Gemengd Nieuws, rapport zal blijken, dat de coöperatie daar krachtig wordt gesteund en be vorderd van overheidswege, doch dat zulks steeds en uitsluitend geschiedt door middel van de vereenigingen. Wij hebben er naar gestreefd, ons onderzoek zoo objectief mogelijk te doen zijn, en hopen ook in ons rap port, alles te vermijden, wat ook maar den schijn zou kunnen wekken, dat wij onze eigen meening geven in de plaats van de feiten en van de meening van gezaghebbende personen' van wie wij inlichtingen mochten ontvangen. Daarom ook hebben wij, zoo niet woordelijk dan toch zoo getrouw mo gelijk, melding gemaakt van hetgeen wij daar hebben gehoord, zoowel van officieele regeeringspersonen als van middenstanders. En de feiten, die wij vermelden, zijn ontleend aan hetgeen wij zelf hebben waargenomen, aan de officieele statistieken, jaarverslagen en handelingen der vergaderingen." Belasting op publieke vermake lijkheden. B. en W. van 's-Oravenhage hebben thans ingediend het indertijd aange kondigde voorstel om over te gaan tot invoering eener belasting op too- neelvertooningen en andere openbare vermakelijkheden. De financieele toestand der ge meente heeft, zeggen B. en W., een zoodanig karakter aangenomen, dat naast de meest mogelijke bezui niging naar middelen moet worden omgezien tot versterking der gemeente inkomsten. De belasting bedraagt voor open bare vermakelijkheden (uitgezonderd draaimolens), waarvoor entrée-geld van meer dan 10 cent wordt gevor derd, 5 pet. der onzuivere opbrengst. Voor andere vermakelijkheden wordt een belasting geheven naar de op pervlakte van het gebouw of het terrein, waarin zij worden gegeven. Daar tot de invoering der gemeen telijke inkomstenbelasting op 1 Janu ari 1911 zal worden overgegaan, wordt teneinde te vermijden, dat op hetzefde oogenblik twee nieuwe belastingen worden ingevoerd be paald, dat de thans voorgestelde belasting in werkimg zal treden op 1 Juni a. s. Vlissingen, 31 Januari. In plaats van den heer J. Bremer, aan wien op verzoek eervol ontslag is verleend is, met ingang van 1 Maart, behoudens ministerieele goed keuring, benoemd tot leeraar aan de De Ruyterschoo! alhier, de heer B. Vreeken, leeraar aan de Brinio-school te Hilversum. Morgenavond zal, zooals wij reeds hebben gemeld, in het Concertgebouw in de Emmastraat, een lezing worden gehouden door den heer dr. L. H. Wagenaar uit Middelburg. Het eerst aangekondigde onderwerp zal evenwel niet door dr. Wagenaar worden behandeld. De gevierde rede naar zal thans spreken over„De meer dan nationale synode in 1618." De voordracht voor opwinder der klokken bestaat uit de heeren J. F. J. van Dalsum, F. van der Vegt en E. J. M. Weijens. Gisteren hebben zeer velen een kijkje genomen naar het wrak van den Franschenschoener „Marie Laura" welke gestrand is bij het fort de Nolle. Het vaartuig is thans als geheel verloren te beschouwen. De Nederlanösche loodsschoener no. 8, schipper W. U. Auer? kwam hedennamiddag binnen met gebroken kluiverboom, tengevolge van het doorstane zware stormweer. Het Engelsche stoomschip „Dacre Hill" is heden hier aangekomen van Port Arthur met een deklading pitch- pine balken voor de naamlooze ven nootschap Houthandel, voorheen G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg. De Belgische vischsloep „Lette Panne 59", welke Vrijdag door de bemanning, ter hoogte van de Wan delaar, in zinkenden toestand werd verlaten, is op het Noorderstrand onder Ouddorp aangedreven. De miliciens der lichting 1909, behoorende tot de le ploeg van het blijvend gedeelte, werden heden in het genot van groot verlof gesteld. Men schrijft ons uit Middelburg In den nacht van Zaterdag op Zondag is inbraak gepleegd in een pakhuis op den Beenhouwerssingel. Door de tot nog toe onbekende daders werden ontvreemd 30 parapluies en 3 stukken flanel. Oeverafschuiving aan den zeedijk te Westkapelle. Wij hebben Zaterdag reeds onder „Laatste Berichten" gemeld dat aan den zeedijk te Westkapelle een oever afschuiving is ontstaan. De breuk is, naar