HOEST en VERKOUDHEID Ein Flinke DAGDiEHSIBQDE Pink pillen Laatste Berichten. Inbonden Sakken. Long Hersteller. INGEZONDEN MEDEDEELINGEH. Orn de anemie te genezen I is bloed noodig, voor Bleek© Menschen WEERBERICHT. Advertentie!!. GEZONDHEIDSCOMMISSIE TE VLISSINGEN. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOOPING. STOOMÏÏASSCHERUIBLEEIERIJ „DE ZOOM". DROGE en OPGEDANE WASSCHEN Onovertroffen. :den hadden toemeensche ter de deur zie hangen, denk hing mijn Hendrik daar maar!" De Noorsche bark „Normannia", vqn Amsterdam naar Hamburg, die d de Noordzee van de sleepboot Telegraph" losbrak, heeft behouden de bestemming bereikt. Van het Nederlandsche schip „lan de" kapt. Van der Wal, dat nu reeds vijf weken uit is op 'n reis van Londen naar Grangemouth ontbreekt nog steeds elk bericht. De vrees, dat het schip in de laatste stormen met man en muis is vergaan, neemt met den dag toe. Het- ontmaste Fransche zeilschip Strasbourg" heeft behouden de reede van Belle Isle weten te bereiken en is van daar door twee sleepbooten naar St. Nazaire gesleept om te re- pareeren. Van den schoener „Maggie Brocle- bank", welke vier weken geleden van Swansea naar Dublin vertrok is sedert niets meer gehoord. Men vreest vorr schip en bemanning. Ook de vischkotter „Octavia" wordt volgens een bericht uit Skagen, ver mist. Het vaartuig is het laatst gezien op de hoogte van Borbjerg, 10 dagen geleden. Het Russische stoomschip „Maria" van Marianopel naar Riga bestemd, liep bij het vertrek van Coreubion op de klippen en is met de lading totaal verloren gegaan. Twee der op varenden kwamen bij de schipbreuk om het leven. Het slechte weer be lette pogingen tot berging van het schip te doen, maar dit belette niet dat strandjutters het schip hebben geplunderd en ai wat draagbaar was wegvoerden. Bij den Russischen con sul is daarover een klacht ingediend. Naar uit Salerno wordt gemeld is de brik „Stefano Ottomano" vergaan, waarbij de elf opvarenden het leven verloren. Het te Bremen behoorende stoom schip „Axenfels" op reis van Cal cutta naar New-York, keerde wegens slecht weer te Malta uit zee terug, na moeilijke dagen doorgebracht te hebben. Vier der opvarenden zijn ernstig gekwetst, één is gedood. De wrakvernieler „Gresham" deel de per draadlooze telegraaf mede, midden op den Oceaan den geheel ontredderden, masteloozen .schoener Henry B. Fiske" aangetroffen te hebben. Het wrak lag plat op zijde en veel wrakgoed dreef er bij. De schoener vertrok 18 Jan. van Boston naar Jacksonville om hout te laden. Men vreest, dat de geheele bemanning is omgekomen. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) (De oopie wordt nimmer teruggegeven.) Mijnheer de Redacteur! In liet verslag van de op Vrijdag II. gehouden gemeenteraadszitting komt ook voor, dat aan den gemeen te-bouwmeester eene gratificatie a 1500 is toegekend. Ik behoor tot hen, die deze be looning toejuichen als zijnde beslist verdiend. Maar ieder, die onbevoordeeld derioleeringswerken heeft gadeslagen, zal moeten toegeven, dat de gemeente opzichters nu wel wat heel ver ach teraf zijn gezet. Die menschen hebben met energie co volharding de hun opgedragen taak vervuld, meer diensten bewezen, dan in gewone omstandigheden naar billijkheid van hen kan worden ver langd. Wel heeft de gemeente-bouwmees ter de leiding en verantwoordelijk- beid, maar een goede uitslag van die omvangrijke werkzaamheden is toch voor een zeer groot gedeelte te danken aan hen, onder wiens toe zicht die zijn uitgevoerd. Billijkheidshalve had m.i. den ge- meente-opziehters eene geldelijke bdooning niet mogen worden ont houden. Waarom b.v. niet f300 aan den bouwmeester en f 200 te verdeelen onder de gemeent e-opzichters Zelfs geen woord van waardeering !'tel hun ten deelgeen der raads leden achtte hen een Edelachtbaar woord waardig. