Gemengd Nieuws. SM t? Ingezonden Stukken BUI ENLAli Vlissingen, 9 Februari. Met den mailtrein worden Dinsdag hier verwacht Prins Heinrich van Pruisen, broeder van den Keizer, met zijn gemalin en gevolg, die met de dagmailboot „Duitschland" hun reis naar Londen zullen voortzetten. Heden en morgen wordt te Mid delburg een tactische oefening op de kaart in den verplegingsdienst gehou den, onder leiding van den luitenant kolonel P. D. Buijze, chef van den staf der 3e divisie en den majoor intendant G. C. A. Harsveldt. Aan die oefening nemen deel de officieren van het garnizoen Vlissingen en Middelburg. Ter gelegenheid van den vasten avond werden gisteren hier op meerdere plaatsen carnaval-bals ge houden, o.a. in de zalen van de heeren Burgers en Buning en op de Belgische loodsensocieteit. Overal heerschte een gezellige levendigheid en schenen de gemaskerden, zoowel als de ongemaskerden zich goed te amuseeren. Op straat bewogen zich nu en dan ook gemaskerden, die evenwel zorg moesten dragen aan het wakend oog van de politie te ontsnappen, omdat het verboden is zich in het openbaar te vermommen. Een nieuwe aanslag. Reeds werd de aanslag gemeld, welke op den Heemraadssingel te Rotterdam door een onbekenden man op een jong meisje gepleegd was. Gisteren is een zelfde geval voorge komen. Een 13jarig meisje zag in de Kromme Wiekstraat een man op haar toekomen, die een mes in zijn hand had. Daar zij hem ontweek kreeg zij slechts een onbeduidende wonde aan de linkerhand. Volgens de beschrij ving van het meisje moet de man veel overeenkomst hebben met den dader van Zaterdagavond. Door de maréchaussée is in zijne woning aan het Duitenhuis, ge meente Princenhage, gearresteerd zekere J. V,, wissellooper bij een kassier te Breda. V. wordt verdacht, gepoogd te hebben zijne vrouw te vergiftigen, door haar uit een fleschje vocht te doen gebruiken, waarin strychnine gevonden is. Dezer dagen thuis komende, zeide hij, dat hij weer uitging en bood zijn vrouw een fleschje aan, om daaruit een glaasje te ne men. De vrouw, denkende, dat het sterke drank was, proefde er van, toen hij vertrokken was, doch daar er een vreemde smaak aan was, spuwde ze het uit. Een hondje likte er aan en bleef op de plaats dood. De vrouw begon zich onwel te ge voelen en liep het huis uit om hulp te zoeken. Het vocht uit het fleschje is onderzocht en bevatte strychnine, zoodat het wel een wonder mag hee- ten, dat de vrouw niet onmiddellijk een lijk was. Bij arrestatie van den verdachte, werd nog eene fiesch op hem bevonden, waarin strychnine aanwezig was. Aan de „Res.bode" schrijft men als historisch uit het Westland Op een onzer dorpen staat een politieman in rustige rust het oog houdend op de vier wegen die zich daar kruisen. De decoratie bestaat uit eenige mannelijke personen die of geen werk hebben of een haar in de kalk hebben gevonden en er daar om vies van zijn geworden. Plots verschijnt een hondenkar op de vlakte. Politieman in actie. Zijn scherp ziend speurdersoog heeft reeds in de verte ontdekt dat de honden niet van een muilkorf zijn voorzien. Er wordt halt gecommandeerd en de Iorrenman op zijn misdrijf gewezen. Naam en woonplaats opgegeven. Lorrenman heeft een heele rede neering. Hij handelt in glanterieën en manufacturen door 't Westland, woont sinds eenige dagen in de ge meente, heeft nog verzuimd hiervan opgave te doen, zal volgende week zich van dien plicht kwijten enz. enz., maar vergeet nog altijd zijn naam te melden. Vraagt ten slotte waarvoor hij eigenlijk wordt aange houden. Zijn joggie heeft intusschen vliegensvlug, terwijl papa babbelt, de muilkorven uit de kar gehaald en den honden voorgedaan. Politieman wijst nu op de honden, die echter behoorlijk gekorfd zijn. Tableau. Lorrenman af. Politieman idem. Taaileven. Gisteren n. m., omstreeks 1 uur geraakte op de Laan van Meerdervoort bij de Tasmanstraat te 