Gemengd Nieuws. BUITENLAND beambte recht van beroep hebben op een commissie, die het maximum van de door B. en W. op te leggen straf zal kunnen bepalen. De bedoeling is deze voorloopige regeling van de rechtspositie ter goed keuring aan den raad voor te leggen en in werking te doen stellen. Later zal dan een volledige uitwerking van de rechtspositie door de commissie worden ter hand genomen. Vrijz.-democr. Bond. Dn agenda van de algemeene ver gadering van den Vrijz.-Dem. Bond op 5 Mei (Hemelvaartdag) bevat, behalve de bespreking der reeds gemelde motie, ook nog als punt 2 het voorstel van het hoofdbestuur De vergadering draagt het hoofdbe stuur op, met het centraal bestuur van het Alg. Ned. Werk.-Verbond overleg te plegen over de beste wijze, waarop nauwere samenwerking tus- schen beide bonden is te verkrijgen. Vervolgingskosten bij invordering van gemeentebelasting. De minister van financiën beeft bepaald, dat met ingang van 1 Januari 1910 terzake van de kosten van ver volging bij de invordering van 's rijks directe belastingen, volgens art. 13 der wet van 29 Mei 1845 (Stbl. no. 22) en art. la der wet van 1 Juni 1850 (Stbl. no. 26), in verband ge bracht met de tegenwoordige staats rechtelijke gelijkheid van alle gemeen ten, den belastingschuldige berekend zou wordenvoor de waarschuwing 5 ct., voor de aanmaning 10 ct., voor de kennisgeving van voorgenomen inlegering van een krijgsman 15 ct. De minister van binnenlandsche zaken heeft nu echter aan Gedepu- teeede Staten der onderscheidene provinciën verzocht onder de aandacht der gemeentebesturen te willen bren gen, dat de in de beslissing van den minister van financiën uitgesproken opvatting omtrent de beteekenis van de daarbij genoemde wetsbepalingen alleen geldt voor de invordering van de rijksbelastingen, dat bij de toepas sing ingevolge art. 260 der gemeen tewet van de bepalingen der bedoelde wetten van 1845 er. 1850 op de in vordering van plaatselijke belastingen uit den aard der zaak alleen rekening behoeft te worden gehouden met de bewoordingen zelve van die wetsbe palingen. Voor de invordering der gemeen tebelastingen zal dus het onderscheid tusschen stad en platteland wel blijven bestaan. De minister van binnenlandsche zaken brengt voorloopig ter kennis van belanghebbenden, dat in 1910 de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor lager onder wijs in het handteekenen, bedoeld in art. 87 der wet tot regeling van het lager onderwijs,in de maand Augustus, zoo noodig ook in de maand Juli, zullen worden gehouden. Het tijdstip, waarop zij, die zich aan deze examens wenschen te onder werpen, zich daartoe zullen behooren aan te melden, zal nader worden be kend gemaakt. Onze Vloot. In de 7e (Februari)-circulaire van de Nederiandsche vereeniging „Onze Vloot", schrijft de oud-minister van marine, de gep. vice-admiraal Ellis „Nog iets over een Nationaal Maritiem Historisch Museum". In de 4e circu laire bracht hij onder de aandacht der leden van „Onze Vloot" de wen- schelijkheid om van stichtingen, in stellingen, corporaties en particulieren de schriftelijke toezegging te verkrij gen dat komt er een Nationaal Maritiem Historisch Museum tot stand zij daaraan voorwerpen als ge schenk of in bruikleen zullen afstaan. Het hoofdbestuur der Vereeniging dat medewerking toezegde heeft van de afdeelingsbesturen nog niets betreffende deze aangelegenheid ver nomen. Wellicht laten die besturen het aan de afdeelingsleden over zich voor het bedoele Museum verdien stelijk te maken. Hoe dit zijten einde zich eenigs- zins rekenschap te kunnen geven van den stand van zaken en van de kans van slagen, zou het den heer Ellis hoogst aangenaam zijn, per briefkaart aan het bureau van het hoofdbestuur te mogen vernemen, wie op de aan gegeven wijze de pogingen wenschen te steunen van de commissie, welke zich ten doel stelt de stichting van een Maritiem Historisch Museum te bevorderen. Wenken en adviezen voor krachtiger actie zullen mede volgaarne worden aanvaard. In de volgende circulaires zal een aanvang worden