ons wordt ge meld, vrij ernstig. Aan den voet van den dijk in de richting van Zoute- lande, is een afschuiving ontstaan van meer dan 100 M. lengte. Aanvankelijk was de breedte ruim 5 Meter, maar in den loop van den dag werd bij laag water steeds meer van den dijk afgenomen. Ter plaatse van de af schuiving was slechts een geringe kleilaag aanwezig. De tweede palenrij was echter in staat het woedende element althans voorloopig te keeren. Zaterdagavond bij laag water is men begonnen met het werpen van zakken, gevuld met duinzand, in het gat en men is daar mede door blijven gaan, zoolang het opkomende water dit toeliet, Toen Zondagmorgen het water we der afging bleek, dat de Zaterdagavond gestorte zakken, onder water gezakt waren men begon direct met er weer eenige honderden bovenop te werpen waarvan wij er echter direct bij het opkomen van het water weder zagen wegdrijven. Het doel is eene com pacte massa te krijgen, die voorloo pig het water belet verdere verwoes tingen aan te richten. In het geheel zijn reeds 20.000 zakken besteld. Later zal men trachten achter de eerste palenrij weder de basaltglooii'ng te herstellen. De groote steenen der oude glooiing zijn als kleine grint- steentjes weggespoeld. Naar wij vernemen bestaat het grootste gevaar hierin, dat de zee ter plaatse zéér diep is, betrekkelijk vlak onder de kust niet minder dan 35 M. Voor de „dijkers" het gedeelte van de Westkapelaars die van het werk aan den dijk leven, is het herstellen der breuk zeer welkom, daar zij onder groote werkeloosheid te lijden hebben. Men schrijft ons uit Domburg Zaterdagmiddag hield de gemeen teraad onder voorzitterschap van den burgemeester, in dit jaar zijn eerste vergadering. Voordat de voorzitter de punten der agenda in behandeling bracht hield hij een Nieuwjaarstoe spraak, waarin hij wijlen dr. J. G. Mezger, als weldoener dezer gemeente herdacht. Mededeeling werd gedaan omtrent eene bijeenkomst met Burg. en Weth. van Westkapelle over het verharden van den zandweg van Westkapelle naar Aagtekerke. De uitslag hiervan was dat het bestuur van voormelde gemeente zijn best zal doen om bijdragen te verzamelen bij particulieren om de zaak tot een goed einde te brengen. Vervolgens werden de aftredende leden de heeren H. M. Kesteloo en G. v. d. Putte met algemeene stemmen herbenoemd tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim. Van het bestuur der muziekvereeni- ging was een verzoek ingekomen om uit de gemeentekas eene subsidie te verleenen voor een in Juli a. s. te houden festival. De burgemeester stelde voor de gevraagde subsidie te verleenen, vooral met het oog op de vele voor- deelen voor de ingezetenen welke zoo'n feest medebrengen. Namens Burg. en Weth. werd voorgesteld eene bijdrage van f 25 te verleenen, waarmede de raad met algemeene stemmen genoegen nam. Verder besloot men aan het Mez ger comité een stukje grond af te staan, voor het op te richten mo nument. De Voorzitter zag gaarne stappen gedaan om van gemeentewege wo ningen te bouwen ter verbetering en voorziening in den woningnood. En kele ingezetenen kunnen geen andere woning betrekken niettegenstaande zij hun tegenwoordig huis moeten verlaten, waardoor ze kans beloopen op straat gezet te worden. De heer Scheele dankte den Voorzitter voor het door hem geopperde idee, doch kon zich niet voorstellen om dit plan van gemeentewege te doen uitgaan. Hij beloofde steun wanneer voor dit doel in de gemeente ëene vereeniging werd opgericht. Meerdere leden be aamden zulks. Het voorstel van den Voorzitter om van gemeentewege verbe tering in den toestand te brengen werd met algemeene stemmen ver- worpen. De raad der gemeente Serooskerke (W.) iiield Zaterdagmiddag eene openbare v.rgadering. De burgemeester deed de gebrui kelijke wenschen nu het de eerste vergadering is in het nieuwe jaar. Namens de raadsleden bedankte de oudste wethouder, Overgelegd werd vervolgens de staat van bevolking der gemeente over 1909. Hieruit bleek, dat de ge meente op 31 December 1423 zielen felde (717 