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Een Ingezetene. ^ujtènlandT ENGELAND. Van de liberale bladen heef'( zich nu ook de „Daily Chro- ïhcle" voor een opportunistische po- Pek verklaard. Dit blad schaart 2|cb dus aan de zijde van de „West minster Gazette" en de meer gema- 'gd-liberale kringen onder de re- I Seeringspartij, die tegen een intransi- 1 Me houding en de vooropstelling <<tn het vetovraagstuk gekant zijn. De „Daily Chronicle" verklaart zich dan ook voor de vooropstelling van de begrooting. Het Hoogerhuisvraag- stuk zou men later kunnen afhandelen, want wanneer de benoeming van een groot aantal peers ondoenlijk blijkt, zou men nieuwe verkiezingen tege moet gaan. De ministers Asquith en Lloyd George hebben Vrijdag te Cannes een onderhoud gevoerd. De „Times" raadt de liberalen aan liever met de conservatieven samen te gaan tot een gematigde hervorming van het Hoo- gerhuis, dan dit geheel op zij te zitten. De Lords, zegt het conservatieve blad, kunnen de nationale huishouding dan nog eens redden ais een onverdraag zame meerderheid ten gunste van een tariefhervorming in het Lagerhuis zit. De „Times" zwenkt dus steeds meer van Chamberlain af en het ziet er tevens naar uit alsof ook de uni onisten nieuwe verkiezingen binnen korten tijd niet wenschen. Het „Freemans Journal" in Dublin verklaart in een vermoedelijk door den Ierschen partijleider Redmond Ook enkele nationaal-liberale cou ranten van invloed, o. a. de „Köln. Zeit.", stellen denzelfden eisch. Dus schijnt de regeering in dit opzicht alleen op de medewerking te kunnen rekenen van de conservaiieven, die niet de meerderheid vormen. De conservatieve „Kreuszeitung" waardeert het weinig democrati sche in de wijzigingen, doch meent, dat de regeering toch niet binnen de grenzen gebleven is, door de grond wet getrokken, door de maximeering en de priviligeering voor te stellen. De „Kreuzzeitung", niet direct veroor- deelend, is zeer koel in haar betoog. Het „Berl. Tagebl." interviewde een paar vrijzinnige kopstukken. Albert Trager vermoedde, dat de regeering dit voorstel gedaan had om het ver worpen te zien en dan te kunnen zeggen„Aan ons heeft het niet ge legen, wij hebben onze belofte ge houden". Het lid van den Rijksdag Gothein, een zeer gematigd man, spreekt van een karnavalgrap, maar zonder geest en brutaal. hofleverancier. Oxbridge Het meest moderne, best bekende en succesvolste geneesmiddel ter wereld tegen Onmisbaar voor Sprekers, Zanoers en alle, die aan Zwakheid der keel lijden. WAARSCHUWING: Eisch beslist „Owbrldge" en neem geen andere. Hei is de beste, goedkoopste en veiligste weg ter genezing. Vervaardigd door W. T. OWBRIDGE, Ltd., Fabrikanten, T+ie Laboratory, HULL. Gevestigd 1874. Vorkrijgbaar tegen 67>4 cents bij k alle Apothekers en Drogisten of bij den Agent W.P. HUISMAN, JnvQstraat 82, asOPlfe^ Amsterdam. Owbridge's Longhersteller is o.a. verkrijgbaar: te Middelburg bij JOH. DE ROOS, Vlasmarkt, Firma SCHULTE Co.te Vlissingen bij A. BENIEST, Lepelstraat, Drogisterij „DE RUYTER" te Goes bij Firma Gebr. MULDER. Monsters worden gratis toegezonden door den heer HUISMAN. Javastraat, 80—82, Amsterdam. geïnspireerd artikel, dat de begrooting van Lloyd George wet moet worden en de Ieren haar, ongeacht hun vroe- geren tegenstand, steunen zullen. DUITSCHLAND. Dat de Pruisische kiesrechtvoorstellzn door de pers druk worden besproken laat zich wel be grijpen, daarvoor is het onderwerp van te groot actueel belang. De Berlijnsche correspondent van het „Hbl." seint van Zaterdag aan zijn blad De agrarisch-conservatieve „Deut sche Tageszeitung" is van oordeel, dat de regeering zich tusschen twee stoelen gezet heeft. Voor haar ont werp zal zij waarschijnlijk geen meerderheid vinden.Toegejuicht wordt dat het geheime stemrecht en de indeeling der kiesdistricten gehand haafd zijn. De verandering van in direct in direct stemrecht was niet noodig. De „Tageszeitung" betreurt, dat de ambtenaren privilegies genie ten, waar geen aequivalent geboden wordt voor het platteland en den kleinen handwerksman. Het blad vreest, dat de wijzigingen den dam zullen verzwakken, die den rooden vloedgolf moet tegenhouden. Met andere woorden de „Tageszeitung" vindt het ontwep niet voldoende re- actionnair en wenscht geen enkele verandering. Ook de „Germania", het centrums blad, critiseert de achterstelling van den kleinen handwerksman en ne ringdoende, welke achterstelling zij beleedigend noemt. Het schijnt de regeering niet te doen te zijn ge weest om den politieken invloed van den middenstand te vergrooten, maar om die categorie te bevoordeelen, van