gemaakt met het geven van een overzicht onzer zee macht in alle hare vertakkingen en diensten. In verband hiermede zullen de circulaires veelvuldiger het licht dienen te zien. Centraal Genootschap van Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies. In de jongste bestuursvergadering van bovengenoemd Genootschap werd besloten tot den bouw van het nieuwe Koioniehuis te Egmond aan Zee, voor 120 kinderen, over te gaan en dezen bouw Ie gunnen aan den laatsten inschrijver, den aannemer L. C. Oudt te Alkmaar. Het bestuur gunde den bouw in de hoop, dat nog tal van giften, liefst ruime, zullen toevloeien, hetzij aan het adres van den algemeenen penningmeester Th. M. Ketelaar, Ceintuurbaan 286, Am sterdam, hetzij aan een der leden van het Dames-Comité „Ter Wille van het Kind". Vlissingen, 21 Februari. Eenigen tijd geleden kon men in de bladen lezen, dat met de a.s. zomerdienstregeling de treinen 80 en 87 Vlissingen—Amsterdam en terug zouden vervallen. Eenige rijtuigen zouden dan achter den Duitschen mailtrein geplaatst worden en te Roosendaal in een Holiandscnen trein overgaan. Volgens het ontwerp zomerdienst regeling Staatspoor echter zuilen beide treinen blijven bestaan. Trein 80 zal een half uur vervroegd worden (ver trek van Vlissingen dus ten 5.30). Reizigers en post uit Engeland worden dus een half vroeger te Amsterdam aangebracht dan tot nu toe. Tengevolge van den storm is de loodsdienst op de reede alhier, van gisterenavond 7 uur tot hedenmorgen 5 uur gestaakt geweest. De van Antwerpen afgekomen stoomschepen „Flordis" en „Gulph of Venice" keerden uit zee terug en ankerden alhier op de reede. Hedennacht ten kwart voor vier werd hier, gedurende zeer korten tijd, duidelijk een maanregenboog in het oosten waargenomen. Van de De Ruyterschooi alhier zijn geslaagd voor derden stuurman groote stoomvaart de heer J. Meijnderts en voor derden stuurman groote stoom- en zeilvaart de heer P. L. J. Eiias. Ingevolge Koninklijke machtiging is de heer E. M. Alberts, erkend en toegelaten als vice-consul van Noor wegen te Middelburg voor Walcheren, Zuid- en Noord-Beveiand op den voet van Nederlandsch onderdaan. Men meldt ons uit Middelburg Door de vereeniging „Git het Volk- Voor het Volk" alhier, wordt dit jaar weer, nadat dit sedert 1903 niet meer geschiedde, een Floralia feest ge houden. Zaterdag en Zondag werd gelegen heid gegeven om planten aan te vragen, die gekweekt worden en in September op de tentoonstelliing worden ingeleverd. Niet minder dan 1610 planten werden aangevraagd w.o. velen door personen, die hun blijdschap uitten, dat wederom gelegenheid tot kweeken gegeven werd. Voetbal De wedstrijd welke gisteren voor de tweede Zuidelijke competitie A te Middelburg zou worden gespeeld tusschen „M. V. V. O." en „Velocitas II", is niet door gegaan, daar het veld werd afgekeurd. Bij Kon. besluit is benoemd tot rechter in de rechtbank te Zufphen mr. W. ridder van Rappard, doctor in de Staatswetenschap, thans rechter in de rechtbank te Zierikzee. Rechtzaken. Bij beschikking van de rechtbank te Middelburg is verwezen naar de openbare terechtzitting met bevel tot gevangenhouding van de beklaagde, de zaak tegen L. M. C., 16 jaar, zonder beroep, geboren en wonende te Clinge (België) thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van diefstal. In de heden gehouden open bare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de Ongevallenverzeke ring te Middelburg, had de uitspraak plahts inzake C. H. Z., te Vlissingen en A. L., te Ter Neuzen, waarbij de vordering werd ontzegd en de be slissingen der Rijksverzekeringsbank werden bevestigd. Th. O., te Arnemuiden werd niet- ontvankelijk verklaard in zijn vorde ring voorzoover deze een tijdelijke uitkeering betrof en aan hem werd schadeloosstelling toegekend voor genees- en heelkundige behandeling voor rekening der Rijksverzekerings bank. De ontvangst van Generaal Booth, den leider van het Leger des Heils, die Zaterdagmorgen 10,42 uit Nij megen aan het Weesperpoorstation te Amsterdam aankwam, was even