigde in het bijzonder de aandacht op de liberale interpre tatie, die hij van plan is te geven van het recht van vereeniging en vergadering. Onder toejuichingen werd een motie aadgenomen, verkla rende dat het hervormingsprogram van de regeering bij uitstek geschikt was om aan de constitutiooneele con flicten een einde te maken. Te Beverwijk hebben de Pink Pillen pas meerdere merkwaardige genezin gen tot stand gebracht, onder welke moet vermeld worden de dubbele genezing van mevrouw B. Boumans, geb. de Best, en haar zoon, van wie wij hier de portretten geven. Me vrouw Boumans, wonende no. 27, Alkmaarscheweg, schrijft ons zijn van de „Prins Willem II." Aan tal van adressen waar men het weten kon is om inlichtingen gevraagd, doch kon geen bevestiging verkre gen worden. Het gerucht als zou het schip door een Spaansch vaartuig zijn waarge nomen, dient nog bevestigd te wor den, terwijl ook bij de directie nog steeds geen berichtén zijn ingekomen. Mevr. B. Boumans en haar zoon. (Cl. Beltermann, Beverwijk.) „ik verklaar zeer gaarne dat de Pink Pillen mijn gezondheid, die ge durende eenigen tijd veel te wen- schen overliet, hersteld hebben. Ik was tot erge bloedarmoede vervallen en had mij voortdurend te beklagen over allerlei ongemakken pijnen in den rug en in de borst, groote zwakte, volhardende hoofdpijn, veelvuldige duizelingen, slechte spijsvertering. Mijn zwakte was zeer groot geworden en van mijne krachten was zeer weinig overgebleven. Na vele genees middelen te hebben beproefd en te hebben waargenomen dat mijn toe stand niet verbeterd was, heb ik de Pink Pillen willen gebruiken die te Beverwijk reeds talrijke genezingen hadden tot stand gebracht. Deze pillen hebben mij allerbest geholpen, zij hebben mij onmiddellijk een groot gevoel van welzijn en kracht bezorgd. Mijne kwalen zijn verminderd en spoedig daarna verdwenen, en einde lijk ben ik volkomen genezen. Mijn zoontje die aan een onrustbarende zwakte leed, die niet vorderde, niet groeide, is ook aan het gebruik der Pink Pillen gezet en heeft zich daar bij wonderbaar wel bevonden." Er is geen geval vatt algemeene zwakte dat door de Pink Pillen niet tot staan gebracht en genezen kan worden. De ondervonden verschijn selen gebrek aan eetlust, bleekheid, hoofdpijnen, moeielijke slaap, pijnen in den rug, zwakte in de beenen zijn even zoovele waarschuwingen van het bloed dat herstel en verster king noodig heeft. Geef het dan de Pink Pillen die onovertroffen zijn als hersteller van het bloed en als ver sterker der zenuwen. De Pink Pillen genezenbloedar moede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, neurasthenie, plaatselijke pijnen. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeg- henlaan22, Amsterdam. VoorVlissin- gen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieler, NieuwstraatA. C. Beniest, Lepelstraat; te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. En verder hij verschillende apothekers en goede drogisten. Per telegraaf. „Prins Willem II." Men schrijft ons uit 's Gravenhage Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram is Hr. Ms. pantserschip „Utrecht" Zater dag van Paramaribo, 11a zich aldaar van kolen te hebben voorzien, ver trokken, teneinde met den meesten spoed den onderzoekingstocht naar het vermiste stoomschip „Prins Willem II" aan te vangen. Men seint ons uit Amsterdam Er loopen hier heel wat geruchten over een wedervinden of gepasseerd Een veelbesproken zaak. 's GRAVENHAGE. De Hooge Raad deed uitspraak in de bekende zaak van den 75 jarigen baron van H. v. P. te Utrecht, wegens verduistering van een aangeteekenden brief van den oud-minister mr. P. Rink. Hij werd veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf. Overeenkomstig de conclusie van het O. M. achtte de Hooge Raad al de cassatie-middelen ongegrond en verwierp mitsdien hetcassatie-beroep. Hoogwater fe Vllssingen. Febr. vm. nm. Maandag 21 11.54 12.14 Dinsdag 22 12.17 12.37 Woensdag 23 1.05 1.25 WEERBERICHT. medegedeeld doorliet Koa Ned. Meteor. Instituut te De i5ilt. Overzicht en verwachting, (opgemaakt 21 Februari 1910.) Hoogste barometerstand 766,2 te Nice. Laagste barometerstand 722,8 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 22 Febr.Meest krachtige Z.-W.-lijke tot Zuidelijke wind. Meest zwaarbe wolkt. Waarschijnlijk regenbuien. Warmer. De Heer P. J. SPECKENS en de Heer en Mevrouw G. LAMBERT- Speckens en Kinderen, betuigen hun hartelijken dank voor de deelneming, bij het overlijden van hun dierbare Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ondervonden. Vlissingen p Brussel feD' lu' Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalaten schap van wijlen den Heer THOMAS SWINDELLS, oud-Leeraar in de En- gelsche taai, laatst gewoond hebbende te Laren (Noord-Holland) en aldaar den 11 November 1909 op den Huize Groenzande overleden, worden ver zocht opgave of betaling te doen vóór den 15 Maart 1910, ten Kan tore van den Notaris J. M. A. LOG GERE aan de Leidschegracht 50, te Amsterdam. TE MIDDELBURG. —0—0— ALGEMEENE VERGADERING van stemgerechtigde Leden (21 jaar oud en minstens 1 jaar lid) op Dinsdag 1 Maart 1910, des avonds ten 8 7. ure op de Bovenzaal der Sociëteit „de Vergenoeging" Markt. De Directeur, J. A. BOURDREZ. Agenda Jaarverslag en verkiezing. SWF" Aan de leden wordt tevens bekend gemaakt dat de inning der contributie een aanvang zal nemen op Maandag 7 Masyrt a. s. MIDDELBURG. CONSULT eiken VRIJDAG van 1 tot 3 uur, Bellamypark 30, Vlis singen. Voor terstond een nette verge vorderde LEERLING gevraagd. te Middelburg, vraagt een HALFWAS KRUI- DENIERSBEDIENDE leeftijd 16 a 17 jaar. Sollicitaties worden ingewacht tot Woensdagavond 8 uur bij den Secretaris P. F. VAN DORST. De Firma J. HOUBAER vraagt een voor vast werk.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3