's-Gravenhage een vrij groote hond, ondanks het rem men van den bestuurder onder een motorwagen van lijn 7. Het dier zat onder het ijzeren raam bekneld, zoodat het geheele gewicht van den wagen rustte op zijn lichaam, dat daardoor bijna in tweeën gedeeld was. Een poging om door de tram achteruit te zetten, het dier vrij krijgen, maakte zijn toestand zoo mogelijk nog ellendiger. In een oog wenk stonden een massa menschen om den wagen heen, zich onmachtig gevoelend om te helpen; en het arme dier, dat verschrikkelijke pijnen leed, lag in zijn benarden toestand nog te kwispelstaarten tegen zijn baas. Men trachtte nu met man en macht den wagen aan de eene zijde op te beuren, hetgeen aanvankelijk zoover gelukte, dat men den hond, die naar allen schijn stervende was, een eind er onder uit kon halen. Maar toen de zware wagen weer op hem neerdaalde barstte hij u'l 111 een hartverscheurend gekerm. Op nieuw gelukte het, den wagen een weinig te lichten, en nu slaagde men er in, het arme dier er onder uit te halen, dat. .wonder boven wonder, dadelijk op de been was, en zonder schijnbaar veel geleden te hebben, met zijn baas meeliep. In hare woning aan de Hel- mersstraat te Rotterdam is gisteravond een 40 jarige vrouw door aanraking met een brandende petroleumlamp in brand geraakt. Na door de brandweer voorloopig verbonden te zijn, is zij in levensgevaarlijken toestand naar het Ziekenhuis vervoerd. Nabij Doesburg is uit den Ouden ljsel op gehaald het lijk van den sedert 22 December 1.1. vermisten Harmsen te Hoog Keppel. Een vrouw te Ahaus, die eenigen tijd geleden door het springen van een fiesch met pe troleum zulke ernstige brandwonden bekwam, is thans in het Ziekenhuis aldaar overleden. De vrouw was af komstig uit Enschedé. Een 34 ja rige man te Montfoort, werkman aan de lijnkoekenfabriek aan het Merwe- dekanaal, is bij het smeren van eene machine tusschen een paar draaiende kamraderen geraakt. De ongelukkige werd daarbij zoo ernstig verwond, dat hij aan de gevolgen is overleden, eene vrouw met zes kinderen achter- latende. Te Coevorden is uit het kanaal hetlijkopgehaald van een onbe kend persoon, die den vorigen avond in beschonken toestand door de stad had loopen bedelen. Vermoedelijk is hij door de duisternis te water ge raakt. Gistermiddag is te Gouda een loodgietersknecht door de glazen warande eener wasscherij, waar hij werkzaam was, gevallen. Uit- en in wendig gekneusd werd hij opgenomen en na voorloopig te zijn verbonden naar het gasthuis vervoerd. Gis terenavond is in het Ziekenhuis te Rotterdam aan de gevolgen harer be komen kwetsuren overleden een 43 jarige courantenbezorgster, die in den nacht van 28 op 29 Januari j.l. uit het raam der tweede verdieping was gevallen en tengevolge daarvan ver schillende in- en uitwendige kwets uren bekomen had. Reeds sedert geruimen tijd stonden in een stal op Zeeburg te Amsterdam drie olifanten, t eigen dom der firma Hagenbeek te Ham burg. Dezer dagen kwam een der dieren te sterven en de groote vraag was nu, wat met 't reusachtige lijk te beginnen, 't Anatomisch labora torium wilde er zich over ontfermen, informeerde bij de firma Hagenbeek naar den prijs en deze verklaarde grootmoedig in 't belang der weten schap het stoffelijk overschot gratis te willen afstaan. Tot zoover liep alles uitmuntend, zegt de „Tel. Thans kwam echter de vervoers- quaestie aan de orde. Het dier in zijn geheel te transporteeren bleek een onmogelijkheid, vooral ook om dat de kelders van het laboratorium op de berging van zoo'n geweldig lichaam niet waren ingericht. Na rijp beraad werd dus besloten het olifantslijk in den stal, volgens alle regelen der kunst, te ontleden en de „stukken en brokken" alsdan te doen overbrengen. Er werd voor dat doel met een firma te Amsterdam onderhandeld, de gevraagde Priïs was niet in overeenstemming te bren gen met hetgeen de hooggeleerde