voor sehoolbouw niet onverwijld wor den ter hand genomen, het te voor zien is, dat, beide nieuwe scholen tegen medio Augustus van het vol gend jaar niet gereed zijnde, er in uwe gemeente op het gebied van het lager onderwijs volstrekt onhoud bare toestanden zullen ontstaan, die uw college zullen plaatsen voor schier onoverkomelijke moeilijkheden.Thans, nu de tijd tot het nemen van de noodige maatregelen nog beschikbaar is, acht ik het mijn plicht met den meesten nadruk in overweging te geven, dat ten spoedigste tot het nemen van die maatregelen worde overgegaan. Deze brief is in alschrft gezonden aan den minister van binnenlandsche zaken, daar op het verzoek om bui tengewone subsidie nog niets is vernomen. De Nederlandsche Bond voor li chamelijk opvoeding heeft een adres gezonden aan den gemeenteraad, waarin wordt medegedeeld dat van 3 tot 17 Augustus te Breda een cur sus werd gehouden ter opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen tot leiders (sters) bij het openluchtspel. Aan dezen cursus werd door 100 onderwijzers en 40 onderwijzeüessen deelgenomen. Adressanten verzoeken nu aan den gemeenteraad aan hen toe te staan a. voor dit jaar een subsidie van f 10 voor eiken cursist, welke uit deze gemeente aan den cursus heeft deelgenomen b. voor het jaar 1910 een subsidie van f25 voor eiken cursist, welke in dat jaar uit deze gemeente aan den cursus zal deel nemen. Dit voorstel werd gesteld in handen van Burg. en Weth. om advies. Herziening Belasting-verordening. Door den heer F. van der Meer werd in de zitting van 18 Oclober een voorstel aan den gemeenteraad gedaan om artikel 15 van de ver ordening op de heffing en invorde ring van den hoofdelijken omslag te wijzigen door toevoeging aan art. 15 van deze zinsnede „Voor belasting schuldigen, wier inkomen in den loop van het belastingjaar met meer dan een vierde is verminderd, kan door den gemeenteraad geheele of gedeeltelijke ontheffing worden ver leend voor nog niet vervallen ter mijnen." De commissie voor den hoofdelij ken omslag, in wier handen dit voor stel werd gesteld, kan zich, blijkens een uitgebracht rapport, in haar ge heel met dit voorstel vereenigen. Tevens maakt de commissie van degelegenheid gebruik Burg. en Weth. beleefd in overweging te geven, te gelegener tijd, de verordening in haar geheel te onderwerpen aan een her ziening om, zoo mogelijk, nog beter te geraken tot een zuiveren aanslag van het inkomen. Burg. en Weth. hebben daarop aan de commissie verzocht hun college van advies te willen dienen bij een voorstel tot wijziging van de veror dening op den hoofdelijken omslag. De commissie, bestaande uit de heeren Rottier, Geelhoed, Vermaas, Van der Meer, Merckens en Tichel man, heeft daarop een rapport aan Burg. en Weth. ingediend, waaruit wij het volgende overnemen. Zij geeft in 3e eerste plaats in over weging Hoofdstuk VI, art. 6, te doen aanvullen met een bepaling, waardoor ook tijdelijke inkomsten getroffen worden, bijv. door opneming van de clausule„Inkomsten wegens tijdelijke werkzaamheden worden gebracht on der de inkomsten van het belasting jaar volgend op dat, waarin zij zijn genoten. Gratificatiën met tijdelijke inkomsten gelijk te stellen." Ten tweede meent de commissie dat, boven en behalve het voorstel tot wijziging door den heer Van der Meer ingediend, art. 7 nog meerdere aan vulling behoeft en wel letter a door de 15 pet. te doen berekenen over de geschatte huurwaarde volgens de grondbelasting of in geval van eigen gebruik de vermoedelijke huurwaar de letter b door dit te lezen als vo'gt„de grond- en polderlasten en de straatbelasting op de vaste goe deren drukkende"letter d door te lezen „de krachtens wet of testa mentaire bepaling verschuldigde lijf renten en periodieke uitkeeringen." 3o. Zou de commissie willen voor stellen het aantal leden en plaatsver vangers, bij art. 12 op 5 en 1 be paald, voor den vervolge te willen uitbreiden tot 7 en 2. 