I"- heeft zwart gemaakt, dan heeft hij zeker éen stem gehad. Rare verkiezingsmanieren, heeft men toch hier en daar, want op an dere plaatsen zal men het zeer vreemd vinden, dat een candidaat zelf stemmen voor zich tracht te wer ven, en daarbij niet zelden zoo royaal zich toont. Weet ge ook, wie ook een royale baas is Peary, de Noordpoolvinder. Te New-York werd ter zijner eer een feest gegeven. Er waren maar even veertigduizend genoodigden. Op dat feest kreeg Peary een geschenk, groot 10,000 dollar (f25.000) en wel van den staat New-York. Wat deed hij er mee, denkt ge? Hij had den eigenaardigen inval, deze som aan te wijzen ter storting in een fonds, dat ter wille ran een Amerikaansche expeditie naar de Zuidpool wordt gevormd. Aan toejuiching was er natuurlijk geen gebrek, 't Was ook royaalde man moet bepaald een „binnenvetter" zijn. Anders was 't met de helft óok nog mooi geweest. Keuvelaar. Vlissingen, 18 Februari. Het Engelsche stoomschip „Trito- nia" van Antwerpen naar Bremen is hier op de reede ten anker gekomen wegens slechte bunkerkolen, waarmede de reis niet kon worden voortgezet. De voorraad zal hier worden aan gevuld, waarna de reis zal worden voortgezet. Het Engelsche stoomschip „The Marchioness" is heden van hier met een lading cokes naar Millom ver trokken. Heden morgen is alhier voorbij gevaren de Deensch bark „Sorine" komende van Santa Cruz, via Fal mouth en bestemd naar Antwerpen gesleept door twee Engelsche sleep- boote. Dit schip had zware averij door den storni. De groote mast was overboord en het roer weggeslagen, terwijl verder nog schade was aan het tuig. Ook was allés van 't dek weggeslagen. Met ultimo Maart a. s. wordt het aantal postconducteurs alhier met drie vermeerderd. Hun aantal zal dan 14 zijn, namelijk 9 op de treinen en 5 op de mailbooten. Hierdoor zal het overbodig zijn dat Amsterdamsche conducteurs des nachts hier moeten overblijven zooals thans het geval is. Men schrijft ons uit Middelburg Door het lid van den gemeenteraad, den heer mr. A. A. de Veer, is aan den raad een voorstel gedaan om niet mede te gaan met het voorstel van B. en W. om alle progressie uit de gemeentelijke inkomstenbelasting weg te laten, maar om eene matige progressie in te voeren. De voorsteller zou eene progressie van 4 tot 6 pet. willen invoeren en wel zoo, dat van elk belastbaar in komen, gerekend naar het midden- cijfer van de klasse, waarin het valt, wordt betaald 4 pet. van de eerste f 500, 4Ya pet. van de daaropvolgende f 1000, 5 pet. van de daaropvolgende f 1500 en 6 pet. van de meerdere. Is meer noodig, dan het op deze wijze in totaal bedrag, dan wordt dit meerdere gevonden door eiken aan slag met een gelijk percentage te verhoogen. Volgens mr. de Veer zal op deze wijze tot de 34e klasse minder betaald worden, dan thans en zullen dus al degenen, die een inkomen hebben van ten hoogste f 4500, profiteeren van de voorgestelde regeling. B. en W. teekenen bij dit voorstel aan, dat zij van meening blijven, dat progressie voor Middelburg niet aan bevelenswaard is, door het ontbreken van een doorloopende reeks van aan- geslagenen in de hoogste klassen en door het gevaar, dat meergegoeden de stad zullen verlaten. Door de commissie van finan ciën uit den raad is rapport uitge bracht over de inrichting van een keuringsdienst van levensmiddelen, enz., waarin zij mededeelt te blijven bij haar reeds vroeger uitgedrukt ge voelen, dat de inrichting van een keuringsdienst