heeren voor 't doel beschikbaar stel den enhet olifantslijk bleef waar het was, tot eindelijk het abat toir er zich gisteren over ontfermde. De olifant werd gevild de huid naar de zouterij gebracht, de been deren naar de gemeentelijke slacht plaats cn alleen de kop komt ten slotte in 't ontleedkundig laborato rium, waar onze aanstaande medici zich ongetwijfeld in zijn hersenkron- kels en wat dies meer zij zullen verlustigen. Naar de „Nieuwe Gazet", van Antwerpen schrijft, verwekte hel bericht, dat de reederij „Cockerill vier harer stoombooten de „Baron de Macar", de „Princesse Elisabeth de „Cockerill" en de „Seresia" - verkocht had, aan de haven daar een opschudding van belang. Maar een zucht van verlichting ging er on toen men vernam dat de reede- rij „Adolf Doppe" die 4000 ton stoombooten aangekocht had. Daar door zal, zoo wordt er ten minste gehoopt, de Belgische bemanning van die schepen niet op straat ge zet worden. Door den verkoop dier vier sche pen, heeft de firma „Cockerill" haar lijn op het Noordelijke deel van Spanje, die tot het vervoer van erts diem le, opgeheven, en beschikt zij enkel nog over éen lijn Antwerpen Tilbury. Daarvoor worden slechts drie stoombooten van kleine afmeting, de „Rubis", de „Saphir" en de „Topaze" gebruikt. De lijn op Noord-Spanje is opge heven omdat de gieterijen te Seraing nu erts krijgen uit het groothertog dom Luxemburg. Frankrijk wordt opnieuw be- dreigd met een overstrooming. De Doubs steeg gisteren 9 cM. per uur te Voujeaucourt en 20 cM. te Isble-sur- le-Doubs. De buitenwijken van Mont béliard en Audincourt staan reeds weder onder water. De Loue is te Orleans plotseling 1M. 70 gewassen, zoodat de huizen in de nabijheid van de rivier weder overstroomd zijn en de bewoners elders een toevlucht hebben moeten zoeken. In het depar tement Aim begint het er ook weder treurig uit te zien. Te Bourg dreigt de Reyssouze de voorstad onder water te zetten, lh de departementen Cher en Allier blijft het aanhoudend re genen zoodat de rivieren zienderoog wassen. Ten gevolge van het smelten van sneeuw in de Vogezen zijn ook de rivieren in Meurthe-et-Moselle weder gewassen. De Meurthe klom te Nancy binnen enkele uren tot 1 M. 80 boven peil en daar volgens de berichten he smelten der sneeuw aanhoudt, zal het niet lang duren, of de beneden stad staat weder onder water. Met het oog op die mogelijkheid zijn door het gemeentebestuur reeds de noodige maatregelen genomen. Ook in België is de toestand tengevolge van den aanhoudenden regen verergerd. De Sambre is buiten hare oevers getre den en heeft het kolendistrict over- troomd, zoodat in sommige bedrij ven de arbeid' reeds gestaakt moest worden. De draadlooze telegrafie heeft voor de zooveelste maal weer uit stekende diensten bewezen bij de redding van schipbreukelingen. Vrijdag kwam uit Charleston het bericht, dat het van New-York naar San Francisco bestemde Ainerikaan- sche stoomschip „Kentucky" van de Alaska Pacific lijn per draadlooze telegrafiie seinde, 240 mijl van Kaap Hatteras te zijn en dringend hulp noodig te hebben, daar t in zinken den toestand verkeerde. En den volgenden dag reeds kwam uit New-York het verblijdend bericht, dat de geheele, uit 46 koppen be staande bemanning van de „Kentuc ky" gered was door het Amerikaan- sche stoomschip „Alamo", dat op de ontvangen draadlooze noodseinen van Savannah ter assistentie was vertrokken. De „Alamo" kwam nog juist op tijd, want onmiddellijk nadat de 46 menschen gered waren, ver dween de „Kentucky" in de diepte. De „Kentucky" had Vrijdag den geheelen dag draadlooze noodseinen afgezonden, daar het schip lek ge sprongen en snel zinkende was, ter wijl de pompen onklaar geraakt wa ren en niet werken konden. De noodtelegrammen waren door alle atlantische draadlooze kuststations en de op zee zijnde, van draadlooze telegrafie voorziene schepen opge vangen en