4o. Meent de commissie dat de tweede alinea van art. 15 beter doel zou treffen door de bewoordingen „Bij overlijden van een belasting schuldige wordt aan diens erfgena men of rechtverkrijgenden, desver- langd, ontheffing van een evenredig deel der belasting door restitutie of afschrijving gegeven over de maan den, die na de maand waarin het overlijden heeft plaats gehad, nog moeten verloopen, mits dit verlangen wordt te kennen gegeven door een schriftelijk verzoek aan den raad." 5o. Gelooft de commissie dat liet aanbeveling zou verdienen de eerste alinea van art. 3 der verordening op de invordering te doen aanvangen met de woorden „De aanslagen op de primitieve kohieren zijn invorder baar in tien gelijke termijnen enz." en de tweede alinea te vervangen door: „De aanslagen op de supple toire kohieren zijn invorderbaar in zooveel gelijke termijnen, als er na de maand, waarin de uitreiking van het aanslagbiljet heeft plaats gevon- ddn, nog maanden in het dienstjaar overblijven. Aanslagen na afloop van het dienst jaar vastgesteld, zijn dadelijk en ten volle invorderbaar." Dit werd gesteld in handen van Burg. en Weth. Van M. Meijer was een adres in gekomen naar aanleiding van de onlangs plaats gehad hebbende in schrijving voor de verzekering van de gebouwen der gemeente. In de laatste vergadering van den gemeen teraad werd, zoo merkt adressant op, de verzekering gegund aan de 1 a a g- s t e inschrijvers tegen de door hen opgegeven premie van f381.25. Adressant wijst er op, dat hier blijk baar een vergissing is begaan, aan gezien zijn jaarpremie zou bedragen f 368,78, bij vooruitbetaling van 3 of 6 jaar eventueel nog minder. Uit een onderhoud met den bur gemeester is adressant gebleken dat er bezwaar bestaat tegen het sluiten der verzekering bij een buitenland- sche maatschappij. Adressant wijst er verder op dat de door hem vertegenwoordigde maat schappij, de Engelsche „Norwich Union", reeds in ons land het groot ste vertrouwen geniet, hetgeen daaruit blijkt dat zij o. a. een der risico's van de Staatsspoor dekt, een groot deel der gemeente-gebouwen van Groningen en alle gemeente gebou wen van Maastricht bij haar zijn verzekerd. De maatschappij heeft zich echter bovendien bereid verklaard, desver- langd, de verzekering op de Amster- danische beurs bij prima Nederland sche maatschappijen te sluiten. Redenen waarom adressant den raad beleefd verzoekt alsnog zijn aan dacht te willen schenken aan de door adressant ingezonden opgaven als in het belang der gemeente zijnde. De Voorzitter deelde mede dat bij de berekening een vergissing heeft plaats gehad.Daar zij evenwel de voor keur geven aan verzekering bij een binnenlandsche maatschappij stellen Burg. en Weth. voor hun voorstel aan te nemen. De heer Van der Meer zou willen ingaan op het adres van den heer Meijer en aan hem de assurantie te gnnnen, daar de door hem vertegen woordigde maatschappij solied is. Bovendien is een vergissing ge maakt en daarop kan thans worden teruggekomen. De Voorzitter deelde mede dat B. en W.' de voorkeur geven aan ver zekeringbij een bepaalde maatschappij en dat is niet het geval als op beurs- polis wordt verzekerd. De heer Van der Meer meende dat dit bezwaar kon worden ondervangen als de bepaling gemaakt wordt dat verzekerd moet worden op beurspolis bij bepaalde, aan te wijzen maat schappijen. De heer Van Niftrik zeide dat Burg. en Weth. meenen, dat al de bezwaren niet opwegen tegen het lidtel ver schil van f 13 dat thans bestaat en dat het dus het best is het voorstel van Burg. en Weth. aan te nemen. De heer Merckens vroeg of van te voren de bepaling gemaakt werd dat buitenlandsche maatschappijen niet in aanmerking zouden komen. De Voorzitter antwoordde dat Burg. en Weth. niet hadden kunnen vermoe den dat zooveel inschrijvingen zouden inkomen; het waren er 17. Daarom werd geschift en werden de buiten landsche maatschappijen uitgestoten. Het voorstel van Burg. en Weth. werd aangenomen met algemeene stemmen, behalve die van den