in deze gemeente on- noodig is. Mocht echter toch beslo ten worden tot het instellen van zulk een dienst dan zou de commissie het onderzoek willen opdragen aan den stadsapotheker. De onkosten die op deze wijze op den keuringsdienst zouden vallen, bedragen volgens d: commissie f 1600. B. en W. zijn het eens met de commissie, dat een goede keurings dienst de financieele krachten der gemeente te boven gaat. Zij blijven bij hun reeds vroeger gedaan voorstel om het onderzoek aan een of meer scheikundigen op te dragen, waarvan zij de kosten ramen op f 1000. Door tusschenkomst van het Protestantsch Christelijk Vakverbond is alhier een vakafdeeling van schil ders geconstitueerd. Bij Kon. besluit is aan mr. S. Gratama Hzn., rechter in de recht bank te Middelburg een pensioen verleend van f3000. Nadat thans reeds eenige maanden het water de weiden en landerijen in het grootste deel van Walcheren op meren heeft doen gelijken, is ein delijk verbetering te constateeren. Het water is, tot groote tevredenheid van de landbouwers, aan het zakken. Men schrijft ons uit Ter Neuzen: Enkele ingezetenen alhier zijn de dupe geworden van een slimmen oplichter, een Gentenaar. Deze kwam in een volkslogement logeeren, voor gevende bij een timmermansbaas te moeten gaan werken, doch niet ter stond te kunnen beginnen. Goedge vonden werd, dat hij betalen zou, nadat hij gewerkt had. Maandag toog hij er op uit maar ging toen bij een anderen baas de werkplaats huren, omdat hij 2 trappen moest maken, voor den heer- M. de Putter te Vlissingen. Met hetzelfde praatje kocht hij bij een houthandelaar al hier hout, en vervoerde dat naar eene zagerij, waar hij het te koop aanbood, onder voorgeven van on- eenigheid met zijn lastgever, en met het oog op de daaraan voor hem verbonden moeite, om het hout weer mee terug te nemen naar Gent. De baas van de zagerij kocht het hout voor ongeveer den kostenden prijs, waarna de trappenmaker met de ont vangen gelden den trein nam naar België, zonder in het logement of bij den houthandelaar te hebben afge rekend. KERK- cm SCHOOLNIEUWS Men schrijft ons uit Middelburg In verband met het door den heer D. van Oostveen tegen 1 September a.s. gevraagd eervol ontslag als ieeraar in de Nederlandsche en Fransche taal aan het gymnasium, stellen Burg. en Weth. voor het ontslag op de meest eervolle wijze te v'rleenen met ingang van genoemden datum. In verband met een te doene op roeping voor een nieuwen Ieeraar wordt door curatoren voorgesteld in overeenstemming met het aantal les uren per week (24) de jaarwedde te bepalen op f2400, dus een vermeer dering van f 200, waarvan f 100 ten laste der gemeente komt. Burg. en Weth. stellen den raad voor dienovereenkomstig te besluiten. De commissie van financiën ver klaart dat zij zich met het voorstel wel vereenigt, zonder evenwel geacht te willen worden in te stemmen met het denkbeeld, om de jaarwedden der leeraren aan het gymnasium te be palen op f 100 per wekelijksch lesuur, hetgeen aanleiding zou kunnen geven tot verhooging der jaarwedden van verscheidene leeraren. De heer A. Lijsen, onderwijzer i.n de muziek en zang aan de rijks normaallessen te Middelburg, heeft als zoodanig ontslag aangevraagd. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak inzake den diefstal van lood en verf op de werf der Kon. Maatschappij „de Schelde" en de heling daarvan, waarvan wij in ons nummer van 12 dezer uitvoerig mel ding maakten. De rechtbank veroordeelde C. A. M., 23 jaar, J. V., 35 jaar schilders knechts te Middelburg en P. M„ 27 jaar, schildersknecht te Vlissingen wegens diefstal ieder tot zes weken en A. M., 33 jaar, loodgieter te Vlis singen wegens heling tot 3 maanden gevangenisstraf. Verder werden veroordeeld wegens: mishandeling: C. J. v. S., 17 jaar, schippersknecht te Ierseke tot 3 we ken en A. v. d. C„ 25 jaar, sjouwer man, en A. v. S., 24 jaar, werkman te Wemeldinge ieder tot 7 dagen ge vangenisstraf Th. B., 21 jaar, arbeider en C. B., 24 jaar arbeidster te Over slag ieder tot f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis diefstal: J. K., 18 jaar, varensgezel te Vlissingen tot 14 dagen gevange nisstraf; S. v. d. M., 15 jaar, dienst bode te Vlissingen tot f5 boete sub sidiair 1 week tuchtschool niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar: P. F. T„ 42 jaar,zonder beroep te Axel tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis beleediging van een ambtenaar C. P. M. V., 23 jaar, slager te Zuiddorpe tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hech tenis wederspannigheid L. de N., 22 jaar, visscher te Vlissingen tot 14 dagen gevangenisstraf. Mishandeling den dood ten= gevolge hebbende. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden terecht A. M., 24 jaar, landbouwersknecht, geboren en wo nende te Koudekerke,thans voorloopig in hechtenis te Middelburg, beklaagd dat hij op 6 Januari 1910 te Mid delburg opzettelijk Gilles Vermeulen een zoodanigen slag met eene bil jartqueue op het hoofd heeft toege bracht, dat deze op 12 januari daar aanvolgende aan de gevolgen van dien slag is overleden. In deze zaak waren 9 getuigen, waaronder 2 als deskundigen gedag vaard, terwijl als verdediger optrad mr. J. Adriaanse te Middelburg. De eerste getuige, A. van de Voorde, landbouwersknecht te Souburg, was met een paar andere boerenjongens in het café van Oosse te Middelburg, hij was met beklaagde en twee hem onbekende burgers aan het biljarten. Beklaagde heeft naar aanleiding van een twist tusschen den thans over ledene en een zijner vrienden aan eerstgenoemde een slag met zijn queue gegeven. Beklaagde hierop ondervraagd er kent, dat hij als hij wat gedronken heeft, driftig is en dat van een van zijn vrienden, Poppe, een stoel werd weggetrokken, waarop hij kwaad werd en sloeg. De tweede getuige, G. Brasser, landbouwer te 's Heer Arendskerke, verklaarde in gelijken geest. Hij heeft Poppe op den grond zien vallen, hij heeft M. zien slaan maar weet niet of hij geraakt heeft. De verdediger vraagt of de jongens meenden Poppe te moeten ontzetten. Getuige zegt, dat hij alleen a's vriend van Poppe te hulp kwam. De derde getuige I. Oosse, koffie huishouder te Middelburg,heeft gezien dat de volgende getuige L. Oosthoek den stoel van Poppe heeft weggetrok ken, en dat hierop een der andere jongens aan den boer die bij Oost hoek was een slag met de queue gaf. Getuige weet niet wie hij heeft ge slagen. De geslagene is direct weg gegaan en Oosthoek is door getuige buitengezet. Twee uur later zijn de jongens teruggekomen, toen klaagde Vermeulen over pijn in het hoofd. Getuige heeft toen direct gezegd, dat, als Vermeulen er wat uit hield, dit de schuld zou zijn van Oosthoek. De vierde getuige L. Oosthoek, landbouwersknecht te 's Heer Arends kerke, ontkent, dat hij van een ander een stoel heeft weggetrokken, althans hij weet van niets, hij was dronken. De president verwijt hem, dat hij door zijn