hartelijk als eenvoudig. Op het per ron stond een menigte Heilssoldaten geschaard, die den nog krassen grijsaard in zijn geliefde uniform met een gejuich begroetten, toen hij door commandant W. Ridsdel, in wiens gezelschap hij reisde, en door briga dier J. W. de Groot, van den trein naar de gereedstaande vigilante werd geleid. Voor 't station wachtten vele nieuwsgierigen, die bij het verschijnen van den generaal hun huldebetoo- gingen niet achterwege lieten. Generaal Booth reed onmiddellijk naar de woning van mevr. Sillem aan de Keizersgracht, wier gast hij tijdens zijn verblijf te Amsterdam is. Gisteren heeft de generaal in feestelijke bijeenkomsten in het Paleis voor Volksvlijt toespraken gehouden. Men schrijft uit IJmuiden aan het „Hb!.", dat men daar meer en meer gaat gelooven, dat heide stoom trawler „YM. 118 Belle" is, die door het stoomschip „Greenland" aange varen werd en zonk zonder dat één van de bemanning kon worden ge red. Men meent dit te mogen opma ken uit het feit dat deze trawler reeds laatstleden Maandag aan den visch- afslag te IJmuiden werd verwachten tot heden nog niet binnenkwam. In den goeden vischtijd, zooals thans ook weer voor de visschers- schepen is aangebroken, is het echter geen bijzonderheid dat de schepen langer uitblijven dan verwacht wordt. Wanneer een schipper op een plaats is gekomen waar veel visch zit, tracht hij zooveel mogelijk te vangen en blijft dan wel eens langer dan ge woonlijk uit. Aangaande de vermiste stalen tjalk „Jantje", kapitein A. v. d. Wai te Groningen, verneemt de „Pr. Gr. Ct." dat de bemanning van dit nog geen jaar geleden gebouwde schip, bestond uit vier man de 31 jarige ongehuwde kapitein, bovengenoemd, een matroos en de kok. Het vaartuig was met 175 ton oud ijzer geladen en den laatsten dag van het jaar van Londen vertrokken. Een ander schip, dat denzelfden dag naar dezelfde plaats van bestemming ging, Grangemouth, kwam daar den 12den Januari aan. De hoop dat men er ooit nog iets van zal vernemen is zeer gering. Het schip was verzekerd. —De burgemeester te Zeist looft voor het verstrekken van inlichtingen, die tot gevolg hebben dat de 14-jarige Jan van der Wiel wordt gevonden, een belooning uit, die, in verband met de waarde der mededeelingen ter beoordeeling van hem, burge meester tot een bedrag van f50 kan worden vastgesteld. In verband met deze vermissing wordt ook de opsporing verzocht van een als heer gekleed persoon, van het volgend signalement, die daags voor de vermissing op den Dolderschenweg een knaap van 12 jaar f 1 heeft geboden wanneer deze mei hem mede naar Amerika ging of hem kinderen noemde die daartoe bereid waren. Type reiziger met ver roeste, bemodderde fiets en bruine city bag 24 a 25 jaar lang en mager met grooten rooden haviksneus, bleek gezicht, snorretje, ongeschoren ge laat, blondachtig haar, gekleed met grijze jas en zwarte broek. De vermoedelijke dader, of al thans een vermoedelijk- medeplichtige aan de inbraak in den horiogewinkei van den heer Brokken, in de Vijzel straat te Amsterdam, is aangehouden toen hij bij een opkooper trachtte twee der vermiste gouden horloges aan den man te brengen. De opkooper vertrouwde de zaak niet en leverde hem aan de politie over. De aange houdene is de 21-jarige La Croix, een oude bekende der politie. Groote hilariteit heerschte Woensdag bij den aanvang der zitting van den Haarlemschen gemeenteraad. Een der leden schreef „tot zijn leed wezen" verhinderd te zijn de verga dering bij te wonen, terwijl iedereen wist, dat hij afwezig was... om te trouwen. Te Wageningen is bij de politie gedeponeerd een valsch bankbiljet van f 40. De voornaamste afwijkingen zijn: de velden in de hoeken, waarop het cijfer 40 zijn niet gearceerdhet papier is niet gescherpt, maar afge sneden, het voelt ook veilig aan. De witte lijn langs den buitenkant der ornamenteering ontbreekt; het water merk is maar voor een gedeelte te zienhet kruisje op de kroon boven het wapen staat scheef. Verder is het met een zwarten inkt gedrukt, en is het biljet veel minder