heer Van der Meer. Jaarwedden personeel H. B. en Handelsschool, Nog w,.rd overgelegd een ontwerp verordening tot regeling der jaarwed den van directeur en leeraren der Hoogere Burgerschool met 3 jarigen cursus en daaraan verbonden han delsschool met 2 jarigen cursus. Deze verordening is ingediend om dat het noodzakelijk is, in verband met de oprichting eener handelsschool een nieuwe regeling vast te stellen van de salarissen van directeur en leeraren der Hoogere Burgerschool. Deze verordening luidt als volgt: Art. 1. De aanvangs-jaarwedde van den directeur der beide scholen be draagt f 3000. Bij gebleken geschikt heid en plichtsbetrachting kan deze respectievelijk na 4 en 8jarige werk zaamheid als zoodanig door den ge meenteraad, op voorstel van Burg. en Weill., gehoord den inspecteur van het middelbaar onderwijs en de com missie van toezicht, met telkens f 200 worden verhoogd. Een verhooging der jaarwedde met f200 wordt toegekend zoodra de school tengevolge van splitsing 10 of meer klassen telt. Aan den directeur zullen ten minste 12 en ten hoogste 16 lesuren per week worden opgedragen. Art, 2. Voor de regeling der jaar wedden worden de leeraren onder scheiden in gewone en buitengewone leeraren. Onder gewone leeraren wor den verstaan zij, die aan de school hunne eenige of hoofdwerkzaamheid vinden, onder buitengewone zij, die niet aan de school hunne eenige of hoofdwerkzaanilieid vinden, maar in den regel daaraan minder dan 10 uur per week les geven. Art. 3. De gewone leeraren genie ten, onafhankelijk van hun lesuren, een vaste wedde van f 800 behalve de leeraar in de gymnastiek, die f 550 ontvangt en bovendien een vergoe ding per wekelijksch lesuur, die bij gebleken geschiktheid en plichtsbe trachting met inachtneming van hetgeen in art. 1, 2e lid, ten opzichte van den directeur is bepaald, door periodieke verhooging kan toenemen De buitengewone leeraren worden uitsluitend per wekelijksch lesuur bezoldigd, welke bezoldiging overeen komstig hetgeen in de voorgaande alinea is bepaald, door periodieke verhooging kan stijgen. De bezoldiging per wekelijksch lesuur bedraagt le Voor gewone leeraren in alle vakken behalve teekenen, schoon schrijven en gymnastiek Bij eerste aanstelling eerste tiental uren f 60, tweede tiental f 50, uren daarboven f40; na 4 dienstjaren resp. f70, f 60 en f 45 na 8 dienst jaren f80, f 70 en f50. 2e. Voor gewone leeraren in fee kenen en schoonschrijven Bij eerste aanstelling, eerste tiental uren f 40, tweede tiental f 35uren daar boven f 30na 2 dienstjaren resp f 50, f 40 en f 35na 8 dienstjaren f 60, f 45 en f 40. 3e. Voor gewone leeraren in gym nastiek bij eerste aanstelling, eerste tiental f 30; uren daarboven f20; na 4 dienstjaren f 35 en f25; na 8 dienstjaren f 40 en f 30. 4e. Voor buitengewone leeraren bij eerste aanstelling: teekenen. en schrijven f 80; gymnastiek f 80; overige vakken f 100; na 4 dienst- 'aren resp. f 90, f 90 en f 110; na i dienstjaren f 100, f 95 en f 120. Art. 4. Voor lesuren in vakken voor welke de leeraar geen volledige be voegdheid bezit om onderwijs te ge ven aan een Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus wordt de be zoldiging met f 10 per wekelijksch lesuur verminderd. Art. 5. Bij de berekening van den diensttijd komt in aanmerking: le. Voor den directeur de tijd, zoowel hier als elders in zoodanige betrek king aan een Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus doorgebracht of aan een Hoogere Burgerschool waar aan een Handelsschool is gevestigd 2e. Voor de leeraren de tijd dien zij zoowel hier als elders bij het gym nasiaal onderwijs of aan een Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus of middelbare school werkzaam zijn ge weest. Art. 6. Verhoogingen van jaarwedde gaan in met den eersten dag van het kwartaal volgend op dat waarin aan spraak op de verhooging is verkregen. Art. 7. In buitengewone gevallen kan de gemeenteraad op voorstel van Burg. en Weth., de commissie van