drinken, de schuld is, dat thans beklaagde voor de rechtbank zit en dat een menschenleven te be treuren is. De vijfde getuige G. van den Driest, arbeider te 's Heer Arendskerke, heeft Vermeulen en Oosthoek aangetroffen bij Roose. Eerstgenoemde heeft hem toen verteld dat hij een slag op het hoofd gehad had. Toen zij weer bij Oosse kwamen is Vermeulen bewusteloos geworden. Hij heeft hem per rijtuig naar's Heer Arendskerke gebracht en hem daar ook nog een paar maal bezocht. Steeds was hij bewusteloos. Hierna werden twee getuigen a décharge gehoord. De eerste, Poppe, vertelt dat hij op den bewusten avond in het café zat te praten met Joziasse en twee hem onbekende vrouwspersonen. Plotse ling werd de stoel onder hem weg getrokken. Hij herkent Oosthoek niet als de dader. Op een vraag van den verdediger zegt de getuige, dat hij bang was gewurgd te zullen worden. De andere getuige a décharge, Joziasse, herkent Oosthoek als een der personen die ruzie zochten. Hij heeft den stoel zien wegtrekken, maar heeft niet zien slaan, wel was later een biljartqueue stuk. Hij heeft tegen Poppe gezegd„je zoudt er slecht afgekomen zijn, als Maas niet tus- schenbeide gekomen was." De volgende getuige a charge L. Rooze,koffiehuishouder te Middelburg heeft de jongens in zijn café gehad. Vermeulen was ziek, later zijn ze teruggekomen en hebben een rijtuig besteld, waarin zij vertrokken. Toen was Vermeulen bewusteloos. De vader van den overleden jongen, J. Vermeulen te 's Heer Arendskerke, verklaart, dat zijn zoon in den nacht van 6 op 7 Januari bewusteloos thuis is gebracht. Dr. Gelderbloem van Nieuwdorp heeft eene behandeling met ijs voorgeschreven. In den avond van 12 Januari is zijn zoon overleden. De eerste getuige deskundige, dr. Schoute te Middelburg, heeft de ge rechtelijke schouwing van het lijk gehouden. Getuige gaf een omslach tig verhaal van zijn bevindingen. De dood van den jongen is volgens dr. Schoute geve!.' van uitstorting van bloed in de hersenen. Dit kan echter het gevolg zijn van een betrekkelijk licht geweld. Ter verduidelijking van zijne beweringen toonde dr. Schoute de rechtbank een schedel. Op een vraag van den president of langs chirurgischen weg een der gelijk geval te genezen is, antwoord de getuige bevestigend, ofschoon dit natuurlijk niet altijd waar is. Op een vraag van den verdediger antwoordde getuige, dat tijdelijk in geroepen chirurgische hulp den dood had kunnen voorkomen. Daar de andere deskundige niet aanwezig is, vraagt de officier op schorting der zaak tot o\ er drie weken. De verdediger ziet hierin bezwaar voor zijn cliënt en vraagt diens on middellijke voorloopige invrijheid stelling.' De officier van justitie ziet geen termen voor invrijheidstelling. De verdediger blijft bij zijn meening. Preventieve hechtenis moet alleen worden toegepast als sprake is van een ernstiger' feit of van angst voor ontvluchting. De verdediger meent, dat niet be klaagde hier de hoofdschuldige is, maar getuige Oosthoek. Na in raadkamer te zijn geweest, beslist de rechtbank, dat er geen termen zijn den beklaagde langer ge- vengen te houden en beveelt zijn onmiddellijke invrijheidstelling en de voortzetting der zaak op 11 Maart a.s. De eerste beslissing wordt met verheugd gemompel door hef in over- groote getale aanwezige publiek ont vangen. De rechtbank te Middelburg heeft heden staande de zitting J. C. S., 59 jaar, schoenmaker te Vlissingen wegens landlooperij veroordeeld tot 2 dagen