Gemengd Nieuws. met den dag breidde het Leger zich uit. Dit alles geschiedde onder ontzet tend veel vervolging. Het leven van den generaal en zijn echtgenoote liep meermalen gevaar, en dagelijks stonden de Heilssoldaten bloot aan slagen en gevangenisstraf. Doch het Leger groeide tegen de verdrukking in. In 1879 werd het eerste nummer der „Strijdkreet" uit gegeven. Ee>n nummer viel een rechter in Engelsch-Indië in handen. Het won hem voor 't Leger, en hij begon het werk in Engelsch-lndië, Een Londensch gezin, dat naar de Vereenigde Staten verhuisde, legde daar den grondslag van een machtig Leger. Een in Londen bekeerde melkboer introduceerde het Leger in Australië, waar het thans een reusachtige orga nisatie is. De oudste zoon van den Generaal ging eenigen tijd in Zweden doorbren gen voor zijn gezondheid, Gevolg: de komst van het Leger, dat zich zoo over heel Scandinavië verspreidde. In denzelfden tijd zag ook Parijs de eerste Heilsofficieren en een jaar daarna Zwitserland. Kortom, het Leger brak zich van jaar tot jaar verder baan. In Mei '87 begon het zijn werk in Nederland. En nog is die opmarsch niet gestuit. Nadat het reeds jaren in Japan werkte begon het verleden jaar in Korea, terwijl ook Peru en Chili onlangs zijn „aangevallen," en nog andere uit breidingsplannen zijn in voorberei ding. Maar niets heeft den Generaal zoo bekend gemaakt als het in 1891 ver schenen boekIn Engelands donkerste Wildernissen en de Weg ter Ontko ming. Vanaf dien tijd dagteekent het z.g. Maatschappelijk Werk van het Leger des Heils, zijn Toevfuchten voor Dak- loozen, Werkplaatsen, Landkolonies, Achterbuurtsposten, Reddings-, Moe der- en Kinderhuizen, zijn Arbeids- en Anti-zelfmöbrd-bureau, zijn Emi gratie departement, enz. enz. In 1890 overleed Mevrouw Gene raal Booth, wat voor het Leger een zware slag was.'Maar met nog grooter energie ging de Generaal voort, tel kens en telkens de wereld rondrei zend, en onderwijl het Leger steeds hechter en sterker makend. Hij is een der weinige groote man nen, die reeds gedurende zijn leven zijn arbeid erkend zag. De koning van Engeland én daarna de vorsten der Scandinavische rijken, de keizer van Japan en de President der Ver- eenigde Staten verleenden hem au diëntie en zij en nog vele anderen steunden zijn arbeid op praktische wijze. Londen en Nottingham maakten hem eereburger, en de universiteit van Oxfora vereerde hem met den dok- torstitel.' Ofschoon reeds in zijn een en tachtigste jaar, werkt en reist hij nog steeds als een jong man, vurig en welsprekend als de profeten van ouds, met slechts dit verlangente helpen en te redden wat te redden is. De Rijkspostspaarbank. Uit het gisteren opgenomen be richt betreffende den staat der rijks- post spaarbank over December, blijkt, dat het tegoed der inleggers aan het einde van 1900 f 156,551.686 bedroeg d. i. f 8,543,805 meer dan aan het eind van 1909. Deze vermeerdering van ruim f-,81/, millioen vergelijkt met eene toename van f 61/» mill, in 1908 en f5'/« mitlioen in 1907. De voor uitgang was dus grooter dan inde beide voorgaande jaren, hetgeen als een gevolg mag worden beschouwd van den beteren economischen toe stand in het afgeloopen jaar. Op ultimo December was op Staats schuldboekjes f9,794,400 ingeschre ven. In vergelijking met het bedrag van f 3.727,200, dat in ruim elf jaar ten behoeve van inleggers is be steed voor aankoop van Neder- landsche Werkelijke Schuld en in schrijvingen op het Grootboek is dit totaalcijfer voor de Staatsschuldboek jes in iets meer dan twee jaars tijds zeker bevredigend. Nochtans moet worden opgemerkt, dat de vooruit gang in 1909 minder snel is geweest, dan in 1908. Toenmaals is namelijk ruim f 5 millioen op Staatsschuld boekjes belegd, in 1909 daarentegen slechts f 3,153,700. Ongevallenwet en ziekteverzekering. Uit het antwoord van den minister van landbouw, nijverheid en handel op het voorloopig verslag van de Eerste Kamer, blijktEen uitgebrei de herziening van de ongevallenwet is ook naar de meening van den