welke zij steun kan verwachten bij de verkiezingen. Een groote fout noemt de „Germania" ook het behoud van de openbare stemming. „Het centrum zal onvoorwaardelijk als eersten eisch het geheime stem recht vrager, c:t da? nr? den meesten nadruk." Muller (Meiningen) acht den naam kiesrechthervorming ook een farce. Het is hem onbegrijpelijk, hoe iemand als von Bethmann Hollweg zijn goe den naam kon geven voor zoo'n voor stel, dat alleen ten goede komt aan de sociaal-democratische agitatie, RUSLAND. De Bond van Russi sche Panslavisten kennis genomen hebbende van de in het buitenland gepubliceerde oproepingen voor Fin land, noemt die „een groote takteloos- heid, berustend op volledige misken ning der rijkstoestanden". In de „Nowoje Wremija", die dit protest van den Panslavistischen na- tionaien Bond mededeelt, wordt daar van verder gezegd „Het is in strijd met de waarheid, dat Alexander i bij de verovering van Finland dit land als een afzonderlijken staat heeft erkend, dat de bevolking over de vereeniging met Rusland is geraadpleegd en dat Rusland er op uit is de Finsche cultuur te vernieti gen. De onderteekenaars van de op roeping worden tot deze dwalingen gebracht door staatslieden, die door het verzwijgen van documenten en door verkeerde voorstellingen een historische valschheid begaan, en een niet bestaand recht willen scheppen. Uit de keizerlijke manifesten, de ar tikelen 4 en 6 van de Friedrichshamner vredesovereenkomst, en de grondwet ten blijkt duidelijk dat het bestuur over Finland van Zweden op Rusland overging, met het recht van een pro vincie, die door de grootmoedigheid van den autocraat bij bijzondere wet ten het recht van zelfstandig binnen- landsch bestuur kreeg. De bemoeiing van de onderteekenaars van de op roeping is daarom in strijd met de gewoonten van het volkenrecht, met die van de internationale hoffelijkheid, en is een ondergraving van de vriend schappelijke betrekkingen. Een staat als Rusland, met een duizendjarig verleden, heeft geen terechtwijzing van vreemden noodig over de begin selen, waardoor hij zich moet laten leiden". Dat alles is hol, onjuist, en grof, maar zegt niet vee!. Het toont een onvoldoende kennis van de geschie denis en zelfs van de voorvallen der laatste tien jaren. De heeren van den Panslavistischen Bond zouden beter doen die geschiedbladen eens op te slaan, voordat ze weer protesten in de wereld zenden. Om een slechte zaak te verdedigen is nog wat anders noodig dan grofheid en gebrek aan kennis GRIEKENLAND. Voor de zooveel- ste maal heeft koning George de knie moeten buigen voor den mili tairen bond en zijn toestemming ge geven voor de bijeenroeping eener nationale vergadering. De Grieksche monarch kon niet anders. Hij stond voor de keuze een ernstige crisis, ja, wie weet een revolutie, of natio nale vergadering. De militairen, de leden van den autocratischen bond van officieren, die den laatsten eisch gesteld hadden, lieten hun tanden zien en dreigden, zooals nooit te voren. Eenige officieren die tegen den bond waren, werden gevangen genomen en kolonel Zorbas, de leider der militairen, was den geheeien dag bezig om de troepen te schouwen. Onder alle regimenten heerschte een groote bedrijvigheid juist of iets zeer gewichtigs te wacnten stond. Inderdaad de drukke, dreigende doe ning onder de officieren moest wel den indruk wekken, dat er iets ern stigs broeide onder den despotischen bond. Dit veroorzaakte een gewel dige opschudding, niet alleen in de straten van Athene, maar ook binnen het koninklijk paleis, waar Zorbas den bekenden eisch stelde. De ko ning vroeg enkele uren uitstel en ad viseerde in dien tijd de verschillende Grieksche partijleiders. 