toezicht en den inspecteur gehoord, van deze regeling afwijken. Art. 8. Deze verordening treedt in werking op den 10 September 1910. Op dat tijdstip vervalt de verorde ning tot regeling der jaarwedden van den directeur en leeraren aan de Hoogere Burgerschool. Deze oniwerp-verordening za! wor den gedrukt en aan de leden worden gezonden. Door den geneesheer van het gast huis werd de aandacht van regenten gevestigd op deomstandigheid dat de hulpverpleger op de mannenzaal (een gealimenteerde uit het gesticht) niet voor z"\n taak berekend is en hij het in i>e, ueian.g v.m Je zit ken ver pleging acht, dat die hulpverpleger zoo spoedig mogelijk worde vervangen door een assistente-ver pleegster. Naar aanleiding van het voren staande verzoeken regenten aan Burg. en Weth. aan den gemeenteraad te willen voorstellen regenten te mach tigen om een vierde assistente-ver pleegster aan te stellen. Hierdoor zal we! eenerzijds de post tractementen der beambten (art. 17 der uitgave) der begrooting van het gasthuis met f 100 worden verhoogd, maar anderzijds zal dan kunnen ver vallen de uitgaaf voor de vervanging van met verlof zijnd verplegend per soneel, die, volgens de instructie, voor rekening van het gesticht kwam, om dat bij vermeerdering van dat perso neel, het verlof zoodanig zal kunnen worden geregeld dat indienststelling van tijdelijk personeel niet meer noodzakelijk zal zijn. Op deze wijze zal van de gemeente kas geen zwaardere offers worden geëischt en zal verhooging van het reeds vastgestelde subsidie om die reden niet noodzakelijk zijn Dit voorstel werd dadelijk behan deld en zonder discussie of hoofde lijke stemming de gevraagde mach tiging verleend. Overgelegd werd nog een staat van de kosten voor de rioleeringdeze zal worden gedrukt en aan de leden worden gezonden, Alsnu werd overgegaan tot het doen van enkele Benoemingen, in de eerste plaats van een tijdelijk wethouder. Als zoodanig werd benoemd de heer Jos. van Raalte met 15 stemmen. De heer Vermaas verkreeg 1 stem. Vervolgens van een lid der coin missie voor de zeemans- en vis- schersbeurs. Als zoodanig werd ge kozen de heer A. J. van Ockenburg Jr., met 16 stemmen. Mede was aan bevolen de heer A. van de Sande. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heeren H. Cnr. Beijerman met 16 J. J. Blankert met 14 en dr. A. van Maanen met 13 stemmen. Mede waren aanbevolen de heeren A. J. van Ockenburg Sr., K. de Visser en J. A. Maas. De heeren de Visser en Maas ver kregen ieder 2 stemmen; de heer Van Ockenburg 1 stem. Uit de medegedeelde aanbeveling ter benoeming van opwinder der klokken wordt benoemd de heer Frans van der Vegt, no. 2 der aanbeveling, met 9 stemmen; de heer J. F.J. van Dalsum verkreeg 4 stemmen de heer E. J. M. Weijens 3 stemmen. sfc De houten beschoeiing aan den mond van de Westerhaven nabij de Spuisluis verkeert in zéér slechten toestand en dient noodzakelijkerwijze te worden vernieuwd. Het komt Burg. en Weth. doelmatig voor om de nieuwe beschoeiing te maken van gewapend beton, daar dit materiaal als duurzamermoetworden beschouwd dan eikenhout en geen onderhoud vereischt, terwijl de kosten van het werk niet hooger zullen zijn. Volgens gederailleerde begrooting van den gemeente-bouwmeester zal hiermede een uitgave van f 4500 ge moeid zijn. Het ontwerp heeft reeds ingevolge art. 33 der wet van 10 November 1900 (Staatsbl. no. 176) de goed keuring van Ged. Staten van Zeeland verkregen. Burg. en Weth. stellen daarom den raad voor tot de verbetering van het voornoemd werk te besluiten en het daarvoor benoodigde bedrag nader te regulariseeren op de gemeente- begrooting van den loopenden dienst. De commissie voor de fabricage adviseert tot aanneming van het voorsteleveneens de meerderheid der commissie voor de financiën 1 lid van laatstgenoemde commissie hield zich buiten stemming. Conform het voorstel werd zonder discussie of hoofdelijke stemming besloten. voor voor de uitvoering van dezc werken een crediet te