hechtenis en tot opzending naar eene rijkswerkinrichting voor den tijd van 1 jaar en 3 maanden. De Amsterdamsche rechtbank wees gisteren vonnis in de straf zaak tegen den geschorsten bediende der Nederl. Bank, jan L., beschul digd in Aug. 1909 ten nadeele van de weduwe Bernenburg—Voogd 27 gouden tientjes uit een trommel, bij de Bank in gesloten bewaargeving gesteld, gestolen te hebben. De eisch luidde wegens diefstal 1 1/2 jaar gevangenisstraf. De beklaagde woonde de voor lezing van het zeer uitvoerige von nis niet bijhij is ziek. Bekl. werd thans veroordeeld we gens diefstal, conform den eisch, tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Door het O. M. bij de recht bank te Roermond is 4 jaar gevan genisstraf geëischt tegen een onder wijzer beklaagd van het plegen van onzedelijke handelingen met minder jarige kinderen. De „Prins Willem II". Nog steeds is geen bericht ont vangen van het stoomschip „Prins Willem II" van den Kon. West- Indischen Maildienst, dat met 38 man equigage en 15 passagiers aanboord 21 Januari uit Amsterdam is vertrok ken en ongeveer 8 Februari te Para maribo moest arriveeren. Te Londen werd gisteren reeds 68 pet. en te Amsterdam 25 a 35 pet. herverzeke ringspremie betaald. Het „Hbl." heeft gisteravond naar aanleiding van het uitblijven van tij ding aangaande de „Prins Willem li" een onderhoud gehad met twee stuurlieden van de koopvaardij, van wie een de route naar West-Indië die de booten van den Kon. West- Indischen Maildienst nemen, meer malen heeft afgelegd. Wat ons op onze betreffende vra gen geantwoord werd, vatten wij in het onderstaande samen zegt het blad Een vrij algemeene opinie onder deskundigen is, dat de „Prins Willem il" machineschade heeft gekregen en huljaeloos ronddrijft. De route nu, die de schepen van den West- Indischen Maildienst afleggen is zeer weinig bevaren, waardoor de kans op ontmoeting gering is. Het gebeurt toch meermalen, dat schepen van de zelfde lijn de reis Ouessant—Para maribo (ongeveer 16 dagen) afleggen, zonder een ander schip te ontmoeten. Intusschen is de route der schepen van den K, W. I. M. een der mooiste routes in het zeewezen. Door het diepe water bestaat er geen ge vaar voor stranding. Na het pas- seeren der Azoren komt men in den Noord-Oost-passaat en heeft men, vöor den wind varende, tot Parama ribo zeer goed weer. Op dit gedeelte van de route is vergaan van het schip zeer onwaarschijnlijk. Nadat de „Prins Willem II" op 21 Jan. jl. was uitgevaren, is het schip gesignaleerd van Ouessant, welk eiland 23 Januari halftwaalf des mid dags gepasseerd werd. Alleen van dit punt tot ae Azoren een afstand van 1185 zeemijlen, welke in 5 a 6 da gen afgelegd wordt zou het schip door een zwaren storm kunnen zijn beloopen, met slecht gevolg. Gewoonlijk wordt door de pas. seerende schepen naar St. Miquel een seinpost op de Azoren ge. seind. Ditmaal is van de „Prjns Willem II" niets vernomen, hetgeen echter niet zeggen wil, dat het schip St. Miquel niet gepasseerd zou zijn. Immers, de „Prins Willem 11" heelt geen middelen aan boord om des nachts te seinen. Het gunstigst denkbare geval is dus dat het schip, na Ouessant, ook de Azoren, (St. Miquel) des nachts b.v., zonder onheil gepasseerd is en dus het mooie gedeelte van de route bereikt heeft, n.l. Azoren—Paramaribo, dat ongeveer 2500 zeemijlen lang js' Op dit lange en zeer weinig bevaren traject kan het schip dus met eenig ongeval ronddrijven. Het breken b.v, van krukassen en schroefassen, ol I het verliezen van de schroef komt meermalen voor en zulke schade is gewoonlijk moeilijk op zee te herstel len. Dan drijft het schip hulpeloos rond de kans met zeilen een kust- plaats te bereiken is zeer gering, De schepen liggen te diep geladen en de zeilen zijn te klein om voortgang van eenige beteekenis mogelijk te maken. Ook het roer kan defect zijn, Wat nu het opzoeken van de „Piins R Willem II" betreft. De schepen van 1 den K. W.