helder dan een echt. Zeer waarschijnlijk is het langs photogratischen weg vervaar digd. Het biljet werd door een inge zetene ontvangen van den burgemees ter van Beuningen. In het kinderziekenhuis te Apel doorn is overleden een vierjarig jon getje, dat in de ouderlijke woning kokend water gedronken had uit een op het fornuis staanden ketel. Zaterdagmorgen had een ernstig ongeval plaats op de nieuwe lijn De- venter-Ommen in de nabijheid van het station Wesepe. De locomotief van een zandtrein liep op verkeerd spoor, waardoor een vijftal wagens derailleerden. Vijf arbeiders geraakten onder de wagens en werden min of meer ernstig gewond. Geneeskundige hulp werd terstond ingeroepen. Door den stationschef der Ho!!, spoor en eenige spoorwegbeamten werden Vrijdagavond aan de Spoor weghaven te Feijenoord 4 personen ontdekt die bezig waren 10.000 KG. maïs uit een verzegelden spoorweg- waggon over te laden in een daar toe door hen gehuurd lichterschip. De stationschef sloot dadelijk den waggon af, waardoor twee der dieven die zich er in bevonden, gevangen waren. Ook de beide anderen kon den zich niet meer uit de voeten maken, zoodat, nadat de politie ge waarschuwd was, alle vier werden gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Zaterdagavond tegen half elf is op de tweede etage van een wo ning aan het einde derHoetkade in Den Haag door onbekende oorzaak, tijdens de afwezigheid der bewoners, een felle uitslaande brand ontstaan. De brandweer, die door den gecom- pliceerden bouw van het brandende perceel een zeer lastige taak had, tastte den brand met drie stralen op de waterleiding aan en mocht er in slagen te voorkomen, dat het vuur zich nog verder uitbreidde. Voor- en achterkamer en alcoof brandden uit, en ook een deelte van den zolder leed brandschade. Het blusschings- werk duurde tot bij middernacht. Een vrouw te Roden heeft het ongeluk gehad, een biljet van f 300, ingesloten in een enveloppe, in de kachel te werpen. Den volgenden morgen vond men de verkoolde over blijfselen. Het overschot is opgezon- naar de Ned. Bank, in de hoop op uitbetaling van het bedrag. Vrijdagavond omstreeks 9 uur bemerkten eenige spelende knapen en een tweetal schippers dat een persoon zich op in het oogloopende verdachte wijze ophield in de nabij heid van een kruidenierswinkel op de Kolk te Amsterdam. Na eenigen tijd viel het hun op dat de vreemde sinjeur, in een soort livrei gestoken, althans de man droeg een blauw lakensche jas met vergulde knoopen en een Duit- sche livreipet, „voeling" hield met een tweetal andere verdachte invidi- duen. Juist passeerde daar ook de heer J. W. V. komende van den trein en deze achtte het eveneens niet on raadzaam een oogje in het zeil te houden. Het geduld der bovengenoemde burgers zou niet te lang op de proef worden gesteld De verdachte vriend ging, op het oogenblik dat de juf frouw even naar de achter den win kel gelegen huiskamer vertrok, den winkel binnen, schrikte hevig door het overgaan van de bel en keerde zoo snel hij kon naar zijn helpers terug. Een hunner liep daarop be hoedzaam naar den winkel, wachtte tot een inmiddels geholpen nieuwe klant het huis verliet, sloop door de half geopende deur en zette het bel letje in een oogwenk behendig om, zoodat de schel het geboefte bij zijn verdere „werkzaamheden" niet kon verraden. Niet zoodra stond de zaak veilig of de man in den livreirok sloop den winkel binnen boog zich bliksemsnel over de toon banklade, deed in den blinde een greep en verliet nog sneller dan hi gekomen was den winkel en liep buiten gekomen op een drafje weg. De jongens, een schipper en de heer V. volgden den dief behoedzaam terwijl de heer V. met enkele woor den een bij de Molsteeg posteerenden agent op de. hoogte bracht. Intusschen had de man, zich reeds veilig wanende, zijn gang aanmerke lijk vertraagd en wandelde kalmpjes en als dood-onschuldig de Raadhuis straat in. De agent geen argwaan willende wekken, vroeg den heer den man even te volgen, hem aan te spreken en aan den praat te houden, waardoor hij