verleenen vaj f 1600 en dit bedrag nader te regu! lariseeren op de gemeente-begroo. ting voor den dienst 1910. De commissies voorde fabricage en' financiën adviseeren tot aanneming van het voorstelin laatstgenoemd commissie waren 2 leden afwezig. Alzoo besloten. De verkoop van bouwgrond ten Noordwesten van de Zeevaarschool maakt het noodzakelijk om de riolee ring en bestrating van den boulevard Bankert voort te zetten. Aanvankelijk achten Burg. en Weth. het voldoende om de bestrating over een lengte van 20 M. tot de volle breedie van 15 M. voort te zetten, terwijl het hun wenschelijk voorkomt om de riooleering met 100 M. uit te breiden. De kosten dezer werken worden door den gemeente-bouwmeester res pectievelijk geraamd op f600 en f 1000, nl. 300 M2. klinkerbestrating f2 en 100 M. cementsteenen riool profiel 3%s a f 10 per M. Curg. en Weth. stellen den raad De sleephellingen op de Zeehoiv denwerf dienen noodzakelijkerwijze eenige voorzieningen te ondergaan, waarvan de kosten volgens een door den gemeente-bouwmeester opge maakt en aan den raad overgelegd plan op f850 worden begroot. Burg. en Weth. stellen den raad voor daartoe te besluiten en hun col- lege tot het genoemde bedrag een crediet toe te staan, nader te regu- lariseeren op de gemeente-begrooting voor het loopende dienstjaar. De commissies voor de fabricage en financiën vereenigen zich met het voorstel. Eveneens zonder discussie of hoof delijke stemming goedgekeurd. Bij schrijven van 20 October j|, werd door Burg. en Weth. aan den opzichter bij de gemeentewerken A, van Oudgaarden kennis gegeven, dat in verhand met vermindering van personeel, tengevolge van het voltooid raken van werken, zijn tijdelijke aan stelling met ingang van 1 Januari j|, zou eindigen. Daarop is door genoemden opzich ter het verzoek gedaan om hem voor- loopig in zijn betrekking te willen bestendigen, daar het hem nog niet gelukt is elders een plaatsing te vinden. Bij Burg. en Weth. bestaat geen bezwaar om adressant tegemoet tc komen en zijn werkzaamheid bij de gemeente nog eenigen tijd te besten digen, aangezien nog verschillende plannen bij fabricage in voorbereiding zijn. Daarom stellen Burg. en Weth. voor de tijdelijke aanstelling van den opzichter Van Oudgaarden te ver lengen tot 1 Juli a. s. of zooveel vroeger als door hem een benoeming elders zal zijn verkregen. Dit voorstel werd gunstig geadvi seerd door de commissies voor de fabricage en financiën. De raad vereenigde zich met dat voorstel eveneens zonder discussie of stemming. Aan J. J. Hörstmann werd on derhands verpacht een perceel weiland, gelegen aan het Koopmansvoetpad, tegen een jaarlijksche pachtsom van f50. Aan de Electro Tinfabriek werd een stuk weiland verhuurd, gelegen ten noorden van den Singelweg, vooreen som van f 50 's jaars. Aan de naamlooze vennootschap „Hotel Noordzeeboulevard" werd ver gunning verleend tot het gebruik maken van gemeentegrond voor het haar in eigendom toebehoorende per ceel, teneinde daarop twee gemet selde traptreden te plaatsen en zulks tegen betaling van twee gulden per jaar. Door Burg. en Weth. werd voor gesteld voor den dienst 1910 een tijdelijke geldleening aan te gaan, ter voorziening in de behoefte aan kasgeld tot een bedrag van hoogstens f 100.000, (met dien verstande dat daarvan telkens niet meer zal worden opgenomen dan ter voorziening in een dadelijke behoefte noodig is) hetzij onderhands, tegen een rente van ten hoogste 4 percent per jaar, hetzij door beleening bij de Neder landsche Bank van de aan de ge meente in eigendom toebehoorende obligaties der stedelijk gevestigde schuld, tegen een rente, volgens den koers van voornoemde bank. De aflossing dezer geldleening zal plaats hebben vóör ol uiterlijk op den 31 December 1910. Dit voorstel, gunstig geadviseerd door de commissie voor de financiën, werd goedgekeurd. De openbare zitting ging vervol gens over in een met gesloten deuren. Na heropening der zitting werd beschikt op reclames tegen den hoofdelijken omslag dienst 1909 en eindelijk vastgesteld het 4e suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag dienst 1909, tot een bedrag van f 288.73. 