m. en 706 vr.) In gesloten zitting werden de aan slagen in den hoofdelijken omslag behandeld. Dit jaar zal 1Vu pet. van 't belastbaar inkomen geheven wor den. Vroeger was het 1 pet. Door den minister yan waterstaat werd aan de firma van Egmond en Co., te Zoeterwoude opgedragen de werken volgens best. No. 157 wegens het maken van eene drijvende aan legplaats met toeleidende. brug en landhoofd te Terneuzen en het ma ken en inhangen van (wee paar vloeiijzeren ebdeuren aan de Oost- sluis te Terneuzen, in twee percee- len, voor een totaal bedrag van f 34200. KERK- EH SCHDOLNIEUWS Ger. Kerken. Bedankt voor het beroep te Tholen, door ds. A. Dek kers te Anna jacobapolder. Tot de Gereformeerde Kerken in ons land behooren thans 695 kerken, verdeeld over 54 classis. Het aantal vacatures bedraagt 159. In lOhiervan werken oefenaren. Aan de kerken waren verbonden 553 predikanten, terwijl 85 öf emeriti öf buiten vaste betrekking zijn. Het aantal dienaren des Woords vermeerderde in het af- geloopen jaar met 24 en verminder de met 14, van wie 7 emeriti wer den, l.uit het kerkverband trad, 5 door den dood werden weggenomen, zoodat het aantal dienstdoende pre dikanten bedraagt 563. Het totaal beroepen is 98, waarvan 35 werden aangenomen door bedienaren des Woords en 25 door candidaten. Van de 159 vacante kerken trachtten 50 in de vacatures te voorzien. Tot onderwijzer aan de school met den Bijbel te Oost-en West-Sou burg is benoemd de heer D. van Eijk, onderwijzer aan de Groen van Prinsteren school te Barendrecht. De gestolen pandbrie ven. De inspecteur van de re cherche te Rotterdam, die, zooals we reeds gemeld hebben, te Utrecht 5 4pet. pandbrieven van f 100, van de Ned. Scheeps Hypotheekbank, in beslag heeft genomen, is daarmede naar Antwerpen vertrokken, en heeft daar aan de lögementhoudster, die de stukken ter verzilvering.had gekregen, het portret vertoond van C. D., bij genaamd Keesje D., wonende op de Veemarkt te Rotterdam. De vrouw herkende in het portret den man, van wien zij de pandbrieven had gekregen. Deze pandbrieven zijn op 10 dezer met andere effecten en eenige gouden voorwerpen gestolen uit de secretarie ten huize van den bedienaar ter be grafenis T. C. v. B., op den Hofdijk. Verdacht van medeplichtigheid aan dezen diefstal is toen aangehouden en naar het huis van bewaring ge bracht, de koperslager P. de H., wo nende op den Schiedamschen dijk. Zijn medeplichtige, de bankwerker C. D., ontkwam toen en is ook thans vergeefs te Antwerpen gezocht. De officier van justitie te Rotterdam, heeft zijn aanhouding aan de Belgische jus titie verzocht om daarna zijn uitle vering te verkrijgen. Intusschen zijn de vijf gestolen en inbeslaggenomen pandbrieven, die nog niet verkocht waren, naar alle waarschijnlijkheid voor den bestolen bedienaar ter be grafenis gered. Zaterdagmorgen trok door Vught, komende uit Den Bosch, een troepje Zigeuners, bestaande uit twee gezin nen. Het volkje had veel lust te 's Hertogenbosch zijn tenten op te slaan en begon hier en daar „inkoopen te doen" naar Zigeuner aard. De wak kere politie was er aanstonds bij en zat het volkje achterna. En dat was maar goed ook. Bij een winkelier op den Helvoirtschen weg had een Zi geuner-vrouw allerlei winkelwaren gekocht en wilde zich verwijderen zonder te betalen. Op hetzelfde oogen blik viel de politie binnen en beval de vrouw te betalen of haar boeltje uitte pakken. In haar eigenaardig taaltje zwoer de Zigeunerin zoo arm te zijn als wijlen Job en geen cent te bezitten, doch toen zij zag, dat de politie niet met zich liet spelen keerde zij haar zak om en toen bleek de juffer zelfs buitengewoon goed bij kas te zijn. Met een zacht lijntje troonde de politie den troep mee en deed de Zigeuner familie beleefdelijk uitgelei de tot aan de grens van Helvoirt, zoo dat de menschen hier verder geen last meer hadden van dat niet te vertrou wen volkje. („Hsg.") Naar wij vernemen is de Haag scue recherche op ernstige moeilijk heden gestuit bij het willen verwij deren van de vreemde