zonder veel oploop en gerucht de politie in handen kon vallen. In de Raadhuisstraat had de burger den dief weldra ingehaald.tikte hem op den schouder en vroeg„z^ meester, mag ik je even spreken, van welk magazijn ben je eigenlijk, toet mooie pakje." De man schrikte "hevig en verbleekte, doch vroeg toch vrij brutaal„Waarom mot jij dat weten „Och", antwoordde de ander „ik moet het niet bepaald weten maar deze menschen wel", en tegelijk greep hij het heerschap in den kraa» en wees op den inmiddels genader den politieman. Onmiddellijk werd de sinjeur nu overgebracht, onder assistentie van burgers, naar het politieposthuis Molsteeg, waar de kennismaking tusschen den brigadier van de wacht en den aangehoudene hernieuwd werd. De man bleek na melijk een oude bekende van de justitie te zijn. Op het bureau gedroeg de man zich weldra alsof hij thuis was en floot er lustig tijdens het opmaken van het voorloopig proces verbaal een deuntje op los. Hierna werd hij naar het bureau Pietershal overgebracht. Het signalement zijner medeplichtigen is bekend. In zijn bezit werd nog het gestolen geld gevonden. Volgens Bureau Veritas zijn in de maand Dec. 61 zeilschepen ver gaan (hieronder zijn begrepen 4 zeilschepen, waarvan nadere berich ten ontbreken en ais vermist be schouwd worden.) Verdeeld als volgt: Amerikaansche, 18 Engelsche, 6 Fransche, 2 Italiaansche, 12 Noorsche, Russische, 2 Zweedsche, 2 Deen- sche, 2 Duitsche en 2 Portugeesche, in hetzelfde tijdvak zijn 50 stoom schepen vergaan, (hieronder zijn be grepen 4 stoomschepen waarvan na dere berichten ontbreken en ais ver mist beschouwd worden.) Verdeeld als volgt5 Duitsche, 5 Amerikaan sche, 23 Engelsche, 1 Fransch, 2 Italiaansche, 5 Noorsche, 1 Oosten- rijksche, 1 Deensch, 1 Nederlandsch, 1 Mexicaansch, 2 Portugeesche en Zweedsche. De oorzaken wa ren van de zeilschepen stranden 27, aanvaren 2, zinken 4, verlaten 8, afgekeurd 16 en vermist 4 en van de stoomschepen: stranden 16,aan varen 4, brand 2, zinken 10, verlaten 1, afgekeurd 11 en vermist 4. In de groote machinefabriek van Tosi in Legnano heeft een moordaanslag plaats gehad. De Zwitsersehe chemicus, dr. Steiger, die de gieterij leidt, werd door een arbeider, die een berisping had ge kregen, met verschillende messteken gewond. De aangevallene verweerde zich krachtig en sloeg den arbeider tegen den grond. Merkwaardigerwijze stak geen enkele arbeider een hand uit om dr. Steiger te helpen. Er is daarom een onderzoek ingesteld en de gieterij, waar 400 arbeiders werk zaam zijn, is voorloopig gesloten, Twaalf jaargeieden werd de opzichter der fabriek, de ingenieur Tosi, door een ontslagen arbeider doodgeschoten, In den posttrein, die van Je- katerincsiaw vertrok, is de kassier van een maatschappij op aandeden, Chrispatsj, die door twee bewakers was vergezeld door vijf mannen van een som van 11.000 roebel beroofd. Tijdens de ontstane worsteling werd met revolvers geschoten, waar door een der roovers en een bewa ker werden gedood, en de tweede be waker werd gewond. Aardbeving op Kreta, Vrijdagmorgen te 6.38 had een hevige verticale golvende aardschok plaats, die 14 seconden aanhield. De top van een minaret viel, waardoor de koepel der moskee instortte. Verscheidene muren zijn ingestort huizen werden beschadigd. Van het omliggende land worden eveneens berichten van beschadiging ontvangen- Te Varipetro is men bezig zes men schen die onder de ruïnen van een huis begraven werden, te redden. Te Caïro in den Amerikaansehen staat Illinois waren drie negers ge vangen gezet, die blanke vrouwe» op straat hun beurs hadden ontrukt- Een bende blanken besloot toen df negers te lynchen. Maar hun aan vallen op de gevangenis werden mei scherp gekeerd. Er werd op ze ge schoten en verscheiden werden e' gewond, o.a. de zoon van een vroe- geren burgemeester doodelijk. De gouverneur van den staat heeft ge' zegd, dat hij tot eiken prijs j'e' lynchen zal beletten. Vijf compagni® militie bewaren de orde, maar ra® vreest, dat de verwoede blanken nog maals zullen beproeven de negers m