mi nister noodzakelijk. Aan een daartoe strekkend wetsontwerp wordt reeds geruimen tijd gearbeid. Dit belet echter niet ten aanzien van punten, waarvan de wijziging urgent is, af zonderlijke voorstellen te doen. Van den minister is niet anders dan in verband met de ziekteverze kering een voorstel te verwachten om over de eerste weken na het on geval geen vergoeding toe te staan dat de ziekteverzekering niet gecen traliseerd mag worden, staat ook naar 's ministers meening vast. Vlissingen, 2 Februari. Hedenmiddag werd in het hotel „Zeeland" alhier een algemeene ver gadering gehouden van de V. P. N. Na opening der vergadering en het lezen van de notulen van de vorige vergadering werd door den secretaris, den heer J. M. Slegt te Goes, het jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen Dankbaar maar op vetre na niet voldaan, aldus de secretaris, ziedaar in korte termen samengevat, wat ik den algemeenen indruk moet noemen, die dit verslag weergeeft. Het jaar werd begonnen met een nadeelig saldo van niet minder dan f58.191/» in kas, dat dus eerst finan- tieel moest worden ingehaald. De nu afgesloten rekening over 1909 sluit met een, zij het dan ook met een miniem klein voordeelig saldo. In dit opzicht is dus eenige vooruit gang, hoewel niet kan worden ont kend, dat tengevolge van geldgebrek de actie wel wat te wenschen heeft overgelaten, en er meer had kunnen gebeuren ter bevordering van het doel, dat de afdeeling bezorgt, dan is geschied, ware het niet door gebrek aan fondsen nagelaten. Met dank baarheid wordt herinnerd aan de subsidie, ten bedrage van f 50, die van het hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, dubbel wel kom nu nog maar geen subsidie van de Provinciale Staten van Zeeland kan worden verkregen, ondanks de herhaalde pogingen. Eigenaardig is het, dat in eene landbouwende pro vincie als Zeeland, die subsidie niet kan worden verkregen aldus het verslag en zoo goed als alle andere provinciale afdeelingen der V. P. N. die wel bekomen, sommige tot een veel grooter bedrag, dan de afdeeling ooit heeft durven vragen. De hoop wordt uitgesproken dat hier spoedig verandering in zal komen. Op dezelfde Voorwaarden als vorige jaren werd wederom de gelegenheid opengesteld aan de „losse" leden, dat zijn dus degenen, die wonen op plaatsen, nog niet tot eene onder- afdeeling behoorende, dus Schouwen- Duiveland en Tholen, om voor zeer geringe tegemoetkoming in de kosten goed fokmateriaal te verkrijgen, werd slechts door 2 personen gebruik ge maakt. Van het hoofdbestuur werd f 50 ontvangen, waarvan f 25 gebruikt werd voor het geven van eene sub sidie aan de afdeeling Zuid-Beveland in verband met de landbouwtentoon stelling te Kruiningen en de andere f 25 voor het doen houden van eene lezing te Tholen met het doel te trachten daar een onderafdeeling op te richten. Deze poging mislukte. De lezing, die bepaald was op Hemel vaartsdag, kon niet doorgaan wegens de geringe opkomst. Het bleek dat de landbouwers op Tholen den Hemel vaartsdag als een gewonen werkdag beschouwen. Twee lezingen met lichtbeelden, één te Terneuzen en één te Hulst, hadden meer succes. Met den aankoop in het groot en verstrekking van voetringen aan de leden tegen den uiterst geringen prijs van 1 cent per stuk werd geregeld voortgegaan. Niet minder dan 2450 spiraal voetringen in diverse kleuren werden afgegeven. Het aantal onderafdeelingen bleef 6, die op 31 December het volgende ledental haddenWalcheren 334, Zuid-Beveland 219, Oostburg en om streken 77, Hulst en omstreken 63, Noord-Beveland 57 en Axel en om streken 39, terwijl het aantal „losse" leden 35 bedroeg, in totaal dus 825 leden. Waar het ledental op 31 December 1908 939 bedroeg, is dus in 1909 dat getal niet onbelangrijk achteruit gegaan, iets wat uit den aard der zaak zeer t» betreuren is. Deze achteruitgang in ledental doet zich slechts in eene onderafdeeling voor, namelijk Walcheren, dat zijn ledental van 471 tot op niet minder dan 331 zag slinken. En deze ach teruitga