employé's in de Deli-club, aan het Korte Voorhout te 's-Gravenhage werkzaam. Evenals in verschillende roulette-clubs te Scheveningen geschiedde, werd den muzikanten chanteuses dezer inrich ting eveneens gelast voor zoover zij vreemdelingen waren over de grenzen te trekken. De ondernemers dezer in Den Haag door de wereld die uitgaat zeer veel bezochte in richting protesteerden tegen dezen maatregel. En de vreemde employé's gingen bij hun diverse ambassades en consuls klagen, dat zij geëngageerd waren op een regelmatig contract, dat zij optraden in een cabaret, niets te maken hadden met het cabarat- spel boven, kortom, door de politie verhinderd werden een behoorlijk stuk brood te verdienen. Inderdaad ver namen wij, dat toen onderhandelingen zijn gevoerd met het gevolg, dat de door deze club geëngageerde artisten konden werkzaam blijven en dus geen contractbreuk daarom behoefden te plegen. Wanneer men nu de Deli- club bezoekt, wij liever ons daarheen geleiden, dan wordt men op de stoep verwelkomd door drie politie-agenten, die tot taak hebben te constateeren, of een bezoeker wel Hollander is en meerderjarig. Drie agenten worden gerequireerd, om, bij wijze van scheidsgerecht te beslissen, of je naar binnen mag. Dat dit tot allerzotste incidenten heeft geleid, laat zich begrijpen. Een getrouwd man, vader van drie kin deren, met een rijkspositie bekleed zag zich den toegang geweigerd, om dat hij „onder de jaren was". De bezoekers dezer inrichting laten zich blijkbaar niet intimideeren. Althans vernamen wij, dat verschillende hun ner zich op het politiebureau Nieuwe Haven zijn gaan beklagen, dat hun de toegang werd geweigerd, tot een club, waarvan zij lid waren. Anderen weer werden bij den inval der politie gelast, te blijven en denken over een klacht wegens vrijheidsberooving in te dienen. lederen nacht komen dan een twee tal inspecteurs in de inrichting een kijkje nemen, alleenlijk om te con stateeren, niet, of er gespeeld wordt dat is juist het zonderlinge maar of er geen vreemdelingen of minderjarigen aanwezig zijn. Er is in andere bladen overgeklaagd. dat door de Haagsche politie wel wat al te ijverig in dezen wordt opgetreden, ja, dat 2elfs op onwettige wijze vreemdelingen verzocht zijn te ver trekken, die wel degelijk hier te lande een middel van bestaan hadden en geld in brachten. Vooral de winkeliers en hoteliers moeten zich over dit op treden ernstig beklaagd hebben. Wij hebben Zaterdagavond gezien, hoe heeren leden der Deli-club in rok per auto of rijtuig kwamen aan rijden, om maar niet lastig gevallen te worden en een afschrift hunner ge boorteakte bij zich droegen. Hoe an dere weer met bewijzen konden sta ven, dat zij meerderjarig waren en toen zij toch geweigerd werden, de bemiddeling van den commissaris of hoofdinspecteurs gingen inroepen, waarna zij toch toegang kregen. Wanneer men nu weet, dat voor iedere club drie agenten tot vier uur in den morgen de wacht moeten blijven houden, dan vragen we ons af, of het Haagsche politiekorps niet tot betere doeleinden zou kunnen worden gebezigd. Deze bewaking belet den leden toch niet hun baccaraatje te tailleeren. Het ligt in de bedoeling van eenige Haagsche gemeenteraads leden, in een der volgende zittingen van den gemeenteraad eens een hartig woordje te zeggen over de zonder linge wijze, waarop hef kwaad be streden wordt. („de Ct.") In een in Oostelijk-Zeeuwsch- Vlaaderen druk besproken moordzaak, in België gepleegd, is door het As sen-Hof van Oost-Vlaanderen uit spraak gedaan. Dit Hof heeft Frans Bosman uit Lokeren wegens moord op een meisje, genaamd Bertha Brackman, veroordeeld tot levenslan gen dwangarbeid. Een dief heeft Zaterdagnacht de winkelruit van een horlogewinkel in den Hang te Rotterdam ingedrukt, na eerst een gedeelte van een luik afge rukt te hebben, en uit de uitstalling een 20 tal gouden heeren- en dames horloges gestolen. Deze diefstal werd bemerkt door een overbuurman, die opmerkzaam werd door het lawaai, dat de dief maakte. Toen deze buur man zijn