handen te krijgen. Wij hebben reeds melding ff maakt van eenige opstootjes te Frank fort a.M. na afloop van eenige protestvergaderingen tegen het kies' wetontwerp. Een agent kreeg, volge"® dit bericht, een messteek in de longi een ander werd met een degensW aangevallen. Van de burgers werd® velen gewond. ijit nadere berichten blijkt, dat rie lokalen voor eerste hulp bij o Plukken vijftig personen behande werden, van wie zeven zwaar, dee levensgevaarlijk gewond waren, terstond naar het ziekenhuis gebrac moesten worden. In het geheel zj 200 a 300 personen gewon Twintig politie-agenten en verschi Hen hoofdambtenaren van poli verden door messteken, stokslagen steenworpen of revolverschoten g na twee uur 's nachts kw f aan de straaibetoogïng een einr adat de politie door een char met' de blanke sabel de straten schoongeveegd. Van middernacht kreeg men den '"druk, dat de moerige menigte, waaruit tot tw uur 's nachts toe nog af en toe scl,ot werd gelost, niet uit socia democratische betoogers en nieuv lerigen, maar uit het plebs uit Achterbuurten der oude stad bestoi hetwelk van de gelegenheid gebri maakte, wanordelijkheden te pleg en ziek op de politie te wreken. Het bestuur van de sociaal-den cratische vereeniging te Frankf vervoegde zich Vrijdag bij den I100 commissaris van politie om toeste ming te verkrijgen voor een gro betoogingsoptocht, dwars door stad. Deze toestemming is geweigi omdat de veiligheid van de vre aame burgers door de betooging Donderdag bedreigd is geworder in het gasthuis voor besme lijke ziekten te Liverpool brak Vrijd ochtend omstreeks zes uur brand Dadelijk was het geheele persoi op de been om de zieken ie rede Met de hulp van het trampersoi uit de naburige remise werden al 150 ingetal, bijtijds in veiligheid bracht bij de omwonenden. Doo de wind draaide bleef het hoofc bouw van het gasthuis gespa slechts een aantal paviljoens, g{J tendeels bestemd voor den adn: stratieven dienst, werden een p der vlammen. BELGIË. Dezer dagen is in parlement het debat begonnen de onderwijspolitiek van het ka lieke kabinet, de quaestie, welke langen tijd de Belgische politiel heerscht heeft en welke ook b komende ^verkiezingen een hoo zal spelen. De lib. partij treedt als kampve op voor het neutrale openbaar or wijs, gebaseerd op zuiver wetensc pelijken grondslagde katho partij daarentegen houdt staande onzijdigheid in de school onbest baar, in ieder geval voor de k; lieken onaannemelijk is, wijl zij invloed van den godsdienst van wegend belang achten bij het or wijs. Deze strijd is thans een nieuw dium ingetreden door den gev wordenden veldtocht voor den plicht, welken de jonge rechtei wel wil invoeren, mits gelijkheid zekerd wordt in de uitkeering staatssubsidies aan openbare zo als aan vrije scholen. De heer Woeste verzet zich zijn partij, de oude rechterzijde, die invoering met hand en tand, volgens hen schooldwang in E onnoodig is, aangezien daar he derwijs tegenwoordig vrijwel meen is. Tot staving van deze bew| wijst de regeering op de statisti waaruit wordt aangetoond, da de f,160,582 kinderen tusschi zes en veertien jaren, slechts 5| geen school bezoeken, van cijfer 6621 zieken nog behi «getrokken te worden. De iibt nu betwisten de juistheid van opgaven, zeggende, dat onde aantal kinderen, dat onderwijs y.anSt, 43,000 zijn gerekend, di< ticuliere Zondagsscholen bezo1- Welker opvoedkundige waarde; aag gesteld moet worden vc nun zijn er in België ruim IC mjideren tusschen genoemde leef 'e volstrekt geen onderwijs gen DUITSCHLAND. Graaf zu r8 Wernigerode, president 11 Duitschen- Rijksdag, is Zate avond overleden. n den Rijksdag beantwoord- 'pskanselier een tot hem ge ?iJrrPe"atie met de verklaring v s'neng zou houden aan h< behoorï.6' f°rUm Va" de" Ri intemQ„ e|Sen!'jke bedoeling W.JPel!atie is wel deze, d RiiiJi W" bef kiesrecht vo iet- g in gevaar is. Had den ®ezeêd of aangeduid, dan' ^nffStlCTF (TArvi AOrlot-OM tiaIi ir fust angstige gemoederen zich vfl kunnen voelen. Niets v;

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2