ig is nog niet tot staan ge komen, want groot is reeds het aantal dergenen,uic met het nieuwe jaar 1910 hun lidmaatschap dier onderafdeeling opzegden. Na te gaan wat de redenen daarvan zijn, acht de secretaris niet op zijn weg 'liggend, hij spreekt echter de hoop uit, dat dit veranderen zal en dat het jaar 1910 het ledental weer zal zien toenemen. Niet alleen door het houden van lezingen maar ook door het zenden van kleine bevattelijke propaganda circulaires. Deze poging bleef niet zonder succes, in alle onderafdeelin gen traden meerdere personen dien tengevolge als lid toe, alleen de on derafdeeling Walcheren maakte hierop eene uitzondering. Vermoedelijk zullen daar evenwel de propaganda-circu- laires nog niet zijn uitgezonden. In het bestuur kwam geen veran dering. Verder zijn in het verslag beknopte uittreksels uit de jaarverslagen van de onderafdeelingen opgenomen, behalve van die in Walcheren en van Hulst en omstreken. In Zuid-Beveland steeg het ledental, ondanks de contributieverhooging tot f 1.50. Herinnerd wordt aan de land bouwtentoonstelling te Kruiningen. De coöperatieve eierververkoop op de weekmarkt te Goes verkeert in bloeienden toestand. Op deze wijze wordt 2! cent per 104 eiers meer verkregen dan door de niet-leden van V. P. N. Ook op de productie bleek de V. P. N. goeden invloed te hebben. Het verslag van de onderafdeeling Oos+burg en omstreken is niet zoo opgeruimd van toon.de onderafdeeling ondervindt van de landbouwende be volking nog niet dien steun dien zij verdient. Het ledental bleef ongeveer stationnair. Het ledental der onderafdeeling Axel en omstreken vermeerderde ondanks de contributieverhooging. Veel ver wacht men daar van de landbouw tentoonstelling, die dit jaar in Axel wordt gehouden. In de onderafdeeling Noord-Beve land wordt geklaagd over den slechten invloed, die het weinig Zomersche weer van 1909 op het leggen der kippen had en over de hooge voeder- prijzen, tengevolge waarvan niet zoo veel voordeel van den hoenderstapel werd getrokken als vorige jaren. Het verslag eindigt met de beste weaschen voor den bloei van de af deeling Zeeland en haar onderafdee lingen. Nog was ingekomen het verslag der onderafdeeling Walcheren, waarin geklaagd wordt over den slechten finantieelen toestand en het mislukken van de pogingen om tot het oprichten van een eiermijn te geraken. De rekening en verantwoording van den penningmeester over 1909, be dragende in ontvang en uitgaaf f 735,80 met een voordeelig saldo van f 2,47, werd goedgekeurd. Hierna was aan de orde de ver kiezing van 5 bestuursleden inplaats van de heeren P. Butler, J. M. Oggel, J. M. Slegt en J. Polderdijk, die aan de beurt van aftreden waren en van den heer A. A. ter Haar, die wegens vertrek naar elders bedankt had. De drie eerste heeren werden met algemeene stemmen herkozen en eveneens inet algemeene stemmen gekozen de heeren jhr. P.J. Boogaert te Middelburg en S. Tromp te Hoek. Het quotum aan de afdeelingskas werd voor 1911 wederom bepaald op 15 cent en aan de centrale kas op 60 cent van elk lid der onderafdeelingen. De begrooting voor 1910 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f245. Als plaats waar de volgende alge meene vergadering zal gehouden wor den werd Goes aangewezen. Bij de rondvraag merkte een der leden op, dat hij meent, dat er in Schouwen en Duiveland wel degelijk kans is om eene afdeeling op te rich ten en hij spreekt den wensch uit, dat het afdeelingsbestuur daaraan zijn krachten wijdë. De secretaris deelt mede, dat in Schouwen en Duiveland door de af deeling der landbouwmaatschappij steeds subsidieaanvragen zijn gewei gerd en ook de leden der Provinciale Staten uit die streek werken eene provinciale subsidie steeds tegen. Door het bestuur is besloten door middel van aanplakbiljetten en circu laires propaganda te maken op be doelde eilanden en ook op Tholen. Besloten werd pogingen aan te wenden op bedoelde eilanden onder afdeelingen op te richten. Een ander lid vroeg naar de mo gelijkheid