talrijke stoomschepen, waaronder ook oorlogsbodems waren ter assistentie vertrokken. Volgens een later telegram uit New-York hadden de scheepsofficie ren den toestand van het schip, dat zijn eerste reis maakte, als zoo on zeewaardig beschouwd, dat zij aan vankelijk weigerden de reis te aan vaarden. In de Oostelijke staten van de Vereenigde Staten is het weer fel koud geworden. Te New York wees de thermometer (Fahrenheit) Maandag 2 graden boven 0in den omtrek 10 graden onder 0. Daarbij woei er een storm. In New York alleen was er bericht van acht menschen, die door de kou bezweken waren. De binnenvallende schepen hebben een kleed van zes duim ijs. Omstreeks 4 uur gisterenmor gen kwam een bediende van het Hotel National te Nancy aan het na burige politiebureau melden, dat er ir. het hotel iemand uit Parijs was aangekomen, die in alle opzichten leek op den moordenaar van den banklooper Thain te Rijssel. Onmiddellijk ging de politie er heen, en eischte de bagage van den verdachten gast op. De hotelbedien de verklaarde echter, dat die zijn bagage op zijn kamer had Een on derzoek van de buiten de kamerdeur gezette schoenen, bracht aan het licht dat die te Rijssel gekocht waren. Dit was een aanwijzing dat waarschijn lijk dc gezochte Favier in het hotel aanwezig was. Plotseling drongen politie en agenten van den veilig- heidsdienst de kamer van den ver dachte binnen, die met een revolver naast zich zat te schrijven. Hij er kende dadelijk Antoine Favier te zijn en ook dat hij den banklooper Thain had vermoord. Hij zeide verder in Parijs te zijn geweest en dat het overgeseinde signalement niet geheel nauwkeurig was, zoodat hij zich be trekkelijk veilig gevoeld had. Kometen en overstroo ming e n. - Hoe de geleerden ook anders praten, merkwaardig blijft het dat de verschijning van kometen valt in tijden, dat er groote water- overstroomingen gemeld worden. De watersnood, die nu de om- streken van Parijs teisterde en sa menvalt met het verschijnen van twee kometen is een nieuw voorbeeld. Toen in 1531 de komeet van Hal- ley in de sterren ongeveer dezelfde plaats innam als nu, werd ons land geteisterd door een overstrooming, waarbij 400.000 menschen om het leven kwamen. In 1607 volgde op het opnieuw verschijnen van dezelf de komeet een overstrooming van de Severn het water kwam tot de daken der huizen en honderden men schen verdronken. Met het verschijnen van de Bielasche komeet in 1771 viel samen de watersnood in Yorkshire weinige maanden na het weder op duiken van deze komeet 111 1883 kwam de watersnood in China, die meer dan 10.000 huizen verwoestte. Ook Frankrijk weet mee te praten over deze komeet: in 1839 werde" honderden huizen verwoest, in 184o werd een schade aangericht van 100 millioen francs alles door over stroomingen. In 1852 verloren bij een strortvloed van de Holmfirth bi] het voor de laatste maal verschijnen van deze komeet 90 menschen hun leven. Gelukkig splitste deze komeet zich toen in tweeën en is sedert niet meer gezien. Uit New-York wordt geseind, dat te Phönix in Arizona een ver schrikkelijk automobielongeluk heelt plaats gehad. Een auto met zeven personen reed op een particulieren weg in de onmiddellijke nabijheid van een steenmijn. Ondanks de waar schuwing van een opzichter, dat lu,st een dynamietlading geplaatst was, die volgens een uurwerk op een gegeven tijdstip zou ontploffen, reed de chauf feur door tot dicht nabij de plaats van 't dynamiet. Dit ontplofte op hetzelfde oogenblik; de zeven personen wer- den gedood en de auto totaal vernield. De Amerikaanse he vrouw. De Amerikaansche vrou wen maken over het algemeen, zoo wel in eigen land als in den vreemde een uiterst gunstigen indruk. Haar soms zelfs overdreven elegance, haar verdere mondaine eigenschappen, haar rustige zekerheid, welke toch gepaard gaat met groote aantrekke lijkheid, maken haar niet alleen in eigen