-I. M. hebben de voorge schreven route. Hr. Ms. pantserdek- schip „Utrecht" en de „Prins Wille») IV", die als opzoekers uitgaan zullen nu dezelfde route volgen, en dan be staat er kans, dat het hulpelooze schip gevonden wordt. Intusschen, als de „Prins Willem II" zijn voortbewe gingsvermogen is kwijtgeraakt, dan is de waarschijnlijkheid, dat het schip reeds zeer ver uit den gewonen koers is, groot. B.v. zou het schip om de J Zuid-West gezet kunnen zijn. In elk I geval zullen de zoekende schepen een zeer groote uitgestrektheid moeten afzoeken, om eenige kans van out- moeting met het vermiste schip te hebben. Wel heeft de „Utrecht" draadlooze telegraphie aan boord, maar wegens het ontbreken daarvan aan boord van I de „Prins Willem 11" kan men langs dezen weg geen verbinding met el kaar krijgen. Door zig-zagsgewijze te koersen, de koersiijn (route) ongeveer in het' midden houdende, trachten altijd de zoekende schepen de kans om een 9 vermist schip te vinden, te vergroole», Deze mededeelingen uit deskundi-!. gen mond werden besloten met ds bewering, dat men in scheepvaart kringen pas na een vermissing van ten minste een maand aan totaal verlies denkt. (Zie Laatste Berichten,) Gisternacht hebben inbrekers - hun slag geslagen in een horloge winkel in de Vijzelstraat te Amster dam, en daaruit ongeveer 140 nieu-1 we gouden en zilveren heeren- en i dameshorloges, tot een totale waarde van pl. m. f 2000, gestolen. De in brekers hebben zich toegang ver schaft door de straatdeur der boven woning te openen en van de tusschen- deur welke het benedenportaal der bovenwoning met den winkel ver bindt, een paneel te verwijderen. Een persoon te Ambt-Almeh die Zaterdagavond ter gelegenheid jj van een bruiloft met een mes levens gevaarlijk aan den hals werd ver wond, is aan de gevolgen overleden, De vermoedelijke dader is in hecli-ffl tënis genomen. Een weduwe te Qeertruidenberg- welke voor eenige weken weger® wanbetaling uit haar woning we,t verwijderd en sindsdien door mede lijdende buren met haar kinderf» was opgenomen, is sinds eenige gen heimelijk vertrokken, met achter lating van 7 minderjarige kinderen Twee onderofficieren van 7e reg inf. te Amsterdam zijn J/'I soldaat gedegradeerd, omdat hunner een rijksdaalder van een »j' ner minderen geleend had, terflj de ander zich schuldig gemaakt 1* aan niet nader aan te duiden ha» delingen. Op het Beursplein te Rotterdam is gisterenmiddag een 35 jarige ko°P man, tengevolge van een duizehngj achterover gevallen, waardoor hije schedelbreuk kreeg. In bewusteloos toestand naar het ziekenhuis gebrac is de man daar korten tijd later ov leden. Een 29 jarige ongel"1* boerenzoon te Gaanderen is vane wagen gevallen. De man was terst" dood. Het is heden een week gek®; dat te Zeist een 14jarige jongen sp° loos is verdwenen. Men weet dat ,gen verleden week Vrijdag th el gewoon heeft ontbeten en n buiten is gegaan om met kinde „it de buurt te spelen. Thuis is iets voorgevallen, er is geen h woord