om eene marktzetting voor den prijs der eieren, die hij per kilo zou willen bepalen. Deze wensch zal aan de onderafdeelingen worden overgebracht. Weer een ander lid klaagde over de kwaliteit der voetringen. Met deze klacht zal worden rekening gehouden. Hedenmorgen werd, voor het front van den troep, aan den sergeant Machielse van het 3e bataljon, thans gedetacheerd bij het 4e bataljon alhier, de bronzen medaille voor 12 jarigen dienst uitgereikt. Voor i offi«Lren van hei garnizoen Vlissingen en Middelburg, wordt he den en morgen een tactische genees kundige oefening op de kaart gehou den, onder leiding van den dirigee- renden officier van gezondheid 2e klasse A. Butner en den kapitein van den generalen staf Aronstein. Volgens achterstaande advertentie zal de tweede openbare samenkomst met lichtbeelden, vanwege de afdee ling Vlissingen van de Chr. Geheel- onfhoudersvereeniging worden ge houden op Maandag 7 Februari, des avonds half zes in het lokaal Bella- mypark. Het Engelsche stoomschip „Dacre Hill" van Norfolk te Middelburg aan gekomen, heeft gedurende de reis zwaar stormweer doorgestaan, waar door hevige zeeën over het schip sloegen en een der opvarenden door een zee is getroffen, tengevolge waar van de man zijn arm heeft gebroken en hij gisteren in het gasthuis te Middelburg is opgenomen moeten worden. Het schip is heden weder vandaar vertrokken. Door Ged. Staten van Zeeland is de heer V. M. Krepel te Nieuwerkerk benoemd tot lid der provinciale re gelingscommissie voor de paarden fokkerij in Zeeland, ter vervanging van de» heer J. J. van Weel. Door Ged. Staten van Zeeland is aan den heer M. Kostense te Krui ningen op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid der commissie van toezicht op de proefvelden in Zeeland. Bij Kon. besluit van 1 dezer is benoemd tot notaris binnen het ar rondissement Middelburg, ter stand plaats Aardenburg, Th. L. F. Roersch, candidaat-notaris te Breda. Men meldt ons uit Domburg: Daar de bewoners van St. Jan ten Heere, (gemeente Domburg) een uur afstand van de gemeente wonen, hebben deze met nog nadere redenen omkleed zich met een adres tot den directeur-generaal der posterijen ge wend, met verzoek aldaar een brie venbus te plaatsen. Na door den rechter-commissaris te zijn gehoord is heden de 25 jarige dienstbode M. M. A., geboren en wo nende te Oostburg en thans gedeti neerd in het huis van bewaring te Middelburg als verdacht van diefstal, weder in vrijheid gesteld. Gisterenavond is de vermoedelijke dader van de gepleegde poging tot brandstichting door het uitgieten van petroleum op een bed ten huize van den landbouwer J. Goethals te Ter Neuzen, de 24 jarige landbouwers knecht P. de K„ op eenigen afstand van de plaats des misdrijfs dood aan getroffen, De ongelukkige had zich door middel van een revolverschot in den slaap van het leven beroofd. Het wapen werd op eenigen afstand van het lijk gevonden, KERK- ENSCHOOLN1EUWS Ned. Herv. Kerk. Ds. L. Hijmans, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Koudekerke, hoopt den 1 en Maart zijn 25-jarige evangeliebediening te herdenken. Geref. Kerken. Ds. F. W. J. Wolf, predikant bij de Geref. kerk te Vrou wepolder, herdacht Dinsdag zijn 25- jarige evangeliebediening. Des avonds hield hij met de gemeente en de genoodigden in de kerk eene feeste lijke samenkomst. Ds. Wolf opende zelf de bijeenkomst, vervolgens spra ken de heeren ds. B Netelenbos van Oostkapelle, de heer P. Boone, kerkeraadslid, dr. A. Kuyper Jr. van Vlissingen, als afgevaardigde van de classis Walcheren, de heer J. Wattel, voorzitter Chr. Jongelingsvereeniging, ds. Scheele van Veere, ds. Toebes van St. Laurens, Schout, directeur der Chr. Zangvereeniging, J. Janse namens het schoolbestuur, de afge vaardigde van den kerkeraad van Gapinge, waarvan ds, Wolf consulent is en nog andere personen. De toe spraken werden afgewisseld door ge meenschappelijk gezang en zang nummers der Zangvereeniging. De geachte jubilaris ontving van ver schillende corporaties en