land het voorwerp van man nelijke huldiging, maar bezorgen haar ook in het oude Europa steeds een schare aanbidders. En het ware on- r ichtvaardig te beweren, dat de mil- lionnairsdochters het enkel aan haar aardsche goederen danken, dat zij tn de oude wereld „so viel umwor- ben" zijn door lords, markiezen en P''waaraan de Amerikaansche haar bekoring dankt? Zeker niet aan een ouderwetsche opvoeding. Op geen gebied heeft Amerika zooveel gedaan voor de wereldbeschaving als op dat der ontwikkeling van de vrouw, zeide prof. Weeling in een lezing welke hij dezer dagen hield voor den Duit- schen Vrouwenbond te Berlijn „Up dit gebied is Amerika de oude we reld wel 40 jaar vooruit. Onmiddellijk na den burgeroorlog opende men den vrouwen de colleges aan de Rijks universiteit te Michigan. En toch golden hier den eersten tijd dezelfde bezwaren tegen de studie der vrouw als in Europa. Maar de ondervinding bewees, dat alle voorspellingen onjuist waren. De dames zijn gewoonlijk ijveriger en nauwgezetter dan haar mannelijke collegas. In begrip en opmerkings gave, in logica en wiskunde staan zij niet achter bij de mannen, hoewel zij zeker meer voorliefde toonen voor het concrete dan voor het absirJ en zich op het gebied van eigen sporing niet zoo ver waagden! de mannelijke studenten. Er drieërlei colleges: de afzonder], colleges voor vrouwen, waarvan1 aantal bezoeksters de laatste jaren van 2000 tot 8000 is gestes, de veel meer in trek zijnde gem{1 schappelijke colleges voor beide' slachten, welker aantal bezoeksi in hetzelfde tijdperk van 800035^ toenam en de zoogenaamde i de instituten voor studie der vrotI welke aan de universiteiten bonden. zijm. wan Het vorige jaar behaalden aan vrouwencolleges 1429 vrouwen de coëducalieve inrichtingen 41, vrouwen een academischen gra". De coëducatie heeft ongetwijfeld boventoon in de Ver. Staten, hoe», den laatsten tijd een sterke strooi in tegenstelde richting zich 4 voelen en eenige, universiteiten het aantal vrouwelijke toehoord.' beperkten. Geldige redenen daarvoor niet. De coëducatie voïdé! aan de behoeften, hoewel het 0014 over haar waarde verschillend Prol. Wheeler kan zelfs uit ervari- slechts gunstige uitkomsten van coëducatie constateeren. Het nive> van de colleges werd door de lew, woordigheid van vrouwen hooger gehoorzaal werd door de aanweij- heid van vrouwelijke studiegenoot van een berenhok herschapen inei salon. De romantiek verbleekte bij de prozaische dagtaak, bij formul! enz. Talrijke Amerikaansche echtpar; hadden intusschen hun geluk danken aan de kennismaking bij meenschappelijken arbeid in t college en deze huwelijken ware' gewoonlijk veel gelukkiger dan andere. De gemeenschappelijke ere stige arbeid doet de achting van de jongen man voor de vrouwen nemen. Prof. Wheeler acht het onjuist zeggen, dat wat van Amerika opgi® elders niet kan. Amerika durft allee spoediger iets te wagen 1 (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) (De copie wordt nimmer teruggegeven,) Middenstandsenquête. Mijnheer de Redacteur! Zij die Maandagavond j.l. dein ressante voordracht hebben bijji woond van den heer J. S. Meuwse over de Middenstandsorganisatie i -Coöperatie in Oostenrijk-Hongariji hebben gehoord en gezien wat vr staatswege voor dien breeden mail schappelijken kring kan worden gi daan en welke resultaten met staal! hulp te bereiken zijn. Door velen is wellicht in stilted wensch geuitOch, ware zulks ooi in ons land het geval 1 Welke enorm voordeden in maatschappelijken zi: zouden daardoor verkregen worde en welk een zegen zoude over tal vi: gezinnen worden verspreid, indie deze beter toegerust aan den maai- schappelijken wedloop konden deel nemen 1 Mij dunkt door den spreker is d noodzakelijkheid van kennis van boet houden, gemakkelijk verkrijgbaar ere diet, het gebruik van eenvoudig: werktuigen, somtijds gezamenlijke: inkoop van