't Langst moet hij met Theotokis on derhandeld hebben. Hij wees er den partijleider op, dat het ongrondwettig was om een nationale vergadering bijeen te roepen. Daarop zou Theotokis geantwoord- hebben „maar majesteit, waar is die grondwet? Hier bestaat geen consti tutie Regeering, kamer en koning waren sinds einde Augustus niet in staat om hun plichten na te komen, want zij waren de willooze instru menten van den bond, die zijn be velen, grondwettig of niet, voor schreef." Toen Theotokis den koning overtuigd had, dat de bijeenroeping eener nationale vergadering wellicht het eene middel was om de macht van de militaire vereeniging te fnui ken, stemde koning George toe. De anemie (bloedarmoede) is een eigenaardige toestand, waar in men lijdt omdat men niet ge noeg bioed heeft. Om te genezen, moet men bloed hebben. De gene die niet genoeg bloed heeft, man of vrouw, is bleek en kwijnend hij lijdt aan schele hoofdpijnen en heeft hartkloppingen. Hij ver wekt medelijden en sleept een ongelukkig bestaan voort. De anemie opent de deur voor de tuberculose en bezorgt slacht offers aan alle epidemische ziek ten, want een verzwakt lichaam is niet bij machte den zelfden weerstand te bieden als een ge zond en sterk lichaam. De Pink Pillen hebben een groote taak: zij verschaffen bloed. Zij verschaffen bloed met iedere gift, en door zoo te doen, ge nezen zij de bloedarmoede, zoo als hetbrood den hongergeneest. Wij hebben nooit vernomen van een geval van bloedarmoede dat met de Pink Pillen behan deld, niet door de Pink Pillen genezen was. Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f9. de zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam. Voor Vlissingen en omstreken bij de Firma S. A. Luitwieler, Nierstraat; A. C. Be- niest, Lepelstraat Te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, en verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten Hoogwater f© Vlissingen. Febr. vm. nm. Dinsdag 8 12.03 12.23 Woensdag 9 12.50 1.10 Donderdag 10 1.30 1.50 f f N.M. 's morg. 1.33. Springtij vm. Per telegraaf. Prins Hendrik naar Palestina. 's-GRAVENHAGE. Op een verleden week te Berlijn gehouden vergadering van het Capittel der Johanniter-orde, onder voorzitterschap van Prins Eitel Fritz, werd medegedeeld, dat het 's Prinsen voornemen is persoonlijk naar Jeruzalem te gaan om het Duit- sche hospitaal aldaar te openen. Tot de personen die zijn uitgenoo- digd om den keizerlijken Prins naar het Heilige Land als gast op het Duitsche oorlogsschip te vergezellen behoort ook Prins Hendrik der Neder landen. Naar wij vernemen heeft Prins Hendrik nog geen beslissing genomen inzake deze vereerende uitnoodiging. Overstrooming in Frankrijk. PARIJS. De totale daling van de Seine bedroeg hedenochtend 4.20 M. Men verwacht dat de daling heden onveranderd zal blijven. medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 7 Februari 1910.) Hoogste barometerstand 775,9 te Horta. Laagste barometerstand 723,8 te Bodo. Verwachting tot den avond van 8 Febr.Meest krachtige Z.W.-lijke wind, betrokken, regenbuien. Zelfde temperatuur. J.l. Vrijdag overleed te St. Joris bij Nieupoort (België) onze jongste lieveling EUGENIE IRMA IUDITH op den leeftijd van twee en een halve maand. A. VERHAEGHE. V. VERHAEGHE-Mus. Vlissingen, 8 Februari 1910. OO De VERGADERING bedoeld bij Art. 27c der Gezondheidswet van 21 Juni 1901 („Staatsblad" no. 157) zal gehouden worden ten Stadhuize op Dinsdag den ISen Febrüari e. k„ des middags om 12.15 uur. Namens de Commissie, Dr. C. A. DUYVIS, Voorzitter. W. L. HUSON, Secretaris. De Deurwaarder 1. P, ROSIER te Middelburg zal op Vrijdag 11 Fe= bruari 1910, des middags ten één uur, op het De Ruyterplein te Vlis singen, om contant geld, Veilen en Verkoopen A. Het gedeeltelijk kopervaste Fran sche schoenerschip „Marie Laure"- groot 118 Reg. tons, met Masten, Stengen en Want en Anker met Ketting, zooals het op den dag der veiling ligt op het strand bij het fort „De Nolle", onder Vlis singen. B. Deszelfs lading, bestaande in pim. 2500 Balen Phosphaat, door water beschadigd C. Den inventaris van gezegd schip, als 19 diverse Zeilen (waaronder in zeer goeden staat) Ra's, Gaf fels, Kluiverboom en meer rond hout, Anker met Ketting, Touw werk, Trossen, Takels, Blokken, Lantaarns, enz. enz. Informatiën te bekomen te Vlis singen bij de Cargadoors B. STOF- KOPER Co., bij Vertegenwoordi gers van Assuradeuren John P. BEST Co. en bij Lioyds-Agent P. DE BRUIJNE en voorts ten Kantore van den Deurwaarder voornoemd. gevraagd. Te bevragen bureau „Vlis- singsche Courant." Aan de rivier De Zoom. Bergen-op-Zoom. Inlichtingen enz., worden op aanvrage gratis verstrekt bij ondergeteekende. P. J. ASSELBEKGS Co.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3