personen vele en prachtige geschenken. Het kerkgebouw, dat versierd was, was geheel vol. In hartelijke bewoordingen dankte ds. Wolf .allen voor de gesproken woorden en de ontvangen geschen ken. Ds. Wolf was van 1885—1887 Ned. Herv. predikant te Odijk, van 1887—1895 pred. bij de Geref. kerk (B) te Axel, verder van 1895—1899 te Lopik en sinds 1899 te Vrouwe polder. Uit het maandbericht over Decern, ber van het bureau van statistiek der gemeente Amsterdam blijkt, dat ij 1909 zijn geboren 13,490, zich ves- tigden 28,186 zielen, te zamen 41,676. Er overleden 7341 en vertrokken 31,793, te zamen 39,134 zielen, een vermeerdering van bevolking gevende van 2542 zielen. Van de vertrokkenen hadden 2133 personen, volgens de kohieren de; gemeentebelasting, een inkomen van f 600—f 1000, 977 van f 1000—f 2000 314 van f 2200—f 5100, 80 van' f 5100—f 10.000, 33 van f 10.000- f 20.000, 17 van f 20.000—f 51.000 en 3 van f 51,000 en hooger. Nu er dan toch voor hoe lang eenige verbetering gekomen is in den algemeenen toestand van het weer, kan de „nieuwe komeet" opnieuw met eenige kans op succes gezocht worden aan den avondhemel, zegt het „N. v. d. D." Tusschen half zes en half zeven blijft nog de beste tijd. Plaats rechts boven Venus, in de buurt van de ster Epsilon Pegasus. lederen dag stijgt de staartster tengevolge van haar eigen beweging een paar graden hooger boven onzen horizon, maai iederen dag gaat de zon wat later onder (tegenwoordig om kwart vóór 5) dit zijn invloeden die elkaar tegenwerken en het is niet zeker hoe de zichtbaarheid der komeet dientengevolge wordt gewijzigd. Ze is in de laatste dagen slechts op enkele plaatsen in ons land terloops en onduidelijk gezien. Uit waarne mingen in Engeland blijkt intusschên dat de kern snel in helderheid af neemt. De staart evenzooprof. Turner te Oxford schatte de lengte daarvan Zaterdag op 15 a 20, nadat prof. Nijland te Utrecht, Donderdag te voren 24—35 graden geschat had, Niettemin moet de staart nog flink ontwikkeld zijn en als het weer nn wat meewerkt, kan de komeet nog weken lang een merkwaardig hemel lichaam blijven. Zeer veel hangt daarbij af van de doorschijnendheid der lucht. Door een verblindenden sneeuw storm is de met zand van Vlissingen naar Grangemouth bestemde Noorscta brark „Alphonse" bij den mond der Tyne te South Shield gestrand. Dit schip dat door tegenwind reeds 16 dagen onderweg was, was reeds drie maal dicht bij de bestemming ge weest, maar werd door den storm in Zuidelijk richting weggeslagen. D« bemanning werd door de redding boot gered. De „Sandunus". Uil Rotterdam wordt gemeld, dat de hee ren Van Santen en Co., reeders aldaar van het stoomschip „Sandunus", -1 welk schip, geladen met ijzererts, uil November 1909 in de Golf van Bis caye verging met de assuradeuren tot, overeenstemming zijn gekomen De reeders hebben genoegen genomen met 50 pet. van de verzekerde som welke, voor zoover het schip betrek f 21,000 bedroeg. Het vergaan van de „Sandunus' werd in December 1,1. door den Raad voor Scheepvaart te Amsterdam ern stig onderzocht, waarbij de bemanning van het schip aan een scherp verhoor werd onderworpen, omdat men del oorzaak van het vergaan niet ver trouwde. De hulp van een politiehond werd gisteren ingeroepen voor df opsporing van een meisje dat in een zenuwlijdersinrichting te Schevenin- gen verpleegd werd en daaruit de« vorigen dag had weten te ontsnappen Het kon worden vastgesteld, dat zijl den dag van hare vlucht 't laatst was gezien in de Rijklof van Goens- straat. Den politiehond Marre werd dooi zijn geleider, een politeagent, au een kleedingstuk van de vermist' lucht gegeven in die straat en niet' tegenstaande het spoor meer dan 21 uur oud was, scheen de hond dadelif' het spoor van de vermiste te hebbri gevonden, althans hij bracht ?l.' geleider over 't Bezuidenhout en do® 't Bosch naar de uitspanning 't Rooit' huis, waar hij staan bleef. Bij info® matie bleek, dat de vermiste da® den vorigen dag even had vertoe» en weder was doorgegaan. Opnie»' werd „zoeken" gecommandeerd f| het schrandere dier bracht nu 4' geleider door een warmoezerij l! over een weide naar de Bezuide®' houtsche sloot waar hij aan den f' terkant bleef rondsnuffelen. De pol® ving nu aan te dreggen en kort daan" werd het vermiste meisje leven!