raam openschoof, nam de dief de vlucht. Hij heeft zich bij het indrukken van de winkelruit aan een hand verwond, want ter plaatse waar de horloges in de uitstalkast lagen zijn bloedsporen aanwezig. Vrijdagnacht omstreeks 2 uur heeft zich, op de Parade te 's Her togenbosch een brutaal stukje afge' speeld. Terwijl de wachtmeester- commandant der stalwacht zich uit zijn wachtlokaal verwijderd had om de ronde te maken, heeft zich een hem onbekend persoon toegang t0| genoemd, lokaal verschaft door een ruit stuk te slaan. Bij terugkomst van den commandant zat de inbreker rus tig bij de kachel en presenteerde den commandant leuk-weg een stoel e» vroeg tevens of hij brood had, op welke vraag geantwoord werd, dal hij het vertrek zoo spoedig mogelijk moest verlaten. Alle voorwerpei; welke voor de hand lagen, had hij iijl de kachel gestopt, leggers en boeken nagesnuffeld en op den grond gede poneerd. Twee passeerende politie, agenten werden door den coramSudani van het voorgevallene verwittigd. Ds inbreker werd 20 minuten daarna ge arresteerd. Als bewijs van erkentelijk heid Het hij zijn pet en klompen achter, Zatermiddag is een 78-jarige arbeider wonende aan Onder de Linden te Arnhem, op den Elden- schendijk door de stoomtram aange reden en zoodanig inwendig verwond, dat hij per brandcard naar zijn wo ning moest worden vervoerd. De ma» is doof en schijnt de tram niet ge- hoord te hebben. Het ongeval had plaats dicht bij de halte, zoodat ds tram nog niet in volle vaart was.- Een anderhalfjarig kind van een ar beider te Haarlemmermeer, viel in een pot met kokend water. De kleins is onder hevige pijnen overleden. -J Een bijna 80 jarig persoon uit Veen- dam zou Vrijdagavond een bood schap doen, vooraan in Wildervank, Hij is niet in zijn woning terugge keerd. Om halfacht is hij het laatsl gezien in geheel andere richting nl. in de Kerkiaan te Veendam. Men vreest dat hij door de gladheid en den wind verongelukt is. In een eethuis te Bochum heelt een 35-jarig mijnwerker op afschu welijke wijze een eind aan zijn leve»" gemaakt.Hij stak een dynamietpatrooii in den mond en liet die ontploffen, Het hoofd werd hem van den romp gerukt en de muren waren met bloed bespat. Van de werf van Harland e» Wolf te Belfast liep Donderdag va» Stapel het ss. „Edinburgh Castle* gebouwd voor rekening van dt Union Castlelijn, Het schip is 586 voet lang 64 voet breed en 42 voel diep, meet 13460 bruto tons. Het is verder ingericht voor het vervoei van 320 eerste, 320 tweede en 256', derde klasse passagiers. Overstroom ingen i F r a n k r ij k. Van Zaterdag wer den de volgende telegrammen aan de bladen gezonden De op de quai du Louvre te Parijs aangebrachte aarden borstwering be gint te wijken. Het water stroomt de:., rue Bourgogne in. De Champs Elysées. staan blank, het water komt tot hc!| Petit Palais. Om 10,10 Zaterdagmor gen is het water op de avenue Ledru-; Rollin eenige meters teruggegaan.; Om tien uur stond het water bij hele' Pont d'Austerlits 8.565 meter hoof Men verwacht dat het water blij# zakken. Aan het ministerie van openbar(|''4 werken wordt het bericht bevestig# dat de mededeelingen uit de streel van den bovenloop der Seine gunstip blijven. Het Metro-station in de rue Villiehr te Parijs staat vol water. De bewonen van Javel hebben gebrek aan leve» middelen. De rue Cambacérés i overstroomd 13,000 abonné's zij'; verstoken van hun telephonische vei' bindingen. Minister Briand heeft ziet tegen een eventueel voorstel verklaar# om den staat van beleg af te kon## gen, daar de bevolking rustig blij#' Vijf lijnen te Pariis van den onder grondschen spoorweg zijn gedeelte lijk ondergeloopen, maar er heeft ge# instorting plaats gehad. Drie lijnt# die nog in aanleg zijn, staan even eens onder water. President Fallières en minister president Briand hebben per sein# de wijk Gros Cailion bezocht. Aan de Carrefour de Rome hetj het water een hoogte van 45cM.