grondstoffen en meerdtiil moderne eischen zoo overtuigend r het licht gesteld, dat de opvolgili daarvan ook voor ons land ernstig: overweging verdient. Zonder moeite wordt echter njeiH verkregen en deze waarheid geldtliis even goed als elders. Wenscht de Vlissingsche middel stand inderdaad dat de regeering i' staat zij middelen ter verbetering beramen, dan dient hij in zijn gein de moeilijkheden, waarmede hij -> kampen heeft, kenbaar te maken. Gelijk de heer Meuwsen rf middenstander en voorzitter van dt' Middenstandsbond te Amsterdam derhalve man van gezag op dit geW terecht opmerkte, is de middel' stand te vergelijken bij een ziek: doch g^n dokter zal hem g middelen kunnen voorschrijven, indiö de patient weigert de inlichtingen! verschaffen, die noodig zijn voorin1 stellen van de diagnose. Nog slechts een klein deel van middenstanders hier ter stede hf tot nu toe blijk gegeven dat zij, groote belang der enquête inzit" Mogen degenen die tot nu toe acid® bleven om de lijsten in te leven" alsnog spoedig hun voorbeeld volgt® en daardoor bouwstoffen leveren vo®! het op te maken verslag. Met dankzegging voor de plaa's' ruimte. De Enquêteur voor Vlissingen, I Mr. F. S. WlTTEVEEill DUITSCHLAND. De gehed sische pers heeft nu haar over het ingediende kiesrechfl uitgesproken, en wanneer oersstemmen overziet, kan m lijk beweren, dat het ontv eenicr enthousiasme opgeno| Wat" het ontwerp hier en aan bruikbare en verstandig^ mingen bevat, wordt weer liseerd doordat in zoovelel opzichten de verwachtingen steld zijn. Dit geldt voornam het behouden van de openb; ming, waarbij echter in aait moet genomen worden, d. schaffing daarvan, groote md den voor de regeering in renhuis zou mede brengei mist men jammer genoeg aanduiding, dat de regeer maar een zwakke poging in ting van de geheime en niet-c stemming gedaan heeft, te 11 dit een vorüering van prac' lang was en volstrekt niet ui door de nationaal liberalen e listen begeerd werd. Nadat bereidingen voor het ontwei dan een jaar geduurd hebbi regeering steeds bleef bew zij wegens die belangrijke v> ding, niet eerder met het zelf kon aankomen, had mei ste verwacht dat Bertmann met een meer zakelijke en in de materie ingaande v| zou zijn gekomen waardooil voor de geheime stemming, reeds in Turkije ingevoerc altijd niet rijp geacht word hiervan wordt in de aank van het ontwerp ook niet het spoor gevonden en eigenli geheele ontwerp een buite oppervlakkige arbeid, waar eenige beteekenisvolle, de gesproken voorliefde der voor het oude systeem is. erom gaat het oude systeenj dedigen, heeft de regeering t eenige statistische gegeven haald, maar de argumenten, het oude systeem pleiten vuldig weggemoffeld. Ook 1 van de eene in de anden had noodzakelijk door een s| overzicht met betrekking werking, moeten voorafgeg en dit had ook zeer zeker kunnen worden in zoo gri ruimte. Maar in bureaucratil sérvatieve kringen waarin ontwerp heeft uitgebroed, st weinig belang in statistieke? men vreesde, dat die statisti eens ongewenschte uitkoms den kunnen leeren. Des te n men zich echter ingespannf bewijzen, dat „het meest systeem" eigenlijk toch he was en aller sympathie vi Het geheele ontwerp ademt slist conservatie-Pruisischen geest waardoor de aanneir gemakkelijker worden zal. D lier heeft zijn standpunt ten van het ontwerp nog niet uiti maar in de eerstvolgende zit ben landdag zal hij stelling nemen hoe hij over de in P volgen politiek denkt en over dit ontwerp. In conservative kringen be aanneming vrijwel verzek men weer rekent op de noi berale overloopers, maar meest gematigd liberale org ben de nationaal-liberale afge ben aan tegen te stemmen, al tegen het uiterst weinige ontwerp op den weg van voc brengt. In dit geval zou de P'ng lang niet tot de onmogel behooren, want behalve de vr Polen en sociaal-democrater

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2