®5! opgehaald. Zondagavond tusschen 6 en uur is een brutale diefstal gepW in de woning van den heer B, Hell°i Mattijs Balenstraat te Dordrecht, wiii genoemde heer met zijn v ter kerk was, heeft een onge bezoeker zich blijkbaar met een schen sleutel toegang verscha zijne woning en uit een nacht! in de huiskamer den sleutel der b: kast genomen, deze geopend er den inhoud toegeëigend, een bl trommel, bestaande in een w; van ongeveer f 37,000 aan effe benevens een aantal andere g waardige papieren. De ledige tro werd in de kast achtergelaten. V werd uit een kast in de voork waar de sleutel op stak, een b< van cirsa f60 aan zilvergeld bern een aantal gouden een zilveren den medegenomen. Sporen van zijn niet gevonden, zoodat d< wel goed ter plaatse bekend zijn geweest. Vermoedelijk voc geval hij mocht worden overv bad hij de deur de serre geopen langs dien weg te kunnen ontvlue Eerst Maandag tegen den m werd de diefstal ontdekt, doe de vrouw des huizes de bran; welke in een kast in de gang gep was, vond openstaan. De poli toen dadelijk van het geval in k gesteld en heeft een onderzoek steld. Te Heerenveen ging een keijuffrouw met verlof van haa troon voor twee dagen op reis volgens haar zeggen, de bruiloft zuster te Sneek bij te wonen. I diende van den winkelier brach naar het spoor en droeg den 1 die ongewoon zwaar was. Zij j niet op den bepaalden tijd ter na onderzoek is nu gebleken, I van een bruiloft harer zuster sprake was. Zij moet nu m; vroegeren patroon, die te L. w gehuwd is en kinderen heeft, it I naar Amerika vertrokken zijn. Gisterenochtend is de boot „Oostzee" te Hoek van H binnengekomen met het lijk aan van eea man uit Rotterda sleepboot vertrok de vorigf •van Huil naar Cuxhaven m baggermolen op sleeptouw, durende den hevigen storm baggermolen omgeslagen met 1 volg dat de twee opvarenden boord sloegen. Een hunner ver I onmiddellijk in de diept-, ten Rotterdammer na vee! moeite k red worden, doch door koude bering oveileed hij kort d De correspondent van de I Ct." te Gemonde bericht, dat eenige dagen daar spoorloos dwenen een 35-jarige klee die den laatsten tijd aan zwa; digheid scheen te lijden. De ve ning der komeet heeft er geer aan gedaan. Overal is gedregd zonder resultaat. Overstroomingc I F r a n k r ij k Hoewel d grammen gelukkig blijven ge van het vallen der rivieren, toestand te Parijs en van de 0111 niet in één dag verbeterd. De Parijsche bladen van a meldden nog, dat de nood" Omgeving van Parijs groot is. r Van Parijs naar Genève is gehee water. Meer dan 3000 arbeidt werkloos, en benden plundt verlaten huizen. Gaat men met de P.L.M. v leneuve St. Georges naar Pari is hef een treurig gezicht, overM ren van vernieling. Aan de iin! ligt het hout opgestapeld lan weg. Te Alfortville zijn de huiz vergeworpen of vernield en water drijven nog vele Voor' rond, zelfs geheele ameublei enz. Te Choicy-le-Roi stond t ter gisteren nog bij de eerste I ping der huizen, de deuren dei waren bezweken en in de kar gen de meubelen in wanorde I over elkaar. Het station van Choisy-le-Rr nog 3 M. onder water, de trai ppn niet, en een dienst van wetsche postwagens brengen 2>gers naar de hoofdstad. Te Ivry had de overheid worstelen tegen de apachen, nuizen plunderen en zich ot in een verlaten hotel in een der I van de stad. De bende van aci I ne" e" drie vrouwen is gearr wok elders schijnen de de overheid veel last te gev iJe.nS deze ook haar maa t genomen tegen plunder "tusschen blijft te Parijs c J"en en Maandagavond ko vo [a voorstelling weer d; el moest het publiek eenie oefenen en begon men eerst t lleP goed van stapel, 'icht af en toe ontt»r 'den de toeschouwers in hun pelzen en bont, wa

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2