4s Door den Voorzitter werd nog na mens Burg en Weth. een voorstel gedaan buiten de agenda om, nl. om van P. van Beers aan te koopen een stuk grond van 14410 M2, gelegen aan den voet van het Badhotel bij den Nollendijk en wel tegen 25 een' per M2 alzoo voor een som van f3602.50. Dit voorstel werd goedgekeurd. Nog werd voorgesteld aan den ge meente-bouwmeester een grati van f500 uit te keeren, als eei van hoogachting en waardeering het in orde brengen der riolee werken. De Voorzitter merkte op d; aan de doeltreffende maatregels den gemeente-bouwmeester te d is dat de stad bewaard is geH voor groote onheilen. Zijn ervaring en leiding is oc geweest dat de rioleeringswerke kunnen worden uitgevoerd bei de begrooting, wat nog beta blijken uit de in druk te doet] schijnen nota, die aan de led 4 worden gezonden. Zonder hoofdelijke stemming| het voorstel van den Voorzittei| genomen. De heer Geelhoed bracht ten s| onder algemeene instemmin leden, dank aan het dagelijkse stuur voor alles wat het hee[ daan om de rijksnormaallesse hier verplaatst te krijgen. Hij was er zeker van deze betuiging namens vele ingez te kunnen brengen. De Voorzitter bracht den Geelhoed, namens het dagel bestuur, dank voor zijn waarde> woorden en den raad voor zi] stemming. Ten slotte vroeg de Voorzitt. den heer Van Raalte die tl de geheime zitting ter vergat gekomen was of hij berei zijn benoeming tot tijdelijk weth| aan te nemen. De heer Van Raalte verk onder dankzegging voor het op in hem gestelde vertrouwen, noeming te aanvaarden. Hierna werd de vergadering den Voorzitter gesloten. Vlissingen, 4 Februt De zangvereeniging „Hos| heeft in haar gisterenavond geh leden-vergadering met groote derheid besloten niet mede te aan de op 30 April door de zangverenigingen uit te Juliana-cantate,ter gelegenheid v, eersten jaardag van H. K. H. Juliana. De voornaamste reden hi moet gezocht worden in het fe het zingen van de Juliana-cj slechts is te beschouwen als een om naderhand te geraken t4 oprichten van één groote Chr. vereeniging, en „Hosanna" hari standigheid wenscht te bewarei! De zangvereeniging „Hosani de grootste die aan de cantal hebben medegewerkt. Gisterenavond vierde de afd singen van den Chr. Nat. Werk bond in het Concertgebouw E straat alhier, haar 5 jarig besta De voorzitter, de heerC. J. IS Jr., heette alle aanwezigen ha welkom. Onder de ruim 400 feestgenc den met hunne vrouwen merkt: o. a. op verschillende afgevaardi. ds. N. M. de Ligt, Comité, te Reudink, afdeeling te Middelburg, Wil van Souburg en enkele andere vaardigden van „Patrimonium", Jongelings-Vereen., Kerkeraden Na opening der vergadering w door den secretaris en penningm verslag uitgebracht. Vervolgens werd het feestpro; ma afgewerkt, bestaande uit I drachten, samenspraken en tabi| Ook werden op Onbnl van het Middelburg, de h afgevaardigde der verdienstelijke, enkele zangnummers uitgevoerd de zangvereeniging „Hoop op Zej directeur de heer A. T. var Een groote verrassing werl afdeeling bereid door het aanb van een banier, waarvan de afwe allen lof verdient en den vervaar! den heer Van Dienten, te Dord eer aandoet. Een dames-comité uit den mansbond heeft daartoe het ini genomen en was in staat door willende bijdragen, het plan te| voer te brengen. De zaa! was tevens netjes ve met vlaggen en guirlandes eri geheelen avond heerschte een a, name, feestelijke stemming, het middernachtelijk uur reedd streken was, toen allen hoogstj daan huiswaarts keerden. Dp in Nl J „uu, door den voorl aanbevolen, heeft opgebracht f 1 Nadat de voorzitter dank gebj had aan allen die hadden me< werkt om dit 5 jarig jubileun goed te doen slage n, werd de b komst ten slotte met dankzei gesloten. Het Duitsche stoomschip „Kro de°JldplfrVOOr

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2