gewisseld, geen standje weest, óók niet gekibbeld onderl dertien broertjes en zusjes, mer ia vollen vrede uiteengegaan. Jar gaan spelen op het z.g. „zand", zandvlakte links van de spoorbaj; hjj is daar gezien met andere kir ren en omstreeks 11 uur naar gegaan. Hij heeft gezegd dat dit nlan was z'n speelvriendjes zijn aan den overweg van de halte hem meegeloopen en toen huns w, gedaan. Jan was vlak bij huis, z'n woning staat langs de spoor nog geen dert'g Pas van de Doldersche weg. De knaap is na nog even gezien in tegenwoordig van een mijnheer, ook al weer bij de halte en toen verdwenen. Erloopen allerlei heruchten, w om de Zeisterpolitie alles in het v stelt om de geheimzinnige verdwij op te helderen. Gisteren werd iq omstreken een speurtocht gem waaraan 56 man deel namen, van 35 behoorden tot Rijks- of gem tepolities. Ook de politiehond aan het werk gesteld. Men 1| echter tot nu toe niets gevonde Deverslagevevervan het,, die een kijkje neemt in Frieslj waar het water zulke groote u strektheden heeft overstroomd m Een troostelooze aanblik, al heden de winterzon het over d den gestroomde water vroolijk steren. Boven de oppervlakte, du en daar met een ijskorstje bedekt steken boomen uit, een hekje rand van een dijkje, dat het niet meer heeft tegenhouden, andere plaatsen is het land sl gedeeltelijk ondergeloopen of z slooten ongewoon breed gewoj Dapper, als met den moed der hoop, malen watermolentjes op men die nog stand gehouden he Andere molens staan met stille ken werkloos in het water, Wel het ergste is de toesta de gemeente Idaarderadeel, het deel van Friesland. De acht dol die deze gemeente vormen, wa| Grouw de hoofdplaats is, h volgens de jongste volkstelling 5614 inwoners. Van de geheel pervlakte dezer gemeente, on 700Ü HA., staat meer dan d onder water. Over een afstan ruim 7 KM. hemelsbreed heef; er eergisteren kunnen varen van naar Eernewoude, daar waar gedeeltelijk althans land was. Te Wartene, een dorpje ev> tot Idaarderadeel behoorend eergisteren de ongeveer, een hooge dijken bezweken van ee polders, die anders zomer en droog blijven. Over een afsta: ongeveer 300 meter staat het te Wartena een voet hoog Puinweg. De trein van Heerenveer Leeuwarden rijdt langs geheel deeltelijk overstroomde velden, boven nog als op eilanden de huizen uitsteken. Te Leeuwarden was gistel waterstand 76 cM. boven zo te Grouw 78 cM. Volgens bij den provincial terstaat ingewonnen inlichtin de toestand niet onrustbaren wachten is alleen op Oostenwi in staat zal stellen het ove water op de Zuiderzee te loo Een sterke storm nit he westen woedde gisteren o Britsche rijk en veroorzaaki zienlijke schade aan de sche en te land. Van verscheidene wen werden de dagen wegge! De locomotief en twee wag een trein werden in Ierland spoorlijn geslingerd. Scheepsrampen. De Nederlandsche tjalk baarheid" van Cuxhaven na| rdam is met man en muis v De Pacific-line heeft een 'eiegram uit Valparaiso ontj waarin gemeld wordt, dat de sagiers en opvarenden, die aai var> de „Lima" achtergebleven gered zijn. Zooals onze lezers welen h «"l?" ver'eden week Zatei "et Huamblin-eiland in de Stj Magelaan gestrand. De sto ..Hatumet" kon 205 opvaren» nen, maar moest de 87 and -iii W[ak achterlaten. Men hq e hoop op hunne reddiil varen. „t de kust der Balearen s us een zoo hevige storm, Hit ^oet* a's onmogelijk is, J en te zoeken der schipbr. n, die bij de ramp der

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2