#( reikt. Tengevolge van een doorbra» is het water het westelijk gedeel# v van het Quartier des ChaffonnW». binnengedrongen. Te Asnières zijn een aantal hui# ingezakt. Er is geen gas en drin»'i water meer. Het water is tot stilstand gekoffl#; aan het Gare St. Lazare en op boulevard Hausmann. Het verkeer® hersteld in de avenue de l'Opéra# aan het eind van de rue de la P® Er heeft een verzakking plaats f had op de spoorlijn van het sta#' St. Lazare naarPontoise, Te Monk® eau is de Seine 37 cM. gevallen. Het waterkantoor constateerde terdagavond te 6 uur een langz®". maar gestadige daling van de S Men heeft alle slachtoffers te Ge villiers, ten getale van 7000, te kunnen komen. Op de quai zijn weder nieuwe inzakkingen S'1ue afgevaardigden, die Zater avond in de Kamer waren, wai den met de overjassen aan in de des Pas perdus rond. De val van het water was ron het gebouw van de Kamer nog merkbaar. De Juvisy was het water onge 30 cM. gevallen. Het baanvak Par Corbei'l van de lijn P. L. M. b reeds droog te loopen. De toestand te Altfortsvilh eenigszins verbeterd. De ministe oorlog heeft de veeartsenijscho Altfort, waar 500 slachtoffers opgenomen, bezocht en zich ve gens naar St. Denis begeven. Bij Chdions is de Marne aan lijk gedaald en de Yonne bij C Morin eveneens. In het 12e arro sement is het vallen van de reeds duidelijker merkbaar. De g: verzakkingen breiden zich hoe l hoe meer uit. Verschillende el sche kabels op den boulevar Germain en in het 2de arrondisse zijn gebroken. Het Théatre des Variétés te kan geen voorstellingen gever verschillende straten van het qu Notre Dame heeft men geen ga Een vrij breede brug, op Esplanada des Invalides, is ond gewicht van de nieuwsgierige zweken. Een groot aantal men vielen in het water, maar kwan af met een nat pak. De benedenverdiepingen va Magazins du Louvre zijn one loopen. Zaterdagmiddag begon de dekte speelplaats van de sch< de rue Amiral Roussin, waai slachtoffers van de overstro gehuisvest waren, merkbaar t zakken, zoodat de menschen anders onder dak moesteu w gebracht. De waterleiding van A< staat 50 cM. onder water. Van gisteren wordt uit Parijs gi De daling van de Seine gaat lan voort. Het niveau bij de Aus brug was te middernacht 8 M. 4 om 6 uur hedenochtend 8 M. 3 hedenmiddag 8 M. 30 c.M. laatste 48 uur was de daling 2 heden 1 c.M. in het uur. De van den waterstand in de Ma de Boven-Seine houdt aan entegen is er een geringe was Yonne merkbaar, waarvan de g invloed zich in den loop van D te Parijs zal doen gevoelen, heden mooi weer; in den afge nacht vroor het twee graden namiddag wees de thermon graden boven nul aan. De bar is sedert gisteren 10 millime stegen en staat thans op 762. In verscheiden overstroomde van Parijs is de verbetering v toestand merkbaar; in het 12e dissement is het rijtuigverkee begonnen. De rue Bonaparte scheiden andere straten van d( levard Saint Germain naar de zijn gedeeltelijk droog geloop deel van de stad is zonder ele licht. Bij talrijke dagbladen, w der de „Temps", het „Joun Débats", „Le Journal" zijn mi rieën en letterzetterij onder geloopen. De gemeente Gennevillers st der waterde diepte wisselt schen 2 en 3 meter. Te Puteaux en Neuilly sta; huizen op instorten. Op het eiland Lacroix bij wees de peilschaal gisteravi M. 5 cM. aan. In de omgeving van het paint Lazare te Parijs zijn no ■«stortingen te duchten. Niet alleen Frankrijk door een watersnood geteiste Duitschland krijgt er zijn dt binds eenige dagen, zoo w Duisburg bericht, stormt en 1 en regent het onafgebroken a Nederrijn. En Rijn en Ruhr zijij Duiten hare oevers getreden, d; langen tijd het geval is gewe geheele laaggelegen stadsgede Duisburg—Meiderich staaf on er- Ten gevolge van den waterstand in de havens st et grondwater buitengewoor door de wijnkelders ondei Het water van den Rijn d fabrieken van Krupp te Rhe onder water te zetten. Er wo gewerkt om dit gevaar af te 1 Het scheepvaartverkeer op d 's grootendeels gestaakt. H and rondom Duisburg ma; indruk van een golvend me ,?-en B°ven-Ri]n wast he gestadig. Sir.ds het begin van de

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2